Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) SzVFE1 válasza SzVFE1 (#19899) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Ha ez tenyleg csak alaplap hiba lehet, akkor mar csak egy kerdesem lenne.Egy manapsag kaphato uj alaplapba milyen esellyel tudok atmenteni egy Athlon x2 7750-es procit meg 2 db ddr2 memoriat? Ne is nagyon kutassak ilyen alaplapert?

(#19902) Viktoár válasza SzVFE1 (#19899) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Nézd meg hogy görbe-e a lap.Nekem is volt görbe lapom ami csak asztalon ment és házba szerelve nem mert akkor megfeszült egy kicsit és nem volt kontakt. Nálad is lehet ilyen csak éppen fordítva.A házba megfeszül és akkor van kontakt.

Szereld vissza és úgy próbáld bekapcsolni hogy bizonyos pontokon kicsit nyomod a lapot.

Üdv:Viktor

(#19903) SzVFE1 válasza Viktoár (#19902) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Hát, sajnos ezen már túl vagyok, volt már házból kiszerelve, beszerelve, lekötve minden kábelről, megmozgatva, szigetelt felületen indítva, de mindenhogy ugyanúgy viselkedik. Persze azért köszönöm a tippet.

(#19904) Viktoár válasza SzVFE1 (#19901) üzenetére


Viktoár
addikt

Még lehet kapni új AM2 / AM2+ -os lapot,de kérdés hogy megéri-e ennyit belefektetni. Az apróhirdetések között olcsóbban találsz egészen jó lapokat is. Azért legyél körültekintő hogy kitől és hogyan vásárolsz,de mindenképpen csak AM2 vagy AM2+ -os alaplapot vegyél.Ezekbe jó a procid is és a ramjaid is.

Üdv:Viktor

(#19905) tigerscorpio válasza cekkk (#19900) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Biosba lépj be, és az boot delay, vagy az ide delay-t állitsd 0 ra
meg egy bios reset nem árthat neki utána mindent beállítasz, és kész
a proci értékei legyenek automatán, ha, csak nem huzod
:C

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19906) cekkk válasza tigerscorpio (#19905) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!
Megnézem :D Csak érdekes, mert sehol semmit nem babráltam vele :D

Procit sem húzom, mert htpcnek van használva, és ott meg tökfelesleges lenne. :DDD

(#19907) TommyNagz válasza SzVFE1 (#19899) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ha van lehetőséged, azért próbáld ki egy másik lapban is a CPU-t.
Elméletileg, ha nincs proci az alaplapon, valamit azért akkor is kéne csinálnia. 99% hogy zárlat.

encapsulation dot1q

(#19908) Cheesy


Cheesy
őstag

Mesterek!

Asrock Z77 Extreme 4 VS GIGABYTE GA-Z77X-D3H

A linkelt leírásban elég érdekes konklúzióra jutott a SATA vezérlők és a kondik ügyében a tesztelő az Asrock esetében.

A nagy kérdés még, hogy a két alaplap kialakítását figyelembe véve, de főleg a gigabyte esetében hosszú, PCI-E x1 foglalatba való kártyák nem feküdnek-e fel a chipset hűtőbordán? A képek alapján a borda magassága megegyezik a foglalatokéval.
Fontos lenne, mert mind a TV-kártyám (Leadtek WinFast PxDVR3200 H), mind pedig a hangkártyám (Asus Xonar DGX) igen hosszú NYÁKkal rendelkezik, utóbbival a beszerelésnél ezzel szembesültem, de a VGA utólagos hűtésének "moddingja" után megoldottam, hogy másik slotba férjen be.

www.vakbelmutet.hu

(#19909) stewe2


stewe2
aktív tag

Sziasztok!

Mi a neve, és mit csinál az alaplapon található "fekete kocka" (több is van belőle)

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#19910) Spet válasza stewe2 (#19909) üzenetére


Spet
addikt

Chipset vezérlők (hang, SATA slot stb.)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19911) tigerscorpio válasza cekkk (#19906) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Így már jó?

:U

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19912) priti


priti
addikt

Sziasztok!

Az miért van, hogy amikor USB-re másolok végigszalad a tcmd-ben (meg win intézőben is meg minden fáljkezelőben) a folyamatábra 100%-ig a valós USB sávszélnél sokkal gyorsabban, majd 100%-on persze áll, mintha megfagyott volna addig, amíg a háttérben el nem ér ténylegesen a másolás a végéig a normál sávszéllel, szóval percekig ott áll egy nagyobb fájlnál :F

Tojnék rá, de most például tök kellemetlen, mert egy sorozatot másolok penre a faternek, aminek minden része tömörítve van meg a HDD-n és tcmd-ben tök egyszerű lenne belépni a tömörítésbe átmásolni a penre, majd amikor elkezdi másolni a tcmd az első fájlt amit magátol ki is csomagol ugye fognám és szépen a háttérbe tenném, belépnék a következő tömörítésbe és stb. szóval egy perc alatt beállítanám, hogy azt a pár részt tegye rá kitömörítve a penre, mire visszaérek.

Így viszont most vagy egyesével az összes részt ki kell csomagolnom előre tök feleslegesen egy helyre a HDD-n ahol tömörítve már megvan, hogy egyben ki tudjam jelölni a kirömörített fájlokat és úgy másolni, vagy várhatom meg, mire végez az elsővel és csak akkor kezdhetem a másodikat, mert ha elért 100%-ig a folyamatábra szerint, akkor háttérbe tenni sem engedi a másolást a tcmd, mintha megfagyott volna és tök gyorsan végigmegy az a nyomorék csík, de mintha két sata3-as HDD között másolnék, ilyenkor elég idegesítő.
Van az alaplapon USB3 is, de ez konkrétan USB2-es aljzat és a pen is az, szóval ilyen mittom 10MB/s körül kéne mutatnia amikor penre másolok, de ilyen 130MB/s meg 160MB/s-okat írogat meg ilyenek és persze hogy sehol sincs valójában a másolás amikor a folyamatábra elér 100%-ig és ez már a második giga alaplapom ami ezt csinálja. Nem vágom, hogy ez miért van, de most idegelt fel először annyira, hogy vegyem a fáradtságot megkérdezni.
Hardveres hiba tuti nincs amúgy. Stabil gép. Persze a másolás is tökéletes a végén.

Hardverlesen

(#19913) stewe2 válasza Spet (#19910) üzenetére


stewe2
aktív tag

Nem a lapkákra gondoltam, hanem a "kockákra". Pl. a CPU betáp mellett is van belőle fázisonként egy.

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#19914) tigerscorpio válasza priti (#19912) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

haló, nem biztos, hogy ide illő a kérdés...
de a válaszom rá, hogy amikor tömörítettből másolsz, először a temp mappába szedi ki, ha, csak kihúzod, aztán a tényleges helyére onnan másolja be, remélem tudtam magyarázatot adni

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19915) Viktoár válasza priti (#19912) üzenetére


Viktoár
addikt

Előlapra kivezetett usb-t használsz vagy hátul a lapon található aljzatot?

Üdv:Viktor

(#19916) tigerscorpio válasza Viktoár (#19915) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Véleményem szerint mindegy melyik usb-t használja.
a lényeg az , hogy amikor ráhuzza a gépben megnyitott archivumból a file-t a pendrivera, akkor elkezdi ugye a másolást...
...de előtte ideiglenes tárhelyre kicsomagolja, és, csak utána másolja fel fizikailag a usb meghajtómemóriájába

-ha tévednék javítsatok
:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19917) priti válasza tigerscorpio (#19916) üzenetére


priti
addikt

Az evidens, hogy először kicsomagolja, irreleváns itt a tömörítés, pláne hogy temp mappa vagy memória vagy akármilyen puffertár csak amiatt érdekes, hogy miért nem jelölöm ki egyszerre ami kell... érted, mert előtte enterrel be kell mennem a rar-ba, rá kell állnom a file-ra majd onnan ki a másolás után a következőhöz, a második tömörítésbe is be ott is másolás, csak mire a harmadikig érnék már tuti elér az első folyamatábrája a 100%-ig és hiába tettem háttérbe az megfogja. Onnantól szevasz amíg át nem megy a file teljesen a penre fogja, nemtok klikkelni semmire a tcmd-ben, ez a nyomorom. Ez egy 1,4GB-os avi-nál azért idő és ott kell ülni fölötte percekig. Csak azért tudom betenni a másodikat mert pörgök, mint a fagyigép, amúgy minden alkalommal ahogy egy file elér a 100%-ig pihi van. Ha az elsőnél várom meg a 100%-ot akkor szvsz, már háttérbe sem tudom tenni, hiába klikkelek a másolás ablakában arra hogy háttérbe vele, addig nem történik semmi amíg a másolást be nem fejezi ami percekig tart, szóval ha tökölök még a második sorbaállítását is bukom.

Amúgy tökmindegy mit másolok, lehet kicsomagolt is, a lényeg hogy a folyamatábra előbb ér a 100%-ig, mint ahogy végezne a másolással, szóval egyszerűen nem a valós sávszélét mutatja a másolásnak és ha elér 100%-ig a fals mérés akkor megfogja a pent és nem ereszti amíg a másolás be nem fejeződik. Ez a nyomorom. Lehet nem sikerült értelmesen leírni elsőre.

(#19915) Viktoár

Ha lapra teszem hátra akkor is ez van.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#19918) tigerscorpio válasza priti (#19917) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Lehet elkerülte a figyelmemet, de milyen op rendszert használsz?
én amikor a w8 at próbálgattam nekem az intézőnek a másolófelülete irkálta folyamatosan, meg grafikonon mutatta is, hogy mennyivel másol...

ez most nem lényeg.
a kérdésem az lenne, hogy minden cucca fent van-e az alaplapnak, ami ésszerű határokon belül kellhet,és, hogy akkor, mint kiderül nem is, USB-hubon keresztül használod a pent.

biosban ha lehet még állítani full speed or High speed?
ha jól emlékszem a full speed a gyengébb, a hispeed a gyorsabb, nem tudom, ezt régebbi lapoknál láttam, nyilván nem mindenhol van, és mivel olvastam, hogy van 3.0-d is rajta ez van régi vas...

:U

winyó nincs leterhelve? vagy a (kondíciója jó? ) HDD sentinel

régi -e a telepítése az oprendszernek?
futtass le néhány cleanert,
vagy másolásnál próbáld ki az extrem copy-t, hogy ami már kivan csomagolva azt "valósan" teszi-e fel

Hátha...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19919) Viktoár válasza priti (#19917) üzenetére


Viktoár
addikt

A windows elösszőr a cache memóriát tömi meg ezért olyan veszettül gyors,legalábbis ami a folyamatjelzőt illeti.Azután kezdi csak az írást a penre,sajnos ezzel nem sokat tudunk csinálni.

Egy ötletem azért van.

Total commanderben Beállítások/Általános beállítások ezen belül Másolás/Törlés -t válaszd ki.Itt elméletileg ki van pipálva az "általános másolási módszer használata" na ezt a pipát vedd ki és válaszd a "Nagy fájl másolás módszerének alkalmazása"-t. Ezután alul az alkalmaz gomb és ok.

Elméletileg ezzel megkerüljük a windowsos cache használatát,viszont előfordulhat hogy lassabban másol.
Próba cseresznye. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#19920) priti válasza Viktoár (#19915) üzenetére


priti
addikt

Vájá-vájá persze attól még a lapra fel van dugva a ház előlapija, hogy hátul tolom be a pent :U hmm, lehet az szivat? Végülis az az egy közös megvan a két alaplapban, hogy ugyanebben a házban volt a korábbi is, mint ez. Lehet mégis hardveres? Lehet a ház USB kimenete szivat, létezik, hogy a stacker 830-ban nem sima kimenet van, hanem az valami hub valami saját nyákkal? Még sosem szedtem szét. De hogy a rákba? :F Az nem hub nem? Az szerintem egyenes kihuzalozás csak, ami nem lehet zárlatos meg semmi ilyesmi mert műxik, de vágom a logikát, nem volt rossz kérdés. :R Á nem értem miért dob ekkora sávszélt rá. Hatalmasat mér, mégcsak nem is kicsit csal, percekig szívok egy 4GB fájl végén, az már horror.
Mindegy van egy USB-s HDD-m azzal minden gúd, csak a penek copatnak, de mindegy milyen, többfélét próbáltam, ha pen akkor hülyeséget ír sávszélre. Valami driver, de mi? Ez sima májkrémszaftos cucc minden gépen.

(#19919) Viktoár

A folyamatjelzőt nem bánom, le van tojva milyen hülyeséget mutat, csak ne fogná meg... köszi, ezt megnézem a tcmd-ben, de melóban ugyanígy másolok ekkora fájlokat ugyanerre a penre és ott nem szivat. Ugyanez a Win7 az integrált USB driverével. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#19921) priti válasza tigerscorpio (#19918) üzenetére


priti
addikt

A sata cuccoknál minden gúd. Van bent két sata3, az egyik egy 3TB-os HDD, a másik egy 830-as SSD, van sata2-es HDD is az egy 2TB-os, ezeknél századmásodpercre zárja is az ablakot a tcmd amikor 100%-hoz ér bármiről másolok bármire, de onnan hogy USB már gázos. 100/100 minden sentinel szerint. Ha az SSD-ról másolok a SATA3-asra gyorsabb is, mint a SATA2-es, szóval szépen eszi.

USB HDD-nél ugye nem marad le annyira a fals méréshez képest, szóval ilyen 1-2GB-os fájloknál annyira nem horror az az idő amire "kintmarad" a 100%-os másolás ablaka, de most hogy nézem ott is csal. Szar ez az USB úgy ahogy van, rátoltam a 3.0-ás USB-re ami csak hátul van, de a HDD meg még USB2-es (ez a fekete tokos 1TB-os Samsung, M2 asszem.) szal adtam a carnak egy pofont, pedig szerintem az másik vezérlőn lehet, mert csak az a kettő 3.0-ás hátul. Mindegy megnézem mi van ha lehúzom a ház előlapiját, mert ez már a második (egyébként tök más típusú) giga lapom ami ezzel boldogít.

Hardverlesen

(#19922) tigerscorpio válasza priti (#19921) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

... és a ház ugyanaz...
és, csak "faterod winyójával", vagy más usb vel is... azt írtad, hogy az usb driveok szopatnak rendesen, ...
még az villant át fejemen, hogy a winyót milyen kábellel használod?
olyannal amin van egy adat, és egy plusz 5voltos betáp?
ha nem olyannal, de olyat adtak hozzá az a kis plusz szufla lehet jól jönne a winyónak
, mert ugyebár ez egy külső táp nélküli "laptop" winyó ami egy gyönyörűséges házba van belehelyezve...
hátha az a baj...
vigyázz. ki ne nyírd a wincsit, és ha "Faterod"" másol rá nála?

akkor mi a helyzet?

/persze ha géppel használja.../

:U

vagy írj ide egy offolást hátha valamelyik winyó szaki megmondja...

:R

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19923) lowzor


lowzor
veterán

Valaki tudna segíteni, hogy mért csak 1.1-ben megy terhelés alatt is a PCIE? :F

(#19924) TommyNagz válasza lowzor (#19923) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia! Tud nagyobbat az alaplapod? BIOS-ban mi van beallitva? Gigabyte lapoknal lattam, hogy lehet valtoztatni a pcie slot modjat.

encapsulation dot1q

(#19925) lowzor válasza TommyNagz (#19924) üzenetére


lowzor
veterán

Persze, hogy tud :) Egy 7850 CF-et próbáltam benne és miután kiszedtem az egyik kártyát, akkor kezdte el ezt csinálni.
A Bios-ban sehol nem látok ilyen beállítási lehetőséget :( Csak az X4-es slot sávszélét lehet állítani

Asus P8P67 EVO a lap típusa

[ Szerkesztve ]

(#19926) TommyNagz válasza lowzor (#19925) üzenetére


TommyNagz
senior tag

BIOS-reset vótmá? :)

encapsulation dot1q

(#19927) lowzor válasza TommyNagz (#19926) üzenetére


lowzor
veterán

Na az még nem. Akkor majd megejtek 1-et. CMOS reset legyen, vagy csak egyszerű restore?

(#19928) TommyNagz válasza lowzor (#19927) üzenetére


TommyNagz
senior tag

CMOS Reset mehet neki teljesen :)

encapsulation dot1q

(#19929) priti válasza lowzor (#19927) üzenetére


priti
addikt

GPU-Z közben már 6.9-nél jár.

Hardverlesen

(#19930) lowzor


lowzor
veterán

Azzal is ugyanezt írja ki. Sőt a Sapphire Trixx is 1.1-et ír terhelés alatt is.

(#19931) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Konfig : Asrock 775i65G R2.0 lap
Intel PentiumD LGA775 3,4 GHz CPU
2x1 GB 400-as DDRAM
AGP 8X A I Radeon X800 VGA
1 db IDE-s samsung 300 GB HDD
1 db Hitachi Ultrastar 1TB HDD
2 db IDE -s DVD-író
1 db 12 cm-es házhűtő venti
mindehhez High Power by Sirtec (350-202) 350 W táp.)

Indulás után kiírja, hogy a két IDE- DVD-író "ATAPI Incompatible" - vagyis nem fér össze a SATA-s vinyóval
- ezt még nagy nehezen csak értem. DE : ha lehúzom mind a SATA adatkábelt, mind az áramkábelt a SATA HDD-ről akkor is ugyanezt írja ki újraindítás után, sőt a BIOS-ba sem enged be a fenti kiírás után. A hőfok normális - a lap a házon kívül van jelenleg.
(Amíg a SATA-s winchester még nem volt fent, simán látta a két DVD-írót, és a BIOS-ba is be lehetett menni...)

Mit jelentsen ez ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19932) Proli


Proli
tag

Sziasztok!

Adott egy Albacomp M375S notebook (SIS M661MX+SIS963L chipset). Processzort szeretnék benne cserélni. A kérdés az, hogy vajon egy ilyet tudna-e kezelni a lap: Intel® Pentium® Processor T2370?
Specifikációk alapján (S478, FSB533) gondolom, igen de közle sem vagyok meggyőződve róla.

(#19933) $R64 válasza Proli (#19932) üzenetére


$R64
tag

Hi all!

Milyen AMD alapra építkeznétek??? FM2re vagy AM3+ra (FX)???? Érv, ellenérv stb... minden ötlet jól jönne! Köszi

(#19934) Rivaul válasza $R64 (#19933) üzenetére


Rivaul
addikt

Most már csak fm2-re. Ez az új s ez lesz támogatott. A köv procik stb is ezekkel lesznek kompatibilisek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19935) $R64 válasza Rivaul (#19934) üzenetére


$R64
tag

Nekem többen írták, hogy AM3+ még életlben lesz egy darabig, de ebben én is kételkedem...
FM1 ugye hamar megfőtt. Most itt az FM2. Vagy lesz egy új jövevény, vagy az FM2s vonalon lesznek fejlesztések? FM2höz milyen lapot ajánlanál?

(#19936) Rivaul válasza $R64 (#19935) üzenetére


Rivaul
addikt

Jó ideje csak asrockot használok amd-hez. Az fm1 leváltása szokatlan volt az amd-től de valószínűtlen hogy így tennének az fm2-vel is. Köv generáció is kompatibilis lesz szerény véleményem szerint. 1 biztos. Az új dolgok nem mennek bele am3-ba viszont az fm2-re még ott a nem csekély esély.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19937) $R64 válasza Rivaul (#19936) üzenetére


$R64
tag

Oké, ezek világosak. De itt vannak ezek a AM3+ alapok, és hozzá az fxes procik. ezek erősebbek játékokhoz. Bár elég drágák is (8xxx). Az az egy bajom van, hogy már nem tudok várni. X2 550eshez képest számottevő javulást várok, AM3 ugye már lefőtt, felesleges lenne egy x965est vennem. így akkor veszek egy új alapot és egy új procit. csak ez lenne a kérdés, hogy fm2re érdemes váltani vagy am3+ra... közel 50-60 ezrem van rá. de itt már az is kérdéses hogy egy inteles lapra érdemes e építkezni? vagy az még árban bőven fölötte van.

(#19938) jasonka válasza jasonka (#19931) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ugyan még mindíg nem értem, de próbálgatással megoldást már találtam :C .

Tanulságul - hátha másnak segít - én nem tudtam :

Le kell húzni a Secondary IDE kábeleket, és akkor végre be lehet jutni a BIOS-ba...

A beállítás pedig ezek szerint olyan, hogy a SATA ág mellett csak 1 db IDE ág fér meg egyidejűleg,
2 db IDE - ág ( Primary Master-Slave + Secondary Master-Slave) nem.
A BIOS beállításnál választható kompatibilis mód régi op. rendszerhez (DOS, Win 98) és "Enhanced" mód Win2000-től felfelé (remélem, később Win7-hez is... :D )
A bootolási sorrend is itt állítható be (SATA + Sec IDE) ill. (Pri IDE + SATA)

Az már más kérdés, hogy lehet, hogy kell vennem egy SATA DVD-írót... :O

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19939) trialboj


trialboj
őstag

néhány hónapja kezdődött, hogy teljesen véletlenszerűen ujraindult a gép, különböző helyzetekben, sosem ugyan az volt az ok. és egyszer sem terhelés alatt. Elvittem szervízbe is, ott sem tudtak vele mit kezdeni, aztán csodák csodájára megjavult, semmi baj nem volt vele.

egészen tegnapig, amikor is megint random, restartokkal tarkította a napomat. Most már előfordult hogy terheés alatt is meghalt, de még mindíg nem volt jellemző. Ma viszont mikor bekapcsoltam és kimentem tenni venni, mire beértem, a monitor kikapcsolt 3perc sleep time, a képet már nem kaptam vissza, bármit is nyomtam, lefagyott, utána 2 restart kellett mire csinálhattam valamit anélkül, hogy lefagyjon.

Senki nem tud használhatót mondani, a ramm nem hibás, a windows sem lehet, restart után is csinálta, az alaplapon a kondik nincsenek felpúposodva, ehet mégis az adta meg magát?

Asus M4A785TD-M Evo, AMD Phenom II X4 Black Edition 965, Arctic Freezer 13, Corsair XMS3 CM3X2G1333C9 2x2 GB DDR3-1333, Sapphire HD6850 1GB GDDR5, WDC WD1002FAEX-00Z3A0, PIONEER DVD-RW DVR-115D, Chieftec CTG-500-80p

Sok minden van a géphez csatlakoztatva, de most minden szükségtelen dolgot kihúztam, a hangkábelek kivéve.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#19940) Cheesy válasza trialboj (#19939) üzenetére


Cheesy
őstag

Memtest 86 azonnal. Az újraindulás, lefagyás nagyban erre utal. (Saját tapasztalat, anno mindenre gyanakodtam csak a pár hetes ramra nem...) Akkor is csinál ilyet, ha a két vagy több ram közül az egyik bolondul meg.

www.vakbelmutet.hu

(#19941) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy honnan lehet megtudnihogy az alaplapom(jelen esetben): asrock B75 Pro3 támogatja-e az Msata ssd-t mini pcie csatin?

Válaszotokat előre is várom!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19942) Rivaul válasza $R64 (#19937) üzenetére


Rivaul
addikt

Ennyi pénzért intelbe sztem csak a mostanid szintjét tudnád hozni kis túlzással. Fm2 ből pedig a leg drágább proci a10 5800k és egy extrem 6-os Asrock lap is kijönne. Ezeknél számíthatnál a valóban nagyobb teljesítményre.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19943) trialboj válasza Cheesy (#19940) üzenetére


trialboj
őstag

Le volt tesztelve, illetve kipróbálva régi-új külön együtt, mindenhogy rossz, a legnagyobb gond, hogy nem tudom előidézni a hibát, van hogy megy gond nélkül.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#19944) Viktoár válasza trialboj (#19943) üzenetére


Viktoár
addikt

Ugyan a tápod megbízható darab de ha van rá lehetőséged próbáld ki másik táppal is a konfigot.

Nem azért mert nem bírja el vagy bármi rosszat lehetne róla mondani de az ördög nem alszik.Legalább a táphibát is kizárnánk.

Üdv:Viktor

(#19945) 98bja


98bja
senior tag

Egy Asrock H77 Pro4/mvp-ben tudnék használni két db sli-be kötött Gtx650Ti Boost-ot?

(#19946) lowzor válasza lowzor (#19927) üzenetére


lowzor
veterán

A CMOS reset segített, THX :R

(#19947) TommyNagz válasza lowzor (#19946) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Zsírkréta! :))

encapsulation dot1q

(#19948) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Tegnap szereltem be régi giga lapom helyére egy ASrock B75 pro 3-m-et viszont elég furcsa nekem a bios és nem tudom megcsinálni a bootolást.. a dvd író satáját és az ssd-m satáját is a sata 3.0 csatiba dugtam, a ramok alá. Először bejött a win8 installer, de nem ismerte fel az ssd-t. Megcseréltem a portokat, akkor már a biosban kiirta, hogy ocz agility 3.. de a win8 installer nem jött be. Bedugtam mind2őt a sata2.0-ba és továbbra sem jó. Valami tippet tudtok adni?? Ja és annyit ír annál az instant flash ( v micsodánál ) hogy no image file.. Pedig ezzel tettem fel előzőleg is a win8-at. Most megpróbálok letölteni egy másik win8-at hátha jó..
Segítségeteket előre is köszi!

(#19949) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Pár napja irtam de semmi reagálást nem kaptam :( igy leirom még 1x

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy honnan lehet
megtudnihogy az alaplapom(jelen
esetben): asrock B75 Pro3 támogatja-e az
Msata ssd-t mini pcie csatin?
Válaszotokat előre is várom!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19950) Thrawn válasza MasterHUn (#19949) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs az alaplapon mSATA foglalat, tehát nem támogatja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.