Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) bal55 válasza Thrawn (#4056) üzenetére


bal55
friss újonc

Support.Hp.com

Pont ugyan ezt a kombinàciòt cserélem most..én ezt talàltam...gyàrtò oldalàròl a bios..remélem működni fog..sok sikert

(#4102) Wyll


Wyll
őstag

Megöltem egy régebbi Dell Inspiron N5010-est BIOS update közben sajnos... :O
Szépen futott Windows alatt a flashelés, majd egyszer csak fekete képernyő és néma csend. Pedig mindent jól csináltam. Jó fájlt töltöttem le (service tag alapján kerestem), hálózatra volt dugva közben és az akksi sem volt nulla közelében. Nem értem igazából.. :F

Most ha be akarom kapcsolni a gépet, akkor szépen 1-es kódot sípol, ez is BIOS hibát jelez.
Tudtok esetleg fórumtársat, aki foglalkozik házilag újraflasheléssel?
Gondolom nem nagyon van más út.. Vagy új alaplap, vagy bios chip.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#4103) Wyll válasza Wyll (#4102) üzenetére


Wyll
őstag

Aztarohadt!

Létezik a Dell laptopokon is BIOS recovery, és ez a videó segített benne!

Sosem gondoltam, hogy a millió hasonló, móricka-szintű amatőr videó közül valaha egy tényleg megmenti a seggem, de ez most megtörtént! Tényleg azt kell csak csinálni, amiket mutat, és el fog indulni egy BIOS-os felület, benne egy flash menüponttal, ahol szépen végigmegy a bios update.

Az más kérdés, hogy miután ez szépen lezajlott, és újra betöltött a Windows, akkor szegény Windows ott folytatódott, ahol az előző hsz-emben abbamaradt, vagyis a windows-os bios-flasher-program futása folytatódott a folyamat kellős közepétől, ráadásul eközben a billentyűzet és touchpad is le vannak tiltva. (Azért onnan folytatódott, mert valószínűleg flashelés közben valamiért "elaludt" a Windows, és ugye ha alvásból visszakapcsoljuk, akkor ugyanonnan megy tovább, ahol elaludt.)
Mondanom sem kell, hogy ekkor megintcsak elsötétült a képernyő, ugyanúgy ahogy ez elsőre is megtörtént, és megint beállt a klinikai halál!!

Na de most már legalább megvolt a módszer! Megint alkalmaztam az előbbi sikeres (videós) metódust, DE! amikor ezután újraindult a gép, és töltött volna be a Windows, egyszerűen kikapcsoltam a gépet a power gomb hosszan nyomásával, még mielőtt betölthetett volna a "legutóbbi", flashelős futási állapot.. Tehát valahogy szándékosan "el kell veszíteni" az elalvás előtti (flash-folyamatot tartalmazó) emlékeket. Ezután így újra elindítva a gépet már rendben volt a Windows is!

Máshol is dokumentálva van már vajon ez a /writehdrfile /writeromfile és End billentyű nyomogatós pendrive-ról flashelős módszer? Vagy csak nekem volt újdonság?
Mindenesetre tényleg működik! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#4104) Miszter83


Miszter83
csendes tag

ÜDv!
Adott az alábbi bios.

Az asus honlapján már a 12. frissítés érhető el,
https://www.asus.com/hu/Motherboards/TUF-B450-PLUS-GAMING/HelpDesk_BIOS/
de frissíteni sem biosbol sem win-ból EZ updattel nem tudom.
Bios hibaüzenet: selected file is not a proper bios.
Ez updattel win10 alatt:

Ötlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#4105) Thrawn válasza Miszter83 (#4104) üzenetére


Thrawn
félisten

Rossz alaplaphoz töltöttél le BIOS-t, neked ez kell: TUF B450M Plus Gaming

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4106) Miszter83 válasza Thrawn (#4105) üzenetére


Miszter83
csendes tag

:W :W :C
Köszi :DD

(#4107) goodace


goodace
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Asrock B85M alaplap rajta 1.4 firmware a vásárlás (2013) óta. Rendszer Win7 64 bit. A G3220 procit cserélném i5-4690-re, így kell a frissítés. Az Asrock oldala szerint a 2.1. Letöltöttem fat32 pendrive-ra, kicsomagoltam, majd Uefi-Ben elindítotram a frissítést. Elindul, majd autoexec.bat??? filenál megáll, és vége. Furcsa, hogy ennél az alaplapnál az Asrock oldala szerint az első firmware viszont az 1.7. Az 1.4 számú a b85m itx típusnál van, de az enyém tuti a sima B85m.
Ötlet? Létezik, hogy a boltban mikor összerakták rossz firmwaret tettek fel, de azzal is működött?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#4108) Thrawn válasza goodace (#4107) üzenetére


Thrawn
félisten

Be tudnál tenni egy CPU-Z képet a Mainboard fülről?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4109) goodace válasza Thrawn (#4108) üzenetére


goodace
csendes tag

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#4110) Thrawn válasza goodace (#4109) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld először az 1.70-est feltenni, ha sikerül akkor utána a 2.60-ast.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4111) goodace válasza Thrawn (#4110) üzenetére


goodace
csendes tag

Megvolt már az is

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#4112) Thrawn válasza goodace (#4111) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Instant Flash változatot töltötted le a BIOS-ból?

A szoftverek nem mindig olvassák ki pontosan az alaplap típusát, biztos, hogy B85M van rászitázva?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4113) goodace válasza Thrawn (#4112) üzenetére


goodace
csendes tag

Igen és igen

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#4114) Thrawn válasza goodace (#4113) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm. Tud netről is frissíteni a lap az Internet Flash menüből. Onnan sem megy?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4115) goodace válasza Thrawn (#4114) üzenetére


goodace
csendes tag

Ne is mondd, ott is minden próbáltam és az meg nem talál hálózatot :W

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#4116) tonyo0526


tonyo0526
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy, ha kicserélem a CMOS akkut, akkor a bios verzió az visszaáll a legkorábbi verzióra? Sajnos nem tudom milyen verzió lehetett előtte rajta. A konkrét kérdésem az, hogy az alaplapomhoz nagyon sok update van, ezeket egyenként kell feltenni, vagy elég a legújabbat? Az en problémám egy pár verzióval ezelőtti update oldaná meg a gyártó tájékoztatása alapján. Köszönöm előre is! :)

(#4117) Thrawn válasza goodace (#4115) üzenetére


Thrawn
félisten

Mekkora az a pendrive amit használsz? Próbálj meg rajta egy 1 GB-os FAT partíciót csinálni és arra másolni a BIOS fájlt.
A netes frissítésnél a Network Configuration-t is be kell előtte állítani.

tonyo0526: a legkorábbira nem tud visszaállni, a jelenlegi marad rajta, csak a beállítások vesznek el elemcserénél. Ha működik a gép akkor a CPU-Z kiírja melyik BIOS verzió van a lapodon, de BIOS-on belül is meg lehet nézni. Melyik alaplapról van szó?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4118) tonyo0526 válasza Thrawn (#4117) üzenetére


tonyo0526
csendes tag

Msi ps5 cd53. Azért gondolom a bios frissítést, mert van egy konkrét update, ami a memória gondokat oldja meg. Nekem a problémám az, hogy a 12GB memóriából csak a fele használható. Tehát látja a Windows is a 12-t, de csak a fele használható :O

(#4119) Thrawn válasza tonyo0526 (#4118) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy látom felteheted egyből a legutolsó BIOS-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4120) tonyo0526


tonyo0526
csendes tag

Köszönöm, le is frissítem.

(#4121) tonyo0526


tonyo0526
csendes tag

Le frissítettem, de ugyanúgy a fele memóriát látja sajnos. A cmos elem csere lehet ennek az oka? Előtte jól működött.

(#4122) MrDerekas válasza tonyo0526 (#4121) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biosban a remap opció tiltva legyen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4123) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Kicsit h a kérdésem gondolom de bios frissítés után érdemes a chipset drivert is frissíteni?

(#4124) MrDerekas válasza Flash82 (#4123) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem. A bios frissítéstől, a chipset nem változik hardveresen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4125) Flash82 válasza MrDerekas (#4124) üzenetére


Flash82
tag

Mikor hasznos akkor azt frissíteni és miért?

(#4126) MrDerekas válasza Flash82 (#4125) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha jön ki új driver a chipsethez, vagy indokolttá teszi valami upgrade. A bios frissítésnek majdnem semmi köze a szoftverezéshez.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4127) Thrawn válasza MrDerekas (#4126) üzenetére


Thrawn
félisten

Ryzen esetében elég fontos a chipset driver frissítés BIOS upgrade-nél.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4128) MrDerekas válasza Thrawn (#4127) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Erre írtam, ha van újabb driver, akkor kell. Kevés infó volt, nem bonyolítottam túl én sem :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4129) tonyo0526 válasza MrDerekas (#4122) üzenetére


tonyo0526
csendes tag

Sajnos nem találtam meg a bios-ban ezt az opciót. :( az advanced beállításoknál sem.

(#4130) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, adott egy ASUS PRIME X370-PRO alaplap, aminél én jelenleg a 3803-as verziónál járok és jelenleg az 5220-as a legfrisseb, "telepítenem" kell a köztes verziókat vagy az 5220-as tartalmaz mindent ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#4131) principali


principali
csendes tag

Helló!
Az ebay-on vásárolt vadonatúj HP 15-g alaplap, egy üres sorozatszámmal és termékszámmal ,hogyan lehet ezt javítani?

[ Szerkesztve ]

(#4132) Thrawn válasza smekone (#4130) üzenetére


Thrawn
félisten

Tartalmazza mindet, felteheted a legutolsót egyből. Használd a BIOS-ban lévő EZ Flasht és ha van elmentett profilod akkor azt semmiképp se próbáld visszatölteni. Pár dolgot megfontolhatsz azért:
- ha Ryzen 1xxx vagy 2xxx procid van, akkor elég lehet a 4207-es BIOS is, sokan esküsznek rá, hogy ezekkel a CPU-kal az AGESA 1.0.0.6 a legjobb párosítás
- ettől függetlenül felmehet a legújabb BIOS, nekem a Prime X470 Pro + Ryzen 5 2600 is teljesen jól ment a legutolsó BIOS-szal amiben a legfrissebb AGESA van
- ha Ryzen 3xxx procid van vagy erre szeretnél upgradelni valamikor, akkor tedd fel a legújabbat

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4133) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus lapom Rev 3.05G.
Bios, ami rajta van az a 0317, 2008/05/16. Szerettem volna rátenni a legújabbat. Ez a 0413 lett volna 2009/07/29 dátummal.

Amit próbáltam programok:
- AFUDOS, AFUWIN (azt mondták, hogy nem támogatott Bios).
- Asus Live Update. Régit és újabbat is feltettem. Az egyik azt mondja nem támogatott Bios, a másik meg hogy nem Asus alaplap :D
- Uniflash. Szintén kapitulált DOS alól

Több ötletem nincs. Hagyjam rá?
Ami miatt szórakoztam vele, hogy nem akármilyen RAM-ot ismer fel, csak bizonyosakat (Kingstone, CSX, Infineon). Corsair, GoodRAM nem tetszett neki.

Köszi a válaszokat.
Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#4134) renegat1 válasza mAtech (#4133) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Át kellene nevezni: P5GCMX.ROM

(#4135) mAtech válasza renegat1 (#4134) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!
Igen? És meglátásod szerint AFUDOS-al esetleg mennie kellene?
:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#4136) renegat1 válasza mAtech (#4135) üzenetére


renegat1
tag

Miét ne menne? [link]

(#4137) mAtech válasza renegat1 (#4136) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R
A műtét sikeres volt. AFUDOS v2.38-al gond nélkül felment.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#4138) helkin11


helkin11
csendes újonc

Sziasztok,Adott egy Asrock Z390 Extreme 4 alaplap,egyik napról a másikra nem indult el rendesen,aztán a B bios biztonsági mentését másolta át A biosnak hogy induljon,p4.10 bios volt rajta,lefrissítettem p4.30ra,jó is volt kb egy bő hétig,és most ismét elfelejtette valamiért az A biost így minden indításnál átmásolja a B bios biztonsági mentését hogy eltudjon indulni a win,mi lehet a baja hol keressem a hibát? :U

email:helkin@gmail.hu

(#4139) Thrawn válasza helkin11 (#4138) üzenetére


Thrawn
félisten

Lemerült alaplapi gombelemre tippelek. Meg kellene mérni, aztán ha jó volt a tippem akkor venni kell bele egy másikat (CR2032).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4140) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!

Egy Msi x470 Gaming Plus alaplapom van , benne egy
Ryzen 5 2600x-el. Ezt most lecserélem egy 3600x-re de előtte
Biost kell frissítenem. Esetleg tudtok tippet adni melyik Biost
érdemes feltennem? A legújabbat vagy esetleg egy régebbit?
Jelenleg a 2019.01.23.-i Bios van fent. Ez pont az utolsó ami még
nem támogatja 3xxx-es procikat. Köszi előre is a segítséget. :R

(#4141) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo ThinkCentre M81-esem, amiben van 8GB ram, egy i5-2400 és 500GB HDD. Sikerült hozzá jó áron szereznem egy RX570 4GB-ot a SAPPHIRE Pulse verzióból. Mint kiderült sajnos nem bootol vele a gép, mert a "whitelist"-jén nincs rajta.

Valaki tud olyan BIOS-t ami már moddolva van? Vagy alaki ért hozzá, hogy hogyan kell eltávolítani a gyári BIOS-ból a WhiteList-et? Ha valaki meg tudná csinálni tökéletesen működőre az írjon akár privátban is, a részleteket megbeszéljük! :R

Előre is kösz!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#4142) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a Award bios írásában?
Ez egy ősrégi alaplap, bios hibás..úgy 16+ éve kallódik itt nálam. :D
Acorp 6VIA81P Nortbridge IC: Via 693A Déli: 596B
BX6/VIA/ZX81 Ver. 1.6
Slot 1

Bios: Award
Atmel AT49F002T
Ez egy CMOS paralel FLASH IC
Hogy lehet programozni? Mert SPI-ra ezer megoldás van
https://www.flashrom.org/Supported_hardware#Supported_flash_chips

Raspberrire fel is megy, de hogy kötöm be a portokat?
Vagy valami párhuzamos portos égető kellene?
ötlet? :))

(#4143) duo


duo
őstag

sziasztok. biost frissitettem egy dell micro 7050-es mini brand gépen. sokkal jobb lett gyorsabbam bootol, csereben automatikusan melegebb a proci. 5-6 fokkal nem olyan vészes. de bosszant. (most üzemeltem be amugy eg hete frissen tisztitva, pasztazva.)

mi lehet? a.) pontosabban méri a hőt, b.) szar. es fel kellene raknom egy regebbi biost.
ha ez utóbbi azt lehet ugyanugy ahogy a frissitest? a * .exe-t win alol elinditom lefut es kesz?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4144) duo válasza duo (#4143) üzenetére


duo
őstag

kifutottam a szerkesztési időből.

a dell support oldalán azt irjak, ne frissitsen 2-3 verziónal tobbet egyszerre. na en rátoltam a legújabbat. biztos h több.
okozhat az ilyet?
mármint melegedést?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4145) Thrawn válasza duo (#4144) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet csak a ventiprofilon változtattak, hogy csendesebb legyen a gép. Ha gondolod csinálhatsz CMOS resetet, de nem gondolnám, hogy változtatna ezen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4146) duo válasza Thrawn (#4145) üzenetére


duo
őstag

most újraflasheltem a legfrisebb biost. úgy hogy előtte bios defaultsra raktam.

most a proci netezés közben 25 fokos szobában 36. youtube közben 40-42. i5 5600T
cpu terhelés 25-30%
turbo kikapcsolva. kell aggódnom? (egy laptop venti van a gépházben és egy mezei aluborda.
paszta kryonaut, proci delidelve szakemberrel, conuctonauttal.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4147) Thrawn válasza duo (#4146) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezek teljesen jó hőfokok, nem kell aggódnod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4148) duo válasza Thrawn (#4147) üzenetére


duo
őstag

köszönöm szepen :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4149) Lackás


Lackás
csendes tag

Üdv!
Érdekelne, hogy aki rendelkezik az alábbi alaplappal "TUF B450-PLUS GAMING" és Ryzen 5 1600 vagy 2600-al, az felrakta már a legújabb biost? Konkrétan a 2202 verziót.
Láttam 1-2 ember írta, akik ilyen processzorral rendelkeznek hogy frissítés után nem indul a gépe.
Olvastam hogy kivehetik a jövőben a régebbi szériák támogatását.
Asus nem ír erről konkrétan semmit az új verziónál.
Üdv! :)

(#4150) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!
Van a laponhoz egy pár BIOS frissítés, de ne tettem fel az "ami működik azt ne b@szogassuk" elv miatt.
Azonban az utolsó BIOS tartalma: "Update Intel Micro code for security vulnerabilities"
Emlékeim szerint az egyik WIN10 frisstésben is volt Micro code update.
Ez ugyanazt tartalmazza BIOS szinten és felesleges frissítenem rá, vagy ez más, és érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.