Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) bot1978


bot1978
senior tag

SPI BIOS FLASH programozó csipesz használata mennyire pilótavizsgás? Még sosem használtam.

Asrock Z77-es Extreme4M alaplapom north bridge - igpu multi-monitor menü egyszerűen eltűnt a BIOS-ból, pontosabban [ehhez képest] a PCIE3 alatt minden menü eltűnt és hiába frissítem a BIOS-t, cserélgetek ramot, procit, a startup logo változik és a bios verzió változik flash után, de a menük nem jönnek vissza és nem indul az alaplap csak dedikált VGA-val. Egyik napról a másikra tűnt el. Soha nem használtam IGPU-t. Egyszercsak 16GB helyett 8GB RAM-ot írt a Windows, ez tűnt fel.

Ez az ami igazán zavar, hogy csak 2 memória modult címez meg azóta a négyből és ez egyetlen BIOS bug végül is, mert az igpu-nak osztott memóriája lenne ha lenne olyan menü, nyilván az kavar be. Másnak is volt hasonló, hogy eltűnt menüpont a BIOS-ból és nem segített semmi, se cmos-clr, se flash semmi.

Hosszas keresgélés után találtam egy srácot, aki megoldotta.
idézem:

Well, since Asrock totally ignored me, I went ahead and removed the BIOS chip and reflashed everything with a SPI programmer, I also removed the lock bytes in BIOS bin to enable host read and write to Intel ME. My overclock settings, IGP, memory settings, etc are back. Thanks Asrock for nothing.

Hopefully if the problem reappears, with host write enabled I'll be able to reflash Intel ME part without the need of the SPI programmer, it's not funny to have to remove the BIOS from the motherboard socket.

(#4052) renegat1 válasza bot1978 (#4051) üzenetére


renegat1
tag

Szia! Kivehető a BIOS chip. WINBOND 25Q64BVAIG vagy
WINBOND 25Q64FVAIG található benne. Így nem csipeszt kell használnod. MiniPro-val, CH341-el is lehet írni többek között.

(#4053) egymegegy1 válasza renegat1 (#4052) üzenetére


egymegegy1
tag

Sziasztok végre találtam egy élő topikot bios ügyben. Van egy asus x370pro alaplaom ami a bios frissítés közben ujra indúlt munka folyamat befejezése előtt. Most se kép se hang , billentyűre egérre nem reagál. Sajnos a lehetősegeim kis városomhoz képest korlátozottak mivel bios flash-elésel (eeprom írásal) nem foglalkoznak . Arra gondoltam veszek egy eeprom írót [link] és maga megoldom feltéve ha nem túl bonyolult és nem kell forrasztani. Ezzel a kis kütyüvel házilag megoldható vagy bízzam szakemberre és küldjem pestre 2+2ezer posta +7 ezer ft eeprom írás? :F :F :F :F Az alaplapon bios mellett van JTAG csatlakozó..

(#4054) bot1978 válasza renegat1 (#4052) üzenetére


bot1978
senior tag

Olyan USB-set láttam ezresért, amin CH341A chip van. Az alaplap árával összemérhető költségekbe nem verném magam. Szamárvezetőt láttam a neten, ha már megvan a szerszám, csak nem akarok olyasmit venni, amivel csak a szívás van... ha nagyon vacakolós olcsó "szerszámmal" akkor hagyom a fenébe.

ja igen, annyit akartam még kérdezni, hogy DOS alatt érdemes esetleg megpróbálni? Történhet bármi más, mint instant flash? Eddig mindig instant etettem meg vele a rom file-okat penről, de jól gondolom, hogy tökmindegy igaz?

Az a baj ezekkel manapság, hogy nem tudja az ember mi a tosz van. "Ha érzékel dedikált VGA-t, akkor egyes igpu-ra vonatkozó menük eltűnhetnek", de ég szerelme miért csinálnak ilyeneket? Miért nem lehet egy olyat elkövetni, hogy szakértő mód és minden menü ott van ha kell ha nem. Most ha van benn VGA nincs menü, ha nincs benn VGA kisípol, hogy nem talál GPU-t, mindegy melyik proci van bent toszik IGPU-t használni. Egyesével minden RAM bank működik, de egy csatornán egyszerre csak egy modul. Megy dualban az a kettő A1-B1 vagy A2-B2, de ha 4 modul van benne, akkor A1-B1 nincs megcímezve. Aida látja, hogy benne van, de a BIOS nem címezi meg.

És ebben az átok BIOS-ban nincs memory remap régen ilyen vót, régen minden jobb vót. Jaj de bosszantó dolgok ezek.

(#4055) Moszatocska


Moszatocska
újonc

Sziasztok, uefi biost akarok frissíteni, de nem találok semmiféle linket.(cpu csere miatt akarok)
alaplap: msi ms-7778 (fm2 foglalat)
processzor: A4-5300b (erről a8-5600k-ra akarok cserélni)
többi infó: https://imgur.com/sOB7tnt
szóval igazából egy bios letöltési linket szeretnék kérni tőletek, vagy bármilyen segítő hozzászólást, mert nem igazán értek hozzá.. :W

(#4056) Thrawn válasza Moszatocska (#4055) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4057) Moszatocska válasza Thrawn (#4056) üzenetére


Moszatocska
újonc

Én itt nem találok letöltési linket :N

(#4058) MrDerekas válasza Moszatocska (#4057) üzenetére


MrDerekas
addikt

Talán ha kiválasztanád az oprendszert. (Choose different OS)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4059) egymegegy1


egymegegy1
tag

Valaki valami ötlet???? [link]
Esetleg eprom írás elkerülhető vagy a link által kérdésre válasz? :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4060) MrDerekas válasza egymegegy1 (#4059) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez a lap nem tudja véletlenül az egygombos flasht? Tehát nincs az alaplapon egy dedikált usb port, amin keresztül, akár proci nélkül is tudod flashelni a bios-t? Valamint néhány gyártónál van trükk arra, hogy a korábbi biost be lehessen tölteni. (dual bios)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4061) egymegegy1 válasza MrDerekas (#4060) üzenetére


egymegegy1
tag

Legjobb tudomásom szerint általad említett lehetőségek eggyikével sem rendelkezik a lap.

(#4062) Moszatocska válasza egymegegy1 (#4059) üzenetére


Moszatocska
újonc

win10-em van, de ott nincs olyan

(#4063) MrDerekas válasza Moszatocska (#4062) üzenetére


MrDerekas
addikt

Istenem... windows8 és annyi. :W

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4064) Moszatocska válasza MrDerekas (#4063) üzenetére


Moszatocska
újonc

ugyanúgy működni fog vele? :C

(#4065) MrDerekas válasza Moszatocska (#4064) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, mert a biosznak baromi mindegy mi fut a gépen. Legalábbis jelen helyzetben.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4066) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Adott egy Z390 Aorus Elite lap ezzel a bios-al, ramot cserélnék jelenleg 2x8gb kingston van benne, és váltanék 2x16gb-ra megéri frissíteni a legújabb bios-ra? illetve stabil a legújabb bios? egy 9900k proci van benne ez nem tudom mennyire számít. segítségeteket előre is köszönöm! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#4067) MrDerekas válasza nyozo (#4066) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ami nem romlott el, azt nem kell javítani. Nézd meg a release mit ír az összetevőkről. Ha nincs közte olyan, ami neked kell és a jelenlegi verzióval stabilan működik, akkor kb felesleges frissítened.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4068) nyozo válasza MrDerekas (#4067) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#4069) Moszatocska válasza nyozo (#4066) üzenetére


Moszatocska
újonc

Vázolom, hogy mi történt:
-Letöltöttem a bios frissítést.
-Kikapcsoltam a bitlocker-t.
-Elkezdtem setupolni a bios fájlt.
-Behozott egy CMD ablakot, ott néhány dolgot lefutatott, (%-ban mutatta a haladást)
-Újraindult a gép, ugyanúgy ahogy ezelőtt is csinálta, és ennyi, szóval szerintem valami nem volt jó.

(#4070) Thrawn válasza Moszatocska (#4069) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS frissítés után az alap, hogy újraindul a gép. Sikerült a frissítés? A CPU-Z kiírja az aktuális BIOS verziót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4071) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok!
Szeretném frissíteni a BIOS-t, hogy a lap az új procit fogadhassa.
Már mindent próbáltam, de az istennek sem akar elindulni a folyamat, és nem értem mi az anyja kínja van.

A lap egy Asrock B85 Pro4.
Pendrive egy Kingston Datatraveller 8Gb, ami már FAT32-re van állítva
(próbáltam üres HDD-t FAT32-re állítani, de nincs olyan opció a formázás menünél)

BIOSba értelemszerűen belépek és indítanám a flash részt, be is jön egy kis ablak amiben írja hogy mi van, azaz látja a pendrivet és tartalmát, de meg is áll a tudomány.
Ezt a folyamatot csináltam, de az alsó 2 grafikus képen "látható" kis ablak már nem jön be.
Próbáltam a winowsos részt is, indítom rendszergazdaként, ahogy a leírás mutatja, de csak egy "ok""""" lehetőség jön be, ahol írja hogy az instant flash vagy internetes verziót válasszam.
Na és itt jön képbe a netről való frissítés, aminél megintcsak nem csinál semmit, mert a végén közli hogy nincs internetkapcsolat.. :W

Tud valaki valami okosságot, hogy tudom ezt a nyavaját frissítésre bírni, és ne legyen felesleges kidobott pénz a prociért?

Üdv :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4072) Thrawn válasza Aryon87 (#4071) üzenetére


Thrawn
félisten

Kis is csomagoltad a BIOS-t a zip-ből és úgy van a pendrive-on?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4073) Aryon87 válasza Thrawn (#4072) üzenetére


Aryon87
félisten

Persze:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4074) Thrawn válasza Aryon87 (#4073) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld a 2. lehetőséget, azaz bekapcsolás után kezdd el nyomogatni az F6-ot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4075) Aryon87 válasza Thrawn (#4074) üzenetére


Aryon87
félisten

Azzal se indul el.
Ami a linken van, az utolso kepen levo ablakot kellene lassam, de ahelyett csak a "gombok" nelkuli verzio jon be

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4076) Aryon87 válasza Aryon87 (#4075) üzenetére


Aryon87
félisten

Ennyi történik:

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4077) Thrawn válasza Aryon87 (#4075) üzenetére


Thrawn
félisten

Melyik verzió van most fent? Próbáld meg a sorban következőt, ne a legfrissebbet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4078) Aryon87 válasza Thrawn (#4077) üzenetére


Aryon87
félisten

1.60. probaltam az 1.80-al is es a legfrisebbel, a 2.40-el is. Semmi nem tortenik.
Egyszeruen nem ertem.:(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4079) Aryon87 válasza Aryon87 (#4078) üzenetére


Aryon87
félisten

Sikerült végül. Csak 6 órám ment el rá :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4080) Thrawn válasza Aryon87 (#4079) üzenetére


Thrawn
félisten

Kitartó voltál :)
Mi volt a trükk?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4081) Aryon87 válasza Thrawn (#4080) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig már 2x feladtam és közel jártam hogy a gépet repítsem ki az ablakon :))

A winowsos telepítés lett végül. Eleinte az se akart összejönni, mint kiderült a kompatibilitást kellett beállítani neki. Win7-es kifagyasztotta a bootolás elején, a win8 verzióval egyből indult.
Viszont most olyan gondom lett, hogy a ramok nem dual channelban mennek, hanem single channelben... :W
Majd szétkapom, kiveszem a procit és vissza. Elvileg ez a megoldás.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4082) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nincs(?) most ugyan szükségem rá, ezért elméleti kérdés, de ha frissíteném a BIOS-t, lehet csinálni neten keresztül is? Alaplap tudja.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#4083) MrDerekas válasza Hegyirabló (#4082) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha tudja a lap akkor igen. Mondjuk ha sok kiadott verziólépés történt a lapon levő bios-hoz képest, akkor nem biztos, hogy lefut. (Az online update 1, max 2 verziós frissítésre van kitalálva. Általánosságban)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4084) attila720


attila720
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!

ma raktam össze az alábbi gépet:
Alaplap: Gigabyte B450 DS3H
Videókártya: MSI Geforce RTX 2060
Proci: AMD Ryzen 5 3600x
Táp: Chieftec A-90 (650W)

Összedugtam a gépet, elindítottam simán beléptem a BIOS-ba, majd gondoltam hogy régi BIOS szoftver van rajta ráraktam az F32-verziót (ezt kell az F40;F50 elött) és a végén jöttem rá hogy eredetileg már az F50 verzió volt rajta. újraindult a gép a BIOS (vissza)frissítése után de azóta nem ad ki jelet a videókártya, nem tudok belépni a BIOS-ba, mit kellene, mit tudnék csinálni ilyenkor? Köszi a válaszokat!

(#4085) attila720


attila720
csendes tag

ha jól olvastam utána, ez a verzió nem ismeri még fel a Ryzen 3000 szériát.....
Csak az a lehetőség áll fenn ilyenkor, hogy egy régebbi processzort teszünk bele a gépbe azzal felfrissíteni az alaplapot, majd újra bele az új processzor?

(#4086) MrDerekas válasza attila720 (#4085) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen ez a sztenderd eljárás. Kivéve ha a lapod támogatja a direkt flasht. (Kapcsolóval ellátott usb port az I/O panelen, ha van. Lapod doksija ad erről tájékoztatást) Van valami neve is ennek a ficsőrnek, de nem ugrik be.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4087) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ha egy alaplapnál szeretnék frissíteni, akkor egyből a legújabb BIOS verziót telepítsem, vagy szépen sorjában?
Azért kérdezem, mert adott egy MSI B150 Gaming M3 lap B5 BIOS-sal. Az MSI Update a B7-et ajánlja fel, a honlapon viszont van ezeknél sokkal újabb. Mondjuk az is igaz, hogy a B8-as támogatja az új generációs CPU-kat.
https://www.msi.com/Motherboard/support/B150-GAMING-M3
Tehát mi legyen a sorrend? B5 után, B7, majd a többi, vagy egyből az új? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4088) Thrawn válasza Dolphine (#4087) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy látom nincs külön kiemelve egyik BIOS-nál sem, hogy melyik frissítést kell muszájból megcsinálni mielőtt továbbhaladsz, így mehet fel rögtön a legfrissebb (BC).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4089) Dolphine válasza Thrawn (#4088) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4090) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Bios fájl gyártótól letöltve, winrar azt írja hogy sérült vagy nem támogatott fájl.7 zip kibontotta de,csak ennyi van ott:

Valahogy azt érzem hogy ez így nem jó... Mi lehet a gond?
Rég frissítettem biost, de nem ilyen adatok rémlenek..

(#4091) Brekkk


Brekkk
senior tag

ASUS Prime X570 p BIOS frissítést szeretnék csinálni.
Jelenleg 0807-es BIOS van fent.
Azóta megjelent a 1005, 1201,1404,1405 és a legfrissebb 1407

Mehet egyből a legfrissebb, vagy az összes előzőt telepítenem kell?
Vagy engedjem rá a legfrissebbet, és majd szól a frissítő, hogy a korábbi is kell?

Arra vonatkozó infót nem látok, hogy kellenének a korábbiak az ASUS oldalán

[ Szerkesztve ]

(#4092) Thrawn válasza konci79 (#4090) üzenetére


Thrawn
félisten

Alaplap típusa? Mi volt a fájl amit letöltöttél?

Brekkk: Ha nem írják külön akkor elég a legutolsót feltenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4093) konci79 válasza Thrawn (#4092) üzenetére


konci79
őstag

Asrock B450m Pro4-f. 2.0 bios.
Egyébként másik lap biosát is megnéztem,ugyanaz az eredmény... Giga,msi zip-eket meg simán kicsomagolja,csak rápróbáltam,hogy nem a-e nálam van a gond,de nem.
lehet valami központi asrock hiba??

(#4094) Thrawn válasza konci79 (#4093) üzenetére


Thrawn
félisten

Én Total Commandert használok, az kicsomagolta ezt a zipet simán. Ez a fájl van benne:
B45MP4F2.00

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4095) konci79 válasza Thrawn (#4094) üzenetére


konci79
őstag

Igen,és ha rányomsz erre akkor kiírja hogy sérült...
Vagy ezt már nem kell tovább megnyitni,ezt másoljam a pendrivra?? :F
Szerk:

[ Szerkesztve ]

(#4096) BluEyes válasza konci79 (#4095) üzenetére


BluEyes
őstag

Win10 fájlkezelője símán kibontotta a zipet, meg a Total Commander is.
Winrar meg 7zip, hát biztos jó ha fenn vannak a gépeden, de nem árt egy frissebb verzió belőlük.
A kapott fájl kiterjesztése 00, ilyen kiterjesztés ugyebár nincsen, tehát nem kell kattintani rá, ez nem .exe vagy .bat, nem fog indulni.

Igen, ez maga a bios fájl, pendrájvra vele, aztán mehet a frissítés.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4097) konci79 válasza BluEyes (#4096) üzenetére


konci79
őstag

Akkor itt máshogy megy mint pl. a gigánál?
Ott ugye autexec.bat fájl,meg efiflash.exe,meg alaplap típusos fájl megy a pendrivra...
Ez asrock sajátosság,vagy mi a f.sz?

Szerk: Mindegyik programot most raktam fel,legfrissebbek..

[ Szerkesztve ]

(#4098) konci79 válasza BluEyes (#4096) üzenetére


konci79
őstag

És valóban :R
ASRock chat Magyarországon, Facebook-on, nem volt a helyzet magaslatán.
Giga lapom volt ezelőtt, ott máshogy ment... Köszönöm!
Bár mikor pár órája sz.ptam vele, kezdett derengeni hogy nem ez lesz vajon a megoldás :W :W

(#4099) BluEyes válasza konci79 (#4098) üzenetére


BluEyes
őstag

alaplap típusos fájl - ez ugye itt is megvan, a bios fájl az. A többi meg azért kellett, mert egy gép működéséhez kell legalább valami minimál oprendszer, aztán kell egy flash progi, ami megírja a biost (efiflash), stb.
Ezek mind beleférnek a mai modern lapok biosába (efijébe na, csak sose fogom megszokni :D), EZflash vagy hasonló néven ott van a menüben. Így csak a bios fájl kell, és a lap a többit megoldja.
Sok sikert a frissítéshez! :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4100) Brekkk válasza Thrawn (#4092) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi. Simán felment a legfrissebb BIOS, még egy ilyen nagyon régire is.
(ASUS prime X570-p)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.