Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) krealon válasza donzoli (#17196) üzenetére


krealon
veterán

"Nálam is ugyan az a gond, mint többeknek a memóriával, pár óra alatt felzabálja az utorrent (legfrissebb) az összeset, miután ez megtörténik gyakorlatilag használhatatlanná válik a gép a lassúságtól."

Az ujabb utorrentek automatikusan telepitenek mindefele adware es bitcoin banyasz programokat, amik leterhelik a gepet.
Kiirtasukhoz ajanlott peldaul:
- Malwarebytes antimalware free
- AdwCleaner
- Junkware removal tool

(#17202) donzoli


donzoli
aktív tag

Köszi mindenkinek, váltok klienst... sok-sok év után :(((

(#17203) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Igyekszem kérdésemet minél tömörebben megfogalmazni:

- adott egy ismert magyar oldal.
- eddig utorrent 2.2.1-et használtam ott, de Win10 alatt kompatibilitási problémákba ütköztem
- váltottam Deluge-ra (1.3.12), de ezzel meg a beállítás nem egyértelmű most:

Ez így megfelelő, vagy állítanom kell valmit?

Mégegy kérdés: Az oldalon 1.3.3-at írnak támogatott kliensnek,
Használhatom a frissebb stabil kiadást helyette?

Üdv. core2

(#17204) korcsi válasza Neil Watts (#17203) üzenetére


korcsi
veterán

A kimenő portot tedd randomra!
Ha fix bejövő portod van upnp-t kiveheted, vagy ha upnp-zel, nem kell bejövő portot megadni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17205) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Urak!

Van arra valmi ésszerű magyarázat, hogyha nyitva van egy port a routeren, s azon keresztül a zutorrent tökéletesen kommunikál akkor a deluge miért nem? Nincs feltöltésem konkrétan. :(

Üdv. core2

(#17206) woodworm válasza Neil Watts (#17205) üzenetére


woodworm
veterán

Miből vontad le ezt a következtetést?

(#17207) Neil Watts válasza woodworm (#17206) üzenetére


Neil Watts
veterán

Fél óra járatás után nem változik az arányom az oldalon, a felfelé ieányuló sebsségem 0 kb/s/torrent a kliensben nincs korátozva.

A qbittorrent is ezt játssza. :(

Üdv. core2

(#17208) korcsi válasza Neil Watts (#17207) üzenetére


korcsi
veterán

Tapasztalataim alapján Deluge "nem szeret" seed-elni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17209) Neil Watts válasza korcsi (#17208) üzenetére


Neil Watts
veterán

A qbittorrent is ezt játssza.
Maradt a Vuze azt még nem próbáltam... :/
Az utorrent meg bloatware lett...

Üdv. core2

(#17210) woodworm válasza korcsi (#17208) üzenetére


woodworm
veterán

Ennek nagyrészt a rengeteg használatban lévő utorrent az oka és nem önmagában a deluge. Ugyanezva többi klinssel is.

[ Szerkesztve ]

(#17211) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Szeretnék letölteni egy sorozatot ,elindítom de egyfolytában csak annyit ir ki hogy : Csatlakozás a peerekhez de nem indul el még órák hosszat se . Mi lehet a baj ? :R :R

(#17212) Lewzke válasza woodworm (#17210) üzenetére


Lewzke
őstag

Vagyis a utorrent használók előnyben vannak seed szempontjából? Miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#17213) hutokamra válasza Intruder2k5 (#17175) üzenetére


hutokamra
csendes tag

Szia!

Felvettem a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal, de nem történt semmi! Tegnap meguntam a várakozást és bementem a helyi irodába, ma végre publikus IP címet kaptam! :C Most végre nyitva van a port és megy a seed rendesen! Remélem ezentúl így is fog maradni!
Mindenkinek köszi a segítséget! :R

Üdv. hk

(#17214) Tele von Zsinór válasza Lewzke (#17212) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mert az a kliens szeret ugyanolyanhoz kapcsolódni, előnyben részesíti bármi máshoz képest.

(#17215) korcsi válasza Tele von Zsinór (#17214) üzenetére


korcsi
veterán

Ellenben én rtorrent-et használok és az seed-el tisztességesen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17216) Tele von Zsinór válasza korcsi (#17215) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Én is rtorrentezek most már sok éve, boldog vagyok vele :) nagyon ritkán kell hozzányúlnom, automatizáltam szinte mindent.

(#17217) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Qbittorrent felhasználókhoz lenne egy kérdésem, ha portot állítok át rajta, akkor kell-e újrandítan a klienst?
Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17218) Cs1csó válasza hcl (#17217) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, nemárt, talán annyi - windows pc - hogy, kell neki idő mire sárgáról zöldre vált a hálózati kapcsolat ikon, de ha elindítok egy letöltést akkor az is helyrerázza, tudom ez nem túl tudományos de hatásos lehet.

(#17219) hcl válasza Cs1csó (#17218) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, Linuxon használja barátnő, nem kellett, de jó sok idő volt, mire újrakapcsolódott :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17220) kristof123 válasza kristof123 (#17185) üzenetére


kristof123
őstag

A probléma az ún. "Disc overloaded" volt. A topikban és gugliban rákeresve, a megoldást a kliens "Disc Cache" menüpontján belül kézzel megadva 1800 MB-ra, ezután eltűnt a probléma.

Amire viszont nem találtam választ, hogy ennek a beállításnak van-e valamilyen negatív hatása?

Üdv,
K.

(#17221) Neil Watts válasza kristof123 (#17220) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nincs, én 1536-tal hajtok minden klienst. :)
100-as netnek az elméleti vége 12.5 MB, ami a gyakorlatban olyan 11-11.5.

Üdv. core2

(#17222) Gézengúz válasza Neil Watts (#17221) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kivéve a Diginél ha gigás switchen/routeron/Ont-on csücsülsz, akkor ott megvan gyakorlatban is a 110Mbit

(#17223) kristof123 válasza Neil Watts (#17221) üzenetére


kristof123
őstag

Engem a router is visszafog, de így is ~9-10-et még kiprésel magából.

[ Szerkesztve ]

(#17224) nagyhús


nagyhús
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egyszerűen nem sikerül az passzívból-aktívba váltás. A gépemen win 10 fut és utorrent_2.2.1-et használok, a beépített teszt szerint (Ctr+G) nyitott a portom (47690). A tűzfalam Comodo, ott betettem a torrentet az engedélyezett programok listájába. A netem T-Home, Cisco EPC392 Wifi kapcsolattal használom. Az UPnP-t engedélyeztem a routeren és a torrent programban is.
Valaki ért ehhez a modelhez? Mit kellene még beállítanom? :F

(#17225) adika4444 válasza nagyhús (#17224) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ne a beépített tesztert használd hanem például a canyouseeme.org weboldallal tesztelj.
Az eszközöd egy EPC3925 típusú Cisco HGW (home gateway), modem és router egyben. Nyiss rajta portot a forvardingnál. Sztem ki fogsz tudni igazodni, ha nem akkor majd holnap este tudok segíteni mert most nincs a közelemben a kütyü...

üdv, adika4444

(#17226) nagyhús válasza adika4444 (#17225) üzenetére


nagyhús
csendes tag

Igazad volt, segített a honlap amit küldtél. A portot kellett megnyitnom, amit a comodo tűzfal blokkolt, nem is a Cisco. Most már aktív vagyok, köszönöm szépen!😃

(#17227) huan


huan
őstag

Utorrent-nél használok IP-filtert és a beállításoknál is engedélyezve van a használata.
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy betöltődött és működik? Nekem nincs "Napló" fül...

(#17228) marci1250


marci1250
tag

Üdv mindenkinek! :)

Segítséget szeretnék kérni, mert az összefoglaló olvasgatása után nem tudtam rájönni mi a problémám.
A tünet: a torrent kliens elindítása után a torrentek nem találnak peereket, csak nagyon lassan, kb 20 perc múlva. Rákerestem a közös barátunk segítségével és többen írták, hogy nyitni kéne egy portot a tűzfalon. Így meglehet oldani a problémám, vagy valamilyen más módszerrel ki lehetne küszöbölni ezt a problémát, hogy zökkenőmentesen tudjak torrentezni?

Megköszönném, ha leírnátok valamilyen útmutató szerűen, hogy mit kell csinálni mert nagyon kezdő vagyok. :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#17229) Neil Watts válasza huan (#17227) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jobbklikk a szürke területen a Sebesség mellett, ott a menüben be tudod kapcsolni az opciót.

Üdv. core2

(#17230) huan válasza Neil Watts (#17229) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!
És olyat nem lehet, hogy a letöltött állományt egyből küldjük egy meghajtóra, pendrive-ra, mint windows-nál? Az mégjobb lenne, ha a módosított torrent-névvel ellátott fájl másolódna.
Ti hogyan oldjátok meg a legegyszerűbben és könnyebben azt:
- betöltve a torrent-file neve ugye olyan amilyen.pl.:Spy.2015.Extended.Cut.BDRip.x264.HuN-HRT
- átnevezem a kliensben: A kém
- a letöltött file neve attól még nem lesz A kém
Átnevezgetés és krix-krax nevekkel szemben mit lehet a legegyszerűbben alkalmazni, hogy a letöltött file neve az eredeti, vagy beállítptt, bemásolt legyen? Ha segédprogrammal, esetleg más klienssel ez megoldható az is megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#17231) Gézengúz válasza marci1250 (#17228) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak nem T home-s Speedportod van?

(#17232) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Epp gep ujratelepites elott allok, de anno felroppent a hir, h a Win 10 es a torrentek nem lesznek baratok ill, h van/lesz olyan oldal aki majd kitiltja az uj rendszert futtato felhasznalokat.

Kerdesem, h (mag) eseteben ill ugy alltalanossagban is ebbol mi igaz mi valosult meg? Van barmi elonye hatranya az uj rendzsernek a regi windows 7-hez kepest? Leginkabb tapaszatalatok erdekelnenenk, mert igaz magat nagyon hozzaerto es vegletekig "profi" szakertoje letezik a temanak megis van egy olyan sanda gyanum, h ezen iromanyok mogott sem valos tapaszatalat sem hozzaertes nem lakozik... (igaz ezen szakertok az elet barmely mas szegleteben jelen vannak :DDD )

Elore is koszonom!

(#17233) Cs1csó válasza No.01 (#17232) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, megjelenése óta használom a win 10-et qbittorrent klienssel és bithun meg a Nmagon is vagyok semmi problémával nem találkoztam, voltam insider is, egy toolkittel aktivált win 8.1-ről váltottam win 10-re - amit már a gwx alkalmazással igényeltem és meg is kaptam - tehát úgymond amint újratelepítem bármikor ezen a gépen a win 10-et alapban aktiválja magát véglegesen, persze ez az aktiválás csak erre a hardverre érvényes, de március végén vettem egy bikaerős gépet úgyhogy ezzel elleszek egy ideig.
Mindenképpen ajánlom már csak azért is mert tudjuk, hogy a számítástechinkában 1 év is milyen sokat jelent akár hardver akár szoftver fronton és a win 7 már több mint 6 éves oprendszer (az xp-ről már nem is beszélve ami 14 éves)
Amennyiben relatíve új (5 évnél nem idősebb) gépe van az embernek akkor nagyon ajánlott váltani, az 5-10 év közötti gépek esetében már driverproblémák lehetnek - bár inkább notebook-ok esetén - itt már nézni kell hogy pl. mennyire stabilan fut DE ha flottul megy akkor még ezeken a gépeken is érdemes váltani.
FONTOS - érdemes az a telepítés elején NEM A GYORSBEÁLLÍTÁSOKAT használni hanem egyénileg és kb. semmit sem engedélyezni - leütés figyelés, stb. kikapcsolása - én egyvalamit hagytam meg - automatikus csatlakozás az internethez (a hálózaton belüli gépekhez való automatikus csatlakzás opcionális én nem használom)
FONTOS - én nem használom ezeket a - metro alkalmazásokat csempéket és a CCLEANER programban a telepíttett progiknál az ÖSSZESET EL LEHET TÁVOLÍTANI MÉG AZ ÁRUHÁZAT IS. pl. groove zene , msn időjárás stb.
FONTOS - amint vége a telepítésnek a tálca jobb alsó sarkában MŰVELETKÖZPONT IKON - miden beállítás
na itt érdemes minden ponton végigmenni és sok mindent kikapcsolni pl. ADATVÉDELEM - VISSZAJELZÉS DIAGNOSZTIKA - SOHA - ALAPSZINTŰ-re állítani.

(#17234) marci1250 válasza Gézengúz (#17231) üzenetére


marci1250
tag

De bizony :D ilyen rossz híre van? :DDD

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#17235) Gézengúz válasza marci1250 (#17234) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem, megoldhato a dolog, csak már rég digis vagyok és nem is tudom pontosan, hogy volt! T home topikban van a megoldas valamikor 1 evvel ezelott ilyenkor!

(#17236) chungee


chungee
addikt

Hellótok!

Elkövettem egy hibát. Hogyan orvosolhatom:F

[link]

(#17237) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali, mi a fenétől van az, hogy, ha töltök uTorrentel megtelik a 8 giga RAM-om és behal a Windows??? Iszonyat idegesítő. Már próbáltam azt is, h a lapozófájlt egyénileg beállítom, de akkor is ugyanez van. Kb hónapja van ez és már kezd elegem lenni... :(((

Win 10 pro.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17238) Argos válasza Scholes9 (#17237) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hello!

Olvasgass kicsit vissza a topic-ban. (utorrent; memória)
Az utorrent egy kalap *** lett. Nem lehet vele mit csinálni.
Vagy korábbi verzát használsz belőle (2.xx [nálam mondjuk az se jött be]), vagy áttérsz másra (pl. Qbittorrent).

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#17239) No.01 válasza Cs1csó (#17233) üzenetére


No.01
őstag

Huhhh! Koszonom a kmerito valaszt. Ennek fenyeben azthiszem mar este neki is allok :K :R

(#17240) Scholes9 válasza Argos (#17238) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszönöm, közben már rájöttem, h a mi a gond :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17241) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

TP Link Router guruktól szeretnék egy kis segítséget kérni.
Adott egy Digi internet ami bejön a lakásba majd be van kötve egy TP Link 1043ND routerbe, onnan kábelen egy másik házba megy tovább a net ahol szintén van egy 1043ND router amire asztali gép és wifi-n telefon csatlakozik. Miképpen kellene a 2. router-t beállítani, hogy csak access point-ként működjön?

Előre is köszi a segítséget.

(#17242) woodworm válasza Xeon7 (#17241) üzenetére


woodworm
veterán

Így.

(#17243) Xeon7 válasza woodworm (#17242) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Köszi sikerült is :R

(#17244) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam az összefoglalót de vagy felületes vagyok vagy mittomén. :)

Torrentoldalon látom, hogy a bizonyos torrentre lenne 40+ leecher,de nálam zéro a feltöltés.

MIt tegyek?

köszi :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17245) Intruder2k5 válasza cintula187 (#17244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És arra a 40 leecher-re hány seed-er van? 2300?

(#17246) cintula187 válasza Intruder2k5 (#17245) üzenetére


cintula187
addikt

Most épp 495/63 az arány.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17247) Argos válasza cintula187 (#17246) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Akkor meg is van a válasz. :)
Ha, arányjavítás a cél, olyan torrenteket seedelj, amit kevesen seedelnek/régiek/ritkák.
Az új, pörgős cuccokra -hacsak nem kezdéstől- nem érdemes ráharapni, sokan lesznek, valszeg' jobb upload sebességgel és azok vannak előnyben.

...elmúlik...

(#17248) cintula187 válasza Argos (#17247) üzenetére


cintula187
addikt

Ja értem. Akkor ilyenkor semmi sem csurran a többieknek. Tehát nem beállítás kérdése.
köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17249) Intruder2k5 válasza cintula187 (#17248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként a kliensed portja nyitva van a tűzfalon? ITT tesztelve az eredmény zöld?

(#17250) cintula187 válasza Intruder2k5 (#17249) üzenetére


cintula187
addikt

ajjaj

Error: I could not see your service on 176.**** on port (80)

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.