Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Vettem egy OCZ Agility3 típusú 120GB-os SSD-t. Egyáltalán nem értek sajnos hozzájuk, teljesen alap szintű felhasználó vagyok. A mostani 6 éves 250gb-os Seagate merevlemezemet szeretném erre leváltani. Már kérdeztem a "milyen ssd-t vegyek" topikban, hogy van-e valamilyen extra dolog, amit tudnom kéne a win7 install előtt. Azt a választ kaptam, hogy jobb, ha e szerint járok el. Megmondom őszintén beleolvastam elég sokat, de ez nekem iszonyat magas :P
Amikor átvettem a boltban az SSD-t, ott is megkérdeztem a sráctól, hogy kell-e tudni az installról valamit és ő is említettem, hogy nagyon ajánlott ebben a bizonyos AHCI módban installálni.
A fentebbi linkből mennyit kell valóban megvalósítanom? Elég az alaplap biosában megkeresnem a sata3 vezérlőt és átállítani AHCI-re? Vagy egyéb dolgokkal is kell még szenvednem?:P Az alaplapom egy Asus M5A97 lenne, nem tudom kell-e más infó a gépemről. (teljes konfigom az adataim között)
A tervem, hogy kihúzom a mostani rendszerpartíciót (meg az 1 terás merevelemezt is, biztos ami biztos :P) és csak az SSD lesz gépre kötve a win7 reinstall alatt. Ha kész, csak simán rádugom az 1 terás hdd-t - amin csak filmek, képek, zenék, játékok, meg pár program van - és gondolom azt utána simán felismeri a gép és használhatom tovább.
A volt rendszer hdd-t ( seagate 250gb ) pedig elteszem tartalékba, windowsostúl, ha sürgősen kéne valamikor win7, ha történne valami az SSD-vel, csak átdugom és kész.

Azért ide írtam, mert csak ssd-vásárlós topicok találtam és oda nem illett. Vágülis alaplappal kell itt kavarni ha jól érzem. Remélem nem voltam nagyon "off"

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.