Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) karis válasza hoax (#3100) üzenetére


karis
tag

Újrahúztam a Win-t, szerencsére még friss volt az előző :) Lehet azért vacakol/vacakolt a HDD-vel mert már nem mai csirke(10 éves)? :DDD

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#3102) Laszlo52


Laszlo52
csendes tag

Üdv! Lenne egy nagy problémám:

win7 64bit ről felraktam egy win8.1 64 bitet kipróbálni, végülis egy nap után visszaakartam tenni a win7et, csináltam rufussal egy pendriveot de sehogy sem tudtam bootolni. később CD vel sikerült bootolni de kiderült hogy UEFI ben bootolt igy nem tudtam akiválni a windowst mert GPT lemezt csinált. megpróbáltam ujratenni de sehogysem akart legacyrol bootolni semmit hiába csak az volt a boot sorrendnél beállitva. és ha leformáztam a lemezt MBR re akkor telepités után magátol GPT lett megint. ha csak legacy volt beállitva csak bejött valami shell és ennyi nem bootolt és nem csinált semmit.

Msi h77ma g43 alaplapom van.

hogyan tudnék újra legacyrol bootolni?

(#3103) hadde


hadde
tag

Hali!
Szereztem apróról egy Asus P8P67 Pro alaplapot és egy 3570k szeretnék benne használni, de tudom h elméletileg nem támogatja és nem tudom ilyenkor egyáltalán be kapcsol? Meg tudom e csinálni rajta a változtatásokat? Vagy kellene egy 2xxx intel proci hogy ezt el tudjam végezni?

Válaszokat előre is köszönöm!

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#3104) Valdez válasza hadde (#3103) üzenetére


Valdez
őstag

Megkérdezted az eladót, hogy melyik bios van a lapon?

(#3105) hadde válasza Valdez (#3104) üzenetére


hadde
tag

Igen, a választ várom.

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#3106) Criosphinx


Criosphinx
csendes tag

Sziasztok, idézek egy problémát!

"Van egy ASrock ALiveXFire-eSATA2 alaplapom 3.7 es bisos volt rajta.Windows alatt frissitettem a 4.0 ra .Szépen végig futott de újraindításnál már cmos bad-et írt.. reseteltem és utána cmos wrong ot. Szétcsesztem a a biost?? Van valami megoldás a helyreállításhoz??"

Köszi előre is a választ :)

(#3107) Livius válasza Criosphinx (#3106) üzenetére


Livius
őstag

Azért, ha a képernyőn még képes ilyeneket kiírni, akkor nem igazán ment még tönkre. Szerintem csak egy CMOS Cleart kéne csinálni, vagy egy hosszan tartó elem kivételt aztán visszarakást. Utána a bekapcsolást követően meg persze a BIOS-ban egy alapbeállításokat kéne majd beállítani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3108) Criosphinx válasza Livius (#3107) üzenetére


Criosphinx
csendes tag

Köszi a választ! cmos cleart csináltam. Utána volt a CMOS BAD felirat. F gombokra már nem reagál.Elemet kivettem . Majd pénteken nézem meg hogy volt-e értelme.Felül amúgy írja a BIOS új verzió számát .

[ Szerkesztve ]

(#3109) korion


korion
senior tag

sziasztok!

van egy olyan problémám,h elindítom a biost és csak az óra látszik,majd elkezdem az egeret ide-oda tologatni és alatta megjelenik a bios! :(

P9x79 a lap.
elvben ezeket könnyű frissíteni..

fat 32 van a pen-drive annyit tudok! :)

letöltsem a legfrissebbet,vagy legstabilabb biost?
hogy csináljam?

előre is köszönöm!

Kellemes hétvégét! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3110) IstvánLászló válasza korion (#3109) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A válaszomat nem kioktatásnak szánom csak segíteni szeretnék neked.

A biost frissítés, "WARNIG-WARNING" kockázatos dolog alaplapodat könnyű elrontani, ha nem csináltál még bios frissítést és nincsen gyakorlatod könnyen tönkreteheted és szobadísz lesz belőle.

A biost mért akarod frissíteni a legfrissebbre mit szeretnél javítani, mert ha géped jól működik én a helyedben nem tenném semmiképen sem.

Alaposan olvassál utána mit hogyan kell és szabad csinálnod, mielőtt nekifogsz egyáltalán.

Kérd meg egy jó ismerősödet aki már gyakorlattal rendelkezik hogy segítsen neked.

A felelősség csakis a tiéd mit csinálsz, ezért én még tippet sem adok nehogy kár érjen.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3111) korion válasza IstvánLászló (#3110) üzenetére


korion
senior tag

szia!

köszönöm!

ezért szeretném ; van egy olyan problémám,h elindítom a biost és csak az óra látszik(azt frissíti),majd elkezdem az egeret ide-oda tologatni és alatta megjelenik a bios!(mint egy kaparós sorjegy)
+,h hiába húzogatom addig az egeret,míg már látom alatta a biost,olyan mintha sorok összecsúsztak volna :(

Nem lakik vki a Corvin Negyednél?
aki tud segíteni bios frissíteni! :)

kellemes hétvégét! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3112) IstvánLászló válasza korion (#3111) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ha elindítod a biost és csak az óra látszik, szerintem memória hiba okozhatja vagy vga megadta magát.

A memóriát teszteld le mindenképpen először hogy mit csinál a géped.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3113) korion válasza IstvánLászló (#3112) üzenetére


korion
senior tag

én is attól félek,h rammal nem kompatibilis csak most rendeltem még 2x 4 gb ugyanilyet! :(

holnap hoznak ramot azzal letesztelem!

köszi!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3114) IstvánLászló válasza korion (#3113) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Igen a rammal nem kompatibilis probléma is lehet, váratlan hibákat produkálhat egy jó alaplapban is.

Szívesen!

Üdv!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3115) stev65


stev65
tag

Sziasztok!

Iker biosos alaplapom (msi z97 xpower ac) egyik biosát hiába frissítem nem működik. Az elrontott biost (először biosból próbáltam frissíteni, de az írás után már csak sötét képernyő fogadott) ezután Usb-ről (fat32) frissítettem dos alatt afudos progival. Először bios id nem egyezett, de a /x parancs beiktatásával figyelmen kívül hagyattam az id-t. Ezután már tovább jutottam a frissítéssel de megint kiírt egy hibát valami hole-val kapcsolatosat. Ekkor a /x után a /k utasítást is beírtam, mire a frissítés végre hibaüzenet nélkül lefutott, de ugyan úgy nem működik. Viszont most már simán le tudom frissíteni a biost az afudos progival ( /x /k nélkül is) de a bios nem indul. Tud valaki megoldást?
AFUDOS parancsok

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Ne ess pánikba!

(#3116) Livius válasza stev65 (#3115) üzenetére


Livius
őstag

[link]
Nem rég egy ilyesmi lappal volt már egy ugyan ilyen gond itt a fórumban. Akkor az lett a konklúzió, hogy nagy valószínűséggel az MSI lapnak valami HW bugja miatt esélytelen volt az A bios frissítése. Gariztatva lett végül, sikeresen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3117) lasco


lasco
újonc

Üdv!
Egy olyan problémába ütköztem, amibe talán tudtok segíteni. Vettem kéz alól(bocsássátok meg bűnöm de kevés volt a keretem) Egy FM2-es alaplapot és hozzá egy apu-s CPU-t.
Az alaplap egy Asus F2A55-M LE és mellé vettem egy AMD A6 X2 6400k processzort. Ezek mellé még egy Enermax Liberty 500W-os táp és egy Kingston HyperX Fury 4gb -os memória került. Néztem én a vásárlás előtt a Alaplap kompatibilis -e a procival és egy megfelelő Bios verzió mellett igen. Így megvettem és imádkoztam jó legyen. Az eladó nem tudta megmondani a bios verziót.. Mikor összeraktam a gépet bekapcsoltam és csak búgott se kép se hang.. Ha kiveszem a memóriát akkor nem sípol. Úgy tűnik nem volt velem a szerencse sajnos az alaplap nincs frissítve. Na most az a kérdésem, lehetséges -e így a bios frissítés, anélkül hogy szereznem kéne egy régebbi procit?

[ Szerkesztve ]

(#3118) Livius válasza lasco (#3117) üzenetére


Livius
őstag

Én úgy tudom, hogy egy alaplapnak elkéne indulnia és képet tudni kéne produkálnia már akkor is, ha van benne RAM, de CPU még nincs. Szerintem lehet nagyobb probléma lesz annál, hogy nem a legfrissebb a BIOS. Manuálban nézz utána ez a sípolás mit jelent.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3119) poffsoft válasza Livius (#3118) üzenetére


poffsoft
addikt

próbáld ki otthon cpu nélkül, csak a vicc kedvéért...
;)

[ Szerkesztve ]

(#3120) #65675776 válasza Livius (#3118) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ha nincs benne proci, akkor mégis min futna a BIOS?

(#3121) Livius válasza poffsoft (#3119) üzenetére


Livius
őstag

Már elgondokoztam rajta, és mivel mostmár a RAM vezérlő a CPU-kban van már nem biztos hogy bekapcsolhatóak így, a régi időkben még ment elvileg csak RAM-al.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3122) Speed® válasza Livius (#3121) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy ment. VGA nélküli szituval kevered tán..

(#3123) poffsoft válasza Speed® (#3122) üzenetére


poffsoft
addikt

viszont vga nélkül meg kép nincs, csak a pittyegés.
Ilyenkor felsejlik előttem az MSI diagled panelja, mi a rákért találták ki vajon.
Meg az ISA/PCI postcard-ok...
na mindegy :N

[ Szerkesztve ]

(#3124) Speed® válasza poffsoft (#3123) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hoztál már helyre vakon elszúrt VGA BIOSt? Bár az is igaz, olyankor maga az eszköz bent van, csak épp kép nincs. Na mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#3125) #65675776 válasza poffsoft (#3123) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van itthon olyan Pentiumos alaplapom, amelyinek a BIOS-ában konkrétan ki lehet kapcsolni, hogy VGA-t keressen induláskor.

(#3126) poffsoft válasza Speed® (#3124) üzenetére


poffsoft
addikt

Kolléga szerint cpu nélkül kép??? :)
molyoltam már vakon, de olyankor inkább batch-ból dolgozom.
Sőt, voltam olyan elvetemült, hogy visual basic-ban hibadallamokat komponáltam, exe-be befordítottam, és azt hívogatta a batch visszajelzésként. Főleg, ha a >>a:\log.txt átirányítás nem működött... :D :D

(#3125) daa-raa: és ez semmit nem változtat azon, hogy CPU nélkül kevéssé hihető, hogy bármilyen képet is ad az alaplap...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3127) #65675776 válasza poffsoft (#3126) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azon nem, CPU nélkül nyilván nem indul el.

(#3128) Carpesz


Carpesz
csendes tag

Üdv Urak!!

Asus Pq5PL-AM alaplap van a gépemben,és érdeklődnék,hogy Bios frissítésben tudna-e valaki segíteni. Néztem róla videókat,szerintem menne is a dolog,viszont az a gondom,hogy nem találom meg a hozzá való legfrissebb Biost.Megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni.

(#3129) stev65 válasza Carpesz (#3128) üzenetére


stev65
tag

Itt

Ne ess pánikba!

(#3130) Carpesz válasza stev65 (#3129) üzenetére


Carpesz
csendes tag

Köszi szépen! Azt hogyan tudom megnézni,hogy melyik verzió van fent? Biosban nem találom meg,win 7 van a gépemen.

(#3131) IstvánLászló válasza Carpesz (#3130) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Everestet vagy Aida64-et használj.

A gépeden hogy melyik bios verzió van fent, aszt is megtudod nézni és még minden mást is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3132) Carpesz válasza IstvánLászló (#3131) üzenetére


Carpesz
csendes tag

Köszi szépen,megvan!!

(#3133) IstvánLászló válasza Carpesz (#3132) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szívesen.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3134) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Hali!
Egy olyan problémám volna, hogy bios frissítés után elszállt a P4S5A/DX+ alaplapom, win alól frissítettem (amit lehet, hogy nem kellett volna, de ki tudta, hogy ez lesz) de mikor a frissítés után újraindult a gép akkor az alaplap kezdő képernyőjénél kifagy az egész, semmit nem csinál, próbáltam proci cserét kissebbre mint ami eredetileg volt benne, akkor eltávolítottam a lapról a háttértárakat (HDD/ODD), de semmi. Ebben kérnénk segítséget!

Üdv.:
István

(#3135) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Ja és azt elfelejtettem, hogy Clear CMOS volt, és az elemet is kivettem. De semmi.

(#3136) junpet


junpet
tag

Sziasztok!

Egy i5-4460-as (Haswell Refresh) processzort tervezek venni. Öcsém gépében egy G3220 ketyeg.
Kinéztem két alaplapot: MSI B85M-E33 és MSI B85M-E33 V2

A kérdésem az lenne: a G3220-as processzorral tudnám-e frissíteni a lapokat a 4460-ashoz? Nekem nem túl egyértelmű a linkelt listák. A 0-s végű BIOS-ok a gyáriak?

Köszi előre a válaszokat!

(#3137) Livius válasza junpet (#3136) üzenetére


Livius
őstag

Igen a 0-ás végű a régebbi BIOS-os lehet a CPU-k listáján. De egyértelmű is, mert ami sima Haswell az a régebbi CPU, így ahhoz nyilván a legelső BIOS verzió is jó volt már. Ezekből gondolva az Intel G3220-val simán frissíthető lehet majd, de az is lehet ám, hogy az új CPU-val is, mert annyira minimálisan tudja kezelni az alaplap majd esetleg, hogy egy BIOS frissítésre képes majd a gép.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3138) Livius válasza istyukiraly (#3135) üzenetére


Livius
őstag

Ha egyszerűen kivehető a BIOS Chip, akkor újra flashelhető külső hardveren. Ezt 1-2 ezer forintért szoktak vállalni itt az apróhírdetések között. Egyébként annyira régi az alaplap ahogy láttam, hogy semmi hivatalos BIOS recovery nincs rajta, csak esetleg az, ami az Award/AMI biosok esetén legendásan ismertek, de sose szoktak működni nagyon.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3139) junpet válasza Livius (#3137) üzenetére


junpet
tag

Köszi! Remélem, hogy a 4460-assal is megy majd az update és nem szükséges szétszednem öcsém gépét.

(#3140) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, van egy custom Clevo w650sf notebookom, American Megatrends Inc 1.03.03 biossal.

Sajnos a bios eleg gyer, szinte semmit nem lehet allitani.
Van ehhez a modellhez frissebb vagy jobb bios?
koszi

(#3141) poffsoft válasza Busterftw (#3140) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezt csak Isten, Clevo és Google tudhatja.
szerintem kérdezd őket.
:B

[ Szerkesztve ]

(#3142) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Alaplapom egy Asus A8V-MQ AMD 939-es, biost szeretnék frissíteni de nem találok hozzá semmit.

Már 24-órája keresgélek sikertelenül.

Köszi előre a válaszokat!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3143) Livius válasza IstvánLászló (#3142) üzenetére


Livius
őstag

Ez valami OEM alaplap volt annak idején?
[link]
Itt csak ezek találhatóak. Lehet, hogy valamelyikkel megegyezik teljesen BIOS-ban is, de ha OEM volt és nincs semmi support oldala, akkor nem érdemes vacakolni a BIOS frissítésekkel hozzá.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3144) Out válasza IstvánLászló (#3142) üzenetére


Out
addikt

[link], itt kiválasztva a Windows XP-t, négyféle BIOS-t is tölthetsz le a laphoz, bár mind 2005-ben készült :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3145) IstvánLászló válasza Livius (#3143) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszi szépen válaszodat.

A gépem egy őskővőlét tudom, gyárilag Asus házzal rakta össze a gyártó.

A bios üzenete posztoláskor VINTAGE-AE1.

ASUS a8v-mx és a Asus A8V-MQ alaplap félépítése kinézete képek alapján is és csipszetre megegyezik, csak a bios a kérdéses hogyan tudom beazonosítani hogy flesselhető-e vagy nem.

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3146) IstvánLászló válasza Out (#3144) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszi szépen válaszodat.

Más alaplapnál Abit-nál volt hogy ha jól tévedek, hogy a BIOS-ROM ugyanaz volt.

A bios a kérdéses hogyan tudom beazonosítani hogy flesselhető-e vagy nem.

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3147) Out válasza IstvánLászló (#3146) üzenetére


Out
addikt

Ezt nem tudom sajnos, és ahogy látom nem is jó linket adtam, bocsánat érte. A helyedben írnék az ASUS supportnak, hogy segítsenek keresni vagy adni neked egy megfelelő BIOS-t az alaplapodhoz.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3148) IstvánLászló válasza Out (#3147) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Out :) :R

Beidézném a szavaidat remélem nem haragszol meg érte, "Ezt nem tudom sajnos, és ahogy látom nem is jó linket adtam, bocsánat érte", semmi gond probléma nincsen nagyon korrekt vagy.

Már több mint 24-órája keresgélek sikertelenül, én is majdnem benéztem már a bios frissítést csak betű eltérésvolt.

Szerencsére időben észrevettem hogy nem jó biost szedtem le.

Üdv. István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3149) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

Havernak kéne egy kis segítség. A gépe: B85-HD3+i5 4460. A kérdésem az, hogy erre kell BIOS frissítés? Ha igen, mi ennek a menete? Mielőtt leoltanátok, biztos, hogy kismillió+egy helyen le van írva, de szeretném, ha ti magyaráznátok el címszavakban.

Előre is köszi!

Üdv.:M.

(#3150) Livius válasza minek?:S (#3149) üzenetére


Livius
őstag

Nem túl sok új BIOS frissítés van ehhez az alaplaphoz még.

Ha nem a legújabb van már fent, és úgy gondolja kell neki a legújabb, mert mondjuk tunning esetén lehet valamit javít a beállítási lehetőségeken, akkor válassza ki a saját alaplapjához megfelelő Rev. verziót, és annak a BIOS-át rakja fel. A legbiztonságosabb frissítés az lenne, ha a frissítést a BIOS-ban található Q-Flash-el végezni el.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.