Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1595) gg72 válasza stanley00 (#1594) üzenetére


gg72
veterán

Tudom, hogy eddig én voltam az egyik legnagyobb ellenzője a Ritek lemezeknek, de úgy tűnik, hogy ebből is ki lehet fogni jobb szériát, vagyis azt kell mondjam, hogy itt nagyon nem mindegy, hogy milyen márkanév alatt forgalmazzák, vagyis kinek gyártja a Ritek. Itt lehet csemegézni a különböző gyártók Ritek mid-es lemezeinek tesztjei között, van köztük kifejezetten jó is: [link]

Ezen felbuzdulva én is rendeltem Németo.ból RITEK-BR2 mid-es X-Layer lemezt (150 Ft-ra jött ki darabja csomagküldéssel, sajnos azóta vége az akciónak, de most nem akciósan is csak 220 Ft-ra jön ki darabja, ha 2 hengerrel veszel, vagyis olcsóbb, mint az ebay-es That's és Németo.ból jön DHL-lel), tegnap meg is írtam az elsőt:

Lemez: [XLayer BD-R 25GB 4x, printable, 25-ös henger]
MID: RITEK-BR2
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW 1.40)
Szoftver: ImgBurn 2.5.8.0
Írási sebesség: 4x

A két kis csúcsot leszámítva ez jó írásminőségnek mondható, aztán meglátjuk milyen lesz a többi, ill. mennyire lesz tartós. Mindenesetre a napokban elővettem néhány 3 évvel ezelőtt megírt Ritek mid-es Traxdata lemezemet és semmi bajuk.

De vannak írók, amelyek még jobb minőségben képesek megírni a Ritek-et, mint pl. a [TEAC BD-W512GSA] teszképes írója, amire éppen most tervezek beruházni [link].

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.