Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) The Goth válasza kisvillam (#3950) üzenetére


The Goth
tag

Ha a menüben ott van akkor be is lehet állítani. Biosból hogyan lépsz ki ezután? Gondolom az megvan, hogy a beállításokat el is kell menteni kilépés előtt.
Exit Saving Changes-el kell kilépni. Vagy ilyesmi opciónak kell lennie az Exit menüponton belül.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3952) kisvillam válasza The Goth (#3951) üzenetére


kisvillam
tag

Elvileg menti, du otthon lövök printscreent!

(#3953) MrDerekas válasza kisvillam (#3948) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha szereléssel kérted, frissítették. Különben nem működő gépet kapsz kézhez. Mert ez meg így működik. Teljesen mindegy, miről tájékoztattak, a dobozból kivéve nem lehet rajta a legfrissebb bios.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3954) kisvillam válasza The Goth (#3951) üzenetére


kisvillam
tag

így áll a memória és nem tudom miért 2400 MHzet ír egyik, míg 2666ot a másik helyen ahol állítottam

(#3955) The Goth válasza kisvillam (#3954) üzenetére


The Goth
tag

Az X.M.P.-t állítsd „Enable” 1 -es profile-ra. Utána EXIT -ben az Exit Saving Changes, vagy ilyesmi. Újraindítás után automatikusan be kell állítania az alábbi értékeket: memória időzítés CL13-15-15-öt és 1.35V-ot kell írnia. Ha kell manuálisan állítsd be ezeket az értékeket, utána ismét EXIT -ben az Exit Saving Changes, vagy ilyesmi.
Ezekkel a beállításokkal már működnie kell.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#3956) kisvillam válasza The Goth (#3955) üzenetére


kisvillam
tag

Köszönöm du megpróbálom!

(#3957) kisvillam válasza The Goth (#3955) üzenetére


kisvillam
tag

elvileg átállítottam, de még mindig 2400 nak írja? az jó? :D

(#3958) Thrawn válasza kisvillam (#3957) üzenetére


Thrawn
félisten

Rossz sort nézel, 2666 MHz-en fut.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3959) kisvillam


kisvillam
tag

a DIMM A1 és A2-nél idigesít :D

(#3960) kisvillam válasza Thrawn (#3958) üzenetére


kisvillam
tag

és a DIMM A1 és A2-nél miért 2400at ír? :S :(

(#3961) Thrawn válasza kisvillam (#3960) üzenetére


Thrawn
félisten

Ott mindig azt fogja, ne foglalkozz vele.
Az első képen a jobb hasábban a lényeg:
- Frequency: 2666 MHz
- Capacity: 16384 MB

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3962) kisvillam válasza Thrawn (#3961) üzenetére


kisvillam
tag

oki! :) köszönöm szépen!

(#3963) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be az offolást!

#nincsbennetarcsi

(#3964) klambi


klambi
addikt

Sziasztok!

Biztos, hogy volt már ilyen kérdés, de régimódiasan nem oprendszer alól kellene bios frissítenem, hanem bin-file ból.

Ezt mivel tudom megtenni, hogy USB-vel bootolnék?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3965) MrDerekas válasza klambi (#3964) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem régi módi ;) Ma is a biosból javasoljuk a frissítést. Rufush-al tudsz bootolható pendriveot készíteni legegyszerűbben, de van több megoldás is. Biztos, hogy bootolni kell a drive-ról? Nincs update lehetőség a biosban?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3966) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom másnak volt e ilyen problémája, de érdekelne a véleményetek ezzel mit lehet kezdeni. Frissítettem alaplapomon (MSI X370 Gaming Pro Carbon) a BIOS-t a legújabb 1.0.0.4B verziósra, a bajok ezután kezdődtek. A fő gondom hogy 2133 mhz-en kívül semmit nem enged beállítani a memóriának (be se bootol) ami azért baj mert előtte vitte XMP profillal a 3200 mhz-et simán, arra van hitelesítve. Olyannyira hogy sokszor csak a BIOS reset segített, de rendesen nem tudtam emiatt beállítani a gépet. Csak a régebbi 1.0.0.3ABBA BIOS segített, azzal megint megy minden. Mit tudok tenni? Várjak a csodára hátha hónapok múlva befut még rá valami? Eléggé lassan frissül már szegény, pedig teljesen jó lap, jól viszi a 3700X-em is.

(#3967) MrDerekas válasza Th3Ac3 (#3966) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha valami jól működik, akkor nem kell javítani. Mindig hangsúlyozom, hogy akkor ajánlott biost frissíteni, ha valami nem jól működik és a friss bios javítja az adott hibajelenséget. Tehát ha a korábbi biossal tökéletesen fut a rendszer, akkor felesleges a frissítés. Vagy van valami funkció az újabb bios verzióban amiért frissíteni akarod?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3968) klambi válasza MrDerekas (#3965) üzenetére


klambi
addikt

Ismerem a rufust, de konkrétan csak bin fileom van, ő iso-t hajlandó átalakítani.
Nincs sajna biosban ilyen funkció, hp oldalán kéne, hogy legyen, de lehet ebben még kihagyták... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3969) Th3Ac3 válasza MrDerekas (#3967) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Alapvetően a RDR2 problémáit orvosolná nálam, de aztán időközben frissítették, így jó lett. A magasabb boost órajelekre lettem volna kíváncsi amin igazítottak, valamint láttam benne pár hasznos új funkciót is a BIOS-ban.

(#3970) MrDerekas válasza klambi (#3968) üzenetére


MrDerekas
addikt

Rusufh-al csinálsz egy Free-DOS pendriveot és a gyökérkönyvtárba bemásolod a .bin fájlt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3971) klambi válasza MrDerekas (#3970) üzenetére


klambi
addikt

Kösz!
Megnézem majd mit tehetek ;)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3972) klambi válasza MrDerekas (#3970) üzenetére


klambi
addikt

Így csak simán betolt a dos és sajna annyi.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3973) MrDerekas válasza klambi (#3972) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az jó, mert manuálisan kell telepítened a .bin fájlt. Ez nem egy updater, tehát kellő parancs nélkül, csak a freedos van. Neked kell "megmondani" neki, mit is csináljon.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3974) klambi válasza MrDerekas (#3973) üzenetére


klambi
addikt

keresem akkor a hp-hoz valót. kösz!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3975) hzhzhz


hzhzhz
csendes újonc

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy az Asus laptopomon (N551JW) nem működik az alvó üzemmód. Elalszik a gép elviekben, de mikor ébresztem, akkor úgy jön be az asztal, hogy minden megnyitott dokumentum, böngésző oldal be van zárva (újranyitáskor ki is írja, hogy nem tudott bezáródni normálisan). A windowst újraraktam, a drivereket leszedtem a gyártó honlapjáról. Próbálkoztam külön az Intel Management Engine Interface driver frissítésével is, amit az asus honlapján ajánlottak ilyen probléma esetén, de semmi sem segített. Az egyetlen dolog, amit nem frissítettem az a BIOS. Pár blogon azt találtam, hogy ezt kellene lecsekkolni a BIOSba: „power options of your bios for the motherboard.: Make sure S mode S1/S3 is”
De nekem nincs ilyen opció BIOS-on belül. Lehetséges, hogy a BIOS frissítés megoldaná a problémát? Nem tudom, hogy az alábbi információ segít-e valamit (lecsekkoltam, milyen standby módok vannak engedélyezve a gépen). Ha nem muszáj, nem frissíteném a BIOSt, nehogy valamit elrontsak. Köszönöm a segítséget előre is.

The following sleep states are available on this system:
Standby (S3)
Hibernate
Hybrid Sleep
Fast Startup
The following sleep states are not available on this system:
Standby (S1)
The system firmware does not support this standby state.
Standby (S2)
The system firmware does not support this standby state.
Standby (S0 Low Power Idle)
The system firmware does not support this standby state.

[ Szerkesztve ]

(#3976) MrDerekas válasza hzhzhz (#3975) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg, hogy csak az S3 enabled. Ha az megoldja, akkor engedélyezhető az S1 is. Ha úgy is jó, akkor megoldva. Ha nem, akkor S1 disable.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3977) hzhzhz válasza MrDerekas (#3976) üzenetére


hzhzhz
csendes újonc

De ez a problémán, hogy sajnos nem találok ilyen beállítási lehetőséget a BIOS-on belül. Az én verzióm: BIOS 207 Update EC firmware. Azóta már kijött a 210-es is. Én vagyok béna vagy lehet, hogy tényleg nincs ilyen beállítás, mert túl régi a BIOS verzió?

(#3978) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Volna egy ASRock B450m Pro alaplapom amit egy 1600-el, és rx570-el használnék. A bios update-nél írják, hogy 2.0 után kell hozzá AMD all in 1 VGA driver, de ebben ugye nincs Vega, szóval nem sok értelmét látom ennek.

Most akkor ez azt jelenti, hogyha nincs valakinek integrált grafika akkor nem is frissíthet?
Illetve hanyasra ajánlanátok a frissítést? (a 3.6 kiesett mert azt eleve nem ajánlják régebbi procihoz, de akkor maradjak csak 1.6-on...)

(#3979) Thrawn válasza -Faceless- (#3978) üzenetére


Thrawn
félisten

A 2.0 előtt kell feltenni azt a drivert (nem csak VGA driver van a csomagban), de ha az AMD-től letöltöd és felteszed a legutolsó chipset drivert az is tökéletes. Az 1600-hoz én megállnék a 2.0-nál, frissebbet csak egy prociupgrade előtt tennék fel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3980) -Faceless- válasza Thrawn (#3979) üzenetére


-Faceless-
őstag

Rendben, köszi szépen! :R

(#3981) MrDerekas válasza hzhzhz (#3977) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az alaplapod User Manul-ját töltsd le a gyártó honlapjáról és azt nézd át. Keresd Benne a C-state beállításokat. Biztos ott van ;) Nekem most nem igazán van plusz időm kockulni. :B De akár frissíthetsz is. Ha bátortalan vagy, pár videót nézz meg, olvass el pár how to leírást és menni fog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3982) hzhzhz válasza MrDerekas (#3981) üzenetére


hzhzhz
csendes újonc

Köszi szépen a segítséget :)
Mint kiderült, nem olyan egyszerű az ASUS laptopokkal, jól titkolják milyen alaplapot raknak bele :D az Asus honlapján semmi infó nincs róla, még az Aida64 egy régi verziója is csak a laptop típusát (n551jw) írja ki a motherboard fül mellé.
egy utolsó kérdésem lenne a BIOS frissítéssel kapcsolatban, olvastam hozzá pár cikket, de a pendrive formázását nem részletezték túl. Egy 16 gigás pendrive-om van. Azt olvastam, hogy FAT32 legyen a fájlrendszer. De mi van a többi paraméterrel? Lemezfoglalási egység mérete (alapértelmezett foglalási egység, 4096, 8192 bájt, 16, 32 vagy 64 kilobájt?) és Gyorsformázás kipipálva? A pár hozzászólással fentebb említett Rufus is említve van pár cikkben, nekem szükségem lenne erre a programra a formázáshoz vagy elég a pendrive ikonján jobb klikk/formázás opció?

(#3983) MrDerekas válasza hzhzhz (#3982) üzenetére


MrDerekas
addikt

Formázáshoz elég a win is. FAT32 és a foglalási egység lehet a 4096. Gyorsformázás pipa is mehet ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3984) hzhzhz válasza MrDerekas (#3983) üzenetére


hzhzhz
csendes újonc

rendben, köszi szépen :R

(#3985) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Van egy 2 eves xiaomi airbook 13,3asom.
Elkezdett nagyon melegedni.ujra pasztaztam,de nem oldodott meg a problema.
Sajnos nagyon analfabeta vagyok szamitogep teren.
Lehetseges,hogy frissiteni kene a biost es megoldodna a problema?
Hogy tudom megnezni hogy lehet e frissiteni?

Caching: 3MB
Core: 2.5GHz,Dual Core
CPU: Intel Core i5-7200U
CPU Brand: Intel
Graphics Type: Graphics Card
Graphics Chipset: Intel HD Graphics 620
OS: Windows 10
Power Consumption: 7.5W
Process Technology: 14nm
Threading: 4
Graphics Card Frequency: 300MHz - 1.00GHz

[ Szerkesztve ]

(#3986) MrDerekas válasza yanesz (#3985) üzenetére


MrDerekas
addikt

A melegedést nem a bios frissítés fogja megoildani. Alaposan ki kellene takarítani, gondosan átnézve minden egyes szellőzőrést rajta. A gyártó honlapján találsz tájékoztatást az elérhető, esetleg újabb, bios verziókról.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3987) yanesz válasza MrDerekas (#3986) üzenetére


yanesz
tag

Koszonom.

(#3988) Frankie50


Frankie50
tag

Üdv Mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem! Van egy régi MSI K9A2 Platinum V2, MS-7376 Ver: 1.0 alaplapom, phenom 9550-s procival. Még az eredeti BIOS van rajta. Tegnap megpróbáltam életre kelteni egy win 10-el, de nem sikerült, két különböző telepítő dvd, és egy pendrive esett el a harcban, aztán a 8.1 telepítés is sikertelen lett, végül win7 64 lett telepítve. Gondoltam frissítenék egy BIOS-t a legutolsó kiadottra. Letöltöttem, de de win alatt nem indul, nem teljesen értem a leírást, ezért kérdezek. Rúfusszal csináltam a bootolható freedos-s pendrive-t win 10 alatt egy másik gépen, és rámásoltam a letöltött fileok-at. Még nem próbáltam, jó lehet ez így? Floppy-t ír a leírás, de az már nincs, a lap képes bootolni pendriveról.
Előre is köszönöm a segítséget!
Szép napot!

(#3989) MrDerekas válasza Frankie50 (#3988) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó lesz így. Bebootolod a pendrive-ot, betölt a freedos, aztán bepötyögöd szépen a bios indító/telepítő fájl nevét és mehet a frissítés.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3990) Frankie50 válasza MrDerekas (#3989) üzenetére


Frankie50
tag

Köszönöm!
Mehet egyből a legutolsó? Nem írják, hogy szükséges lenne előzmény BIOS-ra.

(#3991) MrDerekas válasza Frankie50 (#3990) üzenetére


MrDerekas
addikt

Általában nem okoz gondot. Sőt én még nem is találkoztam személyesen ilyen esettel. Akkor kell verziónként ugrani, ha valamiért sikertelen a legfrissebbre való váltás. (A te lapod bírni fogja a legfrissebbre való ugrást ;) )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3992) Frankie50 válasza MrDerekas (#3991) üzenetére


Frankie50
tag

Köszi! Lassan nekifutok!

(#3993) Frankie50 válasza MrDerekas (#3991) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Köszi a segítséget, sikerült, lap működik :DD

(#3994) Melorin


Melorin
addikt

Üdv.
X470 biosfrissítés után (hogy fogadja az új Ryzeneket) kell bios resetet csinálni?

(#3995) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Vásároltam egy használt irodai [pc] -t. Ő lenne az [alaplap] benne .A gondom hogy Windows gond nélkül tudok rá telepíteni, de linux alapú szoftvereket nem. S alapból arra vettem, azaz hogy kodi vagy freenas-t szeretem volna rajta futtatni. Az érdekessége az hogy telepiteni tudom az ssd-re, viszont nem hajlando bootolni rolla az alaplap.
Leszedtem hozzá bios-okat, de futtatáskor azt írja hogy nem egyezik a bios ram-ja, vagy valami hasonlót. A bios update-e win alol próbáltam.
Ötlet valakinek?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3996) Thrawn válasza Szabi_82 (#3995) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Acer oldaláról töltsd le a BIOS-t, ne az ECS-től.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3997) Szabi_82 válasza Thrawn (#3996) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, [innen] is próbáltam már, ua. a helyzet :(

(#3998) petertoth10 válasza Szabi_82 (#3997) üzenetére


petertoth10
tag

Sziasztok!
Processzort szeretnék fejleszteni,
Az alaplapom Gigabyte z97p-d3, majdnem a legfrissebb biossal (F8).
Intel Celeron G1840 szeretném cserélni i5-4690K-ra, azonban az új processzorral elindul a gép, felpörög a venti, majd 5 másodperc után leàll és próbál újraindulni ismét sikertelenül.
Mit kellene tennem? Mi lehet a probléma?
Esetleg biost kellene resetelni szerintetek?

(#3999) Thrawn válasza Szabi_82 (#3997) üzenetére


Thrawn
félisten

Jelenleg melyik BIOS van fent?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4000) MrDerekas válasza Melorin (#3994) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kell. Bios frissítéskor, mindig Default beállításokkal indul az új bios.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.