Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Impressa válasza SirAlo (#12698) üzenetére


Impressa
őstag

Milyen ragasztót használnál? de egyébként nyugodtan csinálhatod, csak oldható kötésű legyen, és ne szilárduljon meg teljesen, és persze legyen hőálló, akkor nem lesz vele gondod hosszútávon sem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12702) FRENK1988 válasza Impressa (#12701) üzenetére


FRENK1988
veterán

sziloplaszt :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12703) SirAlo


SirAlo
aktív tag

A wifi antennat megoldottam meleg ragasztoval, viszont van nagyobb problemam is, alapbol azert szedtem szet mert vettem hozza uj ventit , mert a regi mar bugott mint a traktor . Ma megjott a venti amit ebay-rol vettem, nem ugyanolyan mint az enyem, kicsit masabb, a lefogato csavarok is mashol vannak, ez meg oke, valahogy bele tudnam barkacsolni , viszont a nagyobbik problema az hogy ha bekapcsolom a gepet nem forgatja a ventit, a csatlakozoja ugyanaz mint a reginek , megse forog .
Ez lehet az amper kulombsegbol ?a regi 0.32 amperes az uj pedig 0.20-as, mind a ketto 5 voltos. Vagy hibas ventit kuldtek ? ( amugy azt se ertem hogy miert nem ugyanolyan a ket venti, Toshiba L500D )

(#12704) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Lehet hogy nem jó helyen érdeklődöm ( ez esetben ötömmel fogadok egy topikot), de akadt egy beragadt pixel a kijelzőmön. Pirosan világít, és sötét/ fekete háttérnél látni.
Nem halt meg teljesen, mert ha finoman megpöckölöm rövid ideig visszahúzódik, de aztán ismét előjön :/

Nincs valami praktikátok, hogy hogyan lehetne véglegesen meggyógyítani? Amit a neten olvasgattam, hogy nyomni kell meg kopogtatni meg minden, az nekem csak ideiglenes megoldást nyújt...

(#12705) Impressa válasza FRENK1988 (#12702) üzenetére


Impressa
őstag

:DDD vagy purhab :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12706) Impressa válasza SirAlo (#12703) üzenetére


Impressa
őstag

Fotót tudsz feldobni a ventikről típusszámmal együtt (pl:MF6009V1-C000-G99)?
Nincs semmi jelentősége, hogy az új ventilátornak kisebb áramfelvétele van, mint a réginek. A feszültség a lényeg (5 V).

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12707) Rivaul válasza Pszihonaranc (#12704) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha "beragadt" akkor a pixel fixer jelzővel keress váltakozó színű videókat s hagyd futni egy darabig hátha.

Impressa Purhab :)) :DDD :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12708) SirAlo válasza Impressa (#12706) üzenetére


SirAlo
aktív tag

a regin MCF-J17BM05-1-et ir , az uj meg ez: [link]

itt egy link a regirol is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12709) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12707) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

És ez tényleg megjavítja "Véglegesen" a problémát? Ti csináltátok már, sikerült?
Mondjuk ebből a tömény nyolc órás epilepsziarohamból mennyit kell futtatni?

(#12710) Rivaul válasza Pszihonaranc (#12709) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez inkább csirkeáldozás mint konkrétum ha a véleményemre vagy kíváncsi. A kapirgálós módszer nekem már 1x bejött s egy hónapok óta halott vagy annak hitt pixelt felkeltett s eladásig elő se jött újra. Keresgéltem sokat a témában de én is azokat találtam anno mint te. Nah meg ezt amit írtam. Elvileg 20 perc alatt már kéne használnia amennyiben működik. Végignézni s várni a csodát azonban nem túl ajánlott :N Én valami jobb minőségbe próbálnám mint amit találtál.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12711) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12710) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Amúgy nekem nagyon aktív, -vagy éppenséggel nagy intenzitással haldokló:DDD- piros pixelem van. Ha odakoppintok neki egyet akkor pislákol, ha kettőt kap akkor el is tűnik.... de pár perc múlva mindig elő jön.
Létezik valami forró rongyos kezelés is, de ahhoz én nem vagyok elég nagy sámán :D

Mit értesz jobb minőség alatt? Szívesen fogadom ha küldesz egyet:K

(#12712) Impressa válasza SirAlo (#12708) üzenetére


Impressa
őstag

Az új nem jó hozzá, ezt már te is tudod. Itt vannak a helyettesítői: 1, 2 Én ezen a számon kerestem rá: DC280004TA0. Amit linkeltél az újról, ott még P/N szám sincs feltüntetve. Máskor kérdezz előbb, mert ha tudunk segítünk a keresésben. ;) Ha nem pörög fel az újjal, de a régivel igen, akkor rossz az új, sajnos. Multival még rámérhetsz, hogy van-e impedanciája, vagy adsz neki külső tápon 5 V-ot, hátha...

@ Rivaul ha már lúd, legyen kövér. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12713) Krisz79


Krisz79
őstag

Optikai meghajtó problémát csinálhat-e virus,esetleg valami elállitás,beállitási probléma?
A probléma : elindul,felpörög 5mp után leáll.
Vagy ez egyértelműen hibás eszközre vall?
Mivel op.rendszert szeretnék telepiteni,igy elég nehezen megy.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12714) Dell XPS válasza Krisz79 (#12713) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, nem okozhat ilyen hibát vírus. Próbáld kivenni, majd vissza, hátha segít..

Másik CD/DVD lemezzel nincs problémád (bármilyen)?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12715) Krisz79 válasza Dell XPS (#12714) üzenetére


Krisz79
őstag

Az egész házat valamiért nem birom kihúzni.
Ezeket általában 1 csavar tartja és ki kellene csúszni az egésznek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12716) hcl válasza Krisz79 (#12713) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem okozhat. Valószínű nem tudja olvasni a lemezt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12717) Dell XPS válasza Krisz79 (#12715) üzenetére


Dell XPS
veterán

általában igen, de kicsúszni nem kell, van amikor ígyis nehéz kihúzni a helyéről. Amikor a csavart kiveszem, megszoktam tolni egy picit a "rögzitő" fület.

Üdv, Dell XPS

(#12718) Krisz79 válasza Dell XPS (#12717) üzenetére


Krisz79
őstag

Ebbe jól bele van sajtolva....
Nem szeretnék eltörni semmit.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12719) hcl válasza Krisz79 (#12718) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Juhtyúkon néztél már videót a gépedhez? Hátha van olyan, amiben kiveszik a meghajtót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12720) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy kicsit amatőr kérdésem a notebook/ultrabook háttértárakkal kapcsolatban. Mégpedig az "500GB HDD + 24GB SSD" illetve hasonló kombók terén.

Ez akkor fizikailag is két eszközt jelent, ez nem ilyen hibrid/fusion drive, vagy minek hívják? :)

A 24GB SSD az nagyon kevés, arra épphogy fel tud menni egy Windows meg egy Office, csoda ha nem fut ki a helyből a frissítések telepítése során. Elképzelhető, hogy vásárlásnál tudok alapból nagyobb SSD-t kérni bele a HDD mellé? (véleményem szerint egy 500 + 64 lenne az ideális)

vagy ezt tényleg csak cache-ként használja és erre alszik el a rendszer, és nem erre van telepítve?

Valakinek van ilyesmi gépe? Mik a tapasztalatok?

köszi

(#12721) FRENK1988 válasza akos_ur (#12720) üzenetére


FRENK1988
veterán

ott az ssd az gyorsitótár szerepét tölti be. Nem tudsz rá win-t tenni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12722) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Asszonynak vettem tegnap egy Acer Aspire One-t.

Annyi, hogy nem tud megosztott netre rácsatlakozni. Kollégája teloján megosztottuk a netet mindenki ripsz ropsz rajta van, az övé kiirja h nem lehet csatlakozni.
Jelszot beirtuk meg minden.
Egyszer sikerült csatlakoznia kb 5 másodpercre.
Más megosztott netére sem tudunk felmenni.

Mi lehet?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#12723) akos_ur válasza FRENK1988 (#12721) üzenetére


akos_ur
aktív tag

értem, köszi

és olyan egyedi igényem lehet, hogy mondjuk alapból csak egy sima 500-as vinyó lenne egy laptopba, de én inkább egy SSD-t szeretnék helyette kérni?

ez így mennyire változtatható, van olyan gyártó, aki leszállítja így is egyedi igény szerint, csak mondjuk várni kell rá pár hetet? (bár őszintén szólva vagy Dell-ben vagy Asus-ban gondolkozom)

illetve ha lehet ilyet, akkor akár egy olcsóbb laptopnál is bejátszható ez? (nem csak egy 300 feletti ultrabooknál :) )

(#12724) hcl válasza VIBO (#12722) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próba igazi wifivel, aztán ha arra sem, akkor 3 napos gari.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12725) VIBO válasza hcl (#12724) üzenetére


VIBO
őstag

Rendes wifivel megy.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#12726) hcl válasza VIBO (#12725) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor az valami driver para...

Mutogatni való hater díszpinty

(#12727) VIBO válasza hcl (#12726) üzenetére


VIBO
őstag

Ok. Wifi driver update?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#12728) havri1


havri1
félisten

Helló!

3 USB van a notin, erre ma akármelyikbe dugom az egeret, nem ismeri fel, azt írja a win7, hogy nem sikerült az eszközt felismerni..ugyanezt csinálja a 3g modemmel is. Pendriveot felismeri..Mi lehet?
Az eszközök működnek..

:R

havri

(#12729) Rivaul válasza Pszihonaranc (#12711) üzenetére


Rivaul
addikt

Tessék ez nem olyan rossz minőségű mint amit te találtál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12730) havri1 válasza havri1 (#12728) üzenetére


havri1
félisten

Már semmit se ismer fel..

havri

(#12731) foxos


foxos
újonc

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a felsorolt 2 laptop közül melyiket ajánlanátok jobban?

Lenne egy Lenovo:
http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=m5400#pid_11442

És egy Asus:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12732) akos_ur válasza foxos (#12731) üzenetére


akos_ur
aktív tag

és akkor itt ezzel az ODD Box-szal be lehet tenni egy SSD-t az optikai meghajtó helyére? ez így jól hangzik...

(#12733) FRENK1988 válasza akos_ur (#12723) üzenetére


FRENK1988
veterán

a dell megoldja neked igaz többet kell rá várni. Vedd meg ahogy van. Vegyél egy 840-es samut és a benne lévő 500GB-s hdd-t használd külső meghajtónak

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12734) akos_ur válasza FRENK1988 (#12733) üzenetére


akos_ur
aktív tag

hát őőő igen, de gondolom az új, garis notebookot otthon nem szedhetem szét, hogy vinyót cseréljek benne, biztos ugrik a gari akkor...

de ez az ODD Box cucc ez jó...

(#12735) FRENK1988 válasza akos_ur (#12734) üzenetére


FRENK1988
veterán

ahhoz is szét kell szedni a gépet :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12736) Dell XPS válasza Krisz79 (#12718) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmit nem törsz el, mert a rögzítő fül egy kemény lemez, ami oda van csavarozva az ODD.-hez. Szóval nyugodtan rásegíthetsz csavarhúzóval, ahogy kiszedted a lefogató csavarját.

Esetleg; kinyitod a tálcát, és óvatosan kihúzod.

Üdv, Dell XPS

(#12737) Dell XPS válasza havri1 (#12730) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali!

Milyen gép? SM-busz reset? Live rendszer alatt? Billentyűzet, touchpad ?

Üdv, Dell XPS

(#12738) SirAlo válasza Impressa (#12712) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Akkor hibas ventit kuldott?:S az a baj hogy olyan kicsi az a csatlakozoja hogy kulso aramrol se nagyon tudnam meghajtani, max ha levagnam a csatlakozojat, de akkor meg tuti nem tudnam hasznalni tobbe

(#12739) Dell XPS válasza Dell XPS (#12736) üzenetére


Dell XPS
veterán

közben megnéztem egy ilyen kíválóságot, és sajnos oldalt is fogja egy pici csavar a tálcánál

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12740) havri1 válasza Dell XPS (#12737) üzenetére


havri1
félisten

Toshiba Satelite Pro L300. (még ugyanaz mindig :) )
Most addig eljutottam, hogy megint működik..
Délelőtt semmi hiba, most az előbb az egeret nem ismerte fel. Aztán egyik porton se, csak ismeretlen eszköz.
Végén már a pendriveot se, se 3g modemet.
Win-re gyanakodtam, ezért gondoltam pendriveről megnézem win setupját. Nem látta a telepítőt se a gép restartkor.
Na kikapcs, kicsit megráz ( :DDD ), ima, és most felismerte minden porton, minden eszközt.
Félek nem SW hiba lesz. Amikor nem ment semmi USB-n, klav és touchpad működött.
SM bus resetet már egyszer próbáltam, de már nem emlékszem, hogy kell.
Akksi ki, táp ki, 1 percig on gomb nyomvatart, majd táp be indít?
Miből tudom meg, hogy sikerült e a reset?

[ Szerkesztve ]

havri

(#12741) Dell XPS válasza havri1 (#12740) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jól emlékszel! Elveszett perifiriákat újra felismer a rendszer. Ha ezt többször is előfordul, vagy rosszabbra változik, akkor valóban az alaplapon kell majd javítani a hibát. Találkoztam már olyan esettel, amikor teljesen szét lett bombázva gép (hibafeltárás: nem találtunk semmit), majd összeszerelés után hibátlanul működött. Ez a szétszedős.- reset. :DDD

Üdv, Dell XPS

(#12742) hcl válasza havri1 (#12730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki valamivel, ami nem a saját oprendszere. CD-ről live Linux, Mini XP, Win7 PE, akármi. Ha azokkal felismeri az USB-t, akkor jó, meg persze ha bootol pendrive-ról, akkor is, ha nem, akkor hw hiba.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12743) havri1 válasza hcl (#12742) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, hogy a pendriveon lévő win7-et sem ismerte fel bootoláskor.
Nem tudom mi okozza, de legközelebb megfigyelem..köszi!

(#12741) Dell XPS :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#12744) Impressa válasza SirAlo (#12738) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor hibas ventit kuldott? ha a régi venti egyből elindul, de az új nem, akkor az újjal van a probléma továbbra is. Egyébként nem kell szétvágni a kábeleit, ki lehet venni a foglalatból mindegyiket. De ha nincs benne rutinod, akkor nem próbálkozz, mert könnyen tönkre lehet tenni a csatlakozót. Ha tudod, inkább küld vissza, mert így csak asztalalátétnek jó. A kábelek színsorrendje azonos mindkét ventinél?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12745) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12729) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi, kipróbálom, és majd írok, hogy mi lett:K

(#12746) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !
Belinkelnék egy kérdést a HP topikból, remélve, hogy gyorsabban választ kapok :Optibay
:R

(#12747) Rivaul válasza Sz7Cs (#12746) üzenetére


Rivaul
addikt

2 féle, 9 és 12mm magasságú opti létezik (nem teljesen pontos érték mert pár tizedessel nagyobbak). Minden másuk megegyezik, emiatt elég valószínű hogy nem kell cserélned. Pontosabbat mérés nélkül nehéz mondani.

Mod: Ebben a hsz-ben ajánlottam már eladót akitől megkérdezheted mekkora kell az új laposba.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12748) Sz7Cs válasza Rivaul (#12747) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

köszönöm :R

(#12749) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12729) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Na kipróbáltam... az eredmény meglepett, ugyanis sikerült eltüntetni a beragadt piros alképpontot (a.k.a subpixel :D)
Kíváncsi vagyok meddig marad ez így. Remélem nem jön vissza többet az a frányaság.

(#12750) SirAlo válasza SirAlo (#12738) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nah kiprobaltam kulso aramforrasrol es mukodott, a regi ventinek is megneztem hogy van bekotve a csatlakozoja es itt volt a hiba, maskepp volt a 3 kabel bekotve a csatlakozonal, bekotottem az ujat is ugy ahogy a regi van es igy mar mukodik a venti, valahogy bele is barkacsoltam a laptopba , mostmar minden jo kene legyen , viszont mostmar meg nem indul az istenert se be a laptop (ez a problema elotte is megvolt , csak sokszori bekapcsolas utan beindult a kep is, tudom hogy alaplap problema es nem javithati) szoval ekkora az en szerencsem, mire megoldottam a ventit , meghalt az alaplap:(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.