Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Tele von Zsinór válasza fecs (#9600) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Azt ne feledd, hogy csak akkor töltesz felfele, ha van kinek. Ha kevesen kapcsolódnak hozzád (vagy te hozzájuk), akkor általában kevesebbet/lassabban töltesz.

(#9602) fecs válasza Tele von Zsinór (#9601) üzenetére


fecs
senior tag

Több torrentet is megosztok, illetve kapcsolódás is van annyi, hogy a max sávot kihasználhassa felfelé. Ennek ellenére a beállított 70kb nagyon ritkán jön össze.

A warez dolgaidra senki nem kiváncsi. Töröltem a képet.

[ Módosította: Viktor77 ]

Pixel 6a

(#9603) zoo8800 válasza WonderCSabo (#9570) üzenetére


zoo8800
veterán

Van pár csapat (és oldal, ami nem is kicsi), akik már leszoktak a csomagolgatásról. Szóval haladunk valami jó irányba :)

rip and tear, until it is done

(#9604) rt06 válasza fecs (#9602) üzenetére


rt06
veterán

ha megnezed, a futtatott torrent-jeid tobbsegenel lenyegesen tobb a seeder, mint a leecher, ami azt jelenti, hogy a letoltoknek van boven valoganivaloja, ami a seeder-eket illeti
ha emelle meg hozzaveszed, hogy eygesek eloszeretettel allitanak be zillionyi slot-ot (ami eredmenye, hogy egy-egy helyrol csak 1-2 kB-tal toltenek), a feltoltesi sebessegeid teljesen normalisak

nem mindegy tovabba a swarm osszetetele sem
nagyobb tracker-eken, nepszeru torrent eseteben, jo esellyel legalabb 1-2 szerveres seeder van a swarm-ban, akik kiszolgaljak a leecher-ek savszelessegenek javat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9605) fecs válasza fecs (#9602) üzenetére


fecs
senior tag

Elnézést :R
Linkelés előtt gondolkodtam, de a példát így tudtam szemléltetni.

Pixel 6a

(#9606) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Korábban Fibernetes voltam,most UPC vagyok.Mióta megvette a Fibert a UPC,nem igazán van rendben az Utorrentem. Ugyanazokkal a beállításokkal a "szolgáltató váltás" óta teljesen hullámzó lett a feltöltésem. (A speedtest mindíg stabil 1,5Mbit/s sávszélt mutat) Van, hogy azt jelzi a kliens, hogy nincs egyetlen seeder/leecher sem, de a magon megnézve azt látom, hogy van pl 80 seeder, és pár leecher is.Valamit át kellene állítanom? A Utorrent szerint aktív vagyok.
Ha nem értelmesen írtam le, kérdezzetek...
Előre is köszi!
Dodo

(#9607) Gubek-Einste válasza dodopek (#9606) üzenetére

Titkosítás erőltetve, UPC-nél alap beállítás.
Én egy 2.1 Beta (17350) verziót használok és teljesen stabil a feltöltésem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9608) dodopek válasza Gubek-Einste (#9607) üzenetére


dodopek
addikt

Azt hol találom? 2.2.1 verzióm van.Nem szeretnék bétát használni...

(#9609) Gubek-Einste válasza dodopek (#9608) üzenetére

Nem tudom, csak írtam, hogy nálam mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9610) dodopek válasza Gubek-Einste (#9609) üzenetére


dodopek
addikt

ok,azért köszi

Közben megtaláltam a titkosítást.Remélem bejön...

[ Szerkesztve ]

(#9611) maláj válasza dodopek (#9608) üzenetére


maláj
őstag

Beállítások \ BitTorrent \ Protokoll Titkosítások

errefelé keresgéld :)

(#9612) dodopek válasza maláj (#9611) üzenetére


dodopek
addikt

Úgy néz ki, hogy működik.Azóta gyakorlatilag folyamatosan teljes sávval megy fel.

(#9613) bubogabor


bubogabor
tag

Sziasztok nekemis problemam lenne ugy kb 1 hete vetten eszre digi netem van 30/20as eddig mindig maximummal tudtam feltolteni de mostanabal alig megy a feltoltes korlatozhatja a feltoltesem a szolgaltato? pedig lenni kinem feltolteni es kitudnam hasznalni a maximumot nemtudom milett vele

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#9614) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
80/25-ös netem van. Eddig szinte szinkronban ki tudtam használni torrent-en a max értékeket, de mostanában ha elég jó sebességgel töltök le, a feltöltésem szinte megszűnik. Amint elkészül a letöltés, az upload szépen beindul. 2.2.1-es utorrentet használok win7 alatt, van router is, de nem hiszem hogy ez gond lehet, mert eddig is volt. Van valakinek ezzel tapasztalata vagy ötlete?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9615) dodopek válasza dethroner (#9614) üzenetére


dodopek
addikt

Magról töltesz? Mert ott bevezették nemrég, hogy csak azután indul be a seeded az adott torrenttel, hogy 100%ban letöltötted az adott tartalmat.
Szóval a feltöltésed csak azután kezdődik, hgy teljesen lejött....

(#9616) maláj válasza dodopek (#9615) üzenetére


maláj
őstag

ezt mondjuk én is észrevettem :)

(#9617) bubogabor válasza dethroner (#9614) üzenetére


bubogabor
tag

Nekemis ugyanez a gondom ha lejon teljesen akkor megy a feltoltes jo sebesseggel 5 oldalon vagyok tag mindegyiknel igy jon ugylatszik mindenhol bevetettek.Nem lehet valahogy ugy csinalni mint regen szinkronba volt a letoltes es a feltoltes segitseget elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#9618) dethroner válasza dodopek (#9615) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, nem erre gondoltam. Torrent oldaltól független szerintem ez a dolog. Vagyis fut egy torrent a kliensemben, több napja tolom fel váltakozó sebességgel. Jelen esetben pár 100kB/s-el. Aztán kijelölök letöltésre egy másikat, és amikor az beindul normális(pl >50mbit/s) sebességgel, az említett feltöltés leesik majdnem nullára, és csak akkor indul meg ismét, ha elkészült a letöltésem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9619) bubogabor válasza dethroner (#9618) üzenetére


bubogabor
tag

Nalamis ugyanez csak rosszul irtam de az nemvolt igy kb 1 hete vettem eszt eszre

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#9620) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy kérdésem

rengeteg ilyen olyan utorrent beállítás kering a neten amik mind azt igérik hogy ezekkel maximalizálhatjuk a le és feltöltési sebességet

a kérdésem az lenne hogy valóban vannak olyan beállítások amiket érdemes megtenni?(a télleg van kérek 1-2 tippet)
Vagy elégnek kell lennie annak,amit az utorrent magától beállit a sebességkalaúzzal?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9621) rt06 válasza flash- (#9620) üzenetére


rt06
veterán

imho a sebessegkalauz altal beallitott ertek, esetleg azok apro korrigalasa (tobbnyire kapcsolatszem csokkentese) elegendo kell, hogy legyen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9622) dodopek


dodopek
addikt

Nincs több ötletem. UPC ügyfélként van valami tippetek, hogy mit kelle beállítanom, hogy ha van leecher,akkor vigyék is tőlem a cuccot? Protokol titkosítás erőltetve, és aktív vagyok....

(#9623) Gorneck válasza dodopek (#9622) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam ilyen mióta előfizető vagyok... :D Ritkán megy fullon a feltöltés...főleg mióta kijöttek a nagyobb csomagok...

Gorneck#1239

(#9624) maláj válasza dodopek (#9622) üzenetére


maláj
őstag

szerintem semmit
ha 1 ember vinné a cuccot és van rá 50 emberke aki adná akkor elég kevés az esélye, hogy pont tőled fogja vinni == 1/50 ...

az, hogy mi alapján priorizálja a tracker a kapcsolatokat azt viszont nem tudom :DDD

(#9625) rt06 válasza maláj (#9624) üzenetére


rt06
veterán

a tracker elvileg nem priorizal, bar elofordulhat, hogy ha tul sok a peer (100++), akkor nem adja egyszerre meg mindet, de itt ugy tudom, veletlenszeruen valaszt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9626) maláj válasza rt06 (#9625) üzenetére


maláj
őstag

akkor tehát az sem számít, hogy 1 dsl vagy 1 digi netes adná az adatot :U
eddig úgy gondoltam, hogy sebesség szerint kapcsolja össze a dolgokat, hogy minél hamarabb leérjen a júzernek az adat (pl. ==> szerveres, digi, dsl, modem ;])

(#9627) rt06 válasza maláj (#9626) üzenetére


rt06
veterán

nem, nem tudok ilyenrol
legalabbis azon trackerek, amiket neztem, nem csinalnak semmi hasonlot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9628) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! újra szeretném rakni a rendszert, de az utorrentben több száz torrentem fut. hogyan tudom lementeni az összes beállítást, mintha portable lenne? hol tárolja az utorrent a dolgait? előre is köszönök minden segítséget!

(#9629) rt06 válasza mg105 (#9628) üzenetére


rt06
veterán

hacsak nincs legalabb 100/100-as neted, ne futtass tobb szaz torrent-et

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9630) mg105 válasza dodopek (#9622) üzenetére


mg105
senior tag

próbáld meg a titkosítást csak engedni, nem erőltetni! így azokhoz is kapcsolódni fogsz, akik valamilyen okból kifolyólag tiltják a titkosítást, bár ez természetesen csökkenti a biztonságot.

rt06: digim van, miért ne futtathatnék sok torrentet? kicsit tovább bootol a gép, de nem nagyon szoktam kikapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#9631) rt06 válasza mg105 (#9630) üzenetére


rt06
veterán

a boot idod hat meg legkevesbe, viszont meg a topnet 25 megas feltoltese is is keves (igazsag szerint a stabil 100 mbps is) tobb szaz torrent egyideju kiszolgalasara, s igy be lehet lassitani az egesz swarm-ot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9632) mg105 válasza rt06 (#9631) üzenetére


mg105
senior tag

így is ritka, hogy max szávszéllel töltök fel, mert a szerveresek kiszolgálnak mindenkit, illetve a torrentjeim nagy része régi, amit hetente egy-két ember tölt le átlagban.

[ Szerkesztve ]

(#9633) fatal` válasza mg105 (#9628) üzenetére


fatal`
titán

Win2k/Win XP: C:\Documents and Settings\felhasználónév\Application Data\uTorrent
Vista/Win 7: C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\uTorrent

(#9634) attiati


attiati
veterán

A torrent oldalakra meghívók cseréje szabályos / engedélyezett dolog? (mármint nem úgy értem, hogy itt beszélni róla, vagy kunyerálni, hanem az oldalak szabályzata szerint)

Ha engedélyezett, akkor ismertek valami megbízható middleman-t, aki levezényli a cserét, hogy egyik fél se legyen átverve? Akár privátban is jöhet, ha leellenőrizhető az illető.

(#9635) fatal` válasza attiati (#9634) üzenetére


fatal`
titán

"A torrent oldalakra meghívók cseréje szabályos / engedélyezett dolog?"

Az oldalak 90%-nak tiltja a szabályzata.

(#9636) attiati válasza fatal` (#9635) üzenetére


attiati
veterán

Uhh, ahhoz képest dugig van a net a cserebere topikokkal. Szoktak olyat csinálni a trackerek adminjai, hogy álnéven nyomozgatnak, és a meghívó kiküldése után bannolnak? Vagy hogy jönnek rá?

Esetleg megbízható middleman-re van ötleted?

(#9637) mg105 válasza fatal` (#9633) üzenetére


mg105
senior tag

köszönöm szépen! fontos, hogy tökéletesen megegyezzen a verziószám?

(#9638) maláj válasza attiati (#9636) üzenetére


maláj
őstag

email cím, ha kérnek sotot akkor az arány/forgalom alapján, stb.
én nem kockáztatnék :)

(#9639) attiati válasza maláj (#9638) üzenetére


attiati
veterán

Persze ha álnéven nyomozgatnak, akkor sima ügy kinyomozni.

Azt a részét kérdem, ha két mezei ember cserél meghívót. Arra hogy jön rá a staff, hogy csere történt? Hisz csak sima meghívásnak tűnik.

(#9640) fatal` válasza mg105 (#9637) üzenetére


fatal`
titán

Nem.

(#9641) fradi81 válasza attiati (#9639) üzenetére


fradi81
veterán

2 ember meghívja egymást, mi ebbe a szabálytalan?

moto g72, Ninebot d28e

(#9642) lvnt válasza fradi81 (#9641) üzenetére


lvnt
őstag

Azért mert magának a meghívós rendszernek az a lényege, hogy olyat hívsz meg, akiben maradéktalanul megbízol. Kevesebb valószínűséggel kerül leecher vagy aránycsaló az oldalra. Ez a bizalom pedig internetes cserélgetésnél értelemszerűen nincs meg.

(#9643) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok .

A probléma a következő lenne: Van egy csaj ismerősöm torrentezni akart , UPC-s 15 Mbit/s a csomagja , utorrent a kliens nem nyúlt az alapbeállításokhoz , tűzfalnál engedélyezte mégis torrent hibával nem megy a letöltés. Megjegyzem ugyanaz nálam gond nélkül fut 5 Mbit/s T-ongánnyalm , mi lehet a problémája (Win 7 OS ) próba kedvéért véletlen portal is próbálkozott az sem jó , kényszerített indítással 0,5 % itán megint torrent hiba.

Előre is köszönöm.

(#9644) fradi81 válasza F34R (#9643) üzenetére


fradi81
veterán

Meg kéne nézni mi a pontos hiba, lehet nincs elég hely a lemezen, vagy valami ilyesmi.

moto g72, Ninebot d28e

(#9645) syler válasza attiati (#9639) üzenetére


syler
aktív tag

Vannak olyan oldalak, ahol pl a trackerek staff tagjai ajánlanak fel meghívókat. Szóval azért van 90%-ban tiltva az oldalakon, mert a szabályzatot nem a trackerek staff tagjai írják, hanem copy&paste az egész. Tisztelet a kivételnek:) De ha mindenáron meghívókat akarsz cserélgetni, akkor küldj pm-et hátha tudok segíteni:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9646) Weaver


Weaver
senior tag

bilód oldalon még mindig zárva van a meghívás ?

(#9647) fatal` válasza Weaver (#9646) üzenetére


fatal`
titán

Igen.

(#9648) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy pontosan mit is jelent/ tartalmaz az utorrentnél a beállításoknál>BitTorrent-nél a protokol titkosítás? Mert itt 3 választás van: Tiltva, Engedve, Erőltetve. Mellette meg egy négyzetet lehet bejelölni ami a Titkosítatlan bejövő kapcsolatok-at szabályozza?
Mi az alapbeállítás? Mi mit szabályoz? Melyik beállításnak mi a hatása?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#9649) fradi81 válasza Adler (#9648) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Akkor lehet értelme használni ha pl az internet szolgáltatód korlátozza a torrentet. Legyen engedélyezve mind a kettő. Hatása nem nagyon van.

moto g72, Ninebot d28e

(#9650) rt06 válasza Adler (#9648) üzenetére


rt06
veterán

tiltva: nem inditasz titkositott kapcsolatot, minden adat plaintext-kent megy (mar amennyire a kuldott adat plaintext), ha ezt a masik fel nem fogadja el, elvetesre kerul
engedelyezve: indithatsz titkositott, es titkositatlan kapcsolatot is (nem tudom, a µTorrent melyiket preferalja, de ha az nem sikerul, probalja a masik modot is)
eroltetve: csak titkositott kapcsolatot inditasz, ha a masik fel azt nem fogadja el, akkor az a peer elvetesre kerul

bejovo titkositatlan kapcsolatok engedelyezesevel pedig azt szabalyzod, hogy ha valaki titkositatlanul akar kapcsolodni hozzad, engeded-e neki, vagypedig muszaj titkositott kapcsolaton kommunikalnia
ha ez nalad nincs bepipalva, a masik fel pedig erolteti a titkositas, nem jon letre a kapcsolat

hasznalni szerintem ugy erdemes, hogy a kimeno es bejovo kapcsolatokra is engedelyezed a titkositott es titkositatlan kapcsolatokat is, igy tudod a legtobb peer-t elerni, nem zarsz ki senkit, es te is mindenkinek megfelelsz

az eroltetest - mint fradi81 irta - olyan esetekben lehet hasznos hasznalni, ha a szolgaltatod protokoll alapu szurest hasznal (vagy ha paranoid vagy)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.