Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) MrDerekas válasza enginev3.0 (#3600) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt reagálok ;) Le a kalappal :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3602) Livius válasza enginev3.0 (#3600) üzenetére


Livius
őstag

Van egy szép mondás, ami az, hogy "a tudás az szopás útján terjed", grat!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3603) madmaxxx válasza enginev3.0 (#3600) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Én azért maradnék a hagyományos elven. BIOS IC-t kivenni vagy leforrasztani, írás, vissza a helyére. Nekem ez a megoldás a legkézenfekvőbb. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#3604) badblue


badblue
csendes tag

Sziasztok, ugyanaz mint mindenkinek, ujraindult, se kép se hang, csak folyamatosan próbál bootolni de hiába.... áramtalanít, itt tartok.

Olvastam hogy van egy jó hely a budafokin ahol aprópénzért megcsinálják (?), de ha nekem elvileg 36 hónap garis a lapom és kicsit több mint egy éves most, akkor talán érdemesebb lenne megpróbálni a boltban először ahol vettem? Vagy egyből menjek a szakemberhez? Mit javasoltok?

Ha szakember akkor légyszi adjatok aktuális kontaktot, illetve hogy mivel készüljek mert lövésem nincs semmiről (flashdrive, floppy,....?) köszi!!

(#3605) MrDerekas válasza badblue (#3604) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mindenképp a garancia ügyintézést javaslom. (Nem azért, mert nem bízom a szakikban, hanem mert pont erre való a gari) Kivéve, ha munkaeszköz és nem tudod nélkülözni pár hétre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3606) Borzola


Borzola
újonc

Sziasztok!
Van egy ASUS M2N-E SLI alaplapom,amit szeretnék beüzemelni,de eddig kudarcot vallott minden próbálkozásom.AMD Athlon(TM) 64 x2 4800 /ADO 4800 IAA5DO/ CPU van benne,2x 1GB RAM.
Ami a fő probléma,hogy a BIOS-ba nem tudok belépni egy billentyűvel sem (DEL,F8,F1 stb.) A másik,hogy
csak a M2N kezdő(logo) képernyőig jut el és állandóan újraindul.Illetve a Tab-al pár másodpercre beugrik a POST-képernyő,ahol látom a CPU-t,a RAM-ot,és az ACPI BIOS Revision 1301-et.Itt kezd elhalványulni a képernyő és újraindul az egész,közben a CPU ventije belassul,majd felpörög.Az ASUS komptibilitási listájában ehez a CPU-hoz a 1201-es BIOS van megadva,de letölteni sehonnan sem sikerült (eddig) egyiket sem.Végig próbáltam már minden lehetséges variációt indulva az egy billentyűzettel(USB-s és PS2-essel egyaránt),VGA nélkül,lehúzva mindent,tápcserét,mikrokapcsolók cseréje,elem csere,CMOS reset, stb.Bootolni sem akar(CD-ről,DVD-ről).Ezért gondolok egy BIOS cserét,frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#3607) Borzola válasza Borzola (#3606) üzenetére


Borzola
újonc

MEGOLDVA!!!!!! :C :R

(#3608) vighdavid


vighdavid
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene!

Adott egy MSI X370 SLI PLUS AM4-es alaplap. Tegnapelőtt frissítettem a legújabb BIOS-ra (memória kompatibilitás miatt). 3.9-es verzió. Azóta rengeteg BSOD van mindig más hibákkal (memória, vga stb...) M-FLASH-el nem tudom vissza rakni a régebbi BIOS-t sajnos. Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba vagy hogy hogyan lehetne vissza rakni a régebbi 3.6-os verziót? a 3.6-os verzióval semmi gond nem volt, csak a ram hogy nem ment max. sebességgel...dehát ryzennél ez probléma volt eddig is ezért is frissítettem hátha.

Konfig:
Ryzen 1700
MSI x370 SLI PLUS
Nvidia Geforce GTX Titan X (Maxwell)
4x4GB Avexir Core Blue Ram 2400 mhz
Intel M.2 SSD
A teljes konfig vízzel van hűtve.

Előre is köszönöm!

+36-30-978-3233 Ezen a számon általában elérhető vagyok! Így gyorsabb :) VAGY E-mail: vighdavid@gmail.com

(#3609) Livius válasza vighdavid (#3608) üzenetére


Livius
őstag

Elsőre nyomj egy default beállítást a BIOS-ban, lehet teljesen hülye órajel és időzítéseket használ valamiért automatikusan a BIOS a RAM-okhoz most már a frissítés óta. Visszafrissíteni nagyon nem tudsz majd, amúgy szerintem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3610) blacksir


blacksir
tag

Sziasztok kérdésem az lenne hogy BIOS frissítésel elérhető a crossfire vagy sli támogatás? Vagy az minden féle képen chipset függöny?

(#3611) madmaxxx válasza blacksir (#3610) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Hiába frissíted a BIOS-t attól még nem lesz Crossfire vagy SLi támogatás. Sok esetben az nVidia is csak komoly pénzekért engedélyezi egy adott alaplapnál a többkártyás üzemmódot.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#3612) blacksir válasza madmaxxx (#3611) üzenetére


blacksir
tag

Értem. Akkor jobb lesz ha a jövőben keresek egy új lapot.

(#3613) dugo_ válasza blacksir (#3612) üzenetére


dugo_
veterán

Nem lesz jobb, mert a legtöbb játék már rég nem támogatja a több gpu-t, vagy csak szimplán nagyon rosszul skálázódik, így semmi értelme az ilyen rendszernek már. Egy darab erősebbet kell venni.

(#3614) hfeco01 válasza Livius (#3609) üzenetére


hfeco01
tag

Sziasztok! Gyakorlatilag ugyanaz lenne a problémám mint vighdavid-nak. Csak nekem Asus Rog strix B350 F-es alaplapom van. Én is frissítettem a legújabb BIOS-ra (3803-asra), azóta nálam is jönnek a BSOD-ék. Vissza kellett vennem a RAM frekit 3200-ról. Most 3133 a max. Szerettem volna visszarakni a3401-es BIOS-t de nem engedi. Ezek szerint a mostani lapoknál már nem lehet régebbi BIOS-t feltenni az éppen aktuálisnál?

(#3615) Livius válasza hfeco01 (#3614) üzenetére


Livius
őstag

Manuálisan kézzel állítjátok ezeket az RAM órajeleket, vagy a gyártó által megírt XMP profilt töltitek be a beállításoknál? Nagyon nem mindegy, ha az XMP profilra be van állítva a RAM, azzal jól kellene mennie.

Amúgy visszafrissítésre nem igazán van lehetőség. Persze meglehet próbálni, dos-ból a laphoz való flashelő exe-vel, de rengeteg idő elmegy majd vele, már azzal is, hogy eljuss a teszteléshez, hogy hátha megy vagy nem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3616) madmaxxx válasza blacksir (#3612) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szvsz jobban jársz, ha így döntesz. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#3617) hfeco01 válasza Livius (#3615) üzenetére


hfeco01
tag

Az XMP profil 3200-ra állítja a memóriát és addig míg fel nem raktam a 3803-as BIOS-t ment is problémamentesen. Próbáltam a manuális beállítást de így is állandóan összeomlik a rendszer, hiába játszom az időzítésekkel is, semmi eredmény. Ezért is gondoltam hogy visszarakom a 3401-es BIOST. Valamikor régen volt egy ASROCK 870 Extreme 3-as alaplapom amihez kiadtak egy BIOS frissítést de semmi nem úgy működött utána mint ahogy kellet volna. Akkor minden gond nélkül visszaraktam a régebbi BIOS-t, gondoltam most is úgy van.

(#3618) vighdavid válasza Livius (#3615) üzenetére


vighdavid
csendes tag

Igen XPM-vel használtam! :) Megoldottam végülis, adtam neki plusz feszültséget a gyári értékeken felül. Mondjuk vicc hogy 2400-as ram 1866-on ment 1.2V-on.... 1,25V-on stabil 2400 mhz. Sajnos valszeg valamit elrontottak a biossal, mert előtte simán ment 1.2V@2400mhz. Ez van :)

+36-30-978-3233 Ezen a számon általában elérhető vagyok! Így gyorsabb :) VAGY E-mail: vighdavid@gmail.com

(#3619) TomX


TomX
tag

Szevasztok
Tegyük fel van egy Msi B150 Mortal-om ugye az 6. genig támogatja a procikat ott ha irnék hozzá egy biost vagy megoldanám valamilyen biossal valahogy akkor már támogatná a 7-8.genes procikat.(mert régen a 775ösnél lehetett ilyesmit)
Előre is köszönöm! :R
És bocs a sok hülyeségért...

(#3620) Livius válasza TomX (#3619) üzenetére


Livius
őstag

Ha tudsz írni rá BIOS-st, akkor szerintem már indíthatnál valami alaplapos/cpu-s magyar startup céget is akár. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3621) slakehun


slakehun
csendes tag

Üdv!
Nemrég vásároltam egy alaplapot és egy processzort, de miután ezt a két hardvert beszereltem és megpróbáltam újratelepíteni a windowst, sehogy se akar feltelepülni. Frissítettem a BIOS-t, aztán már valahogy eljutott odáig, hogy beinduljon a Windows, de rövid idő után az is kékhalált kapott egyből. Próbáltam a drivereket frissíteni, de akkor se volt jó. A BIOS-t visszaraktam régebbire, de ezután már telepíteni se engedte. Próbáltam mind a két windowssal (7&10), de egyiket se engedte.
Különböző kékhalál üzeneteket dob ki, (pl: memory_management), de ebből nem tudtam kiszűrni, mert nem csak ezzel volt baja, másfélét is kidobott.
Amire gyanakodni tudok az az,hogy:

1.) A processzoromról sokat olvastam, hogy nem működik megfelelően a gyári hűtővel, mindenki szinte a kukába dobja, és mikor próbáltam feltenni a windowst, pár perc használat után kinyomtam a gépet, lekaptam a hűtőt és megnéztem a processzort, é forró volt nagyon, lehet ez is az oka. (pasztáztam is.)

2.) A RAM-om rajta van az alaplap támogatási listáján, de csak a 4GB-os, és dual channeles dolgot tűnteti fel. De nekem 1x8 Gb van betéve, nem tudom, hogyha 2x4 lenne, vagy 1x8 Gb és olyan amit támogat, jobban tudná-e kezelni és nem dobna kékhalált.

3.) A tápom elég gyenge és valamelyik fórumon azt olvastam, hogy az ilyen pár ezres olcsó, tápnak nem nevezhető akármik tönkretehetik az egész alaplapot és mindent ami rajta van, szóval lehet ezzel van a baj.

4.) Talán még arra tudok gondolni, hogy az alaplap és a cpu nem dolgozik együtt jól, de szerintem ez nem valódi ok, mert a támogatási listán is rajta van és kompatibilis egymással a kettő.

Ezekre tudok gondolni, ha tudnátok segíteni, akkor azt nagyon megköszönném.
Ui.: két gyengébb hardverrel működik ez a konfiguráció, de azt én megértem, hogy a másik kettőnek valahogy nem elég. (amd a4-4000 apu, asrock fm2a68m-hd+)

CPU: AMD FX-6300 Hexa-Core 3.5GHz AM3+
Alaplap: ASUS M5A78L-M LX3
RAM: KINGMAX 8 Gb 1666 Mhz
PSU: nBase N-Power N450 V1.3 450W
VGA: -
HDD: Hitachi 320 Gb

(#3622) vighdavid válasza slakehun (#3621) üzenetére


vighdavid
csendes tag

Procinak a tüskéit nézted? Esetleg nincsenek elferdülve?

Játsz Te is kicsit a feszültségével a memóriának :) Nekem az megoldotta.

+36-30-978-3233 Ezen a számon általában elérhető vagyok! Így gyorsabb :) VAGY E-mail: vighdavid@gmail.com

(#3623) TomX válasza Livius (#3620) üzenetére


TomX
tag

775-re....Mert a 775-ösbe Xeon-pakoltunk ami 771 ugyhogy masik bios kellett hogy az alaplap támogassa :K

(#3624) ttrap


ttrap
tag

Sziasztok
Asrock N3150-itx lapon pendájvról uefi instant flash frissítést kezdtem a legújabb 1.90 verzióra és most itt állok 96%on és nem megy tovább már órák óta! Mit tehetnék? :W
kép

[ Szerkesztve ]

(#3625) IstvánLászló válasza ttrap (#3624) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Feltétlenül várjál míg befejezi a frissítést és csak erre ez a válaszom, lehet hogy a pendrive lassan is olvas és ez a saját tapasztalatom, mert fájl-másolásánál is elő is fordul sok sok esetben.
Remélem hogy ezzel tudtam is segíteni is neked.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3626) MrDerekas válasza ttrap (#3624) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vársz még le nem kapcsolják a paksi erőművet. :) Félő, hogy megakadt a telepítés. Jártam már így és a dual bios-nak köszönhetően menthető volt a dolog. (Mivel sikertelen volt az update, automatikusan a másodlagos és biztosan működő bios töltődött be) Kénytelen leszel lenyomni a gépet és imádkozni, hogy működjön a gyári védelem. Utána esetleg egy másik drive-val megpróbálhatod ismét. Én mostanában a netes frissítést csinálom. (Letölti és kicsomagolja magának, és nem függök az adathordozók kényétől, kedvétől.)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3627) ttrap válasza MrDerekas (#3626) üzenetére


ttrap
tag

Egy nagy levegőt vettem és újraindítottam. És elindult a frissített verzióval. :DD
Végigment a frissítés csak a kijelzés fagyott volna be???

[ Szerkesztve ]

(#3628) MrDerekas válasza ttrap (#3627) üzenetére


MrDerekas
addikt

A kérdés jó. Lehetséges. (Ez sem lenne példa nélküli). Ha nem lesznek fura hibák pár napon belül, akkor sikernek könyvelhetjük el :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3629) hfeco01 válasza Livius (#3615) üzenetére


hfeco01
tag

Sziasztok! A probléma megoldódott bár a miértjét nem értem. Szóval a lényeg: Bios frissítés után a 3200 MHz-es memóriából max 3133-at tudtam kipréselni. A gépet tavaly szeptemberben raktam össze, azóta a memória nem volt kivéve sem megmozdítva. Bios frissítésig semmi gond nem volt, utánna viszont váratlan leállások és újraindulások jöttek sorozatban. Azóta már próbálkoztam sokmindennel (idözítés és feszültség változtatás) de nem vezetett erdményre. Utolsó lehetőségképpen megcseréltem a két memóriát a slotban és azóta megint stabil. Rendesen megy 3200-on, sőt kipróbáltam 3400 MHz-en is és ott is stabil, bár így csak 3 napig használtam. Volt Aida stressz teszt, Prime 95 és játék valmint videókonvertálás (közben filmnézéssel) és egyszer sem dőlt össze. Na most hogy egy Bios frissítés mennyiben függ össze azzal hogy melyik slotban van a memória, arról halvány elképzelésem sincs? Midenesetre köszönöm a segítséget.

(#3630) janpier


janpier
tag

Sziasztok!
Kis megvilágításra lenne szükségem. Előre is köszönöm, ha lesz aki közelebb visz a megoldáshoz.
Megakadtam egy Intel DG33BU alaplap bios frissítésével. Jelenleg egy 2007-es ( 0293 ) van az alaplapon.
Egy core 2 quad q9300-as kedvéért kellene rárakni a legutolsó biost. ( 2010-es; 0572 )
Próbáltam a flasht windows alól, illetve usb-ről is. Betölti a bois frissítést, de amikor el kellene indulnia akkor nem csinál semmit. Windows-os indítás esetén, kis várakozás után betölti a wint, kiírja hogy ok a flash; de természetesen nem történik frissítés, mert nem is látszik hogy csinálná. ( Csak kicsit tovább van fekete képernyő bootolás előtt. ) Usb-ről való bootolás esetén, végig megyek a lépéseken, és amikor indítania kellene a flash-t, újraindul a gép. ( Itt azért több a várakozás, de a flash itt sem indul el. )
Alaplapon a default beállításokkal próbáltam.
Már több alaplapnál frissítettem biost; windows-ból, usb-ről, cd-ről, még régen floppy-ról is. Eddig nem volt soha gondom. Néha volt cidri az áramszünet miatt, de mindig összejött.
Sajna még inteles alaplappal nem kellett csinálnom, ezért kérném a nálam tapasztaltabb fórum társak segítségét. Lehet hogy van a bosban valami beállítás, amit nem vettem figyelembe...
Elnézést a sok írásért, de próbáltam bővebben leírni.
A válasz(oka)t előre is köszönöm.

üdv.: janpier

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3631) Livius válasza janpier (#3630) üzenetére


Livius
őstag

A letöltő oldal szerint van ISO-ban is frissítés, vagyis egy bootolható CD-t tudsz írni abból az ISO képfájlból, és bebootolható arról egy BIOS frissítő tool. Azt próbáltad már?

Egyébként minden fajta módszerhez van itt az intelnek leírása, hogy hogyan kell lépésről lépésre. Én mindenképpen csak olyanokkal próbálkoznék ami nem a windowsból működik, talán a CD-re kírt verzióban bíznék a legjobban.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3632) janpier válasza Livius (#3631) üzenetére


janpier
tag

USB-ről próbáltam az ISO-t. Szerintem CD-ről is ugyanaz lenne, vagy próbáljam meg úgy is?
Köszönöm, nézegettem már, de konkrétan ilyen "hiba" jelenséget nem láttam leírva, vagy nem vettem észre.
Betölti a firmware-t a cash memóriába, de nem indul el a flash. Újraindítás után, amikor el kellene indítania a flash-t, akkor kis várakozás és tovább lép.
Én egy alaplapi beállításra gondolok esetleg, azért írtam ide; hátha találkozott valaki ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3633) MrDerekas válasza janpier (#3632) üzenetére


MrDerekas
addikt

Dehogy ugyanaz :N ISO az cd-re való. (fw esetében)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3634) Livius válasza janpier (#3632) üzenetére


Livius
őstag

Az ilyen ISO-k nem garantáltak, hogy megfelelően bootlnak majd USB pendriveról. Ki kell írni a lemezképfájlt írható CD-re, normálisan. Sőt nekem volt olyan HP firmware telepítő ISO-m, aminek még az újraírható CD se tetszett, csak CD-R-re kiírt verzióban működött a bootja normálisan.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3635) janpier válasza Livius (#3634) üzenetére


janpier
tag

Akkor köszönöm még egyszer a tanácsot. :R
Meg próbálom, kiírom cd-re. Szerencsére maradtak még itthon tartalék CD-R lemezeim.
Érdemes esetleg az elemet kivennem a lapból? ( Feltéve ha nem lesz jó a cd-s megoldás. )
Egy külföldies oldalon találtam egy hasonló problémát, neki pl. megoldotta. ( Bár azt nem írta hogy a boisban használta volna a default beállítást... )
Holnap vagy holnapután újra nekiugrok a dolognak, remélem csak hálálkodni térek vissza hozzátok. :))

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3636) janpier válasza MrDerekas (#3633) üzenetére


janpier
tag

...és persze neked is köszönöm a segítőkészséget... :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3637) Livius válasza janpier (#3635) üzenetére


Livius
őstag

Egy default beállítást nyomhatsz a BIOS-on akár, előtte és utána is. De mondjuk főleg utána ajánlott, mivel lehet új auto beállításokat tartalmaz az újabb BIOS.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3638) MageRG


MageRG
addikt

Tisztelt hozzáértők!
Miért van az, hogy a gyártó azt írja az új BIOS-ra, hogy Windows 7 alá nem való?
Nem OS függetlennek kellene lennie?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#3639) MrDerekas válasza MageRG (#3638) üzenetére


MrDerekas
addikt

Is-is. Azt írja, hogy win7 alá nem, vagy hogy win8-8.1-10 alá való? Nem ugyanazt jelenti. Az alaplap bizonyos szolgáltatásai és pár ficsőr, szorosan összedolgozik az OS-al. Ezért kerül a leírásba OS verzió támogatás is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3640) MageRG válasza MrDerekas (#3639) üzenetére


MageRG
addikt

Ezt írják:
1. Do not update this BIOS if you're currently using windows7
2. This BIOS doesn't support Windows7.

Semelyik előzőhöz nincs ilyen megkötés.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#3641) MrDerekas válasza MageRG (#3640) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mert az új processzor családot nem támogatja a win7, ergo az alaplap processzorhoz kötődő szolgáltatásai nem működnek. Tehát ha fel is teszed a bios-t attól a lap még jó lesz az adott bios-al, de win7 nem, vagy hibásan/instabilan és hiányosan fog futni. Tehát a bios nem OS függő, de az OS függhet a biostól. (Nem teljesen igaz ez, de sarkosan mutatja a lényeget)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3642) z123456z


z123456z
őstag

Látom van kimondottan ilyen topik, így itt is felteszem a kérdést, vagyis csak itt kellett volna, de már mindegy.
Szóval:

Sziasztok. Fiamnak hoz a nyuszi egy i7 7700-es procit. A alaplapja egy gigabyte H110M sh2 ddr4 ( ha jól emlékszem ), amiben most még egy 6500 van. A bios az hiszem F4, ezért frissíteni kell hogy menjen az új proci. Win10 64 van rajta, optikai meghajtó nincs. Melyik biost érdemes feltenni, és van e erre valami hülyebiztos módszer, mert fogalmam sincs, hogy kell. Vagy egy jó szájbarágós leírás van e valahol?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3643) MrDerekas válasza z123456z (#3642) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jutubon beírod a keresőbe a lap tipusát és "bios update" aztán lesz leírás, tutoriál, minden. Egyre kevésbé ördögtől való a bios frissítés, de HB megoldás még nincs :) (Max rábízod valakire és mosod kezeid ;] ) Legegyszerűbb a FAT32-re formázott pendrive használata. (Általában bios letölt, majd másol/kibont/kicsomagol a pendrive-ra és vagy arról kell bootolni, vagy a biosban kell megadni neki a frissítésnél, ezt a pendrive-ot.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3644) janpier válasza MrDerekas (#3633) üzenetére


janpier
tag

Nos, megint zavarok, ezért elnézést nektek...
Megpróbáltam Cd-ről is... Az eredeti inteles ISO-t írtam ki, módosítás nélkül.
Hiba üzenetet kaptam. ...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3645) janpier


janpier
tag

Amúgy az usb-s megoldásnál eddig jutottam, utána lelövi a gépet...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3646) z123456z válasza MrDerekas (#3643) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm.

(#3647) Livius válasza janpier (#3644) üzenetére


Livius
őstag

Milyen típusú CD-re írtad ki a képfájlt? Van több DVD/CD olvasó is a gépeben? Esetleg ha valami USB-és meghajtó ha van folyamatosan rajta, le kéne húzni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3648) Livius válasza janpier (#3645) üzenetére


Livius
őstag

Ha még a CD-re kírt verzió sem megy, akkor már csak a floppy megoldás marad a leírás szerint az iFlash-el, vagy el kell játszani vele a BIOS recoveryt a legújabb biosfájlal floppyról.

Amúgy a Biosban nálad nincs ilyen "Instructions for F7 BIOS Flash Update" tool? Azt írja az intel leírás a 2009-nél újabb lapokban van a BIOS-ban egy update tool, amivel a USB pendriveról csak be kell tallózni hozzá a fájlt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3649) janpier válasza Livius (#3647) üzenetére


janpier
tag

Maxel CD-R
Egy USB-s vezeték nélküli billentyűzet volt csak rákötve. Lehúztam még a hdd-ket is.
Nem lehet hogy valamit a biosban kellene engedélyezni hogy mennyen?
Gondolom az nem probléma hogy satás az optikai meghajtó...
Esetleg keressek egy ps2-es billt?

[ Szerkesztve ]

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3650) Livius válasza janpier (#3649) üzenetére


Livius
őstag

De az eléggé gond lehet, hogy SATA-ás a DVD olvasó, rakj be valami full régi IDE-set, masterben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.