Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Az öreg HP DC7700-as gépemnek szeretettem volna frissítenie a BIOS-át (pendrive-val).
Az oldalról letöltöttem a Microcode Update for HP 786E BIOS Family Computers with Intel Processors fájlt, C:\swsetupba kicsomagolta.
Ez alapján a videó szerint csináltam volna a dolgokat, de elakadtam, nekem ugyanis nem volt a fájlok közt .rom fájl:

A HP utilityvel formáztam a pendriveot (hogy dos-os bootable legyen) rámásoltam a root mappában lévő szarokat, de újraindítás után azt dobja, hogy replacing the device... Tehát próbálna usb-ről bootolni, de nem tud, gondolom fájó a .rom fájl hiánya (ellenben sok más szar van).
Mit kéne tennem?
Előre is köszi!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3302) Thrawn válasza GeryFlash (#3301) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak a DOS Flash mappa tartalmát másold arra a bootolható pendrive-ra, további infók a Flashbin.txt-ben vannak.

ROM kiterjesztésű fájl azért nincs, mert nem az egész BIOS újult meg ezzel a verzióval, csak új CPU microcode van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3303) GeryFlash válasza Thrawn (#3302) üzenetére


GeryFlash
veterán

Értem.

Csak azt másoltam (ami a képen is van), az sw51243 mappa fájljait nem, mégsem megy.
Innen töltöttem le, a bios kategóriáján belül van egy Business Desktops BIOS Utilities fájl is, próbáljam meg azzal?

Bootme mappa (ami a vidiben van), abban minek kéne lennie? Nekem a FreeDOS for Pendrives fájl kicsomagolt root mappáját jelöltem ki.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3304) Thrawn válasza GeryFlash (#3303) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt a videót csak most néztem. Felejtsd is el az neked nem lesz jó. Neked az lesz jó amit a HP ír ehhez a géphez. A txt fájl amit írtam tartalmaz egy utalást a HP SoftPaq Download Manager programra. Nem találkoztam még vele, de mindkét flashelési metódusnál szükség van rá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3305) GeryFlash válasza Thrawn (#3304) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem jött be, HP SoftPaq Download Manager gyönyörűen kilistázza az elmúlt 10 év összes HP gépét, aztán kiírja, hogy bocsika ehhez nincs driver. HP oldalán fent van két bios is, azt kéne valahogy megoldani hogy bootoljon róla a gép. Esetleg ha dvd kiírom az lehet megoldaná? Csak nem tudom hogy, dataként nem fog róla sztem bootolni, isoként meg ugye nem lehet.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3306) Thrawn válasza GeryFlash (#3305) üzenetére


Thrawn
félisten

Első körben csinálj egy olyan bootolható DOS-os pendrive-ot ami valóban bootol. Nem a *.rom fájl hiánya miatt nem tudsz róla bootolni, annak semmi köze hozzá. Ez itt egy tutira működő leírás: [link]
Ha ez sikerült utána másold rá a DOS Flash mappa tartalmát és mehet a frissítés.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3307) GeryFlash válasza Thrawn (#3306) üzenetére


GeryFlash
veterán

Köszi, este kipróbálom :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3308) maross


maross
veterán

Sziasztok, hol lehet mostanaban biost iratni? Windows 10 alol olyan csodalatosan sikerult a frissites az asus szoftverevel, hogy még a crashfree biost is hazavagta, pedig youtubeon írás kozben nyom resetet a srac, es meg ugy is bootol a rendszer, es keresi manualisan a romot pendriveon/dvdn.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3309) Laca25


Laca25
csendes tag

Sziasztok.
Remélem jò helyre irok.
Vettem egy Pegatron IPMIP-Gs alaplapot,16gb ram bővitési
Lehetőseg miatt.
4x4gb rammal használnám de sajnos csak 2x4 rammal kapcsol be.
Ha mind benne van azt irja hogy frissitsem a biost de nem találtam a hivatalos oldalt.
Ha ebben tud valaki nekem segìteni azt megköszönöm.
További szép napot.

Kovács László

(#3310) Thrawn válasza Laca25 (#3309) üzenetére


Thrawn
félisten

szerk: semmi...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3311) Laca25 válasza Thrawn (#3310) üzenetére


Laca25
csendes tag

micsoda?

Kovács László

(#3312) IstvánLászló válasza Laca25 (#3311) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

(#3309) Laca25
Kevés az információ amit írtál, légy szíves pontosan, ha lehet írd is le milyen alaplapod is van, mert ennek a hiányában nem is tudunk segíteni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3313) Thrawn válasza Laca25 (#3311) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem sok mindent találni erről az alaplapról.
Pegatron IPMIP-GS BIOS H55-0112
Pegatron Ipmip-Gs Bios Update
Azt nem tudom melyik a frissebb vagy hogy van e ezeknél is újabb.

Driver+manual: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3314) Laca25 válasza Thrawn (#3313) üzenetére


Laca25
csendes tag

szia.

Alaplap neve Pegatron IPMIP-GS rev 1.02

Ez a neve többet nem tudok.

Kovács László

(#3315) Urzu_7 válasza Laca25 (#3314) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Indításnál ahol felismeri a processzort nyomd meg a 'Pause/Break' gombot. Ott valahol ki kéne írnia milyen alaplap és bios van. A memóriák milyenek egyébként?

[Ezt] meg [ezt] találtam eddig.

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3316) Laca25 válasza Urzu_7 (#3315) üzenetére


Laca25
csendes tag

Hynix 2x4 ddr3 1333 és kingmax 2x4 ddr3 1333

Mindegyik ram jò duálban mennek csak eggyūt nem megy a 16 gb.
Este megnézem mert most dilgozom de Ami bios-os

Kovács László

(#3317) Urzu_7 válasza Laca25 (#3316) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Hááát, nem hiszem hogy így két külön gyártótól menni fognak, sok mindenben eltérhetnek egymástól azok a ramok, még a feszültségkülönbség miatt is behisztizhet a gép, sőt. Szóval én először egy olyat csinálnék ha tudsz, hogy valamelyiket lecseréled hogy 4 ugyanolyan memóriád legyen mert szerintem ott lesz a probléma. Bár elképzelhető, hogy egy bios frissítés tényleg megoldja, de ez egy olyan istenverte híres lap, hogy mindenhol találhatsz hozzá biost /sarcasm

giran~

(#3318) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Valaki tudna segíteni BIOS frissítésben? Lenne egy csodás ASUS P5LD2 lapom. EZ Flash nincs rajta. Próbálkoztam rufus-al FreeDos-t csinálni, "invalid partition table" feliratot kapok. MS-DOS 6.22-nél meg nem tudom már feltenni az USB-re a BIOS fájl-t (nincs hely).

Valami ötlet van valakinek? :F

(#3319) Riko88


Riko88
csendes tag

Sziasztok!

BIOS frissítési problémám akadt az ezer éves ASUS P5K alaplapomon.Pendrivére(formáztam FAT32-re) feltettem a frissítést viszont az ASUS EZ Flash 2 bios programban(ahol frissíteni kell) nem találom a frissítő fájlt.
Erre a problémára kéne tanács!

Előre is köszi!

Üdv.

(#3320) MrDerekas válasza Riko88 (#3319) üzenetére


MrDerekas
addikt

A pendriv-ra a kicsomagolt flash állományt tetted vagy csak úgy tömörítve? (Ha tömörítve, akkor a letöltött bios frissítést kicsomagolva kell a pendrive.ra rakni.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3321) Riko88 válasza MrDerekas (#3320) üzenetére


Riko88
csendes tag

A kicsomagolt fájlt raktam a pendrivére.

(#3322) xcerazes


xcerazes
csendes tag

Sziasztok!

Napok óta kínlódok egy Asus P5B alaplap bios frissítésével.

Natur EZ Flash frissítés, rev 2104.
Annyit baszhattam el, hogy nem raktam sys defaults-ra flashelés előtt és miután beléptem a friss bios-ba, egyből behúztam az egyik OC profile-t. Nem ment, F2-vel vissza sys def, majd megint próbáltam tweakelni rajta, olyan értékeket is, amik az előző verzióval atomstabilan mentek, de semmi, mindig OC failed.

Amúgy sys def-el elindul a win 7 x64, csak csóró memóriák eléggé underclock módon működnek.
Elvileg semminek sincs baja, ramok jók, legalább is a frissítés előtti 3 évben biztosan.

Gondoltam visszarakom a kimentett bios-t, restart, majd DEL. Ám a bios főképernyője belépés után nem reagál semmire (igen ps/2-es billentyűzetre sem) és a clock sem mozdul, le van fagyva.
Így nem is tudok semmit sem állítani a biosban :W

Elem ki, cmos reset, majd 2x újraflasheltem a 2104-et, de továbbra sem reagál.

2 napja rommákeresem a google-t, de pontosan ilyen hibát nem találtam vagy ha találtam is hasonlót vagy usb input hiba vagy a ram döglött meg.

Ha van bárkinek bármilyen ötlete vagy tapasztalata az segítsen má'! :O
Uff!

(#3323) maross válasza xcerazes (#3322) üzenetére


maross
veterán

Csak az elso reszehez tudok hozzaszolni, erosen biosfuggo a tuning. Anno szepen ment a procim a lapomban, csereltem ketszer is ujabb biosra, es csak sokkal gyengebb ertekeken volt hajlando stabilan menni. Vegul egesz nagy szunet utan a legujabb kiadott bios mar ismet jo volt (szerencsere) - sot, igazabol jobb mint az alap :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3324) #16676096


#16676096
törölt tag

Üdv ! Segítséget kérnék... Lenne egy asus p5b lapom és egy e5430 c0 proci... Ezekhez kellene bios...

(#3325) Thrawn válasza #16676096 (#3324) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplapodon LGA775 CPU foglalat van, a proci amit írsz meg LGA771. Az alaplap támogatási listájában nincs benne és moddolás nélkül nem fog működni valószínűleg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3326) #16676096 válasza Thrawn (#3325) üzenetére


#16676096
törölt tag

Most is arról írok, csak az a a baj hogy rendszer indításnál állandóan F1 és még lassabb is....

(#3327) Thrawn válasza #16676096 (#3326) üzenetére


Thrawn
félisten

Fene tudja miért csinálja, elvileg nem kell hozzá microcode patch, a gyári BIOS ismeri a Xeonokat. De gondolom ezen a részén is túl vagy már.
Alapbeállításokkal is előjön ez a gond? Az elemet is érdemes lenne megnézni és ha kell akkor cserélni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3328) #16676096 válasza Thrawn (#3327) üzenetére


#16676096
törölt tag

Egyik sem jött be...

(#3329) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok!
Egy ASRock 880G Pro3 alaplapról lenne szó. Nem ecsetelem hogyan de sikerült elbaltáznom a bios frissítését. Annyira hogy az alaplapon bekapcsoláskor a visszajelző csak 00-át jelez, tehát semeddig nem tölt be.
Tudok én ezzel házilag kezdeni valamit hogy meggyógyuljon?
Vagy esetleg Budapesten van olyan ember aki tudna nekem ebben segíteni?

(#3330) Ciccuka válasza kukinyo (#3329) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios CMOS resetre se reagál (elem kiszedve 1 napra)?
Valószínűleg ki kell szedni a Bios chip-et és újra kell írni (egy másik ugyanilyen lapban - működés közben kiszedve vagy Bios író géppel). Mindegyikhez szakira van szükség.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3331) Matt1212


Matt1212
csendes újonc

Sziasztok! Ha veszek egy új alaplapot és processzor akkor mindenképpen updatelnem kell a biost? ASUS Z170-K alaplap és i7 6700k processzor

(#3332) Ciccuka válasza Matt1212 (#3331) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem a legfrissebb van fenn, akkor érdemes, de ha minden rendben van vele, akkor nem kötelező.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3333) klampfer válasza Ciccuka (#3332) üzenetére


klampfer
tag

azért a rendszer és komponensek később indokoltá tehetik mégis, hogy frissitsed

Udv, G.

(#3334) zsoca67


zsoca67
tag

P8P67-M lapom van BIOS-t szeretnék frissíteni, de nem tudom melyiket töltsem le. Windows 10 64 bites oprendszerem van, de nem szerepel a listában.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3335) Thrawn válasza zsoca67 (#3334) üzenetére


Thrawn
félisten

A BIOS oprendszertől független, bármelyiket választhatod.
3703 az utolsó BIOS a laphoz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3336) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv

Van egy Asus H81i plus lapom és valamelyiket ezek közül i3 4130/4150/4160/4170-et szeretném belerakni.Kérdés hogy a kell e majd biost frissítenem?A a cpu support listán nem nagyon tudok eligazodni...
Az aida64 szerint jelenleg egy 2304 es bios van rajta.

Learning never exhausts the mind!

(#3337) Thrawn válasza mamusz11 (#3336) üzenetére


Thrawn
félisten

A 2201-es BIOS támogatja a 4170-et az összes többivel együtt, a tiéd pedig már magasabb verziószámú. Egyetlen újabb BIOS van, a 2305-ös, ha gondolod frissíthetsz rá:

H81I-PLUS BIOS 2305
-Improve system stability

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3338) mamusz11 válasza Thrawn (#3337) üzenetére


mamusz11
tag

Ezer köszönet! :R

Learning never exhausts the mind!

(#3339) zsoca67 válasza Thrawn (#3335) üzenetére


zsoca67
tag

Köszönöm!
De most meg elment a bátorságom. Félek, hogy tönkre teszem a lapot. :)

(#3340) Vargal380


Vargal380
csendes tag

sziasztok!
van egy msi alaplapom (msi h110i pro)
frisssitettem a biost a cd programmal és nem bír bekapcsolni ez a sz*r csak pörögnek a ventilátorok meg a monitornál van no signal
reseteltem a cmost
a válaszokat előre is köszönöm!

(#3341) Hahópihe


Hahópihe
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem a BIOS-t egy Intel DX79TO alaplapon és amikor bejött a win, kiírta az IntelDesktopUtilites progi hogy nem érzékeli a cpu fant.
Azóta furán is működik a fan; 680-703 rpm döcög, hiába nő a cpu hőmérséklete
1. Hogyan lehetne ezt orvosolni?
2. Ha a BIOS-t akarnám visszaállítani az előző verzióra, akkor le kellene töltenem az előző verziót az Intel-től, vagy meg lehet oldani másképp is a visszaállítást?
Köszönöm

(#3342) Hahópihe válasza Hahópihe (#3341) üzenetére


Hahópihe
csendes tag

Letöltöttem és visszaraktam az előző verziót, de most meg úgylátom maxon pörög 1506-1622 rpm között ugrál a HWMonitor szerint

(#3343) Thrawn válasza Hahópihe (#3342) üzenetére


Thrawn
félisten

A BIOS beállításai között kellene lennie Fan Control-nak, azt megnézted?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3344) Hahópihe válasza Thrawn (#3343) üzenetére


Hahópihe
csendes tag

Van egy Control Mode ami Auto-n van, de nem tudom változtatni inaktív.
És 1.temperature input : CPU, 2. VR -en van

[ Szerkesztve ]

(#3345) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

M2N-E SLI alaplapon szeretnék BIOS-t frissíteni.
A ASUS EZ FLASH 2 segítségével gondolom DVD ről nem lehet frissíteni?
Az ASUS UPDATE Utility-t honnan lehet ehhez a laphoz letölteni,mert lehet Windows alól is frissíteni?
Vettem új DDR2 RAM-ot hozzá,de induláskor sípol.
Azt mondták,hogy a BIOS frissítés segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#3346) Thrawn válasza GEPESZ66 (#3345) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem mennie kellene DVD-ről vagy egy kisebb méretű (4GB alatti) FAT-re vagy FAT32-re formázott pendrive-ról is. Előtte azért megpróbálnám a CMOS resetet hátha mégis elindul az új RAM-okkal a gép. Milyeneket vettél?

Hahópihe: az Auto beállítás terhelés és hőmérséklet függvényében működik, nem kell meglepődni ha alacsony fordulaton kezd. Eressz a gépre valami prociizzasztó tesztprogramot és figyeld meg, hogy emelkedik e a ventifordulat.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3347) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Van egy GA-H170M-D3H alaplapom. F3-as biossal.
Fel szeretném frissíteni F6-ra.
-Eddig eljutottam, de..
1
2
3
Ennél tovább nem mertem menni. Nem tudom mi az a Face-Wizard (rákerestem, nem lettem okosabb)
Bepipáljam? És ha igen utána mit kell csinálni?

-Vagy ha így csinálom, melyiket töltsem be? 4

Mikor végre, majd felfrissül... A Bios beállításait, újra be kell állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#3348) Thrawn válasza Bal0924 (#3347) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kell bepipálnod a Face Wizardot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3349) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Van köztetek olyan, akinek X99-UD4-es alaplapja van?

Üdv: Rottweiler89

(#3350) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!
Lenne egy hatalmas nagy problémám!

Ma msi live update progival windows alol frissitettem egy MSI H97 gaming3 biosát, és a gép pont most döntött úgy, hogy az nvidia driver szét crash-eli magát, pont bios update közben, így a gép kékhalállal ujraindult!
Azóta a gép nem hajlandó képet kiadni magából se vga-n se igp-n keresztül semelyik porton se! Cmos reset elemkivetel se segített, se kép se hang :W

Tudok ezzel kezdeni valamit??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.