Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Geth


Geth
addikt

Vagy beállítani fixen 80%-ra a torrentet és kisimult arccal lehet netezni meg streamelni, nem történik semmi, ha nem csutkán megy a torrent.
Én ezt csinálom, szerintem olcsó megoldás :)

(#28702) TIT válasza M107 (#28696) üzenetére


TIT
veterán

200/8 simán mehet.
Hit'N run nem lesz mert lassú.

(#28703) Cs1csó válasza Geth (#28701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, bár ez stabil sávszéles netnél jó, ha nincs hullámzás. Mondjuk fixen Gbites a letöltési sebesség akkor beállítod 800Mbit-re a maradék 200Mbit mindenre - is - elég.

(#28704) #95590400


#95590400
törölt tag

gigabit wan-nál qos-t kapcsolni, hogy még balanced működjön is, 100%, arra már kell azért izmosabb rúter, meg értelmes firmware rá... erős rúterek vannak már nem heroin árban is, csak épp a gyári tákolt, vagy tákolhat az ember valamelyik openszórsz-al rá firmware-t, aztán vagy megy, vagy nem.
a mai sávszélek mellett, ha odaadja az ember a 80%-ot a torrentproginak, meg kicsit állítgat a rúteren is, akkor mondjuk játszani nem fog mellette továbbra sem, de minden más tűrhetően fog futni.
még egy szavazat a 80% -ra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28705) C. s. válasza Cs1csó (#28681) üzenetére


C. s.
addikt

és norba69:

Köszönöm! Valami Noscript és az UBO telepítve van a böngészőbe (Opera), de máslépp néz ki, mint a képen. A haladó beállítások is másmilyenek:

A CIS-sel blokkoltatom a szemetet (vagy egy részét) elvileg (ez alapján).

(#28706) TeeJay válasza Steve Howdy (#28683) üzenetére


TeeJay
félisten

speciális résznél lemez cache 64MiB-en van
tedd legalább 512-re
szerintem meg fogja oldani a dolgot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28707) Cs1csó válasza C. s. (#28705) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jó helyen vagy azokhoz nem kell nyúlni - először pipa a haladó beállítások mellett és ezután kattintasz az ikonjára fent a böngészőnél ahol a többi kieg ikonja van és akkor bővebb nézet lesz és ott kell a bal oldali oszlopban globálisan tiltani a amiket írtam.

Nálam most FF-en a Nano Adblocker van de mindegy ugyanaz mint az UBO.

[ Szerkesztve ]

(#28708) Steve Howdy válasza TeeJay (#28706) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Megtörtént, lemez gyorsítótár 512re, de nincs változás :F

(#28709) TeeJay válasza Steve Howdy (#28708) üzenetére


TeeJay
félisten

továbbra is lassú a letöltés?
vírusírtód milyen fajta? nem fogja meg a géped?

ha töltesz akkor feladatkezelő mit mutat? ram proci hálózat mi fogy el?
protokollnál fix TCP-t próbáltad már? esetleg TCP és uTP még ami jó lehet
siman fix uTP-re rakva lassulhat be nagyon

nincs valami killer lan alkalmazás vagy priorizálód?
olyan mintha az limitálná a sebességed!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28710) Steve Howdy válasza TeeJay (#28709) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Igen még lassú, csak windows defenderem van, a killer pedig nincs feltéve egyenlőre.

A folyamat illetve a protokoll részeket csak otthon tudom majd megnézni reggel/délelőtt, majd jelentkezem.

(#28711) C. s. válasza Cs1csó (#28707) üzenetére


C. s.
addikt

Megtaláltam, köszi szépen! :)

(#28712) Steve Howdy válasza TeeJay (#28709) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Nos, ha jól látom eszerint a hálózat és a net rendben van, de akkor a vinyó nem ír ilyen gyorsan ?

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#28713) norba69 válasza Steve Howdy (#28712) üzenetére


norba69
senior tag

Nem találom a leírást, hogy a killer network cardot hogyan kell nem killer atheros akármiként driverezni, de ezt kellene megkeresned, és elvégezned először. Ez a killer izé driver only módban is képes a legváratlanabb hálózati anomáliák okozására. Saját praxisomban a killeres alaplapi vezérlőket uefiből tiltani szoktam, és dugok beléjük inteles GB-s hálókártyát, még ez is jobb megoldás, mint szívni ezekkel a szarokkal.

[ Szerkesztve ]

(#28714) norba69 válasza norba69 (#28713) üzenetére


norba69
senior tag

[link]
Itt a leírás a killer 2200-ra, hasonlót kellene keresned a 2500-ra.

(#28715) TeeJay


TeeJay
félisten

autoDL megy nektek? Nálam tegnap óta semmi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28716) enginev3.0 válasza TeeJay (#28715) üzenetére


enginev3.0
félisten

Másnak sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28717) Steve Howdy válasza norba69 (#28714) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Köszi, megpróbálok varázsolni akkor.

(#28718) M107


M107
addikt

:R

Megy az autoDL megy, akit érdekel :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#28719) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Elnézést ha nem jó helyen teszem fel a kérdést :R
qBittorrent számomra eddig ismeretlen volt, tegnap este telepítettem de egyszerűen nincs feltöltés. Esetleg van rá egyszerű magyarázat vagy beállítási probléma lehet? [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28720) enginev3.0 válasza BITBOYS (#28719) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pofon egyszerű, mi itt több száz, vagy ezer torrentet seedelünk egyszerre, és néha örülünk egy kis seednek, nálad pedig csak 5 többszörösen túl seedelt torrent fut, nagyon minimális az esélye hogy hozzád csatlakozik egy letöltő (már ha van), és nem a többi ezer emberhez :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28721) BITBOYS válasza enginev3.0 (#28720) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi szépen, akkor nem piszkálom a beállításokat :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28722) TeeJay válasza BITBOYS (#28719) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tudtam hogy vannak még 2019-ben olyanok akik semennyire nincsenek tisztában a bittorrent fogalmával és hogy mi mivel jár. amire te gondolsz az nem feltöltés hanem vissza osztás amit te letöltöttél!!!
és az meg csak akkor lesz ha olyan cuccot töltesz amit mások visznek és nincs rajtad kívül 10ezer másik visszaosztó felhasználó.

szedj HDXXX-et azt majd vinni fogják mert ott tipikusan 1 napig maradnak a seederek és nem sok ellenben letöltő úgy 3-4 napig szokott rá lenni és simán 6-8-10-es arányt el lehet érni torrentenként

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28723) BITBOYS válasza TeeJay (#28722) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jól van, ennyire azért nem pörögj rajta. Nyugalom.
Azért köszi a hozzászólást.

mod: valóban rosszul fogalmaztam ;)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28724) F34R válasza BITBOYS (#28723) üzenetére


F34R
nagyúr

Feltolto akarki nem lehet. :D Meg nagy ertelme nincs is, par eve voltam zenei feltolto egy masik site-n, egyik naprol a masikra elvettek az Elite rangot.
Szoval azota xarok bele. :))

(#28725) BITBOYS válasza F34R (#28724) üzenetére


BITBOYS
addikt

Rosszul fogalmaztam, nem akarok feltöltő lenni :)
De korábban már megkaptam a választ, ami a rossz szóhasználat ellenére is érthető volt a kolléga számára :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28726) Intruder2k5 válasza BITBOYS (#28723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ne ess kétségbe, a feltöltő szóra 148 találat van a topikban (a feltölt-re meg közel 2000), a visszaosztóra meg 2 (amiből egyik TeeJay mostani posztja), holott sokkal többen osztanak ám vissza, mint ahányan feltöltenek, és kérdés, probléma is több merül fel a visszaosztással, mint a feltöltéssel kapcsolatban. Szerintem mindenki tudta miről van szó, a mondat teljesen hétköznapi, hogy "nem megy a feltöltés".

[ Szerkesztve ]

(#28727) TeeJay válasza Intruder2k5 (#28726) üzenetére


TeeJay
félisten

igen nem megy a feltöltés
csak éppen jön egyből a válasz hogy utorrent-en meg ment a feltöltés...
persze én meg hülye vagyok és elhiszem hogy azt a 3-5db ezer éves kutyának sem kell torrentet utorrent tolta folyamatosan 100-200megabittel qbittorrent meg meg sem moccan :DDD

itt szokott kavar lenni és 95%-ban kiderül hogy százszorosan agyonseedelt cucctól várja az user hogy majd csutkán tölti ő is vissza amikor lát 1000 leechert csak abból 999 partial seeder csak nem tudja mi az :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28728) BITBOYS válasza Intruder2k5 (#28726) üzenetére


BITBOYS
addikt

Torrent klienst eddig is használtam, csak nem a qBittorrentet. Erre írtam, hogy ismeretlen volt mielőtt lekőbaltáznak itten :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28729) Intruder2k5 válasza TeeJay (#28727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, csak arra próbáltam reflektálni, hogy emiatt felesleges lehurrogni, mert bár szigorúan véve nyelvtanilag igazad van, de a keresővel láthattuk, hogy ez a "visszaosztó" megnevezés mennyire nem használatos, 2019 ide vagy oda. Az emberek 99%-a a napi szóhasználatban feltölt és nem visszaoszt, akkor is, ha nem ő töltötte fel az adott torrentet. Na de mindegy, nincs gond, lapozhatunk.

(#28730) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok!

Flexgetben tudtok segíteni? A sorozatok rss-ből való, transmissionba áttevő dolog megy, egyedül a filmekre nem tudom alkalmazni

Ezt használom most, hogy írjam át, hogy mondjuk egy dokumentum filmet, ha feltesz valaki (HUN SD minőségben) mondjuk a Tiszavirág párzása címűt,

templates:
tv-hu:
series:
settings:
sorozat:
set:
path: /home/pi/dlna/dlna/sorozatok/{{series_name}}/Season {{series_season}}
sorozat:
- A kockás fülü nyúl
- Tom és Dzserri
- Kórház a város szélén
- Szomszédok
regexp:
reject_excluding:
- HUN SD: {from: title}

tasks:
sorozatok:
template:
- torrent

Vargalex 1.1.7

(#28731) Steve Howdy


Steve Howdy
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a türelmet, killer driver probléma volt, most már jön lefelé szépen ahogy kell.

(#28732) norba69 válasza Steve Howdy (#28731) üzenetére


norba69
senior tag

Megkérdezhetem, hogy hogy sikerült megoldani?
Biztos kerül elém még ilyen killeres gép, nem árt, ha tudom, mihez nyúljak.

(#28733) Geth válasza norba69 (#28732) üzenetére


Geth
addikt

Én még nem találkoztam ezzel a termékkel, de én első körben megnézném a driver only csomagjukat, az űrnaszád network manager, suite, stb. nélkül (ha már fent van, akkor uninstall).
(Kábé hasonló elven, mint pl. Intel AHCI-ból is csak drivert rakok, nem a teljes csomagot, vagy NVIDIA-ból is driver GE nélkül, stb.)

(#28734) norba69 válasza Geth (#28733) üzenetére


norba69
senior tag

Az a fő probléma, hogy a driver only csomagban levő driver is tartalmazza a QoS-hez szükséges plusz kódrészeket is, így igencsak problémás tud lenni, akárcsak a teljes, minden frászkarikát tartalmazó csomag.
A [link] hozzászólásomban linkeltem egy leírást, hogy az E2200-as killernél hogy lehet a benne levő atheros csiphez való drivert kézzel rátenni, ami problémamentesen működik.
Itt viszont E2500-ról van szó.
A megoldás módja érdekelne, hogy eltegyem a gyűjteményembe.

[ Szerkesztve ]

(#28735) Geth válasza norba69 (#28734) üzenetére


Geth
addikt

Ahh, hogy ez ennyire szar.
Gondolom nem kapcsolható ki simán a propertiesből, mint pl. az RSS.
Akkor felkerült a blacklistre, kösz az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#28736) EmPoWeR


EmPoWeR
csendes tag

Sziasztok!

Arra van lehetőség, hogy utorrentből átimportáljam a torrentjeimet qbittorrentbe anélkül, hogy újra kellene hashelni az összes tartalmat? Ha igen, hogyan?

Köszi!

Let me take you on a trip.....

(#28737) enginev3.0 válasza EmPoWeR (#28736) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen van
Qbittorrent hivatalos fórumon van hozzá leírás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#28738) Medve_papa


Medve_papa
csendes tag

És még azt mondjátok, hogy nem seedel az utorrent [kép] :)

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#28739) TeeJay válasza Medve_papa (#28738) üzenetére


TeeJay
félisten

nem azt mondtuk hogy nem seedel hanem amikor a 2.2.1 verzió volt akkor még win 8 sem volt nemhogy 8.1 és 10!
eljárt felette az idő, sok hiba van benne mint kiderült, csomó fejlesztés nincs benne mert régi
qbittorrent 4.1.5 hozza amit kell és friss gyors és mindent tud ami kell szerintem

persze ennyi erővel használjunk win XP-t meg IE6-ot hiszen az is jó még

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28740) Cs1csó válasza TeeJay (#28739) üzenetére


Cs1csó
félisten

IE6-ossal már lehet lesz pár oldal ami nem nyílik meg. :DDD

(#28741) TIT válasza Medve_papa (#28738) üzenetére


TIT
veterán

Hát nem nagyon,az alattad lévők 100x gyorsabbak delugeval.

(#28742) Medve_papa válasza TIT (#28741) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

ment az az elején 25 megabájt/másodperc-el is, digi net, csak mire a képernyőkép készült, már lelassult, elfogyftak a letöltők. De a feltölött adatból meg a helyezésből látszik, hogy gyorsan ment. Meg a delugésok tudtommal feralosok, szóval otthoni netet ne hasonlítsd hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#28743) TIT válasza Medve_papa (#28742) üzenetére


TIT
veterán

Hát 3x olyan gyorsan tudok feltölteni mint ők.

(#28744) Medve_papa válasza TIT (#28743) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

ezt nem tudom, fogalmam sincs ők milyen gyorsan tudnak tölteni.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#28745) TIT válasza Medve_papa (#28744) üzenetére


TIT
veterán

Ott van,7,8M

(#28746) sfdrakex válasza TIT (#28745) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miből gondolod hogy az a 7,8M a max amit bírnak? Már elég sok a seeder, senkinél nem ment maxon mikor a kép készült.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28747) Steve Howdy válasza norba69 (#28732) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Semmi furfangosság nem volt benne, a killer uninstallerrel eltávolítottam az akkori drivert, s szimplán manuálisan letöltöttem ugyanúgy a killer oldaláról a drivereket, nem csak egy félét ha minden igaz. Ez az egész csak az én körül nem tekintésem miatt történt, a killernek ezen a lapon ami nekem van nincs hibája, szépen duruzsol ahogy kell. Csak a fene sem gondolta hogy a win 10 önállóan felrakott driverei ide már nem megfelelőek :))

(#28748) TIT válasza sfdrakex (#28746) üzenetére


TIT
veterán

Na igen tudom :)

(#28749) havri1


havri1
félisten

Ha adott kategóriában (autodl-el) mindent le akarok szedni, akkor a Match Release-t üresen kell hagyni?

havri

(#28750) enginev3.0 válasza havri1 (#28749) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vagy egy *

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.