Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) szacsee válasza devillike (#1800) üzenetére


szacsee
nagyúr

Van P5K topik, ott hamarabb tudnak segíteni, de mivel nekem is hasonló van, ezért ha nem baj segítek.
A bios-ban van egy olyan fül, ahol a Jmicron másodlagos IDE-SATA vezérlőt lehet engedélyezni és ki lehet választani, hogy milyen módban fusson, ott állítsd IDE-re és kész.
Restart után menj bele a bios-ba és nézd meg, hogy a boot sorrendnél ki lehet-e választani a DVD meghajtót.
Jumperelés, kábelezés jó? (pl master és a kábel legvégére van rádugva?)
Nálam nincs vele semmi gond, megy egy Pio DVD íróval.
Ha elakadsz gyere a P5K topikba segítségért! :R

(#1802) devillike válasza szacsee (#1801) üzenetére


devillike
tag

Köszönöm az infót!! Elnézést kérek mindenkitől, ha nem jó helyre írtam...
Ha megoldom azért írok még, hogy mi volt.
cheers

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#1803) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! Van egy bios.BIN fájlom amivel frissíteni szeretném a biost. A probléma az hogy 1MB a mérete így ha csinálok indítólemezt nem fér rá floppyra. Abitflash-el meg azt írja ki hogy File size error.

Hogy a bánatba tudnám ezt megoldani? Pendrive-ot néztem de arra meg nem lehet indítót csinálni.

(#1804) Messzilátó válasza 7Heads Drago (#1795) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Szóval: alaplapi bios boot sorrend: SCSI, HDD, flopyy. Eredmény: Csak a floppyról akar bootolni. Viszont ha lehúzom az odd-t a sata-s vezérlőről, akkor elindul a hdd-ről az xp. Ott fel is ismeri a sata vezérlőkártyát, és tudom telepíteni a drivert is. Ebből arra gondolok, hogy nem lehet irq probléma. Lehet, hogy szervíz lesz a dologból?

(#1805) ssolitude


ssolitude
őstag

1.Vajon milyen PCI csatolós vga teljesítményével ér fel ennek a lapnak az integrált videovezérlője?
2. A mATX furatozása kompatibilis a normál ATX alaplapokéval?

Előre is kösz a válaszokat. :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1806) haxy27 válasza ssolitude (#1805) üzenetére


haxy27
aktív tag

nem tom de elég szar az alaplap. bocs hogy nyers vagyok de inkább vegyél Gigabyte GA-MA69GM-S2H ez is mini atx de újabb a csipsetje. ja és nem drága 14800ft. van beölel S3H is az már nem mini alaplap.

a furat még a P3 alaplapokkal is kompatibilis. az aszt hiszem má alap hogy hol lehetnek a furatok. így a ház bármien is lehet nem ér meglepetés.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#1807) BPFeri válasza ssolitude (#1805) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Az mATX <> normál ATX furatozás teljesen kompatibilis egymással , megnyugodhatsz !

Üdv, F.

[ Szerkesztve ]

....

(#1808) ssolitude válasza haxy27 (#1806) üzenetére


ssolitude
őstag

Kösz. Valóban jó választás lehet, és nem drága. Ár PH-s, vagy bolti?
Szerk.: ok, találtam boltot.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1809) Andrewhouse válasza ez_meg_emaz (#1799) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Én ezt ajánlom:

GIGABYTE - GA-P31-DS3L 16k Ft kb egy árba van az Asus amit te akarsz..........És ez ráadásul támogatja ddr2-800......mindenképp ezt vedd jobb.....kiforrotabb.....

(#1810) Jóna


Jóna
tag

Üdv! Van egy Intel d945-ös alaplapom. A problémám az, hogy ha az alaplapi jumpert a Bios configuracióra állítom, van kép a monitoron és a Biost tudom állítani. De, ha normal helyzetben van az alaplapi jumper, akkor a monitoron nincs kép!
Erre valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1811) Thunderzolee

Halee!
Kössz tegnap a későbbi válaszokat is.
Én a procira tippeltem, de akkor tényleg ennyit számít a ram.

A kedvencek közé elmentettem régebben ezt azt, amit telepítéskor elfelejtettem elmenteni.
A doc. mappát nem használom, így ez nem meglepő.
Nos,az a problémám, h volt egy olyan linkem, ahol VGA kártyákat soroltak fel, ha jól emlékszem laptopokba való lista volt, valami mobil szócska is volt a link nevében, na és az a lényege, h alul voltak a szerényebb képességűek, a lista tetején meg a nagyágyúk. Ha jól emlékszem az alaplappal inetgrált VGA-k listája volt ez, de az a lényege, h ha olvastam valahol egy akármilyen számmal ellátott nVidia vagy Ati kártyát pl. laptop-hirdetésnél, akkor ebből a listából ki tudtam keresni, h az mégis hányadik helyen áll, tehát h érdemes e olyan laptopot megvenni, vagy nem. A lista felsorolás tartalmazta a fedélzeti memória méretét is (akár zárójelben a megosztottat), a pixelizék (vertex-shader) számát, ha jól emlékszem még a grafikus processzor típusszámát is talán még, h hány MHz-es a GPU azt is, vagy a memória hány MHz-en megy.

És mindezt azért írtam ebbe a topicba, mert volt egy ilyen listám CPU-król is, ami tartalmazta a CPU nevét -asszem kábé csak a P4-től felfelé-(pl, Northwood, Prescott, Yonah..), tokozást, mekkora az L2 mérete, hány GHz-es, FSB mekkora, HT van e, a steppingek számát, a proc típusszámát, meg még volt pár rublika, mindre nem emlékszem, a későbbi prociknál a magok számát. Ez egy Inteles lista volt, és ilyen fekete háttere volt, zöld volt a táblázat "rácsozata".. és a legfelső sorban akár adott névre, vagy típusra lehetett szűkíteni a listát, szóval t×k jó kis link volt, de sajnos ezt is elfelejtettem elmentetni.

Nem tudja valaki miről beszélek? Jó lenne megint meglenne, hiába keresem goggleval különféle keresőszavakra, már unom keresgetni, úgysem fogom megtalálni... :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1812) sh4d0w válasza haxy27 (#1791) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem. AMD-nél nincs proci FSB. A CPU-nak van egy órajele, amit ha nem bírálsz felül a BIOS-ban, akkor esetedben 2.6 GHz. Amikor beállítod a RAM sebességét, pl. 800 MHz, akkor valójában azt az osztót állítod be, ami a CPU sebességből állítja be a memóriáét.

https://www.coreinfinity.tech

(#1813) haxy27 válasza sh4d0w (#1812) üzenetére


haxy27
aktív tag

Mé nincs az AMD nél proci fsb?? 5200+ esetében 400MHz a szorzója is 6,5x azaz 6,5x400=2600MHz.

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa AMD Hammer
Valódi órajel 200 MHz
Effektív órajel 200 MHz
HyperTransport órajel 1000 MHz

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa DDR2 SDRAM
Busz szélessége 64 bit
DRAM: FSB arány CPU/7
Valódi órajel 372 MHz (DDR)
Effektív órajel 745 MHz
Sávszélesség 5956 MB/mp

Ugye a CPUnál nem 200MHz veszünk hanem 400MHz mert le és felfutó élre vezérelt.
De látom már a lényeget DRAM: FSB arány ----- CPU/7 na és ezt hol tudom állitani?
Mert a biosban nincs ilyen lehetőség :((

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#1814) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! van egy 1,7Ghz-es pentium procom, 400mhz-es fsb, 512kb cache, stb... ezt elindítja egy pl egy abit bd7-es lap? vagy nem fog működni?:R

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1815) #95904256


#95904256
törölt tag

Üdv!

Lehet kapni valahol Transmeta processzoros mini-ATX / mikro-ATX / mini-ITX formátumú alaplapot? Az sem gond ha használt...

[ Szerkesztve ]

(#1816) gban válasza Whaskes (#1814) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kell hogy kezelje.

Postázást nem vállalok.

(#1817) Whaskes válasza gban (#1816) üzenetére


Whaskes
senior tag

hopp, azt elfelejtettem, hogy mobil proci. egy toshiba tecra 9100-asból lett kivéve.

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1818) 7Heads Drago válasza Messzilátó (#1804) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szinte biztos hogy a Biosban van valami elállitva.
Esetleg még a kártya csatija lehetne rossz
Probáltál már bios resetet csinálni?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1819) 7Heads Drago válasza Whaskes (#1817) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerintem nem.
A pentium4 procik 478 lábasok mig a laptop procik 479 lábuak tudomásom szerint.
De lehet olyan lapot is kapni ami kimodottan mobil procik fogadására képes.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1820) Messzilátó válasza 7Heads Drago (#1818) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Igen, amikor frissítettem, akkor visszatöltettem vele az alapot. És azóta csak a vírusvédelmet, a full logot (kikapcsoltam őket), meg persze a boot sorrendet változtattam meg.

(#1821) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, elég nagy gondom van, most raktam össze az aláRásomban szereplő gépet, és ha az alaplapnak áramot adok, már kiRja hátul az LCD kijelző, hogy CPU INIT nemtudom mit csináljak, és nagyon kéne a segtség... probáltam csak 1 kártyával, probáltam ramokat másik slotba, probáltam másik rammal, a táp tuti nem kevés, szal teljesen tehetetlen vagyok. Mindent bedugtam, többször ellenőriztem, CMOS-sal sincs gond, elemet is kivettem egy időre, és már nincs ötletem, hogy mi a baj. Az aggaszt, hogy még be sem kapcsolom a gépet, hanem áram alatt van, és már Rja hátul, h CPU INIT, és végig ezt írja... remélem tudtok seíteni... :(

[ Módosította: Loretto ]

(#1822) sh4d0w válasza haxy27 (#1813) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Van alapórajel (amit - hibásan - FSB-nek neveznek), de azzal a sebességgel semmi nem működik. Ebből az órajelből kerül előállításra a HT-link sebessége és a HT-link sebességéből származtatják a memória sebességét.

A különböző CPU sebességekhez tartozó RAM-órajeleket itt találod.

https://www.coreinfinity.tech

(#1823) sh4d0w válasza RockHaRD (#1821) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Próbáltad a CPU alapórajelén is elindítani?

https://www.coreinfinity.tech

(#1824) RockHaRD válasza sh4d0w (#1823) üzenetére


RockHaRD
addikt

mivel zsir uj alaplap, ezért gondolom alap órajelen indulna el, meg mint mondtam elemet kivettem, tehát mindenképp alap órajel, de ha még ez sem elég, előtte pk deluxe-ba volt ezen az mhz-n, szal nem lenne gond, de itt még szo sincs tuningrol, mivel a gép nem jut el a biosig, meg semeddig, csak pörögnek a ventik... :(

(#1825) Hoffer


Hoffer
őstag

Az lehet probléma ram tuningolásnál, hogy a lapom csak 800Mhz-et támogat max?? Mert eddig csak 880 körül volt stabil a cucc fölé nem tudtam menni! Szal ha vennék 1066MHZ-es modult lehet ki sem tudnám használni??

(#1826) Greag válasza haxy27 (#1813) üzenetére


Greag
csendes tag

A memvezérlő úgy osztja el az órajelet (nem az FSB-t), hogy a 800-hoz ( pontosabban 400-hoz) legközelebb eső szám jöjjön ki, ami még nem nagyobb annál.
Neked ez 2610/7= 372 (DDR 745)!
Ha húzod kicsit az fsb-t, avval megy a ram is. 2800 Mhz-en fog 400-on menni a ram, ehhez 215-ig kell húzni a procit.
Ha hülyeséget írtam javítsatok ki, én is most ismerkedek vele.

(#1827) Greag válasza 7Heads Drago (#1750) üzenetére


Greag
csendes tag

Szia!
A proci hőfok riasztó nálam is disableden áll, mint a képen. Egyébként minden ugyanaz, kivéve, hogy egyik FAN speed-et se méri, írja ki, a bios 0 rpm-et mutat. Kontakthibakereséssel kezdtem, nem találtam ilyet.
Viszont tegnap újra előjött és megint terhelés nélküli állapotban.
Nem is vagyok a gépnél, és 15-20 perc után besípol. Ez nem lehet véletlen, mármint, hogy olyankor van a hiba, ha magára hagyom a gépet és nincs prociterhelés.
Valakinek 1 okos 5lete?

(#1828) haxy27 válasza sh4d0w (#1822) üzenetére


haxy27
aktív tag

Értem el mentetem a képet. Tehát nekem az 5600+ sat kellet volna meg vennem.
Kár hogy nem láttam előbb ezt a cikket. most má mindegy.
Köszönöm a részletes tájékoztatást. :R

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#1829) sh4d0w válasza RockHaRD (#1824) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Csak azért gondoltam a tuningra, mert az aláírásodban lévő gépről beszéltél, ott meg Q6600 @ 3700Mhz | 2x1Gb Crucial Ballistix DDR2 @ 1200Mhz szerepel...

https://www.coreinfinity.tech

(#1830) RockHaRD válasza sh4d0w (#1829) üzenetére


RockHaRD
addikt

hát igen, kicsit előreszaladtam a dolgo illetően, mert a p5k deluxe-omban igy működött, szal ebben is fog valoszinüleg, viszont a problémám nem oldodott meg, és kiderült hogy azért, mert bios frisstés nélkül nem megy quad procival ez a lapka, de persze frissteni nemtok ugy hogyha nem indul be ugyhogy most keresek kölcsönbe egy fos 775-ös procit, lehetőleg 1 magosat, vagy core 2-t, mert igy nincs megoldás, h jó legyen. AMerikába megoldották ugy h kiszedték a bios chipet, és kaptak az asustol jót, de sajnos ezt én nemtom megoldani innen magyarországrol. :(

GOmezz-től van a lap, ő természetesen mondta, h bármi baj van, azonnal cseréli gariba, tehát teljesen korrekt, de az a baj, h hiába cserélnénk akkor sem lenne jobb... :(

(#1831) sh4d0w válasza haxy27 (#1828) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szívesen, kolléga :)

https://www.coreinfinity.tech

(#1832) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Egy Abit BH6 -os (p3-as) alaplap, mekkora Bus sebességű procit kezel maximum?

Köszi! :R

(#1833) kali válasza Krissz22 (#1832) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy milyen típusú procira gondolsz, mert attól függően alapban 66 vagy 100 mhz - a manuális mehet feljebb is! az alaplap leírásában megtalálod a megoldást az 1-1 illetve a 3-4 részben; abit bh6 manual

[ Szerkesztve ]

(#1834) Krissz22 válasza kali (#1833) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Egy Pentium III 850Mhz (SL4CC) 256 / 100Mhz vagy egy P entium III 550Mhz / 256 / 133Mhz proci. Pentium 3-ban nagyon nem vagyok otthon, de ha jól gondolom, akkor egyik proci sem fog benne menni, igaz?

(#1835) Krissz22 válasza kali (#1833) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Azt tudom, hogy slot1-es a lap és természetesen átalakítóval próbálta az illető az előbb említett két processzort.

Az Abit oldalán azt találtam, hogy max 700Mhz-ig kezeli a P3-at.

[ Szerkesztve ]

(#1836) Primőr


Primőr
aktív tag

Hallo!
Van egy régebbi gép, Asus alaplap, egy 256-os memória, és a gép folyton lefagy a Windows XP-ben. Memóriateszt volt, a Memtest nem írt ki semmit állítólag. A gép néha be se kapcsol, csak sötét monitor van, ekkor megmozgatom a VGA-t, és akkor általában jó lesz. De ha a VGA a rossz, akkor fagyhat a Windows? Amúgy töltésnél, mielőtt teljesen belép a Win-be, a monitor kikapcsol, kalibrál, és aztán újra bekapcsol. Mivel lehet a baj?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1837) kali válasza Krissz22 (#1835) üzenetére


kali
legenda

tesztek, ahol szerepel a ABIT BH6 / Pentium III 550 páros, így azzal a procival biztosan mennie kell!

(#1838) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hello mindenki!

Milyen procit ajánlanátok egy 8800GT + E6750 kombohoz? A memoriat nem'tom meg, valamilyen ddr2-es cuccban gondolkoztam, de nem tudom mibe mennek ezek bele.
Bocs ha valami hulyeseget irtam, de tenyleg fontos lenne, nem az izomdurva tuninglapokat keresem, csak valamilyen jooo vasat.

Elore is kosz. :)

(#1839) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Bocs mar nemtok moderalni, termeszetesen alaplapra gondoltam, nem procira....

(#1840) san diego


san diego
tag

Sziasztok!

Van egy Asus Crosshair alaplapom és bekapcsolás után kb 3 másodperc múlva leáll mi lehet a baj? én bioszra tippelek de nem tom mi érte éppen vista telepítés után índult újra :W :O

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

(#1841) NwL válasza ipavlidu! (#1838) üzenetére


NwL
tag

Hali!

Nekem is nagyon hasonlóak a problémáim.
8800GT+E6750, Sajnálattal értesültem róla, hogy az ASUS P5KR, ami egyébként jó választásnak tűnt, nem támogatja az SLI-t, csak a CF-et. Pedig ez az egyik fő szempont. A jövőben ha bővtésre kerül sor, tudjak még egy 8800Gt-t belerakni. Vagy ez felejtős, ha INTEL procit szeretnék? :F
Memóriát ddr2 1066-osat szeretnék bele, GEIL 2x1GB-ot, majd a jövőben újra 2x1-et. Tehát a 4 mem foglalat is szempont, és támogassa a Dual channelt.

Köszi szépen a segítséget!

(#1842) tarti19


tarti19
senior tag

Hali:)
egy olyan kérdésem lenne, miszerint 20-22k-ból szeretnék kihozni egy lapot.
Terveim közt szerepel egy core2duo e6300 vagy erősebb prockó....
Jelenleg rendelkezem egy atix1950gt pci-e vga karival
ddr2-es ramocska 800Mhz-es zümmögne benne:)
viszont ezt az eatx és az atx közötti különbséget nem értem átfogóan... szal itt a háznak+lapnak+tápnak+vga-nak is harmóniába kell lennie? vagy tápokból szabvány van és a ház+lap aminek összhangot kell mutatnia?
Köszönöm szépen előre is

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#1843) RockHaRD válasza NwL (#1841) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem felejtős, de nekem is a p5k-mat kellett lecserélnem a mostanira az sli miatt.. januárban jön az uj nforce lap, ami majd sli-s lesz de gondolom horribilis áron, szal akkor ha mindenképpen slit akarsz, akkor nforceba kell gondolkodni. ha tuningolni is akkr pedig 690i-ben, mint pl az aláirásomban szereplő lap (ami egyenlőre nem akar életre kelni :W ) ez viszont majd 50k... nézegessetek 690-es lapokat hátha van olcsób, én nem vok annyira benne csak tom, h a striker nagyon jó.

remélem segítettem :R

(#1844) RockHaRD válasza tarti19 (#1842) üzenetére


RockHaRD
addikt

ez az, amihez én sem értek, de sztem egy sima P5K-val jól járnál egy darabig :R

(#1846) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tiszteletem, :R

Nagyon kéne a segítség :U
A lapom giga DS3P(az már inkább DS4 elvileg) és i965 chipset van rajta....
Az mitől lehet hogy az alaplapi vezérelt sata-portjaimból a 4es-ben (eddig csak...) kb 1/20-a a sebesség a szabványnak???
Plussz rakoncátlankodik a procihűtőm és sztem a vezérléssel van a gond és nem hardveres... Tudtommal erről is az alaplap gondoskodik :U Ha igen, mi okozhatja?? plshelp :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1847) hoffman_ válasza #54630400 (#1845) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát nemigen tudok bölcs lenni,de fontos tényező sztem hogy mien hőfoka volt a cucnak,amíg az integrált karival futott(ha nem volt ilyen sztem érdemes lenne megnézni) mert ha alacsonyabb (jelentősen,nem 1-2 fokra gondolok) akkor bizony nem hiszem h jót tesz neki. Amúgy is tudtommal a 100fokos üzemi hőmérséklet nemigen tesz jót semmilyen alkatrésznek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1849) hoffman_ válasza #54630400 (#1848) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát ebben az esetben 2 lehetőség van :(
Vagy gyárilag ilyen a cucc(nem valószínű,de ennek lehet örülni)
Vagy rendellenes és ha nem tudod mivel lehűteni akkor bizony gáz van :F Talán gariztatni,vagy ilyesmi? :U

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1850) 7Heads Drago válasza Greag (#1827) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Helo
Most vagy a diagnosztikai chip a rossz, vagy a vetikben levő kis érzékelő nem küld jelet.
És ha jól tudom csak akkor sippol a gép ha a CPU venti csatiján nem érzékel venti fordulatot. Azt kellene kiprobálnod hogy egy ventit kéne szerezned és kicseréled rá és evvel müködik-e.
És ha jó akkor egy normál ház ventit falsból rákötsz amit beérzékel és onnantól kezdve elég ha te tudod hogy megy CPU venti, a lap meg be lesz csapva. De ha a diagnosztikai chip a rossz akkor xxx, akkor mindegy mit kötsz rá.
Mondjuk arra azért elég pici az esély hogy az összes fan-.od rossz érzékelővel rendelkezen.
De lehet hogy van itt nálam okosabb is a témában.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.