Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) janpier válasza Livius (#3650) üzenetére


janpier
tag

Na az az, ami nem biztos hogy lesz olyan ami működik.
Floppyra meg nem fér rá a recovery file...

[ Szerkesztve ]

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3652) Livius válasza janpier (#3651) üzenetére


Livius
őstag

És floppy? Ha az sincs, akkor a windowsos exe-nek is neki állhatsz, de ha hazavágja a gépet a hulladék windows, akkor csak a floppys recovery módszer megy a leírás szerint. Amúgy a pendrive se biztos hogy full mindegy milyen, érdemes lehet olyannal próbálkozni ami nem sok GB-os, a lehető legkisebb méretűvel kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3653) janpier válasza Livius (#3648) üzenetére


janpier
tag

Nem találtam, de az az igazság, hogy nem is kerestem. Szerintem át nézem apránként a bios beállításokat.
Lehet hogy van beállítva alapból valami biztonsági dolog.
Amúgy nem az enyém a gép, azért ilyen nyögve nyelős. Haver gép, csak én szoktam vele foglalkozni.
(Azt azért megjegyzem, hogy állandóan szívok a gépével. Másnál minden megy ahogy kell. Neki meg minden változtatásnál órákig vagy napokig szívok hogy jó legyen. Múltkor is a hdmi kábelt kellett meg faragnom, hogy jó legyen az újabb vga. No de mindegy is nem fárasztom az agyadat... :R )

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3654) janpier válasza Livius (#3652) üzenetére


janpier
tag

A windowsos exe volt az első. Szintén azt csinálja amit a második képen látsz. Betölti a flasht, de nem indítja el. Ezért gondoltam hogy lehet a biosban kellene beállítani valamit, amit nem vettem észre...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3655) Livius válasza janpier (#3654) üzenetére


Livius
őstag

Amikor USB-ről próbálod azt milyen módszerrel csinálod? USB-ről csak olyan módszer van a leírás szerint, hogy valahogy bebootolsz egy dosba, és az USB-én lévő iFlash.exe-vel a bios fájlt beírhatod. Leírás szerint még egy CD-ről is megy így elvileg.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3656) janpier válasza Livius (#3655) üzenetére


janpier
tag

Ó annyira nem akartam bonyolultan. Az intel oldalán láttam, hogy az ISO-hoz volt írva cd/usb. Csináltam egy bootolható pen-t az iso-ból. Azzal próbálgattam. Most már én is néztem, hogy van sok megoldás. Majd végig próbálom őket, remélve hogy valamelyik bejön. ... de előtte végig nyálazom a bios beállításokat. Már szóltam is neki, hogy hozza át a gépet, ne kelljen ide oda mászkálnom...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3657) janpier válasza Livius (#3655) üzenetére


janpier
tag

Egyenlőre köszönöm a tippeket.
Jó éjt... :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3658) MrDerekas válasza janpier (#3657) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ahogy a kolléga is javasolja kelleni fog a DOS. Rufush-al készítesz egy bootolható pendrive-ot, amire a FreeDOS-t is ráteszed. (Rufushban kipipálod a FreeDOS előtti kis kockát) Erre másolod rá a bios frissítőjét. Ezután bootolsz a penről, majd parancsként indítod a frissítőt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3659) Livius válasza MrDerekas (#3658) üzenetére


Livius
őstag

Az intel leírás végén ott van, hogy ők mivel ajánlják az bootable USB és akár CD készítést az iFlash-hez, elsőre azzal kéne próbálni, de azzal már mindenképp menni kellene a dolognak.

De amúgy egy régi windows 98-as bootlhatós telepítő is megteszi (az tudott parancssorba bootolni) talán XP is tudott, vagy floppyról.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3660) MrDerekas válasza Livius (#3659) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igaz :R , de ha már van FreeDOS a gépen, akkor lehet indítani parancssorból a frissítőt. Lényegi különbség nincs, már ha nem tévedek. Mert azt azért szoktam :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3661) Livius válasza MrDerekas (#3660) üzenetére


Livius
őstag

A régi telepítők MS-DOS-ba tudtak simán bootolni, és onnan futtatható az ilyen exe. De amúgy még mindig azt mondom, a legtutibb megoldás egy IDE-es DVD vagy CD olvasó lenne, amiről tutira jól lefutna a frissítés a kiírt ISO-val.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3662) MrDerekas válasza Livius (#3661) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, ezzel nem is vitatkozok. Csak a képek alapján az egyszerű út nem volt eddig túl sikeres. Mondjuk én arra tippelek, hogy rosszul lett kiírva a cd-re az anyag.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3663) janpier válasza MrDerekas (#3658) üzenetére


janpier
tag

Köszönöm, mind a kettőtöknek az igyekezetet.: Livius :R MrDerekas :R
Sajna parancssorból sem indította el... vagyis elindította, de ugyanúgy nem lépett tovább, a fent látható második képen lévő üzeneten.
Meguntam, felraktam recovery módban. Milyen érdekes, csont nélkül fel ment. Úgy ahogy kell, nulla hibaüzenet. Simán USB-ről, hála a gyors pendrivenak 1 percig sem tartott.
Bár személy szerint nem értem miért nem töltötte be a cash memóriából. Lehet a ramok miatt, de már feleslegesen is gondolkodom. Azért kicsit birizgálja a csőrömet.
Bár az "új" bios elég lassú, remélem egy két beállítás lehetőséggel tudok gyorsítani a post-on.
Most jön a könnyebb rész, megy bele a quad...

[ Szerkesztve ]

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3664) janpier válasza janpier (#3663) üzenetére


janpier
tag

Nos, nem is a Bandi barátom gépe lenne, ha nem lenne vele gigszer.
Most meglepő hibát produkál.
Nem áll le. Windowsból kijelentkezik, kikapcsolja a kijelzőt, aztán csak pörögnek a ventik végeláthatatlanúl.
Alaplap is világít. Úgyhogy megint nyomozgathatok hogy mi a baj. :W

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3665) MrDerekas válasza janpier (#3664) üzenetére


MrDerekas
addikt

Win hiba is lehet. Pár embernél előfordult. Frissítéseket telepítsd mindenképp, hátha megoldja.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3666) janpier válasza MrDerekas (#3665) üzenetére


janpier
tag

Win10 lenne a ludas?

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3667) MrDerekas válasza janpier (#3666) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Volt pár emesi, giga, azusz, asrokk mb tulaj is aki így járt. Ritka, de attól még létező jelenség. Általában akkor jön elő, mikor sok apró fájlt mentene kilépés előtt a felhasználói fiók és hozzá tartozó rendszerszintű adatok között. Legalábbis a saját tapasztalatom alapján én ide lyukadtam ki, hivatalos okolást meg még nem találtam.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3668) janpier válasza MrDerekas (#3667) üzenetére


janpier
tag

Nem érdemes régebbi biossal próbálkoznom ugye?
( Tekintve hogy hivatalos oldalról nem is tudnék letölteni. Az ilyesmit meg nem igazán szeretem nem a gyártó oldaláról tölteni.... )

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3669) MrDerekas válasza janpier (#3668) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha maga a gép stabil, a bios korrektül működik, minden hardvert helyesen érzékel és ismer fel, akkor felesleges a downgradel bíbelődni. Ahogy mondani szokták, ami működik azt nem kell megjavítani. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3670) janpier válasza MrDerekas (#3669) üzenetére


janpier
tag

Jóval lassabban jön be a post, mint az előzőn. +A hardver monitoring részt nem tölti be. Ez egy kicsit meg lepő, de a többi menüpont az rendben van.
Kiír mindent ami rá van kötve helyesen.
Csak az a baj, hogy az előtte lévőn nem néztem meg.
Amúgy sem lenne jó az ami volt, egy vagy kettővel régebbi jöhetne csak szóba, a q9300 miatt.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3671) MrDerekas válasza janpier (#3670) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg próbáld meg újra flashelni a biost. Van hogy célravezető apró hiba után. Frissítéskor minden nem szükséges komponenst, perifériát csatlakoztass le, mert egy kis usb kütyü is meg tudja vadítani a bios folyamatot a checking során.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3672) janpier válasza MrDerekas (#3671) üzenetére


janpier
tag

Ok. Megpróbálom...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3673) janpier válasza janpier (#3672) üzenetére


janpier
tag

Bent volt egy pci-os lan kártya. Nem tudom miért, mert az alaplapi jó. Azt kivettem, bios recovery, és lám most minden hibátlan... Ez nagyon durva. Most akkor még egyszer nagy a hála. :R :R :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3674) MrDerekas válasza janpier (#3673) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az ördög a részletekben bújik meg és az egészben teljesedik ki ;) Örülök, hogy összejött :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3675) Livius válasza janpier (#3673) üzenetére


Livius
őstag

Nálam, 10 éve olyan volt pl, hogy egy PCI-os kártya kicsit félig ki volt csúszva, és miatta a windows lassacskán bootolt, sőt valami ismeretlen cuccot is látott az eszközkezelőben. Amúgy ha van normális integrált LAN, akkor full felesleges a külön kártya. A sok integrált cucc miatt ma már nem sok minden kell PCI-osan vagy PCI-expressben bővíteni a gépen szerencsére.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3676) janpier válasza Livius (#3675) üzenetére


janpier
tag

Utólag meg kérdeztem ,és elvileg nem volt jó az alaplapi lan. Én ugyebár csak bios update után próbáltam, nekem meg jó volt. Tehát, lehet hogy a bios update tette helyre a lant. Bár ez már csak találgatás.
Most, lekopogom, jól megy a gép. Rendeben üzemel az "új" quad procival. Tehát, megérte a fáradozást; bárcsak a recovery móddal kezdtem volna.
Köszönöm még egyszer nektek, és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok... természetesen a kedves családtagjaitok részére is. :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3677) Livius válasza janpier (#3676) üzenetére


Livius
őstag

Lehet az UTP kábel gagyi vagy kicsit sérült amivel használja általában, és a másik LAN kártya még képes valamennyi érpáron kapcsolatot csinálni. A telekom valamikor 10 éve hozott nekem egy UTP-ét, itt dugozták össze, viszont kb csak 2 éve jött elő hogy nem teljesen jó, egy gigabyte alaplap gigabites LAN-ja baromi lassan csatlakozott a hálózatra, aztán kiderült, nem voltak jók a színsorrendek már mikor megcsinálták.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3678) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Az hogy lehetséges, egy új ram behelyezés után mivel nem indult a gép, az elemet kivettem az alaplapból 10 percre és a korábbi bios frissítésem a gyárira állt vissza.
Újra kellett updatelni, mert csak azzal megy a memória megfelelően.

(#3679) MrDerekas válasza NdrewSunix (#3678) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szia! Gondolom dual bios-os lap és valami hibát érzékelt a frissített biosban s ezért állt vissza az utolsó stabil verzióra vagy a recovery biosra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3680) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Asus Rog Strix B350-F gaming alaplapom van. Az utolsó bios frissítés óta problémáim vannak a géppel, vissza szeretnék tenni korábbi biost. Próbáltam, de az alaplap azt írja ki a korábbi verzióra, hogy nem megfelelő bios. Szerintetek, hogyan tudnám vissza tenni a korábbi verziót?

Előre is köszönöm.

Szegény ember kézzel nőz.

(#3681) madmaxxx válasza komi77 (#3680) üzenetére


madmaxxx
senior tag

BIOS íróval garantáltan vissza lehet! :K
EZ Flash volt ami nem fogadta a régebbi verziót?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#3682) komi77 válasza madmaxxx (#3681) üzenetére


komi77
senior tag

Igen flash volt. Amatőr vagyok a témában ezért nem tudom, hogy bios íróval mit és hogyan kell csinálni. Ha írsz róla azt megköszönném. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#3683) Livius válasza komi77 (#3682) üzenetére


Livius
őstag

Az egy külső Flash chip programozó. Először is kell egy olyan cucc, másodszor is ki kell szedni a chipet az alaplapból, ami ma már sokszor oda is van forrasztva, nem egy sima tokban van. Hardveraprón egyszerűbb találni ilyen szakikat, akik BIOS-t írnak, és még ki is szedik a chippet. Vagy még egyszerűbb ha megbarátkozol a legújabb featurekkel, de amúgy mi a probléma, mi a legújabb verzió amit ráraktál? Lehet Nem lenne semmi gond, csak valami nincs jól beállítva.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3684) komi77 válasza Livius (#3683) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi a segítséget! A letöltött bios: 3805-ös verziójú. Amióta letöltöttem a memók csak 2133 Mhz-n hajlandóak menni - ezt már el is fogadtuk. Viszont a telepített játékok többségénél a kép folyamatosan szétesik, csúszik. Biztos, hogy nem vga hiba, mert három viszonylag fiatal vga van itthon amikkel próbálom és másik itthoni gépben működnek - ugyanezen játékok alatt. Probléma még az Xbox 360 kontroller kezelése. Ebből kettő is van és csak ezen a gépen nem akar megfelelően működni. Ugyanazokkal a játék beállításokkal szeretnénk használni mint a másik gépen de nem sikerül. Olyanokat produkál, hogy minden indok nélkül a játékos karakter megindul valamilyen irányba, nem lehet vele finom mozgásokat végezni pl ajtó nyitás, stb. A kinyitásra váró ajtó előtt állva a karakter magától elcsúszik az ajtótól. Ilyen elcsúszások folyamatosak. Mintha nem tudná kezelni a kontrollert. Ez a gép kifejezetten játék miatt lett összeállítva és csak arra nem tudjuk használni. Már milliomodik windows telepítésen, játék újra telepítésen vagyunk túl és nincs változás. Amíg fel nem raktam ezt a biost semmi gondom nem volt. Ebből gondolom, hogy talán valami nem sikerült a bios frissítésnél, ráadásul nem enged korábbit visszarakni.

Szegény ember kézzel nőz.

(#3685) Livius válasza komi77 (#3684) üzenetére


Livius
őstag

A BIOS alapbeállításokra érdemes rakni mindenképp egy frissítés után (van valami Load default tutira), valamint a RAM-oknál a RAM-ban elérhető XMP profilet-t kéne tutira használni. Ha ez kézzel van csak állítva a MHz-el az nem garantálja, hogy jól is fog működni.

Amúgy nagyon új az alaplap, kb havonta voltak eddig frissítései, vagy ezt kivárod hogy legyen megint újabb verzió, vagy a BIOS chippet visszaégeted régebbi verzióra (ha ki kell szedni forrasztással, valószínű ugrik a gari is) vagy még opció lehet, hogy szépen elviszed garanciáztatni, mivel ami rá van írva nem tudja gyakorlatilag a specifikáció alapján, főleg RAM-ban. Meg angolul még akár e-mailezni is lehet az Asus supportal erről.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3686) komi77 válasza Livius (#3685) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal! :R Azt hadd kérdezzem még, hogy ezek szerint ha jönne újabb bios azt nagy valószínüséggel tudnám felrakni, vagyis csak a korábbiakat nem engedi szerinted?

Szegény ember kézzel nőz.

(#3687) MrDerekas válasza komi77 (#3686) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, a downgrade a macerásabb mostanság. Felfelé frissíteni, mindig lehet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3688) komi77 válasza MrDerekas (#3687) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm a segítségeteket! :R Akkor várunk :))

Szegény ember kézzel nőz.

(#3689) Televan74 válasza komi77 (#3686) üzenetére


Televan74
nagyúr

Engedni fogja az újakat.A régit is csak az új AGESA miatt nem engedi visszarakni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3690) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Msi pc mate alaplaphoz vettem ryzen3 2200g-t. Viszont csak a 2018-as bios verziótól támogatja a processzort, ami tuti nem lesz még a lapban. Beletehetem így is a lapba, nem teszi tönkre? Arra gondoltam ha valamennyire elkerreg, akkor így frissíteném aztán a biost, vagy lehet processzor nélkül is valamilyen módon frissíteni az alaplapot?

(#3691) Livius válasza csucsotke (#3690) üzenetére


Livius
őstag

Ha szerencséd van annyira menni fog, hogy a BIOS-ig el tudsz jutni, és ott valahogy frissíteni, ha van valami értelmes toolja az MSI-nek benne erre. Amúgy, ha nem indul, akkor CPU nélkül nem fogsz tudni frissíteni. A CPU tönkre nem fogja tenni, se a CPU-t az alaplap.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3692) PlüssMajom


PlüssMajom
csendes tag

Üdv!

Venni akarok egy Asrock B360M Pro4 alaplapot és bele egy i5 8400-t.

Ha kiderülne, hogy BIOS frissítés kell, hogy szeressék egymást, akkor azt otthon én meg tudom csinálni?

Vagy inkább kérjek vásárláskor BIOS frissítést (pénzért)?

Köszi!

(#3693) Livius válasza PlüssMajom (#3692) üzenetére


Livius
őstag

Alapból nem fog kelleni a BIOS frissítés. A gyári alap verzióval már tudja majd a CPU-t kezelni a lista alapján. Egy újabb BIOS verzió talán már van a laphoz, ezt akár magadtól is frissítheted majd, ha akarod, de lehetőleg pendriveon javasolt, a BIOS-ban található valamilyen frissítő toolal. Amúgy az egy érdekes kérdés, hogy ha nem te akarod csinálni, ezt pénzért kéne e csináltatni. Én meglátásom szeint, ezt illene granaciaidőn belül ingyenesen megcsinálni minden kereskedőnek, vagy szervíznek, ahova szólna a garancia.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3694) PlüssMajom válasza Livius (#3693) üzenetére


PlüssMajom
csendes tag

Okés, köszi!

Igen, az ingyenes BIOS frissítés érdekes felvetés - vagy akár az ingyenes gép összeszerelés is az lehetne (így pl, minden alkatrészt abban a boltban veszek, a bolt is jól jár).
Persze érthető, hogy erre külön erőforrások kellenek, amit nyilván a vásárló fizet meg valahogy.

(#3695) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Mint teljesen kezdő bios frissítés terén, szeretnék segítséget kérni. A gépemben egy GA-H170-D3HP alaplap található F2 verziójú biossal, amit szeretnék lefrissíteni a legújabb verziójú F20g-re, aminek az oka, hogy be szeretnék rakni a gépembe egy Samsung 960 EVO 500 GB nvme m2 ssd-t, és emiatt kellene megcsinálnom a bios frissítést. Q flash programmal szeretném megcsinálni a dolgot. Ha valaki leírná, hogy ennek mi a menete, azt előre is nagyon szépen köszönöm. A legfrissebb bios-t tartalmazó zip fájlt már letöltöttem a Gigabyte honlapjáról. Melyik állományt kell kiírnom pendrive-ra a benne lévők közül?

(#3696) Livius válasza Tappancs2001 (#3695) üzenetére


Livius
őstag

Valószínű, hogy a zip-ben van egy H170D3HP.20g nevű fájl. Ezt kell felrakni egy pendrive-ra, és a Q-flashben egy egyszerű fájlkezelős kis listás ablakban a pendriveról kiválasztani, aztán kb next next finish a dolog mostanában már. Amúgy a kellemetlenségek elkerülése végett érdemes minél kisebb kapacitású pendriveval próbálkozni, szóval 1GB-os esetleg még kisebbel vagy ilyesmi. Valamint talán jobb ha FAT32-re van formázva, mint NTFS, a sikeres frissítés után meg nem árt egy BIOS alap beállítást betölteni majd.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3697) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Laptopoknál bios moddal, nonwhitelist bios-szal, advanced tab unlock-kal van valakinek tapasztalata?
Olvastam, hogy már sok laptopnál az újabbak már "rewrite protected"-ek (a lenovo z500-am még nem, a z510 már igen), ilyenkor egy HW SPI programmer kell (CH341A programmer + SOIC8 SOP8 test clip), amivel így lehet újraírni a bios-t.
Valaki benne van/tapasztalt már a témában?

Szerk: Ez a programmer routerek CFE programozásához is jó?

Szek2: Látom páran hardveraprón csinálnak bios írást. Nem szeretném elvenni a munkájuk, csupán csak a tudásra éhezem

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3698) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
775ös alaplapba vettem egy új processzort. F5f bios verzió támogatja csak szóval frissítenem kéne. Egy fat32re formázott pendrivéra ráraktam a filet de a bios nem ismeri fel a pentdrivét... Hogy lehetne megoldani hogy felismerje vagy valahogy frissíteni tudjam?
Alaplap: gigabyte ga-ep31-ds3l v1

(#3699) ArthurShelby válasza mate1396 (#3698) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Egy fat32re formázott pendrivéra ráraktam a filet"

Ez mit takar pontosan? Simán rámásoltad? (az nem jó)
Bootolhatóvá kell tenni a pendrive-ot.[link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3700) mate1396 válasza ArthurShelby (#3699) üzenetére


mate1396
tag

Köszi a tippet, sajnos ezel a módszerrel nem működött. De találtam egy USB Flash Drive Format Tool Pro nevezetű programot amivel már simán ment minden :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.