Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36201) drumkiller válasza #40993792 (#36200) üzenetére


drumkiller
csendes tag

sejtettem. koszonom a segitseget! udv.

(#36202) pritor


pritor
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van egy Motorola Defy Mb525-ös telefonom , sajnos panelhibás , de többi alkatrésze jó és kínáltak nekem egy mb526-os alaplapot, passzolnának a kijelző/érintő , hangszóró csatlakozási és a többi alkatrészei?

(#36203) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Létezik olyan, hogy egy telefont az által lehet használni, hogy a testünkön viselünk valamilyen azonosító szerkezetet? Mondjuk RFID chip-et egy gyűrűben az ujjunkon. Ha a telefon elvész vagy ellopják, akkor használhatatlan lesz.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36204) dvdbackuper válasza tknof1871 (#36203) üzenetére


dvdbackuper
őstag

örülj, h nincsenek még ilyen csipek ;]

(#36205) flash-


flash-
veterán

Van egy cikk ami azt irja hogy a modern telefononál a töltési áram dolgok beállítását és minden egyéb ilyen jellegű irányítást már a telefon kezel.

A kérdésem ezzel kapcsolatosan lenne mégpedig az hogy akkor emiatt elvileg nem okozhat gondot ha az androidos telefonomat más telefonhoz való(pl nokia) vagy esetleg valami aluljáróban vagy telefonboltban vett noname hálózati töltővel töltöm?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36206) tknof1871 válasza dvdbackuper (#36204) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez nem telefon, de úgy tűnik, működik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36207) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Létezik valamiféle eszköz, ami az sms-t, vagy telefon által küldött gprs adatot átalakítsa, és megjeleníthetővé tegye?

/létezni létezik, bízom benne valaki ismeri ezt az eszközt/eszközöket/

Nem arra, gondolok, hogy valami gyártói program alakítsa át a telefonon lévő sms-eket, hanem egy eszközre, ami fogadja az sms-t, vagy gprs adatot, és azt átkonvertálja használható, online adattá.

(#36208) Krisinto


Krisinto
őstag

ma megkaptam a sony xperia sp-t..azonnal kiírta, hogy frissítsem a szoftvert(a gyári tök faszán ment, semmi akadás) leszedtem amit írt..és teljesen fagyogat a telefon...mit tudtok ajánlani amivel vissza tudom állítani a gyári dolgokat?

(#36209) dvdbackuper válasza Krisinto (#36208) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Az is a gyári... Esetleg odinnal tegyél vissza egy régebbit, ha találsz...

(#36210) meroly válasza pumatom (#36207) üzenetére


meroly
veterán

Erre kíváncsi lennék pontosan mit is szeretnél, mert nem teljesen világos. GPRS adat? A GPRS egy adatátviteli tömörítési eljárás GSM hálózaton, az nem egy kézzel fogható valami, amit meg lehetne jeleníteni, hanem kódolások halmaza.

Az SMS pedig megjelenik a kijelzőn, el lehet menteni különféle szinkronizációs programokkal az adott készüléknek megfelelően.

Javíts ki ha tévedek.

Impossible is nothing

(#36211) dvdbackuper válasza meroly (#36210) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Vmi NSA tech lehet... :)

(#36212) Krisinto válasza dvdbackuper (#36209) üzenetére


Krisinto
őstag

És a garancia így elveszik vagy sem?
Ha esetleg beviszem a szervizbe akkor visszallitjak nekem a régit?

[ Szerkesztve ]

(#36213) BLUE TORNADO válasza flash- (#36205) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Különösebb gondot nem okoz. Esetleg annyit, h ha a töltőn írt leadott feszültség kissebb, mint a te telefonodéhoz valón, akkor értelemszerűen lassabban tölti fel, de ha nagyobb, akkor gyorsabban.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#36214) BLUE TORNADO válasza Krisinto (#36212) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

A garancia nem vész el, mivel nem hackelted a telefont, hanem egy gyári "lehetőséget" követtél. A régit, azt valószínűleg visszateszik neked, ha kéred a beadáskor

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#36215) pumatom válasza meroly (#36210) üzenetére


pumatom
aktív tag

Van egy eszközöm, ami a benne tárolt adatokat képes sms-ben továbbítani, de beállítható, hogy ugyanazt az adatot GPRS-en továbbítsa.

@dvdbackuper: Ha nem tudsz érdemben válaszolni legyél kedves ne OFFolj. Tartsd meg magadnak a poénos megnyilvánulásaidat.

(#36216) Bozek válasza pumatom (#36215) üzenetére


Bozek
nagyúr

Magyarul elküldi NET-en. Hol itt a probléma? Gondolom valami külön oldalra, mert azt, hogy közvetlenül mobilra, elég nehézkes lenne megoldani.

(#36217) dvdbackuper válasza pumatom (#36215) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Senki nem tudja, miről beszélsz... Legalább linkelhetnél vmit...

(#36218) flash- válasza BLUE TORNADO (#36213) üzenetére


flash-
veterán

"Különösebb gondot nem okoz. Esetleg annyit, h ha a töltőn írt leadott feszültség kissebb, mint a te telefonodéhoz valón, akkor értelemszerűen lassabban tölti fel, de ha nagyobb, akkor gyorsabban."

de nem úgy van hogy a töltést a telefon kezeli nem pedig a töltő adaptere?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36219) meroly válasza pumatom (#36215) üzenetére


meroly
veterán

Na így már értem (asszem - remélem).
Tegyül fel mondjuk van egy nyomkövető a kocsiban, ami a GPS koordinátákat küld neked, hogy tudd merre jár a tolvaj vagy SMS-ben vagy GPRS-en (költséghatékonyabb). Így kell elképzelni?
Ha tényleg létezik ez a technológia akkor nem értem, hogy miért nem adtak egy szoftvert is hozzá, amivel üzemeltetni tudod.

Mondjuk ha kicsit konkrétabb lennél, már amennyire szabad, akkor lehet jobban értenénk, de már sokkal világosabb mint az első hsz-ben a "gprs küldés" :K ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#36220) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Milyen olcsó mobil van ami tud Android 4.3-at minimum és van rajta GPS ?! méret nem lényeg (mondjuk inkább kisebb legyen mint nagyobb) akár lehet régebbi is mert talán használtan is meg lehet szerezni ... akár lehet kinti rendelős is .... egyszer ki kell azt is próbálni ... :C

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#36221) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ez a cikk megvételre ajánlható telefonokat mutat be?
Míg Európa el van foglalva az Samsung, az Apple, a HTC, az LG stb. készülékekkel, addig jó pár igazán figyelemreméltó modell születik Ázsiában is, amelyek gyakran a kontinensen belül maradnak.
Ezt a mondatot komolyan lehet venni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36222) Bozek válasza tknof1871 (#36221) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ismerősnek volt régebben egy kínai mobilja, amin nagyban virított az 5 MPx a hátulján. Persze fotózni csak 640x480-ban (VGA) tudott. :D
Majd ha hozatnak ebből a telefonból és tesztelik is, akkor hiszem el azokat a technikai adatokat, amiket leírnak...

(#36223) Doky586 válasza tknof1871 (#36221) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kínából exportra főként gagyi cuccok kerülnek hozzánk, de a saját belső piacukon döbbenetesen minőségi áruk vannak nagyrészt, mégcsak nem is emlékeztet a "kínai minőségre". Ez politika náluk. Minden Kínába utazótól ezt lehet hallani. Persze a belsű piacra szánt készülékeikben csak Kínai nyelv van más nincs, úgyhogy szürkeimportal se érdemes próbálkozni..

(#36224) quailstorm válasza Orcsi (#36220) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Galaxy S i9000. Nekem 4.4.2 van rajta. Nem hivatalos de működik. Mondjuk a GPS az nem épp a legjobb benne, de kis forrasztással ki lehet javítani. 4 év alatt elöregszik az a gumiszalag aminek vezetni kéne...

(#36226) BLUE TORNADO válasza flash- (#36218) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Figyelj. Nekem ez a tapasztalatom. Egy Sony Xperia Z-m van, én ezzel ezt tapasztaltam, h bnőm töltője "csak" 1000 mAh-t tud leadni, az enyém viszont 1500 mAh-t és az enyém sokkal hamarabb feltölti az akksimat

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#36227) ama112


ama112
csendes tag

Üdv!
Tudnátok segíteni?
A telefonom nem talál hálózatot.
Elvileg független .
Meglehet valahogy csinálni?

(#36228) dvdbackuper válasza ama112 (#36227) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Ez most kb olyan, mintha azt mondtad volna, h az autóm nem indul, mi lehet a gond? :)

(#36229) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

4 nappal ezelőtt a Tesco-ban vettem anyámnak egy Samsung E1200-as kicsi olcsó telefont. Az általam talált leírásokban 700-800 óra készenléti állapotot olvastam, ezzel szemben már tegnap harmadszor kellett tölteni pedig egy percet sem beszélt róla. Találkoztatok már hasonlóval, illetve van e tapasztalat az esetleges garanciális ügyintézésről?

Előre is köszönöm.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36230) jani0003


jani0003
újonc

Sziasztok!

Van egy Iphone 4 angol Vodafone függő 7.1.1-es szoftver van rajta ahoz van GEVEY?

jani°˛

(#36231) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Bármi tippetek van, hogy hogy lehetne az ellopott Nexus 4-em megtalálni?
Voltam rendőrségen, szolgáltatónál és most az androidos device manager-el próbálom bemérni hátha rákapcsolódik a netre. Bármi ötlet?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36232) dvdbackuper válasza bigrob (#36231) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az már hard resetelve van, vagy alkatrészekben...
a rendőrség semmit se tesz?

(#36233) bigrob válasza dvdbackuper (#36232) üzenetére


bigrob
őstag

köröztetik 5 évig...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36234) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék , remélem jó topicba írok , adott egy Nexus 4 (E960) 8GB-os verzió, amit sikerült összetörnöm, mert kiesett a kezemből!
Ezért sajnos a touch-os rész nem működik valószínűleg Digitalizert kellene vennem és kérdésem az alábbi melyik az amit ha megveszek biztos jól járok?
Sajnos itt a ,,jól járók" arra gondolok hogy nem tudom mennyire sérült meg más a telón de kinézetre így néz ki.
1.
2.
3.
4.

Segítséget előre is köszönöm :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36235) dvdbackuper válasza stigma (#36234) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ha nagyon ügyes vagy, csak akkor vedd meg külön...
telibe össze van ragasztva, elég nehéz szétszedni, utána vissza is kell ragasztani rendesen...
egybe vedd meg szerintem

(#36236) quailstorm válasza stigma (#36234) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nexus 4 IPS kijelző. Azt megfelelő szerszámmal(borotvapenge karcolja az üveget de azzal csináltam) és hajszárítóval éppen szét lehet szedni hogy megmaradjon az eredeti minőség. Ráragasztani a digitizert megint nem könnyű. Nekem egyszer sikerült már, bár a teló más okból megdeglett összeszerelés előtt :((( (HTC HD2)

Az ilyen occsókínai digitizerek nagyon könnyen törnek, és szilánkosan. Valamint ha kijelzőstül veszed, az rosszabb képminőségű lesz.

Kijelzővel együtt drágább, garantáltan szemmel láthatóan rosszabb lesz, de az a biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#36237) stigma válasza quailstorm (#36236) üzenetére


stigma
addikt

dvdbackuper: :R
dvdbackuper: Köszönöm , mindkettőtöktől a gyors hsz-t de én is tudom sajnos már az eredeti LCD nem lesz olyan mint ,amilyen volt illetve nem lesz Gorilla Glass , de ezt ennyi pénzért nem várhatom.
Lényeg az ha jól veszem ki a szavadból a 4. választással jobban járok mint a többivel, igaz némi képbeli ,,csalódást" is elérek vele= > ,,Valamint ha kijelzőstül veszed, az rosszabb képminőségű lesz."
Célnak aminek nekem kell szerintem jobban járok 10k+-ól mint boltban 25-30k-ból amiért megcsinálják nekem itthon. :R :R :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36238) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Hibásan működő sim kártya okozhatja a telefon gyors lemerülését?

Abból gondolok erre, mivel azért vettem új telefont mert a régi érdekes dolgokat produkált (PL: nem lehetett a telefonkönyvet szerkeszteni), és már naponta kellett tölteni, de hiába az új telefon ez is csak másfél napot bír egy töltéssel.(Samsung GT E1200M, kb 700 óra lenne a készenlét ideje)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36240) abdulka1 válasza #40993792 (#36239) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszönöm a gyors választ.

Már csak arra leszek kíváncsi hogy tudom megoldani hogy a szám megmaradjon?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36242) evelyne13


evelyne13
újonc

Sziasztok! Alcatel OT-992D-m van és nem tudok sms-t írni mert nem ugrik fel a billentyűzet. Ilyenkor mit lehet tenni? Szoftverfrissítés?

(#36243) gtome


gtome
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy nagyon egyszerűnek tűnő feladatot. Állítsam be, hogy küldje el a telefonszámot egy Samsung Galaxy Xcover 2 S7710. Fél óra próbálkozás után feladtam. (Nem találtam hívás beállítások funkciót a beállításokban). Valaki tud ebben segíteni.

Köszönöm.
gtome

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#36244) quailstorm válasza gtome (#36243) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hehehe

Nemrég vagyok túl rajta. Nyisd meg a tárcsázót, beállítások, további beállítások, hívásazonosító.

Néha az az érzésem hogy ez az oprendszer elsősorban játékszer, és két fagyás meg váratlan leállás közt telefonálni is lehet vele...

(#36245) gtome válasza quailstorm (#36244) üzenetére


gtome
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a telefon testi épségének nevében is.

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#36246) dvdbackuper válasza evelyne13 (#36242) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Ha play-ről telepítesz egy másikat? Vagy kínai? :)

(#36248) zoltantajti


zoltantajti
újonc

Üdv!

Sajnos egy elég komplikált kérdéssel fordulok hozzátok!

A lényege: LG E400 (Optimus L3) rootolása.

Már az utóbbi 3 napban minden lehetséges megoldást végigpróbáltam és valahol mindig elakad a root (V10m szoftverrel). Megpróbáltam downgradelni a szoftvert és feltelepítettem a v10g-t. A root továbbra sem megy, ugyan úgy elakad itt: adb shell "ln -s /data /data/gpscfg/gps_env.conf" --> Link failed Permission denied. Csak annyi változás történt, hogy a mobil adatkapcsolat nem működik a downgrade után.

Ki mit javasol, hogyan tudnám rootolni a telefonom?

Igen, tudom, hogy veszélyekkel jár, tudom, hogy elveszik a garancia, és azt is tudom, hogy csak és kizárólag a saját felelősségemre csináljam!

Best regards: zoltantajti

(#36249) quailstorm válasza #40993792 (#36247) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem telefonáltam GB-s droiddal sose.

CM11, de nem is ez a baj, hanem az irdatlan szar ramkezelés. Már symbianhoz képest. Itt azzal vagyunk hitegetve hogy, nem kell taskkiller, mert majd csinál magának ramot. Symbian az tényleg csinál ha elfogy.
Symbian nem indít el automata minden hülyeséget. Android alig győzi gyilkolni greenify roottal a reklámbetöltögető szemeteket.

Nagyjából ennyi. Aztán azt nagyon bírom mikor tölti be a weboldalt, elfogy a ram, és kibasz a homescreenre. WTF? Symbian SOHA nem zárja be az aktív ablakot ha teli a ram, inkább megállítja az oldal betöltését és leállítja a system processeket. De amit addig betöltött azt görgetni tudom.

(#36245) gtome: azért azt összetörni nem a legegyszerűbb.

(#36248) zoltantajti: gondolom ezzel csinálod

[ Szerkesztve ]

(#36250) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap este egyik ismerősöm részeg haverjai poénból olyan összekötögetős képernyőzárat aktiváltak ismerősöm telóján, aminek a megoldására nem emlékeznek, a jelszóra se amit megadtak.

Windows alól van olyan program ami ezt feltöri? Vagy Factory Reset és minden adat elveszett? :(

Köszönöm előre is :R

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.