Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) WonderCSabo válasza chungee (#10249) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én meg visszaestem 9 ezerrel. Megváltoztatták az idióta helyezési rendszert, gondolom. Annyira semmi értelme ennek az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#10252) Viktor77 válasza WonderCSabo (#10251) üzenetére


Viktor77
titán

Én meg közeledek a 200.000-hez. De nem igazán tud meghatni, nincs igazán ösztönzés, amiért úgy érzem, seedelnem kéne (van egy majd' 10-es arányom, amit ha ők leszarnak, akkor én is). Főleg, ha még meghívás sincs, pontokat is hiába gyűjtök. Megy minden a bH-ra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10253) WonderCSabo válasza Viktor77 (#10252) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most meg előrementem 800-at. Nekem 42-es arányom van. :) Ez a meghívás csak pénzért undorító dolog.

(#10254) daninet válasza syler (#10244) üzenetére


daninet
veterán

Azt próbáljuk elmagyarázni, hogy ezzel csökkenni fog a seed szerintünk.. Én eddig mindent legalább addig seedeltem, amíg volt letöltés, volt olyan film, ami 3gb letöltés és 56gb feltöltés volt, ráadásul 3x szorzóval, én töltöttem fel egyedül. Most semmi értelme ennek, kilövöm egynél, a torrent meg haljon meg. Nincs motiváció, még ha pöcsméregetés is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10255) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

µTorrent-t használok. Hogy tudom átköltöztetni a folyamatban lévő fel-letöltéseket egyik oprendszerről a másikra? Mit kellene átmásolnom?

:R

Everybody lies.

(#10256) WonderCSabo válasza Barthezz2 (#10255) üzenetére


WonderCSabo
félisten

XP: C:\Documents and Settings\<felhnév>\Application Data\uTorrent
Vista/7: C:\Users\<felhnév>\AppData\Roaming\uTorrent

Ez a mappa tartalmaz minden beállítást, futatott torrentet, stb. Persze csak akkor működik, ha a torrentek útvonala változatlan.

(#10257) Barthezz2 válasza WonderCSabo (#10256) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, az változatlan. Köszi :R

Everybody lies.

(#10258) syler válasza daninet (#10254) üzenetére


syler
aktív tag

Értem, hogy mit akarsz elmagyarázni. Ott a nagy hiba, hogyha úgy érzed nem kapsz semmit cserébe akkor nem érdekel a seed. Holott kaptál cserébe eleve valamit, mert letöltöttél egy neked kellő anyagot. Ha mindenki így fogná fel mint te, akkor nem tudnál semmit leszedni!!! Azt hiszem nem az én felfogásommal van a baj. Bemész a boltba leechelsz egy filmet, utána nem kell seedelni. Jahh, hogy az drága, valamit valamiért. Ne torrentezz ha nem akarsz visszaosztani.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10259) ToBeY válasza syler (#10258) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem nem a visszatöltéssel van a problémám (hiszen eddig is seedeltem rendesen) Hanem hogy köteleznek 1 arányra.Mi van ha gyorsan kell valami mert mondjuk elutazom?
Egyértelmű hogy 1-2 hétig még pc közelben sem leszek...Tehát a seed sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#10260) rt06 válasza ToBeY (#10259) üzenetére


rt06
veterán

ez igy - elutazol, ugyhogy surgosen le kell warez-olnod valamit - teljesen realisnak tunik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10261) ToBeY válasza rt06 (#10260) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ne menjük el személyeskedés irányába ha lehet,ez csak egy példa volt. :(((

(#10263) rt06 válasza ToBeY (#10261) üzenetére


rt06
veterán

felreertesz, nem a szemelyeskedes volt a celom, hanem a pelda alapveto hibajara valo ravilagitas

egesz egyeszeruen arrol van szo, hogy nem latom be (es a peldad sem segitett benne), miert is okoz olyan egetrengeto problemat, ha legalabb 1-es aranyig, vagy legalabb egy hetig seed-elni kell, vagy hogy miert faj egyeseknek, hogy a dedelgetett aranyuk senkit nem erdekel (eddig sem erdekelt senkit, csak most ezt le is irtak)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10264) moonguru válasza sfdrakex (#10236) üzenetére


moonguru
őstag

Érdekes nálam nem! (build 25505 52 GB-s torrentnél!)

Monitor Guru!

(#10265) WonderCSabo válasza rt06 (#10263) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én eddig is leszartam az arányomat, csak az egész koncepciótlansága zavar.

(#10266) syler válasza ToBeY (#10259) üzenetére


syler
aktív tag

Nyilván adódhatnak, fura szituációk. De a tulaj leírta, hogy az ilyenek nem lesznek szankcionálva. De ha például egy nap letöltesz 20 cumót és miután lejött, törlöd is, na az lesz a baj! Ismételten leírom, hogy lesznek konkrét szabályok, erre van a tesztidőszak. A tesztidőszak alatt senki nem lesz büntetve!! Külföldiek is működnek, pl FTN /Feed The Net/ fel van tüntetve a feltöltött adatod, de kizárólag tájékoztatás jelleggel. Szabályzatban annyi, hogy seedeld minél tovább. Kiváncsiságképpen beraktam jópár 4-5 éves torrentet szerverre, és láss csodát, maxon jön a cucc kivétel nélkül. 70-80 MB/s sebességgel leecheltem őket. Ott működik? Valószínűleg más a mentalitás!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10267) < CyberBob > válasza syler (#10258) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Teljesen igazad van.
A motiváció az hogy ha neki megvan legyen meg másoknak is, ennyi ilyen egyszerű. Akinek el kell magyarázni miért kel bent hagyni a kliensben a torrentet az vegye meg a boltban. Amúgy pont az a lényeg, hogy nem az 1.0 vagy akárhányas arány a lényeg hanem a minél több seed idő.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10268) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Üdv!
Nincs valakinek mod ismerőse nCore-on? Nagyon frusztrál a dolog, hogy egy tisztességes magyarázatot nem kapok a kitiltásom okára.
Csak magyarázatot szeretnék, semmi többet.

(#10269) sutykuru válasza .:Kristian:. (#10268) üzenetére


sutykuru
tag

Meghívót árultál régen, és büszke voltál rá.

(#10270) .:Kristian:. válasza sutykuru (#10269) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Kb. 4-5évvel ezelőtt juttattam be embereket úgy, hogy támogatták az oldalt és meghívót küldtem nekik. Ebből ncorenak befolyt egy rakat lóvé. Azért meg hogy eladtam párat meg is kaptam a büntetésem. Az akkori nickem felfüggesztették (jogosan). Akkor tanultam belőle és megfogadtam, hogy nem csinálok hasonlót.
Az viszont erős, hogy ennyi év elteltével is erre hivatkozva dobnak ki, úgy, hogy láthatták hogy nem árulok meghívót.
Nyílván máshogy gondolkozik az ember 16éves fejjel mint most közel 21-el.

[ Szerkesztve ]

(#10271) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát nemtudom, hogy ez az új RF irány mennyire lesz jó..
Nálam nem megy 24/7-ben a gép, így a gyenge netemmel(2048/512) nemtudom meddig húzom.. Mert az oké, hogy egy este benthagyom, és lejön egy-egy nagyobb cucc, de ahhoz, hogy visszamenjen ~50k-val kell vagy egy hét, arról nem beszélve, hogy sokszor hiába hagyom seed-ben, egy byte-al nem tölt felfele, mikor rajtam kívül 300-an seedelik 10x ekkora feltöltéssel.
Eddig az arányos módszerrel simán kihúztam 4-5-ösnél lejjebb nemigen ment a 2 évem alatt, de így tegnap voltam 2xxxx. helyen, elmentem melóba, lenyomtam a gépet, estére meg lettem 140xxx... :U

Azzal nincs gond, hogy ne töröljem kliensből a cuccokat, és seedeljek(-nék, ha menne tőlem is), ha megy a gép, mert most is van talán még 1 éves is a listámban, viszont a 24/7-es gépbekapcsolást nem szeretném erőltetni.. Bízom benne, hogy sikerül értelmes szabályokat hozni, és gondolnak rá, hogy nincs mindenkinek 125 Megás nete, meg seedszervere. Sajnos vidéken még nincs XXI. század ilyen téren..

Everybody lies.

(#10272) zoo8800 válasza Barthezz2 (#10271) üzenetére


zoo8800
veterán

Olvasd el az ottani topik 1. hsz-át ;)

rip and tear, until it is done

(#10273) syler válasza Barthezz2 (#10271) üzenetére


syler
aktív tag

Tényleg elolvastad a kiemelt hsz-t? Le van írva, hogy nyilván ők is látják, ha seed-ben hagyod de nincs kinek feltölteni:) 1:1-es arány VAGY seed minél tovább:) Az RF pont, hogy a gyengébb neteseknek kedvez.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10274) Barthezz2 válasza syler (#10273) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, el. És ez így szép és jó, de addot helyzetben nehezen bizonyítom, hogy pedig én seedeltem..
Nameg adott egy torrent, megy a seed nálam, rajtam kívül még mondjuk vannak 30-an, lefele meg szedik 300-an, de tőlem egy bájt nem megy fel, mert a többiek lenyomnak. Ilyenkor mi van? Volt kinek seedelni, gyakorlatilag mégsem töltöttem fel semmit..

Nameg, akinek gyors netje van, lekap valamit hipp-hopp, visszatolja egy szintén gyors letöltőnek 1-es arányig, aztán lelép, aki meg lassab tempóban tölt, így járt..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10275) rt06 válasza Barthezz2 (#10274) üzenetére


rt06
veterán

"Nameg adott egy torrent, megy a seed nálam, rajtam kívül még mondjuk vannak 30-an, lefele meg szedik 300-an, de tőlem egy bájt nem megy fel, mert a többiek lenyomnak. Ilyenkor mi van? Volt kinek seedelni, gyakorlatilag mégsem töltöttem fel semmit.."

ilyenkor kell keresni masik tracker-t, mert ezen elbaszott a swarm

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10276) syler válasza Barthezz2 (#10274) üzenetére


syler
aktív tag

Akárhogy csűröd csavarod. A lényeg a seed!!! Ha seedelsz akkor nem lesz problémád az oldalon!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10277) WonderCSabo válasza rt06 (#10275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kifejtenéd?

(#10278) sfdrakex válasza WonderCSabo (#10277) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom arra célzott, hogy ha sok a feltöltő nagyon rosszul oszlik meg a seed, van akiktől megy maxon, másoktól meg 0 val. Ha a tracker úgy érzi van elég seeder, akkor a leecherek nem is töltenek felfelé.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10279) BotaN


BotaN
senior tag

Segítséget szeretnék kérni, ma délelőtt jelentkezett először ez a hiba nálam, és fogalmam sincs mi okozza. Ha elkezdek torrentezni akkor 2 perc után alul azt írja a legfrissebb utorrent és bitorrent kliens is hogy Disk Overloaded 100%. A vicc az a dologban hogy egy ára bitet nem ír a lemezre így nem vágom mi a baja.

Ami történik az az hogy betelik az a 128 megás cache és itt megáll az élet. Az advanced ->▲ Disc Cache résznél már kikapcsoltam mindent, illetve csak az írást de nem használ.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#10280) sandró60 válasza BotaN (#10279) üzenetére


sandró60
addikt

Az utorrent:advanced ->▲ Disc Cache résznél Kézi megadást válasz és: 512mb-re módositds.Nekem igy jólett. Nefeled bepipálni a változtatást :K

(#10281) BotaN válasza sandró60 (#10280) üzenetére


BotaN
senior tag

Köszi, közbe újraindítottam a gépem és jó lett, úgy látszik valami beakadt, mert sehogy nem volt jó, csak nem szeretem kikapcsolni a gépet, mert sok okosság fut rajta, és míg azok felállnak és összeszedik magukat az idő. Mind1 havonta egyszer kibírom.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#10282) chungee


chungee
addikt

Mennyire lesz esély, hogy a magon visszaálljanak a dolgok:F Mert van vagy 160 GB-nyi 100 éves torrentem. Pucolnám őket. Csak hát ha visszaáll, akkor megszívnám :)

(#10283) ToBeY válasza chungee (#10282) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mármint a régi "arányos" rendszerre?Szerintem nem fognak visszaállni....

[ Szerkesztve ]

(#10284) chungee válasza ToBeY (#10283) üzenetére


chungee
addikt

Nem sok az esély:F

(#10285) ToBeY válasza chungee (#10284) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én úgy érzem e felé akarnak elmenni,mert külföldi trackereken is ez módi +igazságosabb (állítólag)

[ Szerkesztve ]

(#10286) chungee válasza ToBeY (#10285) üzenetére


chungee
addikt

Igazságosabb vagy sem. De van egy kis bibi: ami eddig a 100éves torrenteknél 1óra alatt érem el a kívánt feltöltési mennyiséget. Most 3 óra alatt tudom megtenni :( Így is baszogat már az asszony, hogy mért kell hagyni menni azt a kurva gépet, mert sok a villanyszámla. Most hogy magyarázzam meg neki:F

(#10287) ToBeY válasza chungee (#10286) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én most valami kis kütyün gondolkodom ami 0-24h mehet keveset fogyaszt és hangtalan.

(#10288) chungee válasza ToBeY (#10287) üzenetére


chungee
addikt

Szabadalmaztassad majd :R :C

BTW: notebook+külsővinyó:F

[ Szerkesztve ]

(#10289) syler válasza chungee (#10286) üzenetére


syler
aktív tag

Magyarázd el, hogy miért kell neked egy bizonyos feltöltött adatmennyiség? Nem érted meg, hogy a kutyát sem érdekli mennyi adatot töltesz fel? Amikor be van kapcsolva a géped, akkor legyen seedben. Nem kell 1 perccel sem tovább járatnod a pc-t, és az asszny se fog csesztetni!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10290) ToBeY válasza chungee (#10288) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már létezik ilyesmi nem akkora trubáj. vagy egy NAS vagy egy mediaplayer (kérdéses hogy vas hogy bírja) esetleg egy HTPC

(#10291) sfdrakex válasza ToBeY (#10287) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

TP link routere linuxos firmware-rel okosítva tud futtatni torrent klienst, van rajta usb, tehát rátudsz kötni vinyót és szépen mehet a seed non stop kis fogyasztással. A Router kb 13 ezer Ft.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10292) ToBeY válasza sfdrakex (#10291) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pontosan ilyen routerem van,de nem sikerűlt beizzítani az openwert és a transmission klienst.
Plusz hardware nem elég erős így 1,5-2MB/sec amit max ki lehet csiholni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10293) zoo8800


zoo8800
veterán

Az első helyen most olyan ember van, aki 2400 torrentet futtat.
Vajon neki mennyi tárhelye van? :U

rip and tear, until it is done

(#10294) WonderCSabo válasza zoo8800 (#10293) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És mekkora feltöltése? Ennyi torrentel már alaposan eltapogatódzhat a sebesség, ami nem tesz túl jót...

(#10295) zoo8800 válasza WonderCSabo (#10294) üzenetére


zoo8800
veterán

44 KB/s (!) volt akkor.
most a 4. helyezett feltöltési sebessége 370 KB/s, 1050 torrenttel.
fura ez az új rendszer.

rip and tear, until it is done

(#10296) Viktor77 válasza zoo8800 (#10295) üzenetére


Viktor77
titán

Fura? Gyenge kifejezés. Írtam ugye kb. az első nap, hogy kb. 160.000. vagyok. Aznap éjjel feltöltöttem 34 gigát, lettem 170.000. Azóta nem töltöttem fel egy dekát sem, a helyezésem mégis folyamatosan csökken, most 42.000. vagyok.

1050 torrentre van 370KB-ja? Az miért jobb mint az, hogy én kb 10-et töltök csak fel, viszont 1.2MB-tal?
Beteszek 10.000 torrentet, jut mindegyikre 0.5KB, de én leszek a jani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10297) ToBeY válasza Viktor77 (#10296) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyen nekem is volt tegnap este mikor elmentem aludni úgy 160.000 körűl voltam ma reggel meg 80.000 körűl voltam

(#10298) WonderCSabo válasza ToBeY (#10297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nyilván azért van, mert állandóan hegesztgették az algoritmust.

(#10299) zoo8800 válasza Viktor77 (#10296) üzenetére


zoo8800
veterán

Most ez a menő. Futtass bazi sok régi torrentet non stop, és te leszel a király.
A h&r ellen valószínűleg jó megoldás, én is régi torrenteket futtattam, ahol kevés a feltöltő. Az újakat, amiket tucatnyi server is tölt, mindig töröltem miután nem kellett. Az inaktív torrent biztos kevesebb lesz.

rip and tear, until it is done

(#10300) syler válasza Viktor77 (#10296) üzenetére


syler
aktív tag

Itt a képlet: ERTEK=avg(up)*avg(torrdate)*time*skala_torrszam*regdate*upload*torrmeret

A feltöltött adat csak 1 a sokminden közül:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.