Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Fido01 válasza Thrawn (#3900) üzenetére


Fido01
aktív tag

Próbáltam az az igazán érdekes, hogy bármi van kihúzva akkor is csak a cpu LED világít.
A CMOS reset az annyi h a 2 pinhez hozzátartok egy csavarhuzot ugye? És mennyi ideig kell?

(#3902) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Sziasztok!
Még sosem volt MSI lapom így kicsit borjúnak érzem magam a bios névadásával kapcsolatban.
Egy X570 Gaming Pro-ra próbálnám felvarázsolni a kiszivárgott 1.0.0.3abba-s bios-t. A fájl neve E7C37AMS, ami nem egyezik a korábbi E7B93AMS-el. Vagy rosszat töltöttem le, vagy valami más turpisság van. Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönönném! :R

(#3903) Foglalt név válasza Foglalt név (#3902) üzenetére


Foglalt név
addikt

User error, rosszat töltöttem le. :U

(#3904) munkacsij


munkacsij
újonc

Sziasztok van egy Asros AB350M Pro4 alaplapom BIO-t szeretnék rajta frisíteni adattároló fat32-re megformázva BIOS fájl rámásolva trmészetesen kicsomagolt állapotban. BIOS-ban Instal Flash aztán ezt az üzenetet kapom Secure Flash check fail Valakinek valami ötlet?

(#3905) MrDerekas válasza munkacsij (#3904) üzenetére


MrDerekas
addikt

USB 2.0 porton próbáld. Esetleg kicsomagolás nélkül is egy próba. Biztos, hogy jó biost töltöttél le?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3906) munkacsij


munkacsij
újonc

Usb 2.0-án próbáltam a biost pedig a gyári oldalrol töltöttem le

(#3907) The Goth válasza munkacsij (#3906) üzenetére


The Goth
tag

Milyen processzor van a lapban és melyik biosról akarod melyikre frissíteni?
A legfrissebb 6.00-ásra ezt írják:

"ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system."

Amúgy mivel a biztonsági ellenőrzés sikertelen üzenetet kapod, próbáld meg újra letölteni és esetleg másik pendrive-al kipróbálni, simán lehet hogy a letöltésnél csúszott be valami apró, nem is feltétlen látható hiba, vagy a pendrive hibája miatt nem jött össze.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3908) munkacsij


munkacsij
újonc

Ryzen 5 1500x procim van kétszer próbáltam letölteni és két különböző pendrájvról is próbáltam egyébként 4.7 röl szeretném 6.0 ra frisíteni

(#3909) The Goth válasza munkacsij (#3908) üzenetére


The Goth
tag

Először is az Summit Ridge cpu tehát a 6.00-ás eleve nem ajánlott rá a gyártó szerint, másodszor kicsit nagy az a 6 biosnyi ugrás. Az 5.90-esig frissítsd egyenként, lépésenként, a 6.00-ást peddig ne akard feltenni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3910) munkacsij


munkacsij
újonc

Köszönöm szépen meg fogom próbálni egyébként azért akartam frisíteni a biost mert procit akkor cserélni ryzen 5 2600x - re

(#3911) munkacsij


munkacsij
újonc

Sikerült 5.90-ig frissíteni köszönöm szépen a segítséget

(#3912) The Goth válasza munkacsij (#3911) üzenetére


The Goth
tag

Szívesen!
Arra azért figyelj, hogy az a 5-2600x-es proci is csak Pinnacle Ridge, így a 6.00-ás biost arra se tedd fel!

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3913) munkacsij


munkacsij
újonc

Rendben van köszönöm

(#3914) Gamer21


Gamer21
tag

Üdv!
Olyan probléval fordulnék hozzátok, hogy eljátszottam a gondolattal hogy mi lenne ha meg frissíteném az Asrock Z97x Killer Fatal1ty alaplapomon a biost! És a biosban van egy olyan funkció hogy magának megkeresi és letölti az új biost és fel is telepíti.

A jelengi verzió 1.50! Talált is frissítést 2.60 és mikor rá kérdez hogy telepítí kívánja? Le okézom, és utána azt írja ki hibának hogy a telepítés nem lehetséges mert nincs internet kapcsolat! Mikor van internet kapcsolat mert amikor elindítja a keresést a friss bios után akkor nincs olyan problémája, le tudja kérni neten keresztűl az Asrock oldaláról hogy melyik a legfrissebb verzió, de mikor le kell neki tölteni akkor meg már nem tudja!

Bioson belül volt még olyan beállítás hogy melyik regióban keresse a frissítést,.alapból automatán volt, átállítottam Europa de az sem segített!

Valaki futott már ilyen jellegű hibába?

Ha rossz tropicba írtam a problémámal kapcsolatban az ért elnézést kérek előre is!

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#3915) The Goth válasza Gamer21 (#3914) üzenetére


The Goth
tag

Ugyanaz a problémád, mint fentebb a kollégának. Túl nagy az az ugrás a biosok között, így nem fogja automatikusan frissíteni. Manuálisan egy-egy biosnyi lépésenként frissítsd. Az instant flash global változatokat letöltve pendrivera!
innen: [link]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3916) Gamer21 válasza The Goth (#3915) üzenetére


Gamer21
tag

Értem, szépen sorjában! Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#3917) MrDerekas válasza The Goth (#3915) üzenetére


MrDerekas
addikt

Manuálisan a legfrissebbre is lehet gond nélkül. Vagy tévedek?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3918) The Goth válasza MrDerekas (#3917) üzenetére


The Goth
tag

Röviden, tévedsz. Kicsit kifejtve: Sok esetben egy adott biosra való frissítés megköveteli egy korábbi konkrét bios verzió meglétét, ezért nem ajánlott ilyen 5-6 biosnyi ugrásokat „egyben letudni”, mert ez akár teljesen haza is vághatja a lapot. Csak néhány hozzászólást olvass vissza, és láthatod, hogy manuálisan sem lehet mindig. ...szerencsére. Előfordulhat, hogy nem minden lap szól emiatt, és engedi lefutni, (szerencsére azért a mai lapok elég hülye biztosak) de a végeredménye… Az automatikus frissítéseket ilyen esetekben ezért is nem futtatja le. Aki annyira sajnálja rászánni az időt, hogy megcsinálja biztonságosan, az vagy hagyja a francba, vagy megérdemli a következményeit.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3919) Gamer21 válasza MrDerekas (#3917) üzenetére


Gamer21
tag

Én is azt hittem, de nem sajnos!
Én ma délután csináltam meg a bios frissítéseket, nekem 1.5 volt alapból és szépen növekvő sorrendben kellett frissítenem a hogy The Goth mondta.
Aztán 2.5 megálltam, kiváncsi voltam hogy onnan az alaplap bios megtudja e frissíteni magától 2.6 és onnantól már sikerült neki, és minden rendben hála istennek.

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#3920) MrDerekas válasza The Goth (#3918) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na, ez új infó számomra. Mivel az utolsó bios tartalmaz, minden addig kiadott hibajavítást és micro kódot, nagyon nem is értem a logikáját. Meg még soha nem futottam ilyen helyzetbe. Mindenesetre az információt elraktározom ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3921) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

A 'Milyen alaplapot vegyek?' topikban azt a megerősítést kaptam Milka 78 fórumtárstól, hogy ha egy AMD Ryzen 5 3600-as processzort szeretnék használni egy MSI B450 Gaming Pro Carbon alaplapban, BIOS-t kell frissítenem.
Elég szomorúnak tartom hogy egy vadiúj alaplap BIOS-át azonnal frissíteni kell, aminek a megoldását a vásárló nyakába sózzák...
Ráadásul ebben a topikban azt olvastam, hogy a BIOS frissítést ajánlott kisebb verzióugrásokkal végezni, ami némileg elbizonytalanított, így hát hozzátok fordulnék
megerősítésért:
Tehát az alaplap adott - egy MSI B450 Gaming Pro Carbon deszkáról lenne szó.
Fogalmam sincs hogy eredetileg milyen BIOS verzióval árulják.
Az MSI oldalán jó pár BIOS elérhető, és ha jól értelmezem, nekem minimum a 7B85v17 verzióra van szükségem a Ryzen 5 3600-as processzor végett.
Viszont ha lehetséges, akkor a legújabb, 7B85v1A-s BIOS-t kellene felvarázsolni, ha nincs ellenvetésetek.
És a kérdés pont ebből adódik: ti profik hogyan csinálnátok a BIOS frissítést? Egyetlen lépésben, azonnal a legújabb BIOS-t felrakva, vagy több lépésben, kisebb BIOS-verzió ugrásokkal?
Még sosem csináltam ilyet, ezért minden információmorzsának tudok örülni.
Köszi előre is! :R

(#3922) The Goth válasza SATA_boy (#3921) üzenetére


The Goth
tag

„Fogalmam sincs hogy eredetileg milyen BIOS verzióval árulják.”
Először tisztázzuk, hogy nálad van-e már a lap? Ha jól értem még nincs.

Most rendelted a lapot és a processzort és még nem jött meg, de szeretnéd tudni, hogy melyik bios verzióval érkezik?
Mivel a 7B85v17 számú biost 07.10-én adták ki, (merthogy nem kell a legújabb, csak ez kell hozzá, vagy ennél újabb) ha most rendelted a lapot, akkor jó eséllyel ez lesz rajta. Az újabb verzió még valószínűtlen a szállítási idők és a raktárkészletek miatt.
A jó hír, hogy a régebbi verzió is ugyanennyire valószínűtlen.
Ez esetben nem lesz probléma, beleteszed, működik, örülsz.
Régebbi bios verzióval kapod, mint ami ehhez a processzorhoz kellene? Ez esetben megszívtad mert kelleni fog egy olyan proci, akárcsak kölcsönbe, amivel a bios frissítést meg tudod csinálni. Vagy beviszed egy számtech. boltba, ahol vállalnak bios frissítést.
Ha a megfelelő bios verzióval kapod és rögtön működik, de ragaszkodsz a legújabb bioshoz, akkor mindenképpen ajánlott lépésenként frissítgetni. Bár ahogy nézem az újjabb biosokban nincs semmi olyan ami létszükséglet lenne ahhoz a processzorhoz, így amennyiben azonnal működik a helyedben nem is frissíteném majd.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3923) SATA_boy válasza The Goth (#3922) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Köszi a válaszod és az infókat!
Az alaplapot (és a többi alkatrészt) még nem rendeltem meg, először elméleti síkon szeretném 'lefuttatni' a folyamatot (és van még pár kérdés a tarsolyomban), hogy megértsem mire van szükségem.
Hmmm, tehát a legbolondbiztosabb az lenne, hogy már eleve BIOS frissítéssel vásárolom meg a lapot. Az AQUA-t néztem ki (velük van a legtöbb tapasztalatom), ahol az alkatrészeket megvenném. Nem tudom ők vállalnak-e BIOS frissítést, de majd megérdeklődöm.

(#3924) kisvillam


kisvillam
tag

sziasztok!
számítógép összeszerelése előtt állok az alaplap ROG STRIX B360-H GAMING (még nem tudom milyen verzióval érkezik majd) a proci Core i5-9400F. azt írja az asus honlapja, hogy 1404-től támogatja. tudnátok abban segíteni, hogy ASUS EZ FLASH 3 Utilytivel tudom frissíteni (ha jól olvasom a kiskönyvét közvetlenül a netről is tud frissíten)? vagy más módjon próbáljam és nem a EZ FLASH 3 al? (első BIOS frissítésem lenne, bocsi ha hülyeséget kérdezek)
köszönöm!

(#3925) The Goth


The Goth
tag

SATA_boy

Ha még nem rendelted meg, akkor igen, az a legbiztosabb ha azzal kéred.

kisvillam

Nem nagyon lesz szükséged frissítésre, mert az a 1404-es bios még 2018.09.21.-én jött ki, így egészen biztos, hogy gond nélkül fog menni bennem az a proci. Ha most rendeled meg, akkor a legvalószínűbben a 2019.04.04.-én megjelent 25.20.100.6471-es biossal kapod meg (ez a legfrissebb mínusz egy ahhoz a laphoz), de még az sem teljesen kizárt, hogy az elérhető legfrissebb 2019.07.22.-én kijött 26.20.100.6952-essel, (előbbire azért nagyobb az esély) így nem is lesz majd hova frissíteni. Szóval semmiképp nem kell emiatt aggódnod, mert ahhoz a processzorhoz nem is lesz szükséges még a legrosszabb esetben sem frissítened a lap biosát.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3926) kisvillam válasza The Goth (#3925) üzenetére


kisvillam
tag

köszönöm segítséged! :) remélem a héten kiderül, már várom nagyon az alkatrészeket, hogy összerakjam! :)

(#3927) MrDerekas válasza kisvillam (#3926) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jobban jársz, ha rákérdezel a boltnál a lap bios verziójára, vagy frissítéssel kéred. Akár két éve is állhat polcon, dobozában az a lap. (Meg egyébként is első bios verzióval jön ki a legtöbb lap, esetleg második verziós is előfordul, de ettől frissebb, csakis akkor ha rossz a lappal kiadott verzió. A raktárakban senki se frissíti a lapokat.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3928) kisvillam válasza MrDerekas (#3927) üzenetére


kisvillam
tag

köszi! ha régebbivel jön az ASUS EZ FLASH 3 Utilityvel frissítsem? (lehet hülyeséget kérdezek, ha nincs benne proci (mert vagy a 9400f vagy nincs másom) attól tudom frissíteni?)

(#3929) kisvillam válasza kisvillam (#3928) üzenetére


kisvillam
tag

oki hülyeséget kétdeztem proci nélkül nem lehet firssíteni :S

(#3930) kisvillam


kisvillam
tag

az a helyzet olyan helyről vásárolom ahol nem foglalkoznak a frissítéssel, valami ötlet vagy ajánlás, BP-n belül hol lehet megoldani?

(#3931) The Goth


The Goth
tag

MrDerekas
Alaptalanul paráztatod itt a népet.

„Akár két éve is állhat polcon, dobozában az a lap.” „Meg egyébként is első bios verzióval jön ki a legtöbb lap, esetleg második verziós is előfordul, de ettől frissebb, csakis akkor ha rossz a lappal kiadott verzió.”

Ez úgy hülyeség ahogy van.
Először is; ez a lap 2018 áprilisában jelent meg a piacon, így eleve nehéz lenne 2 éve állnia egy polcon. Másodszor; még mindig gyártásban van, és a gyártás során az összes gyártó, az összes alaplapját a gyártás pillanatában elérhető legfrissebb biossal látja el.
Harmadszor; ez egy középkategóriás lap, amiknek a legjobban pörög a készlete, így hiába kezdődött a gyártása 2018 áprilisában, a vásárlás napjától számolva 3, legrosszabb esetben is 4, (az 5 már igen extrém eset) hónappal korábbi bios verzióval jut el a vevőig. Ebbe az időtartamba tartozik bele a gyárban való raktározás a hajóra rakás előtt, a több hetes hajóút amivel eljut egy európai kikötőbe, onnan az adott ország (jelen esetben ez a Magyar) központi raktáraiba, majd innen a konkrét üzletek raktáraiba, polcaira. (És itt egy olyan bios verzióról beszélünk ami még 2018 szeptemberi, ami barátok közt is több mint egy év.) A közhiedelemmel ellentétben egyik ilyen raktárban, vagy üzletben sem halmozódik fel akkora készlet egy adott lapból ami ne pörögne ki ezen 3-4 hónap alatt. Mivel egyetlen üzlet sem rendel be felesleges mennyiségeket ezekből, nehogy a nyakukon maradjon, inkább kevesebbet, ezért is vannak olyan üzletek ahol nincs azonnal raktáron és több nap vagy hét az elérhetőségük.

kisvillám
Feleslegesen idegeled magad ezen. Nyugodtan várd meg amíg megjön, azután meglátod.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3932) MrDerekas válasza The Goth (#3931) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nettó hülyeség az okfejtésed. A világ nem így működik és az ipar sem. A két évet általában írtam, nem az adott lapra fókuszálva. :W Nem tudom mire alapozod a leírásod, de hogy nem tapasztalatra, az hétszentség. Ha már szakmai a topik, akkor ne teóriákat gyártsunk amivel sok bosszúságot okozhatunk egy-egy kérdezőnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3933) MrDerekas válasza kisvillam (#3930) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valamelyik közeli pc bolba/szervizbe bebattyogsz a lappal és megoldják. Esetleg előbb telefonon rákérdezel náluk, de szinte mindegyik megcsinálja. (Kézfogástól 4 rugóig mozog az ára.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3934) kisvillam válasza The Goth (#3931) üzenetére


kisvillam
tag

Köszi :) amint kiderül a dolog jelentkezem! :)

(#3935) kisvillam válasza MrDerekas (#3933) üzenetére


kisvillam
tag

Köszönönöm! :)

(#3936) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy kis ASUS Pundit-s masinám. Anno balga módon és körültekintően álltam neki bios-t frissíteni és elkövettem azt a hibát, hogy win alatti netes móddal próbáltam. Ez már vagy 2 éve volt de most előkerült újra az ágy alól a gép aztán gondoltam felélesztem.

Előrebocsátom, hogy ebbe a barebone cuccban nincs fdd és nem is lehet bele rakni.

Jelenség annyi, hogy felpörög és dob egy fekete képernyőt és nincs video jel sem.

Erőteljesen utána olvastam már a dolgoknak ezzel a masinával kapcsolatban de nem jött össze még a recovery.

Ami kavarok a fejemben vannak még azaz, hogy ezen lapnak elvileg van crashfree bios 2 feature-je, de azt nem vágom, hogy ez egy külön utility progi amit valahonnan le kell tölteni, vagy ezt hogy lehet használni?

Letöltöttem a bootdisk.com-ról egy fdd boot disk imag-et (dos 6.22) amibe beleszerkesztettem a lap asus-os honlapjáról a aflash.exe és a .awd bios file-t, majd kiírtam az egészet cd-re. Sajna nincs változás.

Elvileg van valami ilyesmi hogy a boot image-be a config.sys-t meg talán az autoexe.bat-ot törőlni kell de olvastam olyat is hogy az autoexe.bat-ot szerkeszteni kell, hogy eleve indítsa az aflash progit.

Már találtam kollégák aki égetne bele egy új bios-t szóval ez is játszik, de rühellem ha valamit nem tudok megoldani, aztán persze 100x annyi időt cseszek el a dolgokra.

Esetleg valaki tudna segíteni, hogy akkor most hogy is kéne életre keltenem ezt a lapot.

Előre is köszönöm a segítséget!

Tutti

(#3937) MrDerekas válasza Tutti-amigo (#3936) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szólj a kollégának, hogy írja meg azt a biost ;) Amikor a flash-ből akarod flash nélkül beíratni a bios chipbe a bios tartalmát, akkor a legkevesebb a szerkesztés. Iszonyat meló és a sikernek akkor is csak esélye(!) van. Megíratod, indítod, örülsz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3938) #43458816


#43458816
törölt tag

Sziasztok!
Elnézést biztos már lerágott csont,de én nem találtam rá választ.
Vettem egy ilyen lapot: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450%20Steel%20Legend/index.hu.asp#BIOS

Cpu-Z szerint 2.10 Bios van rajta.
A kérdésem az lenne,hogy végig kell fríssitenem az összes Bios-ra vagy egyből mehet a legújabb?

(#3939) The Goth válasza #43458816 (#3938) üzenetére


The Goth
tag

Azt nem Cpu-Z-ben kéne megnézni, hanem belépned a biosba és ott ellenőrizni, mivel a gyártó oldala szerint 2.10-es bios nem is volt ahhoz a laphoz.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3940) Tutti-amigo válasza MrDerekas (#3937) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali! Rendben, köszönöm a vàlaszt.
Üdv
Tutti

(#3941) #43458816


#43458816
törölt tag

Asrock Steel Legend, R5 3600 esetén a Bios-ban mit kell pontosan állítani, hogy tétlenségnél ne 3600 Mhz menjen hanem kevesebben? De persze fel is tudja boostolni magát ha szükséges.

(#3942) xNAGOYAx


xNAGOYAx
tag

Üdv, a kérdésem az lenne ,hogy nekem a lapomon a 2605-ös bios van és szeretném frissíteni a legújabbra a köztük lévőke pl:2704,2801, et is fel kell tennem vagy elég a 2901-et?

(#3943) The Goth válasza xNAGOYAx (#3942) üzenetére


The Goth
tag

Ehhez azért nem ártana többet tudni. Pl. a lap típusát és hogy milyen processzor van benne.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3944) xNAGOYAx válasza The Goth (#3943) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Oh bocsi, Ryzen 5 3600, és egy asus rog strix b450-e gaming lap

(#3945) The Goth válasza xNAGOYAx (#3944) üzenetére


The Goth
tag

Megpróbálhatod egyben, lehet ez a három biosnyi ugrás még nem lesz sok neki, azt ha mégis valamilyen hibát dob, egyszerűen lépésenként frissítsd.

Bocs, ez kimaradt:
A 2704-es biosnál gondolom ezt azért láttad, szóval ha neked ez szempont, akkor inkább ne frissítsd!!
"Removes Gen 4 support when using Ryzen 3000 CPUs"

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3946) kisvillam válasza The Goth (#3931) üzenetére


kisvillam
tag

szia
a legfrissebb 2418as BIOS verzióval jött ki :)

(#3947) The Goth válasza kisvillam (#3946) üzenetére


The Goth
tag

Mondtam, hogy nem kell izgulni. :) Remélem nem idegeskedtél rajta nagyon.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3948) kisvillam válasza The Goth (#3947) üzenetére


kisvillam
tag

nagyon nem mert nem én szereltem végül is össze, benne volt az árban, rákérdeztem mondták nem frissítették a BIOSt :) itthon megnéztem és a legfrissebb volt, igaz a memóriából 2666 MHz helyett 2400 at lát, arra a kérdésre majd a hétvégén pontot teszek :)

(#3949) The Goth válasza kisvillam (#3948) üzenetére


The Goth
tag

Szerintem ahhoz XMP profil kell és olyan RAM ami azt támogatja. Megjegyzem semmi pluszt nem nyersz azon a 266MHz-en a mindennapok során, még játék alatt sem.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3950) kisvillam válasza The Goth (#3949) üzenetére


kisvillam
tag

HX426C13PB3K2/16 XMPs a lap meg ASUS ROG STRIX B360-H GAMING, BIOSban beállítottam 2666 MHzre, de továbbra is 2400 at ír. De van menü ahol 2666 ot. :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.