Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) rt06 válasza fatal` (#9400) üzenetére


rt06
veterán

mar hogyne irtal volna - megallas nelkul mast sem csinalsz
hol irtam ahhoz megcsak hasonlot is, hogy tiltani kellene mindeny, ami filecserelesre alkalmas? ezt a szamba adni konkretan ordas nagy hazugsag

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9402) #92942848 válasza rt06 (#9397) üzenetére


#92942848
törölt tag

pedig tracker gyakorlatilag indexel.

(#9403) #92942848 válasza #92942848 (#9402) üzenetére


#92942848
törölt tag

Vladimir kartács nyertél egy ignoret.

Lényeg,hogy a jogvédők 2011-ig mindvégig lukra futottak ezen a bolygón a bittorrent alapú szolgáltatással kapcsolatban lévén a technológia legális,és szabad.

Jelzőket én nem osztok senkinek örülök ha kulturált hangnemben felfogja mindenki:

a fájlcserélés p2p alapú kommunikáció,ugyanúgy ahogyan például a skype is.
És legális.

Ahogyan a késgyártókat sem feszitik keresztre,pedig öltek már embert késsel,úgy a torrent trackereknek sincs semmilyen jogi korlátozása.

most jöhet pistike és kezdheti a :

-nem
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
-de

cimü lorem ipsumot én elmegyek aludni. :DDD

szerk: typo ragadnak a gombok.

[ Szerkesztve ]

(#9404) rt06 válasza #92942848 (#9403) üzenetére


rt06
veterán

mivel sokatoknak nehezere esik mind a gondolkodas, mind az ertoolvasas, megprobalom osszeszedni, mivel is van problemam a hozzaszolasaitokban

eloljaroban leszogeznem, nem vagyok sem jogasz, sem jogvedo, nem erzem miert tartjatok szuksegesnek, hogy a jogi vilagbol hozzatok peldakat tracker uzemeltetok el nem iteleserol

igen, a filecseret, s mint ilyen, a p2p alapu filecseret lehetove tevo protokollok, technologiak, s az azt hasznalo alkalmazasok (tobbsege) legalisak, mitobb, jok (az, hogy szabadok-e, az valtozo)
mint magad is irod, hasznalhato sokmindenre, kommunikaciora, fenykepek es linux iso-k tovabbitasara is, hasznalja egyre tobb online jatek a frissitesek terjesztesehez, vagy peldanak okaert en magam is hasznalom (konkretan a bittorrent-et) sajat fejlesztesi, szabad, ingyenes szoftverem terjesztesere is
sot, emellett tisztaban vagyok a bittorrent mukodesevel - mondhatni a tobbsegnel lenyegesen alaposabb ismeretekel rendelkezem a temaban, es itt nem arra kell gondolni, hogy µTorrent FAQ-t elolvastam es tudom harom egyszeru problema eseteben, hogy hova kell kattintani, hanem pl arra, hogy fejlesztek ilyen temakorben

szoval ezen pici kitekinto utan, leirnam, hogy mivel is van problemam:
adott egy tracker (nem ezzel), amely lehetoseget ad jogvedett tartalmak letoltesere, s megosztasara, mely a hatalyos magyar torvenyek szerint minimum szabalysertes (marmint e letoltes es/vagy megosztas)
itt most akar el is hagyhatjuk, hogy ezt jonak tarom/elitelem-e, meg mindig nem ez az a resz, amin problemazok

a gondom azzal van, hogy aki szerint a tracker uzemeltetoi nincsenek tisztaban azzal, hogy az altaluk nyujtott szolgaltatast elsosorban (nezzetek meg tetszoleges zart tracker statisztikajat, pre time-jait (nezzetek utana mi az a pre time)) jogvedett tartalmak beszerzesere es megosztasara hasznaljak, az vagy vegtelenul naiv, s illene nyitott(abb) szemmel jarnia, vagy vegtelenul ostoba, s illene csendben maradnia

meg vegszokent annyit, hogy ezzel nem a tracker-ek, nem azok uzemeltetoi ellen kivanok felszolalni (fentebb magad is lathatod, a bithu uzemeltetoirol elismeroen nyilatkoztam), ok valoszinuleg tisztaban vannak a szolgaltatasukkal jaro kockazatokkal, s tobbnyire ennek megfeleloen vedekeznek is (mind technikai, mind jogi oldalon)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9405) Realradical válasza rt06 (#9399) üzenetére


Realradical
őstag

A rapidshare határeset? :DDD
lol
A legdurvább jogsértésre alkalmas eszköz a Google ez tény. Csak náluk van külön jogi osztály amivel nem mindenki áll neki kekeckedni. Megnéznék egy olyan hírt az indexen, hogy azokat a szervereket amik találatot dobtak ki a "torrent" kulcsszóra lefoglalták vizsgálati célokra a helyi szervek.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9406) #92942848 válasza rt06 (#9404) üzenetére


#92942848
törölt tag

személyeskedésen kívül valami érdemleges?

miert tartjatok szuksegesnek, hogy a jogi vilagbol hozzatok peldakat tracker uzemeltetok el nem iteleserol

mert ez a lényeg. adott indexelést végző számitógép üzemeltetői nem felelősségrevonhatók.
a többi rizsa nem érdekel mint ahogyan az sem milyen adatokat forgalmazol te vagy bárki más,az magánügy...

szólj ha megérted.

(#9407) fatal` válasza rt06 (#9404) üzenetére


fatal`
titán

"em erzem miert tartjatok szuksegesnek, hogy a jogi vilagbol hozzatok peldakat tracker uzemeltetok el nem iteleserol"

Mert ez a lényeg, a többi a te, meg az én véleményem, ami senkit nem érdekel. Nyílván mindenki tisztában van vele, hogy elsősorban egy zárt trackeren nem linux isokat osztanak meg egymással az emberek, ettől még a tracker szerón nincs illegális adat és kész.

(#9408) #92942848


#92942848
törölt tag

ps: les*rom ki mit fejleszt ez nem az a fórum ahol ebbéli e-*enist lóbál az ember.

pretime fogalmával kapcsolatban:

Allan Ellis peranyagában (összeesküvés a zeneipar ellen) a 4 nagy zenei kiadó is ezzel jött elő lásd Madonna lemeze még a boltokban sem volt amikor már Oink.cd-ről...

Magánügy....

Azért zárt az a nyomorult tracker. :K

Az uppert elitélhetik joggal ez tény,a letöltőt európában nem usában igen.

Node a kályhánál maradva a tracker "szent és sérthetetlen" jogilag.

ha tetszik ha nem...

szerk: typo holnap kitakaritom....

[ Szerkesztve ]

(#9409) rt06


rt06
veterán

jo veletek forumozni, mondhatni olyan, mint zuzu petals-sal beszelgetni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9410) #92942848 válasza rt06 (#9409) üzenetére


#92942848
törölt tag

No igen személyeskedsz kicsit közben meg moderátoroknál sirsz.remélem végigolvassa a moderátor aki majd erre jár.

(#9411) sfdrakex válasza rt06 (#9409) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Te mindenkit hülyének nézel? Mindenki tisztában van egy torrent működésével, viszont mivel illegális tartalmat nem tárol a hdd-n ezért értelmetlen elvinni a vinyót, szerintem. Inkább töröltessék a tracker címét stb, de ez így akármit is mondasz csak szívatás, mivel tudják hogy nem fognak tudni kezdeni vele semmit a jelenlegi törvények mellett.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9412) rt06 válasza sfdrakex (#9411) üzenetére


rt06
veterán

nem, csak aki - tobbnyire nem keves munkaval - megdolgozott erte
de hogy miert lehet erdemes elvinni egy tracker merevlemezet:
- hatha nem csak maga a tarcker szoftver es az adatbazis van rajta (ugy remlik, volt ra pelda korabban masnal, hogy igenis volt rajta oda nem illo tartalom)
- hatha nincs titkositva, s ekkor van hirtelen jopar olyan ip cim, melyrol fel/letoltenek, igy lehet fogni seed szervereket (multkor - par honapja - azoknak is utana mentek)
- legrosszabb esetben is, par napig, hetig nem megy a tracker (s bar hiaba nem talalnak semmit illegalis tartalmat a lemezen, megszopattak jopar illegalis filecserelo kispajtast)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9413) #92942848 válasza rt06 (#9412) üzenetére


#92942848
törölt tag

khmmm,elég beállni letölteni már ott vannak az ip cimek,ehhez nem kell elvinni a trackert.

:DDD

(#9414) rt06 válasza #92942848 (#9413) üzenetére


rt06
veterán

ehhez egyreszt be kell jutni a tracker-re, nem eleg a feljelentes, masreszt szukseg lehet hozza (ennyire nem ismerem a vonatkozo jogaszbalyokat) a jogtulajdonosok engedelyere, mivel maguk is le/feltoltove valnak
illetve nem hinnem, hogy elsodleges szempontnak tartjak, hogy a tracker zavartalanul uzemelhessen a nyomozas ideje alatt is

szerk. az elozohoz, csak lejart az idom:
valoszinuleg mindneki - igy a nav is - tisztaban van azzal, hogy a trackeren jo esellyel nem talalnak olyan tartalmat, aminek kovetkezteben sikeres eljarast indithatnak annak uzemeltetoi ellen, viszont egyreszt probalkozni lehet, masreszt vot mar ra pelda, hogy leallt emiatt tracker, s a jelenlegi "szelmalomharc" allapotok miatt nem kizart, hoyg mar ezt is sikerkent konyvelik el
merthogy valoszinutlennek tartom, a home user-ek utan akarnanak menni (foleg, hogy legjobb tudomasom szerint magyarorszagon homeuser ellen letoltogetes miatt meg nem szuletett elmarasztalo itelet)

de megegyszer, kerlek nezd meg, eredetileg mi ellen volt kifogasom
nem a jogi oldalat kerdojeleztem meg a hozzaallasotoknak akkor sem, hanem azt a nevetseges (latszolagos) naivitast, amivel oly' latvanyosan nem ertettetek, miert akarna barki is bantani egy trackert

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9415) Realradical válasza rt06 (#9414) üzenetére


Realradical
őstag

Szóval Te kedves Ford Fairlane azt gondolod, hogy a rend hős őrei azért csaptak le a trackerre, mert végső elkeseredésükben így akasztják meg a jogvédett tartalmak cseréjét egy időre. Na ez a naivitás.
Szerintem menj inkább halásznak.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9416) #92942848


#92942848
törölt tag

Jogi mantrához még adalék:

magánszemélyként igencsak kiváncsi vagyok,milyen jogcimen vizsgálnak bármilyen adatforgalmat,ilyen semmi kis polgári peres tételek miatt mint szerzői jogok? :F
Az megint más amikor valami komoly büncselekmény történik,akkor támogatom teljes joggal vizsgálódhat a titkosszolgálat,node sima polgári ügyekben semmi keresnivalójuk nincsen.

és azthiszem Vladimir itt csúszott meg a gondolatmenetében,nem kalkulálja bele a képletbe azt,hogy egy szerzői jogi "aggály" sima polgári peres kártéritési ügy nem büncselekmény.

(#9417) rt06 válasza Realradical (#9415) üzenetére


rt06
veterán

mint fentebb irtam, szerintem leginkabb feljelentes miatt vihettek el, az emlitett mellekhatas imho csak egy plusz, ami miatt hatarozottan nem fognak rosszul aludni

p.s.: nem megyek
a halaszok egesz nap halasznak, halszaguak...errol jut eszembe, ismertem egy lanyt, yvonn...o is halszagu volt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9418) #92942848


#92942848
törölt tag

Ha ezt belekalkulálod mindjárt rájössz arra a jogi 22 csapdára ami feloldhatatlanul a kezdetek óta alapvető adatvédelmi probléma,magyarán ami adat kikerül a netre,mindegy txt kép,mp3,bármi formátum,az tetszöleges számban duplikálható mindenféle kontroll nélkül.
Innentől kezdődöen az adatok védelme az ami a megoldás lehetne,voltak is próbálkozások hint: DRM,mégis teljes érdektelenségbe fulladt az egész....
Arról nem is szólva,hogy az összes device gyártó (mp3/AVI/mkv) szó nélkül beépiti az összes olyan technológiát két kiflivégért....
Széllel szemben pisálni senki nem tud,de azt kell meglátnod,hogy a "piac" ami meghatározó nem a kiadók,jogvédők folyamatos mummogása... p2p ugyanis reklám plusz ingyen marketing/piacszerzési lehetőség.
Ajánlott irodalom

(#9419) Realradical válasza rt06 (#9417) üzenetére


Realradical
őstag

És még korán is kelnek...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9420) #92942848


#92942848
törölt tag

És a legkedvesebb bár kétségkivül realisztikus/utópisztikus mantrám:

torrentoldalakat mint ingyenes adatbázist képzeld el,az ingyenességet a tárterületre értem hiszen itt mindenki belead tárterületet és forgalmat a közösbe.
Tehát adott egy N méretű rendelkezésre álló archivum amiből nem egy két alkalommal olyan adatok kerültek elő amik egyébként még a szerző/jogtulajdonos számára is örökre elveszettnek tüntek....

A jogtulajdonosoknak inkább azon kellene agyalniuk,hogyan tudják a jelenlegi korszerütlen értékesitési rendszerüket úgy megreformálni,hogy az a piac számára értékelhető és megfizethető legyen,hiszen jelenleg egy csomó adat csak és kizárólagosan torrenten érhető el.

Szóval sok sok plusz van ebben a technológiában ami kiaknázásra vár,bár egyenlőre az látszik,hogy a jogtulajdonosoknak perelni/nyafogni rentábilisebb...

(#9421) zoo8800


zoo8800
veterán

Létezne, hogy Magyarországon hostolták a bH-t?
Azt hittem, hogy a nagyobb oldalak már mind kitelepültek. :U

rip and tear, until it is done

(#9422) Calogero


Calogero
addikt

Ismét változott a BH-n-az info.

10 REM ** Ne essetek panikba **
20 REM Vinyokat lefoglaltak
25 REM Adatok biztonsagban
30 REM Tovabbi info 10fok alatt, esos idoben
40 E=TIME+5184000
50 IF TIME > E THEN GOTO 80
60 FOR I=1 TO 500: NEXT I
70 GOTO 50
80 REM DONE
90 END

[ Szerkesztve ]

(#9423) maláj válasza Calogero (#9422) üzenetére


maláj
őstag

ez így estefelé már gyilkos ám ;]
megfejtés jöhet PM-be akárkitől

de ha nincs más akkor minden tracker működik rendesen, mindenki kliense ontja a biteket, szép az élet :D

(#9424) fatal` válasza maláj (#9423) üzenetére


fatal`
titán

Másik fórumon azt írják, hogy 2 hónap múlva fog menni.

(#9425) rt06 válasza maláj (#9423) üzenetére


rt06
veterán

ezt most vagy ok basztak el, vagy en nem ertek basic-ul, de ez nekem hatvan napra jott ki

5184000 / 60 / 60 / 24 = 60

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9426) Calogero válasza rt06 (#9425) üzenetére


Calogero
addikt

Ha emlékezetem nem csal akkor TIME-ot a basic 1/60-ad másodperccel számolja ezért a 5184000 jelen esetben 24 órát jelent.

Dehogy lefusson a "program" még kell egy Run parancs is.

BH indulás: RUN után 24 óra múlva.

(#9427) anulu válasza Calogero (#9426) üzenetére


anulu
félisten

nekem is nagyon régről valami ilyesmi dereng...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9428) ToBeY válasza Calogero (#9426) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem is 24 óra a helyes megfejtés.

[ Szerkesztve ]

(#9429) Jag válasza zoo8800 (#9421) üzenetére


Jag
senior tag

Nem itthon voltak a szerverek és nem vittek el semmit. Adatbázis gubancuk volt.
És van friss backup is. :)

Jogi oldalról egy szerintem mindenki által érthető írás.

[ Szerkesztve ]

(#9430) rt06 válasza Calogero (#9426) üzenetére


rt06
veterán

mondtam en, hogy nem ertek basic-ul

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9431) ToBeY


ToBeY
nagyúr

RUN parancs ki van adva bH-n :)

[ Szerkesztve ]

(#9432) sfdrakex válasza ToBeY (#9431) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

40 E=TIME+3888000

Csökken az idő bH-n a kiírásban :D

Ha jól számolom az alapján amit írtatok már csak 18 óra.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9433) Calogero válasza sfdrakex (#9432) üzenetére


Calogero
addikt

A tracker már megy (aktív).

[ Szerkesztve ]

(#9434) sfdrakex válasza Calogero (#9433) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Épp most néztem én is megy az oldal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9435) zoo8800 válasza Jag (#9429) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem mindegy, nem vagyok fenn, csak érdekelt.

rip and tear, until it is done

(#9436) vallas


vallas
senior tag

Bithu is back!

YESSS!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9437) Samus


Samus
addikt

Üdv mindenkinek,
egy kérdésem lenne, csak nem sikerült megoldani. Adott az uTorrent nevű gyönyör. Már évek óta használom, nincs is semmi baj vele, csak egy. Ha egy torrent lassú, vagy megáll (vagy tracker probléma, vagy egyéb), akkor automatikusan elkezdni a következőt, majd a következőt, stb. Na most ha a tracker átmenetileg megállt, a listában vagy 20 torrent ül, mindegyik aktív letöltés állapotba kerül. És mikor a tracker felkel, mindegyik elkezd töltődni, persze szép sorban leállnak, ahogy az előtte lévő is indul, de egy pár kilóbájt lejön, a szelet kiíródik, a helyet pedig lefoglalja. De nagyon.
Hiába van beállítva a Maximális le/feltöltések száma, illetve az aktív letöltések száma ezt ilyen esetben nem veszi figyelembe, ami roppant idegesítő.
Tehát a kérdés: hogy tudom megadni azt, hogy egyszerre, egymás után csak és kizárólag x számú letöltés mehet, illetve indulhat el?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9438) sfdrakex válasza Samus (#9437) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sebességhez nincs kötve a le/feltöltések száma? Pl ha X alá esik a le vagy feltöltés akkor kezdjen újat? Több verzióval is ezt csinálja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9439) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

2 kerdesem lenne lehet mind2 hulyeseg, de remelem elnezitek... :B

1) Eladtam a regi laptopomat aminek az egyik meghajtoja 340Gb-nyi torrentet tartalmazott amit elfelejtettem leformazni...
A tulaj is torrentezik es irta, h milyen fasza most toltogeti vissza azokat amiket eddig en letoltogettem :((
Kerdes: lehet e nekem ebbol barmifele gondom??

2) Itthoni halozatrol 2 gep fog seedelni. (az egyik mar haldoklik es a vinyoja is tele, de amig meg huzza addig megy)
Ilyenkor utorrentbe mind2-nek ugyanazt a portot megadhatom?

Segitsegeteket elore is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#9440) sfdrakex válasza No.01 (#9439) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1. Nem lehet belőle bajod, te letöltötted a fájlokat, de azt senki nem tudja hogy aki seedel az honnan szedte, gondolom a .torrent fájlok nincsenek ott, bár ha meg azokat indítja el neked seedel vele. : D

2. Külön porton engedd ki őket különben ütköznek a routerben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9441) No.01 válasza sfdrakex (#9440) üzenetére


No.01
őstag

A torrent fileokat torolte, azokat ujra toltotte az o neve alol es most maganak seedel. (ha jol tudom... bar ha nekem tenne azert nyilvan nem haragudnek ;))

Ok akkor ket kulonbozo portot allitok be...

Eszembe jutott meg 1 kerdes ami ugyszinten elegge lama :B A regi gepre beallitottam statikus ip-t. Mukodik is rendesen. A kerdes, h az ujra is be kell allitanom? :U

(#9442) sfdrakex válasza No.01 (#9441) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy neked jobban tetszik, az mindegy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9443) No.01 válasza sfdrakex (#9442) üzenetére


No.01
őstag

Azt hittem, h ez elengedhetetlen az aktiv statuszhoz... (nemigen vagyok otthon a halaozatok teren...) :B

(#9444) sfdrakex válasza No.01 (#9443) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most épp nincs router a gépem előtt, de mikor volt akkor se volt statikus ipje a gépemnek. Upnp be volt kapcsolva routerben is torrent kliensben is és ment szépen aktívban. Vagy elég ha nyitsz egy portot routerben és azt állítod be a torrent kliensben is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9445) No.01 válasza sfdrakex (#9444) üzenetére


No.01
őstag

Minidg tanul az ember... koszonom a segitseget! Most olvasom el figyelmesebben a HSZ-ed. Ha upnp be van allitva a klienben es a routerben is akkor nem is kell kulon portot nyitnom jol ertelmezem??

Batorkodnek meg 1-et kerdezni igaz ennek semmi koze a topichoz... most particionalnek 1 HDD-t es 2 opcio van: Primary ill Logical? Melyiket erdemes/ajanlatos valasztani? Egyaltalan mi a kulonbseg?
Csak, h megis legyek egy kicsit ON erre a meghajtora mennek majd a letoltesek ;)

[ Szerkesztve ]

(#9446) Samus válasza sfdrakex (#9438) üzenetére


Samus
addikt

Ilyen beállítást nem találtam. Bizonyos sebesség alatt kezdi el a sorban következőt tölteni, ez olyan 3-4 kb/s, szóval ha épp csak csordogál. De ha például halott (tracker szétkapcsol, időtúllépés, egyéb), háromszor próbál frissíteni, ez összesen 5 perc körül van, majd jön a sorban következő. Néztem a haladó beállításokat, de semmiféle utalást nem találtam arra, hogy mi alapján indul el a következő. A sorbaálláshoz (queue) csak három sor tartozik, de egyik sem tartalmaz sebességinformációkat, vagy olyasmit, ami alapján be tudtam volna azonosítani. Nagyon idegesítő, mikor megszakad a netkapcsolat, leáll a letöltés, nincs net fél óráig, elindul 15 torrent, majd visszajön a net (hazatalál...), mindegyik tölt pár kilóbájtot, a HDD-n meg -30 giga kapásból...

előttem szólóhoz: igazából teljesen mindegy. Az elsődleges (Primarity) partícióról indulhat oprendszer (vagyis ilyenre lehet telepíteni új operációs rendszert), a logikairól nem. Viszont egy HDD-n maximum négy elsődleges partíció lehet (és elméletben végtelen számú logikai). Tehát a kettő majdnem ugyanaz. Ha nem akarsz új rendszert telepíteni, jó a logikai. Ha nem tetszik a neve, akkor lehet elsődleges, ami jólesik.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9447) No.01 válasza Samus (#9446) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom!

(#9448) fatal` válasza No.01 (#9439) üzenetére


fatal`
titán

Szia!

1) Ha zárt tracker volt akkor kérj új passkeyt, mert avval bármit letölthet anélkül, hogy tudná a jelszavad és neked számolja az adatforgalmat.
2) Nem, egyszerre egy porton egy utorrent kommunikáljon.

(#9449) fatal` válasza sfdrakex (#9440) üzenetére


fatal`
titán

De ott vannak, utorrent az appdataból tölti be őket. :) Egyébként elég ha a kliensben megnézi a torrent tulajdonságait és máris ott a passkey. :)

[ Szerkesztve ]

(#9450) sfdrakex válasza fatal` (#9449) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már olvastam hoyg azok is ott maradtak, de először nem írta, és igen tudom hoyg kilehet szedni a passkey-t és lehet vele mókolni, de ha tényleg törölte a srác, akkor nincs vele gond, persze azért nem árt egy passkey csere, de baja nem lehet belőle, azt meg max figyelnie kell hogy más is megy e lefelé mint amit ő tölt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.