Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Bandita222


Bandita222
újonc

Sziasztok!
Olyan furcsa eseményben van részem amilyet még nem tapasztaltam,tehát adott egy Asus P5KPL AM SE alaplap ami ugye támogatja az Intel Core 2 duo 6750-es proszesszort,de nem hajlandó elindulni vele!
A processzor másik lapban tökéletesen működik!
Ja és az alaplapra felraktam a legfrisebb bios verziót!
Ha esetleg valaki megtudná mondani h mi lehet a probléma azt nagyon szépen megköszönném előre is!!

Bandita222

(#3402) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Boldog karácsonyt és problémamentes alaplapokat Mindenkinek!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3403) draco31


draco31
veterán

Hello!

Adott egy Gigabyte GA-M68SM-S2L (rev. 1.0) lap, F5-ös BIOS volt rajta. Hozták, hogy rakjam újra, mert veszett lassú. Bekapcsoláskor fura volt, hogy a procira azt írja a post kép, hogy ismeretlen. De telepítettem, aztán nagyjából Pentium 2-es sebesség fogadott. Gondoltam frissítem a bios-t, F8-at raktam, mert az F9-nél ott van, hogy az csak béta. bios-ból frissítettem, le is futott gond nélkül, aztán restart. Jelenleg annyit csinál, hogy bekapcskor ég a HDD led 4-5 másodpercig, a proci venti csak felpörög és leáll, és nagyjából ennyi.
Esélyes, hogy hiba csúszott a frissítésbe, vagy a proci adta meg magát? Eléggé fura volt már az is, hogy ismeretlennek írta a procit még a win 7 is amikor felraktam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3404) poffsoft válasza draco31 (#3403) üzenetére


poffsoft
addikt

full cmos reset megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#3405) draco31 válasza poffsoft (#3404) üzenetére


draco31
veterán

Tápkábel ki, elem ki 1 percig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3406) poffsoft válasza draco31 (#3405) üzenetére


poffsoft
addikt

Háát... Csereproci/cserelap tesztelni...

[ Szerkesztve ]

(#3407) RAZERXX


RAZERXX
tag

Sziasztok !
Videó kártya BIOS frissítésben tud valaki segíteni ?

Amd radeon r9 200 dual bios kártyám van amin az egyik bios elszállt egy kis kapcsolóval lehet váltani a bioszok között !

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#3408) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Ezt kívánom én jó és megbízható alaplapot és hardvereket, itt mindenkinek az idén :R B.Ú.É.K!!!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3409) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Sziasztok,
Frissítettem az alaplapom biosát a legújabbra, de csak problémát okozott. Lehetséges régebbi biost "visszatöltetni" ? ASUS Z170 :(

(#3410) MrDerekas válasza ritterkrisz (#3409) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg ezzel. Keress rá. "ASUS BIOS Flashback"

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3411) SpyK333


SpyK333
tag

Sziasztok!

Lenne itt egy " Gigabyte GA-Z68MX-UD2H-B3 " aminek szeretném a biosát a legutolsóra cserélni hogy támogassa az ivy bridge procikat. Nem kezdtem még bele semmibe a kérdésem annyi lenne, hogy most a gyári alap bios van rajta az "F4". A legutolsó az "F13", egyből rakhatom rá az utolsót?

üdv SpyK333

(#3412) MrDerekas válasza SpyK333 (#3411) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze mehet a legutolsó.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3413) SpyK333 válasza MrDerekas (#3412) üzenetére


SpyK333
tag

És maga a folyamat az hogyan zajlik? Keresgéltem már utána de még nem igazán jutottam közös nevezőre a dologgal kapcsolatban.Találtam egy videot ahol a "@BIOS" nevű programot használja az ember. Az megfelelő erre a célra vagy már elavult?

(#3414) MrDerekas válasza SpyK333 (#3413) üzenetére


MrDerekas
addikt

Megfelelő, de javallott bios alól frissíteni. YT-on beírod az alaplapod típusát, mellé h bios update és lesz számtalan találat. Megnézed és megcsinálod ;) Nem ördögtől való. Annyira ügyelj, hogy közben ne menjen el az áram.

Szerk: Minap lusta voltam, mint a fekete föld, nem akartam pendriveval piszmogni és @bios-al frissítettem egy giga G41 lapot. Semmi probléma nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3415) Kristo


Kristo
tag

Sziasztok ! Elnézést ha rossz topik..nem találtam ennél megfelelőbbet !!

Adott volt előző konfigom ( AMD ) váltottam ( INTEL ), viszont az SSD, amin az OS van az maradt.
Újra kell telepítsem a rendszert ? ( Windows 10 ) Vagy szimplán elég ha valamilyen neten fellelhető frissítést keresek ? Vagy mi a véleményetek ?

(#3416) MrDerekas válasza Kristo (#3415) üzenetére


MrDerekas
addikt

AMD konfig drivereivel szerinted mennyire futna a rendszered stabilan, intel platformon? Szigorúan újra kell telepíteni! Ha meg is úsznád a kékhalálokat, amit kétlek, akkor is egy instabil, rosszul működő rendszered lenne.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3417) Kristo válasza MrDerekas (#3416) üzenetére


Kristo
tag

Köszönöm ! ( Az illesztő driverek eszembe sem jutottak XD )
Gyors újra nyomom.

(#3418) SpyK333 válasza MrDerekas (#3414) üzenetére


SpyK333
tag

A pendrive-os frissítés az ennek megfelelően zajlik?
Mert ez sem tűnik valami nagyon "hajde" dolognak :)

(#3419) MrDerekas válasza SpyK333 (#3418) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Arra ügyelj csak hogy FAT32 legyen a pendrive és semmi más ne legyen rajta a bios cuccain kívül. Ja! És ne legyen áramszünet ;) Manapság már nem boszorkányság az ilyesmi. A hőskorban volt kihívás a bios update. Főleg mikor még tech fórumok sem voltak. Akár több hétre is nyúlhatott a felkészülés :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3420) SpyK333 válasza MrDerekas (#3419) üzenetére


SpyK333
tag

Köszi a segítséget, asszem ma megcsinálom. Majd jelentkezem :) remélhetőleg :D

(#3421) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok!

Asus P5K alaplapon volt egy e2160as processzorom. Tudom régi már:) Tettem bele egy e8500-at, viszont ezt nem ismerte fel a bios ezért frissítenni kellett.
Most már működik is szépen, 1 szépséghibája van csak a dolognak.
Amikor hálózaton próbálnék másolni akkor kifagy a gép. Megtalálja hálózaton a másik gépet, el is kezdődik a másolás, úgy tűnik legalábbis, de pár másodperc múlva kifagy.
Lehet ennek az oka a bios frissítés?
Van valami megoldás a gondra?

Előre is köszönöm!

(#3422) MrDerekas válasza ArpiCBR929 (#3421) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hát lehet bios hiba is ugyan, de kevéssé valószínű. Ha visszateszed a régi procit, akkor is kifagy? (A teljes gép/rendszer kifagy?) Egy elem és áram nélküli negyed óra után, újra állítsd be a bios-t és próbáld meg. Ha továbbra is fennáll a probléma, megpróbálhatod ráfrissíteni a legújabb biost ismét, hátha valami gixer volt a települése közben. Illetve ha elindul a gép, próbálj egy cpu stressz tesztet. Ha a procival van a hiba, kiderül.

(#3420) SpyK333 Úgy legyen :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3423) ArpiCBR929 válasza MrDerekas (#3422) üzenetére


ArpiCBR929
csendes tag

Szia!
Igen a gép totál kifagy. Semmire nem reagál, még ctraltdel sem. A proci ahol eddig ment jó volt, a bios elvileg hiba mentesen frissült, legalábbis nem vettem észre rendellenességet.
Megpróbálom elsőnek a full áramtalanítást. Hátha. Az nem túl bonyolult.
Gondolom azért nem túl jellemző az ilyen hiba...

(#3424) SpyK333 válasza MrDerekas (#3422) üzenetére


SpyK333
tag

Megtörtént, nem volt ez olyan nehéz szülés, bár sajnos a windowst azt megviselte :D azt újra kellett huzni, de azon kívül minden rendben ment. Köszi a segítséget :)

(#3425) MrDerekas válasza SpyK333 (#3424) üzenetére


MrDerekas
addikt

Várjál, várjál. A wint nem kellett volna újra rakni! A biost beállítottad újraindulás után? Lehet az ahci mode, ide vagy akármilyen módban van. A frissítéskor ugye egy teljesen gyári bios kerül rá, a gyári beállításokkal. (Alapértelmezett beállítások) Tehát amit valaha is változtattál benne, az nyomtalanul eltűnik.

(#3423) ArpiCBR929 Nem is vonom kétségbe, hogy jó prociról van szó. Csak épp szállításkor, szereléskor is görbülhet el láb, ami aztán hozhat furcsaságokat, de akár észrevétlen is maradhat hosszú ideig. Igen, nem túl jellemző, de előfordul persze.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3426) SpyK333 válasza MrDerekas (#3425) üzenetére


SpyK333
tag

hát, ez egy jó kérdés. Azon nem állítgattam semmit, furcsa is volt h feldobja megint azt az ablakot boot előtt, mindjárt ránézek.
Feldobta ezt a " clock_watching_timeout" problémát. És folyton kékhalálozott. Emiatt döntöttem a reinstall mellett.

(#3427) SpyK333 válasza MrDerekas (#3425) üzenetére


SpyK333
tag

Asszem megvan h mi szórakozott....
Az intel HD graphic drivert nem tudja a win updeter felrakni valamiért, amikor azt elkezdi /kezdené/ telepíteni akkor kifagy a rendszer.
Ez a későbbiekben problémát jelenthet vajon vagy hagyjam rá és ne foglalkozzak vele?
Ha az utóbbit javaslod akkor hol lehet wind10-en belül beállítani h azt a frissítést ne próbálja meg a későbbiek folyamán telepíteni?

(#3428) MrDerekas válasza SpyK333 (#3427) üzenetére


MrDerekas
addikt

Intel hdxxx driver problémás, máshol is olvastam. Ha dedikált vga van a gépedben, akkor a legegyszerűbb letiltani a hardver profilban. (Eszközkezelő, jobb klikk a intel vga-ra és tiltás) Semmi konkrétum nem ugrik be, pár hete olvastam... Keress rá inkább, én passzolom most.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3429) SpyK333 válasza MrDerekas (#3428) üzenetére


SpyK333
tag

Letiltottam aztán majd látjuk mit kezd magával :)

(#3430) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Adott egy MSI H61M-P22 (B3) alaplap, és egy (P0 BIOS verzióval volt eredetileg, P4-ig ment, majd az ME8 az Ivy Bridge miatt és jött az S széria BIOS) S0 BIOS. Felment a Win7 DVD-ről, de az első boot után nem jön be, csak újraindul. A BIOS látja az SSD-t. Az SSD látszódik más gépen, külső meghajtóként, és ott vannak a Win7 és egyéb könyvtárak is.

Semmi nincs húzva, semmi extra és kártya nincs a gépben, csak egy 2.6-os Pentium proci és 4 giga ram.

Dobhatom ki a Sandy Bridge G620-at és vehetek egy Ivy Bridge procit ezért???

[link]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3431) MrDerekas válasza Dracula (#3430) üzenetére


MrDerekas
addikt

A link alapján valóban dobhatod ki, vagy lehetőség szerint downgrade a biosra. Ha egy gyártó ezt így meg meri húzni, hogy egy eleve x. generációs procit támogató lapot egy CSAKIS x+1. generációs processzortámogatásra kigondolt biossal látnak el... azt meg kéne lincselni a tömegnek. Esetleg aprón nézel valakit aki át tudja írni neked a bios chipet egy régebbi verzióra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3432) Dracula válasza MrDerekas (#3431) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi! Downgrade nincs, mert írják is az MSI oldalon:

"* MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.
* It is not possible to reflash back to ME7 if you already update to ME8."

Én úgy vágom át a gordiuszi csomót, hogy holnap veszek egy ivy bridge-s Pentium procit. :)
De valóban szemétség! Sose volt MSI lapom (ez se nekem lesz), de ezek után tuti, hogy nem is lesz.

Kösz, hogy írtál! :R

Üdv!

(#3433) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Gigabyte alaplapnál hogyan jobb frissíteni?
DOS-os pendrive alól, vagy Q-Flash
Frissítés előtt a BIOS-ban vissza kell állítani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#3434) MrDerekas válasza GEPESZ66 (#3433) üzenetére


MrDerekas
addikt

Amelyik szimpatikusabb. Felesleges bármit állítani, mert a frissítéssel úgyis Default beállításokkal indul a bios.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3435) GEPESZ66 válasza MrDerekas (#3434) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha kicsomagolom a zip-ből a BIOS fájlt, akkor a három közül elég a fő fájlt rámásolni a pendriver-ra, ha a Q-Flash-el csinálom a frissítést?

(#3436) MrDerekas válasza GEPESZ66 (#3435) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom milyen bios, milyen pendrive, milyen akármi :) Elfér az egész rajta? Akkor tedd rá. Nem hiszem, hogy az a 0,2 sec másolási idő rövidíti meg életed folyamát ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3437) GEPESZ66 válasza MrDerekas (#3436) üzenetére


GEPESZ66
veterán

[link]

F4 bios van még rajta
GA-H67M-UD2H-B3f

(#3438) MrDerekas válasza GEPESZ66 (#3437) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez csakis egyben mehet. Ha valamelyik nincs, akkor frissíteni sem fogsz. Tovább tartott a kép beillesztése, mintha felmásoltad volna az egészet :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3439) GEPESZ66 válasza MrDerekas (#3438) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sikerült a frissítés.
Csak először nem ismerte fel a pendrivet, mert túl nagy kapacitású volt.
Volt otthon régről egy 256MB-os, azzal jó lett.
Köszönöm a segítséget!

(#3440) hgulyu5


hgulyu5
újonc

Sziasztok!

Adott a következő gép:
Alaplap: ASRock 890FX Deluxe5
CPU: AMD Phenom II X6 1090T
RAM: 4x2GB DDR3 Corsair XMS3 1600Mhz
Táp: Corsair TX650W

Lecseréltem a HD6950 videó kártyámat egy RX480-ra, amivel először csak fekete képet kaptam, a bios-ig se jutottam el. Utána néztem és azt tanácsolták, hogy frissítsek a legújabb bios-ra (2.01F), ezt sikeresen meg is tettem. Ezután elindult a gép, bios-ban csináltam egy gyári visszaállítást és a windows is elindult.
A következő gép indítástól kezdve viszont sikertelen a POST, 54-es hibát kapok (unspecified memory initialization error).
Végig próbálgattam az össze memória modult az összes foglalatban egyesével, de semmi változás. CMOS reset is volt. Szétszedtem az egész gépet és újra összeraktam nehogy érintkezési hiba legyen valahol. A régi kártyával is ugyan ezt a jelenséget produkálja.

Van valami ötletetek mi lehet a gond? Mivel lenne érdemes próbálkoznom?

(#3441) sancy64


sancy64
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg valaki tudja honnan lehetne letölteni Asrock Z77 Extreme4 laphoz 1.2 BIOS verziót .A honlapon a legújabb 2.9 van. Előre is köszönöm !

(#3442) MrDerekas válasza sancy64 (#3441) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg innét letölteni. Vagy tehetsz egy próbát az asrock oldalán lévő béta biosok egyikével. (A Fix CPU load nevűvel pl.)

(#3440) hgulyu5 VGA ki-be újra. Illetve alaposan nézd át a vga slotot, ugyanis hasonlóképpen járt más is. Nála kissé összekócolódtak a sloton belüli érintkezők. De simán lehet hogy valami apró piszok van benne. A processzort ismét szedd ki, nézd át a pineket ott is. Valamint a processzorhűtőt ellenőrízd, nincs-e túlhúzva és hajlította meg a lapot.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3443) sancy64 válasza MrDerekas (#3442) üzenetére


sancy64
csendes tag

Köszönöm az infót.
Üdv!

(#3444) MrDerekas válasza sancy64 (#3443) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs mit. Azért ha sikeres lesz az igp elővarázsolása, jelezd pls ;) Okulásnak nagyon jól jön az ilyen. :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3445) sancy64 válasza MrDerekas (#3444) üzenetére


sancy64
csendes tag

Nos hiába próbálkoztam többféle biosszal,( 1.3, 1.5, L2.21-béta, 2.9), nem sikerült előhozni az igp beállításait.
Visszakerült a legfrissebb 2.9, marad így,feladom! A lap minden része tökéletesen működik ettől függetlenül is.
Köszönöm az érdeklődést,üdv! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3446) MrDerekas válasza sancy64 (#3445) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet kihalt a processzor vagy foglalatának az igp vezérlő része. Merthogy a bios nem is "látja" és azért nincs opció hozzá. Legalábbis valószínű. Ennyi bios teszt után esélyes, hogy nem bios probléma. Persze, lényeg hogy működik, csak marhára zavaró, ha valami - még ha szükségtelen is - nem megy. Köszi a beszámolót! :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3447) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. Ha kiveszem a lapból az elemet, és visszateszem, akkor ez nemtesz csodát arra,hogy régebbi verziójú bios-t visszatudjak tenni gond nélkül?

(#3448) MrDerekas válasza Ga3rieL (#3447) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha kiveszed az elemet teljes áramtalanítás mellett 5-15 percre, akkor az csak egy cmos reset-el ér fel. Tehát a meglévő bios fog indulni default beállításokkal. Upgrade/downgrade megoldások is vannak.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3449) Ga3rieL válasza MrDerekas (#3448) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Igen vannak. csak 1x olyan megtörtént,hogy másképp csinaltam,ahogy másnak jóvolt,én nálam meg rácsesztem, mert utána mikor bekapcsoltam a gépet,nemvolt semmi, 2x kibe kapcsolt magától, 3x-ra meg úgy maradt,és nemvolt semmi.ésha most usbről akarom downgradelni,akkor this file not a proper bios, vagy ilyen valamit kiír

(#3450) MrDerekas válasza Ga3rieL (#3449) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez így kb semmi. Nincs információ ami alapján segíteni tudnék. Youtub-on beírod a lapod tipusát, mellé hogy downgrade és a találatok között biztos lesz olyan tutorial ami alapján sikeres lesz a dolog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.