Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) pendre54 válasza KisApám (#4350) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor, ha se a gépházas megoldás, se az általam javasolt progi nem segített, akkor tényleg valamilyen hardveres reszettel kellene próbálkozni.
Illetve most beugrott a ködös távoli múltból, hogy korábban ilyen esetekre volt olyan javaslat, hogy ha van az alaplapon PS/2 csatlakozó, akkor a billentyűzetet arra csatlakoztatni egy átalakítóval, és úgy próbálni a Del, vagy F2-öt nyomni, ugyanis előfordulhat, hogy a normál USB-s kapcsolattal van valami gondja a BIOS-nak, és mire normálisan felismerné azokat, és reagálna a kiadott parancsra, addigra már a BIOS ezen túllép, és betölt a Win, ezért nem tudod elérni a BIOS-t.
Ilyen átalakító kellene, ha van PS/2-csati az alaplapon. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#4352) ddavedane


ddavedane
csendes újonc

Sziasztok!

ASUS TUF GAMING B460-PLUS bios frissítéséhez szeretnék tanácsot kérni. Elsősorban azt, hogy érdemes-e frissíteni ha amúgy nincs probléma a géppel?

[link]

A fenti listából nekem a 1401-es verzió van fent, ami nekem mozgatja a fantáziámat az a sok "Improve system performance". A BIOSokhoz nem értek annyira, hozhat ez érezhető változást, akár FPS növekedést is játékokban? Van-e értelme emiatt kockáztatni egy esetlegesen rosszul sikerülő updatet? Köszönöm a válaszokat!

(#4353) berzebub


berzebub
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek: ASUS Prime B350 Plus, 5606-os Biost szeretném upgradelni. Próbáltam EZ Flash-ből , dos alatt, downgrade és úgy, de a letöltött 6042 sosem proper bios. Vmi 5let?

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4354) Livius válasza berzebub (#4353) üzenetére


Livius
őstag

Bővebben mi a hibajelenség, mit ír ki pl a BIOS-ból Pendrive-ról frissíthető EZ Flash-vel?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4355) berzebub válasza Livius (#4354) üzenetére


berzebub
aktív tag

Not a proper Bios file. Elképzelhető,hogy azért nem engedi a legújabb verziót,mert az már nem támogatja azt a procit ami benne van? Fogtam egy A320as Msi deszkát ott simán ment az upgrade, pedig a legújabb verzió ott sem támogatja már a x4-es athlont

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4356) Thrawn válasza berzebub (#4353) üzenetére


Thrawn
félisten

Kicsomagoltad a zip-ből a BIOS fájlt és a BIOSRenamer.exe-vel átneveztetted megfelelő formátumra frissítés előtt?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4357) berzebub válasza Thrawn (#4356) üzenetére


berzebub
aktív tag

Igen, úgyse volt jó.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4358) Thrawn válasza berzebub (#4357) üzenetére


Thrawn
félisten

Csekkold le még egyszer az alaplap pontos típusát, szerintem nem jó BIOSt töltesz le.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4359) berzebub válasza Thrawn (#4358) üzenetére


berzebub
aktív tag

Az is megvolt, minden stimmelt, downgrade simán megy, utána a netről megy az upgrade. Csak arra tudok gondolni,h a régi cpu miatt nem engedi

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4360) Thrawn válasza berzebub (#4359) üzenetére


Thrawn
félisten

Downgrade? Miért akarsz downgradelni? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4361) Livius válasza berzebub (#4359) üzenetére


Livius
őstag

Ha az EZ Flash-t használod a BIOS-ból, akkor lehetőleg ne egy nagyon nagy Pendrive-ot használj hozzá, a lehető legkisebbet, amid van (pl max 1GB, 4GB) és egy FAT32-re formázott fájlrendszerre rakd fel rá a BIOS fájlt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4362) berzebub válasza Thrawn (#4360) üzenetére


berzebub
aktív tag

Redditen volt tanács,hogy downgrade valami korábbi verzióra és onnan EZ Flash-ből szerverről. Ez sem jött be.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4363) berzebub válasza Livius (#4361) üzenetére


berzebub
aktív tag

Próbáltam 3 különböző driveot, usb 2.0 ,usb 3.0, Bios alól, Freedos-ból. Semmi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4364) Livius válasza berzebub (#4363) üzenetére


Livius
őstag

FAT32-re voltak teljesen üresre formázva? Gyökér mappában volt a BIOS fájl és teljesen üres volt a pendrive előtte, amikor próbáltad az EZ flash-vel frissíteni? Ne 16GB vagy 32GB-osokkal próbáld, a lehető legkisebbel ami elérhető, az ideális 4GB-nál kisebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4365) berzebub válasza Livius (#4364) üzenetére


berzebub
aktív tag

Igen és igen. Csak 8asom van már

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4366) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok!

Minap vettem egy Asus Prime B650‑Plus lapot. Nem feltétlen bármi probléma megoldása miatt, de úgy gondoltam, lefrissítem a BIOS-t. Korábban egy Prime B350 plus-om volt, nem volt ismeretlen a terep, EZ Flash látta is a file-t, majd amikor "Processing"-be került a folyamat, rebootolt a gép, aztán nem bootolt. Kikapcsolás után indul rendesen, de hisztizik, hogy nem volt jó a POST-folyamat (naná, nem indult el). Mindegy, milyen USB-ről próbálom, vagy átneveztetem a file-t PB650PS.CAP-re, ugyanaz. Túlhajtás nincs, EXPO profil van beállítva RAM-ra, meg a PBO. Jó lenne, ha valami módon kiderülne, mi nem tetszik neki, mert későbbi proci upgrade-nél kelleni fog újabb BIOS.
Valaki látott már ilyen esetet?

[ Szerkesztve ]

(#4367) Doky586 válasza lyzzard (#4366) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios frissítés töröl minden bios beállítást, így nem csoda ha nincs "túlhajtás"...
De lehet más is elállítódott. Pl eddig legacy módban bootoltál és most default csm off lett, vagy ahci eddig ki volt kapcsolva stb... ftpm és bitlocker. Emlékez mi volt a beállításod.

(#4368) lyzzard válasza Doky586 (#4367) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Ez az, hogy el sem indul a folyamat, ahogy megjelenik a Processing felirat, el sem indul a folyamatjelző csík, hanem gondol egyet, és rebootol(na). Minden beállítás megmarad, semmi sem változik.

(#4369) Livius válasza lyzzard (#4368) üzenetére


Livius
őstag

Kezd azzal, hogy a BIOS-ban csinálj egy default beállítás és mentsd el. Aztán utána kezd el beállítgatni újra azt, ami kell a helyes Windows boothoz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4370) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

< .. deleted by user .. >

először olvasok, mert úgy látom volt erről szó....

[ Szerkesztve ]

(#4371) Isti2


Isti2
aktív tag

sziasztok.
az lenne a kérdésem, hogy ha 10+ frissítés van az alaplapom bios-ához(MSI MAG B550M mortar wifi), mindet egyesével sorban fel kell rakni, vagy elég csak a legfrissebbet?
köszönöm

(#4372) Thrawn válasza Isti2 (#4371) üzenetére


Thrawn
félisten

Jelen esetben elég a legutolsót feltenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4373) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Sziaaztok!

Lenne egy Gigabyte B350 Gaming alaplapom [link]
A BIOS frissítve lett egy régebbi BIOS-ról F40-re lett frissítve F25-ös BIOS-ról. Az F40-re frissítés alapkövetelménye, hogy legalább F31 BIOS legyen az F40 BIOS telepítése előtt. Na ezt én szépen figyelmen kívül hagytam, és rögtön F40-es BIOS-ra frissítettem. A lap azóta nem indul, semmi nem jön be csak fekete kép jelenik meg. Valakinek van ötlete esetleg lehet-e még vele valamit kezdeni, vagy teljesen reménytelen a helyzet?

Köszi!

(#4374) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
Segitsegre lenne szuksegem, nem tudom jo helyre irok, ha netean nem elnezest kerek.
Egy ASUS TUF GAMING B660M-E D4 alaplap Intel Core i3-12100F procival tokeletesen mukodott, ezt most csereltem egy Intel Core i5-13500-re es nem mukodik, pedig csere elott feltettem a legujabb Biost (BIOS 2212).
Gepem i5-13500 proci cere utan indul de se kep se hang.
Mi lehet a baj?
[BIOS 2212]

(#4375) berzebub válasza N.Szil (#4374) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nézd meg a 2014 verziót

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4376) N.Szil válasza berzebub (#4375) üzenetére


N.Szil
tag

Azt nem merem mert ha azzal sem mukodik akkor patt helyzet mert a Core i3-12100F procival sem fog mukodni, mivel azt irja a 2014 verziora, hogy "Ez a verzió NEM engedi vissza a korábbi verziókra a jobb kompatibilitás biztosítása érdekében."

(#4377) N.Szil


N.Szil
tag

Valaki tudja, hogy hol lehet megtalalni az ASUS TUF GAMING B660M-E D4 alaplap ME firmware frissítés legújabb 16.1.25.2020v2 verziojat es, hogy telepitsem?

(#4378) berzebub válasza N.Szil (#4377) üzenetére


berzebub
aktív tag

Drivers & Tools -->Chipset-->Intel consumer ME driver V2229.3.2.0 For Windows 10/11 64-bit.

Ha ezt felraktad, utána az MEupdatetoolt letölt és futatt

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4379) N.Szil válasza berzebub (#4378) üzenetére


N.Szil
tag

Intel consumer ME driver V2229.3.2.0 For Windows 10/11 64-bit letoltottem.
Utána az MEupdatetoolt letölt és futatt? Erre egy kis segitseg.

(#4380) berzebub válasza N.Szil (#4379) üzenetére


berzebub
aktív tag

Először feltelepited az ME drivert,ha az kész jöhet az MEupdatetool, ha az is hiba nélkül lefutott mehet bele az i5 ,ha egyből nem indul akkor egy bios reset

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4381) N.Szil válasza berzebub (#4380) üzenetére


N.Szil
tag

Intel consumer ME driver V2229.3.2.0 For Windows 10/11 64-bit letoltottem telepitettem de a MEupdatetool nem lehet nem talalja az utvonalat.

(#4382) renegat1 válasza N.Szil (#4381) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Ez segíthet: [link]

(#4383) berzebub válasza berzebub (#4353) üzenetére


berzebub
aktív tag

Na végre kiderült mi volt a baj. Tényleg nem lehet olyan procival elvegezni az upgradet amit az új bios nem támogat. :( Kapott egy régi occó ryzent és azzal elsőre sikerült :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4384) #38764800


#38764800
törölt tag

Szerbusztok. Frissítettem a a biost az alaplapon a legújabra, de de inkább lasubb lett és a proci is könyebben melegszik azóta. Vissza lehet frissíteni az előző verzióra? Ha igen, akkor úgy kell csinálni mintha bisot frissítenék vagy ez körülményesebb??
Üdv. Asus B550m-e alaplapról van szó.
üdv.

(#4385) Doky586 válasza #38764800 (#4384) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Alapra álltak a beállítások. Állítsd be őket újból (pl feszültségek).

(#4386) #38764800 válasza Doky586 (#4385) üzenetére


#38764800
törölt tag

Hiába a beállításoknak, a proci órajele alacsonyabb lett kb 70-100Mhz-el, offsetvoltage -0.0725 re állítva mint az előzőn és semmi, ugyanúgy melegszik. Ezért szeretném a régit mert ott nem volt semmi probléma, és a gép teljesítménye is jobb volt. Üdv. (Ryzen 5800x proci van az alaplapban)

(#4387) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,
A segitsegeteket szeretnem kerni.
Szeretnem a BIOS-t frissiteni,de kaptam egy figyelmeztetest:
- Please back up Bitlocker recovery key
- Suspend Bitlocker encrytion in the operating system before updating your BIOS''

Az alaplap : Asus TUF Gaming X570-Plus
A BIOS : 1201

Microsoft fiok:

A fiokomban ezt az uzenetet kaptam,
Nincsenek feltöltve BitLocker helyreállítási kulcsok a Microsoft-fiókjába.
Megjegyzés: Ha valaki más segített a számítógép beállításában, lehet, hogy a keresett BitLocker-kulcsok az ő fiókjában vannak.
Mit tudok ilyenkor csinalni,vegyek egy uj Windowst itt a PH-n??

A segitsegeteket elore is koszonom!

(#4388) Thrawn válasza MegalodonS (#4387) üzenetére


Thrawn
félisten

1. Mentsd el a Bitlocker kulcsokat: [link]
2. Szüneteltesd a Bitlockert: [link]
3. Frissítsd a BIOS-t
4. Bitlocker on

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4389) MegalodonS válasza Thrawn (#4388) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszi a segitseget!Amikor letrehoznam a kulcsot,ugy latszik ki van kapcsolva,ezt az uzenetet kapom!

(#4390) Doky586 válasza MegalodonS (#4387) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb
1 nap
1 kérdést
1 topikba.. !!! :W

(#4391) MegalodonS válasza Doky586 (#4390) üzenetére


MegalodonS
őstag

Oksa,de ez mind Windows 10 es BIOS is egyben es ilyen topic meg nincsen :P regen jartam mar erre, kerlek nezd el a betero vandornak!! ;)

(#4392) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Van egy Acer Aspire 5 laptopom, Windows 10 op rendszerrel.
Szeretném a bios-t frissiteni.
De ezt a hibaüzenetet kapom:
mount the efi system partition fail
Mit csinálok rosszul ?

[ Szerkesztve ]

(#4393) renegat1 válasza tomi_x (#4392) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Valószínűleg MBR módban van telepítve a Windows 10, GPT mód helyett.

(#4394) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Asus PRIME B560M-K alaplapom van és a jelenleg rajta levőtől (0820) már van sokkal frissebb BIOS is hozzá. Kérdésem, mielőtt nekikezdenék a frissítésnek: hogy ugye tuti csak a legutolsó verzióra kell felfrissítenem hozzá, a "köztes" verziókat teljesen ki lehet hagyni?
Il. olvasni még olyanokat, hogy érdemes a BIOS-t frissítés előtt teljesen alap állapotba hozni (reset-elni), ez mennyire érvényes az ilyen Asus lapoknál?

Meg kérdés még, hogy melyik utat válasszam:
Van az EZ Update, ami Windows-alól letölti és onnan update-lei a BIOS-t.
És van magán a BIOS-on belül az Ausus EZ Flash 3, amivel egy USB pendrive-ról lehet megtenni.
A manual-ban csak az második esethez írják, hogy ott szükséges a "Load optimized defaults" beállítást (tehát a BIOS reset-et) előbb elvégezni. Persze lehet ez még nem jelent semmit...

(#4395) berzebub válasza SunMount3r (#4394) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ha nincs oda írva egyik újabb verzióhoz sem,hogy először ezt rakd fel,akkor mehet a legújabb. Ha win alatt csinálod célszerű letölteni a bios fájlt és úgy felrakni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4396) SunMount3r válasza berzebub (#4395) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a BIOS beállítások alaphelyzetbe állítása feltétlen szükséges? Vagy e nélkül is 100%-osan biztonságos lesz a frissítés?

(#4397) berzebub válasza SunMount3r (#4396) üzenetére


berzebub
aktív tag

Én sose csináltam és még nem volt baj,de ha ez Flash-ből csinálod 2 kattintás az egész és nem kell izgulnod.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#4398) kissdani


kissdani
senior tag

Tudna nekem egy megbízható szakit ajánlani vagy aki megtudná csinálni egy MSI Gaming pro carbon z390-es lapnak a bios chip írását. Nagyon úgyfest a bios frissítésnél nem fog magához térni már minden létező dolgot kipróbáltam de amit én tudok azzal nem hoozható helyre.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#4399) Thrawn válasza kissdani (#4398) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi történt?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4400) kissdani válasza Thrawn (#4399) üzenetére


kissdani
senior tag

Msi dragon center megtalálta az új biost rámentem a frissítésre végig is ment gond nélkül rastartot kért és azóta nem jön be a kép még a perifériákat se ellenőrzi le nincs bill. Áramtalanítottam éjszakára elem ki táp csati ki jbat rövidrezár minden lehúztam és ennek kombinációja ezerszer és semmi.... Nem tudom mit hibáztam el de valahogy meg kellene oldani....

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.