Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) <Adamsky> válasza Grande Ale (#11050) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem vállalom be a kínait ... "
Egyrészt gondolom tudod, hogy minden (is) kínai. :K
Másodsorban - kis felárral - veheted amazon-ról is, ha a "kínai" alatt a beszerzés helyét érted. Bár ez konkrétan a lengyelektől jönne. Gari pedig itt is van, ha pedig a PayPal-on keresztül veszed, akkor a visszaküldés költsége sem téged terhel.

(#11052) Grande Ale válasza <Adamsky> (#11051) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálam a kínai vagy a Kínában gyártják az nem ugyanaz. A Mercedes sem magyar... Több mint egy hónapja kinlodok a cserén egy hivatalos magyar garis Denon hangszóróval, bele sem merek gondolni egy kínai garis, angol, vagy ki tudja milyen nyelvű supportal. Ezt inkább kihagynám...
Rendelek persze én is bangood és társaitól, de olyan dokgokat, ami nem fáj, ha tönkremegy.

(#11053) carl18 válasza Grande Ale (#11052) üzenetére


carl18
addikt

Azért a Denonban is ugyan az a olcsó filléres D-Class erősitő van mint mindegyik hangszóróban. Szóval hogy mi kínai meg mi nem már azon nem lehet vitatkozni. Gyakorlatilag minden elekronikai cikk kínában készül, az más kérdés hol szerelik össze.
Szóval abban 100%-ban biztos vagyok a Denonban is kínai alkatrészek vannak. Csak hát maga a hangszóró máshogy van hangolva és más a márka jelzés rajta.
Kínai gyárak vesznek fel rendelés europai/nyugati cégektől.

Az Aliexpressen a hívatalos Anker forgalmazó árulja a hangszórót.
De ha félsz a garítól ott a amazon és úgy be vagy bíztositva.

Sajnos az áltunk javasult márkákat nem forgalmazák itthon úgy hogy talán válaszd a Charge 5-őt. :R
Esetleg fél áron még itt hazai piacon a Sony SRS XB33 is

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11054) Lami66 válasza Grande Ale (#11052) üzenetére


Lami66
őstag

Ha jól értem, a Denonnal mint hangszóróval elégedett voltál, csak meghalt benne az akku Tehát nem a Denon döglött be (bárhol is gyártották), hanem csak egy akku purcant ki. Ami bármelyik eszközben kipurcanhat. Nekem is ugyanez a Denon van. De ha megdöglik benne az akku, én veszek egy új akkut és kicserélem. Az biztos, hogy a Denont nem cserélném le ilyesmi miatt.

(#11055) Grande Ale válasza Lami66 (#11054) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudsz hozzá venni új akkut.

(#11056) <Adamsky> válasza Grande Ale (#11052) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nálam a kínai vagy a Kínában gyártják az nem ugyanaz."
Nem ugyanaz, de nem is jelenti feltétlenül azt, hogy a Kínában gyártott a rosszabb. Ma már a megrendelőn (aki gyártat) múlik minden.

" ... egy hónapja kinlodok a cserén egy hivatalos magyar garis Denon hangszóróval ... "
Akkor most miről is beszélünk? Komoly összegbe mernék fogadni, hogy hasonló esetben az amazon-on már rég túl lennél az egész procedúrán. Ez persze nem feltétlen a Denon, sokkal inkább a magyar fogyasztóvédelem szégyene.

" ... bele sem merek gondolni egy kínai garis ... "
Nyilván van ilyen is, olyan is, de ha utána olvasol, vagy csak elhiszed nekem, akkor most mondom, hogy a kínaiak sokkal (!) korrektebbül állnak hozzá az ilyen garanciális dolgokhoz. Náluk nem kell bemutatkoznod, hogy "kézcsók, én vagyok a vevő". Tudják, hogy rossz értékelés (ez az Ali-n hatványozottan igaz) rengeteg melót, erőfeszítést tesz semmissé.

(#11057) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használt, szép állapotú Soundcore Motion + hangszórót megéri 20k-ért megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#11058) Lami66 válasza Grande Ale (#11055) üzenetére


Lami66
őstag

Ez meglepne. Tény, hogy a neten nem szajkózzák mindenfelé az akku típusát, de 5 perc keresés után már le is lepleződött a Denon titok: Semmi űrtechnika, se egyedi kialakítás. Kettő darab közönséges 18650 tipusú 3000 mAh akkucella van benne, ami annyira elterjedt, hogy talán még zöldségesnél is lehet venni. És ahogy a youtubeos akkucsere videót nézem [link] kb egy óra alatt még én is ki tudom cserélni, pedig nem vagyok egy bütykölős típus. Ugyanígy cseréltem anno a Sony Z1C-ben is akkut.

[ Szerkesztve ]

(#11059) TMKKK válasza Jim74 (#11057) üzenetére


TMKKK
csendes tag

Simán.

Tamás

(#11060) Grande Ale válasza Lami66 (#11058) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát én ennek nem állok neki, jó neked, hogy te meg én tudod csinálni!

(#11061) Jim74 válasza TMKKK (#11059) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R. Motion Boom-on is agyalok, de lehet, hogy az már overkill lenne nekem...

(#11062) borbar válasza Jim74 (#11057) üzenetére


borbar
tag

Nem.
Anker hivatalos shopjából lengyel lerakatból 70-75 USD-ból 7 nap alatt leszállítva kijön az új az AliExpressen.
Én az Ali 11-ik születésnapján pár kuponnal 66 USD-ért jutottam hozzá, csütörtökön kaptam kézhez. Megéri várni egy következő akcióra.
Ahogy itt már írták, -tuk többen, PayPAllal fizetve (a visszaküldés ingyenes Lengyelországba) az Anker garanicájával védve vagy teljesen.

(#11063) Jim74 válasza borbar (#11062) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
30 alatt most nem nagyon látok Alin.

Tudnál linket adni az Anker hivatalos honlapjához? Nekem csak US-t hoz be és ott nem találok Motion +-t.

[ Szerkesztve ]

(#11064) carl18 válasza Jim74 (#11063) üzenetére


carl18
addikt

+1 Én is néztem de nekem sincs 30E alatt :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11065) borbar válasza carl18 (#11064) üzenetére


borbar
tag

Az Ali születésnap 04.02-ig tartott. Akkor 82 USd-ről indult a Motion+.
A szülianp után visszatették 99-ra, de szinte rögtön indult a Brand Fest. Ekkor megint levitték 85-körülre, ami az ankeres strore és a 7 USD-os Ali tech kuponnal (ami csak a Brand fest idején volt felhasználható), a végső ár hetvenegykettő USD-ra jött ki. (És akkor még nem is említettem a 6 % kedvezményt, ha négy bármilyen terméket vásárolsz az Ankertől. - fentebb írtam már róla, hogyan. Na meg, 149 USD-os cechnél nem 5 USD a store kupon, hanem 9, szóval nem reménytelen 70 alá menni sem.)
Szerintem napokon belül indul az újabb akció. Érdemes sűrűn ellátogatni az Alira. De az itthoni rendeljünkkínait oldalakra is, mert onnan jöhetnek újabb kuponos ötelet. A lengyel raktáruk is töltik rendszeresen, azt mindenképpen várd meg, ne Kínából hozasd.

(#11066) borbar válasza carl18 (#11064) üzenetére


borbar
tag


Ha ketten összeálltok, és egy-egy 10 Gbps USB kábellel együtt veszitek a Motion+-t, akkor így nézne ki a kosár. (Igaz ugyan, mindegyik tétel ingyenes szállítás, de Kínából!)

Az alis akciók naptára meg elvileg itt nézhető:
https://promossale.com/aliexpress-sale-dates-calendar-2021-events/#.X-jvoFovRlM.facebook

[ Szerkesztve ]

(#11067) <Adamsky> válasza borbar (#11066) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de Kínából!"
Erről jut eszembe, hogy gondolom hallottátok ...
Júliustól drágulnak az EU-n kívülről rendelt 22 euró alatti áruk ...
Szóval sanyarú jövő elé nézünk :(
Azért bízom a kínai leleményben, hátha találnak rá valamilyen megoldást (Eu-s raktár, a kisebb motyók behajóztatás vm. harmadik Eu-s ország, aztán csomagküldés Eu-n belül)

(#11068) Jim74 válasza <Adamsky> (#11067) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem sz@rnak ők a mi 27%-o sÁFA-nkra...

(#11069) carl18 válasza <Adamsky> (#11067) üzenetére


carl18
addikt

Remek hogy a kormány mindenre rá akarja rakni a kezét!
Igen tudtam róla hogy lassan jönni fog, na akkor gyorsan berendelek minden szükséges dolgot Aliexpressről :D
Kösz az emlékeztetőt akkor most kell megvenni a dolgokat :D
Mondjuk én se tudom 400-500 ft-os tételek esetén is mi a Francnak még rá az a 27% áfa. Ideáig mindenki azért rendelt külföldről mert olcsón megúszta a dolgokat.

De komolyan tök felháborító hogy mindig az átlag kis embert szívatják az új jogszabályokkal.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11070) Lami66 válasza Grande Ale (#11060) üzenetére


Lami66
őstag

Nem azért írtam, hogy nekiállj szerelgetni. Csak reagáltam arra, hogy nem lehet akkut kapni hozzá.
Az enyém is garanciás (alig másfél éves), de ha ennyire vontatott a gariztatása, akkor akkuhalál esetén veszek kettő akkut, amiben beépített védelem van, és kicserélem.

[ Szerkesztve ]

(#11071) Jim74 válasza carl18 (#11069) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez sajnos az egész EU-ra vonatkozik, ha jól tudom. Mondjuk nem mindegy, hogy 27%, vagy sokkal alacsonyabb a sarc... De legalább bele lehetett nyomni a postába egy halom pénzt megint...

(#11072) carl18 válasza Jim74 (#11071) üzenetére


carl18
addikt

Hát jó de nálunk van világbajnok áfa, azért nem mindegy hogy 27 vagy 18%-ot raknak rá. Jelentős a különbség, nem elhanyagolható.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11073) B1T3 válasza <Adamsky> (#11067) üzenetére


B1T3
Topikgazda

A bluetooth hangszórókat eddig sem érte meg EU-n kívüli raktárból rendelni, és a javasolt típusok úgyis kaphatóak EU-s raktárban, szóval a topicot pont kevésbé érinti. De azért szomorú hír.

[ Szerkesztve ]

(#11074) borbar válasza <Adamsky> (#11067) üzenetére


borbar
tag

Azért írtam, hogy Kínából, mert most épp (az Ali szerint) nincs a lengyel raktárban. És hogy ne ugorjanak, ugorjatok bele, érdemes megvárni a rendszeres raktárfeltöltést.

(#11076) Lami66 válasza tom570 (#11042) üzenetére


Lami66
őstag

Örülök, hogy sikerült megfelelőt találni. Amikor ránéztem, hogy melyiket ajánlhatnám, csak lestem, hogy milyen hatalmas választék van ezekből. Sok örömet adjon az ovisoknak és az ovónőknek, szülőknek! :)

(#11077) <Adamsky> válasza Jim74 (#11068) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajna ez nem így megy. Elvileg lesz valami módja, hogy ők intézzék (legalábbis valami ilyesmit olvastam), de ha nem, akkor neked kell leszurkolni. És itt az egyik rossz lesz, hogy nő az ár, a másik, hogy a szállítási idő fog szvsz. rettenetesen megnyúlni.

#11069 carl18
Sajna - ahogy ezt más is írta - egy EU-s jogszabály. Az más kérdés, hogy ugye nálunk "elég ütős" az Áfa ...

#11073 B1T3
"A bluetooth hangszórókat eddig sem érte meg EU-n kívüli raktárból rendelni ... "
Ez igaz, de nekem már elég sok minden jött Kínából (és eddig elég jól megúsztam a dolgot ...) Még bt. hangszóró is (igaz, ilyen kisebb méretű). És pont az olyan filléres apróságok miatt kár ezért, ami itthon tényleg sokkal többe kerül v. egyszerűen beszerezhetetlen.

#11074 borbar
" ... És hogy ne ugorjanak, ugorjatok bele ... "
Jaja, vágom, csak erről jutott eszembe, hogy míg régebben simán megérhette bekockáztatni (pl. egy fejhallgatóval), addig most már egy egyszerű egérpadot (legutóbb ez jött) is le fognak vámolni. Agyrém! :(((

De, hagyjuk is az OFF-ot. Ebben most nincs több. Majd meglátjuk, mit lépnek a kínaiak ;]

(#11078) Jim74 válasza <Adamsky> (#11077) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én úgy értettem, hogy nem hiszem, hogy a kínaiak pénzt áldoznának arra, hogy olyan logisztikai csatornát építsenek ki, hogy nekünk ne kelljen ÁFA-t fizetni.

(#11079) <Adamsky> válasza Jim74 (#11078) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem hiszem, hogy a kínaiak pénzt áldoznának arra, hogy olyan logisztikai csatornát építsenek ki, hogy nekünk ne kelljen ÁFA-t fizetni."
A nagy(obb) cégek ezt már megtették. Ld.: Anker.
Vagy, hogy kicsit ON is legyek: EDIFIER MP260 Bluetooth Speaker Bluetooth 5.0 Alarm Clock
F@szányos kis ébresztőórás (kár, hogy internet-rádiót nem tud), SD-kártya olvasós (sokan keresnek ilyet), line-in-es, "fa" házas hangszóró lengyel raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#11080) TMKKK


TMKKK
csendes tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R
Sziasztok!

Április 06-án sikerült megrendelnem az Anker Soundcore Motion+ hangszórót Aliról még akcióba Lengyelből. Azóta még nem volt frissítve a szállítással kapcsolatos infó, még nem lett átadva a GLS-nek a csomag elvileg. Várható szallításnak 2-7 nap volt megadva mert ugye EU-n belüli.

Kérdésem lenne, hogy akik rendeltek már ugyan ezt a hangszórót mostanába szintén Lengyelből kb. mennyi idő alatt érkezett meg?

Köszi előre is.
:R :R :R :R :R :R :R :R :R

Tamás

(#11081) kmarci25 válasza TMKKK (#11080) üzenetére


kmarci25
veterán

5 naptári nap volt március közepén (19. a feladás, 24-én már hozták házhoz).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11082) Ginick


Ginick
újonc

Szerusztok!
Van egy új 1 hónapos Motion Boom-om és nem tudom normális-e az, hogy fél és max hangerő között techno zenét hallgatva 7-10 óra a lejátszási idő. S arra tudtok válaszolni, hogy mennyire számít pl ennél az, hogy milyen töltővel töltöm fel?(Samsung telefoné, gép usb portja - mennyire számít ez?)

(#11083) Aidan85 válasza TMKKK (#11080) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szia,
Nekem a 03.29-én megrendelt hangszórót, 04.08-án hozta meg a futár, 2-3 napig nem mozdult nálam sem, aztán meg 1 nappal húsvét előtt megmozdult.

(#11084) borbar válasza TMKKK (#11080) üzenetére


borbar
tag

Március 29-én rendeltem, április 8-án érkezett.
Én írnék a shopnak az Alin, nekem eddig velük (mármint az ügyfélszolgálattal) csak jó a tapasztalatom, mindig gyorsan reagáltak, nem kenték a sz.rt, mint a tronsmartosok.

(#11085) TMKKK


TMKKK
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszotokat! Akkor a héten nagy valószínűséggel meg fog érkezni hozzám is. Kíváncsian várom :C

Tamás

(#11086) kmarci25 válasza TMKKK (#11085) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem fogsz csalódni!:C

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11087) carl18 válasza Ginick (#11082) üzenetére


carl18
addikt

Igen normális, Telefonos töltő legyen legalább 2 amperes.
Gép USB portjával sokáig fog tartani :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11088) hcol7 válasza carl18 (#11087) üzenetére


hcol7
senior tag

en pl az in-ear bt fulesem tokjat direkt csak 1A val toltom, hatha tovabb tart benne az aksi, mintha 2A val tolnam.

(#11089) carl18 válasza hcol7 (#11088) üzenetére


carl18
addikt

Bluetooth fülesnek kicsi az akkuja, de a Motion Boom akuja állitólag 3,6 volt 10.000 Mah. 1 Amper esetén elég sokáig tartana a töltés...

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11090) hcol7 válasza carl18 (#11089) üzenetére


hcol7
senior tag

vili,csak aksi elettartam szempontjabol irtam.
szerintem sem eletszeru hangszorot usb portrol tolteni.

(#11091) sunny1


sunny1
csendes tag

Kicsi hangszórót szeretnék napi 1-2 óra zenehallgatáshoz.Itthoni beszerzéssel 6eft körül mely márka termékei ajánlottak?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#11092) moma válasza hcol7 (#11090) üzenetére


moma
őstag

Amúgy miért nem? :) Nekem jó ötletnek tűnik, ha így tovább bírja az aksi. De van erre valami megbízható adat, hogy tovább bírja kisebb 1A val?

we all deserve a bit of luck.

(#11093) poncso86 válasza Cyborg (#10865) üzenetére


poncso86
csendes tag

Én is ilyen gépet kaptam és szintén tapasztaltam a rossz hangzást. Nem jártam egyelőre utána, nem tudom, hogy vannak-e egyáltalán beállítási lehetőségek. Vagy ennyire vacak lenne a BT hangmodul?

(#11094) Cyborg válasza poncso86 (#11093) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,

a start menüben a maxxaudio pro alkalmazásban lehet állítgatni valamit, de én se ástam bele magamat nagyon. Összekötöttem vezetékesen, oszt jóvan, amúgy se tudnék nagyon kísérletezni, mert nem vagyok rendszergazda a gépen. Annyira lusta voltam, nem is érdekelt, meg el is felejtettem, pl ki se próbáltam a Life Q30-cal, vagy egy másik bt speakerrel.

...amúgy tetszik a gép, robosztus kis cucc, de az előző HP Elitebook 840G3-nak se volt semmi baja. Az egy kicsit vékonyabb, kecsesebb volt. Inkább az árát adták volna ide ennek, és maradt volna a HP :)

(#11095) Zamma válasza Cyborg (#10860) üzenetére


Zamma
őstag

Driver és Windows ügyben javaslom a Kon boot nevű proggit, csodákra képes, keress rá. Látom hogy nem mostani a felvetésed, de hátha még aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#11096) Zamma


Zamma
őstag

Nemtom mennyire off, remélem nem az. Ha igen bocsi!
Áhhh, most maradtam le erről az alis akcióról...
Ha valaki rendel Anker soundcore motion+ (20 ezer körül) vagy Tribit MaxSound Plus (15 ezer körül) cuccost akciósan legyen kedves gondoljon már rám, mert szívesen beszállok hogy legyen 150 dolcsi, köszi! :R
Más - azaz jobb :D - ötletet is elfogadok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11097) kmarci25 válasza Zamma (#11095) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha nem rendszergazda, akkor driverekkel nem sokra megy. :( Tapasztalatból mondom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11098) Gabi 8906 válasza Cyborg (#11049) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R

Akkuja megadta magát korábban, csak hálózatról szólt. Nehézkes lett volna bele akkut találni, 5000 mahs volt mind. Fele a gyárnak, és kB Noname. Így eladtam, és vettem a Bose-t. Sokkal kisebb mint az Xtreme, viszont nem sokkal halkabb. Mélyben talán jobb is, mint ha mélyebb tartományt tudna. Árban kedvező volt, plusz korábban már ki szerettem volna próbálni. Jbl-t is néztem, de nagyon el szálltak árakban..

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#11099) Cyborg válasza kmarci25 (#11097) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem ez a progi pont az ilyen esetekre van🙂

(#11100) Zamma válasza Cyborg (#11099) üzenetére


Zamma
őstag

Hehe... Na végre egy értelmes embör! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.