Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) DithenS válasza Sheld (#12548) üzenetére


DithenS
senior tag

Dual Core pentiumn-nál azért sokkal jobb,2.8Ghz meg bőven elég mindenre,mondom nálam is bármivel is játszok VGA limitbe ütközök nem CPU-ba,meg azért a 22nm-es proci sokkal gyorsabb,nem csak a nyers erő számít ám!
Meg azért egy B960 egy i3-as is simán lenyomja,nem egy teszt van ezekről.
Meg azárt az intel nem gyárt szar procikat,főleg nem i7-es szériába,nem akarom védeni az intelt de asztali fronton az FX 8320-ast is egy i5-ös proci lenyomja,és nem is melegedik annyira és nem is zabál annyit.
Mellesleg egy úgy mondom hogy az asztalimban egy AMD-s proci csücsül.

[ Szerkesztve ]

(#12552) szabonagyur válasza DithenS (#12551) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ne túlozz ennyire a dolgokkal szerintem.

A B960 elég jó teljesítményt nyújt, i3 csak bizonyos esetekben erősebb, ott ahol kijön a plusz 2 szál.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12553) Sheld válasza DithenS (#12551) üzenetére


Sheld
senior tag

Olvass.... Az AMD A6-3400M van a B960 szintjén...és az i3 alatt...

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12554) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Hali!

Van egy lenovo B590 típusú laptopom Intel B980 2,40GHz-s processzorral felszerelve.
Nézegettem, hogy ugyanezekbe a gépekbe I5-ös processzorokat is raknak. Arra gondoltam, hogy ki kéne cserélnem nekem is egy Intel Core i5-3210M -re. Mi a véleményetek róla? Érdemes lenne kicserélnem, tapasztalható lenne gyorsulás?

További paraméterei: GeForce 610M 1GB, 4GB ram ~1333 Mhz.

(#12555) szabonagyur válasza lenovomen (#12554) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Elvben cserélhető de nem 100%, de játékok terén nem gyorsulnál semmit, általános használatban talán, de SSD doba sokat a gépeden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12556) szabonagyur válasza Sheld (#12548) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A kollégára nem hallgatnék nagyon, más fórumban még azt írja nincs is 3737-es gépe, bizonyíték: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12557) lenovomen válasza szabonagyur (#12555) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Azt mondod, hogy a CPU-t inkább hagyjam és vegyek egy SSD-t?
Azt hiszem lehet hozzá csatlakoztatni Mini PCIE mSATA is? Ebben nem vagyok biztos.

(#12558) szabonagyur válasza lenovomen (#12557) üzenetére


szabonagyur
félisten

mSata-ban nem vagyok biztos, ezt majd vki megírja vagy próbálj rákeresni a típusra.
De mire használnád a gépet? Ha játékra akkor nem lennél előrébb a proci cserével. Általános dolgokra elég a B960, SSD meg meggyorsítja a program/fájlok megnyitását, stb. Hétköznapiakban többet nyersz rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12559) lenovomen válasza szabonagyur (#12558) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Játszani nem szoktam a géppel, főleg általános használatra használom. Az integrált videokártya miatt merült fel bennem a csere gondolata, elvileg a mostani procim mellé egy intel hd 2000 van integrálva az i5-ös mellé intel hd4000.

Mostanában azt vettem észre (win8.1-en), hogy ha bezárok ablakokat néha „szaggatva zárulnak be”.
Win7-essel teljesen szaggatta az ablakok bezárását, azt le is töröltem és lassú is volt.

(#12560) lenovomen válasza szabonagyur (#12558) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Az előző hozzászólásomat inkább módosítom, hogy nagyon ritkán szaggat be windows 8 / 8.1-en (talán azért mert a bios alapból 8-as drivereket támogat).. viszont az egér is néha becsíkozódik , habár nem hiszem, hogy ez probléma lenne, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12561) szabonagyur válasza lenovomen (#12560) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az ilyen szaggatáson inkább SSD javítana :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12562) lenovomen válasza szabonagyur (#12561) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Megnéztem, támogatja a gépem az mSATA-III -as SSD-ket.
De én ezekhez nem annyira értek, mekkora méretűt lenne érdemes vásárolnom és kb. mennyibe kerülnek ezek?

http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000-and-Essential/Does-a-Lenovo-Essential-B590-have-a-msata-connection/td-p/1056969

[ Szerkesztve ]

(#12563) Sheld válasza szabonagyur (#12556) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem vele beszéltem a teszteket illetően.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12564) shrd


shrd
csendes tag

Vettem egy új laptopot ( Acer Aspire E1-571G ), feltelepítettem minden drivert viszont a VGA nem működik rendesen (nvlddmkm. sys hibát ír).
Akkor működik tökéletesen ha csak az integrált HD 4000 megy, viszont ha elkezdek játszani, ami automatikusan az NVIDIA GeForce 710M-ről megy, akkor ez jön be (KÉP) és újraindul. Próbáltam különböző driverekkel,de ugyan az a gond.
Mi lehet vele a probléma? Mit lehet vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

STEAM: http://steamcommunity.com/id/eshaerde

(#12565) suspect válasza szabonagyur (#12539) üzenetére


suspect
aktív tag

Az a fura, hogy beírtam azt a kulcsot ami volt hozzá de azt írja ki, hogy téves
Pedig nem is az, hogy felírtam volna, hanem everest-el néztem meg mikor fent volt a régi rendszeren és lefényképeztem. :F :F

(#12566) Dell XPS válasza songoku1981 (#12523) üzenetére


Dell XPS
veterán

XP telepítés: ACHI - Native Sata Mode: disabled!

Üdv, Dell XPS

(#12567) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Jelenleg egy Intel® Core™ i5-460M Processor
(3M Cache, 2.53 GHz)
üzemel a Dell notimban, akadt egy lehetőség egy Intel® Core™ i7-820QM Processor
(8M Cache, 1.73 GHz-3.06 GHz)
cserére, érdekelne hogy úgy kb %-ban mi a differencia a két cpu között?!
:R

(#12568) szabonagyur válasza suspect (#12565) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aham akkor lehet neked nem az a kulcsod amit felírtál!
Vannak ilyen esetek amikor BIOS-ból olvassa ki a rendszer a kulcsot és akkor tök más amit az AIDA kiír, vagy anno Win7 esetében volt talán az OA kulcs, hogy ahhoz Win7 OA kellett, OEM vagy MSDN nem volt jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12569) szabonagyur válasza lenovomen (#12562) üzenetére


szabonagyur
félisten

mSATA SSD-ből tudtommal egy méret van csak. ÁRban talán hasonló mint a 2,5" társaik talán 1-2e Ft-tal drágább

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12570) flash-


flash-
veterán

sziasztok
adott egy lenovo g575
szervizbe vitte ismi és úgy hozta el hogy a billentyűzet nem müködik.
egyáltalán nem müködött.
szétkaptam,újra bedugtam a szalagkábelt,megtisztitottam.
most ott tartok hogy sok billentyű jó de az "e" olyan mintha folyamatosan valaki nyomná így inditásnál csipogás van és így használhatatlan a billentyűzet.
többször kihúztam viszadugtam,újra megtisztitottam de még nem jó.
mit tegyek?billentyű csere?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12571) Rivaul válasza flash- (#12570) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha csak egy betű a rossz akkor inkább annál lesz a hiba s nem a szalagkábelt kéne piszkálni mert az nem egy örök életű dolog. Ilyesmi akkor fordul elő ha valami kosz/ragacs stb van az adott bill alatt. Tiszta alkohollal "mosd" ki.


shrd
Milyen különböző driverekkel próbáltad? Nekem is van egy ilyen gépem itthon. Csak a gyártó oldaláról tölts hozzá ne máshonnan.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12572) Kbali válasza lenovomen (#12562) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért nézz után jobban, mert a B590-esek közül nem mindegyikbe lehet mSata SSD-t tenni, bár lehet, hogy a tiédbe pont igen.

(#12573) Kbali válasza imi68 (#12537) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Ezt olvasd el, szerintem segít.

(#12574) kayman


kayman
senior tag

Van egy gép, amin eddig XP volt és most vett a gazdája egy Win7est rá.
Samsung RV508 tipus, és a CLASSYS.PNP betöltésénél mindig megáll.
BIOS-nál a Samsung a SECURE BOOT beállítást írja, de ebben nincs ilyen sajnos.
Egyféle bios van hozzá frissítéseknél, de az van rajta gyárilag.
Bármit bárhova állítok, az első bejelentkezésnél nem jut tovább a telepítő. Próbáljam meg rátenni újra, hátha mégis másabb?



HyperTransport az úr!

(#12575) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Használt laptop vásárlása előtt állok. Ki tudnátok segíteni hasznos tanácsokkal, tippekkel, hogy mire érdemes odafigyelni?
Miket nézzek meg különösen, illetve szoftveresen hogyan/ mivel teszteljem?

Köszi

(#12576) Laszmen válasza Pszihonaranc (#12575) üzenetére


Laszmen
aktív tag

(#12577) Pszihonaranc válasza Laszmen (#12576) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi! Át is megyek oda:K

(#12578) Pszihonaranc válasza Pszihonaranc (#12577) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Várjunk csak egy pillanatot....ez egy kihalt topic :DDD

(#12579) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék vásárolni hűtőt az Észer Eszpájör 5920G típusú laposomhoz. Tudnátok ajánlani vmi bestbuy-t, ami jó és halk is? Nem szeretnék csillagos égig menni max 4eFt értékben. eBay is jöhet. :R

(#12580) Laszmen válasza Pszihonaranc (#12578) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Ha van új kérdés, akkor biztos hogy nem lesz kihalt :) De ha visszaolvasod a hsz-eket, akkor ott leírják mire kell figyelni, első pár hozzászólás tartalmazza dióhéjban :)

(#12581) Laszmen válasza KaiotEch (#12579) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Annó én ezt használtam hozzá, akkor még drágább volt 2k-val..

(#12582) Rivaul válasza Pszihonaranc (#12578) üzenetére


Rivaul
addikt

Olvasgasd át a topicot, mivel nem egy hatalmas téma így valószínű fel lett sorolva mit kell nézni. ezen kívül csak típusonkénti figyelni valók vannak. Ez olyan mint a használt autó, meg van hogy mire kell figyelni de minden kocsinak meg van a maga egyedi típushibája is. Ha az alapok megvannak utána a kiszemelt noti topicját, illetve a márka topicját keresd+.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12583) Dell XPS válasza flash- (#12570) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ellenórizd le külső billentyűzetről is! Sajnos lehet ebből eszköz csere is de ahogy javasolták; próbáld tisztítani elsőre mindenképpen.

(#12574) kayman: Szvsz hibás a telepítő média, próbáld meg egy másikkal is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12584) kayman válasza Dell XPS (#12583) üzenetére


kayman
senior tag

Kaptam most egy lemezt kölcsön, már fut a telepítő :R
Ha felment beszámolok róla.

Egyébként most ezen volt olyan verzió, ami a másik lemezen (32bit home basic) nem volt. Tesztre feldobom, hogy azzal bejutok-e az asztalig :F

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#12585) kayman válasza kayman (#12584) üzenetére


kayman
senior tag

Felment rá, akkor lehet visszavinni a boltba a lemezt. Még ilyen garanciális ügyem úgy se volt :C

HyperTransport az úr!

(#12586) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Vaciláltam, hova kerüljön a kérdés, de itt biztosan érkezik hozzáértő válasz.
Ati mobility radeon HD 3650 - GPU-z szerint (szenzorok szerint) játék alatt elérte a 95C°-t ezalatt a fan speed végig 30% maradt.
Van némi aggodalmam, nehogy megfőzzem a kártyát, vagy ez még elfogadható? Esetleg növeljem a biosban a venti értékhatárait?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#12587) Kbali válasza Arlekim (#12586) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ebben az esetben hamarabb kellene belőnöd a venti magasabb fordulatszámát és figyelgetni az új beállítások működésének hatását. Ez a magas hőfok nem tesz jót a gépnek, főleg, ha van lehetőséged hűteni.

(#12588) spezyal_


spezyal_
tag

bocsi. inkább a notebook hibák topicban folytatom :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12589) Pszihonaranc válasza Rivaul (#12582) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

okés :)

(#12590) Dell XPS válasza Pszihonaranc (#12589) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbálj ismerős (hozzáértő) segítségét kérni, mert olvasottakból tanulva, rutin nélkül nem lehet biztonsággal használt gépet venni! :)

Üdv, Dell XPS

(#12591) Pszihonaranc válasza Dell XPS (#12590) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Próbáltam... de sajnos magamra maradtam.

(#12592) Laszmen válasza Pszihonaranc (#12591) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Elsőnek is akár milyen gépről van szó, új,vagy régi, mindent elárul a kinézete, az esztétikai állapota, abból le lehet következtetni pár dolgot, természetesen a hibátlan küllem még nem jelenti azt hogy hibátlan a hardver,de sok mindent elárul mennyire vigyázva volt rá..
Zsanérok épek legyenek, ha már repedés van rajta, akkor sztornó,ha lötyög akkor még nem felejtős,alku tárgya!
Csavarokat nézd meg, szét e van a fejük darálva, esetek többségében ha régebbi gépről van szó, akkor volt már szétszedve, de ebből kiderülhet* hogy szakértő szedte e szét, vagy valami kókányMatyi..
Bekapcsoláskor érdemes körültekintően nézni a kijelzőt, fekete, illetve fehér háttérnél,ha pixelhiba van, akkor itt kiderülhet..
USB-n vitt általad letöltött Aida,vagy Everestet, vinyónál Sentinelt vigyél, próbáld ki,teszteld ha van rá lehetőség, ha nincs, old meg hogy legyen mód a kipróbálásra..
Dióhéjban ennyi..

Természetesen ezek csak a rutin" műveletek..

(#12593) Pszihonaranc válasza Laszmen (#12592) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi, nagyon hasznos kis leírás!

Kb 90%-ban le is fedi amire én gondoltam.

-esztétika (kopások, karcok, egyéb sérülések a külsőn)
-csavarok mind megvannak-e
-portok állapota+ tesztelése
-zsanérok állapota
-billentyűzet/ trackpoint/ touchpad állapota
-optikai meghajtó működése
-mikrofon, kamera, hangszóró
-esetleges pixelhibák tesztelése (fekete, fehér, szürke, piros, kék, zöld színű hátterekkel)
-wifi
majd a szoftveres tesztelés aidával (minden specifikáció megfelel-e a hirdetésen szereplőnek)

Még annyi, hogy a gép SSD-s. Sentinel gondolom nem kell akkor.

(#12594) Laszmen válasza Pszihonaranc (#12593) üzenetére


Laszmen
aktív tag

:R

Nézd, fél napot el lehetne tölteni a tesztelésekkel,hibakeresésekkel, de ennyi időt sem te, sem az eladó nem fog vesződni vele, ha van kiszemelt áldozat, akkor kérj képeket(jó minőségű)róla, mert ez egy kiindulási pont, hogy hogyan merre tovább, és nem ér meglepetés mint pl nálam volt, hogy nem kértem gépet, és horrorfilmbe illő látvány fogadott..

Amit te írtál, azok is lényegesek, főleg ha nagyobb sérülés, repedés van a gépen, akkor lehet következtetni hogy volt neki egy kis találkozása valami keményebb tárgyal.. millió dolgot lehetne még írni, de a fontosakat leírtam, amiket pillanatok alatt meg tudsz nézni, nem rabolva a saját, és az eladó idejét..

SSD-nél azért vihetsz egy ssdlife-t,elfér a pendrivon..

(#12595) Tim82 válasza Pszihonaranc (#12593) üzenetére


Tim82
nagyúr

esetleges pixelhibák tesztelése (fekete, fehér, szürke, piros, kék, zöld színű hátterekkel)

Pontosan erre találták ki a Dead Pixel Buddy nevű programot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12596) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Lenovo alkatrészre tudtok beszerzési forrást? Egy G500-hoz kellene billentyűsor.

(#12597) hcl válasza molnarpeter (#12596) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csatlakozom! T420-ra Lenovo felirat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12598) donjohnson válasza hcl (#12597) üzenetére


donjohnson
addikt

elmentek egy hivatalos szervizbe és ott biztos tudnak adni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12599) Pszihonaranc válasza Laszmen (#12594) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi fiúk.

(#12600) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szerintetek melyik gépet vegyem meg:
M4500 vagy E6520
A M4500 régebbi architecturás nincs benne újjlenyomatolvasó(nagy vágyam) de lehet bele tenni mSATA SSD-t (másik vágyam) Az E6520 korszerű mindent tud de sajna nincs benne msata bővithetőség.
Árban kb ennyit szánok rá. Méretben lehetne kisebbet de ilyen kiépitésben nincs

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.