Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Thrawn válasza sz.istván (#4450) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt van hozzá a leírás, eszerint csináltad?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4452) Doky586 válasza sz.istván (#4448) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen lapoknál még kivehető a 8 lábú bios chip mert tokban van, ebay-ről olcsón rendelhető másik felprogramozva.. Persze ha nem bírsz várni míg ideér.. :))

(#4453) bazger


bazger
csendes tag

Sziasztok!

Biztos volt már,
Az lenne a kérdésem, hogy ha a bios-t frissitem a legújabb verzióra akkor abban benne van az összes előtte lévő bios frissités tartalma?

MSI B450 Pro-M2 alaplapot frissitenék

https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-M2/support#bios

Köszönöm a segitséget,
Üdv

(#4454) berzebub válasza bazger (#4453) üzenetére


berzebub
aktív tag

Igen, csak figyelj mert az új biosok a régebbi cpukat már nem támogatják. Illetve ha beta biost teszel fel előtte nézz szét a msi forumában van e valami ismert hiba.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4455) Laccci1


Laccci1
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ugye frissítettem a legújabb biosra az alaplapot, felment minden működik jól (asus h310m r r2.0 alaplap) és uefin van, viszont amikor belépek biosba akkor a legacy bios interface jön ki és nem igazán tudom, hogy hol kell átállítani az uefi interfacere legacyról.
Köszi a segítséget!

(#4456) Doky586 válasza Laccci1 (#4455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"amikor belépek biosba akkor a legacy bios interface jön ki ... hol kell átállítani az uefi interfacere legacyról"
Ezt kifejtenéd bővebben..???

(#4457) Laccci1 válasza Doky586 (#4456) üzenetére


Laccci1
újonc

Tehát amikor biosba belépek a régi legacy bios jön be 2000es évek eleje féle bios és át akarom rakni az asus féle biosra sajnos nem tudom jobban kifejteni : D

(#4458) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Jelszavas a bios a laptopomon, és ezt kell végig csinálnom.
2 dologban akadtam el:

- 1 - a chip-bol kiolvasott bios-t a gyártó oldaláról letöltöttel össze kellene hasonlítani, hogy jól szedte e le.
De a gyártói oldalon nincs bin file.
Lenovo T450 laptop.
Honnan tudom, hogy jól olvasta e ki?

- 2 - a programmer -em CH341 /nem CH341A/ fekete, ugyanolyan mint az oldalon, csak nincs rá irva "A" bár "A" -nak vettem.
Nos, ez írni 5V-al ír. De a chip 3V-os. Van rá mod. Megcsináltam, és jó, mert 3V lett a kimenet is. Ha bedugom a pc-be felismeri, minden ok. De mikor rácsiptetem a chip-re akkor "unknown device" és nem működik.
Tuit jól forrasztottam, nem az a baj.
[kép] [kép]
Ha ráengedem az 5V akkor van esély hogy kukázom.

(#4459) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Cserélem a procim a napokban. R3 2200g -> R5 5600, ASRock B450 Gaming-ITX/ac. Ehhez frissítenem kell a BIOS-t. Instant flash-el gondoltam ezt végre hajtani még a jelenlegi procival a gépben. erről van is leírás ASRock oldalán. Az 5600-nak 4.8-as bios kell. Elég erre vagy érdemesebb a legutolsóra frissíteni? Illetve van e bármi amit meg kell tennem frissítés előtt, vagy amire számítanom kell bios frissítés után?

[ Szerkesztve ]

(#4460) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Nemigazan talalok errol infot, van egy 64 gb os pendrivom amin ket particio van a fat32 korlatja miatt, az autom csak ezt ismeri. A masodik egy ntfs 4gb +fajlokhoz. Ilyen felallasban is lehet ezt biosfrissitesre hasznalni, vagy mindenkepp tokures pendrive egy particioval kell?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4461) Thrawn válasza mmdms (#4460) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyorsan ki tudod deríteni, másolj rá egy az alaplapodhoz való BIOS fájlt és nézd meg, látja-e az Instant Flash :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4462) mmdms válasza Thrawn (#4461) üzenetére


mmdms
addikt

Az egy dolog ha latja, par hsz-el ezelott is latta a lap amelyik megfekudt flesseles kozbe. Na de igazabol targytalan is lett, vettem egy 32-es pent ilyen hujesegeknek fenntartva, 5€ belefert a budzsebe ha mar a mediamarktba voltam. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4463) KoBe111


KoBe111
csendes tag

Szevasztok!
Rendelkezem egy MSI Z390-A PRO alaplappal. A BIOS-t kívántam lefrissíteni rajt. A folyamat le is zajlott, a haladásjelző csík végigfutott, majd újra indulás helyett leállt a működés, és többet nem indult el a lap. Javítható lehet-e a lap, van aki tudja javítani?
Köszönöm.
Béla

(#4464) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Egy MSI CR500 laptop lenne a BIOS frissítés alanya, de mivel nem gyakran csinálok ilyesmit kérnék egy kis segítséget, mert kicsit meglepődtem a fájlok mennyiségén a letöltött BIOS kicsomagolásakor.
Mit kezdjek a képen látható fájlokkal?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4465) abdulka1 válasza abdulka1 (#4464) üzenetére


abdulka1
őstag

Közben kezdek megvilágosodni, és azt gondolom, hogy az EXE és bat kiterjesztésű fájlok a win alatti frissítést teszik lehetővé, de azt továbbra sem értem, hogy a "10T" és "30T" között mi lehet a difi? :O

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4466) Doky586 válasza abdulka1 (#4465) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább DOS-os, de ott biztos le van írva ahonnan letöltötted.
(ámbár legalább egy évtizedet késtél a frissítéssel szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#4467) abdulka1 válasza Doky586 (#4466) üzenetére


abdulka1
őstag

Sajnos semmiféle leírás nem volt mellette.
Ne kérdezd, hogy miért, de ha van rá lehetőség, akkor szeretem életben tartani a régi masinákat. Ezzel az a gond, hogy az eredeti (halott)Celeron 900-ra tervezett hűtése erősen köhög a T9600-al, és ezért menne bele egy szolidabb P8700, csak sajna jelenleg annyit produkál vele, hogy bekapcsol, de a monitor fekete marad, és az állapot jelző ledek alapján, nem indul a boot folyamat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4468) donjohnson válasza abdulka1 (#4464) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem inkább a flash.bat fájllal kell indítani.
a bat fájlba előtte bele tudsz nézni, ha megnyitod Jegyszettömbbel / Notepad-del.
abban szövegesen benne vannak a parancsok, hogy mit csinál a frissítéskor lépésről-lépésre.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4469) abdulka1 válasza donjohnson (#4468) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
És azt hogy? Dos, vagy Win alól indítva?

Egyébként ennyi van benne.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4470) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok nem látom az alaplapom biosában a cpu clock ratio feliratot.
Cd telepítő könyv nélkül vettem meg f15 biossal feltelepítve.
A lap gyártó weboldalán a ryzen 5 4500-hoz f14 ajánlanak elképzelhető ezért nem tudom beállítani a clock ratiot és vissza kéne frissítenem f14 -re vagy más lehet a gond?
CPU support lista ezt írta:
Ryzen 5 4500
[link]
AMDRyzen 5 45006C/12T3.6GHz / 4.1GHz3MB8MBN/ARenoir7nmA165WF14

itt is hozzászóltam:
[link]
és itt :
[link]
Sajnos nem oldódott meg a problémám.Hátha itt tudja valaki előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4471) Levi96


Levi96
csendes tag

Sziasztok!

Alábbi problémával kerültem szembe, amire a BIOS update lehet a megoldás.
Vettem az alzánál egy TUF Gaming z690 PLUS alaplapot és egy I7-12700KF-et kombóban.
Amikor viszont összeraktam, akkor folyton Fehér VGA és Zöld Boot LED-et kapok.
Rengeteg helyen olvastam, hogy sokaknak a BIOS update adott megoldást, de mivel ez a szerencsétlen BIOS-ig nem jut el, kicsit tanácstalan vagyok.

Szerintetek megéri valahonnan szereznem egy korábbi 12.-ik generációs procit, hogy felrakjam az új BIOS-t? Van más megoldás is, mint még több pénzt ölni ebbe?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#4472) berzebub válasza Vorontsov (#4470) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ezen nem tudsz segíteni. A520 lapokban nem tudsz clock ratio-t állítani. Vegyél egy B550-es deszkát.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4473) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! Adva van egy TUF GAMING B550M-E WIFI-s alaplap. Biost kellene frissítenem, kérdésem az lenne hogy lehet úgy is bios frissíteni hogy benne van az alaplapban a cpu, és a videókártya, nem lesz probléma? Vagy szedjek ki belőle mindent és úgy futtassam le a frissítést?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#4474) berzebub válasza pászka (#4473) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nyugodtan hagyj benne mindent :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4475) pászka válasza berzebub (#4474) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszi

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#4476) Reibek


Reibek
senior tag

Üdv, adott egy Asus b660m-e D4 alaplap
Legújabb biost rakta fel a kolléga miután tőlem megvette a gépet és most nem ad képet a gép
VGA és RAM kiszedese után sem jelez hibát a LED ellenőrző csak folyton újra indul
Próbálnék neki segíteni de a BIOS nem az én asztalok főleg nem ha esetleg nem jól frissítette

(#4477) Viktor77 válasza Reibek (#4476) üzenetére


Viktor77
titán

Frissítés után nyomott rendes biosresetet?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4478) Reibek válasza Viktor77 (#4477) üzenetére


Reibek
senior tag

Ha a CMOS-re gondolsz akkor igen

(#4479) berzebub válasza Reibek (#4476) üzenetére


berzebub
aktív tag

Táp le - elem ki - vár - elem nélkül indít - táp le - elem vissza. A hiba jelző ledeket a bios vezérli, szóval sok jóra nem számítanék.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4480) Reibek válasza berzebub (#4479) üzenetére


Reibek
senior tag

Most elvileg odáig eljutott hogy végig megy VGA LED-ig aztán újraindul de kép nincs és újraindul megint aztán megint megáll VGA LED-nel egy pillanatra és újra reset

[ Szerkesztve ]

(#4481) berzebub válasza Reibek (#4480) üzenetére


berzebub
aktív tag

Akkor is ha benne van a vga? Mindkét slotban próbálta?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4482) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok nekem @BIOS-gigabyte program volt rá úgy csináltam ahogyan youtube-on és teljesen jó lett,bekapcsoltam a gépet anno amikor csináltam elindítottam a programot és kiválasztottam a telepítőjét és elindította.
Arra kellett figyelni közben nem lehet áramszünet mert hazavághatja a gépet.
SSD-hdd kábelt ellenőrizni minden jól csatlakozik,azt meg lehet próbálni.

Nekem működik a mostani gépem meg minden, de a biosban nem tudtam láthatóvá tenni a cpu-t,így azt nem is tudtam szabályozni frekvenciára gondolok ilyet még nem is láttam, az energia gazdálkodási lehetőségek között találtam meg.
Erre a lapra nem csinálok biosfrissítést mert felmentem a lap gyártó oldalára és megnéztem az adott rendszerhez.
AMDRyzen 5 45006C/12T3.6GHz / 4.1GHz3MB8MBN/ARenoir7nmA165WF15
Hagytam F15,csak akkor kell elméletileg frissíteni ha nem ismeri fel a lap a processzort ilyesmi ha jól tudom.Pcx-videóban keresni kell olyat ami ezzel foglalkozik mert ott is volt olyan nem indult el a gép,elmondják mi volt a megoldás rá kell keresni.

"Legújabb biost rakta fel a kolléga miután tőlem megvette a gépet"

Milyen célból frissített biost,ha tőled egy jól működő gépet vásárolt?

Dominik műhelye és dr vga viszont értenek a bioshoz(ki melyikhez) meg kell keresned őket mert biost is írnak ill raknak saját alkatrészből kártyát,elég jó tudású emberek youtube-on keress rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#4484) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy Asus K53BY laptop BIOS frissítéshez.
(AMD E-460, HD6470M, SSD240, 8GB ram)

Win7-ről váltottam Win10-re és gondoltam lefrissítem a Bios-t is mert még a gyári van rajta.
Először Win7 alatt próbáltam az Asus honlapjáról letöltve a frissítő programmal de azt írta telepítés után hogy a program csak Asus gépen használható.

Asus gyári program nem ismerte fől az Asus gépet!!!

Aztán Win10 alatt próbáltam (hátha) de ott meg nem is tudtam telepíteni a programot mert win7-hez való és 10-hez nincs
semmilyen drive ehhez a géphez az Asusnál.

Van bármilyen ötlet hogyan tudnám frissíteni a bios-t?

Előre is köszönöm a segítséget.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4485) renegat1 válasza schulc99 (#4484) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Pendrive-ról? BIOS-ból, EasyFlash ha jól emlékszem.

(#4486) schulc99 válasza renegat1 (#4485) üzenetére


schulc99
tag

Szia!
A Biosban nincs ilyen sajnos.
Az EasyFlash-t pedig eddig nem találtam meg az Asus oldalán amit le tudok tölteni.
2 napja bújom a netet már.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4487) renegat1 válasza schulc99 (#4486) üzenetére


renegat1
tag

Advanced fülnél?

(#4488) schulc99 válasza renegat1 (#4487) üzenetére


schulc99
tag

Igen bocsi :B ott találtam egy ilyen lehetőséget és elsőre megprobáltam de zsákutca.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4489) renegat1 válasza schulc99 (#4488) üzenetére


renegat1
tag

Akkumulátorra hivatkozik. 20% alatt van a kapacitása. Ezért nem engedi.

(#4490) schulc99 válasza renegat1 (#4489) üzenetére


schulc99
tag

Hálózatról megy ezért nem értem a tiltást.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4491) renegat1 válasza schulc99 (#4490) üzenetére


renegat1
tag

Bent van az akkumulátor is? Találkoztam már olyannal, hogy kellett az akkumulátor is. Volt olyan is, hogy rossz volt az akkumulátor, töltőn volt és akkor sem ment a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#4492) schulc99 válasza renegat1 (#4491) üzenetére


schulc99
tag

Nem mondod, hogy ez a baja! :Y

Azt tudom, hogy van egy töltöttségi szint ami kell, de hogy a rossz akku miatt is tilthat azt nem tudtam.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4493) renegat1 válasza schulc99 (#4492) üzenetére


renegat1
tag

Így sikerülhet: [link]

(#4494) schulc99 válasza renegat1 (#4493) üzenetére


schulc99
tag

Sikerült!!!

Nagyon köszönöm!
:R :R :R

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#4495) gmxl


gmxl
csendes tag

Sziasztok!

Lehet a következő kérdés már "lerágott csont"...

Újonnan, IPON-ról vásárolt alaplap (ASRock B650E Steel Legend WIFI) BIOS-át beépítés előtt szeretném frissíteni BIOS Flashbackel.

A kérdésem, hogy elveszik-e az alaplap garanciája, ha frissítem a BIOS-t?

Azzal tisztában vagyok ha frissítés közben áramszünet, stb. miatt nem sikerül, akkor az kellemetlen....

Köszönöm! :)

(#4496) berzebub válasza gmxl (#4495) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nem, nyugodtan csináld. Ha nem sikerül és a szervíz tudja bizonyítani,hogy user error akkor cumi. De volt már példa rá,hogy azt is javították.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4497) gmxl válasza berzebub (#4496) üzenetére


gmxl
csendes tag

Köszönöm! :R

(#4498) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Sziasztok!

Tesóm frissítette BIOS-t az alaplapján. A típusa: Gigabyte B450 AORUS ELITE.
Elvileg az F32 -es biost próbálta rátenni. Elvileg otthagyta, és mire visszaért már ki volt kapcsolva, és nem indult el többé.

Most pedig csak a DRAM led, és a CPU diag led világít felváltva.

Sajnos ahogy olvastam nem dualbios-os verzió.
Illetve nemtudom a QFlash Plus működne-e ezzel a lappal.

CMOS reset már megvolt. Nem indul továbbra sem.

Tudtok segíteni? :( :F

(#4499) arabus válasza PRO_KoRa (#4498) üzenetére


arabus
addikt

Sima qflash-al megy.
Nyugodtan csináld a leirás szerint,kis pendrive legyen fat 32-re formázva legjobb ami ledes és látod ha csinálja.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4500) PRO_KoRa válasza arabus (#4499) üzenetére


PRO_KoRa
tag

Sajnos továbbra sem jó.

A dram led világít, és nem megy tovább, illetve a pendrive sem villog, így valószínűleg nem kezd el semmilyen flash folyamatot usb-ről. Bár nincs is dedikált usb erre kijelölve de végigpróbáltam minden portot. :(

Valami más esetleg? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.