Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#16750) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Már témázgattunk erről máshol. Mindenki hozzászólása, mint a sajátom is át lett írva egyen hozzászólássá.
A szöveg ez volt: (nincs spoiler gomb)
egítség nem értem mi lehet a gond: (please insert the language cd…)
00. tüzfal kikapcsolva
01. programot feltelepítettem a leírtak szerint
02. crekeltem, felülírás megtörtént Crogram Files (x86)Rosetta StoneRosetta Stone Language Training és ami a crack mappába volt azt egy az egyben behúztam a kívánt helyre.
03. host fájl átírása megtörtént:
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a

Remélem sikerül visszaállítani, mert a régi -torrentenkénti esetleges 500+-os- hozzászólások 10%-a azért információértékkel bírt. Gondolom hiba.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#16752) Lauda válasza Glaz-dozfhut (#16751) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolhatod, hogy ezt en is latom. :) Kerdes, hogy ez valami hiba, vagy szandekos es hogy egyaltalan ez lesz-e a vegleges allapot.

(#16753) sutykuru válasza Lauda (#16750) üzenetére


sutykuru
tag

Bug, majd 30 fok alatt javítva lesz. :)

(#16754) Lauda válasza sutykuru (#16753) üzenetére


Lauda
félisten

:R ;)

(#16755) Lauda válasza sutykuru (#16753) üzenetére


Lauda
félisten

A seedkotelezettseggel kapcsolatban jutott eszembe, hogy azt nem figyeli a rendszer, hogy csak a sample-t tolti le az ember? Mert az is seedkotelezett lesz es bar latszik, hogy csak 200 mega mondjuk a letoltott, ha nem viszi senki, seedelheted 2 napig, kulonben hit runnolt torrent lesz. Pedig onmagaban a sample-t nincs sok ertelme seedelni szerintem. Csak eszembe jutott, mert megnezel 20-30 sample-t, mindjart lesz 20-30 seedkotelezett torrented, pedig filmet meg le sem szedtel. :D

(#16756) Rimuru válasza Lauda (#16755) üzenetére


Rimuru
veterán

Valahol le van irva, azt hiszem 100MB es/vagy ossz meret*0.1, ezek a maximum ertekek amig meg nem szamolja bele.

Vigyázat, csalok!

(#16757) woodworm válasza Lauda (#16755) üzenetére


woodworm
veterán

Találtál már olyan sample-t, ami meghaladja a 200MB-ot vagy az 5%-ot?

(#16758) sutykuru válasza woodworm (#16757) üzenetére


sutykuru
tag

Akad azért olyan.

(#16759) Lauda válasza Rimuru (#16756) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, majd keresgelek akkor, emlekeztem regebbrol 5%-ra, de nem tudom jelenleg mik a szabalyok.

woodworm Igen.

(#16760) Lauda válasza woodworm (#16757) üzenetére


Lauda
félisten

8 oraja van bent egy 204 megas sample es azt irja ra, hogy leech. WTF? :F

(#16761) Gézengúz válasza Lauda (#16755) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tényleg olyan nehéz belekerülni az első 50ezerbe? :F

(#16762) Lauda válasza Gézengúz (#16761) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt miert kerdezed? :)

Egyebkent igen, nehez. :)

(#16763) Gézengúz válasza Lauda (#16762) üzenetére


Gézengúz
addikt

Anno 20/1Mbites Thome nettel sikerült benne lennem, nehogymár nehéz legyen..

Miért-miért, első 50000 rangja Elite, hogy szó szerint idézzek...

"A havonta elkövethető hit'n'runjainak száma, korlátlan"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16764) Lauda válasza Gézengúz (#16763) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszonom! :) Hogy te mikor mit teljesitettel, az engem egyaltalan nem erdekel. Nekem nehez bekerulni az 50 ezerbe.

Egyebkent ennek az eredeti kerdesemhez mi koze van?

[ Szerkesztve ]

(#16765) Gézengúz válasza Lauda (#16764) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi köze van? Kit érdekel a seedkötelezettség ha a hit'n run korlátlan?

Mitől nehéz, áruld már el!

[ Szerkesztve ]

(#16766) woodworm válasza Gézengúz (#16765) üzenetére


woodworm
veterán

Azért elég vékony peremen egyensúlyozik az, aki igénybe veszi az Elite rang korlátlan h'n'r lehetőségét és a következő hónapban is meg szeretné tartani a rangját.

(#16759) Lauda
Elhiszem, hogy előfordul, de a szabályok ismeretében eldönthető, hogy így is le szeretné-e tölteni valaki, ill. némely klienssel megoldható (utorrent pl. ilyen) a teljes letöltés nélkül beletekintés.
A szabály leegyszerűsítve az, amit említettem (5% vagy 200MB).

(#16760) Lauda
Amíg nem töltöd le egy torrent 100%-át, leecher-nek jelöl a rendszer (a partial seeder nincs megkülönböztetve)

(#16767) Lauda válasza woodworm (#16766) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen, igy mar ertheto a dolog. Minden kerdesemet megvalaszoltad. :B :R

En amugy ezt az egesz elite rang+korlatlan hit run dolgot nem ertem. Ha be tudok kerulni oda, akkor nem fogok hit runnolgatni sem, inkabb seedelem amennyit kell. Az vilagos, hogy a szabalyok megengedik, csak valamilyen szinten logikatlan, hogy minek hit runnolgassak, mikor bent hagyom a megfelelo ideig es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#16768) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Leszedtem ezt a Vuze Leap-et. Szimpatikus volt, mert egyszerű és letisztult. A programmal együtt települt egy nem kívánt szoftver is Malware Protection Live néven. Vezérlőpultból töröltem és remélem nem okozott semmilyen kárt a gépben, mert most telepítettem újra. Ráadásul ez a Leap nem is működik, nem nyitja meg a torrenteket sem. A vuze.com oldalról szedtem le. Remélem ez az offical, nem pedig kamu.

Valakinek történt hasonló eset?

adms.hu | UI Designer

(#16769) Cs1csó válasza Lauda (#16767) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, - saját tapasztalat- az ELITE rangnak egy előnyét látom (aki idáig eljut már elvből mindent visszatölt legalább a seedkötelezett idő lejártáig) az, hogy havi 1 meghívót tudtam küldeni de néha ez sem kell a kutyának sem hiredetni meg nem fogom még az ismerőseim között sem beszélgetések alatt merült fel, hogy kinek kell és idővel küldtem.

(#16770) Gézengúz válasza Cs1csó (#16769) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindig van vagy 20-30 hit'n run-olt torrentem, pedig Legend vagyok...Csak ránézek, néha, hogy már megint a lap aljáig ér a sor vége, de kit érdekel? :U

(#16771) sutykuru válasza Gézengúz (#16770) üzenetére


sutykuru
tag

Nekem még sose volt annyi és sose kellett figyelnem.

(#16772) Brogyi válasza B-L-A-C-K (#16746) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha tesztelni akarod a feltöltésed akkor töltsd le az ubuntu desktop legfrissebb változatát. Ne private magyar torrenttel kisérletezz, mert mint látod rengetegen korlátozzák a seed-et sk.
Olyan mértékű a visszaszívás, hogy lekönyököl a szolgáltatód. Ha jól megnézed nem Pistike fog húzni hanem kőkemény libtorrent-es szerverek bazi nagy sávszéleséggel. Nem tudom mi a technikai háttere, de nagyon húz vissza.

(#16773) Lauda válasza Cs1csó (#16769) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Igen, igy van szerintem is. Hivhatnek meg emberket, viszont nem fogok. Azt olvastam, hogy a meghivo felel a meghivottert. Na en senkiert sem felelek magamon kivul. :)

[ Szerkesztve ]

(#16774) C4mp3r válasza Lauda (#16773) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert ezt nem kell ennyire komolyan venni. nem fognak kivagni mert a meghivottad hit n runolt egy csomo torrentet. aranycsalasnak meg ugye ertelme sincs

(#16775) sutykuru válasza C4mp3r (#16774) üzenetére


sutykuru
tag

Nincs, de azért próbálkoznak.

(#16776) Dotn


Dotn
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a qBittorrentet de valamiert nem akar seedelni. Nem wifit hasznalok hanem a routerembol megy kabel a gepembe. Ha jol gondolom ilyen esetben nem kell portot nyitni a routerben igaz? De lehet tevedek.:)

Szinte mar minden beallitasi lehetoseget kiprobaltam de nem seedel csorikam. De valamit rosszul csinalhatok ha nem mukodik. Esetleg van valakine valami otlete? Rakok fel egy kepet.

(#16777) Calogero válasza Dotn (#16776) üzenetére


Calogero
addikt

akkor is kell portot nyitni.

(#16778) Dotn válasza Calogero (#16777) üzenetére


Dotn
aktív tag

Koszi akkor nyitok portot a routerben.:)))

Itt lehet latni,hogy letolteni letolt de semmit nem seedel vissza.

(#16779) Brogyi válasza Dotn (#16776) üzenetére


Brogyi
senior tag

Alul a sárga kis labda jelzi hogy a routereden nem tud UPnP-zni. Kapcsold be, vagy nyiss kaput neki, és zöld lesz, de ez a router topikba való nem ide. :D

[ Szerkesztve ]

(#16780) Dotn válasza Brogyi (#16779) üzenetére


Dotn
aktív tag

Be van kapcsolva sot a torrentbe is ki van pipalva UPnP de semmi sajnos. Nem akar az istenert sem seedelni. Esetleg ha van valakinek egy biztos beallitasa amivel mukodik az lehet tudna segiteni.

(#16781) Lauda válasza Dotn (#16780) üzenetére


Lauda
félisten

Itt ha beutod a port szamodat, mit dob vissza?

(#16782) korcsi válasza Dotn (#16776) üzenetére


korcsi
veterán

Seedelni nehéz:

Ilyen kondiciókkal:

Hajnalban belassul:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16783) woodworm válasza korcsi (#16782) üzenetére


woodworm
veterán

Ez egy lekorlátozott feltöltés.

(#16784) Lauda válasza korcsi (#16782) üzenetére


Lauda
félisten

902 torrented van megnyitva? ;] Milyen kliens viszi ezt? Ja es milyen gep? :P

[ Szerkesztve ]

(#16785) korcsi válasza Lauda (#16784) üzenetére


korcsi
veterán

Rtorrent, nemrég váltottam kabinire, elötte egy brazos-al ment 2GB rammal.

(#16783) woodworm: Igen korlátozott. Van jelentősége?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16786) Lauda válasza korcsi (#16785) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi. :R

(#16787) woodworm válasza korcsi (#16785) üzenetére


woodworm
veterán

Annyiban, hogy a seedelési nehézségekről volt szó, és a korlátozással hátrébb sorolod magad, amikor a leecher partnert választ. Tehát 10 aktív torrenthez nem kell másik ezret készenlétben tartani.

Ha adott sebességnél levágom, az én grafikonom is hasonlóan néz ki.

(#16786) Lauda
Egy erősebb routerrel lehet hozni hasonló feltöltést. Nálam közel 3 évig az futott, nemrég váltottam egy J1900-as konfigra.

[ Szerkesztve ]

(#16788) korcsi válasza woodworm (#16787) üzenetére


korcsi
veterán

Ha nem korlátozom akkor is hasonló a tendencia.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16789) korcsi válasza korcsi (#16788) üzenetére


korcsi
veterán

Próbára, ha nem kliensben limitálok az is megfelel?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16790) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Microtorrent klienst használok. A letöltés indításakor a 15 db fájlból csak kettőt jelöltem be letöltésre. Ez elkészült. Hogyan tudom a következő kettőt beállítani letöltésre úgy, hogy az előző kettő ne vesszen el?

(Azért nem tudom mindet egyszerre beállítani, mert hatalmas az adatmennyiség, és rengeteg ideig tart az ellenőrzés.)

(#16791) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#16790) üzenetére


Apollo17hu
őstag

sztornó, megtaláltam :)

(#16792) No.01


No.01
őstag

Lehet hulye kerdes, de windows ujratelepitesnel elfelejtettem kimenteni a utorrent mappat... Most ha szepen letoltogetem az osszes torrentet egyenkent akkor azt vajon ugy veszik majd mintha most toltottem volna le vagy marad ahogy volt (van jopar 3-4eve seedelt torrentem) Magrol van szo ha ez szamit.

Elore is koszonom!

(#16793) Lauda válasza No.01 (#16792) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Toltogesd le a torrent fileokat. Majd nyisd meg oket az utorrentben, pipald ki, hogy ellenorzes kihagyasa, felul pedig a mentes mint szekcioban jobb oldalt a tallozas gombra ranyomsz, kikeresed hol van a letoltott allomany, majd leokezod. Ha igy megnyitogatod a torrentjeidet, azonnal vissza is teszi oket seedbe. ;)

(#16794) Cs1csó válasza No.01 (#16792) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, maga a tartalom megvan, tehát pl. a film, mert ha igen akkor ha elindítod akkor csak annyi hogy elkezdni ellenőrizni és beáll a seedbe, ha a tartalom sincs meg értelemszerűen újra letölti magát a tartalmat és beáll a seedbe seedkötelezettség ekkor keletkezik csak.

(#16795) korcsi válasza No.01 (#16792) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem vissza áll seed-elni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16796) No.01


No.01
őstag

Koszonom mindenkinek. A filokat mar elkezdtem toltogetni (230+ :B ) ezt al ellenorzes kihagyasa folgot nem ismeretem... a filmek, zenek, mind megvannak csak ugye elszamolasnal nem mind1 h milyen reg tartod seedbe. Ezert kerdeztem.

(#16797) Lauda válasza No.01 (#16796) üzenetére


Lauda
félisten

Oda csak be kell tenni egy pipat es nem ellenorizget feleslegesen.

Teljesen mindegy miota seedeled oket. Mindig csak a megszakitas utani idot veszi figyelembe.

(#16798) Predator2 válasza Gézengúz (#16717) üzenetére


Predator2
addikt

Gézengúz

Nálad milyen fw van a Speedport hgw-n? Nem értem, hogy nálad mitől lett jó a torrentes probléma, nálam viszont ugyan úgy fent áll!

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16799) Gézengúz válasza Predator2 (#16798) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

634-es végű fw volt a Speedporton mikor utoljára használtam, viszont már 2 hónapja Digis vagyok...

Mondom 2 féleképpen lehetett megoldani,

1

Speedportot, full modem módba kapcsoltam és külső routerrel intéztem a PPPOE csatlakozást...megtehettem, hisz se IPTV se VOIP szolgáltatást nem használtam..

2

IPV6 letiltása és google DNS használata...(minden egyes gépen amivel torrentezni szeretnél)

Ekkor nem kell külön router...

[ Szerkesztve ]

(#16800) Predator2 válasza Gézengúz (#16799) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, emlékszel még esetleg, hogy ezt pontosan hogyan kell beállítani? TP-Link 941nd routerem van.

Amúgy nekem nem ez a fw van fent :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.