Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36801) flash-


flash-
veterán

sziasztok

androidos telefonomat windows 8.1 x64 operációs rendszerrel ellátott pc-re szoktam kábelen keresztül csatlakoztatni.
minden szép és jó,látszik a telefon és az sd kártya tartalma.

leválasztani viszont nem tudom a harver biztonságos eltávolításánál nem látható a telefon sem az sd..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36802) meroly válasza flash- (#36801) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom, én ezzel sosem foglalkoztam, mindig kihúztam mindent leválasztás nélkül és sosem volt baja semminek.
Feltétlenül ragaszkodsz ehhez?

Impossible is nothing

(#36803) quailstorm válasza flash- (#36801) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a telefon nem meghajtóként csatlakozik, hanem MTP-n akkor nincs is szükség leválasztásra, ugyanis a gép sose fér hozzá a telefon fájlrendszeréhez.

(#36804) Livius


Livius
őstag

Hello!
Függetleníteni szeretném ezt a két nem okostelefont.

Samsung SGH-A197
LG 320G

Milyen módszerekkel függetleníthetők ezek? A samsung a T-Mobile SIM-re egy unlock kódot kérne csak, aminek a beírására 10 próbálkozást biztosít.

USA-ban lettek vásásolva ezek egy nyaralás alatt az AT&T-től, és ha már megvannak szeretném használni ezeket Magyarországon is.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36805) meroly válasza Livius (#36804) üzenetére


meroly
veterán

Ezt a témát tiltja az alapelvek.
Kivétel a hivatalos szolgáltatóit, az meg gondolom nem releváns, mert kétlem hogy AT&T ügyfélszolgálatot szeretnél keresni.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#36806) xuldar


xuldar
őstag

Azt szeretném megkérdezni, van-e olyan elosztó, aminek az egyik vége 3,5mm jackdugó, amelyet a telefonba dugok, a másik oldalán pedig 2 jack-aljzat van, amibe 1-1 fülhallgatót tudok dugni? Illetve egy telefon (jelen esetben Zopo ZP700) elbír-e így 2 fülhallgatóval közepes hangerőn? Akkumulátorról menne a telefon, nagyon hosszú buszutazáson szeretnénk filmet nézni rajta. A töltést meg fogjuk tudni oldani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36807) Viktor0610 válasza xuldar (#36806) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Khm. :P

Ezen gondolom, túl vagy már. :D

Samsung Galaxy A54

(#36808) xuldar válasza Viktor0610 (#36807) üzenetére


xuldar
őstag

Jogos, de a kérdésem második felére nem kaptam választ, ezenkívül ez gyorsabb volt. Elvégre ez az azonnali kérdések órája vagy mi :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36809) meroly válasza Viktor0610 (#36807) üzenetére


meroly
veterán

Ez hatalmas :))

(#36808) xuldar: igen, de csak óránként egy kérdés ;] Az elsőre kaptál választ, a másodikra várni kell.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#36810) Viktor0610 válasza xuldar (#36808) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ezt nem igazán lehet tudni próba nélkül. :)

Samsung Galaxy A54

(#36811) xuldar válasza Viktor0610 (#36810) üzenetére


xuldar
őstag

Akkor most már tudod, miért itt tettem fel a kérdést. Népszerű topik, sokan olvassák, hátha valaki próbálta már.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36812) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
Véleményre lenne szükségem, mert nem tudok dönteni. Teszteket, specifikációkat átolvastam, de az sajnos nem pótolja a használatot.
Szóval biztos vannak használói a topicban az alábbi készülékeknek. :)

A 3 versenyző:
S4 Mini
G2 mini
Ascend P7

Szerintetek melyik a legjobb választás?

Köszönöm.

xuldar:
Filléres dolog az elosztó, ha véletlenül mégsem menne (de fog), nem fog nagy kár érni. :)
Csak nem Görögország? :D

[ Szerkesztve ]

(#36813) icemad válasza wrox (#36812) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha fontos a játék, akkor a p7-et kerüld el messziről. Speciális soc van benne, a legtöbb játék játszhatatlan rajta. Ha viszont fontos a megbízhatóság akkor a p7-ben nem fogsz csalódni. (Bár ilyen téren szerintem a p6 is jó választás. Túl nagy különbség nincs a p6-p7 között...)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#36814) xuldar válasza wrox (#36812) üzenetére


xuldar
őstag

Csak de :D Nem az a kérdés, mennyibe kerül, tudom, hogy aprópénz. Csak 1 hét alatt ki kellene találnom valami működő alternatívát erre a kérdésre, mert 24+ óra a buszozás :O

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36815) wrox válasza icemad (#36813) üzenetére


wrox
senior tag

Néhanapján játék, meg filmnézés a gyereknek hosszabb úton.
A P7-ben vonzó az 5 coll, illetve FHD kijelző.

Viszont így szűkült a kör. G2 mini vagy S4 mini?

(#36816) wrox válasza xuldar (#36814) üzenetére


wrox
senior tag

Értem én, de ezt a filléres dolgot arra írtam, hogy megveszed, kipróbálod, és ha mégse menne, akkor keresgélsz további után. De menni kell neki, próbáltam már, igaz nem Zopon.

Alternatíva: 2 telefon, filmet egyszerre indít. :D

(#36817) icemad válasza wrox (#36815) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Namost a s4 mini és g2 mini olyan 60-70 között mozog, a p7 meg 90-100. Én g2 minit vennék meg mellé egy olcsóbb 4 magos tabletet a gyerekeknek 20-30 között... Ez több okból is jobb megoldás, mint egy eszköz mindenre. (Tapasztalat...)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#36818) wrox válasza icemad (#36817) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, én is attól tartok, hogy a kocsiban menet közben telefon, és akkor ugrott a csend. :)
Néztem a T-mobilet, ott 88K a P7, 90K az S4 mini és 56K a G2 mini.
Céges telefonként lesz véve, ebből még lejön egy rakat kedvezmény.

(#36819) delon


delon
tag

Sziasztok a google play szolgáltatásokat nem tudom kikapcsolni és folyamatosan meríti durván a telefont
folyamatosan ébreszt
4.4.2 android gyari rendszeren

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#36820) Livius válasza meroly (#36805) üzenetére


Livius
őstag

Azt még azért szeretném megkérdezni, hogy a magyar GSM hálózaton a 850, 1900 Mhz-es telefonok mennének?
A Samsung sgh-a197 ezeken működik egy oldal szerint.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36821) sarkanyolo2 válasza Livius (#36820) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én az online fellelhető dokumentumokban 900 és 1800MHz-es értékeket találok.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#36822) meroly válasza Livius (#36820) üzenetére


meroly
veterán

Úgy rémlik a 8801 volt olyan, hogy a vodafone hálózatán működött az 1800-as tartomány végén, ami már az 1900 elejét súrolta, de azért nem vennék rá mérget.

Impossible is nothing

(#36823) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Xperia PLAY-t, viszont van egy-két probléma vele, nem működik a gps (nem talál műholdat), a home gomb, és a joypad résznél is fel vannak cserélődve az irányok. 4.0.4-es android lett felrootolva az előző tulajdonos által, gondolom ez lesz a ludas.
Mit lehet ilyenkor tenni? Egy gyári visszaállítás esetleg megoldaná a dolgot? Nem tudom az mennyire bonyolult, még nem csináltam ilyet, ha szervizbe vinném ott kb. mennyiért csinálják ezt meg?

Köszönöm.

(#36824) quailstorm válasza NasCa (#36823) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Flashtoollal vissza kéne rakni rá a gyári 2.3.7-et. Hivatalos 4.x android sose készült el rá. Csa béta, ami kb olyan rossz amilyet leírtál.

Abból hackerek által készült javított kiadás, de nincs róla információm.

Ne számíts könnyű menetre.

(#36825) kátú


kátú
őstag

Billentyűzet érdekelne android telefonra ti milyet használtok?

It still works!

(#36826) quailstorm válasza kátú (#36825) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fizikai vagy virtuális?
Utóbbi esetben erre tessék: [link]

Swype, swift keyboardok népszerűek, én meg használom a Cyanogenmod gyáriját.

(#36827) kátú válasza quailstorm (#36826) üzenetére


kátú
őstag

Virtuális köszönöm a gyors választ

It still works!

(#36828) NasCa válasza quailstorm (#36824) üzenetére


NasCa
tag

Köszi a választ!

(#36829) Viktor0610 válasza quailstorm (#36826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Cyanogenmod gyárija az nem a Google Keyboard? :D

Samsung Galaxy A54

(#36830) quailstorm válasza Viktor0610 (#36829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg az. Semmi módosítás nincs érzetre. aosp android keyboardként szerepel a csomag neve

(#36831) Viktor0610 válasza quailstorm (#36830) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az jó. Azt szeretem! :)

Samsung Galaxy A54

(#36832) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.

Még mindig a S4 mini és G2 mini között vesződök.
A mobilarenan közölt cikkekben található teljesítményteszteknél melyik teszt eredményét kell/érdemes figyelembe venni.
Mert pl az egyik az antutuban erősebb a másik meg pl.: Linpack for Android (multi) -ban.
:F

(#36833) quailstorm válasza wrox (#36832) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyiket se :DDD
Nem azonos Antutu verzió, nem azonos android futtatókörnyezet, soroljam még? Összehasonlíthatatlan...

Ellenben az S4 mini 1,5GB RAMja hatalmas érv mellette.

(#36834) wrox válasza quailstorm (#36833) üzenetére


wrox
senior tag

Ha annyira nem számítani, akkor minek csinálják. Gondolom a referenciákkal sem csinálják meg ugyanolyan verziójú benchmark-al. :)
Viszont a G2 mini mellett a nagyobb kijelző, 4 proci szól. Az hogy csak 1 Giga RAM van benne, azt lehet orvosolni SD kártyával, nem? Vagy sokkal lassabban fognak futni az alkalmazások, ha át vannak helyezve?

(#36835) quailstorm válasza wrox (#36834) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ajjajaj, valakinek nem volt informatikaórája sosem.

Műveleti memóriát SD-vel nem fogsz pótolni sose, hacsak nem kezdesz el swappolni, de azt nem javaslom :DDD
Egyszerűen nem fogsz tudni több alkalmazást egyidejűleg nyitva tartani, váltani köztük, weboldalak füleit pedig mindig újratölti mikor váltogatsz köztük. Ez a kevés RAM tünet.

Benchmark olvasói igény, illetve megfelelő körülmények közt jó összehasonlítási alap, de ahhoz azonos verzió kell a programból, illetve a kitkat FPU kezelése változott ezért sokkal kisebb pontot kap linpackban ugyanaz a lapka.

(#36836) wrox válasza quailstorm (#36835) üzenetére


wrox
senior tag

Nyugi, volt. :D
A fene se gondolt bele, hogy is van ez. Telefonokban nem nagyon vagyok otthon. Azért kérdezek.
De végülis ez egy számítógép. :D
Valami miatt a tárhelyre asszociáltam. Van ez így, hogy azt se tudom hol vagyok. ;]
Nos, viszont így viszont számomra mindenre elég lenne az 1GB RAM.
Nem vagyok egy hardcore felhasználó.
Előzőleg egy S advance-om volt, most meg Youngot kínzok. (vagy az engem)

[ Szerkesztve ]

(#36837) kátú válasza wrox (#36836) üzenetére


kátú
őstag

az aksi meg a nagy kijelző a fontos vagy a multitaszk meg kontrasztos színek

It still works!

(#36838) wrox válasza kátú (#36837) üzenetére


wrox
senior tag

Mind a 4 jó lenne. :)
Nekem max navigáció (waze), meg a telefonálás megy együtt.
Gondolom ha kevés a RAM, és megy a böngésző a háttérben, de szükség lenne másnak a RAMra, akkor kilövi a nem használtakat, ezáltal lesz erőforrás.

(#36839) quailstorm válasza wrox (#36838) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, csak az Android alapból elfoglal annyi ramot hogy még így is akadjon. Meg az állandó kilövés miatti újrabetöltés idegesítő...

Bár ha az S advance-szal elvoltál, nem szóltam, annál sokkal jobb mindkettő.

(#36840) kátú válasza quailstorm (#36839) üzenetére


kátú
őstag

azért ne becsüld le az Advance t jó mert ha rendesen van takarítva meg rom olva simán gyorsabb mint egy s3

It still works!

(#36841) quailstorm válasza kátú (#36840) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na meg a lófaszt. ;]
Azért akkor már az S3-mat is romoljuk meg jó? Úgy fair.
tudom miről beszélek, sógornak, havernak van, Ace2 meg másik havernak, azt még én is manageltem sokáig ROMügyileg.

S3-mat is láttam, menülapozás is akad alapból, de nem kell gyári ROMot használni. Ace2-re sokáig nem volt más.

(#36842) kátú válasza quailstorm (#36841) üzenetére


kátú
őstag

Hogy kerül ide az ace2 ?? az semmi az advance hezbképest

It still works!

(#36843) Soma01


Soma01
veterán

USB-s telefon töltőt milyet érdemes venni e-bay-ről? Attól félek, hogy túl gagyi a párszáz forintos. Olyan kellene, ami 2A-t minimum tud.

(#36844) randras_83 válasza wrox (#36838) üzenetére


randras_83
addikt

Nem kérdés G2 mini. Újabb, nagyobb akksi, és nem Samsung ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#36845) wrox válasza quailstorm (#36839) üzenetére


wrox
senior tag

A G2 mini ROM-ját lehet gyomlálni, hogy kevesebb saját dolog töltődjön be? Vagy kiszedegetni az LG által előretelepítetett appokat.

Az S4 mini egyedül a formája miatt nem tetszik. Vékony hosszú a kijelző, olyan Iphone 5 stílusa van, nagypn nem jön be. Elméletileg akkora, mint az S2, de az S2 sélesebb.

[ Szerkesztve ]

(#36846) randras_83 válasza wrox (#36845) üzenetére


randras_83
addikt

Mindent lehet gyomlálni. ☺
Az is a G2 mini mellett szól hogy valószínűleg support is tovább lesz hozzá mint az S4 minihez

https://www.flickr.com/randras83/

(#36847) kátú válasza randras_83 (#36846) üzenetére


kátú
őstag

az s4 mini jobb nemsokára jön hozzá a kk és szebb is a gombok nem kerültek a hátlapra

It still works!

(#36848) quailstorm válasza kátú (#36842) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semmi? 99% ugyanaz. Kivéve a borítást és a háttértárat... :U

(#36845) wrox : ROOT root ROOT. Ez kell hozzá. Samsungnál a knox szeret akadékoskodni ez ügyben...

(#36849) icemad válasza kátú (#36847) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kk bugos, nem szebb, és a hátlapi gombok nagyon nagyon frankók...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#36850) KonzolKartel

Valaki esetleg tudja, hogy hol tart ez a projekt, működik teljesen? Lg e975 CDMA mod GSM-re. Meghalt az alaplapom, ami itthon marha drága, ebay-en pedig csak CDMA-s alaplapok vannak, így arra gondoltam, hogy megcsinálom ezt a modot. Csak abban nem nagyon biztos, hogy feláll e a hálózatra.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.