Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) IstvánLászló válasza minek?:S (#3149) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A válaszomat nem kioktatásnak és leoltásnak szánom csak segíteni szeretnék neked.

A bios-frissítés, "WARNIG-WARNING" kockázatos dolog alaplapot könnyű elrontani.

A havernak ha nem csinált még bios-frissítést és nincsen gyakorlata, könnyen tönkreteheti alaplapját és szobadísz lesz belőle.

A biost miért? , kellene frissíteni a legfrissebbre mit szeretne javítani, mert ha gépe jól működik én a helyében nem tenném semmiképen sem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3152) Beecike86


Beecike86
csendes tag

Sziasztok!

MSI P67A GD65 B3 alaplapomon bios frissítést hajtottam végre.
Leírom, hogy hogyan csináltam és videót is raktam fel a következményről.
MSI honlapjáról leszedtem a frissítést. Rákattintottam a fájlra. Olyasmit írt ki, hogy másoljam fel egy pendrivera és úgy bootoljam. Felmásoltam. Rákattintottam és rögtön létre is hozott egy fájlt. Elindítottam. Elkezdte a bios frissítést. Végzett és a gép kikapcsolt. Bekapcsolom és utána fejezte be a frissítést végleg. Annyira végleg, hogy kikapcsolt a végén a gép és utána bekapcsolni csak 1mp-re kapcsol be ahogy a videón is látszik.
A frissítést azért akartam megcsinálni mert Windows 8.1-ben az USB 3.0 vezérlő drájverét felrakva se ment.
Itt az én videóm: https://youtu.be/K_S21zEgOVo
Cmos resettel meg így próbálkoztam: https://www.youtube.com/watch?v=rdHH9KrceR0

Mindent lekötöttem az alaplapról, kivétel a ventik meg a processzor meg persze a power/reset gomb:)

Ha valakinek van ötlete a hiba javítására, esetleg vállalja a javítását vagy Szolnok megyében tud valakit aki meg tudja csinálni az jelezze legyen szives!

A youtubeon van pár videó ilyesfajta hibáról meg külföldi fórumokon is kérdezik, de megoldást én nem találtam közöttük.

1.J.0 bios verzióm volt, ezt irta ki a bios frissítő és http://www.msi.com/support/mb/P67AGD65_B3.html#down-bios erre akartam frissíteni.4.3.

[ Szerkesztve ]

(#3153) letepem


letepem
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy hp 8510p notebook, amin a gazdája a hp heath *** program jelzésére biost frissítet! Így került hozzám, nos azóta POST-nál újraindul a gép! Hogyan tudnám ezt helyrehozni? Alap dolgokkal próbálkoztam már (hard reset,etc), valamint phoenix recovery-vel is kevés sikerrel!
Tudnátok segíteni merre induljak el?
Előre is köszönöm!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#3154) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Bios frissítés után otthoni körülmények között, vissza lehet valahogy rakni egy régebbi bios-t?

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3155) poffsoft válasza szmayer1 (#3154) üzenetére


poffsoft
addikt

persze, pont úgy ahogy a frissítést:
image, + (megfelelő, downgrade enabled) flashelő progi.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3156) szmayer1 válasza poffsoft (#3155) üzenetére


szmayer1
senior tag

Szia, ennek a menetét letudnád írni picit bővebben?
Windows alól is meg lehet csinálni, mert én csak bios-ból próbáltam, de ott nem engedte, mert csak az aktuálisnál frissebbet akar felralkni.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3157) poffsoft válasza szmayer1 (#3156) üzenetére


poffsoft
addikt

valószínűleg igen.
letöltöd a gyári flashert
letöltöd a régebbi bios
követed az utasításokat.

[ Szerkesztve ]

(#3158) szmayer1 válasza poffsoft (#3157) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi, megpróbálom.

Egyébként egy dual bios-os gigabyte alaplapról van szó.

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3159) poffsoft válasza szmayer1 (#3158) üzenetére


poffsoft
addikt

legalább nehezebb lesz végérvényesen kinyírni :-)

[ Szerkesztve ]

(#3160) szmayer1 válasza poffsoft (#3159) üzenetére


szmayer1
senior tag

Most akkor amiket adtál tanácsokat, azokat csak viccnek szántad, egyáltalán lehet régebbi bios-t visszarakni otthoni körülmények között, vagy nem.
Szerintem ilyennel nem jó viccelődni, az alaplapot kinyírni meg nem szeretném.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3161) poffsoft válasza szmayer1 (#3160) üzenetére


poffsoft
addikt

Egy betű vicc nem volt benne.
A dual bios lényege, hogy az aktív biosod mellett egy biztonsági gyári másolat is van, ha elcseszed az aktívot, a backupból még elindul a rendszer.

Bár őszintén a helyedben még sokat olvasnék a bios upgrade\downgrade rejtelmeiről, mielőtt belecsapnék...
Esélyes, hogy e topikot átolvasva is sok hasznos tudnivalót találsz...

[ Szerkesztve ]

(#3162) szmayer1 válasza poffsoft (#3161) üzenetére


szmayer1
senior tag

Értem, csak azért kérdeztem, mert ezt írtad: "legalább nehezebb lesz végérvényesen kinyírni :-" Gondolom azért írtad mert lámának tartasz, ami elvileg igaz is, mert mikor még utoljára biost frissítettem akkor még floppy-ról kellet megoldani. De azért kérdezek, mert nem akarom kinyírni, inkább kérdezek most, mint miután már úgy kellene feltennem a kérdesem első mondatát, hogy " Nem indul az alaplapom". Ilyenkor meg azt a választ kapnám, hogy " miért nem kérdeztél bios visszaálítás előtt" és ne mond azt, hogy nincs igazam. Illetve könnyen is tanulok, tehát ha kapok pontos leírást, akkor kinézem magamból, hogy meg tudom oldani, ha meg ezek után se, akkor az már az én hibám. :)

Szerk. Egyébként a biztonsági gyári másolatot még valahogy elő lehet csalogatni?

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3163) poffsoft válasza szmayer1 (#3162) üzenetére


poffsoft
addikt

ha pontosan megmondod az alaplap típusát, gúglin meg tudom nézni én is...

[ Szerkesztve ]

(#3164) szmayer1 válasza poffsoft (#3163) üzenetére


szmayer1
senior tag

Szia.

Gigabyte GA-H87M-D3H rev 1.0 ez a pontos típusa az alaplapomnak.

Előre is köszi :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3165) poffsoft válasza szmayer1 (#3164) üzenetére


poffsoft
addikt

[Klikk], kb. harmadik találat.
megoldások:
[link]
[link]
NEM OLVASTAM, MIELŐTT FLASHELSZ, OLVASD ÁT!

[ Szerkesztve ]

(#3166) szmayer1 válasza poffsoft (#3165) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm szépen. 😀

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3167) poffsoft válasza szmayer1 (#3166) üzenetére


poffsoft
addikt

nincsmit.
sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#3168) szmayer1 válasza poffsoft (#3167) üzenetére


szmayer1
senior tag

Talán majd a hétvége felé, mostanában sokat dolgozom, de ha van egy kis szabadidőm, akkor tanulmányozom a linkeket amit küldtél.

Bármi is lesz a végeredmény, minden képpen értesítelek a fejleményekről.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3169) poffsoft válasza szmayer1 (#3168) üzenetére


poffsoft
addikt

o.k.

[ Szerkesztve ]

(#3170) szmayer1


szmayer1
senior tag

Szia.

Sajna nem sikerül összehozni a régebbi BIOS visszaírását :O Pedig küzdöttem vele nem is keveset. Sőt már olyanokat is csináltam amitől, már az én hajam is égnek állt :)
Ez alapján próbáltam, de mindig csak az f11-es bios-om marad, holott előtte sikerült az F9-et felrakni, csak az sem az igazi, sajna :W Pedig tökéletesen megcsinálja, a végén ki is írja, hogy ok, de valamiért mindig az f11-es marad :F Szerintem még valamit mintha kellene csinálni, de azt már nem értem, hogy mit??
Amúgy F9-ig visszaengedi írni mindenféle trükközés nélkül, csak a régebbiek nem engedi.

Így néz ki a fájl neve: H87MD3H.F11 már arra is gondoltam, hogy a régi átnevezem igy: H87MD3H.F3, és ezt felírni, csak nem merem megpróbálni, mert lementve meg úgy volt, hogy: regi bios. Ki tudja mit művelne vele, mert vagy jó lenne, vagy kuka az egész.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#3171) poffsoft válasza szmayer1 (#3170) üzenetére


poffsoft
addikt

sajnálom... :N

[ Szerkesztve ]

(#3172) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy MSI k9a2vm alaplap.
A gépet elindítom és jön 4 rövid csippanás, majd a képernyőn megjelenik a "bios recovery requested. starting bios recovery please insert usb flash disk with bios file".
Hiába töltöm le a bios-t és teszem rá egy pendrive-ra, nem csinál semmit.
Folyton a "Please insert USB flash disk with BIOS file... Checking for USB device..." majd ez ismétlődik.
Nem tudjátok hogy lehet megoldani ezt a problémát?
Előre is köszönöm a segítségeteket! Olvastam több külföldi fórumot, de nem találtam még rá megoldást!

Impair

(#3173) poffsoft válasza Impair1980 (#3172) üzenetére


poffsoft
addikt

"extract the BIOS file only to the ROOT directory of a FAT32 flash drive"
"Disconnect any hard drives and DVD drives from the motherboard. Plug in your flash drive into a USB 2.0 rear port on your motherboard while it is powered off. Power on the system."
"If not, try another USB 2.0 port": vagyis akár az összeset.

ezek tuti így voltak?

plusz gyanús, hogy ez nem uefi, szóval ennek a linknek a "Legacy Systems:"

szekcióját ajánlanám :)

Esetedben, lehet, ez a kulcsszó:
A proper BIOS File has to be renamed to AMIBOOT.ROM and burned on an empty CD.?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3174) fecos2


fecos2
csendes tag

Üdv!

Lenne egy medion Ms-7849 ver 1.1 lapom ami z87 chipset.
Most ilyen bios van rajt:M7849w08.105 2013/07/03
Vettem bele egy i5 4590 cpu-t ami nem megy benne. Esetleg van ennél frissebb bios? Van erre valami progi ami megkeresi az újabbat.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#3175) Livius válasza fecos2 (#3174) üzenetére


Livius
őstag

Itt keress rá a PC-hez való letöltések között! [link]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3176) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Egy hete flasheltem fel a legújabb biost Ezen a lapon FB-ről FD-re Viszont azóta, amikor leállítom a gépet, eltelik 3 másodperc és újraindul magától a gép, akkor power gomb és kikapcsol. Ötletek? Régebbi biost vissza lehet állítani? GigaByte-nak az app centerében a @BIOS programmal flasheltem au új biost egyébként.

Hogyan csináljam a downgradet? @BIOS-sal vagy pendrive segítségével? (Q-FLASH-t még nem csináltam) Hagyjam az eredeti fájl nevén majd az FB-t, vagy nevezzem át bios.bin-re?

(#3177) Livius válasza JegesEmber20 (#3176) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem a BIOS-ban elérhető Q-Flash-el flasheld újra a legújabb BIOS-al, (egy nem túl nagy kapacitású pendrive-ra kell felrakni a bios fájlt hozzá) és utána a BIOS-t állítsad alap beállításokra. Utána talán minden működés újra normális lesz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3178) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Sajnos nem változott semmi :(

(#3179) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok !

A téma remélem ideillik és lesz aki ismeri eszt az alaplapot.
Remélem tudtok majd segíteni, kérem-szépen segítsetek biost kellene frissiteni esetleg.
A konfig tesomé és segítségeteket kérném, szeretnék segíteni neki de elakadtam és semmi ötletem nincsen már, amit tudtam megpróbáltam már.

Az alaplap Asus P5LP-LE DualCore Intel Pentium D 915 2800 MHz.
A bios dátuma 12/08/06
A bios 2006 by Hewlett-Packard Company Rev. 5.08
Award-bios phoenix - AwardBIOS v6.00PG

A bios-ba belépem és a CPU-ventilátor fordulatszámát és CPU-feszültségét és FSB-jét is szeretném beállítani de nincsen ilyen-menüje, ez hogy lehetséges??? :W
A gépbekapcsolása után teljes-fordulatszámmal forog a ventilátor és elviselhetetlenül hangos???, és ezért bios-ba is belépem de mint mondom semmi állítási lehetőség nincs és meg-lepődtem ezen rendesen.

A gépbekapcsolása után posztoláskor ki is írja valamiért hogy ventilátor error és ha billentyűt nyomok rendesen elindul és stabilan működik is minden látszólag??? :W
A ventilátor Winows-bootolása közben, fordulatszáma hallhatóan csökken és halkan is működik, de ha elindítunk egy programot mondjuk.
Az Aidát például 10-másodpecútán ventilátor elviselhetetlenül hangos lesz újból, semmilyen teszt nincsen indítva.
A CPU hőfokot néztem csak hogy hátha túlmelegszik a CPU, de a hőfoka 40-fok ami szerintem jó.
Az alaplap hőfoka 60-70-fokot is eléri és ekkor a CPU-ventilátora 4600-as fordulaton forog és elviselhetetlenül hangos a gép.
A gépet windows-alol újraindítva ismételten megjelenik a hibajelzés újból és kezdődik a mizéria minden újra, CPU-ventilátora 4600-as fordulaton forog és elviselhetetlenül hangos a gép.
Az elemet ellenőriztem műszerrel ami 3-volt biztosan, cmos-reset is megvolt de semmi változás.
A netet 2_napja böngészem semmit nem találok, csak balblát lehet hogy az én hibám de sajnos ez van.
A kérdésem még annyi-lenne hogy bios-nak van-e??, rejtett menüje mert már mindent kipróbáltam amit én tudtam.
A másik kérdésem ami lenne ne küldjetek légyszives doogle-ba.

Tisztelt kollégák kérem-szépen segítsetek, mit csináljak még mert csak ti tudtok segíteni rajtam.
Minden válasznak nagyon örülnék, amit előre is köszönök. :R

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3180) Livius válasza IstvánLászló (#3179) üzenetére


Livius
őstag

Állítólag az F11-el belehet lépni az advanced BIOS-ba. De lehet csak a figyelmeztetés kikapcsolása lesz a megoldás, mert alapból elég hangosan működik egy Intel Pentium D hűtő.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3181) IstvánLászló válasza Livius (#3180) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga hálás köszönetem.
Az elég hangosan működik egy Intel Pentium D hűtője finom kifejezés, egyszerűen mint egy turbina visit.
A tesom gépét mindjárt bekapcsolom és válaszolók hogy mi sikerül.
A lényeg most drukkolok hogy gépén működjön.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3182) IstvánLászló válasza Livius (#3180) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga hálás köszönetem, király vagy tényleg. :) :C :C :C :R :DD
A lényeg megint újat tanultam tőled hogy működik.
Az F11-et nyomok és az advanced BIOS-ba rögtön betudok lépni és most ugrálók :DD eggyet kettőt örömtelien, ventilátor fordulatszámát is lehet állítani.
A ventilátort hogyan érdemes beállítani.
A CPU-val kapcsolatos dolgok fsb és feszültségét beállítani nem engedi, valószínűleg ez biosban gyári default lehet.
Kérdezném mert ilyen géppel még nem találkoztam és tudnál még ebben segíteni, eszt jól gondolom vagy nem.
A tuningolásra nem gondolok mert gyári defaulton fogja tesom használni a gépét.

Üdv, István :R :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3183) Livius válasza IstvánLászló (#3182) üzenetére


Livius
őstag

Én azt csinálnám, hogy ott az advanced BIOS beállításokban csinálnék egy teljes default visszaállítást mindenre, aztán megnézném hogy a CPU fan akkor mire van beállítva. Gondolom van valami auto mód arra is, ami remélhetőleg az lenne, hogy a hőmérséklet függvényében automatikusan szabályozná a fordulatszámot.

Ha van ilyen auto beállítás arra, és úgy is elég hangosan megy, akkor lehet ám, hogy inkább a CPU hűtő és a CPU között van valami gond, esetleg már nem túl jó közöttük lévő paszta minősége. Vagy épp tiszta kosz por az egész hűtő, és valóban nem megfelelő a CPU hűtése, ami azt eredményezi, hogy az alaplapon lévő szabályozó folyamatosan magas fordulatszámon járatja a coolert, hogy meglegyen a megfelelő hűtés a szar pasztával, és koszos bordával is.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3184) IstvánLászló válasza Livius (#3183) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A ventilátort képzed el 4,5-12-voltig lehet álli-tani a bioban és végre nyugalom és béke van és szép csendesen 2150-el forog a drága.
A tesom meg én is örülünk hogy meglett a megoldás.
A CPU hűtőbordáját most vettem le és ahogy írtad, épp tiszta kosz por az egész hűtő, a paszta jó minőségű lehet szűrekeszínű nemtévedés, és még sok év eltelte után is lágy maradt.
A hűtőbordáját most tisztogattam le és csillog villog és kiderült hogy vörösréz henger van belepréselve átmérője bő 1-centiméteres és hűtőborda teljes magasságában.
A hűtőre és a CPU-ra ÚJ pasztát tettem zallman-t.
A véleményem nem elfogult de csakis pozitív most.
A Hewlett-Packard Company kitett magáért mert tényleg időtálló jót alkotott.

Kedves kolléga hálás köszönetem, király vagy tényleg. :R :R :R :C :C :C

A köszönetünket szeretnénk kifejezni segítségedért. :R :R :R :C :C :C
Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3185) Livius válasza IstvánLászló (#3184) üzenetére


Livius
őstag

Ha megvan a végeleges beállítása a hűtő fordulatszám szabályzásának, azért nem árt figyelni majd a jövőben a CPU hőmérsékletét, hogy tuti jó értéken marad-e így is a továbbiakban.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3186) IstvánLászló válasza Livius (#3185) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga köszönöm érdeklődésedet.
A válaszom gép szépen dolgozik most is, de leírom a lényeget.
Értem amit mondasz a hőfok mióta összeraktam a ventilátort képzed el 4,5-volról 6,5-voltra állítottam és stabilan tartja a CPU-t 40-45-fokos tartományban hab a tortán hogy eszt szép csendben teszi és úgy-nézki hogy megtaláltam az optimális feszültséget: AIDA szerinti hőfok még holnap további kipróbálás a sys test-el is hogy mennyire változik a 40-45-fokos tartományban.
A bioban nem is néztem hogy mennyi a hőfok, mert tesot hagyom örülni mert éppen játszik egy stratégiai játékkal.
A command and conquer-el ez a progi teszteli az alaplapot és mindent játékos formában mert teszteket futtatni nekem is unalmas is lennne.
Holnap délután tudok visszajelezni a stabilitással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3187) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!

Lenne egy lenovo 4518pd1 alaplap biosát szeretném lefrissíteni,de nem nagyon találtam rá a neten.

Az lenne a kérdésem esetleg valakinek van,vagy volt ilyen alaplapj,és ha igen tudna-e egy linket küldeni?

(#3188) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Livius (#3185) Üzenem AIDA sys test eredménye 2-óra elteltével most végeztem el, CPU 40-45-fokos, alaplap 60-fokos, ventilátor fordulatszáma 2500 tartományban stabilan működik, biosban 9-voltra állítottam és minden korrekten működik.

(#3187) Extremex
A kérdésem lenovo 4518pd1 alaplap, latopban van??

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3189) Extremex válasza IstvánLászló (#3188) üzenetére


Extremex
tag

Nem laptop,asztali.

De egy gyári lenovo gépből szedtem ki,mert fekvő házas volt és nem tudtam bele szerelni vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#3190) IstvánLászló válasza Extremex (#3189) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Egy jó képet tudnál készíteni alaplapodról hogy jól lehessen látni, mert könnyebben tudnék remélem segíteni is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3191) Livius válasza IstvánLászló (#3188) üzenetére


Livius
őstag

Az jó, az Intel szerint akkor van baj, ha 60°C felett van az Intel Pentium D 915 CPU hőmérséklete.

Mondjuk az alaplapnak a 60°C számomra kicsit szokatlan (nálam 35-40 szokott lenni) és talán több mint kéne lenni, de azon sokat nem nagyon lehet majd tenni szerintem, nah meg lehet ilyen már 10 éve is amúgy.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3192) Livius válasza Extremex (#3189) üzenetére


Livius
őstag

Annak a gyári Lenovo PC-nek kéne tudni a pontos nevét és típusát. Utána a Lenovo support oldalán meg lehetne keresni a Driver oldalát, ahol mindennek fenn kell lenni hozzá.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3193) IstvánLászló válasza Livius (#3191) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az alaplapon a fettek függőlegesen-állnak beforrasztva gyárilag és ezért a 60°C , kézzel tapintva többnek tűnik de tudomásom szerit 150°C bírnak.

A képe itt van hogy lássad is neten találtam tegnap.

Arra gondoltunk esetleg mindketten tesoval hogy kivennénk a fetteket és 5-centi hosszú vezetékkel szigetelve hűtőbordára szerelnénk, vezetékek átmérője figyelembevételével.
A bökkenő ott-van hogy nagyfrekvencián rezgő oszcillátorról van szó és elhangolódhat a vezetékek hossza miatt.
A műveletet kipróbáljuk egy régi alaplappal ami még működőképes.
Mi a véleményed erről, lehet hogy felejtős téma és fűstőlnifog a régi alaplap.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3194) Extremex válasza Livius (#3192) üzenetére


Extremex
tag

Thinkcentre m91p
Gyárilag:
-i5 2500
-4gb ddr3 ram
-500gb hdd

nem látok a lenovo oldalán se biost hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3195) Livius válasza IstvánLászló (#3193) üzenetére


Livius
őstag

Teljesen felesleges ilyennel vacakolni, csak az idejét bassza el az ember, és 90% hogy az lesz a gond amire gondoltok. Inkább egy sima 8 cm-es vagy nagyobb ventit bekéne szerelni a gépházba, ha lehet előre meg hátulra is azt jóvan, többet nem érdemes ezzel a 60 fokkal foglalkozni.

Egyébként is, inkább el kell kezdeni gyűjteni a pénzt új gépre, mert jó öreg ez már, és lassan már ha egy kicsit is játszani akar az ember, már kell egy jobb majd ennél. Vagy ha épp jön egy új oprendszer, ami kéne de már nem megy rajta.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3196) Livius válasza Extremex (#3194) üzenetére


Livius
őstag

Pedig van!
Flash BIOS update - ThinkCentre M81, M91, M91p / ThinkStation E30

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3197) Ákos007


Ákos007
csendes tag

Szép napot!
Kérdésem a következő ! Adott asus p5kc deszka ami ugye crossfire támogatással bír de viszont olvastam hogy "létezik... van..." hozzá 1203 -as bios ami az SLI-t kezelni tudja! Nem tudom hogy gyári vagy módosított? :F Esetleg valaki találkozott már vagy botlott a témába esetleg?

(#3198) Ákos007 válasza Ákos007 (#3197) üzenetére


Ákos007
csendes tag

2db asus gtx560 al szeretném ....

(#3199) Livius válasza Ákos007 (#3198) üzenetére


Livius
őstag

Ez a 1203 BIOS fent van az Asus support oldalán, és nem bétának írják! Azt persze nem nagyon írják, hogy tényleg tudja e ez a verzió az SLI-t is már.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3200) Ákos007 válasza Livius (#3199) üzenetére


Ákos007
csendes tag

Igen nekem is ez van fönt xeon mikrokóddal bővitve csak még nem volt módom tesztelni....Meg persze hogy valós dologról beszélünk vagy fake...? Valaki esetleg vélemény?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.