Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) zsizsef


zsizsef
senior tag

Ez a kalkulátor ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#28552) F34R válasza zsizsef (#28551) üzenetére


F34R
nagyúr

Mar regen nem relevans. Miert nem hasznalod a deluge wikiben szerepeltet?

(#28553) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Fura, ez az oldal azt jelenti, hogy zárva van a port-om. A Router-ben és a tűzfalban (NIS) sem csináltam soha külön forward-olást, vagy engedélyezést, csak feltettem a Bittorrent-et (vagy 7éve) és kész. Általában sose volt gondom a le/fel töltésekkel, most is minden rendben látszik. Ennek ellenére érdemes elvégezni a forward-olást? És akkor 6xxxx akármennyi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#28554) sfdrakex válasza SunMount3r (#28553) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudsz tölteni passzív módban is, csak kevesebb embertől, mert passzív csak aktívhoz tud csatlakozni, míg aktív, azaz nyitott porttal rendelkező, bárkihez.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28555) Geth válasza SunMount3r (#28553) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem csináltál soha tűzfalszabályt, miért találod furcsának hogy zártnak jelzi az oldal a portot?
Persze UPnP-vel nyithatna portot magának, de arról tudjuk hogy nem biztonságos :)

(#28556) SunMount3r válasza sfdrakex (#28554) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na, próba képen forward-oltam és van egy-két régebbi beragadt torrent-em, ami most elkezdett tölteni, persze lehet csak véletlen egybeesés.

De lenne pár kérdésem még:

Egyes routereknél meg lehet adni bejövő ipcímet, ez 0.0.0.0 legyen. -> Az én Router-emben olyan mező van, hogy "Source Target". Ezt üresen hagytam. Ez lenne az? És fontos ide beírni, vagy jó lesz üresen is?

UPNP-t és portforwardingot ne használjuk egyszerre ugyanazon a Porton! -> Nekem ez zavaros. A kliens-ben az Enable UPNP port mapping nekem be van pipálva. Akkor ez jó így, vagy pont nem jó?

És a TPC/UDP egyaránt kell ahhoz a port-hoz?

Köszi!

(#28557) TIT válasza SunMount3r (#28556) üzenetére


TIT
veterán

Kapcsold ki az upnp-t mert felesleges ha port van nyitva.
Próbáld ki az TPC/UDP is,ha nem jó akkor az egyiket csak.

[ Szerkesztve ]

(#28558) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Qbittorrent-nox-hoz (remote serveren) tudtok bongeszos bovetmenyt vagy valami asztali remote GUI-t? Xirvik chrome bovitmenyt hasznaltam eddig, de par napja 403-as hibaval elszall es nem adja hozza a torrenteket.

(#28559) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Feltettem a qBit-et az eddigi Bittorent helyett. A kérdésem a több száznyi torrent-em migrálására vonatkozik. Egyelőre ezt találtam, de nem tűnik valami jó megoldásnak. Nincs egyszerűbb módja, hogy átvigyem a torrent-eket a qBit-be?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28560) Cs1csó válasza SunMount3r (#28559) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keresgélj esetleg youtube videókat de ha macerás ha nem egyszer kell megcsinálni.

(#28561) enginev3.0 válasza SunMount3r (#28559) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pedig ezzel rohadt egyszerű átvinni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28562) TeeJay válasza SunMount3r (#28559) üzenetére


TeeJay
félisten

utorrent régi mappából kikapod a torrent fájlokat
qbittorrent-be berakod értelem szerűen és ebédelsz egyet aztán mire kész vagy végig is ellenőrizte mindet és kész.
1x kell megcsinálni nem tudom miért lenne nehéz. én biztos nem szórakoznék minden alkalmazással
betolom ellenőrizze végig és minden frankó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28563) Aurig@ válasza SunMount3r (#28559) üzenetére


Aurig@
őstag

uTorrentem volt (nagyjából két évvel ezelőttig), és csak a torrentfájlokat belehúztam a qBitbe, ellenőrzés és kész. Semmilyen migrálásos dolog nem kell. Ahogy előttem is írták, ennél egyszerűbb nincs.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#28564) SunMount3r válasza TeeJay (#28562) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A qBit-nek hol van a mappája ahová raknom kellene őket?

A C:\Users<username>\AppData\Local\qBittorrent\BT_backup\ könyvtárba próbáltam már rakni, de újraindítás után sem csinált semmit.

(#28565) woodworm válasza SunMount3r (#28564) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell a rendszerkönyvtárakat bizgerélni, kapcsold be a mappafigyelést és oda másold be.

(#28566) SunMount3r válasza woodworm (#28565) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hol kapcsolom be a "mappafigyelést" és milyen könyvtárba rakjam akkor őket? Ez így nem teljesen érthető. "Keep incomplate Torrents in": Mappa -> Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#28567) woodworm válasza SunMount3r (#28566) üzenetére


woodworm
veterán

Alatta az "Automically add torrents from:"

(#28568) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Köszi, akkor majd kipróbálom, asszem majd kisebb adagokban, mert vagy 200db-ot mire újracsekkol, attól kb. 2 napig használhatatlan lesz a kliens.

Más: az eS tracker-en van egy ilyen gondom:

Letöltöttem 4 torrent-et onnan, de nem Seed-eli, a Qbit a tracker-re azt írja, hogy "Not Working-> Nem regisztrált felhasználó...". A Tracker oldalán sem mutatja a Seed-eket, sőt azt sem, hogy letöltöttem volna őket, csak 1db-ot belőlük. Közben direkt kipróbáltam és új Torrent-et simán tudok tölteni továbbra is. :F

Csinált nektek is már ilyet? Félek, hogy a qBit-től van, vagy valami beállítási hiba.

(#28569) enginev3.0 válasza SunMount3r (#28568) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha kell segítek atrakni a programmal a torrenteket, egy másodperc az egész

Hazaérek leírom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28570) F34R válasza vampire17 (#28558) üzenetére


F34R
nagyúr

En csak az electorrent-et ismerem. [link]

(#28571) vampire17 válasza F34R (#28570) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, en is csak azt, sajnos alap dolgokat nem tud...(egyeni fajl letotese egy torrentbol, pl)

(#28572) SunMount3r válasza SunMount3r (#28568) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Magamtól jöttem rá végül, de most már tudom mit kell csinálni ilyenkor: A működő torrent tracker URL-jét ki kell másolni és hozzáadni a nem működő torrent-hez. Azóta mind visszaállt Seed-be és fain.

(#28573) TeeJay válasza SunMount3r (#28568) üzenetére


TeeJay
félisten

nem olyan sok idő az
én vagy 2-300GB cuccot csekkoltam be vele de 1x kell csak megcsinálni
úgysem fogsz vissza állni utorrent-re már

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28574) SunMount3r válasza TeeJay (#28573) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, egy modernebb gépnek lehet, hogy nem, de ez egy T4300-as és 4GB-os Noti, ráadásul az összes letöltés külső winyókon van, amik USB 2.0-ás port-al csatlakoznak. 1 nap minimum lenne belőle, de lehet az a 2 nap sem túlzás...

(#28575) norba69 válasza SunMount3r (#28574) üzenetére


norba69
senior tag

Qbitnél a beállításokban a Torrent párbeszédablak előhozása legyen bepipálva. Ekkor, ha egyenként, a torrent állományon két kattal adod hozzá a torrenteket, a felugró párbeszédpanelen ki tudod venni a pipát az ellenörzés elől.

(#28576) SunMount3r válasza norba69 (#28575) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt már kipróbáltam, de hiába nincs pipa a "Hash Check" mellett, ugyan úgy elkezdi check-elni... :F

(#28577) SunMount3r válasza SunMount3r (#28576) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg ugye akkor ezekben a Bittorent-ből átmentett .torrent file-okban nincs benne az sem, hogy ott hova volt kijelölve a letöltése? Mert ha külön nyitom meg, akkor a megadható mentési útvonalak között nem szerepel az korábbi helye, csak azok amiket eddig már a Qbit-ben külön választottam...?

Így pl. ha a .torrent mappa megadással akarnám bevinni az összeset egyszerre, akkor honnan fogja tudni, hogy hova voltak mentve? Vagyis nem fogja... 5db winyó, és "egyedi mappa szerkezet" van nálam, szóval ez így nem fog működni, mert akkor egy helyre kezdi el letölteni előröl az összeset... Nem?

[ Szerkesztve ]

(#28578) Geth válasza SunMount3r (#28577) üzenetére


Geth
addikt

Ha azt kérdezed, hogy a kliensek átírják-e a .torrent fileokat, a válasz az hogy nem, én legalábbis nem tudok egyről sem.
Ennek számtalan oka van, ráadásul a kliensek általában nem szeretik az ajánlott letöltési útvonalnál az abszolút, illetve a ".." hivatkozást (mivel ezek Grand Canyon méretű biztonsági rések lennének).
Annak "megjegyzését" hogy melyik torrent hova töltődik/töltődött, minden kliens saját maga oldja meg egyedileg. Lehet hogy két kliens hasonló módon teszi ezt, és lehet hogy van mód transzformálni a kettő között, de biztosan nem a .torrent file szintjén lesz megoldva.

akkor honnan fogja tudni, hogy hova voltak mentve? Vagyis nem fogja...
Pontosan :)

"egyedi mappa szerkezet" van nálam
Akkor ez a probléma "egyedi kezelést" igényel.
Nézd a jó oldalát, nem fogsz unatkozni egy ideig :P

(#28579) SunMount3r válasza Geth (#28578) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt láttam annak tool-nak az weboldalán, hogy resume.dat-ot is használja hozzá a Bittorent-ből. Tehát abban esetleg lehet benne vannak a mentési helyek is. Nekem az is el van mentve.

Csak félek attól a tool-tól, hogy valami nem jól sül el, vagy nem úgy ahogy képzelném és egy totál katyvaszt eredményezne inkább. Pl. mégsem tudja visszaállítani az eredeti útvonalakat, akkor mindet elkezdi előröl tölteni, aztán vannak részlegesen letöltöttjeim is, pl. csak 1-2 file a 40-ből, ha pedig ezt sem fogja tudni, akkor megint nekiáll letölteni a többi file-t is.

(#28580) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Folytatom:

A Qbit-ben van olyan állapot is, hogy Stalled és Downloading. Azoknál a torrent-eknél, amiket nem tud most még tovább tölteni (mert nincs Seed-er), hol az egyiket írja, hol a másikat. De akkor mi a különbség? A Bittorrent-ben mindre, mindig csak Downloading-ot írt.

(#28581) M107


M107
addikt

:R

Qbit torrent, port 8999 és csak TCP....
Digi 500 net, pr telecom 240 -es net tökéletes le fel töltés, 2 darab 1043ND V2 routeren keresztül minden helyen 1-1darab router van.
:)

Régen az Utorrent-nél a port 45808 volt mindig és semmi bajom nem volt, ahogy most ezzel sem, pedig úgy tudom, hogy ez a qbit alap portja.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#28582) Cs1csó válasza M107 (#28581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha azon a port-on hagyod megsemmisül a téridő kontínum.

(#28583) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

WIN 10 -hez milyen klienst használtok, most felraktam a qbittorrent 4.1.1.1 -t, de ez sem seedel, mivel probálkozzak, Halite megvolt, Vuze is, nincs seed....

utorrent 2.2.1 sem jó már, mint régen :(((

(#28584) Intruder2k5 válasza HoReSz1975 (#28583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a kliensekkel lesz ott a baj, hanem a tűzfallal. Tesztelted a portot, nyitva van?

(#28585) Cs1csó válasza HoReSz1975 (#28583) üzenetére


Cs1csó
félisten

Soha nem értettem az ilyen kérdéseket, a QBITTORRENT a 4.1.5-ös verziónál jár ha csak simán beírod a a Gugliba hogy "qbittorrent" egyből a hivatalos letöltő oldalt adja ki az ELSŐ találatként és onnan egyből a legfrissebb verzió tölthető erre te jössz a 4.1.1-el ??? Hol találtad, mikor?

Hidd el fontosabb oldalakon is vannak fent olyanok akik bőven benne vannak az első 10-be Qbittorenttel igaz 0-24-ben futtat 500torrenttet 1-2TB méretben, évek óta.

Current stable version: qBittorrent v4.1.5

Az utorrent-et felejtsd el 8 éves kliens és előbb utóbb biztos lesz valami komolyabb kompatibilitás gondja a mindenkori legfrissebb Windows 10-el csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#28586) HoReSz1975 válasza Cs1csó (#28585) üzenetére


HoReSz1975
őstag

NCORE oldalon 4.1.1.1 ajánlotta azért azt szedtem le...

portot hiába állítom be zárva vannak, pedig a tűzfalon, modem és a routeren is nyitva van, de mégsem jó, T-Home a szolgáltató.
ipv4 camemet adtam meg, de bármilyen ip -t probáltam az oldalakon zárva van a port, pedig direkt 50-60000 között választottam.

[ Szerkesztve ]

(#28587) enginev3.0 válasza HoReSz1975 (#28586) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engedd hogy upnp-vel nyisson portot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28588) HoReSz1975 válasza enginev3.0 (#28587) üzenetére


HoReSz1975
őstag

ezt szabad, mert olvastam, hogy nem biztonságos :F

hol állítsam be :F qbit, vagy router-modem :F

[ Szerkesztve ]

(#28589) enginev3.0 válasza HoReSz1975 (#28588) üzenetére


enginev3.0
félisten

Semmi sem az
Szerintem nem lesz bajod tőle, de ha a port nyitás nem jön össze akkor marad az

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28590) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

itt mit kell állítani :F

(#28591) enginev3.0 válasza HoReSz1975 (#28590) üzenetére


enginev3.0
félisten

Semmit, csak engedélyezni, meg a kliensben is, a kézzel hozzáadott portot (routerben) pedig törölni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28592) HoReSz1975 válasza enginev3.0 (#28591) üzenetére


HoReSz1975
őstag

modemben és a tűzfalon is töröljem :F

[ Szerkesztve ]

(#28593) enginev3.0 válasza HoReSz1975 (#28592) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Szimplán a programot engedélyezd tűzfalban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28594) HoReSz1975 válasza enginev3.0 (#28593) üzenetére


HoReSz1975
őstag

ezeket is pipáljam be, vagy hagyjam :F

QBitben nem talállom hol lehet az upnp-t bekapcsolni :B :F

[ Szerkesztve ]

(#28595) enginev3.0 válasza HoReSz1975 (#28594) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyik sem kell

Kapcsolat menüpontban van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28596) HoReSz1975 válasza enginev3.0 (#28595) üzenetére


HoReSz1975
őstag

így jó :F

[ Szerkesztve ]

(#28597) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

hiába van kinyitva az upnp azt írja a portteszt hogy nincs nyitott port

nem értem ezt, mindenhol be van kapcsolva az upnp és semmi nem jó :( :(( :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#28598) Intruder2k5 válasza HoReSz1975 (#28597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van saját routered is, vagy csak a szolgáltató által adott HGW-t használod?

(#28599) HoReSz1975 válasza Intruder2k5 (#28598) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Kettőt adott anno a T-Home DIR-842 és a nagy sávszél miatt a F@st 5655V2 AC -t

Internal host - hoz milyen portot kell beírni, mert semmit nem fogadf el F@st 5655V2 AC -nál, ha nem upnp -s kacsolatot probálok beállítani:F

Ezekre gondolok, hogy itt mit kell beállítani (F@st 5655V2 AC):

, csak ezt a 192.168.1.73 -t fogadja el, semmi mást....

[ Szerkesztve ]

(#28600) Cs1csó válasza HoReSz1975 (#28596) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kapcsolatok maximális száma: 500
Kapcsolatok maximális száma torrentenként: 50

HDD úgysem fog többet bírni csak belassul teljesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.