Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) FrozenThrone válasza Thrawn (#4300) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ilyen esetben azt írja ki hogy nem talál BOOT eszközt, indítsam újra.

t.imi: Köszi, írok neki! :R

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4302) t.imi válasza FrozenThrone (#4301) üzenetére


t.imi
addikt

Igazán nincs mit, legyen szerencséd vele :K
Elvileg közelben van.

(#4303) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek.Vettem egy MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplapot, és egy Ryzen 5 5600G.-t bele.

Kell-e BIOS-frissítésre készülnöm ahhoz, hogy elinduljon a lapban a processzor?Ha másik procival kell megcsinálnom a bios-frissítést akkor melyik processzorok jöhetnek szóba?

Van elfekvőben egy Athlon A10-9700.-am. Azzal elindul ez a lap?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4304) JulianSinulf válasza Julot (#4303) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Esélyes, hogy nem kell ezzel foglalkoznod. Ha viszont biztos akarsz lenni a friss BIOS-ban és nem akarod esetlegesen szétszedni a gépet, mert nem indul a proci miatt (szerintem menni fog), akkor előre érdemes lefrissíteni.
Keresd így a témát: msi mag b550 tomahawk bios update without cpu
Nekem tavaly gond nélkül ment az 5950X a B550-es gigabyte lapban. De el kellett játszanom a proci nélküli bios frissítést egy rosszul sikerült frissítés miatt. Emiatt szétszedhettem a gépet.

(#4305) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Sziasztok!
Sima ügynek tűnt, de nem tudom a megoldást. Segítséget kérek.
Asrock alaplappal évek óta simán felállt a W10. Ujabban egy UEFi hibaüzenet nyomán F2-re balépek az alaplapi menübe, ott a Boot ágon az első opción soha nem az C: meghatót (SSD) találom, ahol a W10 van, hanem a CD meghajtót, ami üres. Ilyenkor kikeresem az SSD-s meghajtót, azt átrakom az első opcióra. Majd mentve kilépek. A ezután a PC kis időre leáll, aztán újra indul és betölti simána W10-et. Másnapi induláskor kezdődik menden előlről.

Nem tudom mi okzta ezt, és hogy lehet élérni, hogy ha egyszer már az SSD meghajtót mentettem el az első betöltő opciónál, akkor új indulásnál emlékezzen is erre. Mindig a CD meghajtóhoz fordul.

Már kínomban beraktam egy CD-t a meghajtóba, amire csak az volt írva, hogy menjen át a C: megjatóra, de ez sem segített. :W

[ Szerkesztve ]

(#4306) finest válasza Csati7100 (#4305) üzenetére


finest
őstag

Bootsorrendbe rakd az SSD-t felülre, Disabled-re a DVD-t..

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4307) Csati7100 válasza finest (#4306) üzenetére


Csati7100
csendes tag

A Boot sorrendet így állítom be és igy is mentem el a kilépéskor. Aznap ha nem kell a gép, kikapocsolom. Az aznapi bekapcsoláskor simán feláll a W10.
De másnep reggel ha indítom, a Bootsorren elején nem az elmentett SSD ál, hanme a DVD. Ilyen kor megint beállítom elsőnek az SSD meghajtót elmentem, kilépek, kis szünetután magától ismét elindul a PC, és simán fel álla W10. Ezt a manuális állítgatást szeretném kiküszöbölni. Egyelőre rejtély, hogy miért van (lett) ez, és hogy lehet a manuális állítgatás nélkül betölteni az SSD-ről a W10-et. :(((

(#4308) Thrawn válasza Csati7100 (#4305) üzenetére


Thrawn
félisten

Alaplapban elemcsere? (CR2032) :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4309) Csati7100 válasza Thrawn (#4308) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Én is ilyesmire gondoltam, de nem csináltam még ilyet. Nem merek hozzá nyulni.
Ha az alaplapon elszurok valamit, akkor az egész PC lebénul.

(#4310) Thrawn válasza Csati7100 (#4309) üzenetére


Thrawn
félisten

Van egy kis pöcök amit megnyomsz és magától kiugrik az elem, a helyére meg belepattintod az újat. Azért nem árt rámérni a régire mielőtt kicseréled, nem biztos, hogy az van lemerülve.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4311) ricsip


ricsip
addikt

Nem találtam ennek a kérdésnek jobb témát, mert kapasból 3 témakört is vegyít, de hátha van itt valaki aki tudja rá a választ (ha van egyáltalán nekem tetsző válasz):

a "Ryzen SMU checker"-nek van univerzál inteles megfelelője? Egy régi játszós HP szerver alaplap BIOS fájljában szeretném kideríteni hogy csak Nehalem EP szériás Xeon (x55xx) mikrokód van, vagy az 1-el újabb Westmere (x56xx) is elindul-é benne, mielőtt megvennék bele feleslegesen ilyen processzort használt piacról?

[ Szerkesztve ]

-

(#4312) Thrawn válasza ricsip (#4311) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez és ez jutott eszembe.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4313) ricsip válasza Thrawn (#4312) üzenetére


ricsip
addikt

Elsőre nem a legbíztatóbb irány, de kössz a tippet. Remélem van ennél konyhakészebb módszer is, sajnos ilyen mélységekig már nem áll hozzám közel a BIOS/firmware hacking.

Mondjuk az szép lenne, ha a BIOS binárisba valahogy bele lehetne gyógyítani a Westmere mikrokódot is, a HP meg lesz*phatna így 12-13 év távlatából. Hogy dögöljenek meg amiért nem adtak rá szapportot akkoriban, pedig semmi TECHNIKAI akadály nem indokolta (csak a görény mohóságuk).

De ha már itt vagyunk, akkor már megkérdezném, h. Windows server 2012 R2-höz mi lehetett az utolsó OS-szintű mikrokód update csomag, ami megjelent Nehalem EP-re? Ahogy láttam nekem csak 0x19 fut BIOS és OS alapján is. Az Intel spectre 2018-as áprilisi első PDF-ek meg 1C (pre-mitigation production MCU) és később (2018 augusztusi) már 1D-t (New production MCU) is írtak. Viszont WS2012R2-re ezek már nem jöttek ki. Vagy ne sajnáljam, csak belassítja a fenébe?

[ Szerkesztve ]

-

(#4314) Thrawn válasza ricsip (#4313) üzenetére


Thrawn
félisten

"Mondjuk az szép lenne, ha a BIOS binárisba valahogy bele lehetne gyógyítani a Westmere mikrokódot is" Tudtommal bele lehet, a linkelt oldalon van erről leírás. De ha ott szépen kéred, lehet valaki meg is tudja csinálni neked.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4315) Uszomester38


Uszomester38
újonc

Sziasztok.Szeretnék egy asztali gépet összerakni hamarosan de még csak nézelődök.Egyenlőre arra jutottam hogy igpu-s procit néznék,nevezetesen ryzen 5-5600g-t.Alaplapot használtan nézegetem b450-eseket. A kérdésem az hogy olvastam fórumokon hogy biost kell frissíteni hogy működjön a ryzen5. Ezigaz?Mindenféleképpen az igpu kell mert egyenlőre csak apránként tudom megvenni a dolgokat és ugye a gpu drága dolog így az maradna utoljára de addig is lehessen használni a gépet.Segítségeteket ellőre is köszönöm.

(#4316) 123sylaar válasza Uszomester38 (#4315) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Nem igaz, alapból támogatja az 5000-es szériát.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#4317) Uszomester38 válasza 123sylaar (#4316) üzenetére


Uszomester38
újonc

Szia.Köszönöm most megnyugtattál. ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II lapot néztem most.Illetve próbálom a jobban gamer lapokat nézni. Illetve majd rx580-as kártyákat néztem későbbiekben hozzá.

(#4318) 123sylaar válasza Uszomester38 (#4317) üzenetére


123sylaar
aktív tag

De megnézed a gyártó oldalán az alaplapot , amit venni szeretnél és ott lesz, hogy milyen procikat támogat.
Pl. Mint az ASRock B450 Pro4-nél is.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#4319) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok

Van egy GIGABYTE Z390 GAMING X alaplapom ami nem ad képet induláskor. Az érdekelne, hogy Q-Flash Plus hiányában van egyéb lehetőség, hogy frissítsem a BIOS-t USB-ről?

(#4320) JulianSinulf válasza Ricko (#4319) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!

Ahogy nézem, dual BIOS-os. És úgy nézem, ha gond van az egyikkel, akkor átkapcsol a másikra.
Biztos, hogy BIOS-t kell frissíteni? A LED-ek mit mondanak?
Ahogy nézem, csak úgy lehet frissíteni a BIOS-t, ha belépsz és onnan indítod.

(#4321) #30604800 válasza Ricko (#4319) üzenetére


#30604800
törölt tag

100%, hogy nem a videokimenetekkel van gond, vagy ram, vagy a szokásos dolgok?
Furcsa lenne, hogy egyszerre mindkét bios chip (vagy a tartalma) elszáll.

Egyébként az eredeti kérdésre a válasz a "nem". Ha a dual bios ellenére se jut el a posztig, ott nem nagyon lesz otthoni megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4322) Ricko válasza JulianSinulf (#4320) üzenetére


Ricko
tag

A ledek CPU és RAM közt villog oda-vissza, majd a RAM-ra marad égve és sípol 5 hosszút. De a RAM-jaim biztosan jók, működő konfigból vettem ki őket. Rakosgattam már őket a slotokban külön-egyben is mindenhogyan.

(#4323) Ricko válasza #30604800 (#4321) üzenetére


Ricko
tag

Igen, de arra gondoltam, hogy esetleg egy rossz BIOS frissítés következtében nem megfelelő került rá.

(#4324) #30604800 válasza Ricko (#4323) üzenetére


#30604800
törölt tag

Mi történt az előtt, hogy fellépett a gond?

(#4325) JulianSinulf válasza Ricko (#4322) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A RAM-ok biztos, hogy bele valóak (pl.: órajel)?
Ha a működő konfigba visszateszed, akkor is jók?
Működött a lap már korábban?

A második BIOS azért van, hogy, ha valami történne a mindig használttal, akkor is el tudjon indulni a lap. Elvileg azt sosem írja át, nem frissíti, mindig csak az elsőt.
Így én inkább másra gondolnék első körben, mint a BIOS-ra.
Persze, ha olyan cucc kerül bele, ami megköveteli a BIOS frissítését, akkor nincs más megoldás, de ahhoz először olyan cucc kell amivel elindul.
Az, hogy ez pontosan mire terjed ki, a BIOS frissítéseknél tudod megnézni, hogy melyik verzió milyen javításokat, plusz funkciókat nyújt az alaphoz képest.

(#4326) Ricko válasza JulianSinulf (#4325) üzenetére


Ricko
tag

RAM-ok jók bele, gyártó holnapján benne vannak a listában. Meg működnek is másik gépben.
A lap most került hozzám, nem ismerem az előéletét.

(#4327) JulianSinulf válasza Ricko (#4326) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Akkor nagyon esélyes, hogy kuka az a lap.
Nézd át a memória csatlakozók foglalatát, minden láb jól álljon benne.
A proci foglalatot sem árt átnézni, ott is minden láb jól álljon benne.
Egy elemcsere sem árthat, tud érdekes dolgokat művelni, ha le van merülve.
Nagyjából ennyi, amit megtehetsz. Átnézed, hogy minden jól néz ki. A többihez már szakember kell.

(#4328) Ricko válasza JulianSinulf (#4327) üzenetére


Ricko
tag

Igen ezeket mind megtettem. Egyedül a procinál az egyik tűn máskképp törik a fény. Valószínűleg ezzel történt valami.

(#4329) Fiftike


Fiftike
csendes tag

Sziasztok. Segtitséget szeretnék kérni.
Van egy asus f2a85-m alaplapom, ami be enged a bios-ba miután el végzem a szükséges beállításokat újra indulás után post van de képet onnantól nem ad csak mikor törlöm a beállításokat.
De viszont ha nem állítom be a biost csak tovább lépek a beállítások nélkül ha a windows-ból indítom újra akkor is ez a képnélküli indulás van .

Valaki találkozott már ilyennel? A segítséget előre is köszi

(#4330) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Írom kellene egy 20+ éves lap bios-t
nyilván lehet, a hozzá való íróval

SST49LF040
PLCC32 tokos elvielg LPC vagy paralell írás
Hogy tudom megoldani Raspberry-vel és Fashrom progrival?
Elvileg támogatja is az IC-t, de sehol egy összekötési rajz, hogy kell összekötni stb?

https://www.flashrom.org/Technology#Communication_bus_protocol
https://www.flashrom.org/Supported_hardware

Van valakinek tapasztalata ebben?

[ Szerkesztve ]

(#4331) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok.Kellene egy kis segítség, mert most egy kicsit megcsüntem. Előzmény: Megvettem ezt a fifa23 fost, ami el sem indult, mert azt kérte, hogy rakjam a biost secure boot opcióra. Nah, én hülye meg is tettem, azóta se kép se hang. Amiket próbáltam:Elem kivételeVárni vele egy 15 percetCmos resetKiszedtem a memóriát, külön a cpu-t, az ssd-t, a vgaA speaker semmilyen hangot nem ad ki induláskor, a ledek világítanak, elindul minden, a cpu fan, a vga fan, de már az usb-re nem tolja ki a naftát, mert se a bilentyűm, se az eger nem megy. Olyan, mintha a cpu-nak a ventilátorát ki be kapcsolgatná.Ez egy Gigabyte Gaming b450 alaplapHa valakinek volt ilyen hibája please segítsen, mert nem nagyon szeretnék szervízbe menni vele. Köszi.

(#4332) angyalpc2 válasza A.M.D. (#4331) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

[link]
De ahogy neten olvasom, összefüggésben van a VGA típusával is pl NVidia, és hogy miféle portnon nézed, mondjuk a HDMI pont lehet rossz, VGA vagy ilyesmi kellene vagy DP port?
[link]
[link]
[link]
nvme eltávolítás, másik berakása is segíthet

ha sikerül egyből bios frissítés...tuti valamivel összeakad

(#4333) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!
Felmerült bennem egy kérdés, a készülő gépem illetően. Adott a már megvett, Ryzen 7 5800X3D procim, amihez a kiszemelt lap az ASUS TUF GAMING X570 PRO WIFI 2.
Mivel a procim úgymond újabb, és erősen gyanús, hogy az alaplap BIOS-t frissíteni kell, hogyan tudom azt kivitelezni, ha az alaplapon még az azt nem támogató BIOS lesz?
Úgy értem, legalább addig be tudok jutni a gépbe, hogy a BIOS-ba belépjek, és a flasht elindítsam, vagy totál feketeség fog fogadni, és bootig sem jutok?
(a lap támogatja, a 2022.05.31 kiadású BIOS-sal, csak gondolom Magyarországon ez előtti lapot fogok kapni...)
Köszönöm.

Malaka!

(#4334) arabus válasza spleenszuru (#4333) üzenetére


arabus
addikt

Ennyiért veszel egy Taichit amin van bios flashback is(nem kell proci).
[link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4335) spleenszuru válasza arabus (#4334) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm, közben megtaláltam minden infót, a TUF is tud olyat, csak nem tudtam sem módosítani, sem törölni a posztom :)
(Azért rálesek erre az Asrockra)

Malaka!

(#4336) huskyboy02


huskyboy02
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a napokban frissítettem az MSI X470 Gaming Plus Max alaplapom BIOS-át a legfrissebbre és azóta valamiért azt csinálja a gép, hogy miután bekapcsolom a gépet, a ventik elindulnak, világít minden, majd valamiért "lelövi magát vissza" 3-5 mp-re, vissza bekapcsol magától és megy a BOOT rendben meg a WIN11 is...

Észre vettem, hogy amikor WIN11-ből nyomok start menü - újraindítást, akkor pedig úgy indul újra gép, hogy sima újraindítás helyett 3-5 másodpercre "lelövi magát itt is", majd vissza bekapcsol és megy minden rendben...
Valaki tudna segíteni, hogy hol tudom kikapcsolni a BIOS-ban ezt a funkiót, illetve mi a tök okozza?

A BIOS leírásban az alábbiak szerepelnek:
Version: 7B79vHG
Date: 2022-08-08
Description:
-Update to AGESA ComboAm4v2PI 1.2.0.7.
- Change the default setting of Secure Boot.

Szerintem a SECURE BOOT lehet ludas, mert az egyel régebbi BIOS verzióban tökéletesen újraindult a gép kikapcsolás nélkül és bekapcsolás is gombnyomás után indult a rendszer azonnal, nem kapcsolt ki közben!

Előre is köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4337) simron


simron
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van nekem egy A520M A PRO lapom és egy Ryzen 5 5600G-m tudom kell Bios frissítés hogy működjön de nekem nincs más ryzen processzorom amivel jó lenne. És nem tudom hogyan csináljam meg. Minden segítséget megköszönnék

(#4338) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Problémám megoldódot!

[ Szerkesztve ]

(#4340) huskyboy02 válasza huskyboy02 (#4336) üzenetére


huskyboy02
csendes tag

Megoldódott a probléma, elem csere kellett az alaplapba...

(#4341) radamsky


radamsky
senior tag

hátha él ez a forum
Van egy Asrock B450m pro4-es alaplapom.. benne egy régi procci 2200g ha jol emlékszem :D vettünk egy procit 5600g-st.. ha jol olvastam az alaplapleirást 5.0-as biost kell feltennem.. olvasgattam, néztem videokat hátha másképp kell, de inkább megerösitést kérek

Tehát pen drive.. formázva fat32-re (még szerencse van ilyen kicsi... Az alaplap oldalárol letöltöm az 5.0-ás biost.. rámásolom a pendrive-ra kibontva...

ugye régi proci van még benne.. belépek a biosba ott kiválasztom a flash update?? azt hiszem ugy irják.. kattintok rá , betallozom a 5.0-as biost és voilá elinditom, megvárom, mig lefut ujra indul, majd procci csere és ha minden igaz akkor csak ennyi... szünetmentes van

régi bios van rajta a gyári 2.xx valamennyi....

A gép gyerköce, nem szeretném elcseszni neki, anno mikor frissitettem 10 -en éve akkor még windowsbol toltam, meg jo öreg dos alol.. de régen volt

itt a kérdés... ha jol olvastam visszafele nem kompatibilis, ergo a régi procci ekkor nem fog már benne menni..
Van valami trükk akár vakon ha vissza akarom tenni a régi biost?? (pl a gyári procci hibás, jo kicsi a valoszinüsége)

Csak ennyi az egész??? vagy kell előtte valamit még feltenni 5.0-as bios előtt??

előre is köszönöm

(#4342) Thrawn válasza radamsky (#4341) üzenetére


Thrawn
félisten

A leírás jó, de ha már frissíted a BIOS-t akkor a legutolsót tedd fel (5.70).
A régi proci elképzelhető, hogy nem fog menni frissítés után, bár az SMU Checker szerint van benne Raven Ridge támogatás.
Régebbi BIOS-t nem tudom vissza lehet-e tenni az alaplapra, nem látok ennél a típusnál BIOS Flashback opciót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4343) radamsky válasza Thrawn (#4342) üzenetére


radamsky
senior tag

Befrisitettem.. uj procci benn.. gep elindul.. biosba tudok turkalni, de a windows nem indul el... Poen telepiteni se tudok uj windowst leall... Mielott kivalasztanam mit akarok telepiteni... Visszaraktam regi biost.. regi proci.. ugyanaz.. windows nem indul el...
Valakinek otlet??

(#4344) KisApám


KisApám
addikt

ide is beírom, hátha:

Alaplap: TUF GAMING ASUS Z590-PLUS WiFi
Probléma: nem tudok belépni a BIOS-ba. A gép elindul, nem jön be az alap kezdeti képernyő, hanem csak egy idő múlva már csak maga a Windows. A gép elindulásakor nyomom az F2-t vagy a DEL-t (vagy folyamatosan nyomom, vagy felengedve-nyomogatva), de NEM lép be a BIOSba. Frissíteni akarnám a BIOS-t (AISuite 3 vagy BIOSRenamer - ASUS progik, Windows alól), de nem történik semmi.
Mit tegyek :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4345) pendre54 válasza KisApám (#4344) üzenetére


pendre54
addikt

Az Asusnak van egy erre a célra szánt progija, ezt letöltöd, az indító ikonját kirakod az asztalra, elindítod a progit, géprestart, és máris a BIOS-ban kellene lenned. Én már a tatárjárás óta Asus lapokat használok, és ez a progi még nem hagyott cserben sosem. [link]
Még annyit, hogy működött Win 7-en. és most a legújabb Win 11 van fent, és nálam ezzel is működik.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4346) Doky586 válasza KisApám (#4344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit piszkáltál el a biosban?
A fast boot-ot, vagy az igp/dedikált beállítást? Akkor dugd át a másik kimenetre. Vagy [link]

(#4347) KisApám válasza Doky586 (#4346) üzenetére


KisApám
addikt

Szoftveresen semmit nem tudtam csinálni a szerint ami a linken volt.
Majd max jön elemkiszedés vagy valami hasonló hardveres dolog lesz belőle.
A gép amúgy tökéletesen működik, csak be szeretném kapcsolni az Intel Virtualization-t.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4348) KisApám válasza pendre54 (#4345) üzenetére


KisApám
addikt

A DIRECT BIOS-ra nem reagál, újraindult a gép, és a Windowsig a szokásos fekete képernyő.
A FAST BOOT-ot átállítottam NORMAL BOOT-ra, semmi sem változott.

Marad valami hardveres "nyomkodás", hátha akkor hajlandó a BIOS-t berántani és frissíteni végre, meg az Intel Virtualization-t is engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4349) pendre54 válasza KisApám (#4348) üzenetére


pendre54
addikt

Amit linkekeltem programot, ott ha azon az oldalon lévő fotót megnézed, a fast boot-ot tiltsd le, és utána indítsd a progit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4350) KisApám válasza pendre54 (#4349) üzenetére


KisApám
addikt

Az is megvolt... alapon NORMAL BOOT, a FAST BOOT enabled VOLT, majd átraktam Disabled-re, de semmi nem változott...
Ide-oda kapcsolgattam az engedélyezéseket, és irány a BIOS, de semmi nem változott.
szóval marad a hardveres akármizés.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.