Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) Lami66 válasza <Adamsky> (#11800) üzenetére


Lami66
őstag

Azt hittem ez egyértelmű, hogy a sztero jack-et nem két sztereora, hanem jobb és bal csatornára szétosztva. Lehet, hogy a linkelt kábel pont nem ilyen, de lusta voltam sztereo>>dual mono elosztót keresni.

(#11802) <Adamsky> válasza Lami66 (#11801) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Azt hittem ez egyértelmű ... " - nem kétlem, hogy te jóra gondoltál. :R Viszont akkor óvatosan a link-elgetéssel, mert ha valaki ne adj' Isten az alapján vásárol, és nem lesz jó, akkor nem lesz természetes a mosolya.
Sőt - jobban belegondolva - még ez sem jó! Ugyanis ennek lehet (nem vagyok benne biztos) az lenne az eredménye, hogy az egyik hangszórón csak a bal, míg a másikon csak a jobb hangszóró szólna. Itt a cél az, hogy egy sztereó jack-en gyk. ugyanaz a mono jel jelenjen meg mindkét oldalon. Lehet, hogy nincs is ilyen kábel, viszont minimális szakértelemmel szvsz. megalkotható.

[ Szerkesztve ]

(#11803) Lami66 válasza <Adamsky> (#11802) üzenetére


Lami66
őstag

Akkor mondhatjuk, hogy a motion+ kimondottan rossz ötlet volt tv kihangosításra ajánlani. Ha már sufnituninghoz kell folyamodni. Vagy nem kell erőltetni a kettő motion+, hanem csak egyet kell rákötni, az mehet sima sztereo jack hosszabbítóval.

(#11804) hkari


hkari
őstag

Szerintem TV hangosításra ezek nem jó dolgok. Eleve nem tud bekapcsolni magától sem ki. Elég kényelmetlennek érezném, hogy TV bekapcsol, aztán elsétálni az egyikhez bekapcsolni aztán a másikat. Este meg ki. Egy egyszerübb 2.1 -es soundbar a tanácsom.

[ Szerkesztve ]

(#11805) <Adamsky> válasza Lami66 (#11803) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... rossz ötlet volt tv kihangosításra ajánlani." - nem én voltam :U
Csupán reagáltam a felvetésre (ha már minden áron ... ). Egyébként, ha követed a topic-ot, láthattad, hogy próbálok mindenkit lebeszélni a bt.-s hangszórók TV-vel történő használatáról.

#11804 hkari
+1
A probléma abból adódik, hogy sokan azt hiszik, hogy egy bt. hangszóró mindenre (is) jó. Mert ugye bluetooth ma már mindenben van. Akkor biztos jó lesz majd a kocsiba, a TV-hez, a kertbe bulizáshoz, stb ...

(#11806) borbar válasza <Adamsky> (#11796) üzenetére


borbar
tag

Ha most az Alin valaki magyar címmel vásárol mondjuk PayPallel, akkor valami ilyesmit láthat. (Nincs ÁFA, azt majd jó eséllyel a Magyar Postánál, -val kell leegyeztetni.)
Ha a korábban linkelt promókódos oldalról esetleg egy 11 USD-s kódot venne igénybe magyar szállítási címmel az embör, akkor így. Ekkor az Ali felszámolja a magyar ÁFA-t az "eredeti" vételárra.

De ha valaki nem bízik abban, az Anker 14 USD-os értékkel küldi ketté bontva a rendelését (és így 28 USD után fizetne magyar ÁFA-t), és több tételt, rendelést adna fel, annak ajánlom a cseh szállítási címet, mert ugyan arra is felszámítja az Ali az ÁFA-t, de százalékosan sokkal kevesebbet, és cseh címre él a 21 USD-os kupon is.

(#11807) borbar válasza <Adamsky> (#11805) üzenetére


borbar
tag

Én ugyan esküszöm a dupla Motion+-ra, de csak zenét hallgatok rajta.
TV-zésre, hiába tud aptX-et, még ezzel a kódekkel is nagy a késleltetés.
Adamsky kollégának megint igaza van, ezek a BT-hangszórók szerintem sem alkalmasak minden eshetőségre. Nekem a mobilitás és a tiszta erős hangzás a lényeg.

De egy otthoni TV-re (optikával) köthető házimozi rendszert is fel lehet "okosítani" BT-vel (mondjuk az ankeres adapterrel), és így akár aptX LL kódekkel a laptop/Chromecast mögött is élvezhető az elcsúszásmentes hang.

(#11808) <Adamsky> válasza borbar (#11806) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jól értelek, hogy a promókód használata "ledobja" az Áfa-t? :F
No, ez érdekes. Nagyon érdekes ...
Én most egyhamar tuti nem rendelek semmit, de ha te esetleg megtennéd, akkor nem akarnád kipróbálni, hogy ilyenkor mi történik? :B Én arra tippelek, hogy ez bug.

Kipróbáltam: 2db kábel & 2db Motion+ mindenféle hókuszpókolás nélkül (az "ADMITADB11" nálam nem működik): 177,04$.
Amint kiveszek egy kábelt a csomagból, megjön az Áfa, és ... 218,91$ lesz a vége. :F

A cseh címből, hogy lesz magyar? Bocsi, ha már volt / írtad, de ez nekem most nincs meg :R

#11807
" ... hiába tud aptX-et ... " - nekem Win10 alatt azt írja, hogy aptX LL-t is tud. Viszont nincs cuccom, amivel ki tudnám próbálni. Plusz nekem ez annyira nem is fontos. Ha, az lenne, akkor lehet vennék egy komolyabb bt. adót, és tennék egy próbát (optikán keresztül) ...
Amennyiben tényleg tudja az aptX LL-t, az egyfelől kuriózum, másfelől az már elég kellene, hogy legyen kb. mindenre a hardcore gamer-kedéstől innen.

(#11809) borbar válasza <Adamsky> (#11808) üzenetére


borbar
tag

Szerintem is bug.
De azért élesben is kipróbáltam, három-négy hét és kiderül, kicsit buktam vagy nagyot.

A cseh címből 32 USD-ért (csomagok összerendezése, feladása, szállítása) lesz magyar.
Ez a Tiptrans nekem bejött.
Nem csak az Ali cseh. lengyel címes 21 USD-os kuponjai, de az Amazon.de esetében is jelentős a megtakarítás. (És erősen off, de pár hete az angol tiptransos szállítási címmel rendeltem hajhullás elleni Minoxidilt. Még a 30 USD-os szállítással együtt is szinte féláron a 12 havi adagot.)

(#11810) carl18


carl18
addikt

Jött új Dockin megint! :) A Neve D Fine 2 7500 mah-es akkuval, és hordozható vállpánt nélkül. Ára 150 euro, de minden más tulajdonság egyezik a D Fine 2+-al.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11811) hkari válasza carl18 (#11810) üzenetére


hkari
őstag

Nekem a D-Fine volt még régen, ahhoz képest ez a D-Fine+ 2 jobb lett hallhatóan? A vállpánt már az 1 nél is hiányzott nekem :(( A DOCKIN D FINE+ 2 az a sima D FINE feletti modell?

(#11812) carl18 válasza hkari (#11811) üzenetére


carl18
addikt

Hát biztos jobb csak újabb és minden komponens frissitve lett benne.
Teljes hangerőn is megtartja a basszust a D Fine2+, a Motion boom Rossi szerint 80% fölött nem tud olyan sok basszust.

Bár mondjuk ha csak nem haldoklik a Dockinod akkuja akkor semmi értelme váltani, mert én se sok előnyt kaptam a Plus változatra váltásttól.
Én minden esetre még tartozkodok a cserétől, még mindig patika állapotba az enyém. :) Még kívárom ameddig jön valami igazán jó Deal ami biztosan D Fine Killer.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11813) hkari válasza carl18 (#11812) üzenetére


hkari
őstag

Már nincs meg :) A Dockint váltotta annak idején a Go+Play. De azért szemezgetek vele :)

(#11814) Gsx-rr válasza hkari (#11813) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megerte valtani?

(#11815) hkari válasza Gsx-rr (#11814) üzenetére


hkari
őstag

A Go+Play más liga azért bárhogy is nézzük. A Dockin egy rohadt jó hangszóró, és még hordozhatóbb is, én csak azért vettem a Go+Play-t, mert szinte mindig autóval megyek oda ahol használom. Szóval nekem igen megérte :)

(#11816) carl18 válasza hkari (#11813) üzenetére


carl18
addikt

Ja azt hittem még neked is Dockinod van, Akkor sikerült méltó utodot választani neki :) A Go+Play nekem is tetszett.
Szerintem is a Harman Kardon 1 más ligában játszik mint a Dockin, de a Dockin is egész jó ha az árához képest nézzűk.

Azért arra kíváncsi lennék a Dockin D Fine/Plus hogy állna helyt a Motion Boomal szemben? :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11817) carl18


carl18
addikt

Gondolom leírom a tapasztalatom, nekem a jofogáson soha semmit se tudtam eladni. Hardverapros vevők mindig normálisak és korrektek. De jofogáson mindig a csizmám talpa szintű embereket vonzom be.

W-King D8-at akarta megvenni, de ő meggondolta magát és talált jobbat.
Írtam neki 20E forintért a W-king D8 bestbuy és hogy írja már meg mi az a Super Deal.

Válasz Anker Motion Boom 15 Ezer. :DDD
Komolyan kiégtem, ekkora hazugságot. Motion Boom 30E forint nagy átlagban, és ha még rámegy a szállítás lehet kicsit több is.
De kuponnal összejöhet 25-26E forintért EU Raktárból.
15E forint? Melyik dimenzióba él? Újra erős a forint?

De az ilyet is bírni szoktam
Mikor régen a HD 7770-et árultam 15E-be rámírt rikárdi? mi az alja mert ennyiért ujat vesz... És belinkel egy GT 430-at.


"csá" menyi az alja tesám"? husért ujjat veszek....
Aztán linkel egy tronsmartot :DDD

Még régen hírdettem a Sony SRS BTX 300-at, eredeti Sony.
Erre kérdi a vevő telefonba, Hogy ugye nem ázsiában készült?
Én válaszoltam de igen. Ohhh jajj akkor még se kell. :DDD
Remélem csak én vagyok ilyen szerencsés hogy ilyen idiótákat fogok ki.
Szóval néha már nem tudom hogy sírjak vagy nevessek. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11818) Sys85 válasza carl18 (#11817) üzenetére


Sys85
veterán

Ohhh ne aggódj,nem csak téged találnak be. :DDD
Mondjuk pont az általad leírtak miatt nem is hirdetek már jófogáson.Lehet HA-n lassabban mennek el a cuccaim,de legalább nem kapok napi szinten többször stroke-ot. :D
Persze azért hardveraprón is bele lehet futni sülthalakba,de jóval ritkábban.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11819) hkari válasza carl18 (#11816) üzenetére


hkari
őstag

Nem hinném, hogy képes a Boom megszorongatni a Dockint. Azért emélékeim szerint nagyon egyben volt hangilag, és az csak az 1 volt :)

(#11820) kmarci25 válasza carl18 (#11817) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért foglalkozol az ilyenekkel? Ha már az írott szövegből látod, hogy gyökkettő a másik fél, akkor nem is kell válaszolni. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11821) LanyUs válasza carl18 (#11817) üzenetére


LanyUs
senior tag

Számít a célközönség is!

Babacuccok -> normálisak, de alku erős
Ajtó/ablak/építőanyag -> normálisak és nem alkudoznak
Erősítő -> itt már kezdődik a rétegződés :)
Vállra akasztható/hordozható hangszóró -> ajjajjjj itt már van baj :D

Páromnak egy I5-ös Asus Zenbook gépe az Extreme 1-est 8khz telefon minőségnek ismeri fel. Egyszerűen nem értem.
W-King megmentett. Csatlakozás bluetooth -> sztereóba kötés 2 db -> majd mehet a mozi. Meg vagyok elégedve velük." A hang csúszott 1 secet, de az állítható a programban.

(#11822) carl18 válasza Sys85 (#11818) üzenetére


carl18
addikt

Úgy látszik a 15E Motion Boom még is csak "science fiction".
Mióta megírtam neki komolyan a dolgokat nem is válaszol.
Hallucinál? vagy ennyire rossz matekból? hogy így számolja átt a dollár/forint árfolyamot? :Y

#11820kmarci25
Én nem foglalkozok ilyenekkel, az eladás reményében a jól neveltségemből ki indulva persze válaszólok az érdeklődésre.
Aztán meg belefutok ilyen hülye helyzetekbe ahol én érzem magam kínosan. :U


#11821LanyUs
Igen persze számít a vásárlói réteg is, én nekem is az tűnt fel hogy ha valaki hardvert akar inkább árul/vásáról hardverapron.
Nekem az is a bajom hogy a jofogás már a csalók melegágya is.
Ha valamit ott túl jó árban adnak, akkor az ember gyanakodhat valós vagy átverés?

Bár az Xtreme 1-ben asszem 4.1 a Bluetooth lehet az miatt nem müködik megfelelően.

#11819hkari
Hát én szerintem versenyképes, a Motion Boom EQ-val elég durván személyre szabható. :) Valakinek Szolnok megyében nincs Motion Boom? A Dockoló ellen össze lehetne hasonlítani. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11823) <Adamsky> válasza hkari (#11819) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Élőben nem hallottam őket, de sok YT-s teszt alapján ...
Szóval a Boom mélyei biztos, hogy jobbak. Mélyebbre megy, és teltebb. Közép / magas tartomány? Ez már zene, ill. preferencia függő. Bár a Boom-ban lévő hardware-es EQ szemben a Dockin - ha jól tudom - három állású EQ-jával azért nagyobb "mozgásteret" eredményez. A legtöbb mai "modern" zene egyébként szerintem ugyanúgy v. jobban szól a Boom-on. A Dockin ezzel szemben talán "zeneibb". Ugye abban vannak külön "csipogók", és aptX támogatás....
Aztán ott van az ár. Ahogy carl18 kollégának írták is az egyik teszt (amiből mondjuk túl sok nem derül ki, mert a YT-s reviewer mikrofonja egy kalap...) alatt: You can get two motion booms for roughly the price of one dockin speaker. Two Motion Booms in TWS Stereo is an insane sound! Especially outdoors.
... és itt az ár mellett említésre kerül még egy dolog. Az "outdoor". Kintre pedig kell a "felület", vagyis a képesség, hogy minél több levegőt tudjon megmozgatni az adott cucc, ill. ne attól függjön a hangzás, hogy hová van elhelyezve (asztal, sarok, stb.) az adott hangszóró. Ebben szerintem megint a Boom a jobb.
All-in-all: a válasz egyén, és igény függő.
Majd, ha a Soundcore update-eli a Boom-ot, és belecsap két tweeter-t, - ne adj' Isten a Q35 után ebbe is beletesz egy LDAC támogatást - akkor már sokkal egyértelműbb lesz, hogy melyik a "mindent verő". ;)

(#11824) carl18 válasza <Adamsky> (#11823) üzenetére


carl18
addikt

Ősszintén sokat hallgattam teszteltem és talán a D Fine gyenge pontja a mélynyomók. 65 mm az átmérője, de valahogy érzéketlen és nem nagy a kilengése. Ezen a videón le van bontva a külső héj, és jól látható max hangerőn se leng nagyot. A Dockin kilengése sassolva és valami 6-8 mm lehet.
Dockin D fine bass test #7

Ellenben a Motion Boom sokkal érzékenyebb és sokkal nagyobb a kilengése, ezért természetesen bassus terén biztos többet tud.
Anker SoundCore Motion Boom: Bass Test 😍 (Without Grill + Perfect Focus)

Az eredeti D Fine/D FIne Plus még nem rendelkezik EQ Gombal és ők rendelkeznek ezekkel a "kis kilengésű" Wooferekkel.
Az új D Fine2 már új Woofereket kapott, és természetesen ez is igazolja azt a tényt hogy az eredeti hangszórók nem a legjobb minőségűek.

Mondjuk ha nem rakok a Dockin mellé jobb hangszórót fel se tűnik,de egy Onyx 3/Xtreme 2 szebb mélytartományt produkál mint a Dockoló. Bár kivárom a Motion Boom utodját. Jöhet a Motion+ Motion Boom szerelem gyereke ami mindent is verni fog. :Y
Ha kap 2 Tweetert + nővelik a hangszórók átmérőjét 65-70 mm-re az elég durván tudja emelni a mélyek erejét/minőségét.
Na meg az a Durva a Motion Boom ezeket az erős mélyeket 60 mm-es hangszórókkal éri el, és Full Range hangszórók azaz nincs melettűk Woofer. :K

Fel kell keresni az Anker elérhetőségét aztán bombázuk őket emailekkel hogy készítsenek egy Motion+Boom fúziót.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11825) sunnyi


sunnyi
csendes tag

Sziasztok! Elég sürgős eldönteni valóm támadt, ugyan azon az áron jutnék hozzá egy JBL Charge5 -höz és egy a Anker Soundcore Motion+ - hoz kb 35e ft-nak megfelelő összegért. Melyiket válasszam?

Nyugalom, a hosszú élet RITKA!

(#11826) TMKKK válasza sunnyi (#11825) üzenetére


TMKKK
csendes tag

Tegnap volt lehetőségem tesztelni ezt ugyan ezt a két hangszórót (nekem motion+ van). Nagyon kíváncsi voltam mit fog tudni a Charge 5 ellen.. Hááát.. azt kell hogy mondjam, hogy teljesítményre kb. ugyan az a kettő a motion+ basszusban jobbam ott volt picit, az én saját beállításommal nekem a hangzása is jobban tetszett a sajátomnak..
A Charge 5- nél ugyebár erre nincs lehetőség hogy az Eq-t variáld. Csak mosolyogva hallgattam hogy a 25 ezer ft-os hangszóró egy 65 ezres hangszóró szintjén van :))

Tamás

(#11827) Lami66 válasza TMKKK (#11826) üzenetére


Lami66
őstag

Ez aztán "kellemesen" korrekt összehasonlítás: Anker eq-val, Jbl eq nélkül.
"A Charge 5nél nincs lehetőség, hogy eqval variáld" Pontosítsunk: te nem akartad, hogy a Jbl is eqval szóljon. A mai világban már elég bénának kell lenni, ha valaki nem tud eq-t megoldani bármelyik hangszóróhoz.
Ja, hogy akkor nem az Ankered szólna jobban....így persze már érthető.

[ Szerkesztve ]

(#11828) sunone válasza Lami66 (#11827) üzenetére


sunone
aktív tag

"Pontosítsunk: te nem akartad, hogy a Jbl is eqval szóljon."

A kolléga a két készülék képességeit hasonlította össze, nem pedig azt, tud-e EQ appot telepíteni a telefonjára.

(#11829) TMKKK válasza Lami66 (#11827) üzenetére


TMKKK
csendes tag

A hozzászólásodból kiindulva te most azon idegeskedhetsz, hogy kiadtál 65 ezer forintot egy jbl-ért. :) én csak leírtam azt amit tapasztaltam, ne haragudj magadra, egyszer lehet neked is összejön egy Anker hangszóró :C

Tamás

(#11830) carl18 válasza Lami66 (#11827) üzenetére


carl18
addikt

Az Anker mellé jár a szoftver amivel lehet az EQ hangolni, és elmenteni meg is tartja a beállításokat. Meg ősszintén a JBL sokkal drágább, fizikailag méretileg egy kategória. Én így nem is tartom lehetetlennek hogy a Motion+ "zeneibb" élményt tud varázsolni.
Főleg azok után hongy hány ember vásárolta elégedetten. :Y

Meg hát ott az ár is, a Motion+ általánoságban nem kicsivel olcsóbb.
Az a baj hogy 35E forintért se biztos olyan jó vétel a Charge 5, mert már van ennyiért Motion Boom is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11831) sunone


sunone
aktív tag

FYI, Google Play alkalmazás áruházban,
JBL Portable app: 2,6 pont
Soundcore app: 4,2 pont

(#11832) TMKKK válasza carl18 (#11830) üzenetére


TMKKK
csendes tag

Így van! A jár mellé meg az hogy mindenki le tud tölteni egyet valahonnan kicsit szerintem más. Ha meg jár mellé akkor ki kell használni azt hisz azért van.

Nem beszélve arról hogy nekem az is sokat számit, hogy az Ankerhez 2500ft-ért találtam pár hónapja tokot, a JBL Charge 5-höz kb 10 ezer ft ha találsz..

Én ezen a beállításon használom a hangszórót.

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#11833) Lami66 válasza TMKKK (#11829) üzenetére


Lami66
őstag

Elképzelni sem tudom, hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy én 65 ezerért vettem Jbl-t. Önerőből elég szépen félre tudod magad vezetni :D
Nem haragszom magamra, pedig tudom, hogy sose veszek egy Ankert. Ahogy Jbl-t se.

(#11834) TMKKK válasza Lami66 (#11833) üzenetére


TMKKK
csendes tag

Hát a hozzászólásodból az jött le hogy valószínűleg JBL-t birtokolsz :D Nyílván nem fogunk összeveszni rajta egy fórumon hogy melyik a jobb, az én véleményemet leírtam, továbbra is csak ajánlani tudom az Ankert. :R

Tamás

(#11835) <Adamsky> válasza Lami66 (#11827) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... korrekt összehasonlítás ... " - pedig az.
A JBL DSP-jében már eleve van egy beállított hangszín, amivel kapcsolatban tutira kijelenthetjük, hogy nem flat. Ezzel szemben az Anker / Soundcore termékeiben nem csak az az 1 nyamvadt hangszín van, amit a gyártó jónak talált, hanem gyakorlatilag végtelen számú, mert lehetőséget adnak a felhasználónak a hangzás befolyásolására. ÉS - ezt nem lehet eleget hangsúlyozni - a beállított értékek letárolódnak a hangszóróban, így ha másik eszközről használod, akkor pont ugyanúgy fog szólni. Ezt az EQ-zott JBL ugye nem tudja ...
Ja, hogy utóbbira nincs lehetőség a JBL cuccaiban, így "értő" kezekben egy Anker / Soundcore cucc akár jobban is tud szólni? Én kérek elnézést, de ez van.
Egyébként pedig a másik gond, hogy ha egy a DSP-vel már "előhangolt" zenét tovább EQ-zól, annak könnyen torzítás lesz a vége. Ha az egyik számnál nem, akkor majd a másiknál.

(#11836) TMKKK válasza Lami66 (#11827) üzenetére


TMKKK
csendes tag

Kicsit akkor bővebben erről a kis tesztelésről.

JBL Charge 5 vs Anker Soundcore Motion+

A saját hangszórómat már ismerem (Anker Soundcore Motion+) kb. ilyen 40-50% hangerőn hallgatva a jobb minőségű zenéknél számomra olyan kellemes basszust és magas hangokat ad, hogy a mai napig mindig meglepődök rajta. Itt is hangsúlyoznám hogy a saját beállításomat használom hozzá. A Charge 5-nél kíváncsi voltam, hogy kb. hasonló hangerőn megvan-e ugyan ez, ugyan annál a zenénél amit jól ismerek és tudom, hogy szépen szól vele a hangszóró. Nem tartom magam szakértőnek, és elfogultnak sem, mert számítottam rá hogy egy 2021-es 2.5x annyiba kerülő hangszóró azért verni fogja a sajátomat.

A zene elindítását követően már ott hallottam hogy igen szépen szól a Charge 5 viszont a basszus részhez érve egyáltalán nem hozta azt amire számítottam. Itt nem azt kell gondolni hogy fú de rossz volt, csak egyszerűen többet vártam tőle. A magas hangok szépen jönnek belőle és összességébe azért megkapja az ember a JBL minőséget. Más zenéknél, mikor egyszerre lett elindítva a két hangszóró akkor picit az én fülem a sajátomat hozta ki nyertesnek de ahány ember annyi vélemény. A Charge 5 újdonsült tulajdonosa is elismerte, hogy igen szépen teljesít az Anker, basszusban jobb is picit, de összességében maradtunk egy döntetlenben.

Az árra visszatérve Anker Soundcore Motion+ (25 ezer forint, mikor én vásároltam) - JBL Charge 5 (65 ezer ft)

Max hangerőre kb. ugyan azt tudja a kettő a JBL valószínűleg üzemidőre többet fog tudni mivel nagyobb az akkumlátora. Az Anker hangszóróra itt találtam rá a fórumot olvasgatva, azóta is áldom a napot :DD Mióta megvan a hangszóró azóta 2 barátom is rendelt belőle szerencsére még az vámolós, adózós időszak előtt. :))

Tamás

(#11837) Jarod1 válasza TMKKK (#11832) üzenetére


Jarod1
addikt

hát tokot ebaről kell rendelni a charge5 höz, én is is anno a Flip4-hez flip3 hozonnan rendeltem talán 1500-2000 Ft volt, 1 tok nem ér 10 ezret.még a 74 eurós Charge5 höz se.

(#11838) Lami66 válasza <Adamsky> (#11835) üzenetére


Lami66
őstag

"Egyébként pedig a másik gond, hogy ha egy a DSP-vel már "előhangolt" zenét tovább EQ-zól, annak könnyen torzítás lesz a vége. Ha az egyik számnál nem, akkor majd a másiknál."...
Idézet az Anker Motion plus honlapjáról [link]
Motion+ uses an advanced DSP and amplifiers with individual power sources to preserve the accuracy of highs, mids, and lows.
Tehát a Motion plusban (is) van dsp, és erre tolják még rá az eq-t, és .... mondanék erre valamit, de te már leírtad a fenti idézetben.

(#11839) fabri07


fabri07
aktív tag

Az Anker Soundcore Flare 2 milyen, mondjuk a Motion plus-hoz képest?

(#11840) <Adamsky> válasza Lami66 (#11838) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tehát a Motion plusban (is) van dsp ... " - ööö, wait! Mondtam én olyat, hogy abban nincs?
Annyi a különbség, hogy a JBL-nél van a gyári hangolása (a DSP-nek), Anker / Soundcore cuccok esetén pedig a felhasználónak - bizonyos keretek között - lehetősége van a gyári hangzásba belenyúlni.

" ... és erre tolják még rá az eq-t ... " - pont, hogy nem. És, mivel a DSP-ben történik minden, nagyjából kontrollálható. Ezért nem lesz (vagy minimális) torzítás, ha mindent csutkára tekersz (max. sz@rul fog szólni). Ezzel szemben a mindenféle szoftveres EQ-k esetén, amit a telefonodról küldesz rá a már "színezett" hangzásra simán belefuthatsz torzításba. Ott az egyetlen kontroll a te füled.

Szóval egyezzünk meg abban, hogy ami az Anker / Soundcore termékeiben van, semmilyen szempontból nem azonos egy akármilyen hangszóró + szoftveres EQ-val. Utóbbi is szólhat jól, de sokkal több odafigyelést igényel (pl. utánállítást a hangerő függvényében). Arról pedig végképp nem beszélve, hogy ezt a hangzást nem tudod "magaddal vinni" más eszközre (mondjuk PC).

#11839 fabri07
" ... milyen, mondjuk a Motion plus-hoz képest?" - biztos, hogy gyengébb.
Én mondjuk eleve nem hasonlítanék egy 360°-os hangszórót egy "hagyományoshoz".

(#11841) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

Van egy kis érdekesség az Earfun Uboom- al kapcsolatban.
Unakahúgi Poco X3 Pro- ja nem kapcsolódik, az én Poco M3- m sem, édesanyám Mi 8 lite- ja sem :U .
Van másvalaki a Xiaomihoz vette esetleg?
És működik is?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11842) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#11841) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Unokatesóm Redmi Note 8T- je sem látja :U .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11843) Jarod1 válasza pècsimunkás (#11842) üzenetére


Jarod1
addikt

telefonon látható a hangszóró? Bt gomb megnyomva hosszan a hangszórón?

[ Szerkesztve ]

(#11844) pècsimunkás válasza Jarod1 (#11843) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Bármi és semmi :(.
Csináltunk újjraindítást, kikapcsolást, bármit, a telefonon nem látható a hangszóró :(

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11845) Sys85 válasza pècsimunkás (#11844) üzenetére


Sys85
veterán

Azért egy olyat megkérdeznék mert azt nem írtad,hogy esetleg nem xiaomi telón (csak van a baráti/ismerősi körben más is) próbáltad?
Mert ha másik telóval sem megy,akkor nem Xiaomi hisztije van a hangszórónak,hanem hibás a termék.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11846) Jarod1 válasza pècsimunkás (#11844) üzenetére


Jarod1
addikt

nem régen volt egy hasonló problémája egyik kollégának.,,csatlakozni akart az éppen dübörgő jbl flip 4 hez, de nem látta, a telója :) szintén Xiaomi volt,, a BT beállításokon belül volt 1 kapcsoló, külső hangszórókhoz való csatlakozás, vmi ilyesmi a neve..

(#11847) tokyo2 válasza pècsimunkás (#11841) üzenetére


tokyo2
tag

Nekem egy Mi8 és egy Poco F2 Pro-m van, mindkettőn hibátlanul üzemel, nagy megelégedésemre. Sztereóban 2 db Uboommal! Legújabb firmware./mármint a telókon/

(#11848) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Samsungokkal, Realme- vel, OP3- al semmi probléma, a Xiaomi termékekkel nem megy.
Kisebbik unakahúgi használja Samsungal, a nagyobbik unakahúgi Pocoja nem csatlakozott rá. Aztán szépen el kezdtük próbálgatni, és 4 Xiaomi termék sem működött vele.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11849) carl18 válasza pècsimunkás (#11841) üzenetére


carl18
addikt

Nekem egy Xiaomi Mi 2 Lite gond nélkül müködik minden márkájú hangszóróval. Esetleg kutas a Bluetooth beállításokonban?
A párosítás előtt le lett nyomva Bluetooth gomb?

Nekem bármire rá csatlakozik a Xiaomi, szóval ne a márkában keresd a hibát. :R Minden más eszköz amivel korábban rácsatlakoztál legyen kikapcsolva Bluetooth terén.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11850) <Adamsky> válasza Jarod1 (#11846) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a BT beállításokon belül volt 1 kapcsoló, külső hangszórókhoz való csatlakozás ... "
Na, ezért rühelltem meg mára az Emui-t és Miui-t (pedig ez utóbbit anno, régen, nagyon szerettem). Egészen eszement dolgokra képesek a kínaiak. Alapvetőn droid-os funkciókat írnak át (pl. anno a mute / priority mode) vagy épp kapcsolnak ki (véletlenül v. direkt).

#11849 carl18
Az a baj, hogy a Xiaomi-nál simán képesek visszafelé is fejlődni. Ha jól látom, neked egy régebbi készüléked van, míg a kérdezőnek egy újabb (Poco X3 Pro). Szóval simán benne van a pakliban, hogy valamit (megint) "elkottáztak".

#11841 sky11
Mi a helyzet más bluetooth eszközzel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.