Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) enginev3.0 válasza TeeJay (#29200) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát most mért? Tudsz jobbat?

Qbittorrentben a HDD-s torrentek futnak, nem engedhetem szabadjára, mert akkor a plex akadozni fog
Így mindenképp 2 klienst kell használnom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29202) Imi1981


Imi1981
veterán

Nem értem miért nem tetszik sokaknak a qbittorrent . Pedig szerintem nagyon jó és eddig gondom nem volt vele .Egyszer kell beállítani /portot nyitni stb. és utána csak használni kell . Na de ha a qbittorrent valamiért nem szimpi valakinek akkor is ott van a deluge és a transmission windowsra amik szerintem elég jók és mégsem 10 éves programok . Linuxra (bár nem sokat használtam linuxot ) ott van szintén a deluge, transmission és rtorrent . Én akárhányszor próbáltam a régi 2.2.1 utorrentet sosem volt az igazi . Letölteni még oké de seedelni nem akart normálisan .A másik ,hogy elavult és kitudja milyen biztonsági rések vannak már ott (ehhez nem értek csak gondolom) .

(#29203) enginev3.0 válasza Imi1981 (#29202) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ebben a topicban pont olyan a régi utorrent biztonsági rés, mint Magyarországon a migráns kérdés

Senki nem látott még, de mindenki retteg tőle....

Hál Istennek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29204) F34R válasza TeeJay (#29200) üzenetére


F34R
nagyúr

Mert a legjobb...!!!!

BEST= MORE UPLOADS

Nevermind. Ennyi erovel akar Tixati is jobb lehet. :W

(#29203) enginev3.0

Kulfoldi kezilabda edzo is migrans. Csak ugye uzleti erdekek fuzik ide, nem megelhetesi.
Ugyhogy RENGETEG a migi.

[ Szerkesztve ]

(#29205) enginev3.0 válasza F34R (#29204) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kutya sem ezekről beszélt

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29206) Cs1csó válasza TeeJay (#29200) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolm 1809-es vagy 1903-as 64 bites Windows 10 alatt. :DDD

(#29207) TeeJay válasza F34R (#29204) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam a 4.1.5 qbittorrent is tol napi 1TB seedet bármi erőlködés nélkül. Universal media server fut a gépen és simán tudunk TV-n bármit nézni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29208) enginev3.0 válasza TeeJay (#29207) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam meg dupla vagy tripla annyi megy fel naponta
2 vagy 3x gyorsabb nettel mint neked van
2 klienssel
SSD-vel
és 6x annyi futtatott torrenttel
és 15-20 embernek osztom a filmjeimet, nem csak belső hálón nézegetem őket

Semmi közös nincs a felhasználási módunkban, se semmi másban, és az egyetlen egy probléma amit nonstop hallgatok a gyökérségen kívül, hogy mennyi biztonsági rés van az utorrentben, amitől pont annyira félek, mint hogy Magyarországon felrobbantanak egy felhőkarcolót.

Kutyát nem érdekli hogy ti mit használtok, milyen windows alatt
A macska meg szabadságon van

Aki feltöri a gépemet az utorrenten keresztül azt meghívom egy kólára, és még csak nehéz dolgotok sincs

De legalább 5 emberből sikerült egy értelmes választ is kihozni, hogy talán a router a gyenge

...és szerencsére csicsonak is összejött egy újabb komment

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29209) Imi1981 válasza enginev3.0 (#29208) üzenetére


Imi1981
veterán

Ebben igazad van, hogy nem válaszolt senki csak fikáztunk. Tényleg nem így kellett volna.
Én csak annyit tudok mondani próbáld ki deluge vagy transmission kliensel hátha nem futsz olyan hibába.

[ Szerkesztve ]

(#29210) woodworm válasza Imi1981 (#29209) üzenetére


woodworm
veterán

A transmissionnel biztosan nem, mert nem egy sebességbajnok.

@enginev3.0
Bár csak upc500, de nekem nincs hasonló gondom a routerrel, pedig akár 3 kliens is fut a hálózaton egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#29211) F34R válasza woodworm (#29210) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, de cserebe atomstabil. Long-term seedingre meg mindig az egyik legjobb.

(#29212) woodworm válasza F34R (#29211) üzenetére


woodworm
veterán

Én is azt használom. Néha nézek körül mit tudnak az új kliensek.
Az utorrent lassan a közellenség kategóriába esik, de pl a webkliensük megfelelne az emberek 99%-ának.

(#29213) enginev3.0 válasza Imi1981 (#29209) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs benne watch folder sajnos

(#29210) woodworm@ Én sem hiszem, de most kedvet kaptam routert cserélni, így ha ezeket elvinnék akkor néznék valami újat

Bár olyan ritkán van ilyen gondom, hogy lehet meggondolom magam végül, szóval csak gyors vásárlók nyerhetnek

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29214) woodworm válasza enginev3.0 (#29213) üzenetére


woodworm
veterán

Melyikben?
Tudtommal a transmissionben van, a deluge-hoz pedig elérhető plugin formájában.

Padavannal vagy openwrt-vel használod?

[ Szerkesztve ]

(#29215) enginev3.0 válasza woodworm (#29214) üzenetére


enginev3.0
félisten

Padavan
Igazából atom stabil a cucc, csak áramszünetkor van újraindítva, addig megy gond nélkül

Transmissionban nincs, talán a settings fájlba lehet beleszerkeszteni, rég használtam már, és úgy emlékszem hogy alapból szinte elérhetetlen a transmission gui ha gyorsan tölt

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29216) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
mitől van az hogy ha megy a torrent, a webböngésző lassú és wifin keresztül nem megy nyomtatás,
amint bezárom a torrentet minden megjavul. qbittorent kliens-t használom
Valakinek ötlet mi lehet?

(#29217) sfdrakex válasza Jarod1 (#29216) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Túl sok kapcsolat, lefogja a gépet és a netet a kliens. Limiteld a le és feltöltést is a maxod 70-80 százalékára.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29218) bl4ze


bl4ze
veterán

Xiaomi 3G router, Digi 1Gbit kapcsolat - letöltéskor sokszor előfordul pár trackerrel, hogy elkezdi tölteni 5-10-20-30Mbps/sec majd lemegy pár kilóbájt per másodpercre és úgy áll, majd néha megint "megindul".....

qb 4.1.5 legújabb.

Van tippetek mitől lehet ?

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#29219) sfdrakex válasza bl4ze (#29218) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vinyó terhelés milyen? Lehet nem bírja a tempót, előre lefoglalás be van kapcsolva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29220) TeeJay válasza enginev3.0 (#29208) üzenetére


TeeJay
félisten

1000/300-van nem érzem kevésnek
5-600-700 torrent fut
1 SSD+4 HDD torrent alatt, és nekem komolyabb gép van alatta i7-4790K
Helyezésem top20
Kicsit túl tolod hogy 10 hellyel előttem legyél ezért szívsz de biztos megéri hónapok óta szórakozni én meg közben rá se nézek a gépre és top 20 puff
Másoknak meg tolna a fene, van net nekik? Töltsék le és seedeljenek ha nem akkor ne nézzenek semmit ennyi
Mi vagy te film szolgáltató vagy fizetnek érte neked?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29221) #95590400 válasza enginev3.0 (#29208) üzenetére


#95590400
törölt tag

Aki feltöri a gépemet az utorrenten keresztül azt meghívom egy kólára, és még csak nehéz dolgotok sincs
csapjuk hozzá az ftp-t is, arra is ment a félinformációs lázítás :DDD

(#29222) Konyika válasza TeeJay (#29220) üzenetére


Konyika
senior tag

Egy nasom megy, 2x3 TB HDD, 80 mbit/s nettel, főleg hd filmek amiket meg is nézek. Igaz hagyom őket seedben de így is top 100 környéke vagyok :D

Enginen3.0.....a staff könnyen beszél

[ Szerkesztve ]

(#29223) bl4ze válasza sfdrakex (#29219) üzenetére


bl4ze
veterán

"előre lefoglalás be van kapcsolva?"

Ez hol, mi ? :) Angolul is kérlek, ha tudod :)

Vinyó terhelés nem lehet gond.

.:. bl4ze .:.

(#29224) enginev3.0 válasza TeeJay (#29220) üzenetére


enginev3.0
félisten

WTF? Azon kívül hogy naponta kb 2x ránézek és törlöm az SSD-ről a torrenteket, hozzá se nyúlok a géphez :C
A saját családomtól, meg barátoktól pedig csak nem sajnálom már a szórakozási lehetőséget, de köszönöm a megértést

A legtöbb azt sem tudja mi az hogy torrent fájl vagy kliens, de elég kényelmes csak bekapcsolni a tv-t és kiválasztani a filmet ;)

(#29221) avman @ Nincs ftp-m

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29225) TeeJay válasza enginev3.0 (#29224) üzenetére


TeeJay
félisten

Továbbra is hónapok óta szenvedsz azért hogy 10 hellyel előttem legyél. Erre írtam hogy biztos megéri
Hiába a 3x gyorsabb feltöltés meg a 2x annyi torrent meg a két kliens
Én top 20 te top 10
Én 1 éve nem raktam újra a gépem, qbittorrent megy másfél éve rajta gond nélkül, nem kell klienst cserélgetni meg szórakozni vele
Család meg tanulja meg használni és töltsön magának :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29226) #95590400


#95590400
törölt tag

amúgy annyira büntetés az németországban torrentért, mint a parkolás esetén a pótdíj.

[ Szerkesztve ]

(#29227) woodworm válasza enginev3.0 (#29215) üzenetére


woodworm
veterán

A transmission nehezen tagadhatná eredetét, a tudásának csak egy része állítható közvetlenül a grafikus felületről.

(#29228) enginev3.0 válasza woodworm (#29227) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudom

Settings fájlban sok dolog van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29229) Cs1csó válasza #95590400 (#29226) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem tök mindegy mennyi lenne ha ott élnék inkább fizetek havi 5-10 eurót csak ne legyen büntetés, plusz jól esik a tudat, hogy szemberöhögöm ezeket a "jogvédő" cégeket. ;]

(#29230) jbl


jbl
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy kell e módosítani az alapbeállításon, hogyha SSD-re töltök minden, az SSD élettartalmát megnöveljem?
sebesség nem számít. 100/25
qBittorrent
SSD
Köszönöm.

(#29231) enginev3.0 válasza jbl (#29230) üzenetére


enginev3.0
félisten

Előre lefoglalást kapcsold ki
Más nincs

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29232) jbl válasza enginev3.0 (#29231) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi :R

(#29233) M107


M107
addikt

:R

Valaki anno írta, hogy nem tudja a 600 kapcsolatot maximálisan kihasználni, most itt voltam jókor jó időben és, be linkelem :

Azt hiszem Teejay, de nem vagyok benne biztos :

G :600
U: 600

Per torrent

G: 600
U: 600

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29234) Imi1981 válasza M107 (#29233) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez otthini net ? Ilyen nagy a feltöltési sebességed ? Vagy seedszerver ? Ha otthoni akkor brutál .

(#29235) M107 válasza Imi1981 (#29234) üzenetére


M107
addikt

:R

Szerver "Feralhosting"

UI:

Ez épp elég gyenge mármint az upload max 450-500 láttam már az 53.4 helyett, de stabilan ha van valami, akkor 120-240 szokott lenni ez light-os eléggé.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29236) Imi1981 válasza M107 (#29235) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja ha seedszerver akkor más .Én ultraseedbox-nál többször seedeltem 600 MB/s-el és hdd csomaggal .Feral-nál 280 MB/s volt a legtöbb ott is hdd-n .
Itthon 1.8 MB/s a max :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29237) bl4ze válasza Imi1981 (#29236) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez csomag meg pénz függő mennyit áldozol rá.

.:. bl4ze .:.

(#29238) Imi1981 válasza bl4ze (#29237) üzenetére


Imi1981
veterán

Seedszerverre már nem áldozok.Pár évig használtam és ultraseedbox volt nálam a legjobb akkor. Már csak itthon van egy gép ami mindig seedel azt kész. 150/10 megabites netem van de egyelőre jó ez. Később váltok 500/25-re. Itt csak egy szolgáltató tud normálisenetet adni de ennél a feltöltési sebesség gyenge úgyhogy ezt vagyok kénytelen használni. De azért ezzel is meg szokott lenni napi kb 100 gb feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#29239) Cs1csó válasza Imi1981 (#29238) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt érdemes kiszámolni:
otthon tartasz fent erre egy gépet a "sarokban" ami 0-24-ben seed-el eszi az áramot, amortizálódik stb.

vagy havi pár ezerért seed szerver mindegyiknek van előnye és hátránya.

(#29240) Imi1981 válasza Cs1csó (#29239) üzenetére


Imi1981
veterán

A gépem seed közben 20 wattot eszik (fogyasztásmérőre van dugva már két hónapja mert érdekelt), letöltés közben 35-40 wattot de ugye az általában max 20 perc (inkább 5-10) a letöltés és naponta 1-2 torrentet töltök. A gépet 25 ezerért vettem direkt erre de azért netezek is rajta és ftp szerverként funkcionál a házban és működik róla 3 médialejátszó. Múlt hónapban 670 Ft áramot fogyasztott úgy, hogy neteztem is sokat meg telepítettem.
A seedszerver ha normális kell 3000-4000 Ft havonta ami ha 1 évet nézünk óriási különbség! A gépet egyszer kell megvenni és elmegy évekig! Igaz sokkal gyorsabb a seedszerver de ez már nem érdekel.
Amúgy nekem szinte hobbi volt a seedszerver és elég nehezen tudtam abbahagyni. Kicsit függőséget okozott :) .

[ Szerkesztve ]

(#29241) jbl válasza Imi1981 (#29240) üzenetére


jbl
aktív tag

Ugyanez nekem is! De már lejöttem róla. :U

(#29242) M107 válasza Imi1981 (#29240) üzenetére


M107
addikt

:R

3 éve és 2 hete függők tőle :)

Sajnos !!!!

Mostanában csak havi 6000 Ft valutától változó GPT / HUF, meg mostanában semmi nincs amit tudnék seedelni, havi 50 TB megfog de van, hogy 70 TB

0.6 PB évente.......

Bár így közel a 2.5 PB-hoz már nem látom értelmét :)

Most van valami új film, valameddig még hagyom ameddig szépen viszik, utána del.
Hiába 150 GB nem sok :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29243) M107 válasza Cs1csó (#29239) üzenetére


M107
addikt

:R

Bár mostanság nem fogom le az itthoni netet, nekem egyszerűbb az ha utalok pénzt / havonta és nem az én bajom a hw/sw kiválasztom beállítom és megyen, időnként újra telepítem, és ennyi.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29244) bl4ze válasza Imi1981 (#29238) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam 1000-res net van,de nem akarok saját gépről non-stop seedelni :)
Régi felhasználóként 6 EUR per hó csomagom van kedvezményesen, azon van 4TB forgalmam, 20Gbps uplink-en.
Nekem megfelel a céljaimra nem vagyok top seeder.

.:. bl4ze .:.

(#29245) EmPoWeR


EmPoWeR
csendes tag

Egész jól terjed már a qBittorrent, de még mindig sokan használják az uTorrent 3.x.x verzióját. A topicban sokan tudják, hogy utóbbi "kliens" igazából csak árnyéka régi önmagának. Egy szeméttel teli program, aminek már csak a sokadlagos funkciója az, hogy torrentezni lehet vele, ráadásul virustotal.com-on a legújabb verzió 13/72-es találati arányt eredményez. Ezzel szemben a qBittorrent egy letisztult, mai napig fejlesztett, gyors, stabil kliens.

Ennek ellenére a fórumban nem találtam leírást ahhoz, hogy hogyan lehet uTorrent-ből a meglévő torrenteket gyorsan, újraellenőrzés nélkül átimportálni qBittorrent-be. Szerencsére lelkes fejlesztőknek köszönhetően létezik már erre egy célalkalmazás, amivel pár kattintással el lehet végezni a műveletet.

Tehát:

Első lépésben le kell tölteni a legújabb qBittorrent-et. 64 bites Windows esetén a "qBittorrent Windows x64"-t válasszuk, míg ha esetleg még mindig 32 bitest használunk, akkor a "qBittorrent Windows"-t. Telepítést követően egyszer indítsuk el a klienst, majd zárjuk be. Ez után az esetleg háttérben futó uTorrent-et is zárjuk be, természetesen az éppen futó torrentek szabályos leállítását követően!

Ha ezzel megvagyunk, töltsük le az alábbi segédprogramot: 64 bites Windows esetén a bt2qbt_v1.1_amd64.exe fájlra lesz szükségünk, míg a 32 bites Windows-hoz a bt2qbt_v1.1_i386.exe szükséges. (A Google Chrome jelezheti, hogy nem túl gyakran töltik le ezt a fájlt, ezért veszélyes lehet. Természetesen nem veszélyes, és a fájl neve melletti kis nyílra kattintva, majd a "Megőrzés" opciót választva befejezhetjük a letöltést.)

Letöltést követően nincs más dolgunk, mint futtatni a programot, egy enterrel elindítani a folyamatot, majd a végeztével (mikor kéri a program) egy újabb enterrel bezárni az alkalmazást.

Ezután indítsuk el a qBittorrent-et, és felejtsük el az uTorrent-et. :)

A módszer 2.2.1-es uTorrent esetén is működik.

qBittorrent beállításaiban érdemes az alábbiakat elvégezni:
Kapcsolat menüpont: Protokoll engedélyezése: TCP
BitTorrent menüpont: DHT kikapcsolása (csak akkor érdemes bekapcsolva hagyni, ha használsz regisztrációt nem igénylő (open) torrent oldalakat.)

Minden más beállítás egyénileg változik az internetkapcsolat sebességétől és stabilitásától, valamint a torrent-re használt PC teljesítményétől függően. Ha nem értesz hozzá, érdemes itt érdeklődni, megadva a kapcsolatod típusát illetve sebességét, esetleges stabilitási problémákat, valamint a számítógéped specifikációját (processzor, háttértár, memória).

[ Szerkesztve ]

Let me take you on a trip.....

(#29246) TeeJay válasza bl4ze (#29244) üzenetére


TeeJay
félisten

egy laptopot beraknál 2darab 1TB-os HDD-vel és fele ennyiből kijön
főleg gigás nettel simán
az én sandy bridge-es laptopom kinyomott kijelzővel 12-15wattot kért seed közben szóval havonta 5-600 forintból megvan a saját seed szerver és persze közben tudsz rajta böngészni is ha akarsz
mai világban fene költene seed szerverre ilyen gyors otthoni net mellett

EmPoWeR

ha csak kevés torrented fut
inkább keresd ki a .torrent fájlokat utorrent könyvtárából mert tárolja azokat
és qbittorrent-be beadod a letöltős mappádat, beküldöd a torrenteket és leellenőrzi mindet aztán mehet is
én még 3-400 torrentnél is ezt tartottam sokkal jobb megoldásnak
1-2óra alatt végzett az ellenőrzéssel

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29247) EmPoWeR válasza TeeJay (#29246) üzenetére


EmPoWeR
csendes tag

Az általam fent vázolt megoldás kevesebb mint 5 perc alatt átvitte a körülbelül 400 torrent fájlomat qBittorrent-be, újrahashelés nélkül. Teljesen felesleges az újraellenőrzés, hiszen le van töltve mind a 400 torrent. :U

No persze ha valaki mazochista, akkor szívathatja a HDD-ket a teljes újraellenőrzéssel, de igazából semmilyen érv nem szól emellett. Ha már adott egy egyszerű, gyors megoldás az átköltözésre, miért választanánk a nehezebb utat?

Egyébként nekem nagyjából 10TB-nyi anyagot kellett volna újraellenőrizni. Az nem 1-2 óra lett volna. Nagyon nem. (Nem WD Black-eket használok.)

Let me take you on a trip.....

(#29248) woodworm válasza EmPoWeR (#29247) üzenetére


woodworm
veterán

Volt már hasonló script, kellemetlen volt utólag javítgatni a hibáit több száz torrent esetén.

(#29249) EmPoWeR válasza woodworm (#29248) üzenetére


EmPoWeR
csendes tag

Értem. Tehát volt egy rossz program, és mivel az rossz volt, ezért ez az attól teljesen független program is csak rossz lehet. :U

Ezt az alkalmazást egy éve fejlesztik, és jelenleg nincs ismert hibája. Nálam tökéletesen működött, és amíg más sem szerez vele negatív tapasztalatot, kéretik látatlanba nem lehúzni. :(((

[ Szerkesztve ]

Let me take you on a trip.....

(#29250) Imi1981 válasza EmPoWeR (#29249) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak uttorentről tud másolni vagy más kliensből is ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.