Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) iguana válasza enginev3.0 (#29450) üzenetére


iguana
őstag

ezek a procik forrófejűek, teljesen normális. nekem az 1 magos rtn18u is mindig 70-75 fok.
próbáltad a gyári fw-t is?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#29452) savior


savior
őstag

Helló.
Olyan problémám lenne, hogy van egy csomo seed-er, de tőlem mégsem tölt senki. 0 byte a feltöltésem.
qbittorent-et használok. Mi lehet a baj?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#29453) TeeJay válasza enginev3.0 (#29450) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 12cm ventilátor van alatta 5V-on járatom a router USB portjáról és 48fokos max hangtalanul :D

tessék semmi sem fut csak a speedtest alkalmazás mér 920-930körül

itt fut a torrent 120megabit seed mellett, a proci nincs maxon és tudna többet is úgy látom az FTTB ennyit tud egyidejű töltéskor

megnézem seedelés mellett mit hoz majd
meg megnézem a TP-Link 1043ND-t az mit tud ilyen esetben

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29454) Cs1csó válasza enginev3.0 (#29450) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O :R

(#29455) enginev3.0 válasza TeeJay (#29453) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezzel jobb volt a helyzet

RT-AC68U_384.8_2.zip

Most felraktam ezt
RT-AC68U_384.10_2.zip

Ezzel megint kicsit rosszabb, de nem annyira mint a legújabbal

Most viszont kicsit hagyom mert szólt a család :D

Bár most jó lenne vagy 4-5 nagyon kapós torrent, volt valami film mozikban 3-4 hónappal ezelőtt? :D

(#29451) iguana@ Igen, de azzal nem amivel kivettem a dobozból

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29456) sfdrakex válasza savior (#29452) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha sok a seeder(feltöltő) és te is seedeled(feltöltöd), akkor az a gond kevés a leecher(letöltő), így nincs kinek feltöltened.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29457) proradeon válasza enginev3.0 (#29455) üzenetére


proradeon
őstag

A néhány éves RT-AC56U-s tapasztalatom az, hogy az Asus-nál valami iszonyat kiszámíthatatlanul működik (már ha működik ...) a hardveres NAT. Így vagy visszatérsz a Xiaomi routeredhez, és veszel hozzá egy switch-et, vagy veszel egy TP-Link router-t, aminek bár közel nem rendelkezik olyan részletes beállítási lehetőségekkel a webes felülete, mint az Asus-nak, de legalább működik a HW NAT, és stabil. (Egyébként vaterán éppen van egy AC 2600, ami legutóbb ~26000 Ft-ért "kelt el", csak nem jelentkezett érte a licit nyertes, ezért újra meg lett hirdetve. Hajrá. ;] )

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29458) savior válasza savior (#29452) üzenetére


savior
őstag

Port forwardolni kellett. Mostmár megy.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#29459) rothfb válasza proradeon (#29457) üzenetére


rothfb
veterán

Vagy mivel nem csak Asus, TP-Link létezik (nekem sem ezek vannak és az ég világon semmi gondom), vesz egy Netgear-t. Nekem a 6400-as van. Vesz egy ilyet, ez olcsóbb, csak 30000 körül van, vagy vesz egy r7000-es vagy r8000 szériát, persze azok már komolyabb összegbe fájnak. De megszünnek a gondok. Frissülnek is gyakran netről.

(#29460) proradeon válasza rothfb (#29459) üzenetére


proradeon
őstag

Nem hiszem, hogy szeretne tovább kísérletezni ugyanazzal a SoC-cal. Az R6400-ban ugynais ugyanaz van, mint az RT-AC66U B1-ben, csak nem 1GHz-en, hanem 800MHz-en járatva. Persze lehet, hogy a Netgear firmware sokkal jobban van megírva.

Te az R6400-zal kihajtottad a gigabites telekom sávszélességét?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29461) M107 válasza enginev3.0 (#29446) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszöni szépen

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29462) rothfb válasza proradeon (#29460) üzenetére


rothfb
veterán

Ki bizony. 950/330 kábelen. Az egyik ssd-s laptopommal. Ugyanezzel a laptoppal wifin 450/330-at tudok. Közben általában 10 feletti eszköz van csatlakozva hozzá, igaz mind 5 Ghz-en.
Szerintem itt a szoftverrel van gond. Egy rosszul megírt firmware miatt akármilyen Soc lehet egy eszközben, úgy lesz rossz, ahogy kell.
Egyébként, mikor vettem ezt a routert, gondolkoztam Asus-on is (több laptopom van Asus és nagyon meg vagyok elégedve velük), de aztán rengeteg szoftveres problémát olvastam velük kapcsolatban és inkább Netgeart választottam és ha majd lecserélem, megint Netgear lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29463) rothfb válasza proradeon (#29460) üzenetére


rothfb
veterán

Ja amúgy nekem nem Telekom van, hanem Digi gigabit. Ez már nem fért bele a szerkesztésbe. :)

(#29464) TeeJay válasza rothfb (#29462) üzenetére


TeeJay
félisten

Elküldöm Asus és Merlin supportra és megnézzük mit írnak a gyenge HW NAT supportra... :U
A Xiaomi-ban 880MHz 2c/4t Mediatek MIPS SOC van lehet az többet bír mint a Broadcom 2x1GHz ARM Cortex A9?
Fura hogy ilyen régi magokat használnak 42nm-es gyártással mikor már régóta van Cortex A53 meg A55 14nm-en nagyobb frekvenciával mobilokban...
Aztán tessék kap egy kis torrentet gigás net alatt és térdel le a router mert a kedves gyártó nem számol Magyarországgal ahol lassan mindenhol 1000-es net lesz és torrentezik a nép :D
Asus AC57U esetleg szintén mint a Xiaomi csak fele annyi RAM viszont 4LAN legalább és Asus FW
Vagy AC58U 4x717MHz Qualcomm ARM amire 1,73gbit PHY sebességet ad a gyártó?
TP-link sajnos az egy magos QCA 750MHz MIPS procit rakja az Archer C7-be is és mellé külön AC vezérlőt de megnézem a 1043ND V2 mit bír csak ott meg 4 éve nem jött új FW mivel a támogatás nulla kb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29465) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azért van 1-2 hiba a qBit-ben is, ami pl. a Bittorrent-ben nem volt.

Pl. ha magnet-el megnyitok több torrent-et egymás után akkor nem enged átváltani a sorban előbb megnyitott torrent-ek ablakára, csak a legutolsót engedi kezelni. Amíg azt be nem zárom, vagy le nem okézom addig, de azután is csak a sorban előtte jövőt engedi és így tovább.

A másik, hogy egy torrent megnyitása után, amíg nem tölti le a metadata-t addig nem lehet megváltoztatni a torrent könyvtárának nevét. Pedig azt hiszem ez a Bittorrent-ben lehetséges volt.

(#29466) F34R válasza TeeJay (#29464) üzenetére


F34R
nagyúr

Van ra LEDE, mondjuk az szerintem nem mukszik HW Nat-kent. Meg kell kerdezni a foruman, hatha tudnak valamit.

(#29467) rothfb válasza TeeJay (#29464) üzenetére


rothfb
veterán

Én egyszerű ember vagyok és csak azt tudom, hogy amire használja a család, rengeteg eszközzel, torrentezéssel, stb, arra tökéletes. Nem lassul, nem fagy, hónapok óta nem indítottam újra, falra felszerelve teszi a dolgát.

(#29468) proradeon válasza TeeJay (#29464) üzenetére


proradeon
őstag

Mondhatni nem számít, hogy milyen erős CPU van a router-ben, mivel a hardveres NAT-ot a switch chip végzi. Például Archer C2600 esetében egy Qualcomm Atheros QCA8337, aminek a datasheet-jében le is van írva, hogy a cél az, hogy tehermentesítse a CPU-t:

"The QCA8337N supports hardware network address translation to offload the CPU loading and achieve the full wire speed when doing the NAT."

Ha a hardveres NAT nem működik, akkor a teljes NAT-olás feladata a CPU-ra hárul, aminek eredménye az, amit ti az Asus routerekkel tapasztaltok: magas CPU terheltség a sávszélesség kihasználása közben.

Abban az esetben, ha működik a hardveres NAT, a CPU mentesül a feladat alól, és gigabites sávszélesség teljes kihasználtsága alatt is 5% alatt marad a CPU terheltség.

Az Archer C7-ben egyébként ugyanígy QCA8337 van, tehát hiába gyengébb benne a CPU, tökig ki fogja hajtani a gigabitet.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29469) sfdrakex válasza rothfb (#29467) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Torrentes max terhelést is bírja folyamatosan? Teejaynél azzal van gond. Nem speedtest mérésnél, meg 10 telón böngészésnél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29470) TeeJay válasza proradeon (#29468) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor lehet a Broadcom a ludas hogy nem jó a HW NAT, azért 30 ezres routernek illene 1/1 gbit-et NAT-olni tudni
Elküldöm ezeket aztán meglátjuk mit dobnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29471) TeeJay válasza sfdrakex (#29469) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam nincs gond mert "csak" 1000/300 megabitem van, méréskor sem akad ki a 2cpu mag a routerben, engine szenved vele mert neki 1/1 gbit van és masszív feltöltés mellett lefelé letérdel nem bír többet és maxon megy a proci...
Mondjuk nálam is fura h 120 megabit seed mellett már 500 megabit letöltést is nehéz mérni pedig nem akadt ki a proci még

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29472) sfdrakex válasza TeeJay (#29471) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja, tényleg, engine szív.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29473) convar válasza woodworm (#29436) üzenetére


convar
csendes tag

"Szerintem annyira eltérően kezeli a két kliens a darabfájlokat, főleg amelyeket csak az átlapolódó szeletek miatt kezd meg, hogy nem is hibáról beszélünk, hanem áthidalhatatlan problémáról."

Értem én, de tényleg, pont ezért írtam hogy akkor miért nem maradtak legalább annál a platformnál amin a utorrent is alapul, hamár annyira annak egy jobb, modernebb és biztonságosabb alternatívájának szánják/szánták.

"Remélem az utorrentnél készítesz naprakész mentéseket a resume.dat fájlról, mert ennyi torrent esetén csak idő kérdése mikor nem sikerül mentenie magának kilépéskor."

Köszi a tippet. Bár én is érzem már hogy ez a 2000 torrent vhogy biztos nem lehet egészséges :D se a proginak, se a lemezeknek. Amúgy az 1300-1500 db közötti torrent sokáig egyfajta lélektani határ is volt nálam, és hosszú ideig meg is tudtam oldani hogy ezalatt maradjon a torrentek száma, csak az utóbbi hónapokban szaladt el ennyire a ló :D Szóval majd vmelyik nap tényleg nekiállok már egy kicsit gyomlálni, megpróbálom majd levinni legalább 1500-ra megint. (Persze ha 1000-re is sikerülne az nyilván még inkább tittára bódottá lenne, kár hogy az már érzésem szerint reménytelen :D)

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#29474) enginev3.0 válasza proradeon (#29468) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor milyen routert nézzek? Max 30k

Bevallom kellene ddns szolgáltatás mint az asuscomm.com

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29475) TeeJay válasza enginev3.0 (#29474) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U vagy AC86U de az baromi drága

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29476) woodworm válasza convar (#29473) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs olyan, hogy maradtak volna rajta. Az utorrent kódbázisa zárt, szerzői jog védi. A qbit fejlesztőinek semmi köze hozzá, egyetemi hobbiprojektnek indult és nyílt forráskódú fejlesztésekre támaszkodtak, hogy ne teljesen a nulláról kelljen építkezniük.

(#29477) F34R válasza enginev3.0 (#29474) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi volt a baj a Xiaomival?

(#29478) sfdrakex válasza F34R (#29477) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kevés lan port.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29479) proradeon válasza enginev3.0 (#29474) üzenetére


proradeon
őstag

A leginkább biztos megoldás az lenne, ha vaterán levadásznád a hirdetett AC 2600-at. Annak garantáltan meg se kottyan az 1/1 gbps.

Ha nem tudsz várni a licit végéig (május 20), akkor az egyetlen amivel érdemes lehet próbálkozni, az egy Archer C7 v4.x vagy v5.x (a verzió a dobozán rajta van). Ebben QCA8337N switch chip van, ami ugyanúgy tudja a hardveres NAT-ot, mint az AC 2600-ban lévő QCA8337.

Viszont a TP-Link routerekben nincs asuscomm.com-mal megegyező ingyenes szolgáltatás. Dynamic DNS menüponton belül no-ip és dyndns érhető el. A no-ip tökéletesen működik, viszont hátránya az asuscomm.com-hoz képest, hogy az ingyenes subdomain-t havonta meg kell újítani, amiről figyelmeztető e-mail-t küldenek. A megújítási procedúra kb. 5 kattintás.

Sajnos olyan Asus router-t már nem lehet kapni, ami QCA8337N-nel szerelt. Az egyetlen ilyen az RT-AC55U volt, de ott is kérdéses, hogy az Asus mennyire jól írta meg a szoftvert hozzá.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29480) enginev3.0 válasza proradeon (#29479) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, most is noip-s reget használok, pont ezt akartam elkerülni
A Tplinkre írtam egy üzit, és oda adná 27-be, de már nem tudja lezárni az aukciót hogy holnap felmenjek érte, máshogy meg nem tudom megszerezni a telefonszámot tőle, szóval úgy látszik ki kell várni az aukció végét, hétköznap nincs időm pestre menni sajnos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29481) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csináltam egy képet a Mi3G router
85MB/s torrentes seed, és mellé a speedtest letöltés

A 4% CPU terhelés nem tudom mennyire valós :D Lehet rosszul írja a cfw miatt, de a sebesség megvan nevetve

Ugyan ez a teszt AC66U B1 alatt

Seed sebesség vissza esett 70MB/s-ra ahogy a letöltési sebesség nőtt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29482) woodworm válasza enginev3.0 (#29481) üzenetére


woodworm
veterán

Vegyél egy switch-t.

(#29483) Kekmen válasza proradeon (#29479) üzenetére


Kekmen
senior tag

Viszont a TP-Link routerekben nincs asuscomm.com-mal megegyező ingyenes szolgáltatás. Dynamic DNS menüponton belül no-ip és dyndns érhető el.

Az én AC1200-omban speciel van:

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#29484) #95590400 válasza woodworm (#29482) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem akart 2 eszközt, inkább fizetett azért pluszban, hogy eggyel szopjon :DDD

(#29485) proradeon válasza Kekmen (#29483) üzenetére


proradeon
őstag

Jó tudni, hogy időközben ők is bevezették. :) Az AC1200 az viszonylag új router, az AC2600 viszont régi, így abban sajnos nem elérhető még ez az opció.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29486) #95590400 válasza Kekmen (#29483) üzenetére


#95590400
törölt tag

olyan jó, hogy pár éve mikor egyre-másra lett minden fizetős, meg szivatós, megtaláltam a duckdns-t. tomato/ddwrt alá beállítható (bár én padavan alá is megoldottam, szerintem a legtöbb gyári alatt is meg lehet oldani + ha meg folyamatosan megy gép, akkor arra a progit, aztán kész).
másodlagosnak meg mindenhol ott van az ipdns is.

(#29487) Imi1981 válasza enginev3.0 (#29480) üzenetére


Imi1981
veterán

En most ezt használom [link] . Ma kezdtem a használatát és elvileg free.Nem tudok angolul úgyhogy azt nem tudom megmondani kell e havonta udatelni mint a no-ip-t .Amúgy a no-ip nektek működik ? Én valamiért egesz nap nem érem el külső hálózatról a gépet pedig minden jól van beállítva .Ezért kerestem másikat és a dynu ddns-el gond nélkül működik .

[ Szerkesztve ]

(#29488) enginev3.0 válasza Imi1981 (#29487) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tök jó én meg már mindent csináltam, mert nem tudtam mi van a noip-s címemmel .... fck, szóval akkor másnak sem jó

(#29484) avman@ De már küldöm is vissza :)

(#29486) avman@ Már be is lőttem a duckdns-t :R

Ha már mindenki itt összegyűlt akkor kérdezem hogy
NETGEAR NIGHTHAWK X4 AC2350 v1
vagy
TP-LINK AC 2600

?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29489) Intruder2k5 válasza Imi1981 (#29487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Amúgy a no-ip nektek működik?"

Igen működik.

(#29490) Imi1981 válasza Intruder2k5 (#29489) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor lehet csak telenoros mobilnetről nem tudom elérni a gépet ? Tegnap estig jó volt de akkor már egyszer szarakodott. Ma már akármit csináltam nem értem el külső hálózatból (a qBittorrentet és az ftp szervert sem). Az új ddns szolgáltatásal egyből működött minden.Amúgy egyszer véletlenül rányomtam az ubgrade-ra hogy megvásárlom de vissza nyíllal elmentem onnan, lehet az kavart be?

(#29488) enginev3.0 Ha neked se működik akkor megnyugodtam .,hogy nem nálam van a hiba .

[ Szerkesztve ]

(#29491) enginev3.0 válasza Imi1981 (#29490) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam sem ment a noip, hiába egyezett az ip a router meg a noip oldalon, sehogy nem töltött be

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29492) rothfb válasza enginev3.0 (#29488) üzenetére


rothfb
veterán

"Ha már mindenki itt összegyűlt akkor kérdezem hogy
NETGEAR NIGHTHAWK X4 AC2350 v1
vagy
TP-LINK AC 2600

?"

Én elfogult vagyok, ezért a Netgear-t ajánlom. Nekem bevált a márka. Valószínűleg többen a TP-Linket fogják ajánlani, azt ismerik, az a "kommersz" márka. A Netgear-t kevesebben.
Egyébként volt TP-Link routerem, azzal sem volt bajom, kissé fapados volt a beállítási felülete.
Amúgy nem valami 30 000 Ft-os ár környékét jelölted meg, mint a vásárlás maximum árát? Mert az általad említett routerek több, mint kétszer ennyibe kerülnek.

(#29493) enginev3.0 válasza rothfb (#29492) üzenetére


enginev3.0
félisten

Netgear lesz szerintem

Használtak, jó áron
Kicsit félek a használtól, de egyszer élünk alapon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29494) proradeon válasza enginev3.0 (#29493) üzenetére


proradeon
őstag

Nem kell félni a használt router-től. Én még életemben nem vettem újat, pedig már volt egy pár. :)

A Netgear-rel nincs tapasztalatom. A benne lévő hardver nagyjából ugyanaz mint az AC2600-ban, így minden más csak a szoftveren múlik. Az meg majd eldől, hogy milyen. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29495) M107


M107
addikt

:R

Ahogy olvasom, ezek az új dolgok nem nagyon mennek az új routereken :(
Mármint a gyors torrentek a gyors-net kapcsolatokon....

Kell ennek még idő, mondjuk most nézek én is valami normálisat otthonra mert TL WR 1043 ND már kevés a Digi 1000 mellé....

Mondjuk én a torrent nagy részét box-on intézem csak ami nagyon kell azt töltöm le itthon.

De azért maximálisan együtt érzek veletek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29496) ggg666 válasza M107 (#29495) üzenetére


ggg666
őstag

Én most ezt néztem ki magamnak 1000/1000 mellé

[link]

(#29497) TeeJay válasza M107 (#29495) üzenetére


TeeJay
félisten

1043 V2-től van HWNAT és röhögve viszi a gigabitet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29498) enginev3.0 válasza M107 (#29495) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért nem olyan rossz a helyzet
Mi3G router simán bírja, és szerintem még sok másik is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29499) Kekmen válasza ggg666 (#29496) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ez nem olcsó mulatság, szükséged van biztos ilyen professzionális cuccra?
Ha szeretsz játszani a beállításokkal, vehetsz pl egy MikroTik RouterBOARD hAP ac2-est, közel negyed annyiba került és vígan el fogja vinni a gigabitet.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#29500) sfdrakex válasza Kekmen (#29499) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van rá pénze, nyilván van, ha azt nézte ki magának, miért ne vehetne 80 ezres routert? Aki kinéz magának egy Mercit annak, ajánlasz egy Daciát mert az is elvisz Diósdról Pécsre?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.