Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) MrDerekas válasza zakarmihaly (#3550) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gondolom dual bios van a lapon, tehát annyira nem gáz egy frissítés. Viszont ha körültekintően állsz neki, minimálisra csökkentheted a kockázatot. Tehát minimális konfigra bontsad és úgy frissíts. (Csak a cpu+alaplap+1db ram modul és bill+egér. Periféria, sata cuccok ne legyenek rajta, htáha azok valamelyike produkálja a fagyást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3552) IstvánLászló válasza zakarmihaly (#3550) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Warning!!

A geped lefagy sok mindent probaltal de egyelore nem talaltad meg az okat.

1.) Geped ha lefagy, warning - warning!, bios update kozben, én a bios update-t nem is ajanlom mert téglát csinalsz a gepedbol.
2.) Geped latom hogy Am 4-es soketes és Ryzen cpu-val hasznalod.
3.) Tapcsere volt, de milyen tapra is valtottal - ez itt a fontos és kerdeses is???
4.) A fagyast tap, ram, vga és cpu-hőfok is okozhatja, de kontakthiba is lehetseges.
A lényeg ajanlom ezt a topikot: AMD Ryzen 7 / 5 / 3 1***(X) "Summit Ridge (AM4).
Itt Ryzen-nel és alaplappal is konkretan, foglalkoznak a kollegak és ők biztosan jobban tudnak is segíteni, most neked.
Az emlitett topikban a kollegak nagyon segítokeszek és csaladias a hangulat is.
Remelem tudtam segíteni most neked.

(#3551) MrDerekas
+1 :)

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3553) AttilaBG


AttilaBG
csendes újonc

Sziasztok srácok!
Pici segítségre lenne szükségem :D Venni akarok egy full új gépet és azt akarom megkérdezni ,hogy biztosan kompatibilis lesz-e vele. Itt az alaplap : MSI H110M PRO-VD Proci: Intel Core i3-6100 3.7GHz Socket 1151
A másik az az meg ,hogy ha össze rakom majd akkor honnan tudom ,hogy szükséges-e BIOST frissíteni ,vagy egyáltalán kell-e majd frissíteni ? Vagy csak Windows telepítés és cső :D Köszi előre is

(#3554) MrDerekas válasza AttilaBG (#3553) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tudomásom szerint a H/B/Z 1xx lapok csak a legfrissebb bios-al támogatják az általad választott procit. Ha nem az új bios-al jön neked a lap, akkor kb semmire se fogod tudni használni, mert el sem indul, de legalábbis a biosig nem fog eljutni azzal a procival. Nem tudom honnét vásárolod, de ha nincs régebbi procid ehhez a tokozáshoz, vagy nincs ilyen ismerősöd, akkor kérd bios frissítéssel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3555) Bocy18


Bocy18
csendes tag

Sziasztok olyan problemam lenne hogy vettem egy gepet
opteron 23xx 2db
16gb ddr2 ecc
gtx 1050ti 2db
na most a problemam szeretnem felrakni a windows7et sikerult is de az utolso ujrainditasnal lefagy a gep a windows logonal jo bolintottam ra megprobalom megegyszer ahogy elfogadtam a felteteleket kaptam egy olyan uzit hogy valaszd ki az illesztoprogramot. miert nem engedi ujrahuzni a windowst es miert fagyhatott ki a logonal? elore is koszonom a valaszokat szakik szep estet

(#3556) AttilaBG válasza MrDerekas (#3554) üzenetére


AttilaBG
csendes újonc

Akkor válasszak másik lapot vagy mit kellene tennem ?

(#3557) MrDerekas válasza AttilaBG (#3556) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kérd ezt a lapot a legfrissebb bios-al. Erre képes webshop/üzlet/magánszemély is. 200-as chipset-től felfelé, már alapból is támogatják azt a cpu szériát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3558) Livius válasza AttilaBG (#3556) üzenetére


Livius
őstag

Ha nagy mázlid van esetleg annyira elindulna az új CPU-val, hogy tudj a BIOS-ig bemenni és frissíteni, de lehet csökkentett órajellel, vagy épp hülye hőmérséklet adatokkal kezeli majd elsőre. Nekem is volt egy mostani alaplapom, amibe egyből olyan CPU-t raktam, amit elvileg csak egy újabb BIOS verzió támogatott csak, de mégis elindult a gép, és a frissítés lement.

Ahol veszed az alaplapot, azért érdemes ezt tisztázni, hogy neked ez majd lehet kellene, és csinálják meg, a frissítést, akár előre, vagy ha egyből visszaviszed 3 napon belül gariképpen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3559) MrDerekas válasza Livius (#3558) üzenetére


MrDerekas
addikt

A tiéd egy kirívó eset és még mázlid is volt. Ez alapján senki ne vegyen így lap+cpu kombót. Valamint azért mázli, mert a cpu mikro kódját nem tartalmazó bios alól frissítettél bios-t és itt kellett volna levélnehezékké válnia a lapnak. Úgyhogy mázliból is az a fajta ami egy életben csak egyszer van.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3560) Livius válasza MrDerekas (#3559) üzenetére


Livius
őstag

Azt hiszem valami i3-as Haswell CPU-t nem tudta papíron az a BIOS-amivel jött az új alaplap, de érdekes módon indult vele. Mindent vagy semmi alapon az újonnan megvett lapokon egyből nyomni szoktam egy BIOS frissítést, legalább akkor nyugodtan lehet csinálni, max ha elromlik megy vissza gariba 3 napon belül, és kötelesek cserélni. Amúgy csak a frissítés után nézegettem meg konkrétan a Gigabyte oldalán, hogy jéé, ez még az előbbi verziókkal nem is mehetett volna. :D

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3561) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Fontos!

Aki az Asrock A320m és és A320m-xxx sorozatból van alaplapja, a legújabb 4.40-es bios-szal baj van, nekem m.2 ssd-t nem látja frissítés után! Ha valaki ilyenbe ütközne, akkor a 3.40-es rakja vissza!

Köszi! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3562) w1n1x


w1n1x
tag

Sziasztok !
Lenne egy óriási problémám és nem tudom,hogy hogyan oldjam meg.
MSI z170I Gaming AC pro Mini ITX alaplapom van. Tegnap próbáltam a legfrissebb biost feltenni USB-n keresztül M-Flash használatával.
A BIOS frissítés nem tudom,hogy sikeres volt-e mert mire visszaértem géphez(kimentem konyhába mikor frissített ) már a számítógép ment magában miközben a monitoron no signalt írt ki . Újraindítottam. Na itt kezdődött el egy óriási probléma (valszeg még frissített és félbeszakítottam) . Innentől fogva bekapcsolt,felpörögtek a ventik és kikapcsol 1mp után a gép magától és folyamatosan visszakapcsolja magát majd ismét le és ezt folyton megismétli amíg el nem szakítom az áramforrástól..
Próbáltam a manuál kézikönyv szerinti CMOS resetet azzal,hogy csavarhúzóval áramtalanítom a JBAT1-et 5-10 másodpercig (sajnos olyan jumper cucc amit rá kéne tenni nincs és elvileg neten olvasva bármilyen fém is jó erre a célra) . Természetesen áramtalanítottam előtte,kihúztam táp kábelt és utána próbálkoztam ezzel . Illetve az alaplap hátlapján található egy cmos reset gomb,azt is benyomva tartottam 5-10 másodpercig majd újból adtam neki áramot de ugyanazt csinálja továbbra is. Ezután megpróbáltam a battery vezetékét kihúzni,sikerült is , ismét csavarhúzó a jbat1-re 5-10mp-ig majd vissza a battery csatlakozó és újból táp kábel be majd áram be de semmi sem javult.
Mi tévő legyek ? Nagyon aggódom,hogy valami hardver megsérült és menthetetlen vagy az alaplapnak kampec. Javítható házilag ez vhogy vagy vigyem szervizbe és reménykedjek a legjobban ? :(
Bármilyen tanácsot segítséget elfogadok,rendkívül tehetetlennek érzem magam :(

(#3563) renegat1 válasza w1n1x (#3562) üzenetére


renegat1
tag

Újra kell írni a BIOS-t.

(#3564) Livius válasza w1n1x (#3562) üzenetére


Livius
őstag

Az alaplapod típusából azt tippelem nem annyira régi, és gondolom lehet még garis simán. Az alaplap kézikönyvében nézz szét, hogy van e valami recovery módszer a BIOS-ra, és ha van próbáld ki. Ha az se megy, ne kezdj el házilag szervizelni főleg ne hardveresen (kiforrasztott chip stb..), ha még amúgy garis. Ha Garanciális még, akkor egyszerűen vidd vissza, hogy egyszer csak így megállt a gép, és nem indul, cseréljék a lapot vagy javítsák meg. Azt se kell nekik mondani, hogy a BIOS frissítésnél ment tönkre, azzal csak lehet okoskodnának hogy az nem garis hiba vagy ilyesmi, ezért arról nem kell tudniuk.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3565) w1n1x válasza renegat1 (#3563) üzenetére


w1n1x
tag

És azt házilag én nem tudom megoldani?

(#3566) w1n1x válasza Livius (#3564) üzenetére


w1n1x
tag

Külföldi garis a lap így az kilöve sajnos :(

(#3567) renegat1 válasza w1n1x (#3565) üzenetére


renegat1
tag

Szerintem nem. Programozó kell hozzá, amivel újraírod. A lapot nem láttam, de valószínűleg forrasztott a chip. Ki kell forrasztani (Habár volt amelyik lapnál a helyén is sikerült nekem). Közeledben lévő szervizben megcsinálják.

(#3568) w1n1x válasza renegat1 (#3567) üzenetére


w1n1x
tag

Drága procedúra ez ? Köszönöm .

(#3569) Livius válasza w1n1x (#3568) üzenetére


Livius
őstag

Hardveraprón is keresgélhetsz olyat aki ezt megcsinálja, de simán lehet, hogy 4-5k is lehet már egy ilyen munka.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3570) w1n1x válasza Livius (#3569) üzenetére


w1n1x
tag

Bevittem a helyi legjobb pc boltba és ők sem tudtak mit kezdeni vele. Semmi dual-bios nincs rajta,se nem reagál a cmos reset gombra. Azt mondták,hogy csak a gyártó (msi lenne képes kisütni ezt rendesen lézerrel).
Van Pesten olyan aki ezzel foglalkozik esetleg és tudjátok és már sütött ki alaplapokat? Nem igazán szeretnék új lapot venni ha lehetséges... :(

(#3571) MrDerekas válasza w1n1x (#3570) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kisütni? Gondolom a bios chip keszedése az. HardverAprón nézz szét, van rá ember. Kiszedi, újraírja, visszateszi.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3572) w1n1x válasza MrDerekas (#3571) üzenetére


w1n1x
tag

Z170I Mini-ITX alaplapról lenne szó. Gondolom minden alaplapon van ilyen chip,igaz?

(#3573) MrDerekas válasza w1n1x (#3572) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, hisz "abban van" a bios maga. Csak van amelyikben szerelhető (pattintható) és van amelyikbe direktbe van forrasztva.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3574) w1n1x válasza MrDerekas (#3573) üzenetére


w1n1x
tag

Köszönöm,Pesten találtam egy szervízt ami alaplapokkal foglalkozik (főleg laptop) ,elviszem hozzájuk, hardverapron hirdették magukat,hátha tudnak vele kezdeni valamit,eléggé ismert bolt ők.

(#3575) csabili74


csabili74
aktív tag

Lehet, hogy nem ide tartozik, van egy gondom, nem is kicsi :) Gigabyte GA Z97N -t próbálgatom. Eddig jutottam:
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=ji7oAtsCSWM

A proci i5 4460 (vagy 4600) eddig minden flottul ment, pár napja arr tértem be a szobába, hogy kb 6 nyolc másodperces ciklusokban ujraidul a szekér, de nem jut el a bootig, képet sem ad. Ma már legalább a videón látszódó jel van. Mi lehet a hiba? alaplap kuka?

A power és reset gomb egyszerre lenyomva, utánna van kép, ha minimális is, egy nyil jelenik meg, vagyis az egér jele, mozog is, de ujra indul.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#3576) MrDerekas válasza csabili74 (#3575) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplapi integrált videokártyával történik mindez, vagy dedikált vga-val? Ha külön videokarid van, akkor esélyes, hogy az adta be a kulcsot. (vram hibára jellemző, hogy a driver betöltése előtt még ad képet, aztán driver után már nem megy tovább a boot)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3577) csabili74 válasza MrDerekas (#3576) üzenetére


csabili74
aktív tag

Alaplapi integráltal, a PCI ról leszedtem az RX460 ast.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#3578) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítségeteket szertném kérni! Nem vagyok egy bios guru,és az lenne a kérdésem,hogy van egy Gigabyte GA 52lt-D3 típusú lap amin F2 bios van. A gyári oldalon néztem,hogy van egy F3B is ami 1 hónappal újabb. Érdemes lenne lefrissíteni? Mostanában elég furán viselkedik a gép! Anyósomé,és nem szeretnék feszültséget köztünk! :D :D :D Előre is köszi.

(#3579) IstvánLászló válasza Pehi (#3578) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A nem vagyok egy bios guru, ha biost még sosem frissítettél Warning!
Kérdezem ezt hogyan is érted,"Mostanában elég furán viselkedik a gép!", ezt hogyan is érted is mert ez a infó így kevés.
1.) A bios beállítások is biztosan is rendben is vannak?
2.) A bios 1 hónappal újabb, ez nem is biztos hogy kell is neked, mert - hardveres hiba is lehetséges.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3580) Livius válasza Pehi (#3578) üzenetére


Livius
őstag

Ha van kedved frissítheted, de szigorúan csak az alaplaphoz megfelelő Rev. verziószámúhoz valót kell felrakni, és a BIOS-ból a Q-Flash-el egy USB pendriveról, és semmi képp se a windowsból. Amúgy ha valami sima windowsos hülyeséget csinál, akkor semmit nem fog érni, de legalább fenn lesz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3581) Pehi válasza IstvánLászló (#3579) üzenetére


Pehi
senior tag

Kösz,majd utánanézek!

(#3582) fefe5


fefe5
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, pendrive-ról frissítettem egy másik gép BIOS-át.A pendrive-ot FAT 32-re formáztam és rámásoltam a ROM fájlt, a frissítés rendben felment.
Viszont azóta nem tudom használni a pendrive-ot,semmi sem ismeri föl.
Tud valaki erre megoldást?

(#3583) MrDerekas válasza fefe5 (#3582) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem ismeri föl - Ez pontosan mit takar? A pendrive-ot látja a gép, eszközkezelőben megvan, csak meghajtóként nem jelenik meg? Vagy az eszközkezelőben sincs meg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3584) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok, bios t szeretnék frissíteni egy acer a715-71g-72wv laptopon és valamiért nem megy. Erre mi a megoldás? Error: Mount the EFI system partition fail kép

[ Szerkesztve ]

Life is Short... Ride Hard!!!

(#3585) envagyok


envagyok
veterán

Egy 775 lapban elcsesztem a biost.
Tud valaki olcsó lehetőséget biost flashelni az eepromba?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3586) MrDerekas válasza envagyok (#3585) üzenetére


MrDerekas
addikt

Aprón nézz szét ;) Esetleg Keresek típusú hirdetést is feladhatsz erre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3587) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ide is berakom hátha

Sok lebeszélés után kipróbáltam a HotSwap bios frissítést

Két ugyan olyan alaplap, a jó chippel bementem a biosba egészen a frissítésig, ott kivettem a chipet, beleraktam a bios frissítés után meghalt chipet és nyomtam egy entert, kiírta hogy sikeres, újraindul, de azzal a chippel továbbra is csak fekete képernyő fogad

:F

A jó chip hibátlan, túlélte, 2x is végig próbáltam

Előzmény, lefrissítettem a biost az inteles ügy után, egy beta verzióra, ami után a csak pörgő ventilátorok fogadtak fekete képernyővel, se usb semmi nem működött (na meg még most sem)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3588) Thrawn válasza enginev3.0 (#3587) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld meg (ha van rá lehetőség) floppyról vagy pendrive-ról DOS-os környezetből a frissítést.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3589) enginev3.0 válasza Thrawn (#3588) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a baj, azt nem tudom hogy hogy kell kezdeni :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3590) MrDerekas válasza enginev3.0 (#3589) üzenetére


MrDerekas
addikt

Rufush-al FreeDOS pendrivot kreálsz és arról intézed a bios flashelést. Jutubon mindenre van tutoriál ;) Keresőbe: Rufush + FreeDOS + flash és mehet a gyorstalpaló :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3591) enginev3.0 válasza MrDerekas (#3590) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kétféle updaterrel próbáltam
Idáig jutok

Bupdater

Ez pedig a másik , itt megáll

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3592) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#3591) üzenetére


enginev3.0
félisten

viszont az asus oldalán .cab romok vannak, és mindenhol .rom fájlt írnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3593) Livius válasza enginev3.0 (#3592) üzenetére


Livius
őstag

Egyszerűbb lenne, valaki olyannak oda adnád a két chipet, hogy a jól működőről másolja át az elrontottba a tartalmat egy flashelővel.

Amúgy az ASUS BIOS-ban lévő EZ-flashel már próbáltad? Az első kép az lenne vagy más? Ott amúgy ismeretlen boardot lát meg ilyesmi, biztos hogy jó BIOS-al, valóban ehhez a laphoz valóval indítod a lapot? Ha pl más rev verziós alaplapból van, lehet hogy megy a boot, de nem teljesen jól funkciónál akár.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3594) Livius válasza enginev3.0 (#3592) üzenetére


Livius
őstag

Ha az asus oldalán .cab fájlok vannak akkor pl az EZ flash nem véletlen ír failed-et, ott akkor azokat is kéne neki megadni, nem .rom-ot.

Az asus letöltések között meg a BIOS-Utilities-nél van egy "BUPDATER Flash BIOS tool under DOS" nevű dosos tool, inkább azzal kéne próbálni a .cab fájlokkal, és nem az általános afudos-al.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3595) renegat1 válasza enginev3.0 (#3592) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Csak halkan kérdem, a BIOS fájlt átnevezés megvolt? Erre kellene átnevezni: H81MR.CAP

(#3596) enginev3.0 válasza renegat1 (#3595) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen igen próbáltam ez flashben

Most inkább a .rom átalakítás és dos flashben reménykedem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3597) Livius válasza enginev3.0 (#3596) üzenetére


Livius
őstag

Az Asus BUPDATER Flash dos-os flashelő is .cap fájlokat vár, a googleben található how to leírások alapján.

Az első képed alapján az lehet ez a utility volt, de valami baromi régi verziószámmal. Az alaplap letöltéseinél ott van egy sokkal frissebb, BUPDATER Flash BIOS tool under DOS.(V1.31) 2015-ös.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3598) enginev3.0 válasza Livius (#3597) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bupdaternel nem tudom mennyire okoz gondot hogy ugyan azt a verziót próbálom feltenni ami már fent van a chipen, vagy annál régebbit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3599) Livius válasza enginev3.0 (#3598) üzenetére


Livius
őstag

Ez akár mindegyiknél gond lehet, ma már nem igazán van lehetőség régebbi verzióra frissíteni, vagy azonosra.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3600) enginev3.0


enginev3.0
félisten

KÉSZEN VAN srácok!! Működik!

A képen látható v5.05.04 afudus-szal sikerült megcsinálni a bios chipet

Tehát hivatalosan is (felelősséget NEM VÁLLALOK) kijelenthetem, hogy a hot swap bios írás működik! Ahol egyszerűen kihúzható a bios chip a helyéről mint az asus alaplapoknál.

Simán megkockáztatom, hogy még csak hasonló lap sem kell, csak a chip legyen bedugható a régi helyére.

bupdater és az afudus is a legtöbb parancsra security hibát írt, hogy a rom fájlom nem megfelelő, de legvégül

afudus.exe rom.rom /gan <- paranccsal végig futott, mindent törölt róla, és felírta az újat (a rom.rom az én fájlom neve volt)

Extra furcsaság, hogy simán felment az új beta bios is, ami korábban megölte a chipet, és most ezzel is simán megy a gép

Köszönöm a sok segítséget :R :R :R

Szerk.:
1.-Aki belevágna, mindenképp érdemes először kivenni a jól működő chipet, és visszatenni úgy, hogy fixen álljon a helyén, de ne legyen teljesen lenyomva, így sokkal könnyebb lesz kivenni mikor be kell rakni a hibásat.

2.-A berakott chip is legyen megfelelően a helyén, szintén nem fontos teljesen lenyomni

3.-Mindenképp használjatok valami kesztyűt, ami gumis és nem vezeti az áramot, hogy ne zárjatok semmit rövidre

4.-Minden hdd-t, ssd-t húzzatok le a biztonság kedvéért

afudos.exe innen letölthető

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.