Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Rivaul válasza Pszihonaranc (#12749) üzenetére


Rivaul
addikt

Valami valóságalapja mégis csak kell hogy legyen ha már kis millió oldalon fent van s ennyien foglalkoznak vele. Nem tudom meddig marad így de legalább valaki igazolja a "mítoszt" személyesen is. Reméljük maradandó lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12752) Krisz79 válasza Rivaul (#12751) üzenetére


Krisz79
őstag

Megérkezett a Samu 840 EVO 120Gb Ssd-m.
Minden esetben a Hdd helyére kerül az Ssd?
Vettem Icy Box-ot oda meg a Hdd? Az optikai helyére?
Mit kell átállitani a Bios-ba?

(#12753) Rivaul
Bios-ba?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12753) Rivaul válasza Krisz79 (#12752) üzenetére


Rivaul
addikt

A hdd helyére kerül mert onnan tud bootolni a gép. Rendszeren belüli elérésre meg megfelel az optika helye is. Nem hiszem hogy bár mit is kéne állítani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12754) ZeTE


ZeTE
tag

Hali!
újrahuztam egy lapost és csináltam két particiót. és csak azt látja most amire a windowst raktam. régen tudtam hogy hogy kell a másikat is előhozni de már régen csináltam és elfelejtettem, segitene valaki? (nem látja a másik particiót) Windows7 KÖszi! :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#12755) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12751) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Jaja :R
Majd jelentkezem, ha van e téren valami változás. (Reméljük nem lesz)

(#12756) FRENK1988 válasza ZeTE (#12754) üzenetére


FRENK1988
veterán

sajátgép>jobbgomb>kezelés>lemezkezelés remélem innentől menni fog

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12757) ZeTE válasza FRENK1988 (#12756) üzenetére


ZeTE
tag

Igen! Köszönöm szépen! :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#12758) Krisz79 válasza FRENK1988 (#12756) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
A Bios-ba mit kell beállitani ssd használatakor?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12759) FRENK1988 válasza Krisz79 (#12758) üzenetére


FRENK1988
veterán

semmit betolod az ssd-t beteszed a telepítőt és megy minden. Max ha eddig nem volt állítsd át AHCI-re a SATA módot. (tán akkortól él a TRIM)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12760) Krisz79 válasza FRENK1988 (#12759) üzenetére


Krisz79
őstag

Lehet most hülyeséget kérdezek.
Telepitettem a cd-t a C.: meghajtóra. (ssd)
De mikor telepitem a win-t akkor mindent lesikál az új win,akkor minek most telepiteni az ssd- cd-ét?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12761) Impressa válasza Krisz79 (#12760) üzenetére


Impressa
őstag

Azt' majd utána felrakod, ha szükséges (Magician).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12762) havri1


havri1
félisten

Tehát most a következő a helyzet:

Használat közben az egér egyszer csak megszűnik működni. Nem ad hangot az usb leválasztásról, egész egyszerűen csak nem működik az egér. Kihúzom, bedugom (USB hang van), és megint működik az egér..
3G modem folyamatosan aktív, azt nem dobta el.
Nemrég lett újratelepítve a win, gyakorlatilag éppen be van lakva..
Megpróbálom a resetet, hátha segít.
(áram ki, 1 percig power nyomvatart)

havri

(#12763) havri1 válasza havri1 (#12762) üzenetére


havri1
félisten

A 3db USB az az alaplapra egy helyre csatlakozik? Mert én szereltem össze a notit, nem lehet, hogy belül van gáz? Esetleg elmozdult valami..stb. Eddig alőző tulajnál ilyet sose csinált, ezért furcsa.
Reset nem oldotta meg, már bootolás után pár mp-vel elszállt az egér. Most átdugva másik portra, ismét jó (egy ideig).

havri

(#12764) havri1 válasza havri1 (#12763) üzenetére


havri1
félisten

Megfigyeltem, menet közben néha elkezd kihagyni az egér.. Valami itt az USB csatlakozóval lesz, azaz minddel:-(

havri

(#12765) hcl válasza havri1 (#12763) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az USB csatikban egy közös van, az USB vezérlő chip. Azt nézd meg, nem testel-e valami, ha van mihez persze.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12766) Krisz79


Krisz79
őstag

Icy Box- USB-be dugva az Asus V6000 notin miért nem látja az ODD-t?
Oké. Illeszkedési probléma volt.
Miért nem látom most a külső Odd-t a bios-ba?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12767) hcl válasza Krisz79 (#12766) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oprendszer látja? De mint fentebb írtam, nem minden BIOS tud USB-s ODD-ről bootolni, illetve nem minden USB-s ODD rack támogatja a bootolást. Mondjuk a BIOS gond az a legtöbb esetben csak a régebbi gépekre jellemző.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12768) Krisz79 válasza hcl (#12767) üzenetére


Krisz79
őstag

Sikerült.
Elindult.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12769) hcl válasza Krisz79 (#12768) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor leírhatnád, hogyan, mert ha valaki eljut egy ilyen problémánál addig, hogy gúglizzon, akkor itt megtalálja ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12770) Dell XPS válasza havri1 (#12764) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez eléggé déli-híd hibának tűnik, ami természetesen alaplap javítás. Sajnos nem biztos, hogy a BGA-zás segítne rajta, mert lehet chip hiba is.

Üdv, Dell XPS

(#12771) hcl válasza Dell XPS (#12770) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melegedés? Bár egy SB-nél... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#12772) LiPi006


LiPi006
tag

üdv urak!
Van egy ASUS K52JR-SX116D lapos és nem indul a bootolás....
Szóval ki tudja milyen bill kobinációval tudok belépni a biosba vagy bootolási menübe?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#12773) havri1 válasza Dell XPS (#12770) üzenetére


havri1
félisten

Melegedés miatt jöhet elő?
Most hazajöttem, szétkaptam, és újra összeraktam. Csatlakozókat újra, stb.
Egyelőre jó..nem merem mozgatni :D

havri

(#12774) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, azt ki lehet valahogy szurni 100%-ba hogy a BGA chippel van gond? Nem kapcsol be a laptopom sehogy se, venti meg minden felporog de kep az nincs, billen se vilagit a led, regota mar nehezen indul, csak sokszori be-kikapcsolas utan jon meg a kep de most egyaltalan nem akar, igy szetszedve kiprobaltam azt is hogy nyomom lefele a BGA chippet es ugy kapcsolom be de ugy se ad kepet, viszont eleg gyorsan es erosen melegszik, a melegedes az normalis a BGA Chippnel? ha igy melegszik miert nincs semmi hutes rajta? Vagy kontakthiba miatt melegszik ? Amugy volt mar a laptop szervizbe ezzel a bekapcsolas problemaval de nem tudtak megjavitani, allitolag nincs alkatreszuk , nezegettem neten az alaplapokat de eleg dragak es csak hasznalt van, az meg ki tudja milyen ...

(#12775) Impressa válasza havri1 (#12773) üzenetére


Impressa
őstag

Dell XPS jól mondja, lehet chip hibád van, ami a terhelés hatására erősen felmelegedhet, és elkezdi a tüneteket produkálni.

(#12774) SirAlo ha bekapcsolás után elkezd felforrósodni a chip, az nem túl jó hír, lehet zárlatos. Ezt biztosan csak szervizkörülmények között lehet kideríteni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12776) Rivaul


Rivaul
addikt

Notim kijelzője nem megfelelő felbontású egy adott játékhoz. Emiatt a játékot kockába adja be, ugyan teljes képernyőn de levágva a széleit. Ezt valahogy ki tudom küszöbölni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12777) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Van egy Toshiba Satellite C660-1EE laptopom. Az a baja, hogy bekapcsolom, venti felpörög, se kép se hang, pár másodperc és kikapcsol. Utánagugliztam, írták, hogy akksi le, majd sokáig a bekapcsoló gombot nyomva kell tartani, és utána próbáljam megint akksival vagy táppal bekapcsolni. Mondanom sem kell, hogy persze ennyitől nem javult meg.
Sanszos alaplap hiba? Ha igen, van rá esély hogy javítható, vagy keressek bele új lapot?
Köszi!

(#12778) SirAlo válasza Mr. Teddy (#12777) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Az en Toshibammal is ugyanez a gond kb, azzal a kivetellel hogy nem kapcsol ki csak ha en manualisan kikapcsolom, csak a Toshiba gyart ennyire rossz laptopokat , mert nekem elment a kedvem a laptop vasarlastol , miutan rajottem mennyi gond van veluk, ha egy ventit akarsz cserelni bennuk amerikabol kell rendelj, szetszedes se egyszeru, stb.. stb...

(#12779) Mr. Teddy válasza SirAlo (#12778) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Végén mi lett azzal a géppel? Lapcsere, vagy kuka?
Néztem ebbe valami Hannstar alaplap van, hasonló márkájú halt be egy régi fusi-n is.
Ja és az egészben a legszebb, hogy 2 év után 1 hónappal halt be, ugye 2 év volt rá a gari. Szép.

(#12780) SirAlo válasza Mr. Teddy (#12779) üzenetére


SirAlo
aktív tag

eddig ugy hasnzaltam hogy sokszori bekapcsolasra beindult, viszont most kezdett el egyaltalan nem bekapcsolni, megprobalom ujbol szervizbe kuldeni, az elozo szerviz nem is nyult hozza, azt mondtak nem tudjak megjavitani

(#12781) hcl válasza SirAlo (#12780) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami sokszori bekapcsoásra indul, azt nem szokott érdemes lenni sokáig erőltetni...
A szerviznek meg gratulálok :D MAx. lapcserével azért meg zsokott javulni az ilyesmi.
Amúgy a legtöbb notit nem olyan egyszerű szerelni - főleg nem a konzumereket, meg azért a legtöbbször ebayről lehet bármit értelmes áron beszerezni, mert itthon a kereskedelem horror áron adja...

@Mr. Teddy : Ilyenkor BIOS elemet érdemes megpróbálni cserélni, hátha lemerült (ha sokat nincs akku a gépben, le tud akár 2 év alatt is), de áltaálban az ilyemi alaplap szokott lenni, ritkábban RAM.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12782) Dell XPS válasza hcl (#12771) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet, hogy valamilyen USB -és eszköz "sütötte" meg. Kolléga is nemrégen vette, így nem tudni az előéletét.

Üdv, Dell XPS

(#12783) Dell XPS válasza havri1 (#12773) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kellene, figyeld, hogy esetleg van-e összefüggés, ill. ellenőrizd a hőmérsékleti tartományokat. Lehet, hogy egy passzív hűtés beiktatásával tudsz magadon ideglenesen segíteni.

Üdv, Dell XPS

(#12784) SirAlo válasza hcl (#12781) üzenetére


SirAlo
aktív tag

gondolom nem tudtak ilyen alaplapot szerezni, nem uj laptop es gondolom mar nem gyartanak ilyen lapot (ezt is mondtak hogy nincs alkatresz) amugy meg nem kis szerviz, ingyen elvittek, hoztak es mivel nem tudtak javitani nem kelett semmit se fizessek, viszont jo sokaig ott tartottak, kb 3 hetig...

(#12785) Dell XPS válasza LiPi006 (#12772) üzenetére


Dell XPS
veterán

Indításkor nyomogasd az "ESC" gombot a boot-menü elindításához, és ott kiválasztható az eszköz.

(#12777) Mr. Teddy: Sajnos 99%, hogy alaplap hibás, viszont lehet javítani megfelelően, ami után biztonsággal tudod használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12786) Monolith


Monolith
tag

Sziasztok!

Tud valaki egy korrekt budapesti szervizt ajánlani ahol vállalnak tisztítást, pasztázást?

(#12787) Impressa válasza Monolith (#12786) üzenetére


Impressa
őstag

Szia! keresd őt privátban! ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12788) Dell XPS válasza Rivaul (#12776) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia.

Megoldása: [link]

Üdv, Dell XPS

(#12789) Rivaul válasza Dell XPS (#12788) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyon köszönöm. Ezt most nem találtam volna meg sztem magamtól :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12790) Dell XPS válasza Impressa (#12787) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm szépen! :R Megbeszéltük, és hétvégén megoldom a kollégának.

Üdv, Dell XPS

(#12791) Dell XPS válasza Rivaul (#12789) üzenetére


Dell XPS
veterán

A nagy Mágus megoldása ez, többször is megválaszolta már a fórumon (csak Ő tudta (!).

Üdv, Dell XPS

(#12792) Impressa válasza Dell XPS (#12790) üzenetére


Impressa
őstag

Igazán nincs mit! ;) Jó kezekbe kerül! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12793) havri1 válasza Dell XPS (#12783) üzenetére


havri1
félisten

Azóta semmi baja..
Tesztelem, meglátjuk, köszi a segítséget mindenkinek!

havri

(#12794) Dell XPS válasza havri1 (#12793) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon örülök! :) Akkor a "gyári szerviz-megoldás" hozta a sikert: szétszedős -reset.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12795) Mr. Teddy válasza Dell XPS (#12785) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Szia!
Azt megkérdezthetem, hogy a javítása miből állna? Vagy melyik része az, ami elromlott?

(#12796) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy Toshiba Satellite L650-re USB-ről telepíteni winfos-t és az istenért se akar felbootolni a pebdrive-ról, mindig a rendszert akarja betölteni. Próbáltam már több programmal is telepítőt gyártani (a microfos féle usb toollal vagy rufussal), de egyikkel se csinálni semmit. Más gépeket eddig gond nélkül elindult a telepítő most meg itt szenvedek, próbáltam biosban is a sorrendet állítani valamint a boot managerrel boot előtt de semmi. Van valakinek valamit tippje? Lehet a gépnél szar valami az usb boottal?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12797) Impressa válasza TheProb (#12796) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

És ha formáznád a lemezt egy másik gépben? A másik menüben gondolom nem kell külön engedélyezned az USB-ről való bootolást. Esetleg másik pendrive? tudom, gondolom más sokszor használtad azt a pent, de nem mindegyik gép szereti.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12798) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Intel G2 foglalatú processzor beszerzésére tudtok jó forrást eBayen kívül? A legjobb magyar, vagy legalább EU-n belüli lenne, USÁ-ból nem szívesen kockáztatnám a vámot.

(#12799) donjohnson válasza molnarpeter (#12798) üzenetére


donjohnson
addikt

hardveraprón is érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12800) molnarpeter válasza donjohnson (#12799) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Konkrétan egy i7-3540M lenne a kiszemelt az 1,3GHz-es GPU-ja miatt, gondolom 4-es szériájút nem kezelne a laposom (pedig de jó lenne egy HD4600...)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.