Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Fox Mulder válasza Irvkhf (#3799) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ha brand gépben van akkor érdemes felnézni a gyártó honlapjára és ott a géphez támogatott oldalról elképzelhető, hogy lesz Windowsból futtatható exe fájlban.

(#3802) MrDerekas válasza Fox Mulder (#3801) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet, de ez az eljárás a tőlem jobban hozzáértők (és a magam véleménye) szerint nem egy ajánlott megoldás. A bios frissítés - bár mára hóteccerű feladat - egy kényes folyamat és a futó oprendszer esetleges hibája, valamely futó folyamata csak sokszoros rizikó faktort jelent. Inkább végszükség esetén szabad csak win alól frissíteni ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3803) R1200GS


R1200GS
aktív tag

MSI p45 neo2 ms-7512 ver 1.1 lapban szeretnék egy xeon 5460-at használni. Szeretném a procit húzni, ehhez biost kellene frissítenem.
Innen letöltöttem a moddolt biost.

Megnéztem ezt a videót is.
Viszont nem szeretném elrontani, korábban csak windows-ból frissítettem biost.

A gépet még nem raktam össze.
Mi lenne a menete?
Úgy frissítsek bioszt, hogy a xeon legyen a lapban, vagy egy normál 775-ös proci?
Az usb-n lennie kellene dosnak is?
Letöltöttem egy 3.3-ast.

(#3804) Fox Mulder válasza MrDerekas (#3802) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ezeknél a brand gépeknél csak Windows alól indítod és újraindul a gép és magától megcsinálja! Semmi köze az oprendszerhez. Ezt azért csinálták, hogy a hozzá nem értők is el tudják végezni, mellesleg a régebbi lapok válogatnak a pendrive-ok között vagy el sem fogadják.

(#3805) MrDerekas válasza R1200GS (#3803) üzenetére


MrDerekas
addikt

A 775-ös legyen benne értelemszerűen. A xenonra váltás miatt kell a moddolt bios, tehát a xeonnal el sem jutsz a frissítésig jobbik esetben. Rosszabbikban mégis eljutsz és frissítés közben dob egy hibát, az nagyon sok plusz meló lesz. Tehát összerak, 775 be, upgrade, 775 ki, xeon be.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3806) R1200GS válasza MrDerekas (#3805) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Közben kiderült, hogy már moddolt bios van a lapon. Össze is állt a gép, szépen megy.

(#3807) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Sziasztok
Székesfehérváron tud valaki olyan PC boltot ahol tudnak BIOSt frissíteni?
Asrock B150 Pro4/3.1 lapot kéne frissíteni, mert a G4600 -as procimat nem ismeri fel.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#3808) Fox Mulder válasza a1rl1ne (#3807) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nincs ismerősöd akinek van hozzá processzora? Mert a cpu supportnál amelyik mellett az van, hogy "ALL" azzal tudod frissíteni.

(#3809) a1rl1ne válasza Fox Mulder (#3808) üzenetére


a1rl1ne
tag

Megoldódott közben a dolog, de azért köszi a segítséget. :)

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#3810) TothMarci135


TothMarci135
újonc

BIOS frissítés megszakadt, mit tegyek?

Pontos alaplap: GA-H81M-HD3 (Rev. 2.0)

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-h81m-hd3rev_20#kf

Szóval a Gigabyte App Centerbe frissítettem éppen a BIOS-t FA verzióról FB verzióra, de valamely okból megállt a frissítés(a számítógép nem állt le, csak befagyott) Majd tápkábelt kihúztam, és legközelebb már nem indult a számítógép sehogy sem. Dupla BIOS-os az alaplap. BIOS elemet kivettem több órára, visszatettem. Úgy se indult. Az elem nélkül se indul. Maga a gép természetesen bekapcsol, de semmi kép, a BIOS-t se adja be természetesen, lemezt se tudok bootolni. Mit tegyek?

(#3811) renegat1 válasza TothMarci135 (#3810) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
[link]

(#3812) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy érdemes Award F12 Biost frissíteni Uefi-re? Illetve egy ilyen frissítésnél mire érdemes odafigyelni? Még sosem csináltam bios frissítést, és nem akarom, hogy egyből az első legyen az utolsó is. :) Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#3813) MrDerekas válasza Don.Corleone (#3812) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha win8-10-et használsz, akkor érdemes lehet. Különösebben ügyelni max arra kell, hogy ne legyen közben áramszünet. Pár YT videót megnézel a hogyanról és nem lesz gond.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3814) Heroes fan


Heroes fan
őstag

B250M gaming pro alaplapra letöltöttem a bios frissítést de mivel nem telepítős hova kell másolnom?

(#3815) MrDerekas válasza Heroes fan (#3814) üzenetére


MrDerekas
addikt

Fat32re formázott pendrivera. De nézz meg legalább egy jutub videót a lapod frissítésének menetéről.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3816) Heroes fan válasza MrDerekas (#3815) üzenetére


Heroes fan
őstag

Olyat nem találtam sajnos. Ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#3817) MrDerekas válasza Heroes fan (#3816) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem.
Itt nézelődj. Leírást itt találsz visszaolvasva, de ahonnét letöltötted, ott is van leírás arról, miként is kell bios frissítést (bios update) csinálni. Mivel a kérdésed alapján úgy érzem, nem csináltál még ilyet, ezért bátorkodom a videós felkészülést javasolni. Ugyan nem ördögtöl való manapság egy update, de nem árt odafigyelni pár dologra és precizen végrehajtani a folyamatot. Egyetemes leírás nincs, mert ahány gyártó, annyi féle megoldás és még kétszer annyi létezik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3818) Heroes fan válasza MrDerekas (#3817) üzenetére


Heroes fan
őstag

(#3819) MrDerekas válasza Heroes fan (#3818) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez már ok ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3820) Heroes fan válasza MrDerekas (#3819) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akkor így csináljam meg?

(#3821) Heroes fan válasza MrDerekas (#3819) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem kell lementeni nekem azzal kezdi.

(#3822) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Megcsináltam a frissítést de ugyan olyan rossz játszhatatlan minden.

(#3823) Lucky77


Lucky77
csendes tag

Sziasztok!

BIOS frissítést garanciában megcsinálnak ingyen ? Sajnos benéztem a Ryzen 5 2600-al, és nem tudom életrekelteni az újonnan összerakott gépemet. Gigabyte GA-A320M-S2H a pontos tipus.

(#3824) MrDerekas válasza Heroes fan (#3822) üzenetére


MrDerekas
addikt

1 vagy nem sikerült a frissítés
2 vagy nem a bios miatt "játszhatatlan" minden.
Semmit nem tudok a konfigodról, sem a vélt vagy valós hibáról. Egy teljes konfig és hibaleírással várunk itt szeretettel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3825) MrDerekas válasza Lucky77 (#3823) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem biztos. (Inkább nem) Előre szokás kérni a frissítést, ha netes rendelésre jött a lap. De akármelyik közeli pc boltban, szervizben megcsinálják neked pár perc alatt csokiért, sörért, pár ezresért. (Az árfolyam bolt függő :) )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3826) Heroes fan válasza MrDerekas (#3824) üzenetére


Heroes fan
őstag

Gond nélkül felírta magát kiválasztottam a frisset amit ráraktam a pendrivére és gond nélkül lement, aztán mikor végzett akkor újraindult a gép. Tehát semmi baj nem volt vele.

(#3827) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok,

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy alaplapot mert meghalt a régi. Ellenben az új alap biossal nem támogatja a cpumat csak 2.2 számú BIOStól fölfele. Sanszos frissítenem kellene de hat...ugye....nincs mivel/hogyan. Ilyenkor mi a teendő?

Használt lapról van szó mert a konfigom régi és új lapot már nem találtam hozzá (ami volt nem tetszett).

S 1155
tárgyi lap egy asrock z68 fatality gen3 (sanszos alap biossal, előző tulaj Sandyvel használta nekem Ivy van)
tárgyi cpu 3770 i7

Jóóóóóól megszivattam magam. Tünet, se kép se hang error 55 ami a manual szerint "no memory install" de ez bs mivel 4 féle rammal minden féle alakzatban próbáltam. Majd a biosra hívta fel a figyelmem akitől vettem miszerint alapból csak Sandyt támogat. Túrtam a netet és ezt a hibakódot dobta másnak is mikor a cpu nem volt kompatibilis.

Van aki frissít biost vagy vennem kell egy sandy cerka procit ezresért, hogy betegyem, frissítsem majd visszacseréljem és növeljem az ökológiai lábnyomom, hogy soha többé nem használom a cerka procit.

Más ötlet esetleg? Van aki flashel biosokat? Vagy kuruzslás?

Köszi előre is a segítséget.

Üdv
Máté

(#3828) MrDerekas válasza Lazsnak (#3827) üzenetére


MrDerekas
addikt

Közeli pc boltba hónod alatt a lappal bemész és kérsz egy frissítést. Vagy veszel egy procit. Vagy kölcsönkérsz egyet. Másként nem fog menni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3829) Livius válasza Lazsnak (#3827) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem az a fajta megoldás lehet a legolcsóbb, ha veszel egy bitang olcsó olyan CPU-t ami az "All" Bios verzióra van említve a CPU support listában.

Pl ez, 1000 Ft és jó lehet. Ennél a pénzért mindenki csak többet fog kérni, ha BIOS-t kell frissíteni valami szolgáltatásként. [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3830) Lazsnak válasza Livius (#3829) üzenetére


Lazsnak
tag

Igen, én is erre jutottam. Már le is zsíroztam egy G850et 960 hufért :), annyi lesz mint a posta. Én is pont ezt a procit néztem, mert valóban ALL BIOS.

Nincs mese, akkor még várok egy kicsit.

(#3831) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Csináltam egy dos-os pendrivot. Rámásoltam a afudos-t meg az írandó rom-ot.
De az afudos megfagy. Szerencsére még a bios írás előtt.
Az is érdekes hogy a dos hibaüzenetekkel indul. Mellékelek képeket. Esetleg valaki tudja mi a megoldás, hogy működésre bírjam az afudos-t?
A dos-os pedrive-ot rufus-al klészítettem.


[ Szerkesztve ]

(#3832) MrDerekas válasza Toomy (#3831) üzenetére


MrDerekas
addikt

Másik pendrive-ra lesz szükséged. (Nem ástam bele magam, az afudosnak nem elég ha szimplán egy fat32-re formázott pendrive-ra másolod?)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3833) Toomy válasza MrDerekas (#3832) üzenetére


Toomy
senior tag

Próbáltam CF kártyával ezzel is ugyanaz a helyzet.
Free-dos kell az afudos mellé.

(#3834) Toomy válasza Toomy (#3833) üzenetére


Toomy
senior tag

Az van hogy a lap sérült bios-a miatt vannak a free-dos-os hibaüzenetek is. Most kipróbáltam egy másik gépnél és két laptopnál a készített pendrive-ot, ott hibaüzenet nélkül bejön a free-dos és az afudos sem fagy le. Akkor nincs más megoldás, bios chip kiszed és viszem bios írásra.

(#3835) BigStake válasza Toomy (#3834) üzenetére


BigStake
csendes tag

Sziasztok
Kérdezni szeretném hogy frissítettem bios-t asrock b450 gaming k4 alaplapon a legfrissebbre és az útmutató szerint így kellett volna kinéznie. Nekem a rom layout sorban rákérdezett y/n - val hogy biztos cseréljem ez mit jelenthet mindent úgy csináltam ahogy leírta. Igaz a 2 bios frissítés között volt egy vga csere is úgy emlékszem lehet ahhoz köze ? Felment rendesen az új bios csak kíváncsi vagyok mi lehetett ez.

(#3836) MrDerekas válasza BigStake (#3835) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha jól olvasom, akkor a rendszer leáll yes esetén a frissítés után.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3837) BigStake válasza MrDerekas (#3836) üzenetére


BigStake
csendes tag

Azt nem fotóztam le sajnos de nem erre gondolok hanem a rom layout sorban is megállt egyszer és ott is azt kérdezte hogy yes vagy no és utána jött be amire te gondolsz az újraindításos kérdés. tehát a chech rom layout sorban is megállt csak nem tudom hogy az mit jelent mi nem tetszett neki ?

(#3838) MrDerekas válasza BigStake (#3837) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem biztos, hogy nem tetszés. Inkább szimpla megerősítés lehetett.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3839) BigStake válasza MrDerekas (#3838) üzenetére


BigStake
csendes tag

Igen meg tekintve azt hogy működik rendesen, nagy baj nem lehetett köszi azért a segítséget inkább el is engedem csak kíváncsiságból érdekelt hogy mi lehet ez a rom layout. Legközelebb biosban frissítek láttam fentebb te is azt ajánlod :)

(#3840) MrDerekas válasza BigStake (#3839) üzenetére


MrDerekas
addikt

:) Csak összeáll már nekem is. A ROM ellenőrzést okéztad le. Elengedhető, ahogy írod is ;) És bizony legközelebb bios alól :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3841) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. Az érdekelne hogy Z370-es lapokon lehetséges-e downgradelni a biost?
Biosból az EZ flash természetesen nem csinálja meg "Not a proper bios" üzenetet kapom.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#3842) MrDerekas válasza Dency01 (#3841) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gyártóspecifikus az opció. (No meg hogy Intelék mennyire nyúlnak bele...) Youtube-on keress rá, mert van amelyik lapnál megoldható pici trükkel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3843) Dency01 válasza MrDerekas (#3842) üzenetére


Dency01
aktív tag

Aham, keresgéltem de nem találtam csak update videókat. Azon is gondolkoztam hogy a crashfreebios-al meglehetne csinálni, nem tudom hogy ez hogy működik pontosan. Elvileg ha elbaszod a bios flasht, mondjuk áramkimaradással akkor az alaplap dvd-jén rajta van egy korábbi bios és ez visszatudná flashelni. De nem nagyon merném ezt megcsinálni, azért keresek valami kíméletesebb módszert.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#3844) TóthJ


TóthJ
újonc

Sziasztok!
Külső EEPROM programozóval szeretném megnézni/újraírni a BIOS-t egy MSI Z170a Krait lapon. Eddig csak DIP foglalattal vagy leszedett SOIC-8 tokos IC-ket írtam és nem is feltétlen BIOS-t.
Kérdésem az volna, hogy jól sejtem, hogy a csatolt képen lévő EEPROM a szóban forgó amit babrálni kéne?
Pontos típusa: MXIC MX 25L12873F

[kép]

Illetve ha nem csalnak az ismereteim akkor nem lesz probléma ha csipesszel a lapon programozom, igaz?

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#3845) Dency01 válasza MrDerekas (#3842) üzenetére


Dency01
aktív tag

Végül csak sikerült. Eme módszer alapján. :D

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#3846) MrDerekas válasza Dency01 (#3845) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszi az infót!

(#3844) TóthJ Szia! A sima Bios topikban kérdezz rá. Bár rég jártam arra, lehet kihalt kicsit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3847) TóthJ válasza MrDerekas (#3846) üzenetére


TóthJ
újonc

Köszönöm, meglesem :)

(#3848) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

MSI B450M Gaming Plus mATX lapon frissítenék BIOS-t.
Jelenleg az 1.00 van rajta. Fel kell tegyem sorban az összeset, vagy elég a legfrissebb?
Szünetmentesem nincs, de áramszünet nem szokott lenni.
Tudja az alaplap a Flashback módot (csak pendrive, táp és a deszka kell).
Használjam ezt, vagy inkább a BIOS-ba belépve frissítsem?
Esetleg egyéb javaslat?
Köszönöm!

(#3849) MrDerekas válasza Petyás (#3848) üzenetére


MrDerekas
addikt

A legfrissebbet. Az mindig tartalmazza az összes kiadott frissítés minden módosítását, hibajavítását. A módszer pedig, amelyik szimpatikus. Ha akarod menteni a jelenlegi biost a beállításokkal együtt, akkor a biosba lépve. Ha semmi finomhangolás nem volt (pl ram órajel, késleltetés, fesz) akkor az egyszerűbb megoldást válaszd.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3850) Thrawn válasza Petyás (#3848) üzenetére


Thrawn
félisten

Először is:
- MSI strongly recommend to update AMD chipset driver 18.10xxxxxxx or latest version before update BIOS.
Szóval mielőtt BIOS-t frissítesz, telepítsd fel a legfrissebb chipset drivert.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.