Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) kem válasza Alyens (#2250) üzenetére


kem
addikt

én a ddr2-es árát mondtam :B

Köszi!

(#2252) HaGii


HaGii
tag

Hali!
Tudja valaki, hogy miért nem tudok felmenni a Gigabyte oldalára?Fontos lenne
alaplap leírás+driver, de egyszerűen nem hozza be se az IE se a FF :F
Másnál sem működik?

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#2253) Krissz22 válasza HaGii (#2252) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem bejött, igaz lassan. :)

[link]

(#2254) SunStrike


SunStrike
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem h egy 8800gt-hez milyen alaplapot erdemes venni?ha mindenki ilyennel traktal titeket akkor en kerek elnezest.arban kb 20-30k-t szannek ra....koszi a segitseget

(#2255) Krissz22 válasza SunStrike (#2254) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Ehhez tudnunk kellene, hogy milyen processzort szeretnél bele, vagy ha már megvan a proci akkor az milyen?

Én ha most tennék össze magamnak egy Core2-es gépet, akkor egy Gigabyte GA-P35-DS3 -at választanék. 22k boltban, 2év garival.

(#2256) SunStrike


SunStrike
csendes tag

Nem meg a proci sincs meg...arra vmi ajanlat?ilyen kozepkategoriaban gondolkozom...es persze Core2.

(#2257) HaGii válasza Krissz22 (#2253) üzenetére


HaGii
tag

Köszi, hogy ránéztél, és volt türelmed kivárni.10 perce tölt, és
már bejött a Gigabyte felirat :W

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#2258) Krissz22 válasza SunStrike (#2256) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Akkor az alaplapot már javasoltam. :)

A proci mondjuk E4500, boltban bruttó 27e Ft.

vagy E6550 bruttó 35e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2259) Enclave


Enclave
aktív tag

Hi!

Használtam a keresőt de nem találtam egyértelmű választ,az alaplapok topikjaiban sem,inkább itt kérdezem...

Az lenne a kérdésem,h. egy E2180-hoz milyen alaplap lenne az ajánlott az alábbiak közül esetleg:

-Gigabyte-Ga-P35-DS3 <-itt a ph-n többen is ezt ajánlották jó árban
-Abit IP35 (ami a ds3-hoz van persze árban közel) <-amcsi fórumokon ezt ajánlották nagyon
-Asus P5K (ez is ami ds3hoz van közel árban)

ami jól viszi a tuningot ÉS esetleg 4 memóriamodul sem "okoz gondot" (mondjuk 4x1 giga v. 2x1gb és 2x512mega)...

Ugyanis itt is és több helyen is olvastam,h. egyes lapok 4 modultól nem csak,h. rosszabb hatásfokkal tuningolhatóak, hanem egyesek "meg is fekszenek" tőle...

Valami tanács? :F
A 4 modul amiatt lenne esedékes,ha hosszabb távra terveznék...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2260) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Valakinek ötlet erre?

Good to be good, but better to be lucky.

(#2262) dzsakomo


dzsakomo
csendes tag

S.O.S.!!!

Most raktam össze egy Asus V2-M2A690G barbone-t, de nem ad VGA jelet. Egyszer bejött a monitoron némi zöld színű mák, egyszer meg azon felül néhány karakterméretű színes téglalap. De amúgy semmi. (A monitornak semmi baja, egy LG crt, de egy másikkal is kipróbáltam a biztonság kedvéért, nem érzékel jelet az sem.)
DVD, hdd mennek, táp- és proc.hűtő szintén. Mi az ördög lehet ez? Hibás az alaplap, csatlakozási hiba, vagy valami jumpert át kellene dugni (a gépkönyvben semmi relevánsat nem találtam).
USB-s billentyűzet van rajta, nemtom ez lehet-e gond, bár kétszeri zöld mákokat ez semmiképp nem magyarázza.
Én attól tartok, hibás a barebone, de ha hátha tudtok valamit javasolni, hálás lennék.

(A bekapcsoláskor, még ha nincs is semmi beszerelve, VGA jelet gondolom akkor is kéne produkáljon, nem?)

(#2263) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!
Vettem egy új vga kártyát (msi x1950pro) és beszerelés után az eddigi 35 fokos alaplap hőmérséklet 45 fokos lett. Ez még belefér vagy sok? Asus p4p800-x a lap, p4 3.0@3.3 a proci.

(#2264) dzsakomo


dzsakomo
csendes tag

Megvan a hiba, rossz helyre dugtam a 2. memóriamodult.
Elnézéseteket kérem.

(#2265) zszszs válasza szabi6k (#2261) üzenetére


zszszs
tag

Szerintem keresd meg a neten a lap manualját, és nézd meg mi micsoda, mit hova kell jumperolni.

(#2266) serito


serito
senior tag

Próbálgatom az új lapot (nevem alatt is olvasható).[link] Az FSB állítással nincs is gond ( és tényleg nem tudja a 15x -ös szorzót ) alapfeszen simán megy 3.2Ghz-en a CPU 14.5x221Mhz-es beállítással. Viszont a memóriakazelés rettenetesen leromlik mégcsak meg sem ismeri azokat. Memória írás-olvasás teszt ha ( AUTO) akkor 8500MB/s ha feltolom a CPU-t akkor csak 4200MB/s lesz. Miért? A memóriákat nem osztottam vissza mert ha marad a CPU/8 akkor pont 400Mhz-en futnának ami a 800Mhz-es memória alapfrekije.
A másik különös dolog, ha megnézitek az első képet (Everest) a memóriák időzítése sem egyforma. Ez lehet gond?
THX

(#2267) Krissz22 válasza Khelben (#2263) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Bele fér, de ugye ezek a vga-k bocsátanak ki rendesen hőt, tehát, ha nincsen ház ventid, akkor érdemes, mert eléggé felmehet a házban a levegő hőmérséklete és ezáltal, minden jobban melegszik...

(#2268) geckowize


geckowize
őstag

Üdv.
Havernak kéne alaplap és proci, 25.000Ft értékben.
Én ezt néztem: AMD A64 X2 3500+ (13k)
Gigabyte GA-MA69VM-S2 (12k)
Szerintetek?
(Fontos, hogy vga-t majd később tud csak venni, ezért integrált legyen, ja és ddr2-es 800mhz-es ramok fognak menni bele. És hát játszani is akar vele, persze ő is tisztában van azzal, hogy a Crysis 1800*1440-en very high quality-n nem nagyon fog 100fps-sel menni.)

(#2269) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

sziasztok! 1 kérdés:

Adott egy Soltek SL-85 DR2 (-L) /DR2+ (-L) lap. ddr1-es 400mhz-s foglalat van benne. a kérdésem az, hogy vajon kezeli-e az 1x 1Gb-ot? vagy csak a 2x 512-est?
valaki pls help! köszi!

(#2270) Krissz22 válasza geckowize (#2268) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Ha AMD-ben gondolkozol, akkor szerintem ok. Gondolom a proci az X2 3600+ akart lenni...

(#2271) Krissz22 válasza _Fonzy_ (#2269) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Elvileg kezeli, de a 266Mhz-eseket szereti.

[link]

(#2272) Khelben válasza Krissz22 (#2267) üzenetére


Khelben
nagyúr

rendben, köszi.

(#2273) sulep


sulep
senior tag

Sziaszok!

Nekem van egy Asus P5GDC-Pro S775 alaplapom amiben van 2db 512 533MHz-es memóriám. Szeretnék bővíteni, de nincsen több DDR2-es foglalat az alaplapon, viszont sima DDR1 foglalat van rajt. Ha mondjuk veszek bele 1GB-os 400MHz-es memóriát akkor ez a három tud majd együtt dolgozni? Vagy csak DDR2 vagy pedig DDR1 lehet egy időben a gépben?

(#2274) matyiGo


matyiGo
aktív tag

sziasztok!

Kéne nekem egy olcsó megbizható integrált vga-s lap lga775 alá (c2d E2140)
kb 20 k-t tudnér rászánni és fontos lenne hogy legyen rajta pce-e foglalat.
Én eddig egy Abit LG-95 típusut és egy Asrock conroe 1333-dvi néztem ki magamnak. esetleg tudtok jobb megoldást ebben az árkategóriában? :U

(#2275) _Fonzy_ válasza Krissz22 (#2271) üzenetére


_Fonzy_
tag

köszi a választ :R

(#2276) Halfer


Halfer
tag

Üdv! Új gép vásárlása előtt állok és nem tudom eldönteni melyik alaplapot vegyem. Két kiszemeltem azonos árban: ASUS - M2N-E SLI és GIGABYTE - GA-M57SLI-S4
Adatokat összehasonlítva inkább a Giga-ra hajazok, de inkább tapasztalatokra adnék. Ki melyiket javasolná?
Előre is köszi.
(Gép amúgy amd am2 5600+, 2g 800mhz kingmax, giga 8800gt valamint 120+400gb vinyó lesz előreláthatólag)

(#2277) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Szétszedtem a gépem kitakarítottam a belsejét, és most az alaplapra integrált hangkártyára kötött hangfalak közül csak az egyik szól... Már próbáltam úgy is, hogy a gép elejébe dugom de ugyan az. Próbáltam másik hangfalakat de annál is csak az egyik szól... :O

Lehet ezzel vmit kezdeni? vagy kénytelen leszek egy másik hangkártyát venni?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2278) sgergi válasza matyiGo (#2274) üzenetére


sgergi
veterán

Vagy ez, vagy ez jó választás lehet, felszereltségben van közöttük eltérés.

(#2279) sgergi válasza Tosee (#2277) üzenetére


sgergi
veterán

Szedd szét újra, mindent mozgass meg picit, lehet megjavul.

(#2280) sgergi válasza sulep (#2273) üzenetére


sgergi
veterán

Vagy ddr1, vagy ddr2 lehet csak a lapban, a kettő együtt nem. Add el a 2*512-es memót, vegyél helyette nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#2281) matyiGo válasza sgergi (#2280) üzenetére


matyiGo
aktív tag

nagyon kössz!

ha esetleg valakinek még van valami öttlete erre:
Kéne nekem egy olcsó megbizható integrált vga-s lap lga775 alá (c2d E2140)
kb 20 k-t tudnér rászánni és fontos lenne hogy legyen rajta pce-e foglalat.

(#2282) bandiras2


bandiras2
senior tag

Phoenix bios megállás nélkül sípol.
Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú...
Mi a hiba ilyenkor? A netet már áttúrtam, de a táblázatok nem tartalmazzák ezt a kódot.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2283) sulep válasza sgergi (#2280) üzenetére


sulep
senior tag

Köszi szépen!

Van aki venne 2×512MB 533MHz-es memóriát? Privátban várom a jelentkezést.

(#2284) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

egy olyan kérdésem lenne, hogy a 4.20as Everest mire gondol, amikor:

mcp: 41°C
aux: 25°C

vagyis mi az mcp és az aux? :R

(#2285) vepe válasza Rabbitf_24 (#2284) üzenetére


vepe
senior tag

az aux a monitor...az mpc(van valamilyen plusz külső panel a gépedben?)

(#2286) Rabbitf_24 válasza vepe (#2285) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

a monitor? :F
külső panel nincs a gépben... :U

(#2287) bandiras2


bandiras2
senior tag

Phoenix bios megállás nélkül sípol.
Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú-Hosszú...
Mi a hiba ilyenkor? A netet már áttúrtam, de a táblázatok nem tartalmazzák ezt a kódot.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2288) vepe válasza Rabbitf_24 (#2286) üzenetére


vepe
senior tag

igen, úgy tudom a monitor...

(#2289) Rabbitf_24 válasza vepe (#2288) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

mcp-nek és a videókari vrm-jét gondoltam, de nem tudom, szted?

(#2290) vepe válasza Rabbitf_24 (#2289) üzenetére


vepe
senior tag

integrált vga-d van?

(#2291) matyiGo


matyiGo
aktív tag

van valakinek tapasztalata ezzel az alaplapal Asus M2NBP-VM CSM /sAM2 , nForce430, PCI-E, DDR2 800 , SATA300, int. VGA - DVI , 7.1 / 18K

szerintetek megéri a 18K-s árát? féljek vagy ne féljek megvenni? (sajna mindenképp integrált vga-s köll, ha lesz pénzem majd fejlesztek rá valami jót)

(#2292) Richie


Richie
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Találkozott-e valaki olyan hibajelenséggel, hogy a gép x idő után hirtelen lekapcsol és csak áramtalanítás után lehet újra bekapcsolni? (az x itt kb. húsz-harmic perc, de volt már hogy bekapcs után azonnal le is kapcsolt. a power led ilyenkor lassú ütemben villog, mintha standbyban lenne a gép) Először túlmelegedésre gyanakodtam, de minden hőmérséklet bőven határ alatt van (max 40C, erről tapintással is megbizonyosodtam). Aztán a táp lett a gyanúsított, de másik táppal is ugyanezt csinálja, így maradt az alaplap (esetleg a processzor). Szóval csak annyi lenne a kérdés, hogy szerintetek is ott mehetett-e tönkre valami, mert csak akkor szívnék a garanciás ügyintézéssel ha biztos a dolog (Korábbi tapasztalat alapján irtó lassan működik náluk a szerviz ;)).

Ja, a lap az NF4-SLI chipsetes MSI, a táp 360W-os Chieftek, a proci pedig egy A64 3000+ Venice.

(#2293) dzsakomo válasza dzsakomo (#2262) üzenetére


dzsakomo
csendes tag

Sajnos elkiabáltam tegnap, hogy megoldódott a problémám, kezdek belezizzenni, hogy mi lehet a baj, tudnátok tanácsot adni?

Asus V2-M2A690G, 2 db kingmax ddr2 1 GB 800 MHz, Athlon 64 LE-1620 processzorral + sata vinyó és ide dvd rom. Tegnap raktam össze. Problémák, kronológiai sorrendben:
1. bekapcsoláskor semmi vga jel, többszöri próbálkozás egyszer némi zöld színű mák, egyszer meg azon felül néhány karakterméretű színes téglalap. A két memóriamodul helyzete: dimm_A1 és dimm_B1.
2. Átraktam az egyik modult B1-ből A2-be - és láss csodát, minden elindult szépen.
3. XP-t ma felraktam (sata driver külön floppyról). Többször elszállt, pl. asus driverek telepítése közben lefagyott, explorerben visszalapozáskor teljesen elszállt (fekete képernyő), xp frissítések telepítésekor fagyás. Próbáltam ubuntut cd-ről indítani, az közben lefagyott, a fekete ubuntu feliratos képernyőn némi oda nem illő vonalacska jelent meg (crt monitor, nincs baja).
4. Gondoltam, memóriahiba. Modulokat felváltva egyesével bele A1-be, B1-be, A2-be - gond nélkül indult, bármelyik modullal. DE ha A1-be és B1-be rakom dual channelezni, akkor nincs kép, a bios indítókép sem jön be.
5. 1 modul mellett elindítottam a memtest86-ot, hát kiadott egy csomó hibát. A dolog szépséghibája, hogy a cd-t beraktam a notebookomba, amit 4 éve használok gond nélkül, oszt ott is kiírt egy csomó hibát...
6. Most a windows memory testert futtatom, szerinte semmi memóriahiba.

Mi az ördög lehet ez?
Mert mennie kéne A1-B1 channelezésnél, nem? vagy úgy nem lehet berakni a memóriákat?
Alaplaphiba?
SOS plíz!

(#2294) dzsakomo


dzsakomo
csendes tag

Újabb csodálatos fejlemény: ismét beraktam mindkét ram-ot, A1-be és A2-be, vagyis ahogy el szokott indulni.
- windows memory diagnostic: szétesett a kép! Zöld téglalapok, inverz karakterek stb.
- memtest86: itt már kék, piros és lila téglalapok (karakternyiek) is vannak, nagyon impozáns, mondhatom.
Én ezekből (laikus vagyok a témában) azt következtetem ki, hogy alaplaphibáról van szó. Mielőtt visszaviszem reklamálni, megköszönném, ha véleményeznétek a dolgot, hogy szerintetek mi a probléma.

(#2295) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Van egy Shuttle Specewalker MV42(N) alaplapom, és azon 2db sdram és 2db ddr ram hely. Váltani szeretnék sdről ddr-re. Kivettem az sd ramot majd a ddr-be beraktam 1db ddr1 Veritech 256mb-ost, bekapcsolom a gépet és kis időközönként sipol a gép, kép semmi. Ha csak az sd van benne akkor indul, ha csak a ddr1-s akkor nem. Valaki segítsen, köszi!

(#2296) vepe válasza peterzonex (#2295) üzenetére


vepe
senior tag

nem kell átjamperolni?...manauljat töltsd le ha nincs...

(#2297) peterzonex válasza vepe (#2296) üzenetére


peterzonex
tag

nagyon köszönöm :C :) , a tippet, meg is találtam, [link]

(#2298) vepe válasza peterzonex (#2297) üzenetére


vepe
senior tag

igazán nincs mit... :R

(#2299) z70


z70
csendes tag

üdv mindenki!

miért lehet az hogy a gép bekapcsolásakor nem indul a proci ventilátor
rögtön hanem 2szer v 3szor probálkozik mire folyamatosan pörögni kezd , közben meg sipol , gondolom azért mert nem indult el ?
köszi elöre is !

(#2300) vepe válasza z70 (#2299) üzenetére


vepe
senior tag

AMD A64 és asus lapod van?..64 ultra procihűtőd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.