Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25477) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Sziasztok,

Egy Panasonic G7-et vettem végül egy 30mmes Pana macró lencsével rovarfotózáshoz.
Eléggé meg vagyok vele elégedve, egy kivétellel.

Sehogy nem tudok olyan beállítást rajta, hogy alapvetően a közeli témát keresse a focus.

Tehát például a fűszál végén van egy szöcske és a földre autofócusol. Ami alapvetően logikus, mert ha a szöcskére focusol akkor a kép 1/16-a éles, ha a földre akkor 15/16-a.

Ha manuállal kb beállítom, utána már megy az autófocus, amíg meg nem remeg a kezem és visszaáll a földre és onnan megint csak a manuál segít, ráadásul ugye mindig az egész range-t végig kell tekerjem.

Valahogy szeretnék egy olyan módot, hogy megmondom az autófocusnak, hogy csak a közeli rangeket nézze végig. Szerintetek lehet ezt? Elolvastam a kézikönyvet, megmondom mik NEM segítenek.

Intelligen autó mód - ez elvben felismerik a makró témát de valójában csak ha a földön vagy levélem van.
Manuális focuspont kiválasztás - ez egy hangyényit segít néha, de általában semmit.
Csak középső focuspont használat - ez csak roszabb hiába van középen a rovar.
Utólagos focus - Ez nem teljesen rosz, de ez egy 40 frame-es 4k videót csinál, amiből az elvileg nekem valót ki tudom választani, de az csak 4k kép és lassú, ha kicsit fúj a szél vagy mozog a rovar teljesen használhatatlan.

Köszi!
Attil.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.