Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Zirowe válasza Apollyon (#9550) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, én is utáltam a 0.3.3 mappás megoldását, éppen ezért váltottam vissza 0.3.2.2, ajánlom neked is.
Ott még a rendes mappa elnevezés van, nem is tudom miért volt szükség erre. :)

Konkrétan még azt hiszem másfél-két éve szoktam át halite-ra, mert sokkal gyorsabb volt az utorrentnél ugyanazzal a torrenttel mérve.

Most felváltva használom vuze/halite-ot.
Mindennapi töltésre halite, arra, amire finnyás a halite, arra meg vuze.
Csak jó lenne tudni az okát. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9552) vallas


vallas
senior tag

Hi!

Ha van nekem egy iso fájlom, és abból utorrentbe csinálok alapbeállításokkal egy torrent fájlt, beállítom seedelni, és elküldöm valakinek a torrent fájlt, akkor ő elvileg le tudná szedni tőlem a cuccot ugye jól gondolom?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9553) fatal` válasza vallas (#9552) üzenetére


fatal`
titán

DHT-n keresztül igen. Ha le van tiltva, akkor tracker hiányában nem. De az openbittorent.com trackert lehet használni elvileg.

(#9554) vallas válasza fatal` (#9553) üzenetére


vallas
senior tag

A DHT-s menüpontok be vannak pipálva, akkor elvileg mehet...

THNX

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9555) rt06 válasza vallas (#9554) üzenetére


rt06
veterán

az sem feltetlen szukseges, lkegtobb torrent kliensben meg lehet adni peer-t ip:port alapjan

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9556) napocska2 válasza vallas (#9552) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!

Itt találsz egy jó kis leírást, hogy hogyan kell az utorrentet beállítani a privát torrenthez.

(#9557) vallas


vallas
senior tag

THNX Mindenkinek!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9558) Weaver


Weaver
senior tag

múviszájton kedd éjfélig freereg. aki nem vágja melyik oldal dobjon püt.

(#9559) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy miután bejön az utorrent .torrent file letöltésénél és megadom, hogy melyik könyvtárba szedje a cuccot, hogyan lehetne megoldani, hogy a főablak automatikusan minimalizálódjon és újra a böngésző ablakát lássam, ne kelljen kismilliószor becsuknom?

Kösz.

(#9560) fatal` válasza G.I.JOE (#9559) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nem lehet sajna különben sehogy nem tudnád megnyitni a főablakot, ami nyílván értelmetlen lenne.

(#9561) G.I.JOE válasza fatal` (#9560) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Már hogyne lehetne megnyitni például az értesítési területen levő ikonról. Szerintem semmi értelme a főablakot behozni miután elindítottam egy új letöltést. Megmutatja hogy éppen mit indítottam el? Most indítottam el, az nem érdekel. Megmutatja, hogy éppen mit seedelek? Éppen letöltéseket indítok, a régieket majd nézegetem, ha akarom!
Most ezt nem veszekedésnek írom, ez csak az én álláspontom. :) De akkor valószínűleg nincs benne a progiban a lehetősége, úgyhogy írok nekik egy levelet! :)

(#9562) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

>Itt< lehet szavazni, ha másnak is tetszik az ötlet.

(#9563) fatal` válasza G.I.JOE (#9561) üzenetére


fatal`
titán

Nem érted úgy látom. Így működik a WINAPI. Ha egy programban tevékenykedsz, akkor az lesz az aktív ablak, nem fogja visszadobni a fókuszt. Btw, ha a tálcán lévő ikonra kattintasz pontosan ugyanaz történik, így továbbra sem fogod látni a főablakot onnan sem, ha aktiváláskor rögtön átadná a fókuszt a böngészőnek.

(#9564) rt06 válasza fatal` (#9563) üzenetére


rt06
veterán

viszont nem feltetlen szukseges elohozni az alkalmazas fo ablakjat, az maradhatna rejtett allapotban, s a letoltes helyet kivalaszto ablak bezarasda utan ezesetben visszakap(hat)na a fokuszt a bongeszo, mivel a µTorrent fo ablakja nem is volt nyitva

lehet efelett siklottal el, a lenyeg az, hogy nem is akarja latni a foablakot, az meg se nyiljon: felugrik az ablak (nem a foablak, hanem ami uj letoltes hozzaadasakor szokott), kivalasztod a helyet, a letoltendo file-okat, ok, majd ez bezarodik - mindekozben a foablak egyetlen pillanatra sem volt eloterben, lathatova sem lett teve

de meg ha nem is ezt szeretne, windoze api hivbasokkal siman atadhato a fokusz tetszoleges ablaknak

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9565) G.I.JOE válasza rt06 (#9564) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam, igen. Ha a főablak egyáltalán nem látszik az még jobb. De tőlem akár látszódhat is, ha a new torrent ablak OK gombjának onclick-jénél a főablak kap egy mininize-t. Ezután szerintem úgyis a legutóbb megnyitott ablak fog látszódni, ami elvileg a böngésző lesz. Hogy éppen nem lesz aktív fókusza, az aztán tökmindegy szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9566) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Elmondaná vki, hogy torrentre miért szétrarolva töltenek fel mindent? :O

(#9567) fatal` válasza WonderCSabo (#9566) üzenetére


fatal`
titán

Mert még mindig ez a scene szabály.

(#9568) WonderCSabo válasza fatal` (#9567) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aha. És értelme mi van? Semmi.

- az esetek döntö többségében nem jelent igazán méretcsökkenést
- a szétdarabolás a torrent technológia miatt teljesen felesleges
- a letöltött cuccot külön még ki kell csomagolni
- ha seedelni akarsz, a rarokat kell megtartani, és minden egyes alkalomkor újból kicsomagolni, vagy mindkettőt megtartani, ami duplaanyi hely

(#9569) fatal` válasza WonderCSabo (#9568) üzenetére


fatal`
titán

Mondom Scene szabály. A cuccok még mindig nem torrentre kerülnek első körben, hanem ftpre és ott van értelme a darabolásnak.

És mivel ettől marad eredeti release ezért így kerül torrentre. Senki nem szereti, ez van és még egy jódarabig így is marad.

(#9570) WonderCSabo válasza fatal` (#9569) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a röhej, hogyha a még az internet se tud megújulni egy sokkal racionálisabb irányba, akkor az offline világon már ne is csodálkozzunk...

(#9571) fatal`


fatal`
titán

Átvitelen freereg van. Akinek kell a cím írjon privit :)

(#9572) syler válasza fatal` (#9569) üzenetére


syler
aktív tag

De azért eljutunk már oda, hogy legalább nem eredeti rls-ként töltik fel. Amikor feltöltök mag-ra inkább nem eredetiként teszem és akkor nem kötelező a darabolt genyókat felrakni. Mondjuk én csak mag-ot használom szinte, a magyarok közül:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9573) fatal` válasza syler (#9572) üzenetére


fatal`
titán

Én meg inkább eredetiként töltöm, a franc se szórakozzon a leírással.

(#9574) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv!
utorrentet használok és nem lehet valahogy beállítani hogy a szeleteket sorban töltse le? Olyan idegesítő amikor töltök egy filmet hogy ha sorban töltené kb 2 perc múlva már kezdhetném nézni és folyamatosan töltené nekem tovább. De így meg ki kell várom mire teljesen lejön.

(#9575) rt06 válasza kmisi99 (#9574) üzenetére


rt06
veterán

nem, es mas klienssel sem (ha megis tudnal ilyen kliensrol, ugy annak hasznalata erosen ellenjavallt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9576) fatal` válasza kmisi99 (#9574) üzenetére


fatal`
titán

Nem, pont a torrent lényege veszne el.

(#9577) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Használ valaki 64bites µtorrent klienst? [link]
Sajna már elég régi az új build (2 hónapos) de legalább van..

Nem mintha sokat számítana egy ekkora méretű és ilyen funkciójú programnál hogy 32 vagy 64 bit, de fejlődni kell a korral :D

1 napja használom kb, eddig még semmi crash.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9578) WonderCSabo válasza Apollyon (#9577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szvsz nem sok értelme van, de ha nincs gond vele, végülis lehet használni. Nem hiszem, hogy kihasználja a 64 bit előnyeit. :)

(#9579) rt06 válasza WonderCSabo (#9578) üzenetére


rt06
veterán

azert a hash ellenorzes eleg szamitasigenyes feladat, szoval nem kizart, hogy profital belole

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9580) Apollyon válasza Apollyon (#9577) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah, ma 4x is volt crash, erről ennyit :D
A hashelés tényleg sokáig szokott tartani amikor új rendszert rakok fel, még itt nem próbáltam, de köszi a tippet ;P

Ezenkívül én sem hiszem hogy kihasználódna a 64bit előnye.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9581) fatal` válasza rt06 (#9579) üzenetére


fatal`
titán

Nem csak SSD mellett? Az ellenőrzést, főleg nagyobb méretű torrentnél szerintem a HDD sebessége befolyásolja a leginkább.

(#9582) WonderCSabo válasza rt06 (#9579) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, én sokszor nézegettem az uTorrent procihasználatát, nem nagyon volt 4% fölött.

(#9583) pumpido1


pumpido1
csendes tag

Win 7 alatt hozzáférési hibával leáll a letöltés Miért?

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#9584) fatal` válasza pumpido1 (#9583) üzenetére


fatal`
titán

Ne a Program Filesba tölts.

(#9585) pumpido1 válasza fatal` (#9584) üzenetére


pumpido1
csendes tag

nem oda töltöm!

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#9586) fatal` válasza pumpido1 (#9585) üzenetére


fatal`
titán

Olyan helyre töltesz le, ahova nincs jogod írni. Tölts máshova :)

(#9587) pumpido1 válasza fatal` (#9586) üzenetére


pumpido1
csendes tag

sehova sem engedi

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#9588) pumpido1 válasza pumpido1 (#9587) üzenetére


pumpido1
csendes tag

C-re engedi de "D" "E" "F" nem engedi 2 filmet szerttem volna elinditani de nem az a fura egy másik filmet ugyanarról az oldalról meg bárhova leszedi!

[ Szerkesztve ]

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#9589) sfdrakex válasza pumpido1 (#9588) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mekkora méretű amit nem enged, és milyen fájlrendszer van a D, E, F meghajtókon?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9590) Balinov


Balinov
félisten

sracok, tvstore masnal is kehes, nehezen behozza a loginscreen-t, beirom az user/pass kombomat,de csak jobbrabalra remeg az oldal, nem jelentkezik be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9591) Balinov válasza Balinov (#9590) üzenetére


Balinov
félisten

ahh,karbantartas.kicsit +nyugodtam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9592) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Lenne egy kis problémám!
Németországban nem tudom használni a legnagyobb magyar torrent oldalt! Szolgáltató: t-home, böngésző: mozilla 3.xx, chrome, utorrent 2.xx. A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Ez a hiba. Ha véletlen eljutok odáig, h letöltsem a torrent file-t, lejön, de nem tölt semmit. Ez azért érdekes, mert más magyar oldalról tudok tölteni rendesen.
Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#9593) sfdrakex válasza zolikaDB (#9592) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfal, router , vírusirtó beállítások rendben vannak? Amúgy melyik a legnagyobb magyar torrent oldal, amire gondolsz ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9594) pumpido1 válasza sfdrakex (#9589) üzenetére


pumpido1
csendes tag

Már jó a rendszergazdának is engedélyezni kell a F,E,D meghajtókhoz a hozzáférést mert alapból win 7 (nálam) csak olvasás volt ott egedélyezed a teljes hozzáférést és már müxik De köszi a segítseketeket !

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#9595) zolikaDB válasza sfdrakex (#9593) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs tűzfal, se vírusírtó, és más torrentoldalakkal működik a letöltés és nem szakad meg a kapcsolat időtúllépés miatt.
A legnagyobb az az "endless-skyline" :) Alapelvekben az van, h nem lehet kiírni a nevét...

(#9596) fatal` válasza zolikaDB (#9595) üzenetére


fatal`
titán

Magnak szoktuk becézni :)

(#9597) sfdrakex válasza zolikaDB (#9595) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja sejtettem hogy arra gondolsz, de sose lehet tudni más miket ismer. Van egy barátom németben, bár nem tudom ki a szolgáltatója, de nála megy a mag.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9598) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Gondom van es remelem ti tudtok segiteni…

Adott egy legujabb uTorrent egy Win7 64bit ill egy Sony Vaio laptop. A problemam az, h a fedel lecsukasakor az aktiv letoltes ill feltoltes vagy minimumra esik vissza vagy teljesen megall.
Energiagazdalkodas menupontban a kovetkezoket allitottam at: Fedel lecsukasakor ne tortenjen semmi, HDD-t ne kapcsolja kis soha ill a wifi energiagazdalkodast is kikapcsoltam ennek ellenere a hiba meg mindig megvan…

Otlet/tipp??

Elore is koszonom

(#9599) bAtt001


bAtt001
addikt

nekem olyan problémám jelentkezett nem olyan régen, hogy van a utorrent legfrissebb változata, na mármost ha töltök le vagy fel egy ideig teljesen normálisan tudok netezni mindenféle sebességcsökkenés nélkül, de egy idő után nem hajlandó betölteni semmilyen oldal a chrome-ban (legfrissebb változat ez is, még a facebook sem jön be ami egyébként minden körülmények között betölt bármilyen lassú is legyen a net). erre szeretnék találni valami megoldást.

(#9600) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

A feltöltésem nagyon ingadozik, magamtól nem jövök rá az okára. Van amikor naponta 5-600 Mb megy fel, de máskor meg 2 Gb ugyanannyi idő alatt.
A segítségeteket kérem.

Az itt található leírás szerint forwardoltam a portot. Az utorrentben meg is van a zöld pipa, de a "Beállítási kalauz" szerint a port nincs nyitva. A PFPortChecker program szerint az UDP protokollal van a baj (pedig arra is kreáltam szabályt).

Hol lehet a hiba?

Pixel 6a

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.