Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok, sikerült vennem egy Gskill F4-3200C16D-16GIS ram kitet (2x8GB), illetve egy MSI Mortar max alaplapot, amibe tettem egy 4650G CPU-t. A jó égnek nem akar a memória a gyári 3200Mhz menni, igazából az a baj, hogy 2133 (alapból betéve bios reset után ennyi) semennyivel nem megy fentebb. Ezzel stabil, minden más esetben a windows sem tölt be.

Az alaplap leírásának megfelelően tettem a slotokba a modulokat. A2 és B2 már meg is cseréltem őket.

Alaplapon a legfrissebb bios van.

Ha csak az A2-ben hagyom az egyiket, akkor sem jó a xmp profilt használva.

Mit ronthatok el :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#75102) arabus válasza himpike (#75100) üzenetére


arabus
addikt

Igen lehet hogy fog korlátozni de túl sok infó ezekről még nincs.
A fő baj az hogy sem a vga tipust sem az nvme ssd-k tipusát nem tudjuk mint ahogy azt sem milyen céllal lenne kettő db gépenként,illetve az alaplap pontos tipusa sem ártana.
Azt ugye vágod hogy tulajdonképp a vga szempontjából teljesen mindegy hogy pcie 3.0 vagy pcie 4.0 sinen van kimutatható sebességkülönbség nincs.Tehát ha egy pcie 4.0-ás z590 lapban lesz x8 sebességed az ugyanannyi mintha pcie 3.0 x16 ban volna.Itt valószinüleg akkor járni jól ha alapból pcie 3.0 vga kerül bele.Ha az nvme ssd-k szintén pcie 3.0 sebességüek biztos hogy nem lesz gond de mivel sem tipus sem a cél nem tudott igy nehéz bármit mondani.Mivel gondolom fontos a stabilitás igy tippre nvme raid lenne a cél.
Ilyen jellegű géphez én ajánlanék minél több rendszermemóriát is és a raid-ot megtámogatni legalább 16gb-nyi ramcache-el.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#75103) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Adott egy Asrock X570 Steel Legend alaplap. Most már hetek óta próbálok rájönni, hogy a 3080-am miért maximum pcie 4.0 x8 sebességet tud. Terheletlenül visszaveszi 1.1-re, de mindig x8 marad a PCie. Rengeteget kerestem, hogy mi lehet a baj, többször szétszedtem összeraktam a gépet, mindent kifujkáltam, processzort kivettem-beraktam, minden a helyén, és tiszta. Találtam egy olyan infot, hogy esetleg az nvme ssd tudja elvenni akár az első pcie slottol is a sávszélt. Két darab M.2 hely van az alaplapon, egyikben van egy WD nvme ssd, a másikban egy samsung sata ssd. HWinfoban nagy nehezen megtaláltam őket, mindkettőre azt írja, hogy a maximum, amit használni tud pcie sávszél, az 4x, és mindkettő ezt is használja, de ebből még nem jöttem rá, hogy ez esetleg limitálhatja-e a legfelső pcie slot sávszélességét. Tud esetleg erre valaki valami tippet?
:R

(#75104) Hoho válasza kleinguru (#75101) üzenetére


Hoho
tag

Ha jó a RAM, és megy a procival, akkor a "két kattintáson" kívül mást nem kell csinálni vele, elrontani nem igazán lehet ezt a műveletet.

Én azt mondanám, cseréltesd ki Kingstonra, amivel szinte biztos hogy menni fog.

(#75105) hokuszpk válasza kleinguru (#75101) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

joesellyel nembirja az aegis az xmp 3200 idoziteseket.
probald meg xmp es kisebb frekin ( 3066, 2933 ) illetve xmp nelkul a Memory try it! segedelmevel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75106) himpike válasza arabus (#75102) üzenetére


himpike
aktív tag

Magam se tudom mikre gondolt pontosan, mert nincs előttem a suckember terve. Elvileg tervező gép lenne, szóval a VGA is Quadro lenne szerintem. Igazából azzal nem vagyok tisztában hogy mi történik ha x8-ra vált a PCIe a Quadro alatt. Ha semmi akkor bánja a fene de ha lassabban számoltat az gondot jelenthet.

(#75107) KovyZoly válasza hokuszpk (#75105) üzenetére


KovyZoly
tag

Ugyan 2x16-os kitem van és ASRock B560M Steel Legend lap, de simán megy 3200-on a memória

(#75108) hokuszpk válasza KovyZoly (#75107) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor atviszi hozzad, es megnezitek _az a kit_ megy-e ?
deal ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75109) JaniS válasza arabus (#75102) üzenetére


JaniS
senior tag

Hogyan kell ezt kiszámolni, el tudnátok magyarázni?
Azaz a Rocket Lake processzor 20 PCIE sávval rendelkezik, ebből négyet használna a hozzá tartozó NVMe SSD és 16-ot az első PCIE x16 VGA. A második NVMe-t nem a Z590 chipset érné el 4 sávon? Gondolom, hogy hibás az elképzelés, ezért lecseszésnek nem, de magyarázatnak örülnék! :D

(#75110) jokeph válasza JaniS (#75109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az alaplap kézikönyve többnyire megadja a választ. :U
Általánosságban:
Ami biztos, hogy a Z590-es PCH 24 pci-e sávot ad összesen, de gen 3.0-ást.
Ezeknek a leosztása gyártónként/laptípusonként változik, ezért a kiszemelt lap gyártói oldalának/kézikönyvének átolvasása erősen ajánlott.

A 11. gen Rocket Lake CPU valóban 20 pci-e sávot ad, gen 4.0-át, ebből 4 alapesetben a CPU-hoz bekötött M2-es sloté (jellemzően az első számú M2-es slot), a többi 16 sávon a 2db x16-os slot használat függvényében több konfigurációban tud osztozni.

Ami biztos: a VGA helye hagyományosan az 1. x16-os slotban van, ez a slot 16 sávval van bekötve, a 2. x16-os slot már csak x8-as bekötésű.
Ez annyit jelent, ha a 2. x16-os slotba is kerül bármilyen eszköz (2. VGA, egyéb pci-e bővítő), akkor az 1. számú x16-os slotba helyezett VGA 8 sávval fog dolgozni.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75111) gaborip


gaborip
újonc

Sziasztok! :))

Alaplap típusa: https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-b550-a-gaming-model/
Processzor típusa: AMD Ryzen 5 5600x
Memória típusa: Corsair Vengeance RGB Pro 3200Mhz CL16 16GB DDR4 (2x8GB)
Táp: Corsair RM750x
Használatban levő op. rendszer: Win 10 Pro x64

A segítségetekre lenne szükségem, egy nagyon idegesítő problémával állok szemben.
A számítógép nincs másfél hetes így minden új.
Az első alkalommal mikor telepítettem fel a windows-t az új gépre már akkor szembejött velem a probléma hogy nem látta a LAN hálózatot pedig be volt dugva a cat5 és előtte ment is rajta a giga. Azt hittem először, hogy a biosban van letiltva a port, de ott mindent rendben találtam (Enabled volt minden). Úgy voltam vele, rendben előfordul teljesen szűz gép, hozom a laptopot felmegyek honlapra leszedtem a hivatalos LAN drivert, feltettem és működött is. Szuper volt minden, egészen 1,5 napig... este még volt internet reggel az fogadott, hogy a gép azt érzékeli nincs bedugva a cat5 (tehát még adapteri beállításokban sem tudtam bohóckodni, cmdből is próbálkoztam de hiba üzeneteket kaptam). Próbáltam már a windows gépházban a "Hálózat alaphelyzetbe állítását", eszközkezelőböl töröltem már mindent majd újra raktam az illesztő progikat, intel oldaláról is töltöttem le drivert (https://downloadcenter.intel.com/download/25016/Ethernet-Intel-Network-Adapter-Driver-for-Windows-10), a hivatalos LAN drivert már hiába rakom fel az sem oldja meg a problémát.
Windows frissítés is megvolt, gépet is újra raktam már párszor... (ekkora egyszer megoldódott kb 12-14 órára, majd megint eldobta)

Most ott tartok, hogy mindenből a legfrissebb driver van fent (kivéve bios, olvastam külföldi fórumokon az nem használt senkinek). Az eszközkezelőben mutatja a Hálózati kártyáknál, hogy "Intel(R) Ethernet Controller (3) 1225-v" de sajnos ott van az ikonjában a kis sárga háromszögben levő felkiáltó jel, ami jelzi nekem, hogy valami nem oké.
Hátha az segítség még, hogy az enthernet controller eszkösz állapotánál azt írja "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)" Hozzá tenném, hogy az RJ45 port hátul valamennyire linkel a sárga led stabilan világít, a zöld pedig 2-3 másodpercenként hol 1-et hol kettőt linkel.
Ha bármi infót kihagytam kérdezzetek, remélem valahogy sikerül megoldani a problémát.
Még egy dolog találtam ezt egy fórumon: "I was having a similar issue where my B550 F wasn't even detecting a cable being plugged in. I forget where I saw it online but I had a ethernet switch laying around and hooked my ATT gateway to the switch then to my computer. It started working perfectly after that. I don't know if you already sent your mobo back but hopefully if someone else has the same issue it may help." Ez pontosan mit is jelent? Egy egyszerű mezei 5 portos switch megoldja a problémám?
Előre is köszönök mindent!!! :R

(#75112) c41r0^ válasza kleinguru (#75101) üzenetére


c41r0^
őstag

Adtál a RAM-nak elég feszültséget, 1.35V-ot, amennyi az XMP profilhoz kell?
Vagy kipróbálhatod, hogy beállítod az XMP profilt és manuálisan adsz neki pl. 1.4V-ot. Ha elindul, akkor meg elkezdesz lefelé menni a fesszel. Mert lehet, hogy névlegesen a BIOS-ban 1.35V beállított fesz esetén nem annyit kap a RAM, hanem pl. 1.33V-ot, ami meg már lehet, hogy éppen kevés neki.

Meg attól, hogy XMP profilra váltod BIOS-ban, a kellő mem feszültséget nem biztos, hogy megadja neki a lap (ezt mindig csekkolni kell), lehet marad 1.2V defaulton, az meg kevés lesz neki.

Adatlapomon látható kombóval nekem sem ment az XMP profil v1.1-es BIOS-al, amivel a lap érkezett. BIOS upgrade v1.2-re (akkor az volt a legfrissebb) után egyből megoldódott. Látom írtad, hogy legfrissebb a BIOS, akkor ha a fenti nem műxik, akkor RAM csere másra, lehetőleg olyanra, ami a lap memória kompatibilitási listájában is benne van :(

(#75113) c41r0^ válasza gaborip (#75111) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha a Win eszközkezelőben már eleve felkiáltójeles az eszköz a driver telepítése után, akkor másik hálózati kábel vagy switch nem fogja megoldani a gondod.

Ezek alapján sajnos jó eséllyel hibás az integrált LAN chip, vidd vissza gariba a lapot és cseréltesd ki egy másikra. Esetleg a lapra rakott RJ45 csati lehetne még kontaktos (mármint hogy a NYÁK-tól elvált részlegesen), de akkor a Win-ben az eszköz nem lenne felkiáltójeles, hanem valószínűleg "csak" szakadozna a hálózatod, mintha ki/be húznád a kábelt.

Vagy az lehet még esetleg, hogy a Win Update a te általad feltett Intel LAN drivert felülírta egyéb verzióra, amivel viszont nem működik. De ez csak kapálózás, mert más ötletem nincs.

(#75114) arabus válasza gaborip (#75111) üzenetére


arabus
addikt

Innen a zip fájlt töltsd le és azt próbáld meg. [link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#75115) hokuszpk válasza gaborip (#75111) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jollatom az Intel 2.5G -s lanja van a lapon, abbol volt egy hibas szeria, talan biosfrissites gyogyitja.
5 portos switch lehet megoldas, mert a hiba elofordulasa attol is fugg, milyen eszkoz van a zsinor tuloldalan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75116) retekbacsi


retekbacsi
csendes tag

Alaplap: MSI B550 tomahawk ATX
Proci: AMD r 3900x
ram: 2x16Gb GSKIll aegis 3200Mhz
táp: seasonic 650W
ssd: m.2 Kingston 500Gb
Probléma: A gép bekapcsolása után az alaplapon az EZ debug CPU led pirosan ég. A gép nem bootol be. A fan-ok pörögnek a mobon a "hangulatfény" működik.
BIOS-t cpu nélkül tudtam frissíteni USB-n keresztül januári stable-re, de semmit nem változtatott. Minden táp dugó a helyén. Proci melegszik de semmi más jele nincs, hogy élne a dolog.

Merre keressem a hibát?
Köszönöm!

(#75117) hokuszpk válasza retekbacsi (#75116) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát ha nem a 8 pines PCIe csatlakozot dugtad a kiegeszito 8 pines cpu tap helyere, akkor valoszinuleg vagy a lap vagy a proci...
mondjuk a B350 Toma egyszer felrevezetett igy hibas rammal is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75118) retekbacsi válasza hokuszpk (#75117) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

pcie csati 6+2 és nem olyan alakú h belemenne.
valahogy ki lehet tesztelni ezt a dolgot?

(#75119) hokuszpk válasza retekbacsi (#75118) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert volt itt a forumon, akinek sikerult beletuszkolni.
nagy otletem nincs, a legegyszerubb a cserebere, azaz at kellene rakni masik lapba a cput, es forditva.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75120) c41r0^ válasza retekbacsi (#75116) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha minden táp csati a helyén van, akkor 1 db. RAM modullal próbáld meg, de valószínű itt is az lesz, hogy a lap nem szereti ezt a memóriát.

(#75121) c41r0^ válasza retekbacsi (#75116) üzenetére


c41r0^
őstag

BIOS 7C91vA5 (jan stable), essetleg ezzel próba? : 7C91vA64(Beta version)

Ahogy látom a RAM nincs benne a supported listában sem, csak a Tridentek és a Ripjaws-ok, és AEGIS-ből csak 5 db.-ot, pl. ezeket: F4-3000C16D-16GISB és F4-2400C17S-16GIS, stb.

u.i.: MSI-nél nem mindig jön be a direkt linkkel a supported list, így tudod megnézni:
alaplapod
detail fül, "see supported processors"-ra katt, felül "memory by RX--3X00" gomb

[ Szerkesztve ]

(#75122) hokuszpk válasza c41r0^ (#75120) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

1 modulos felallas jo otlet, de szvsz az ilyen "nemszereti a memoriat" a 3xxx -el vegleg letudtuk, raadasul az Aegis mindig is jo volt, már az elso Zenek is siman kajoltak.
sacc 40-40%, hogy vagy a lap, vagy a cpu hibas, 20%, hogy a memoria.

* jut eszembe, nekem is ilyen van epp.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75123) retekbacsi válasza c41r0^ (#75121) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

januáris stabil van fent arra sikerült cpu nélkül upgradelni.
egy ramos felallás melyik dimbe? dim a2-vel már próbáltam.

(#75124) himpike válasza retekbacsi (#75118) üzenetére


himpike
aktív tag

Csont nélkül belemegy, mivel ugyanolyan.

(#75125) hokuszpk válasza retekbacsi (#75123) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

alaplap konyve megmondja, de altalaban 1 modul eseten az A2 jo valasztas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75126) retekbacsi válasza hokuszpk (#75125) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

igen, de a2-ben próbáltam és valamelyik usa fórumba írta valaki, hogy esetleg a1.
ezért kérdeztem.

(#75127) abdulka1 válasza retekbacsi (#75126) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Egy modul esetén A2.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75128) retekbacsi válasza abdulka1 (#75127) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

próbáltam de cpu errort jelez a deszka.
nem tudtok esetleg olyan helyet, ahol beteszik a cput egy teszt alapba és kiderülhet h az-e a ludas?

(#75129) Benhill válasza retekbacsi (#75128) üzenetére


Benhill
senior tag

Egyik jó haverod maximum. Szamtek üzletben nem hiszem hogy foglalkoznak ilyennel, max ugyanott ahol vásárolva lett.

[ Szerkesztve ]

(#75130) retekbacsi válasza Benhill (#75129) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

ok, akkor ilyenkor gyújtsam fel az egész kócerájt?

(#75131) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Van esély, hogy végleg megadta magát ez a lap?
MSI Z370 PC Pro
/ i5 8600K, 2x8 GB G.Skill 3000MHz /

A története:
A jelenség, hogy sima netes filmnézés közben leállt és utána bármit is csináltam újraindul, újraindul. Biosba beenged de onnan kilépve folyton újraindul. A WIN-ig el se jut és pl. USB-re dugott telepítő pendrive-vel is csak addig indul, hogy mintha kezdené telepíteni de megszakad még a bejelentkező ablaknál. Azt hittem, hogy az oprendszer lehet bajos de nem.
Tápcsere stb. megvolt nem azzal van gond. Se tuningot nem látott se nem vertem a padlóhoz, kínosan ügyelek a hardvereimre.
Megjegyzem, hogy előző nap valami nagyon éles és magas de nem hangos hang jött ki a lap felől. :F

Válaszokat előre is köszönöm :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#75132) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Összeraktam az új gépet, Asrock B560 Pro4 + i5 10400F.
Felraktam a windowst, de nincs hálózat egyáltalán.
Nem is tudott online telepíteni. Előző gépet pár órája húztam le a netről, sosem volt baja. Mi lehet a gond? :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75133) Starchm válasza gabber01 (#75132) üzenetére


Starchm
őstag

Lan drivert tettel fel asrock oldalarol?

(#75134) gabber01 válasza Starchm (#75133) üzenetére


gabber01
addikt

Most azon vagyok, de net nélkül ugye elég körülményes. :)
Pedig elvileg felismerte a Windows a lan modemet. :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75135) Sondi1986 válasza gabber01 (#75132) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nekem be kellet üzemeltetni a DVD lejátszót! :D

[ Szerkesztve ]

(#75136) pehaa válasza gabber01 (#75132) üzenetére


pehaa
tag

Üdv!
Nekem Asrock B460 Pro4-nél volt ilyen problémám. Laptopról, pendrive segítségével telepítettem a lan illesztőt az Asrock oldaláról.

(#75137) gabber01


gabber01
addikt

Na, asszonypajti gépéről lehúztam a lan drivert majd pendriveon átmásoltam és ahogy várható volt, szerencsére azonnal működött is.
Azért érdekes hogy semmilyen driver nem volt ezek szerint a legújabb windows image-hez, amit tegnap szedtem le a microsofttól.
Lényeg, hogy működik. Köszi mindenkinek.
Kezdhetem megint belakni ezt a gépet is. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75138) imotrepus válasza V60 (#75131) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Az esélye meg van, az éles magas hangok nem jelentenek jót!
Ha van kedved szedd szét nullára! Procit, RAM-okat, VGA-t, mindent!
Alaposan vegyél mindent szemügyre, portalanítsd, pasztázz mindent újra.
Mérd meg vagy cseréld ki az elemet, végezz Factory resetet.
Aztán szépen aprólékosan építs össze egy minimal konfigot.
Teszteld, ha megy lépj tovább, stb. stb.
Ahol megakad a dolog ott keresendő a probléma!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#75139) c41r0^ válasza hokuszpk (#75122) üzenetére


c41r0^
őstag

jogos, G.Skill AEGIS-eket az Intel lapok nem kedvelik igazán, AMD-vel OK

(#75140) jokeph válasza c41r0^ (#75139) üzenetére


jokeph
nagyúr

Melyik Intel lap nem kedveli ? ;)
7. gen-nél használtam 2*4 GB 2400CL15-os Aegis-t. :D G4560 Pentium-al szépen hasít azóta is H270-es Asus Prime lapban.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75141) hokuszpk válasza retekbacsi (#75128) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kerdezz ra a forumban, hatha valaki kozellakik hozzad, es hajlando egy tesztre.
nalam pl.volt Aljasvip kollega az o 3600 procijaval, amit aztan ki is csereltek ha joltudom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75142) hokuszpk válasza c41r0^ (#75139) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az Aegist ? az egyetlen ram, ami talan meg a korszeru kavefozokbe is passzol :D
pont mint a netbsd esete a kenyerpiritoval ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75143) retekbacsi


retekbacsi
csendes tag

Sziasztok!

Akkor a tanácsot megfogadva keresek Budapesti (1,2,3,11,12 ker első sorban) jóakarót, akinek az alaplapjában meg lehetne tesztelni a ryzen 3900x procimat, ami nálam msi tmhwk b550-ben nem indul.
Nem kérem ingyen, egyezünk meg privát!
Köszönöm!

(#75144) imotrepus válasza retekbacsi (#75143) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én pl. amikor nem tudtam eldönteni, hogy az alaplap vagy a proci a hibás
és nem volt lehetőségem csere alkatrésszel tesztelni akkor [link] hozzá
fordultam segítségért, asszem 2e Ft fizettem a tesztért, kiderült, hogy nem
hibás egyik sem, még a RAM-okat is tesztelve, valamiért a BIOS mekkent meg!
Újra írta, mert frissíteni nem lehetett hiszen a legújabb volt eleve rajta, de azóta
is vidáman működik! Én bátran ajánlom!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#75145) retekbacsi válasza imotrepus (#75144) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Nagyon köszi a tippet!
Esetleg ha valaki még jelentkezne, akkor bátran, szeretek több vasat tartani a tűzben.

(#75146) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Nem tudom idevaló inkább vagy a házas topicba... :)
Tudtok esetleg ajánlani helyet, ahol tudnék venni alaplap rögzítéséhez szükséges csavarokat? Én nem tudom hogy a fenébe lehet, de alig van 5-6 csavar a Zalman Z9 Neo házamhoz, épp csak fel tudtam fogatni az új alaplapot, több részén csak úgy lifeg, mert még alátámasztani sem tudtam azokkal az alátét csavarokkal. Keresgéltem már neten, de magyar webshopokban nem nagyon van ilyen több darabos készlet, vagy 5-6db csavart akarnak pofátlan drágán eladni. Vicc. Külföldi oldalakról meg elég sokat kellene várni.
Alaplaphoz kellene mindenképp alátét csavar, plusz hozzávaló rögzítő csavar, lehetőleg fekete, meg egyéb rögzítő csavarok is jók lennének, pl SSD-hez, amivel a házra lehet fogatni.
Előre is köszi, ha valakinek van ötlete.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75147) Kekmen válasza gabber01 (#75146) üzenetére


Kekmen
senior tag

Én is voltam így pár éve. Bementem egy random számtech boltba, kérdeztem és mondtam, hogy kifizetem természetesem, de nagyon jó fej volt az eladó és ingyen adott jóval többet, mint amire szükségem volt.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#75148) DJango19


DJango19
csendes tag

Hello. Van 1 Asrock B365M PHANTOM GAMING 4 alaplapom, amin van hátul type c csatlakozó. Most direkt vettem type c - type c kábelt, hogy a gépről rendesen lehessen tölteni a telefont, sajna nem jött össze. Van, hogy nem is érzékeli a telefont, ha érzékeli nem mondanám, hogy tölti ugyan olyan silányan tölti mint az USB - type c kábel. Nem tudom miben lehet a csatlakozót frissítteni, kerestem az alaplap gyártói oldalán nem találtam külön type c. Mivel lehet 1 be a driver?

(#75149) gabber01 válasza Kekmen (#75147) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor megpróbálom, köszi. Én is gondoltam rá, de a pesti boltokban nincs nagy bizodalmam. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75150) imotrepus válasza gabber01 (#75149) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én is kaptam már így hátlapot és csavart is!! Mondjuk nem is lett jó!!
Vigyél mintának egy csavart + távtartót mert nem minden házban egyformák!
A menet mérete, a távtartó magassága és a bele való csavarok nem stimmelnek
minden házba!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.