Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) fiesta14


fiesta14
tag

Üdv! rég jártam itt de most visszahozott egy dolog. Történetesen egy Asrock alaplap régi p4 (P4V88+) alaplap gondoltam frissitem a biost de hogy? ugyan is a mostani biosban (1.20) nincs ez a lehetőség . vagy csak én nem találom. gondoltam akkor valami progival . rufus progival megformáztam egy pendrive-t és felmásoltam a legujjabb (1.70) biiost.
be is tölt de amikor beirom a parancsot hogy (ASRUBIOS P4V88p 170 akkor az 1 perc türelmi idő és a kész felirat helyett azonnal egy lista jön elő hogy ha lenyomom az L,Q,H.G.J stb gombokat mi fog történni. vagy valamit nem jól csinálok vagy ezeel nem tudom rátenni erre a lapra ezt a biost.
Itt jönnétek TI a megoldásokkal.

(#3702) ArthurShelby válasza fiesta14 (#3701) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Eredetileg ezt floppyval kéne, de szerintem megy bootolható pendrive-val is.
De a readme fájlban, és itt is le van írva angolul, hogy mit kell tenni.

1. Bootolható floppy (jelen esetben pendrive készítése) [link]
2. Bios letöltése, kicsomagolása, és pendrive-ra másolása
3. Számítógép kikapcsolása, pendrive-ról bootolás
4. írd be: ASRUBIOS P4V88p_1.70 (enter)
5. 6, 6...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3703) fiesta14 válasza ArthurShelby (#3702) üzenetére


fiesta14
tag

ezt tettem el is jutok addig hogy enter. de utána nem csinálja hanem hiba üzenet.

(#3704) ArthurShelby válasza fiesta14 (#3703) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De pontosan írtad be anno a nevet? (Egy . és egy _ különbség) (persze lehet, hogy mikor ide írtad be, itt írtál mást)

Te anno ezt írtad "ASRUBIOS P4V88p 170" én meg ezt "ASRUBIOS P4V88p_1.70"

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3705) fiesta14 válasza ArthurShelby (#3704) üzenetére


fiesta14
tag

ÖÖÖÖÖöööö :Y lehet.. mert én a _ egy szóköznek vettem. de lehet hogy ez hiba volt?

(#3706) MrDerekas válasza fiesta14 (#3705) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biztos hiba :K A kolléga jól írta fentebb ;) Minden karakternek stimmelnie kell.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3707) ArthurShelby válasza fiesta14 (#3705) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, az hiba, sőt akkor a pontot is kihagytad. (de ebbe már megerősített más)

Írj ha sikerült.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3708) fiesta14 válasza ArthurShelby (#3704) üzenetére


fiesta14
tag

Na ez durva kör volt mint kiderült 3 helyen is hibázott a dolog.
ma ujra formáztam Rufus-sal a pendrive-t és nem indul az istenért sem.. (tegnap még ment) bios alapra vissza semmi, usb boot engedve ,semmi. tegnap jó ma meg nem? ok ujra formáz a pendrive.. ugyan az.....ezt 4x egymás után.. majd nagyon alaposan a linkedet elolvasva és lépésről lépésre,,, és látom ám hogy átverés van rendesen. a Rufus alapból Fat formázást indít (oda is irja hogy ez megy alapból) de a leirás szerint Fat32 kell ...lebukott!!! átállítom ,formáz, felmásol a megfelelő bios,fut a másik géphez.
de ugyan az fogad no media.....
Itt elgurult a gyógyszerem...
akkor bios sokadszor vissza alapra de ugyan az :no media....
(itt hozzá tenném mindent lehúztam az alaplapról cd,hdd mindent, csak ram ,proci és a vga) még azt is azt raktam be amivel "tegnap még ment"
igy nem tudott csak usb bootolást. de valamiért villog a pendrive led jelzése hogy olvassa de utána kialszik és ...No media...
Állitottam még IDE-PCI ...stb.. de ugyan az.Raid na és valahol itt kutya kiás...
Pontosan már nem is tudom de valamit itt átkapcsoltam Talán alapból a nonRAID/RAID kapcsolót és BEOLVASTA
ez után beírtam ahogy kell a _ és a . is a megfelelő helyre és??? PLEASE WAIT.....
és kis szünet... majd a felirat: indítsam újra..

Köszönöm a türelmet és főleg a segitséget. :C

(#3709) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valaki tud segíteni, hogy hogy tudom a ventilátor fokozatát emelni (kisebb hőmérsékleten is kapcsoljon be/ legyen magasabb a fordulat). Mit kell itt beállítanom?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3710) MrDerekas válasza ArthurShelby (#3709) üzenetére


MrDerekas
addikt

A Low Fan Speed Temperature értékét vidd lejjebb, illetve a Low Fan Speed értékét is emelheted.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3711) ArthurShelby válasza MrDerekas (#3710) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A Low Fan Speed Temperature-t levittem 40°C-ra, a Low Fan Speed értékét pedig felvittem 99-re, de nem látok sajnos semmi változást. :(

Ez egy moddolt bios (a whitelist miatt), de engedélyezve lett benne pár menü funkció ("WL removed, Menu unlocked") is. Lehet akkor ezért nem működik?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3712) MrDerekas válasza ArthurShelby (#3711) üzenetére


MrDerekas
addikt

A moddolt bios oka lehet a nem megfelelő működésnek. Aztán lehet maga az eredeti bios ilyen trén van megírva. Egyébként tuti, hogy nem változik semmi vagy csak érzésre? Ha a zsigeredben van érdemes lehet ránézni a bios állományra és akár egy új ventivezérlést beállítani/írni (hűtési görbét).

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3713) ArthurShelby válasza MrDerekas (#3712) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem mivel ez a menü az eredeti bios-ban nem volt engedélyezve, ezért nem is működik (nem lett megírva).
Csak érzésre tudom mondani, hogy semmi változást nem látok/hallok, miközben a proci 40°C fölött van, nagyon halkan megy a venti.
Az utolsó mondatod nem értem, tudnék valahogy venti vezérlést írni/programozni? (sajnos ennyire nem vagyok pro :O )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3714) MrDerekas válasza ArthurShelby (#3713) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor csak a gyári beállítás van rá sajna.
Na igen, arra céloztam, hogy ha magát a biost tudod szerkeszteni, akkor megoldható, de nem egy snassz karakter átírás persze. Kísérletezni nem szabad vele, inkább engedd el.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3715) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Talán jó topik,
mini PC, Award bios, tegnapi indításnál azonnal bedobta a biost, mint kiderült nem lát a 2 hdd közül egyet sem, az óra megfagyott az akkori időn, ha átállítom pl. 15:30-ra vagy bármire akkor a másodpercek kb így: 00 03 09 14 16 23 27 31 39 és itt megáll. Minden működik, ramot jól látja, usb, videocard stb. minden megjelenik, tudok a biosba lépkedni, beállításokat átállítani, save-exit. meg is jegyzi de visszadob mert nem talál hdd-t.
Ilyenkor..?

(#3716) MrDerekas válasza tordaitibi (#3715) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elsőre bios reset. Aztán lehet elemcsere. Esetleg frissíteni újabb bios verzióra ha van, vagy re-flashelni a jelenlegit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3717) Rexception


Rexception
újonc

Sziasztok!

Amikor a "secure boot be van kapcsolva a gépemen csak akkor látszik a (külső) monitoron a alaplapi bootlogo és a bios. Régen nem így volt. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#3718) MrDerekas válasza Rexception (#3717) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hogy volt régen és mit akarsz tenni? A boot logónak nem sok köze van a secure boothoz. Azt külön lehet kapcsolni a biosban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3719) gerrrrry

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Az MSI H67MA-E45 lapomon BIOS-t frissítettem a legújabbra (Win7 alól kellett pendrive-ra kiírni a file-t), viszont valamit elronthattam: kiírta, hogy nem találja a file-t a frissítéshez. És bármit csináltam, mindig újraindult ebbe az állapotába. Ekkor kivettem a pendrive-ot, majd a BIOS frissítés folytatódott. Sajnos az lett a vége, hogy hiába írta ki hogy sikeresen befejeződött a frissítés, azóta csak 1-2 másodpercre felpörög a venti majd leáll.
Szerintem téglát csináltam belőle. (Letörölhette a BIOS-t vagy nem tudom)
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e javítani, akár BIOS chip cserével, vagy újraírásával. Ismertek-e valakit aki tudna segíteni?

Köszönettel:
gerrrrry

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#3720) MrDerekas válasza gerrrrry (#3719) üzenetére


MrDerekas
addikt

Először is vedd ki az alaplapi elemet egy tíz percre és húzd ki a tápot is a 220-ból. Utána elem vissza, táp dugasz vissza és próba.
Hardveraprón találsz emberkét a feladatra. Mind a bios chip cserére és az újra írásara is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3721) mprrpm


mprrpm
tag

Sziasztok!

Gigabyte ga-b250m-d3h alaplappal akadt egy kis problémám.
kb. 1 éve mikor megvettem a lapot frissítettem rajta biost F4-ről F7-ra probléma nélkül pendrive-ról, azóta is tökéletesen működik. Most szeretném a legújabb F9-et rátenni.
Kiválasztom a file-t és a "Not able to update BIOS file successfully" hibaüzenetet kapom. (Q-flash) :W
Próbáltam már windows alól is de itt is hibát dob. Letöltöttem több szerverről is a bios file-t tartalomra méretre teljesen megegyeznek, látszólag minden rendbe van.
Ugyan ez a helyzet régebbi F6-tal is.

Hogyan lehet ezt orvosolni?

MPETYA

(#3722) MrDerekas válasza mprrpm (#3721) üzenetére


MrDerekas
addikt

FAT32-re formáztad a pendrive-ot? De jutubon beírod a lapod típusát és azt, hogy bios udate, aztán lesz tutoriálod is a művelethez ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3723) mprrpm válasza MrDerekas (#3722) üzenetére


mprrpm
tag

Természetesen FAT32-re, videó nézegetésen már túl vagyok.
Múlt héten családba hasonló lap (gigabyte B360M-DS3H) is sikeresen átesett egy bios frissítésen.

MPETYA

(#3724) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy lehet tudni valahonnan, hogy egy alaplap melyik biossal jött ki gyárilag? A gyártói oldalon a letölthetők között az első bios lenne az?

(#3725) MrDerekas válasza mprrpm (#3723) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom, hogy csináltad. Ha fájl átnevezés is kell, akkor nagyon oda kell figyelni, hogy a leírás szerint járjunk el, és minden karakter a helyén legyen. Lehetőség szerint usb 2.0 porton keresztül frissítsünk. (Már ha nincs online frissítési lehetőség a biosban)

(#3724) sundayrob Nem. A lap dobozán egy kis matrica tájékoztat a bios verzióról.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3726) Fox Mulder válasza MrDerekas (#3725) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Köszi, de ha nincs meg a doboz akkor valamiféle más lehetőség, már kerestem a weben valamiféle "adatbázist" de nem találtam semmit.

(#3727) MrDerekas válasza Fox Mulder (#3726) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor a lap már megvan gondolom. Elindítod és megnézed a biosban melyik verzió van rajta. Gyártói oldalon esetleg még széria szám, product id alapján meg tudod nézni, vagy kérdezni a supportot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3728) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok.
Leírom a problémám, hátha valaki jártas úriember tudna segíteni, mert én elakadtam. :(
Adott egy Fujitsu Celsius M470-es gép. Processzort akartam cserélni benne. A jelenlegi W3520-at egy X5670-esre. Persze csere után meg sem mozdult a gép. Semmi nem történt, nem adott képet.
Annyival felvilágosítottak, hogy bios-t kell frissíteni. Utánanéztem a gyártó honlapján. Van újabb bios, mint ami a gépen van. A jelenlegim 2009-es, az újabb 2012-es. Próbáltam frissíteni, de nem sikerült. Ezt írja ki:
"Bios Flash handlert is not ready, hardware might not be supported"
Persze ezt 1 kis munka és gondolkodás után írja ki, nem rögtön.
A mondatot le bírom fordítani, hogy mit jelent, de mégis ehhez a géphez tartozó biosról van szó.
Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a tippeket. :R

Értem a csíziót.

(#3729) Fox Mulder válasza Nuada herceg (#3728) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ha usb-ről frissítesz akkor elképzelhető, hogy kell egy keretprogram ami előkészíti az usb eszközt a frissítésre.

Talán:[link]

[ Szerkesztve ]

(#3730) Nuada herceg válasza Fox Mulder (#3729) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Pontosan ezt a keretprogramot használom!
Vagyis egy korábbi verzióját, 2012-est.
Ehhez kéne még valami file? Szerintem ez magában foglalja az adott számú biost. a V6.65-öst.
Mikor a gépemen belépek a biosba, akkor írja, hogy V6.0. És a 6.5-ösre próbáltam meg frissíteni...
Egyébként simán, vinyóról próbálok frissíteni, windows alatt. Megpróbáltam dos alatt, de írja, hogy win kell a programnak.
Szóval szerinted ez nem foglalja magában a biost, csak maga a frissítő program?
Köszi a segítséget. :R

Értem a csíziót.

(#3731) Fox Mulder válasza Nuada herceg (#3730) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

A legfrissebbel próbáld.

(#3732) Nuada herceg válasza Fox Mulder (#3731) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Megpróbáltam ezzel, amit linkeltél, de ugyanezt írta ki... Amit korábban is írtam.
Itt valami más gond lehet, csak nem tudom mi. :( De azért köszönöm a segítséget. :R

Értem a csíziót.

(#3733) Fox Mulder válasza Nuada herceg (#3732) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Mi a noti pontos típusa? Sima m470 vagy 470-2 ?

[ Szerkesztve ]

(#3734) mprrpm válasza MrDerekas (#3725) üzenetére


mprrpm
tag

Online frissítéssel is próbálkoztam windows alól gyári gigabyte app-al.
Jelenség a következő:
Kiválasztom a szervert meg is találja a legfrissebb verziót.
Letölti, el is kezdi a frissítést de itt csak ugrál felváltva a verifying és az erasing között ez kb. 30 sec után abbamarad és FAILED hibával elszáll. :O

MPETYA

(#3735) Nuada herceg válasza Fox Mulder (#3733) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Az a "sima M470. De nem Noti, hanem munkaállomás. Sima asztali pc.

Értem a csíziót.

(#3736) Fox Mulder válasza Nuada herceg (#3735) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Akkor innen próbáld, ez a gyártói oldalon a bios alatt:

[link]

Ott vannak a Flash fájlok is.

[ Szerkesztve ]

(#3737) Nuada herceg válasza Fox Mulder (#3736) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Én is az előbb találtam meg ezeket. Hogy át kellett állítani windows 7-re, így már adott ki bios fileokat.
De ezzel is próbáltam, ugyanazt írja ki.. . :( Na mindegy, nem akarok itt offolni/floodolni. Még próbálkozok egy kicsit. Köszönöm az utánajárásod! :R

Értem a csíziót.

(#3738) MrDerekas válasza mprrpm (#3734) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biosban adott online opcióra gondoltam.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3739) Livius válasza mprrpm (#3734) üzenetére


Livius
őstag

Q-Flashel először csak próbálj frissíteni F8-ra, és utána F9-re sorban. És minél kisebb kapacitású pendriveon próbáld ezt, régebben volt rá példa, hogy egy 8GB-osról nem ment az ilyen. Amúgy kipróbálhatod esetleg azt is hogy NTFS fájlrendszerre formázod FAT32 vagy sima FAT helyett.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3740) mprrpm válasza Livius (#3739) üzenetére


mprrpm
tag

Végig próbáltam az összes gigabyte által kiadott verziót.
Találtam egy régi 512megás pendrive-t NTFS, FAT de ez sem hozott eredményt. :W

MPETYA

(#3741) Livius válasza mprrpm (#3740) üzenetére


Livius
őstag

A régebbi írásod alapján gondolom amúgy még garis a lap. Szerintem ha egyáltalán nem megy neked nyugodtan vidd be ahol vetted, hogy frissítsék a BIOS-t rajta a legújabbra. A mostanában nagy port kavart Intel sebezhetőség miatt ez eléggé garancia gyanús is lehet, mivel a jelenlegi BIOS-od biztos nem tartalmazza azt a CPU microcode frissítést, szóval ezt meg kell hogy csinálják. Ha ők sem tudják, adhatnak egy full új lapot, már persze felfrissítve jól.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3742) mprrpm válasza MrDerekas (#3738) üzenetére


mprrpm
tag

Ennél a laptípusnál nem lehet bios alól online frissíteni csak windows-on gigabyte app-al.

MPETYA

(#3743) mprrpm válasza Livius (#3741) üzenetére


mprrpm
tag

Igen szerintem is ez lesz....feladom.
Természetesen még van rá garancia.
Köszönöm szépen a segítséget. :R

MPETYA

(#3744) Livius válasza mprrpm (#3742) üzenetére


Livius
őstag

Google-el rátalálva ennél a chipsetes lapoknál másnál is van ilyen gond. Mind a két fórumban azt ajánlják hogy a BIOS beállításait rakjad defaultra a frissítés előtt, gondolom ez lehet a "Load Optimized Defaults" és a másikban még azt is ajánlják mindenféle mentett profilt törölj előtte.

Itt egy Ph-ás fórumban valakinek ez a gond így oldódott meg!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3745) mprrpm válasza Livius (#3744) üzenetére


mprrpm
tag

Igen ezeken már túl vagyok, meg elem ki 10 percre. Sajnos ez sem segített. :W

MPETYA

(#3746) Livius válasza mprrpm (#3745) üzenetére


Livius
őstag

Akkor szerintem gariztasd le, azzal hogy kéred a legújabb BIOS-t amivel már az Intel sebezhetősége is javítva lenne rajta. Szerintem a jelenlegi BIOS verzió bugos lehet, vagyis mások is írtak valami ilyesmit ezeknél a lapoknál. Lehet ha amúgy elkezdesz levelezgetni a Gigabyte supportal, adnak neked valami belsős toolt, ami kérdezés és verzió ellenőrzés nélkül beerőszakolja a flashelésnél a BIOS-t és kész lenne minden, de ezt majd eljátszhatja a szerviz is, nekik ez a munkájuk, vagy cserélik az egész lapot újabbra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3747) mprrpm válasza Livius (#3746) üzenetére


mprrpm
tag

Már eldöntöttem gariztatás lesz belőle, supportal nem akarok foglalkozni volt már velük rossz tapasztalat melóhelyen hasonló téren.
Köszi szépen még egyszer a segítséged.

MPETYA

(#3748) tordaitibi válasza MrDerekas (#3716) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Most jutottam el hogy foglalkozzak vele, ez egy mini pc és elég érdekes volt szétszedni. Bios elem 2,95V, kivétel után 10 perccel 3,00V, ennek még nem kellene a tüneteket produkálni de azért cseréltem és lőn csoda, jó a pc.
Köszönöm.

(#3749) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, egy MSI P35 Platinum-on akartam bios-t frissiteni ez alapján de mikor beirtam a bios flash utility és a bios file nevét akkor adott egy "Error opening file for reading" hibát, és onnan sehogy nem ment tovább.. A bios file lehet hibás vagy pedig a bios flash utility?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#3750) MrDerekas válasza stickrs (#3749) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tehát kitömörítve tetted a bios fájlt és a másikat is a pendrive gyökérkönyvtárába? A pendrive pedig bootolhatóra lett megcsinálva?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.