Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Csináltam egy olyat, hogy a már letöltött torrentet a qBittorrent-ben átneveztem úgy, hogy rákkattintok jobb egérgombal a torrentre és átnevezés (magyar címre neveztem át). Utána a gépen letöltés helyen átneveztem ugyan arra a letöltött torrentet (mappáját) és gond nélkül működik tovább a qBittorrent-ben. Lehetséges így átnevezni? Azt hittem hibát dob de nem. Az ncore-on is seedben mutatja. Ha ez így nem probléma akkor mindent átnevezek ezzel a módszerrel amit szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#28752) enginev3.0 válasza Imi1981 (#28751) üzenetére


enginev3.0
félisten

De ha újraindítod a klienst akkor már valószínűleg hibát dob majd be

Bár igen
Alapból hibát kéne dobnia

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28753) Imi1981 válasza enginev3.0 (#28752) üzenetére


Imi1981
veterán

Igazad van ! Újraindítás után hibát dob . Akkor maradok a régi módszernél csak úgy csak gépen tudom megcsinálni ,telóról nem .

(#28754) Imi1981


Imi1981
veterán

A webui beállításoknál mi az a alternatív webui? Ott Mappát lehet megadni de nem értem az hogy működhet . Miben különbözik(ha különbözik) a normál webui-tól amit használok ?

(#28755) Geth válasza Imi1981 (#28754) üzenetére


Geth
addikt

[link]
Annyiban különbözik amennyire szeretnéd, pont erre találták ki :)

[ Szerkesztve ]

(#28756) Imi1981


Imi1981
veterán

Googleval kerestem mielőtt ide írtam volna de minden angol és szart sem értek belőle. Google fordítóval szintén semmit azért kérdeztem itt hátha egyszerűen elmagyarázza valaki magyarul! De azért kösz.

(#28757) Geth válasza Imi1981 (#28756) üzenetére


Geth
addikt

Alternatív, mert lecserélheted az alapértelmezett (a qBittorrenthez adott) webui implementációt egy másikra.

Szerintem hagyd figyelmen kívül ezeket az opciókat :)

(#28758) Imi1981 válasza Geth (#28757) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát hagyom. Bonyolult ez. Jó a gyári.

(#28759) Geth válasza Imi1981 (#28758) üzenetére


Geth
addikt

Nem bonyolult, csak nem tudom pontosan mit akarsz vele elérni?
Megvan már esetleg mire (milyen más qBittorrent webui implementációra) cserélnéd le?

[ Szerkesztve ]

(#28760) Imi1981 válasza Geth (#28759) üzenetére


Imi1981
veterán

Nincs. Egyelőre csak az érdekelt mi ez egyáltalán pontosan. A rendes webui-t használom rendszeresen távolról elérés céljából. Az alternatív webui érdekelt miben más de inkább hagyom mert azt se tudom hogy álljak neki meg igazából szükségem sincs rá csak érdekelt.

(#28761) Csontbrigád válasza Davebowman (#28730) üzenetére


Csontbrigád
tag

Szia,
Nekem sokat segített az Ő oldala illetve lehet hozzászólni, kérdezni, az én problémámat sikerült anno megoldani.
Én már nem használom intenzíven a Flexgetet, egy-két magyar sorozatnál akad csak gondom a Sonarr progival.
Filmekhez részemről ajánlott a Radarr.

Üdv.

(#28762) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Qbit-ben nálam "Added on" szerint vannak listázva a Torrent-ek, úgy, hogy a legfrissebbeket mutassa alul.
És azt csinálja, hogy van egy pár torrent amiket még nem tud letölteni Seeder hiányában és ezeket a kliens újraindítása után valamiért mindig a lista végére rakja, mintha azokat adtam volna hozzá legutoljára, holott már hetekkel ezelőtt hozzáadtam. A Bittorrent sose csinált ilyet, az mindig rendes megjegyezte a valós hozzáadási dátumot.

Ezzel lehet kezdeni valamit?

(#28763) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Qbittorrentnél mitől van az hogy nagyon ingadozik a letöltés?
9 seeder van és a sebesség lemegy 200kb/s-re utána felmegy 40mb/s-re aztán megint leesik utána megint felmegy a sebesség.
Aztán elakad és kezdi előlről.
Mitől van ez?
Cserélek lan kábelt?
1000mb/s-os netem van és én arra is gyanakszok hogy lassú a lan kábel.

(#28764) Cs1csó válasza csabi324 (#28763) üzenetére


Cs1csó
félisten

A beállításaid?
- beállítások - kapcsolat - kapcsolati korlátok:
- kapcsolatok maximális száma ? 500-nál ne legyen több
- kapcsolatok maximális száma torrentenként? 50-nél ne legyen több

- mennyi torrentet futtatsz egyszerre?
- HDD-re vag SSD-re megy a töltés ha HDD 5400RPM-es vag y7200RPM-es ?
- milyen CPU mennyi RAM?

(#28765) csabi324


csabi324
tag

- kapcsolatok maximális száma:1200
- kapcsolatok maximális száma torrentenként:200

- mennyi torrentet futtatsz egyszerre:1db
- HDD-re vag SSD-re megy a töltés ha HDD 5400RPM-es vag y7200RPM-es ?
HDD-7200RPM
- milyen CPU mennyi RAM?
Intel Pentium G3220 3.00 Ghz

(#28766) F34R válasza csabi324 (#28765) üzenetére


F34R
nagyúr

Azigen... agyuval verebre. 500 maximalis es 50 torrentenkenti maximalisan eleg, foleg egy torrentes sorbaallitassal. cache-t esetleg vedd fel 512MB-re.

(#28767) TIT válasza csabi324 (#28763) üzenetére


TIT
veterán

Nem a kábel a lassú,mert akkor fel se menne,hanem a router nem bírja.

(#28768) sfdrakex válasza csabi324 (#28765) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A procid se egy erőmű, ramod mennyi van? 1 HDD van csak a gépben? Tehátr arról fut az OS és minden program, és arra is töltesz le?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28769) woodworm válasza sfdrakex (#28768) üzenetére


woodworm
veterán

Annak a procinak nem szabad, hogy ilyen problémája legyen.

(#28770) sfdrakex válasza woodworm (#28769) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

6 éves 2 magos, irodai procinak miért ne lehetne sok a gigabit? Ajánlott i7 a gigabithez, ami azért túlzás, de ez a proci meg kevés.

Szerk.. Arról nem is beszélve ha 1 vinyója van, és a fej meg ugrál ezerfelé, mert arról fut minden program arra tölt le stb.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28771) woodworm válasza sfdrakex (#28770) üzenetére


woodworm
veterán

A digi túlzott ajánlásának legfőbb oka, hogy fttb területen sokan csatlakoztak közvetlenül. Ha a router végzi a pppoe csatlakozást, akkor sokkal kisebb a hardverigény.
Nekem a upc-nél van 500-as csomagom. Ha van seeder a torrenten, akkor jön az elérhető maximumon (60MB/s), nincs ilyen mértékű ingadozás.

(#28772) enginev3.0 válasza woodworm (#28769) üzenetére


enginev3.0
félisten

De, simán lefekteti a gigabit, próbálja ki speedtest alatt és nézze a feladatkezelőt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28773) woodworm válasza enginev3.0 (#28772) üzenetére


woodworm
veterán

A böngészőben futó mérésnek ezernyi oka van, hogy kiakasztja a gépet. Nehogy már kisebb sebességen menjen stabilan a 60MB, de a magasabb sebesség lehetősége esetén pedig ingadozzon 40MB és 200kB között. Ilyen kevés seeder esetén pedig a max kapcsolatok száma sem sokat oszt vagy szoroz.

(#28774) csabi324


csabi324
tag

Telekomos internetem van 1000mb.
Külső wichesterre szoktam szedni a cuccokat.

(#28775) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Qbittorrent v.4.1.5-öt használok, de nem tudok arra rájönni, hogyha bármilyen torrentet betöltök alapból azt írja ki hoyg elakadt. valaki tudna segíteni, hogy ez miért van? Ahhoz hogy elkezdjen tölteni, mindig rá kell nyomnom a kényszerített indításra.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#28776) enginev3.0 válasza csabi324 (#28774) üzenetére


enginev3.0
félisten

usb2 vagy 3? USb2-n nem csoda hogy ilyen gondod van :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28777) csabi324 válasza enginev3.0 (#28776) üzenetére


csabi324
tag

usb 3.0
99.9 %-nál elakadt nem megy tovább...4 mb maradt de elakadt és nem tudok rájönni miért nem tölti tovább.
Kényszerített töltésnél megy de pár kb\s de nem szedi le.

(#28778) csabi324


csabi324
tag

Most elindítottam egy másik filmet amit leszedett hamar sebesség ingadozás nélkül és ez meg 100%-nál írja hogy ELAKADT.
Nem tudom megnyitni se.

(#28779) enginev3.0 válasza csabi324 (#28778) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jobb egérgomb kényszerített újraellenőrzés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28780) havri1 válasza csabi324 (#28778) üzenetére


havri1
félisten

Hdd gond. Nálam akkor csinálta ezt, amikor határon volt a hdd. Teljesítményben.

havri

(#28781) Cs1csó válasza csabi324 (#28774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint a többiek írták van gond bőven: HDD, USB, sok szál stb. de még az is lehet pluszban, hogy kevés szabad helyed van és ezért is tud nehezebben írni a HDD. (ez már csak az utolsó szeg a koporsójában.)

(#28782) csabi324


csabi324
tag

Az alaplapon az usb port és maga a HDD is usb 3.0-ás.
168 GB szabad helyem van még.
Fél éves sincs a külső HDD és tegnap törezettségmntesítettem.
A fájlokat pedig előre lefoglalja.
A kényszerített Újraellenőrzés megoldotta mert ahogy befejezte le is kapta az a pár mb-ot.
:) :) :) :)
Csal bosszantó 253Gb-os torrentet újra ellenőríztetni mert csinálja több mint fél óráig.

[ Szerkesztve ]

(#28783) Cs1csó válasza csabi324 (#28782) üzenetére


Cs1csó
félisten

168GB? Mennyiből, 1-2TB-ból? Az nem is sok, mondom én kevés a szabad hely is, lassú a HDD, sok a torrent szál stb. lehet a RAM is kevés.

(#28784) TeeJay


TeeJay
félisten

itt a külső HDD a gebasz...
még belsőre is nehezen megy ha gyorsan töltesz pedig az SATA3-on ül
USB3.0 házban van egy SATA3-->USB3.0 átalakítás és ha tré a driver vagy a vezérlője akkor szopi van

belső HDD-re meg SSD-re tölts inkább meg vedd vissza a szálak számát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28785) sfdrakex válasza csabi324 (#28774) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Halmozottan hátrányosan nyomod. Gyenge proci, külső hdd, mindegy hogy hányas USB, az akkor se lesz olyan mint egy belső SATA-s.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28786) havri1 válasza csabi324 (#28782) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is 3 db usb-s hdd-re megy 4 TB-nyi adat, vagyis ment, mert a router nem bírta a 3700 torrentet..
Most 400 megy, de nem is ez a lényeg jelen esetben, hanem az usb hdd.
Baromira megfogja a torrent. Ezt a hibát nekem az egyik hdd dobta rendszeresen, jellemzően ez egy 2.5" hdd, lassabb is mint a társai. Automatikus letöltés erre nem is mehet, pont emiatt, elakadt. Csak a nagyobbakra, amik már normális dokkolóval vannak 3.0 USB-n, de még itt is lassabb sokkal, viszont már nem akad el. Nálam egyértelműen kiderült, hogy a HDD sebessége okozza, ami lehet hdd hiba, usb hiba, stb.

havri

(#28787) havri1


havri1
félisten

Pár napja az egyik gépen ezt dobja a chatzilla, ez mi lehet?

Szerk.: Lehet megvan, a laptop nem frissíti az időt a winben, csak manuálisan. De megáll :DDD
Ilyet se láttam még.. win2k8

[ Szerkesztve ]

havri

(#28788) |AP|


|AP|
veterán

a problémám: qbittorrenttel nem megy feltöltés
előzmények: avast internet securityt használok már egy ideje, minden probléma nélkül, qbittorentből mindig a legfrissebb verziót. Telepítéskor mindig rákérdez, hogy hozzá legyen-e adva a tűzfal kivételekhez, mindig hozzá is adom, korábban működött rendesen (Win 7 alatt használtam)

Nemrég Win 10-re váltottam, ugyanúgy avast internet security, ugyanúgy qbittorrent legfrissebb verzió, kivételekhez hozzáadva (Avaston belül is direkt ráellenőriztem) a feltöltés mégsem megy.
Feltöltési sebesség 0, feltöltött adat 0. Hol lehet még a gebasz? :F

(#28789) Cs1csó válasza |AP| (#28788) üzenetére


Cs1csó
félisten

- mik a qbit beállításai
- mennyi torrentet futtatnál
- milyen neted van

(#28790) |AP| válasza Cs1csó (#28789) üzenetére


|AP|
veterán

ezek a beállítások:

-egyszerre nem igazán fut több nálam 5-6 torrentnél
-UPC 500-as net, az új connect box-szal (de korábban ezzel sem volt probléma)

A letöltési nyíl zöld, a feltöltési viszont sárga

[ Szerkesztve ]

(#28791) Cs1csó válasza |AP| (#28790) üzenetére


Cs1csó
félisten

- a port legyen mondjuk 55xxx
- a kapcsolatok maximális száma: 300
- a kapcsoaltok maximális száma torrentenként: 50

plusz jó lenne ha legalább 20-30 db "kelendő" torrent futna pl. XXX HD, premier film stb.

5-6 torrentnél simán lehetséges, hogy nincs kapcsolatod, ha lenne 20-30 vagy akár 50 torrented abból már kizárt, hogy ne fusson egy sem.

[ Szerkesztve ]

(#28792) havri1 válasza |AP| (#28790) üzenetére


havri1
félisten

Van a routerben nyitva port erre? upnp felesleges ebben az esetben.
itt mit ír arra a portra, ha fut a qbitt?

[ Szerkesztve ]

havri

(#28793) |AP| válasza havri1 (#28792) üzenetére


|AP|
veterán

port is open

egy népszerűbb torrenttel megpróbálva megmozdult a dolog, bár a feltöltési nyíl továbbra is narancssárga, de (ha lassan is) megindult a feltöltés

#28794: akkor ezt benéztem :B

[ Szerkesztve ]

(#28794) havri1 válasza |AP| (#28793) üzenetére


havri1
félisten

Az alapból sárga.

havri

(#28795) TeeJay válasza |AP| (#28793) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha seed tesztet akarsz menj fel rarbg-re és HDXXX-et tegyél be frisset jó nagy méretűt. Egyből csutkán fog menni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28796) Cs1csó válasza TeeJay (#28795) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD

(#28797) TIT válasza Bzzz (#28775) üzenetére


TIT
veterán

Bittorrent/torrent ütemezésnél vedd ki a pipát,valszeg túl kevés van belőve.

(#28798) Bzzz válasza TIT (#28797) üzenetére


Bzzz
senior tag

Ki van véve, ezt írja ki a torrenteknél: "Access denied, torrent limit reached". Nem tudom mi lehet ez vagy mitől. :(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#28799) TIT válasza Bzzz (#28798) üzenetére


TIT
veterán

Pedig csak az lehet,írja is,hogy torrent limit van.
Vagy az oldalon vagy limitálva.

(#28800) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Valami ötlet hogy ez miért lehet? : Töltök le torrentet és pár perc múlva leesik nullára a letöltési sebesség(maxról nullára),gondolkodik egy kis időt(egy perc sincs) és elindul a letöltés újra és eléri újra a maxot. Én ránéztem a hálózati központra és ott láttam hogy a megállás óta nincs ipv6 internet elérés csak ipv4(meg egy rakat ideiglenes ipv6 cim). Mi okozhatja ezt?

Szerk.: Még egy gondolat: amig nem inditok torrenten letöltést addig jó az ipv6 is. Fogalmam sincs milyen összefüggés lehet...

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.