Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
valaki próbálta már ? :)
7C02v3C3(Beta version) Bios
Msi B450 Tomahawk Max alaplap.
R5 3600 CPU

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#4252) #43458816


#43458816
törölt tag

Sziasztok!
Asrock b450 Steel Legend 2.7 Bios
Ezen az alaplapon szeretnék Bios-t frssíteni,de a Bios-ban amikor az instant flash-re kattintok No image file-t ír (vagy valami hasonló).
A Biost a gyári oldalról szedtem le.
Fat32-re formázott pendrive-ra raktam.
Csak a bios volt a pendrive-on. (4.20-al probálkoztam,eleinte aztán az összes többivel)
Kb. 2 éve mikor vettem még simán sikerült fríssiteni,bár ennek a jelenlegi próblémához nem biztos,hogy sok köze van,csak gondoltam le írom,hátha van mégis valami jenentése egy nálam hozzáértőbbnek.

(#4253) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Céges munkagépen van egy ilyen lap MEG X299 CREATION, van vele némi videókártya probléma, Geforce RTX 2080TI, arra gondoltam hogy lehet-e vajon a bios miatt, mivel hogy a gyári 2018-as bios van rajta.

Mivel egy igen drága gép, nem az enyém, (és már égettem meg magam azzal hogy frissítés után egy rosszab biosom lett pont az msi szérniánál (mortar b350)) nem szívesen nyúlnék hozzá, más meg nem ért hozzá még annyira sem.
A linkelt oldalon átolvastam miket írnak a frissítésekre, hát olyan sok dolgot nem fejlesztettek rajta, pedig igen drága lap, de a lényeg hogy az utolsó 3000 nvidia kártyák kompatibilitását leszámítva nem láttam olyan ami indokolna stabilitási frissítést.

Aki ért hozzá rá tudna nézni, hogy mondjon valamit, érdmes erre keresni a hibát, és nekigyürkőzni egy frissítésnek?
Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4254) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Egyedi problémám van, mindjárt vázolom.

Először is azt kérdezném meg, hogy ha megpróbálok egy régebbi verziójú Biost rátenni az alaplapra, (MSI H310-A PRO) és ha blokkolva van, akkor egyszerűen csak nem fogja engedni a frissítést, vagy ezzel tönkre teszem a mostani Biost? Nem akarom elcseszni az alaplapot.

A gondom a következő. Biost frissítettem, és most az egyik grafikai program nem úgy működik ahogy kell.
Konkrétabban, rá nyomtat egy beolvasó (marker) jelet, amit utána a vágóplotter beolvas, és tudja hol kell vágnia.
Most, bios frissítés után ez a jel sokkal vasatagabb, így nem lesz pontos a vágás.
Nem tudm, mi köze a bioshoz, de biztos az csinálja, mert fel telepítettem egy új windowst, és ott is ez van.

Viszont ha pdf-be mentem ki a fájlt, és úgy nyomtatom ki, akkor már minden jó.

(#4255) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!
Valaki használ itt Giga B450i lapot? Ha igen melyik biossal?
Nekem most F50 van rajta. Eddig nagy gondom nem igazán volt vele. De gondoltam mivel idővel szeretnék majd bele 4650G vagy 5600G procit, ehhez mindenképp friss bios kell.
Na meg az igp résznél hiába állítom a gpu frekit magasabbra, továbbra is agyári 1400 Mhz-en megy. Hátha ezt is megoldaná.
Ha jól látom egyből mehetne fel az F61 vagy F62e, utóbbi már a win 11-hez van?
Jah és miként megy most a bios frisstés menete? Kurva régen csináltam már, még H61 deszkán floppy lemezről. :DD

Ha lefrissítem a biost fog még továbbra is működni a 3400G? Csak mert volt valami kavarás, hogy a bisba nem fér el minden proci kód.

(#4256) atala


atala
addikt

Amennyiben nem lehet rébebbi BIOS verziót felrakni, és én ezt megpróbálom, akkor csak nem fogja engedni, vagy ezzel tönkre mehet a BIOS?

(#4257) Kiborg777


Kiborg777
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy nem tudta updatelni a BIOS-t

Asus TUF Z390-PLUS GAMING (WI-FI) alaplapom van.Most vettem.

Azt írja ki mikor updatelnék:"Selected file is not proper BIOS!"

Próbáltam Windows alatt is, az automata update azt jelezte a legfrissebb van (de nem, hanem két verzióval korábbi), És mikor Én akartam kiválasztani a letöltöttet, akkor ugyanazt a szöveget írta mint BIOS-on belül.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv.: Kiborg 06 20 614 30 43

(#4258) pendre54 válasza Kiborg777 (#4257) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel egy-két alapvető infót nem írtál, így csak kombinálok. :) Gondolom, hogy először a hagyományos pendrive-os módszerrel próbáltad, ott két szempontra figyelj, az egyik, hogy lehetőleg minél kisebb kapacitású legyen a pendrive, én pl. erre a célra, egy tatárjárás idejéből itt maradt 2 GB-ost használok, és a másik szempont, hogy FAT 32-re legyen formázva.
Esetleg kipróbálni másik pendrive-val is, hátha azzal megy.
A másik dolog, hogy nem írtad, milyen operációs rendszert használsz. Ha Win 10-en vagy, akkor a legutolsót, a 2021.08.09.-én kiadott 3004-est felesleges felrakni, mert ez csak a Win 11-hez szükséges TMP-s beállítást teszi a korábbi alapértelmezett letiltottról, engedélyezettre, de ezt BIOS frissítés nélkül, manuálisan is át tudod állítani, ha Win 11-et akarsz. Erre én is csak akkor jöttem rá, amikor felraktam, és csak ennyi változást láttam, a korábbihoz képest. Az én alaplapom egyébként, egy Asus Prime Z390-A.
Az azt megelőző BIOS, a 3002-es, az meg csak egy béta BIOS, a Resizable BAR támogatására adták ki, szerintem teljesen felesleges vele foglalkozni, úgyis csak pár játék támogatja ezt a funkciót. Én se kínlódtam vele, főleg nem béta állapotban.
Az azt megelőző BIOS, ugye az a 2021.03.16-án kiadott 2820, na ez lenne a legfrissebb, és egyben stabil BIOS, a Win 10-hez. Kérdésem, hogy ezt nem tudod felrakni, vagy melyik verziót szeretted volna?
Ja, és még valami, BIOS frissítés előtt próbálj meg, egy CMOS resetet, pl. egy csavarhúzóval, az alaplapi leírásban meg van, hogy hol kell resetelni.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4259) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Egy kérdéssel szeretnék fordulni hozzátok.
Van egy Asrock X470 Fatal1ty K4 alaplapom amin biost kellett frissítenem mert 2600x processzorról váltottam 5800X-re. Meg is tettem, tökéletesen működik is minden, annyi különbséggel hogy a gép bekapcsolásakor mikor megjelenik a kép hogy beléphetek a biosba, hiába nyomom az F2-t vagy a Del-t, nem történik semmi, betölti a rendszert. Ha belépek Win oldalról a biosba, akkor sem működik a billentyűzet a felületen. Keresgéltem az összes beállítás között a biosban, egyszerűen nem találtam épkézláb megoldást erre.
Nem lenne esetleg valami ötletetek, hogyan tudnám én ezt megcsinálni?
USB-s billentyűzetről van szó.

Köszönöm szépen!

(#4260) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Sziasztok!

Nem sikerül sehogyan sem frissítenem a biost. Mindent próbáltam a flash bios button gombbal is. Pendrive-on keresztül is. A Bios Flash Button-nál az volt a baj, hogy párszor villogott utána egyfolytában világított pirosan akármeddig hagytam nem változott semmi és nem is frissült (átírtam a fájlt MSI.ROM-ra) A pendrive-os változatnál próbáltam 4GB-os és 32GB-os pendrive-al is FAT32 re van formázva és a M-FLASH mikor bejön nem jelzi a fájlt, ha mappába rakom, ha simán rárakom az USB-re akkor sem. Mi lehet a probléma vagy hogyan lehetne megoldani máshogyan még a frissítést? (Ez a bios van rajta: - AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0.) Azóta nem tudtam frissíteni.

Konfiguráció:

- Ryzen 2600X
- MSI B450 Tomahawk max II
- 16GB Ripjaws memória
- Gtx 970 4gb kártya,
- Samsung 850 EVO

ftamas0201 Nem tudom megoldódott-e a problémád, de én is jártam így és rákötöttem a gépre egy PS/2 billentyűt és azzal jó lett. És utána már USB-n is jó lesz a bios belépés.

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#4261) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#4260) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Azóta megoldódott!

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#4262) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#4261) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Úgy oldódott meg, hogy csak a Dragon Centeren keresztül engedte nekem valami miatt frissíteni a Bios-t máshogy nem!

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#4263) adee.


adee.
csendes tag

Sziasztok!
Nyáron összeraktam egy konfigot:

Alaplap: ASUS TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
Processzor: Intel® Core™ i7-10700F
Ram: 32 GB (4x8GB) Corsair Vengeance LPX Black CL15
Videókártya: PALIT Gaming Pro RTX 2060 SUPER™ GP OC (később frissült Gigabyte 3060Ti-ra)
SSD: Samsung 980 M.2 1Tb + Adata SU800 512GB
Táp: Corsair RMx Series White RM850x tápegység, 850W, 80+ Gold

Összeraktam minden működött ahogy kell! Később kapott a konfig egy szebb és nagyobb asztalt így áramtalanítottam és félreraktam a gépet 1 napra. Amikor viszont bekapcsoltam a BIOS 1 hosszú és 3 rövid sípszót adott amit meglepett és azt írja az alaplap kis könyve ,hogy nem található videokártya :Y viszont a gép ettől függetlenül bekapcsol és működik minden csak bekapcsoláskor mintha kicsit többet gondolkozna azonban a BIOS-ba nem tudok belépni mert nem jelenik meg.

Amit csináltam/próbáltam:
- alaplapi elem kivesz-vár .. (kicseréltem az elemet is azóta) - semmi
- ctrl cmos reset - gondolkozik - felpörögnek a ventik és elindul a Windows
- RAM-okat kivettem, cserélgettem - semmi
- videokártyát kivettem, foglalatot megtisztítottam - semmi
- Windows helyreállítás - UEFI mód - semmi .. ugyanúgy betölt a rendszer a BIOS-t nem érem el
- Al Suite 3 programmal próbáltam BIOS-t frissíteni - legfrissebb BIOS-t letöltöttem az ASUS oldaláról az alaplapnak megfelelően - betöltöttem a programba - FLASH - újraindul a gép a BIOS 2 rövidebb de MÉLY hangot ad majd indul a rendszer ahogy eddig.
- indításnál próbáltam SHIFT-et nyomni és DEL de semmi .. csak gondolkozik egy kicsit indul a op. rendszer

Okozhatja ezt a jelenséget az ,hogy NINCS a processzorban IGP? mert olyan minden indítás mintha a BIOS azt keresné és nem találja (1 hosszú és 3 rövid sípszó) aztán gondol egyet és látja ,hogy na de van itt egy mégis (Gigabyte 3060Ti) és elindul a rendszer.

Nem tudok már mit kitalálni :W Remélem tud valaki segíteni :R

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#4264) pendre54 válasza adee. (#4263) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Asus lapokat használok már jó 10 éve, így van némi tapasztalatom. Amennyiben normál körülmények között nem tudsz belépni a BIOS-ba, akkor telepítsd fel ezt a segédprogit, az Asus Boot Setting-et [link] . Nálam az asztalon van kirakva egy külön mappába, hogy szem előtt legyen, ha kell. Elindítod, rányomsz a "Direct BIOS"-ra, újraindítja a gépet, és garantáltan a BIOS-ban találod magad. Legalább is nálam mindig ez történt, ha néha napján nem tudtam belépni.
Az, hogy nálad mi okozza, azt nem tudom, belépve nézz szét alaposan, és pl. kapcsold ki a Boot menüben a gyors indítást(Fast Boot), mert ez okozhat ilyen anomáliát, nálam legalább is korábban volt ilyen gond, azóta csak kikapcsolt állapotban van ez az opció.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4265) patrik9911 válasza adee. (#4263) üzenetére


patrik9911
újonc

Szia.
Ismerősöm ugyan ezzel a nincs bios 1 hosszú 3 rövid síp problémával volt. Neki az segített hogy resetelte a cmost jumperrel, de látom te is próbáltad már. Esetleg megpróbálni egy másik processzorral frissíteni a BIOS-t? Mivel nagy valószínűséggel előhozná a biost az új processzor miatt. Egy próbát szerintem mindenképp megér.

(#4266) adee. válasza pendre54 (#4264) üzenetére


adee.
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséged de sajnos erre sem reagál :D pedig ahogy írtad kikapcsoltam a Fast-Boot-t is a programban de semmi .. újraindul mintha mi sem történne :U

patrik9911: igen ez lenne az végső megoldás előtti próbálkozásom :R

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#4267) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
10-ből két alkalommal eljátsza a gépem,hogy a bios logónál lefagy,nincs csippogás ami jelezné a hibát.Próbál önmagától újrabootolni,de sikertelenül,viszont ha a tápot kikapcsolom és újra vissza,gond nélkül indul a gép,és dologozik fagyás vagy random újraindulás nélkül.
Gigabyte B560M Aorus Pro AX lapot használok,i5 11400,rtx 3060 dolgozik a gépben.A táp egy null kilométeres Corsair RM750.
Segítsetek légyszi,mert elég bosszantó a jelenség.

(#4268) adee. válasza normen82 (#4267) üzenetére


adee.
csendes tag

szia!
miket próbáltál eddig?
- elem ki - 10 perc vár majd vissza?
- CMOS törlés?

háttértár, Ramok rendben?

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#4269) normen82 válasza adee. (#4268) üzenetére


normen82
tag

Ezekkel kezdtem,aztán frissítettem a legfrissebb biosra.
Elvileg a ramokkal sem lehet gond,mert 4x8gb Crucial van benne és nem csipog ram hibát.
Egyszerűen 10-ből kétszer kifagy a boot képernyőnél.

(#4270) adee. válasza patrik9911 (#4265) üzenetére


adee.
csendes tag

UPDATE: vettem egy G6400 processzort ,hogy frissíteni tudjam a BIOS-t viszont most meg a processzor IGP-jét nem látja a rendszer :D (eszközkezelőben csak a 3060Ti van) így semmi képet nem ad :Y nemhogy a BIOS behozza :C vicc!!

feladtam! vettem inkább egy Z590 alaplapot! :U ugyanitt TUF-Z490 eladó :R

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#4271) adee. válasza adee. (#4270) üzenetére


adee.
csendes tag

UPDATE 2: Nem adtam fel! Az ünnepeket alatt volt időm minden kipróbáltam amit technikailag lehetséges és hát ilyet még nem b@sztam má' bocsánat :C agyon kínoztam szegény alaplapot erre tudjátok mi volt a baj? az a rohadt HDMI :Y .. vettem egy DP kábelt átdugtam és minden működött egyből bejött a BIOS is (azonnal frissítettem is) és megszűnt a 1hosszú 3 rövid sípolás is .Na most kérdés ,hogy a kábel vagy a foglalat rossz. Arra még nem jöttem rá, örülök ,hogy működik minden újra ahogy kell.

Ti láttatok már ilyet? :U

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#4272) alulirt


alulirt
újonc

Sziasztok!

Azt hiszen egy update kinyírta a BIOS-om...
Érkezett egy Fujitsu-tól egy PMU Firmware Update-t (aksi frissites), amit nagyon ajánlottak telepítésre (https://www.fmworld.net/globalpc/batteryctrl/tool.html) Folyamatosan ott pofázott, és megadtam magam neki, karácsony volt, gondoltam legyen teljes boldogság.... előtte utánanéztem, hogy volt-e gond valakinél, de nem nagyon találtam negatív post-ot, ezért nekikezdtem.

Előtte természtesen csináltan egy win10 frissítést, biztos, ami biztos, és utána nekieresztettem a letöltött progit. Aaz aku teljesen fel volt töltve, és a gép a hálózati töltőn is rajta volt, hiszen a leírás emlegette a BIOS-t is....azzal meg óvatosan merek csak bánni.
Elvileg több körös frissítés lett volna, az első frissítés megvolt, gond nélkül újraindult a gép, majd amikor nekikezdett a második körnek, egyszerűen kikapcsolt a gép. Nem újraindult, hanem szó szerint, kikapcsolt. Azóta nem lehet elnidítani, bekapcsolni. nem reagál semmire, nem világít semmilyen led rajta, teljes a csend. Próbáltam kivett akkuval is indítani, csak hálózatról, de arra sem reagál, halott a gép.

Azt gondolom, hogy firmware kinyírta a BIOS-om, és ezért lett egy zombim. Az a probléma, hogy nincs semmilyen eszközöm, amivel közvetlenül hozzáférhetnék a BIOS-hoz, voltam egy helyen, ahol több tízezer forintért nyúlnának hozzá. Nem RAM-ot vagy procit akarok cserélni, hanem csak vissza akarom írni a BIOS..

Valakinek nincs 5lete, hogy a XIV kerületben hol lehetne életre lehelni a gépem?

megathx előre is!

(#4273) online1986 válasza normen82 (#4267) üzenetére


online1986
tag

Sziasztok Lenne egy gondom sikerült a biosba valamit a Secure boot nál elálitanom és azóta sekép se hang . Gigabyte B450 Pro WiFi. Reset stb probáltam :R

(#4274) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok, szép estét mindenkinek!
Nekem egy problémám lenne egy ASUS M3N-HT DELUXE alaplappal kapcsolatban.
Az a problémám, hogy a biosban nem tudom az EZ FLASH 2.-őt előhívni. Nem jelenik meg, hogy az újabb bios frissítést be tudjam olvastatni.
Nem jelenik meg az EZ FLASH 2 ...
Ebben valaki tudna segíteni?
Előre is köszönöm.

(#4275) Timoboy válasza alulirt (#4272) üzenetére


Timoboy
tag

Szia!

Ha nem dual BIOS-os az alaplap, akkor szinte 100%, hogy nem tudják újra flash-elni a BIOS-t.
Van persze lehetőség a BIOS javításra, a jelenlegi BIOS chip kiforrasztása, és egy új beforrasztása. Persze ez nem ennyire egyszerű, ezt így nagy vonalakban írom...

Sajnos - ha tényleg BIOS gondja van a masinának - akkor sajna ez egy tégla lett... :(

"...néha a kevesebb több..."

(#4276) Gabe69


Gabe69
tag

Sziasztok!
Van itt valaki aki egy MSI B450 Tomahawk (non max) alaplapba frissített 7C02v1H6 beta biosra 5600X-hez procihoz, mert leszeretném cserélni a Ryzen 2600-at 5600x-re csak jó lenne tudni működik-e és nincs-e gond a beta biossal.

(#4277) mézi123 válasza Gabe69 (#4276) üzenetére


mézi123
tag

Üdvözletem! Mi a teendő ilyenkor. kép mellékelve. Vettem most egy régi Asus M2N- E lapot és nem tudom a biost frissíteni azt a hibaüzenetet kapom ami a képen látható.Viszont ha megnézem az AIDÁval a bios verziót ott jelen van a 3001 bios. Csak megemlítem előtte más alacsonyabb bios verzió volt direkt megnéztem. Van egy ugyan olyan lapom amit most is használok arról netezek arra ráment csont nélkül a 3001 de nem most hanem évekkel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#4278) Livius válasza mézi123 (#4277) üzenetére


Livius
őstag

Próbáld a BIOS frissítést a BIOS-ból az EZ Flash utility-vel csinálni. Ez floppy-ról tudja a BIOS fájlt beolvasni és frissíteni vagy az újabbakon már szerintem 2010 környékén tudta az USB pendrive-ról is ezt, FAT32-re formázással.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4279) Ablakos


Ablakos
őstag

BIOS frissítés után lehetséges, hogy a WIN10 újratelepítésre szükség lehet?
Energiagazdálkodási problémák vannak (nem kapcsol ki a monitor, hibernálás meghiúsul stb.) Előző bios verzióval működik, ami az újjal nem. :((

(#4280) temporello válasza Ablakos (#4279) üzenetére


temporello
tag

Nekem is volt hasonló problémám,amit Win 11-re váltás orvosolt,de lehet,hogy csak a Win 10 újratelepítése is elég lehet.

(#4281) radírfej


radírfej
senior tag

Sziasztok!

tegnap frissítettem az ASUS PRIME H410M-K R2.0 lapot 2802-s BIOS-ra, azóta "eltűnt" az alaplapi hangchip.

A BIOS frissítés szépen lefutott, ahogy kell.

WIN 11 szerint nem található hangeszköz (leszámítva az NVIDIA High definition audio-t természetesen).

BIOS-ba belépve minden ok-nak tűnik, hangchip engedélyezve. tiltottam, megint engedélyeztem, de eszközkezelő továbbra sem látja hangeszközként windows alatt.

Áttúrtam a bios beállításokat, hátha van valami új pci-re vonatkozó okosság, és az zavarhatta meg az eszköz elérését, de nem láttam semmi ilyesmit.

csináltam egy rendszervisszaállítást, de nem javított a dolgon.

konfig egyéb adatai: i3 10105F, 2x8GB Gskill 2133mhz, Samsung EVO 870 SATA 500GB, Quadro P620

oprendszer: win 11 21H2 build 22000.434

valakinek ötlet? tapasztaltatok már hasonlót?

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4282) Livius válasza radírfej (#4281) üzenetére


Livius
őstag

A BIOS-ban default beállítást próbáltál már?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4283) Iberon


Iberon
friss újonc

Üdvözlök mindenkit.
Asrock B85M alaplapon szerettem volna bios-t frissíteni gyárioldalról de hiba üzenetet kaptam. Hogy csináljam , hogy sikerüljön frissíteni?

(#4284) endilv426


endilv426
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asus Proart Z490-ezt egy i7 11700k Processzorral újan.
Semmit nem csinál, se kép se hang, be sem kapcsol a monitor.
Az alaplap támogatja a CPU-t nem tudom, hányás BIOS-tól....

A kérdésem az, hogy ha olyan CPU-t teszünk egy alaplapba ami csak BIOS frissítés után tud működni akkor attól még be kellene kapcsolni a gépnek és kiírni, hogy "nincs benne CPU", "nem támogatott CPU"... stb.
vagy ez normális, hogy nem csinál semmit?.... Vagy pedig az alaplap hibás és azért nem csinál semmit?

(#4285) Sz_Imre válasza endilv426 (#4284) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Ha nem támogatja a lap a cpu-t, attól még bekapcsol, de képet nem fog adni.
hogy ha olyan CPU-t teszünk egy alaplapba ami csak BIOS frissítés után tud működni akkor attól még be kellene kapcsolni a gépnek és kiírni, hogy "nincs benne CPU", "nem támogatott CPU"... stb. - Ezt nem fogja neked kiírni tudtommal.

(#4286) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok
Valaki próbálta már ?
MSI MAG B550 TOMAHAWK BIOS-frissítés után (7C91vA9) M-Flash a képernyőn és nem indul újra a gép.
R5 3600 CPU
Billentyű és az egér nem működik.
Már 1 órája ez a kép látszik.

Minden így csináltam de a végén újra indult és ez látszik a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#4287) lorcsi válasza N.Szil (#4286) üzenetére


lorcsi
veterán

szintén egy msi lap bios frissítésével bajlódom én is
egy h97 gaming 3 a lap
a honlapon lévő útmutató szerint tettem fel egy pendrágjva a biost, de a biosban az m-flash nem látja a usb pendrájvot :F
[kép]
Fat32-re formaztam, mas nincs a pendrajvon

[ Szerkesztve ]

(#4288) Mrdead válasza lorcsi (#4287) üzenetére


Mrdead
csendes tag

Valószínű a pendrive-al lesz a gond. Pont a napokban tapasztaltam ismerősömnél hasonló dolgot.
Próbáld meg másikkal, nekem az oldotta meg.

(#4289) lorcsi válasza Mrdead (#4288) üzenetére


lorcsi
veterán

nem gondoltam volna, h ezen múlik
de tényleg
mert másikkal gond nélkül lefutott

tx a tippet :)

(#4290) Mrdead válasza lorcsi (#4289) üzenetére


Mrdead
csendes tag

Örülök, hogy segíthettem. :)

(#4291) Amantius


Amantius
senior tag

Ehh, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#4292) Mukó20 válasza radírfej (#4281) üzenetére


Mukó20
friss újonc

4281 radírfej-nek privát írtam a következőt Van 1 ASUS PRIME H410M-K R2.0 alaplapom ami egyik reggel bekapcsolás után nem volt hajlandó hangot produkálni azaz nincs hang és a TPM-et sem látta, vissza vittem ahol vásároltam elküldték 1 hónap múlva vissza érkezett kicserélve működött is. Majd 1 idő múlva biost frissítettem rajta (2802) és ezután ugyanaz a probléma megismétlődött leveleztem az ügyfélszolgálattal is most már a harmadik ilyen lapról tudok, Örökre elfelejtem az ASUS-t az biztos

(#4293) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Lenne egy MSI Z270-A PRO alaplap, ami hibátlanul megy, DE nem lehet belépni a BIOS -ba, mikor ezt megpróbálom, a végtelenségig villog a kurzor, nem történik semmi. (BOOT menűbe, sehova nem lehet belépni) Ha hagyom, hogy bootoljon, simám betölt és minden megy szépen. Ha windows alól speciális rendszerindítással próbálok bejutni a BIOS -ba, úgy is csak villog a kurzor.... BIOS frissítés lenne a cél, de így ugye sehogy se tudom ez megoldani, windows alól semmilyen MSI program, live update, semmi nem engedi a FRISSÍTÉST. A lapba már minden alkatrészt átcseréltem, így a más hardver hibás működése is kizárva.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4294) t.imi válasza FrozenThrone (#4293) üzenetére


t.imi
addikt

Szia!

Jó nagy cumi, bakker. :W
Ez esetleg segítene? [link]

(#4295) FrozenThrone válasza t.imi (#4294) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Szia!

Igen, az, sajnos ezeken már túl vagyok :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4296) Thrawn válasza FrozenThrone (#4293) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS reset után sem tudsz belépni a BIOS-ba?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4297) t.imi válasza FrozenThrone (#4295) üzenetére


t.imi
addikt

A fene. Lentebb írták, illetve elem ki pár percre? Anno H.A volt aki bios újraírással, javítással foglalkozott. Talán még mindig aktív.

(#4298) FrozenThrone válasza Thrawn (#4296) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Természetesen ezen is túl vagyok, windows alatt, egyből látszik hogy az idő elállítódik, de ez se segített, ugyan úgy nem tudok belépni a BIOS -ba :(

t.imi: Sajnos ahogy írtam, ez se segített, nem láttam még ilyet én se.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4299) t.imi válasza FrozenThrone (#4298) üzenetére


t.imi
addikt

Elem ki/ be, nem vettem észre :B
[link] Őt keresd. Ha kivehető, elég megvárni a postát :)

(#4300) Thrawn válasza FrozenThrone (#4298) üzenetére


Thrawn
félisten

Csatlakoztass le mindent ami nem szükséges a működéshez. Csak alaplap+proci+ram maradjon és egy FAT32-re formázott pendrive rajta a BIOS fájllal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.