Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) kutga


kutga
nagyúr

Köszönöm, így már tiszta. :R

Let the Zone take me if I am.

(#10752) kene84


kene84
senior tag

Továbbra is a szokásos problémám..... unom már

3.5gigás méretre letöltött az utorrent 6.64 gb-ot mert 850 hash hiba volt..
memória és winchester ellenőrzés volt..... :W

látott már olyat valaki,hogy esetleg oprendszer függő lenne ezen probléma?
mert mintha xp-vel nem lett volna ennyi,csak 1-1 hash hiba,de most windows7 van,bár nem látok logikát a dolgoban.... :F

[ Szerkesztve ]

(#10753) sfdrakex válasza kene84 (#10752) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Cserélj klienst, próbálj másik vinyóra tölteni. Neted stabil, nem szakadozik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10754) kene84 válasza sfdrakex (#10753) üzenetére


kene84
senior tag

Másik merevlemezre való töltést már próbáltam,netem stabilnak tűnik,nem venni észre hogy szakadna,milyen másik klienst ajánlasz?

(#10755) rt06 válasza kene84 (#10754) üzenetére


rt06
veterán

akar ugynazt a klienst is probalhatod, masik verzioval
nekem hasonlo a linux-os rTorrent-tel volt, nem szerette a 2.6.19-es kernelt (szoval igen, akar a rendszer is lehet az oka, de windoze-on nem talalkoztam meg ilyennel), 30-40% hash hiba volt a letoltes befejeztevel

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10756) kene84 válasza rt06 (#10755) üzenetére


kene84
senior tag

utorrent 3.0-ról váltottam vissza 2.2.1-re ma reggel,hogy úgyis kipróbáljam és ugyanaz a helyzet sajnos.... :(

[ Szerkesztve ]

(#10757) sfdrakex válasza kene84 (#10756) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljesen frissen raktad fel a 2.2.1 -et vagy a 3.0 -ra rá és így a beállítások megmaradtak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10758) kene84 válasza sfdrakex (#10757) üzenetére


kene84
senior tag

teljes uninstall volt bepipálva a remove settings opcióval :(

(#10759) tkesy


tkesy
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet a hiba: feltötltött torrent beállításánál, nálam vagy valahol máshol, abban az esetben, ha van elegendő számú seeder és peer de ennek ellenére alig megy 10-20 kB/s-el a letöltés...?
Per pill is a magon lévő nemrég megjelent lövöldözös játék esetében is van 900 seeder és 3000 peer, de a kliensem csak 37 seederhez kapcsolodik, és egyetlen egy peerhez sem...
Ennyire szétforgácsolódna annak a 900 seedernek a feltöltési sebessége?
Ha filmet vagy sorozatot rakok be letöltésre, akkor, ha van elég seed mögötte, tudja az 1,6-1,7 MB/s-et is... (15/1-es t-home net)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#10760) sfdrakex válasza tkesy (#10759) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elég kapos az a cucc amit szedni akarsz, és kevés a sebesség, szerintem, nyugi majd le fog érni, lesz az gyorsabb is, ahogy nő a seederek száma.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10761) rt06 válasza tkesy (#10759) üzenetére


rt06
veterán

peer != leecher (pontosabbat talalsz a #2 hozzaszolasban)

siman elkepzelheto, hogy a 900 seeder-bol csak egy par az, akinek kelloen nagy a feltoltese, a maradek szerenyebb kapcsolattal rendelkezik
ezt, es az aszinkron kapcsolatok nepszeruseget figyelembe veve, egyaltalan nem elkepzelhetetlen, hogy 900 seeder es 3000 leecher mellett nem tudsz tobb kapcsolatot es/vagy nagyobb letoltesi sebesseget elerni (foleg ugy, hogy mas esetben nincs gond a sebessegeddel)

esetleg probalkozz meg eroltetett announce keresek kuldesevel, mivel a tracker-ek tobbnyire nem kuldik el minden peer cimet (foleg ekkora mennyisegnel), igy ujabb announce eseten kaphatsz olyan cimeket, akikhez eddig nem kapcsolodtal, de tudnak fogadni, es tudsznak feltolteni is

tovabba ha a feltoltesi sebesseged kozel jar a maximumodhoz, vagy az osszes kapcsolataid szamara nezz ra, ha az messze 100 folott van, nezz ra a #7 hozzaszolas 3-4 pontjara, az is lehet a hiba forrasa

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10762) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Üdv!

Torrentezem már jó pár éve, de ezzel a gonddal csak a napokban találkoztam:

Elindul egy torrent, lejön pár mega, aztán megáll, Hozzáférés megtagadva üzenettel.
Nem minden torrent, csak random, 1-2.

Felhomályosítana valaki, mi lehet ez?

Win7, uTorrent 2.2.1

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10763) sfdrakex válasza pirosvilamos (#10762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Oldal függő? vagy bármelyik trackkerről? Lehet nem ártana egy kliens frissítés sem. Leállítás újra indítás után jó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10764) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok. egyszerűen megőrjít ez az utorrent (3.0 nem beta) verziót használom.
Néha olyat csinált töltés közben hogy 100% ra dolgoztatja a processzor egyik magját.
Ilyenkor akad, beakad a hang minden.
Valaki találkozott már ilyen hibával mert k*rva idegesítő...
Segítségeteket előre is köszönöm. :U

ÁdiBá

(#10765) pirosvilamos válasza sfdrakex (#10763) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Nem oldalfüggő, és nem is drive függő...
A win defendert már kiiktattam, és a tűzfalat is...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10766) sfdrakex válasza pirosvilamos (#10765) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nem lehet hogy törlik a torrenteket az oldalról ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10767) pirosvilamos válasza sfdrakex (#10766) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Nem törlik, néztem azt is.
De ha hiba után újra elindítom, akkor elindul, megint leszed pár megát, és utána megint hozza a hibát
Nem idegesítene, ha nem lenne fontos a letöltés, de 1,45 gigánál 10 megánként ujraindítani, kicsit fárasztó :(((

És a trackerek sem a kicsik közül valók (ncore, microbit)

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10768) Gabás válasza pirosvilamos (#10767) üzenetére


Gabás
addikt

ellenőrizd a merevlemezed smart-adatait

(#10769) ArchElf válasza pirosvilamos (#10767) üzenetére


ArchElf
addikt

Nálam korábban memória (alaplap) hiba generált hasonlókat...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10770) syler válasza ArchElf (#10769) üzenetére


syler
aktív tag

Érdekes ilyen nálam is volt. Memória csere után nem jelentkezett ez. Most, hogy írtad így jutott eszembe:))

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10771) pirosvilamos válasza Gabás (#10768) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Ez nem jutott eszembe, most megnéztem...
Svájcban talált vincsi, valami szerverben volt, egy Maxtor 7y250m0...
Teljesítményre 100, kondícióra 70 %
Cserélem, ma, vagy holnap, de a 100/100-as rendszervincsire sem hajlandó letöltődni a torrent :(

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10772) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani mit kell beállítanom utorrentben, hogy a feltöltés ne csak a letöltés után induljon el, hanem közben is menjen?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10773) sfdrakex válasza KubanitoS (#10772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez tracker függő is, van oldal ahol amíg leechelsz nem is töltenek tőled, csak ha nagyon rossz a seederek sebessége, pl magon vezettek be ilyet a nyáron, nem tudom érvényben van-e még. Egyébként szerintem nem beállítás függő, van amikor nálam is lehal a feltöltés pedig a sávom 10-20% ávall töltök csak lefelé, máskor meg fullon jön lefelé és megy fel is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10774) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Van egy visszatérő problémám utorrent kliensel:Routerben minden beállítva (port,upnp;nat port ) kliensben is kiválsztom ezeket,meg a routerben beállított nyitott portot megadom neki.Így kapom a zöld pipát ugye a hálózati tesztnél.
De ez egészen addig marad így beállítva a kliensben amíg le nem rakom a tálcára, majd véletlenszerű port elé pipa kerül,upnp;nat elől kikerül a pipa.
Mit csináljak, hogy ez véglegesen az általam beállított maradjon?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10775) sfdrakex válasza DeadMeat (#10774) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbálj frissebb/régebbi klienst, töröld a beállításokat a utorrent mappájából. XP-n doc and settingsben vista/w7 users mappa a C meghajtón, rejtett mappa szóval legyenek láthatóak a rejtett fájlok.

Próbáld rendszergazdaként futtatni a utorrentet, lehet valami miatt nem tudja elmenteni a beállításokat mert nincs írási joga.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10776) DeadMeat válasza sfdrakex (#10775) üzenetére


DeadMeat
veterán

Próbáltam 3.xx legfrisebbet és 2.2xx legfrisebbet is.A rendszergazda módban futtatás is ki van pipálvautorrent honlapon írják is.
A users mappában a utorrent saját könyvtárából akkor kitörlöm az .old és a settings.dat verziót is ugye?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10777) sfdrakex válasza DeadMeat (#10776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Töröld a .torrent fájlokon kívül az összeset ami ott van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10778) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mi lehet a baj?
sokszor fagy a gépem utorrentel..

Mostanában gyakran az van hogy ha elindítom az utorentet,akkor először úgy fagy le hogy nem tudok programot váltani,és a tálcára sem tudok az ikonokra kattintani mert hiába kattintok nem indul semmi,(de az egeret lehet mozgatni)aztán pár másodperc mulva teljesen le is fagy a gép.
több fajta utorrentet probaltam mindegyikkel ez a helyzet.
el vagyok keseredve.mit tegyek?mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10779) Llew


Llew
senior tag

utorrenhez kérnék egy kis segítséget. A 3.0-t használom, de előtte a 2.x-es is ezt csinálta.
Sorozatokat töltök/tenék az RSS-es megoldással. Az a probléma, hogy van olyan beállított, amit nem indít el. A feedek között ott vannak az új részek, de nem indulnak el automatikusan pedig az van beállítva. A szűrő beállításoknál meg van minden, a név, a kivételek, a honnan, meg a hova is, illetve kipipálva az epizódszám és a fejlett epizód szűrő. Utóbbival lesz a gond szerintem, csak nem tudom hogy orvosolható értelmesen. Ha ugyanis kiszedem a pipát, akkor elindulnak a letöltések, de akkor meg 4-5 verziót is elkezd ugyan abból (több tracker is be van feedezve, hogy ahol hamarabb megjelenik onnan szedje), és nem győzöm kidobálni őket. Sőt, ha egyet le is szed, akkor is elindítja ugyan azt még x-szer.
Amit viszont, nem értek, hogy nem mindegyik sorozatnál csinálja. Van amelyik ugyan ezekkel a beállításokkal, a fejlett epizódszűrős pipával elindul, és letölt egyetlen verziót ahogy az összessel tennie kéne.
Valakinek ötlet?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#10780) szirmayk


szirmayk
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem van, kint tanulok Írországban, torrenten élek otthon, mert sorozatfüggő vagyok. Viszont itt a kolihálón sehogy sem lehet beröffenteni, ezért kérem a segítségeteket! MACes és PC-s verziókat egyaránt fogadok, mert mindekettő a rendelkezédemre áll.
KÖSZÖNÖM

(#10781) sfdrakex válasza flash- (#10778) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vinyó és memóriák rendben vannak? Más torrent kliensel nincs gond?

(#10780) szirmayk

Beszélj a rendszergazdával.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10782) rt06 válasza szirmayk (#10780) üzenetére


rt06
veterán

ez igy eleg keves informacio, tudni kellene, miert nem lehet beroffenteni

bar tartok tole, hogy ha kolihalo, nem csak a befele torteno forgalom van szurve, hanem a kifele meno is, igy elofordulhat, hogy nem lehet (egyszeruen) megoldani a dolgot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10783) flash- válasza sfdrakex (#10781) üzenetére


flash-
veterán

hát közbe rájöttem miert fagy a torrent.
azert mert a wifikartyahoz a ralink drivert hasznaltam (pedig a net tele van vele higy az az ajanlott )most frissitettem arra amit a windows7 felajanlott es azota mar jol mukodik

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10784) Llew válasza Llew (#10779) üzenetére


Llew
senior tag

Megoldva. A betett feedeken időnként voltak fake torrentek, rendszerint egy nappal a valódi előtt. Mivel passzolnak a szűrőre elkezdi leszedni őket. Én persze tudom, hogy nem az igaziak, így kidobálom őket. Ezek után viszont minden érintett szűrő időintervallumát nullázni kell, hogy a program elfelejtse az elkezdett letöltést. Ezt most megcsináltam, meg a gyanúsított feedeket letiltottam, így elindult aminek kell.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#10785) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bitbúkon free reg van, még akad úgy ~1300 hely jelen pillanatban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10786) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

ma reggelre a Bitcomet 1.29 x64-ből az összes download-om eltűnt...
A lementett torrent fileok és a konkrét állományok megvannak, de tök üres a Bitcomet.

Mitől lehet ez???

(#10787) hNp88 válasza zetecR (#10786) üzenetére


hNp88
aktív tag

nekem meg egész konkrétan nem csinál semmit az µtorrent, úgy megdöglött, hogy meg se mozdul... 1-2 torrentemnél még látja a trackert, meg a peer-ek számát, de kapcsolódni sehová sem kapcsolódik, meg úgy általában nem csinál semmit. viszont néha kiírja, hogy 40-45kbps-el tölt le/fel, de akkor sincs egy aktív torrent se... ez mi? :F újraindítottam már modemet rútert gépet mindent, adtam neki új portot, tűzfalat kikapcsoltam de nem segített :F

ja, szedtem le bitcometet, ez se nagyon akar működni, mondhatni egyáltalán nem

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#10788) Apollyon válasza zetecR (#10786) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem használtam soha bitcometet, de többek között azért sem mert nem ajánlották a trackerek, mert bugos. Meg hibásan számol el stb. Szerintem válts másik kliensre, µtorrent 3.0, Vuze (Azureus), Bittorrent, Halite – csak ne bitcometet.

Kérdésedre válaszolva: Nem csináltál véletlen egy registry pucolást, ami nem csak a registryből takarított? Egyébként az x64-es kliensek eléggé bugosak szoktak lenni mindenhol.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10789) zetecR válasza Apollyon (#10788) üzenetére


zetecR
addikt

Nem, este elment sleepbe a gép, reggel meg már nem volt ott semmi...

Bitcometet elég rég óta használok és soha semmi problémám nem volt vele.
Az x64-es verziót csak kb 1 hónapja, eddig más gond nem volt vele...
Viszont már van 1.3, megpróbálom azt.

A Bitcometet nagyon szeretem, már volt, hogy át akartam állni utorrentre, de az nagyon fapadosnak tűnt
Ill. az volt vele a legnagyobb problémám, hogy nagyon sok fileból álló torrent esetén nem tudtam ki-be kapcsolgatni a számomra szükséges file-okat.

A Vuze meg tán' tele volt reklámmal?

(#10790) chungee


chungee
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

(#10791) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

hali!

visszakerestem korábbra de segítség nem volt arra a problémára, hogy ma megjelent uTorrent 3.0-án a lemez túlterhelt 100% és nem hajlandó 10kbps-nél nagyobb sebességre. Ez az egyetlen torrent megy, program restartnál felmegy 2 mbit-ig majd a felirat után beáll 10 kbps-re.
Restart volt, próbáltam 1mbitre korlátozni így is kiírja. Ötlet azon kívül, hogy cseréljem le a klienst régebbire?

(#10792) sfdrakex válasza GeoJoe (#10791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

haladó beállításokban a cache méretét tedd nagyobbra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10793) GeoJoe válasza sfdrakex (#10792) üzenetére


GeoJoe
senior tag

próbáltam már de köszi. csak időt nyerek vele.

(#10794) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

bocs de már nem volt módosítás.
utorrent fórum, utolsó hsz:

"It's that the root cause of the problem is so far out of our control that we CAN'T fix it."

szóval kerítek egy másik klienst.. de nem tőlük az biztos.

(#10795) rt06 válasza GeoJoe (#10794) üzenetére


rt06
veterán

nyugodtan irj vissza nekik, hogy marpedig ok basznak el valamit, mert nincs az az isten, hogy 2mbps-sel se birjon irni a lemezed

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10796) GeoJoe válasza rt06 (#10795) üzenetére


GeoJoe
senior tag

ezzel, hogy nem tudják kijavítani le is zártok a topicot. most töltöm le a qBittorentet, hátha helyettesítheti.

(#10797) rt06 válasza GeoJoe (#10796) üzenetére


rt06
veterán

ebben az egeszben az a legjobb, hogy par honapja rendkivul megszaporodtak (nagysagrendekkel) az ilyen jellegu hibajelentesek (itt a forumon is remekul latni), es erosen ketlem, hogy mindnekinek egyszerre szart be a hdd-je

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10798) sandró60 válasza GeoJoe (#10793) üzenetére


sandró60
addikt

Én is azt javaslom,hogy a lemezkezelő menűben tedd nagyobb PL:512mb-re a cachest.
Utorrent 2.0-val használom legalább másfél éve és bevált.A másik szerintem az utóbbi időben azért"ROMLOTT" el sok embernek el a vinyója:MIvel sokan áttértek a nagy GB-os filmek letöltésére a vinyó feje meg nembirja az ide oda ugráló irást ezért segit talán a fent nevezet javaslatom.Amúgy ezzel a hozzászólásoddal mit akartál mondani?
"próbáltam már de köszi. csak időt nyerek vele".

[ Szerkesztve ]

(#10799) sfdrakex válasza sandró60 (#10798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem arra célzott az időnyeréssel, hogy ugyan úgy lehal a dolog csak kicsit később.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10800) rt06 válasza sandró60 (#10798) üzenetére


rt06
veterán

a vinyo fejenek ugyanugy kell ugralnia, barmekkora cache-t allitasz be, mert az adatnak mindenkeppen ki kell kerulnie a memoriabol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.