Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hali Urak!
Mod BIOS esetén ugrik a gari?
290x bios kapcsolós.Egyiken gyári bios,másikon 390x mod bios.
A hiba független tőle,nem ad képet biostól függetlenül.

(#3202) IstvánLászló válasza Milka 78 (#3201) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Sajnos igen ha BIOS-t nem tudod visszaállítani eredeti gyári állapotára.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3203) Milka 78 válasza IstvánLászló (#3202) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És ha a kártya nem ad képet akkor hogy tudják meg,hogy az egyik nem gyári bios?

(#3204) IstvánLászló válasza Milka 78 (#3203) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tesztelőgépben tudják megállapítani akár a hibát is.
A további letehetőségeket nem ismerem és pontosabbat nem is tudok róla.

.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3205) Livius válasza Milka 78 (#3203) üzenetére


Livius
őstag

Ha van még gari rá, mindenképp gariztasd, de akár úgy is, hogy azt nem kötöd az orrukra, hogy milyen BIOS-t raktál rá. Szerintem nem vacakolnak az időhiány miatt azzal, hogy nyomozzanak azon, hogy mit tettél az alapalpoddal/VGA-dal.

Lehet nem fognak oknyomozást folytatni, és amint látják, hogy se kép se hang cserélik. Vagy ha eljutnak oda hogy van egy olyan ötletük, hogy BIOS frissítenek rajta a gyárira, akkor lehet azzal pont megjavítják majd, vagy épp utána se lesz jó, és azért cserélik.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3206) Milka 78 válasza Livius (#3205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Közben sikerült CF-ben visszarakni rá a gyári biosokat,így már nekiveselkedek :R

(#3207) saint555


saint555
tag

Sziasztok.
Annyi segítséget szeretnék kérni valaki hozzáértőtől, hogy ASUS A88XM-A alaplapon a biost lehet e valami trükkel downgradelni? Magyarul régebbi biost visszatenni. Nem volt soha szokásom a biossal játszani, okkal próbáltam frissíteni. A bios saját updatere megtagadja a régebbi bios felrakását, mondván régebbi. A DOS-os progival és valami kapcsolóval engedni fogja vajon? 98% szerintem hogy maga a legfrissebb bios a kaka. ASUS-tól már nem meglepő. :(

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#3208) Traptor


Traptor
tag

Üdvözletem az Uraknak!
Volt egy sikertelen bios frissítésem egy Lenovo R61i laptopon és most úgy indul a laptop, hogy cmos clear után megjelenik a felirat, hogy nem jó a dátum, majd belép a bios setup-ba, ahol bármit beállíthatok.
Újraindítás után már azt csinálja, hogy a bekapcsolást követő 2-3 másodperc múlva kikapcsol.
Ha ismét cmost törlök (töltés, akksi, gombelem ki) akkor ismét indul.
Sajnos, nem tudom rávenni, hogy bootoljon, mert egyből a bios setup indul, mondván, hogy nem jó a dátum...

Van valakinek ötlete?

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#3209) dokee78


dokee78
félisten

Vettem egy Xeon E5440 processzort.
Előtte feltettem egy modolt biost ami ahhoz kellett,hogy felismerje a lap a CPU-t.
Gigabyte @tbios programmal frissítettem.
Most pedig nem indul el a gép egyik processzorral sem.
Felpörögnek a ventilátorok,majd leáll.
Ezt csinálja folyamatosan.

BIOS reset is megvolt már.
Vagy más baja lenne?

Régebben is csinált ilyet pár éve,de már meg nem mondom mi baja volt,de utána jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#3210) Csati7100


Csati7100
csendes tag

(Ezt a beírást rossz helyre tettem eredetileg, utána találtam rá erre atopikra, ezért átraktam ide, BOCSI)

Új gépem összerakása között jött egy info (Tibko8), hogy az i5-4460 procival a BOIS frissítése nélkül az alaplap (asrock b85m pro4) el sem indul.

Kérdésem: más procival is ez az ábra vagy pl az i5-4400, vagy i3-4130 esetén a frissítés nem téma.
Eredetileg az i3-4130-at ajánlották itt a fórumon, de a jobb paraméterek és a kis árkülönbség miatt céloztam meg az i5-4460-at.

Köszi, ha valaki érdemben adna tanácsot.
(A BIOS frissítést kihagynám )

(#3211) Ausus


Ausus
csendes újonc

Sziasztok.

Elég sok probléma van a gépemmel, nem találtam az okát. Sok olvasgatás után, észrevettem hogy az alaplapom BIOSa 0802 es ( ASUS A88X Gamer) viszont az AMD A10 7870k Processort csak a frissített 0904 es Bios támogatja, ha jól értelmeztem.

Szerintetek érdemes updatelnem a bios-t ? Lehet az megoldás bármilyen problémára? Vagy csak rontok rajta ? ( még sosem updateltem)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3212) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali
Szeretnék biosz cserélni egy Gigabite H81M-s1 lapon.Jelengeg F3 van rajta.
G3420 al ment azt eladtam vettem egy i3 4170et.
Mikor indítanám a gépet csak felpörögnek a ventillátorok a monitor jelet nem kap és csipogó hiba üzenet sincs.
Másik topicban arra jutottunk hogy a cpu-nak kell az F5 bios..
Első kérdés ez valóban okozhat ilyen jelenséget vagy küldjem garanciába a cpu-t(ami teljesen új)..?
Második kérdés usb-ről tudok e biosz cserélni ezen a lapon?Így hogy a gép be sem kapcsol.(másik cpu-t nem tudok szerezni hogy azzal tegyek rá biosz)
Vagy vigyem az egészet kócerájt egy szakihoz?

(#3213) poffsoft válasza nindzsavagyo (#3212) üzenetére


poffsoft
addikt

szakit javaslom, neki lesz cpu-ja, anélkül még most sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#3214) nindzsavagyo válasza poffsoft (#3213) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Sikerrel jártam a szakinál,de nem volt egy leány álom :D

(#3215) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Na ez is bekövetkezett. Soha nem sült még el balul BIOS frissítésem, de most megtörtént.
Egy gigabyte GA-G33M-S2 lap frissítése nem jött össze. Minden rendben zajlott a q-flash szerint, de az újraindítás már sikertelen lett. Csak ki-be kapcsolgat. Már mindent próbáltam, elem ki, fél napos bios rövidzártól kezdve, proci csere, memória csere, minden lehúz róla, de semmi életjel. Csak ki-be kapcsolgat. Valahogy visszalehetne írni a Bios-t vakon? Esetleg vki tudna Epromot írni Kecskemét közelében?

(#3216) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném.

Gigabyte GA-MA69VM-S2 alaplapomhoz keresném az eredeti gyári originált bios-t.
A lényeg jelenleg F2-es bios van rajta és így vettem meg használtan.
Kérném aki ismeri eszt az alaplapot segítsen, mert sajnos nincs infom az eredeti biosáról.

Minden válasznak nagyon örülnék.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3217) cubix válasza IstvánLászló (#3216) üzenetére


cubix
tag

A Gigabyte oldala szerint az F2-es BIOS a legelső ami megjelent, ennél régebbi BIOS nincsen.([link])

「시작이 반이다」

(#3218) IstvánLászló válasza cubix (#3217) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeg jelenleg F2-es bios van rajta és ez a gyári biosa, jól értem válaszodat.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3219) cubix válasza IstvánLászló (#3218) üzenetére


cubix
tag

Pontosan.

「시작이 반이다」

(#3220) IstvánLászló válasza cubix (#3219) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a válaszodat és segítségedet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3221) DJMDJM válasza DJMDJM (#3215) üzenetére


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Senkit nem tudtok Kecskeméten és körzetében, aki tudna Epromot karcintani és feléleszteni a halott biost?

(#3222) turnesjoska


turnesjoska
csendes tag

Szép napot

Van egy Onyx Boox C67ML ebook olvasó, ami frissítés közben lemerül, így most teljesen halott.
Lehetséges valahogy életre kelteni ezt az alaplapot???

köszi

(#3223) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Windows USB/DVD Download Tool-al lehet pendrive-ból boot device-t csinálni BIOS frissítéshez is?

Esetleg frissítés alatt nem árt lehúzni a vincsesztereket, DVD lejátszót a lapról?

Egy EP45-UD3R-t szeretnék F3-ról F12-re frissíteni, de nincs sok tapasztalatom USB-boottal.

(#3224) cubix válasza celf (#3223) üzenetére


cubix
tag

a pen. készítéséhez ajánlom a Rufus-t tud ms-dos pendriveot is készíteni, bár ezt nem próbáltam. A bios-t meg csak akkor frissítsd, ha valami téged éríntő bugot javítanak/valamely HW elemed kapott (jobb) támogatást.

「시작이 반이다」

(#3225) celf válasza cubix (#3224) üzenetére


celf
őstag

köszi a tippet!

win install stick-et is lehet vajon csinálni az általad ajánlott progival? mert az is cél lenne majd :) :R

szerk: igen, közben nézem az oldalt, és arra is jó. kifejezetten szimpatikus!

[ Szerkesztve ]

(#3226) Csabi04


Csabi04
tag

Sziasztok. Van egy acer ao 756 laptopom. Frissítettem a biost 1.09-re. Meghibásodás rajta a Windows. Csak a parancssort tudom elérni. Nem akar botolni pendrivrol. Az előző bioszal simán be botolt. Mióta ez van rajta nem akar. Varom a szakértők véleményét.

(#3227) Ausus


Ausus
csendes újonc

Sziasztok. Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

Elkezdtem BIOSt frissíteni, Asus EZ updatevel, leszedtem Biost a hivatalos oldalról, kiválasztottam benyomtam hogy Update.

Kijött a töltőcsík, kiírta hogy várjak 3-5 percet, ne kapcsoljam ki a gépet stb. Ez már jó 30 perce volt és azóta se haladt semmit a töltés.

Ilyenkor mi a teendő? Ha kikapcsolom tönkremegy az alaplap ? Vagy ilyen sokáig tart ?

(#3228) IstvánLászló válasza Ausus (#3227) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Azóta se haladt semmit a töltés?
Dobj egy képet ha megoldható mert pontos választ adni vakon nem lehet.
Al letöltés hova menti......??

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3229) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép napot!

Biost akartam frissíteni gigabyte Radeon 280x kártyámon ati win flash programmal !

Frissítés végig ment viszont nem indult el a kari újra töltés után !

dual bios van a kártyán így a kapcsolót átkapcsoltam a karin így már indult !
Hogyan tudnám helyrehozni az elrontott biost ???

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#3230) IstvánLászló válasza RAZERXX (#3229) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kapcsolót átkapcsoltad a karin így már indult, >> erről még nem is hallottam pedig régóta dolgozóm, >> családom gépeinek karbantartásával is.
A helyrehozni az elrontott biost, dual bios van a kártyádon, alaplapoknál is így van megoldva, ha támogatják is, >> képes is vissza, >>írni az eredeti állapotába, >>másik fő csipből vissza írni, >> a mester rom gyári beállításait.
A kérdésem, >>kapcsolót, >> át, >>kapcsoltad a karin így már indult !igaz.
Hogyan tudnád helyrehozni az elrontott biost, >>tartalmát ki írt valamit, >>üzenetet, >>recover ilyet láttál??

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3231) RAZERXX válasza IstvánLászló (#3230) üzenetére


RAZERXX
tag

Igen van egy kis kapcsoló a kártyán ! Két különböző bios van rajta ,ill egyforma csak a másikon meg voltak változtatva az óra jelek venti sebességek !
Nem írt ki semmit a flash után kért a program egy újra indítást majd sötét képernyő !
2x újraindítottam de sajna ismét nem indult a videó kari ,így átkapcsoltam a másik biosra így már indult!

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#3232) IstvánLászló válasza RAZERXX (#3231) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az lényeges hogy át kapcsoltad a kis kapcsolót kártyán és így jól működik, jelölést látsz kis kapcsolónál??
A másik biosra így már indult ezek szerint.
Tehát még egyszer, fussunk tovább egy kört előröl kezdjük.
Kis kapcsolót kártyádon szerintem géped áramtalanitásával szabad csak át kapcsolni,>>>>de ha nem lenne igazam, majd kollégák jönnek és segítenek biztosan.
Sajna ennyit tudtam segíteni a témában, de kártyád topikjában jobban tudják a válasz nálam is.
A topikot nézd is meg.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3233) RAZERXX válasza IstvánLászló (#3232) üzenetére


RAZERXX
tag

Sokszor csináltam már bios frissítést csak már régen .és bíztam a az ati programjában és nem parancs sorol csináltam meg ,itt volt a baj szerintem ...

Kérdés ha van alaplapi karim és benne hagyom a radeont elméletileg úgy újra lehet próbálni ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#3234) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga ez már szerintem veszélyes művelet igen,amit most mondasz itten és WARNING -os nagyon veszélyes!!!
Főleg még alaplapodon videókártya is bonyolultan integrálva van--t!!!
Az Ati Radeont benne hagyod, ilyen megoldásról nem is tudók, mondom veszélyes!!!
Az elmélet midig más mint a gyakorlat, csak a jól, >>>>> bevált és bitósan is, >>> működő műveletet,>>> csináld, >>>és ne próbálgass semmit sem!!
A felelősség a tiéd hogy mit csinálsz meg és nem, én helyetted nem dönthetek.semmiképpen nem is teszem.
A gépedből egy pillanat alatt szobadíszt tudsz csinálni.
A lényeg ennyit tudok csakis segíteni és sok szerencsét sikert kívánok.

.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3235) poffsoft válasza RAZERXX (#3233) üzenetére


poffsoft
addikt

szerintem olvass utána a "dual bios vga recover" kulcsszóval.

amúgy emlékeim szerint igen, valahogy úgy fog megoldódni, de tényleg nehogy az alap biost flasheld meg újra :)

[ Szerkesztve ]

(#3236) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Lehet nem ide tartozik de megpróbálom....laikus vagyok és használt notit akarok venni, ki is néztem és lefoglaltam egy HP Elitbook 8570p-t....
Már meg is egyeztem a taggal amikor a végén bemondta hogy majd ő felrak nekem mindent a gépre, mert bioskulcsos vagy bioskódos a noti.....mivel én nem annyira értek hozzá rákérdeztem ez mit jelent, mire ő valami olyat mondott hogy nem kell vele foglalkozni a gép működőképes lesz, de mondom ha később újratelpíteném a rendszert pl. akkor mi van?, valami olyat mondott hogy akkor ki kell venni a HDD-t és egy másik gépen kell rá telepíteni.....
Infóst kérdeztem már munkahelyen mert gyanús lett a dolog, de ő sem szervízes, viszont szerinte sem jó ha "gond" van a biosszal.....aztán neten nézett valami bios chipet(~8ezerFT) amit ki kell cserélni az alaplapon ha "elveszett" a bios "password".....
Szerintetek ne foglalkozzak tovább ezzel a géppel? így azért elég necces megvenni, nem? vagy milyen gondokat okozhat ez a bios kulcs/kód?
Előre is köszönöm a választ.... :R

(#3237) RAZERXX válasza poffsoft (#3235) üzenetére


RAZERXX
tag

BIG THX :R

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#3238) IstvánLászló válasza csabaizoli (#3236) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Üdv....
A kérdésedben már adtál választ magadnak, de a döntés csak is tiéd lehet.
További minden----jót sok sikert kívánok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3239) ZaJanga válasza IstvánLászló (#3238) üzenetére


ZaJanga
tag

Sziasztok!

ASUS Z97-A lapomon frissítenék biost(UEFI).

Viszont RAID 0 ban van két ssd.
A bios frissítés után ugye reseteli a beállításokat tehát valószínű a raid beállítást is.
Elveszik ezzel mindenem ha frissítek? Vagy ha frissítés után ismét létre kellene hozni a tömböt látni fogja az előző telepítést?
Gyanítom bukó minden.
Van valami tanácsotok vagy megoldás erre?
Köszönöm
:R

Ámítástechnika

(#3240) Snooker


Snooker
senior tag

[link] ebben a linkben lévő 2. pontot mindenképp meg kell csinálni? Nincs windows a gépen

(#3241) Snooker válasza Snooker (#3240) üzenetére


Snooker
senior tag

jajjj, félreolvastam a 2. pontot....bocsi

(#3242) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3243) pumukli56


pumukli56
tag

Sziasztok!
Segitséget kérnék lenne egy nagy gondom
Egy Asrock FM2A88M HD+ lapon bios frissitést akartam
csinálni.
A frissités Asrock app ból inditottam és most eddig jutt.
A bios elemet már kivettem de semmi :(
Semmit nem tudok választani
Válaszokat előre is :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3244) Walter_White válasza pumukli56 (#3243) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia. Próbáld meg, a CMOS resetet, tudom mondtad hogy az elemet kivetted, de hátha valami bug... Az én lapomnál az elem kiszedés csak az órát reseteli, illetve Boot sorrendet teszi alapra.

(#3245) pumukli56 válasza Walter_White (#3244) üzenetére


pumukli56
tag

Szia. Köszi a választ már megoldódott! :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3246) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Van egy msi b85-g43 (NEM GAMING) alaplapom.

A gond az, hogy bármelyik usb-be dugok egy kártyaolvasót, amikor nézegetem a képeket rajta, akkor szétkapcsol majd újracsatlakozik az egész. Már elveszett egy egész kártyányi adatom emiatt.
Ki lett próbálva win7 win8.1, ugyanúgy probléma. Drivereket is már frissítettem, semmi.
Viszont észrevettem, hogy az egyik bios frissítés leírásában olyan van, hogy usb eszközök kompatibilitásának javítása.
Ez lehet, hogy pont ezt a hibát javítaná?
Akkor bios-t kellene frissítenem? Egyébként a fenti bios verzió újabb mint az enyém, pont egyel újabb.

Ha igen, akkor érdemesebb lenne elvinni valami boltba, és kérni, hogy frissítsék a biost? Nem csináltam még soha, az msi windows alól bios frissítést nem ajánlják, a másikat meg inkább nem próbálnám meg, mert mostanában sokszor elmegy egy pillanatra az áram nálunk.

(#3247) Walter_White válasza ReSeTer (#3246) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia. Én először azt nézném meg, hogy nem-e kártyaolvasóval van a gond, másik gépbe kipróbálni, (nekem inkább az a gyanús- már csak amiatt is hogy elveszett emiatt egy egész kártyányi adat, esetleg kezdi megadni magát, vagy a kábel amivel összekötöd géppel, az meg van törve, bár nem tudom milyen tipus, ) - illetve USB-s portok Pendrive-al való tesztelése - azoknál megy-e rendesen minden.

Bios frissitést Windows alól nem eröltetném. Biosból a tuti- mivel ilyenkor nem fut semmi külső program\driver... stb... viszont említetted hogy el-el megy az áram egy-egy pillanatra, ilyenkor se Windowsból, se Biosból nem ajánlatos.

[ Szerkesztve ]

(#3248) ReSeTer válasza Walter_White (#3247) üzenetére


ReSeTer
senior tag

A kártyaolvasó ki lett próbálva egy laptopon, ott nem volt probléma.
Pendrive-okat nem dobálja, legalábbis eddig még nem dobálta.

Na most az első kizárja a kártyaolvasó hibát, a második meg inkább rátereli.
Viszont mint írtam, a bios frissítésben usb eszköz kompatibilitásról írnak. Lehetséges, hogy nem minden eszköznél jön ez elő? De akkor a bios frissítést kellene megpróbálni?

(#3249) Walter_White válasza ReSeTer (#3248) üzenetére


Walter_White
senior tag

Meg lehet próbálni, de ha vannak ilyen áramkimaradások, csak saját felelőségre. - inkább olyan helyen ahol stabil, vagy van szünetmentes. Alaplap kézikönyve leírja hogy hogy lehet elvégezni Bios alól. A letöltött RARBAN lévő fájlokat rá kell másolni a FAT32-re formázott Pendrivera. majd belépve a Biosba, M-Flash Tools \ Update Bios \ Select ..... Bios and Me. (ahogy a piros betüs rész is irja.
"You must use one of the following methods to update this BIOS.
- Use MFlash to update "BIOS + ME"")
A BIOS Boot Function Disabled. - szerintem azon lesz alapból.
[Alaplapod - Sima Verzió-b85-g43 ]
És innen a 2015-04-15-s BIOST töltsd le (visszamenőleg tartalmazza az összes frissítést)
Miután Végzett, újraindul, és le fog nullázódni minden (tuning is) De azért egy CMOS Reset nem árt. - áramtalanított gép mellett. - illetve Bios Frissítés elött ajánlatos alaphelyzetbe állítani mindent, ugyan csak CMOS-al.

(#3250) ReSeTer válasza Walter_White (#3249) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Pont a kockázatok miatt gondolkoztam azon, hogy lehet elviszem valami szerviz féleségbe. Vállalnak ilyet általában? És ha igen, elég csak az alaplapot bevinni?

Egyébként köszönöm a válaszaid!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.