Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Valdez válasza joccadoki (#3049) üzenetére


Valdez
őstag

Sajnos nincs másik hdd-m most erre.
Pendrive-al rendelkezem és cd-rommal, ezzel kellene valahogy megoldani. Penről nem bootol.

Itt azt írják, hogy a winflash XP-n működik, és XP van rajta, érdemes megpróbálni?

(#3052) hoax válasza Valdez (#3051) üzenetére


hoax
aktív tag

Upsz... Akkor tényleg elbeszéltünk egymás mellet... :)
A Winflash működhet, csak "hál'isten" annak is van egy olyan szépsége, hogy nagyon nem mindegy melyik verziót használod...! Párszor már kivett az észből, de ha van hozzá türelmed és időd, akkor mindenképpen meg kell próbálni! :K

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3053) joccadoki válasza hoax (#3052) üzenetére


joccadoki
senior tag

áhh az nagyon idegesítő dolog, de sok sikert hozzá (javaslom amúgy ha wan egy bootolható 98ad, akkor azzal bebootolni, majd elérési út(célszerű a gyökérkönyvtár)\update.exe

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3054) Valdez válasza hoax (#3052) üzenetére


Valdez
őstag

Hát az általam linkelt honlapon összesen 3 féle verzió van, melyiket célszerű? :)

(#3055) hoax válasza Valdez (#3054) üzenetére


hoax
aktív tag

Akkor jársz jól, ha mindhármat letöltöd! :) Sajnos végig kell próbálgatni, másként nem fog menni!
Elrontani nem tudod, maximum beint, hogy nem támogatott bios file... Viszont ha egyszer elindul a folyamat, akkor végig fog menni!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3056) Valdez válasza hoax (#3055) üzenetére


Valdez
őstag

Ja, kivéve ha fizikailag hibás a rom, mert akkor szopacs :D (jártam már így)
Namindegy, holnap rápróbálok :)

(#3057) hoax válasza Valdez (#3056) üzenetére


hoax
aktív tag

Sok sikert! :K Majd visszanézek, hogy mi lett a vége!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3058) poffsoft válasza joccadoki (#3053) üzenetére


poffsoft
addikt

Így van.
Esetleg egy hiren's ultimate, azzal pendrivéről (is), meg ntfs-ről (is) menni fog az olvasás.

De a winflash is működni szokott.

[ Szerkesztve ]

(#3059) Valdez válasza hoax (#3057) üzenetére


Valdez
őstag

Sikerült, köszi mindenkinek :) Csak mostmeg a bios visszaállt default-ra, ami ennél a lapnál azt jelenti, hogy POST-nál nem látja az USB-s eszközöket, tehát nem tudok bemenni Bios-ba most, mert nincs PS/2-es billentyűzetem :(

(#3060) hoax válasza Valdez (#3059) üzenetére


hoax
aktív tag

Bahh... Triviális baki! :D
A lényeg, hogy megoldódott a bios kérdés...!

Don't panic!

(#3061) Valdez válasza hoax (#3060) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, csak ugye most nem is enged tovább a postnál, úgyhogy jövő héten be kell szerezzek egy ps2 usb átalakítót vagy egy ps2-es billt, na mindegy :)

(#3062) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek lécci! Asus P8B75-M alaplapom biosát szeretném frissíteni mert uj proci vásárlás előtt állok, meg amugy is elég régi ami fent van ( 0812 van fent és 1701 az elérhető ). Hogyan tudnám a legegyszerűbben megoldani?

(#3063) joccadoki


joccadoki
senior tag

letöltöd, és felrakod... Vagy mi az amiben segíthetünk?

Valdez: vannak átalakítók "usb to ps2" "ps2 to AT :Y " olyan sincs kéznél? ja jobban ki kéne nyissam a szemem :N

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3064) poffsoft válasza joccadoki (#3063) üzenetére


poffsoft
addikt

Ilyen célra még at billegő, meg com egér is van itthon :)

[ Szerkesztve ]

(#3065) kekigyu válasza joccadoki (#3063) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Valami szájbarágósabb leírást tudsz linkelni? Sosem csináltam még

(#3066) hoax válasza kekigyu (#3065) üzenetére


hoax
aktív tag

Alaplap kézikönyv 2-1. fejezet, 47. oldal...
ASUS Ez Flash 2 elérhető a bios-ból a tools menüben.

Don't panic!

(#3067) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Újra szerettem volna telepíteni win-t, de valamiért nem tudok cd-ről bootolni.
Biosban beállítottam, hogy hogy bootoljon cd-ről, majd ezt a hibaüzenetet kapom:

disk boot failure insert system disk and press enter

Próbáltam visszaolvasni, hogy volt e korábban hasonló, de ott elvileg a win dvd volt a hibás.
Megnéztem és a dvd elvileg jo simán látja egy másik gép.

Az alaplap egy Asus M2N-SLI és egy ssd-re raknám a win 8.1-et.
Lehet, hogy nem friss a bios, mert nem volt bios frissítés régen. ÉS ezért nem tudtam SATA AHCI beállítani.
Vagy az ssd firmware-t kéne frissíteni?
Vagy estleg tényleg rosszul írtam ki a dvd-t?

Előre is köszönöm segítséget! :R

Üdv.: Lkk

(#3068) hoax válasza lkksioskdl3 (#3067) üzenetére


hoax
aktív tag

Egyszerű... Húzd le róla az SSD-t ideiglenesen, aztán próbálj meg a CD-ről boot-olni. Ha nem sikerül, akkor nagy eséllyel a CD,ODD,SATA kábel trió valamelyike lesz a ludas!

Don't panic!

(#3069) lkksioskdl3 válasza hoax (#3068) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R :R
Már sokkal rosszabbra kezdtem gyanakodni, de még ha csak kábellel lesz gond, gyorsan cserélem.

(#3070) lkksioskdl3 válasza hoax (#3068) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

próbáltam több kábellel továbbra is ugyan az hibaüzenet. lehet hogy a jumper van dvd olvson rosszul?

(#3071) hoax válasza lkksioskdl3 (#3070) üzenetére


hoax
aktív tag

Na várjunk csak! Az ODD IDE csatolós? Bios-ban advanced menüben engedélyezve van a PATA controller?
Ha csak egy eszköz van egy IDE kábelen, akkor annak tulajdonképpen mindegy, hogy melyik csatin van és hova van jumper-elve...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3072) Duran válasza lkksioskdl3 (#3070) üzenetére


Duran
tag

Másik gép be is bootol róla, vagy csak windows alatt látod, hogy rajta vannak a fileok? Attól még a cd mbr-jében lehet nincs benne a szükséges cajg a bootoltatáshoz.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#3073) lkksioskdl3 válasza hoax (#3071) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

igen, oDD IDE csatolós. advenced menüben a parallel port modeban négy választási lehetőség van:
normal.......
epp...........X
ecp...........
bi-directional.

az epp van kiválasztva. maradjon azon vagy másra rakjam?

közben usb kulcsrol sikerült bootolni egy ubuntut. és kölcsönbe sikerült szerezni egy usb dvd olvasot, de arról se sikerül a win 8.1et bebootlni.

Kaptam még egy olyan segítséget, hogy elvileg a régi alaplapok nem látják az optikai lemezre írt bootkeyt 8.1nél. sajna nincs nálam legalább 5 gigás pendrive szóval azzal holnap próbálkozom.

köszönöm mindenki segítségét továbbra is :) :R

(#3074) hoax válasza lkksioskdl3 (#3073) üzenetére


hoax
aktív tag

Nem a párhuzamos port (parallel port) beállításaira gondoltam, hanem a PATA controller-re! Az "enable" állásban van?

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3075) lkksioskdl3 válasza hoax (#3074) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

azt nem találtam meg, de holnap még az lesz az első.(most már utána néztem és meg van hol bujkálhat.

(#3072) Duran:
igen másik gép alatt bebootol erről a lemezről.

(#3076) joccadoki válasza lkksioskdl3 (#3075) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát a parallel port az eggy picit nincs köze a háttértárakhoz... ha ide-s a meghajtó, akkor engedélyezni kell a ide controllert.

De ha usb cd-romot választod bootnak és az usb cd-romról sem bootol, akkor lehet nem jó a cd boot része

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3077) Valdez válasza lkksioskdl3 (#3067) üzenetére


Valdez
őstag

Sima M2N SLI? Nem deluxe? Lehetséges, hogy ha sima akkor nincs AHCI, de ha Deluxe, akkor lehet AHCI-d a jmicron vezérlőn keresztül (ami nem gyors, de legalább tud AHCI-t).

(#3078) joccadoki válasza Valdez (#3077) üzenetére


joccadoki
senior tag

Lehetséges, hogy igazad van

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3079) hoax válasza Valdez (#3077) üzenetére


hoax
aktív tag

Azt írja, hogy alapvetően boot-olni nem tudott se CD-ről, se ODD-ről. Elvileg az SSD rá sincs akasztva a gépre, akkor pedig el kellene jutnia legalább a telepítés indításáig, maximum közli, hogy nincs merevlemez...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3080) joccadoki válasza hoax (#3079) üzenetére


joccadoki
senior tag

Ez igaz, de kérdés, hogy a bios észlel e cd-romot, vagy a dvd-n van -e boot

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3081) lkksioskdl3 válasza Valdez (#3077) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

sajnos csak sima.

(#3079) hoax:
Pontosan, csak az olvaso van rákötve semmi háttér tár.

(#3080) joccadoki:
Nekem úgy tűnt mintha észlelné, hallom hogy megpörgeti a lemezt 2-3 másodpercig és csak utána jön a hibaüzenet. indítottam lemez nélkül is ilyenkor egyből jön a hibaüzenet nem gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#3082) hoax válasza lkksioskdl3 (#3081) üzenetére


hoax
aktív tag

Más egyéb DVD-t beolvas egyáltalán az az ODD? A DVD biztos, hogy hibátlan?

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3083) Valdez válasza hoax (#3079) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, tudom, csak jeleztem, hogy AHCI nélküli gépre nem biztos, hogy jó ötlet SSD-t rakni egyáltalán...

(#3084) lkksioskdl3 válasza hoax (#3082) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Na most ezzel bajban vagyok, mert egy pc-m van és egy laptop. A nem nagyon tudom kipróbálni, hogy mással megy-e mert nincs más oprendszer kiírva és időm nem volt elmenni venni dvd-ket.

De ha midnen igaz ma este szerzek egy kettőt és próbálgatom, de az elsődleges terv egy 5 gigás pendrive amirő la 8.1et megpróbálom felrakni. Ha ne megy akkor marad a win 7 pendrivrol.

Vinszont ha nincs AHCI támogatás, attól még van értelme ssd-re pakolni az oprendszert?

(#3085) motorace


motorace
tag

Üdv.

Adott egy Gigabyte GA-M68SM-S2L lap jelen pillanatban F3-s Bios-sal!Szeretnék F9g verzióra frissíteni de ehhez muszáj az összes többi Bios-t felrakni vagy egyből lehet a legújabbra frissíteni!?

Köszönet az infót!

motorace felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3086) hoax válasza lkksioskdl3 (#3084) üzenetére


hoax
aktív tag

Az AHCI támogatás azért is lényeges lehet, mert ha nincs, akkor csak sima IDE módban tudsz rá telepíteni, ami nem támogatja pl. a TRIM funkciót, ezért elméletileg jócskán lecsökken az SSD élettartama.

motorace!
Próbáld ki, ha nem megy egyből a legfrissebb, akkor sajnos el fog tartani egy ideig a mutatvány...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3087) motorace válasza hoax (#3086) üzenetére


motorace
tag

Valahogy éreztem! :)

motorace felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3088) motorace


motorace
tag

Nos a Gigabyte lapommal játszok!

F4 Bios volt rajta egészen F8-ig le frissítettem mert nem lehetett egyből F9-is csak ha mindet felrakom!F5,F6,F7,F8 így sorba sikerült minden frankón!

Fel szeretném rakni az F9g-t de valamiért itt már nem látja a Kingstone pedrivomat a Q-Flash!Eddig mindig látta és minden frissítés sorban tökéletesen lement!

Na most miért nem látja?!Mindent úgy csináltam mint eddig!Restart, Biosba Load Deafult utána F8 és a Q-Flash!

Próbáltam nem sima Fat hanem Fat32-be formázni, másik aljzatba dugni...stb

Most már oda jutottam muszáj volt 2 sört gyorsan bedobni!:):):)

Valami ötlet srácok!??

A pendrive egy 128mb-os Kingstone!Igen jól írtam!:)Békebeli!De tökéletes!Teszteltem mielőtt az egésznek neki kezdtem!

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

motorace felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3089) lkksioskdl3 válasza hoax (#3086) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

hmmm megnéztem, nincs ahci támogatás :(
viszont pendriverol bootol a win 8.1 de csak a logo jön fel aztán semmi.

ebben még esetleg tudsz segíteni?

(#3090) hoax válasza motorace (#3088) üzenetére


hoax
aktív tag

Itt megtalálod a @bios alkalmazást, amivel Win7 alól van még egy dobásod... ;)

lkksioskdl3!
Itt jön be a képbe amit Valdez említett!
Nézz utána, hogy lehet-e egyáltalán olyan gépre telepíteni a 8.1-et, ahol nincs AHCI támogatás...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3091) joccadoki válasza lkksioskdl3 (#3089) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a baj hogy pendrive-ra nm a konfignak megfelelő driverelés van elméletileg, bróbáld csökkentett módban.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3092) motorace válasza joccadoki (#3091) üzenetére


motorace
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!A Rofus progi segített!

motorace felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3093) lkksioskdl3 válasza hoax (#3090) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Sikerült felrakni. Valószínű az volt a hiba, hogy az optikai lemezre írt win 8 boot key-t nem látta pendriverol meg igen.

Közben utána olvastam, és olyat találtam, hogy elvileg olyan lap amin van sata az képes AHCI-re vagy ha nem akkor emulálja.
De lehet időszerű lenne egy biosz frissítés.

Utólagosan van értelme átállítani AHCI-re, ha esetleg a friss bioszban benne van?

(köszönöm a segítséget és türelmed :R )

(#3091) joccadoki:
köszönöm most már sikerült !
nekem is Rufus segítet. :R

[ Szerkesztve ]

(#3094) hoax válasza lkksioskdl3 (#3093) üzenetére


hoax
aktív tag

Telepítés előtt illik átállítani AHCI-re...!

Egyébként, nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#3095) Valdez válasza lkksioskdl3 (#3093) üzenetére


Valdez
őstag

Sajnos a SATA port jelenléte az alaplapon nem jelent automatikusan AHCI támogatást. Ha nincs ahci akkor ide módban üzemel akkor is ha sata-ra van dugva.

(#3096) karis


karis
tag

Sziasztok!

Pár napja raktam be egy új hardvert a gépbe, és ajánlották, hogy frissítsem az alaplap BIOS-át. A lap egy
MSI Z77A-G43 lenne. Miként működik a dolog, és kell-e valamire figyelnem a folyamat közben?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#3097) hoax válasza karis (#3096) üzenetére


hoax
aktív tag

Jelenleg -hardware-csere után- minden rendben van a géppel?
Ha igen, akkor ne piszkáld!
Egyébként nem bonyolult folyamat, olvasd el a kézikönyvét! Arra kell figyelni a leginkább, hogy ne szűnjön meg a gép tápellátása..!

Don't panic!

(#3098) karis válasza hoax (#3097) üzenetére


karis
tag

Felhúztam egy új oprendszert, és ennyi. Gond nincs vele.
Köszi a választ :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#3099) karis


karis
tag

Sajnos hülye voltam, és frissítettem a BIOS-t ami azzal járt hogy a gép nem ismeri fel az egyik HDD-t amin pont a windows van.
A BIOS-ban látja a jó öreg sata2-es maxtor HDD-t, de a boot szekcióban már nem lehet kiválasztani, ott csak a sata3-as HDD-t látja.
Másik érdekesség, ha gép elindulása után nem a BIOS-t hanem a Boot setup-ot indítom el, akkor ott vagy ki lehet választani a HDD-t és elindul onnan a Win, vagy egyáltalán nem látja.

Ilyenkor mi a teendő?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#3100) hoax válasza karis (#3099) üzenetére


hoax
aktív tag

Én szóltam...! ;] :D
Próbáld visszaírni a régebbi bios-t, vagy találd ki, hogy lehet beállítani a Maxtor HDD-t boot-olhatónak.

Don't panic!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.