Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Geth válasza sziszi-fuszi (#51000) üzenetére


Geth
addikt

Ugyanez Jellyfin-nel, mínusz pénz. Az összehasonlításra értettem, hogy csak annyi, hogy a Plex pénzbe kerül önmagában nem feltétlenül pozitív.

(#51002) flesh válasza Lacccca87 (#50994) üzenetére


flesh
aktív tag

Modjuk az Emby-t is kipróbálhatod, az is jó!

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#51003) huan válasza flesh (#51002) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok,
Az Emby Samsung TV-re csak "mókolással" telepíthető? Utána néztem, de túl bonyolultak azok a módszerek, mivel nincs a Samsung szoftveráruházában az Emby...

(#51004) huan válasza huan (#51003) üzenetére


huan
őstag

Bocsi, Jellyfin-t akartam írni...

[ Szerkesztve ]

(#51005) Geth válasza flesh (#51002) üzenetére


Geth
addikt

Nem rossz, abból forkolták a Jellyfin-t, mikor az Emby-nél is megjelentek a fizetős opciók.

(#51006) Lacccca87 válasza sziszi-fuszi (#50998) üzenetére


Lacccca87
addikt

Megvenném ha ki lenne használva, de az igazság az hogy magát a plexet TV-n is ritkán használtuk, az meg még ritkáb ( évi 1-2 alkalom volt) amikor azt mondtam hogy most jól jönne ha a mobilra is tudnám streamelni, szóval ez az ingyenes pont jó nekem.
Az pedig nem mellékes hogy nem mai a TV (2018-as LG) és azt vettem észre egyre jobban akadozik a PLEX felülete, egyre több idő kell neki hogy el tudjak kezdeni lépkedni a menükben a belépéstől. Ez a Jellyfin pedig 2x reszponzívabb most.

(#51007) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Nem vagyok vérbeli torrentező, ezért is lepett meg, hogy a legutóbbi alkalomhoz képest a letöltésem milyen mértékben esett. qBittorrentet használok, most 4.6.3-at, előtte 4.6.4-et, de ugyanaz a helyzet: áltagban is nagyon lassú, de ami érdekes, hogy fel-le ugrál.
Régebben simán ment a letöltés 36-37 MiB/s sebességgel, most négy letöltés közül a leggyorsabbnak is 771 KiB/s az átlaga...
Egy USB3-mal routerre kötött külső HDD-re (WD Purple) töltök. De azért a lassú tempó miatt egy torrentet a notebookra, annak az átlagsebessége a leglassabb, 181 KiB/s.

Most összesen 8 torrent fut, 4 már napok óta készen van, 4 az, ami letölt. Soha nem tapasztaltam ilyet, és elvileg semmilyen beállítás és körülmény nem változott. A letöltési sebesség többször mérve is 300 Mbps felett, a feltöltés 20 Mbps.

Mi lehet a gond? Köszönöm!

(#51008) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

Sziasztok!

qBittorrent 4.6.4-ben meg tudom azt oldani valahogy, hogy a tálca ikon mutassa a sebességet, ha fölé viszem az egérkurzort? :D Momentán csak annyit ír, hogy "QBittorrent", és kész.

Ma újratelepítettem a rendszert (Linux Mint 19.x helyett 21.3), azóta van ez, a régi kliens ezt simán tudta (bocs', annak a verziószámát nem jegyeztem meg).

Már vagy 10 perce túrom a beállításokat, de nem jövök rá, hogy hogyan lehet ezt elővarázsolni.

(#51009) Dragon3000 válasza NeoPampalini (#51008) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nézet/Sebesség a címsorban és máris mutatni fogja a tálcán is.

(#51010) NeoPampalini válasza Dragon3000 (#51009) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ez az, hogy be van állítva, de nálam ez látszik letöltés közben:

(#51011) Dragon3000 válasza NeoPampalini (#51010) üzenetére


Dragon3000
veterán

Windows tálca beállításoknál a tálcagombok összevonását kapcsold ki és, akkor ott fogod látni.

(#51012) qnadam válasza Dragon3000 (#51011) üzenetére


qnadam
veterán

linuxon ezzel nem lesz sokkal előbbre :N

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51013) NeoPampalini válasza qnadam (#51012) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Hát nem. :D

Mindegy, akkor így marad. :DDD

(#51014) Dragon3000 válasza NeoPampalini (#51013) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs linuxra valami kis program, ami írja a hálózati sebességet a tálcán?
Mint pl ez (trafficmonitor).

[ Szerkesztve ]

(#51015) BB9360 válasza BB9360 (#51007) üzenetére


BB9360
aktív tag

Erről beszélek, hátha így könnyebb:



Ha jól emlékszem, sajnos ezt nem jegyeztem fel sehova, de tegnap 6 óra 20 perc elteltével ~37 GB jött csak le...
Köszönöm!

(#51016) NeoPampalini válasza Dragon3000 (#51014) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

De van, csupán abból indultam ki, hogy ha eddig tudta a qBT, akkor maradnék annál. :D Sebaj, tettem fel egy applet-et, részemről megoldva. :DDD

(#51017) Petya XT válasza NeoPampalini (#51016) üzenetére


Petya XT
aktív tag

[link] Ez tetted fel? Nagyon ügyes kis applet!

(#51018) NeoPampalini válasza Petya XT (#51017) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Jaja, az lesz az. :D

(#51019) Petya XT válasza NeoPampalini (#51018) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az tetszik benne a legjobban, hogy minden kapcsolatot kilistáz kattintásra, nem kell pötyögni.

(#51020) Stealth válasza Petya XT (#51017) üzenetére


Stealth
aktív tag

Na, ezt én is felteszem, kösz az ötletet.

-= Stealth =-

(#51021) chungee


chungee
addikt

Szaisztok!
Mitől van az hogy ez nekem zölden jelzi de csak csordogál 15-60kb/s :F Pedig van seed bőven rajta. Indítottam másik (oppenheimer) letöltést, az lejön maxon :( :W

(#51022) Laccoss válasza chungee (#51021) üzenetére


Laccoss
addikt

Portnyitás hiánya, rossz kliens, beállítás, lassú seederekhez csatlakozol, stb. Nekem 80MB/s-nél állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#51023) Winne


Winne
nagyúr

Milyesn ssd meg szerver bír ilyen terhelést?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#51024) brd válasza Winne (#51023) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. több tárolóról (akár RAID, akár különálló tárolók) bármelyik. Szerk.: de több gépről is futhat.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#51025) Dragon3000 válasza Winne (#51023) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az olvasás nem nagy terhelés egy ssd-nek.

(#51026) Kekmen válasza Winne (#51023) üzenetére


Kekmen
senior tag

Egy mezei nvme ssd pcie 4.0 csatival 8000MB/s sebességet tud elméleti maximum.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#51027) qnadam válasza Winne (#51023) üzenetére


qnadam
veterán

még egy usb ssd-ről is gond nélkül lejön ennek a többszöröse, innentől már csak hálózati kapcsolat kérdése.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51028) enginev3.0 válasza Winne (#51023) üzenetére


enginev3.0
félisten

Feralhost elég jól bírja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#51029) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mikor jön már a qbit frissítés? Vagyis a stabil ötös :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#51031) Geth válasza enginev3.0 (#51029) üzenetére


Geth
addikt

Úgy látom nincs dátum hozzájuk rendelve. A nyitott jegyeknél lehet segíteni, az biztos gyorsítja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#51032) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

A híres nagylétszámú magyar oldal kapcsán: 3-4 hetente rendszeresen előfordul, hogy 8-10 órán keresztül nem látszanak az új torrentek, mert valami (felteszem) bugos. Nevetséges, hogy nem lehet megoldani, minden alkalommal, mikor az illetékes gépközelbe kerül (ismét csak feltehetőleg) manuálisan kell belenyúlni, hogy minden normálisan működjön.
De kritikát, ellenkező véleményt nehogy írj az oldalra, mert azonnal retorzió a válasz. :(((

(#51033) liszi70


liszi70
nagyúr

qBittorrentet használok évek óta, de csak most vettem észre, hogy amikor beviszem a torrentet a trackerbe, akkor a torrent átnevezhető. Nem igazán értem... Nem az van, hogy soha nem szabad átnevezni a torrentfájlokat, mert akkor nem áll be seedbe, felismerhetetlenné válik mások részére? Ebben a hiszemben voltam, most meg azt látom, hogy átnevezés után ugyanúgy letölti, és seedbe is beáll. Teljesen feleslegesen nézegettem évek óta az összevissza címeket, és bátran átnevezhettem volna őket, ahogy nekem tetszik? :D

(#51034) csaba951 válasza liszi70 (#51033) üzenetére


csaba951
veterán

Igen, bátran átnevezheted a fájlokat és/vagy a mappákat.

Ilyen, hogy név alapján keresett, az csak a p2p hajnalán, valamikor a 1990-es években volt. Ma már elektronikus ujjlenyomat (hash) alapján megy a keresgélés. Meg ebből lehet tudni, hogy pontosan azt töltötted le, mint ami a feltöltőnél van. Nem volt valami adatátviteli hiba.

(#51035) liszi70 válasza csaba951 (#51034) üzenetére


liszi70
nagyúr

Megint tanultam valamit. :) Köszönöm!

(#51036) femkutya


femkutya
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, sajnos nem tudom megoldani a problémát.
Egyik napról a másikra történt valami nálam, amivel a több, mint 11 év alatt még nem találkoztam. Nem működik a le/feltöltés, az újonnan letölteni kívánt torrenteknél "elakadva" állapotot mutat a kliens. Jelenleg száz db feletti torrentet futtatok, amik a kliensben aktívak, de láthatóan napok óta áll az egész, az nCore belső felületen is az látszik, hogy nem futtatok egyetlen torrentet sem.
Nem történt a rendszeremben semmi olyan változtatás amiről tudnék, magam csak felhasználói szinten értek a technikához, eskü nem nyúltam semmihez!

Ami fontos információ, hogy VPN bekapcsolás után működik az egész, csak 2,7 Kib/s a letöltési sebesség, ami persze használhatatlanul lassú. A netcsomagomról csatoltam képet.

Írtam már helpdesknek, de egyelőre nem jutottunk előrébb.

Hálásan köszönöm, ha segítetek! :R :R :R

(#51037) szkutyi válasza femkutya (#51036) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem rakott NAT mögé a szolgáltató?

(#51038) Kekmen válasza szkutyi (#51037) üzenetére


Kekmen
senior tag

A tracker lefrissít NAT mögül is, nincs köze hozzá.

femkutya: Úgy látom ez koaxos net. Próbáld meg resetelni a szolgáltatói eszközt első körben. Valamint nem írtad, milyen klienst használsz, azt jó lenne tudni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#51039) femkutya válasza szkutyi (#51037) üzenetére


femkutya
csendes tag

Szia! Nem, azt ellenőriztem.

(#51040) femkutya válasza Kekmen (#51038) üzenetére


femkutya
csendes tag

Szia! qBittorrent-et használok. v4.6.4
A resettel nem csapok szét semmi olyat, amitől amúgy működik az egész kóceráj?

(#51041) Kekmen válasza femkutya (#51040) üzenetére


Kekmen
senior tag

Azon kívül, hogy pár percig nem lesz net, semmi egyébnek nem szabad történnie.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#51042) femkutya válasza Kekmen (#51041) üzenetére


femkutya
csendes tag

Reset ok. Sajnos semmi változás. :(

(#51043) Armisael2023


Armisael2023
lelkes újonc

Sziasztok,

Csatlakozok a pár hozzászólással előttem szolóhoz, ma delelőtől nekem is "Elakadt" jelzést ad a qBittorrent (v4.6.4).Router. Ami furcsa, hogy a magnet-es linkek esetén nem is tudja beolvasni őket és "Metaadat letöltését" ír:


+A Peerek és a HTTP forrásoknál is a progi alján felnyitható ablak üres.

Edit: most látom, hogy a Kapcsolat állapotára hibát ír valamiért:

Ha rákattintok az alábbit hozza fel egyedül a port-ot állítottam most át másra (nem segített), eddig 55384 volt amióta az eszemet tudom:

[ Szerkesztve ]

(#51044) Kekmen válasza femkutya (#51042) üzenetére


Kekmen
senior tag

Akkor figyelembe véve az ezt megelőző kommentet, elképzelhető hogy kliens bug. Nekem is qbittorrent van, de régebbi verzió, tökéletesen megy. Ha van egy másik gép a háztartásban, próbálj ki egy régebbi verziót. Innen tudsz letölteni: [link]
Ha nincs, a jelenlegi gépeden is tudod downgradelni a programot (sőt, ha ez a hiba, muszáj leszel), de csinálj előtte biztonsági mentést. A kliens bezárása után az appdata mappából (rejtett mappa a c:\Users\"sajátnév"-en belül) a local és a roaming mappában is van egy qbittorrent mappa. Azt másold át valahová a gépeden. Ha már adatbázis alapú a resume fájl, akkor jobb ha vársz egy megerősítést, hogy akkor is így kell-e, de a régebbi kliensnél így kell.
Azután uninstall, de a beállításokat ne töröld. Tedd föl a régebbit és elméletileg ott kell folytatnia ahol abbahagyta.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#51045) Dragon3000 válasza Kekmen (#51044) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam is 4.6.4 van 1500+ torrenttel és semmi ilyen hibát nem tapasztaltam.

#51043 Armisael2023
Nem lehet, hogy a tűzfal megfogja a kapcsolatokat?

(#51046) Geth válasza Armisael2023 (#51043) üzenetére


Geth
addikt

"Offline" hibajelzés -> irány a qbittorrent naplója (execution log, fogalmam sincs magyarul micsoda és merre van). Ott írnia kellene, hogy miért nem sikerült portot foglalni. Az UPnP csak ront a helyzeten, de majd a naplóból kiderül remélhetőleg.

(#51047) phrenetiX válasza femkutya (#51040) üzenetére


phrenetiX
tag

Szia!

Itt a beállításoknál válaszd ki a Helyi kapcsolat-ot vagy az Ethernet-et, hátha úgy megindul.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#51048) BB9360 válasza BB9360 (#51015) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hátha az én problémára is van ötletetek!
Köszönöm.

(#51049) femkutya válasza Kekmen (#51044) üzenetére


femkutya
csendes tag

Van egy másik gép, megpróbálom amit írtál. :R

A kliens kapcsolata amúgy online, most figyelgetem mit csinál, eddig csak bekapcsolt VPN mellett működött, akkor az nCore-on is aktívnak mutatott minden futtatott torrentet. Aztán kikapcsoltam a VPN-t, kb. egy órán keresztül még ment a letöltés iszonyat lassan, majd újra "elakadt"... :F
A helpdesk is javasolta a tűzfalat ellenőrizni, ott minden ok. Aztán, hogy cseréjem le a DNS szervert. Lecseréltem, de semmi. Javasolták, hogy pipáljam be a TLS trackert és úgy próbáljak letölteni. Semmi. Most a portbeállítások módosítását javasolták, ez sem hozott eredményt. :W
Viszont ha másnál is előjött ugyanez a hiba, akkor nem is biztos, hogy az én készülékemben van a probléma... :F

Köszi, hogy segítetek! :R

(#51050) femkutya válasza phrenetiX (#51047) üzenetére


femkutya
csendes tag

Szia!

Nálam csak ennyi opció van. Az ethernetet megpróbáltam, semmi... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.