Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) BandiHUN válasza Gucunja (#1650) üzenetére


BandiHUN
veterán

a lényeg benne van...szikrázott a fekete kocka.ámen :(

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1652) BandiHUN válasza #32577792 (#1648) üzenetére


BandiHUN
veterán

a helyedben megnézném a procit,hogy jól a helyén legyen,nehogy csak a hűtő nyomja a helyére vizszintesben...nomeg egy kártyák ki-bedugdosása sem árthat nagyot,persze koppig visszadugni,és megnézni,nehogy amikor a rögzitőcsavart becsavarod,szépen kicsússzon a másik vége a karinak.lehet akár pl.a ház hibájából is ilyen,de azt rögtön látod,ha visszadugod a karikat,és nagyobb távolság van a fül és a ház között.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1653) #32577792 válasza BandiHUN (#1652) üzenetére


#32577792
törölt tag

érintkezési hibára gondolok én is, de van amikor elindul és csak közben hal meg. most éppen normál helyzetben megy.

(#1654) #32577792 válasza Gucunja (#1650) üzenetére


#32577792
törölt tag

tedd el a lapot villámlós időre, aztán be kell jelenteni a biztosítónak,persze ha van ingatlanbiztosítás.
2-3 hét múlva lesz egy ilyen lapom, lehet eladom

(#1656) #32577792


#32577792
törölt tag

ezt sztem fejezd be, amíg nem kapsz egy PÜ-t valamelyik Moderátortól. ha van mondandód, mond, de ne gyűjtögesd a hozzászólásokat! :(((

(#1657) RoyalFlush válasza #32577792 (#1653) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én egy Gigabyte lappal és 1.7 cerka cpu-al jártam hasonlóképp. Hűtő le, proci ki, majd minden vissza helyére és azt követően működött. Valószínűnek tartom, hogy valahol valamilyen érintkezési hiba van. Alaplap nem feszül, kártyák rendesen slotban vannak? CPU megfelelően le van fogatva ?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1658) Rick4


Rick4
félisten

Msi alaplap, 945 pl neo, intel d 506os proci, 2x 512 ddr2 memcsi, most tettem össze, próbálok rá rendszert rakni, tettem bele még egy pinnacle tvtunert, 73000GT videokarit. eszközkezelőben sárga felkiáltójel, MPU 401 komp. midi eszköz, microsoft winmm WDM audio kompatibilis illesztőprogram. mi lehet a bibi? incs hang sem, el sem indítja a lejátszást a mediaplayer...ötletek?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1659) Rick4 válasza Rick4 (#1658) üzenetére


Rick4
félisten

az utóbbit egy restart eltüntette, az előbbi hibája pedig egyenlőre a WMplayernél nem okoz gondot, most már legalább hang van...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1660) tom-neo


tom-neo
csendes tag

Helló,erről alapról vélemény ASUS P5ND2 SE S-775
esetleg megy a lap egy E 2180 procival,
űdv

(#1661) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Sziasztok,
AMD AMD ATHLON 64 6000+ AM2 vagy az Core2 E6750 a jobb?
és miért?

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#1662) tom-neo


tom-neo
csendes tag

Hali.
Lehet venni még olyan lapot amin van AGP-s foglalat? Esetleg egy AGP+PCIe
űdv

(#1663) kicsitomi88 válasza N4r4ncs (#1661) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A tesztek jelentos hanyadaban a 6000+-t megveri az e6750, jatekoknal szemmel is lathato kulonbseget nem nagyon latsz. De egy 6000+normalis alaplappal 50k, egy e6750 64k.

Viszont az E6750 jol tuningolhato.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#1664) sgergi válasza tom-neo (#1662) üzenetére


sgergi
veterán

Természetesen lehet. Kombót pedig Asrock háza táján keress.

(#1665) sgergi válasza tom-neo (#1660) üzenetére


sgergi
veterán

Nem támogatja a Core 2-es procikat.

(#1666) kali válasza tom-neo (#1662) üzenetére


kali
legenda

(#1667) Ryback


Ryback
csendes tag

Üdv, segítséget kérnék.
Van 1 775Dual-VSTA deszkám, melyre rádugtam 1 SATA-s DVD-pörkölőt, és ettől fogva bizonyos időközönként egy másodpercre meg-megakad a gép, bármit csinálok (filmnézés, zene, net - ugyanúgy), és az első megakadás után a hang el is megy. Restart, rövid ideig jó, aztán ua. A SATA-drive előtt semmi baj nem volt. Újraraktam a drivereket, semmi. Mivel így se DVD-zni, se videot digizni (ATi AiW X800) nem lehet: XP újratelepít. Eredmény: semmi hang. Benézek az eszközkezelőbe, látom a HD audio sárga felkiálltó jeles! Megnézem: The device cannot start Code 10. Unistall, drivertelepítgetés, semmi. Ezután beraktam régi jó hangkütyümet, ezzel már lett hang, de az akadozás maradt. Na most, alaplapi hang letilt, Winfos újrahúz, eredmény zéro. Ez nem lehet igaz, gondoltam, és el kezdtem nézelődni. Azt találtam, mind a P_DVD, mind az ATi MMC diagja azért nyafog, hogy engedélyezzem a DMA-t, de hát, könyörgöm, az eszközkezelőben engedélyezett, nincs semmi UDMA hibajelzés. Végül, SATA cucc kitép, újabb XP telepítés, de hiába. Akkor ez most hardware hiba, mert akkor felesleges volt ez az egész kínlódás.

(#1668) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok
lehet hogy nem ide vág de nem találtam ilyen témát na mindeggy...
huzás után teszteltem 1 órája a gépet orthossal, és egyszercsak reset, eddig még oké lett volna, de a win nem indult: ntfs.sys-t nem tudta betölteni...elugrottam az előbb win cd ért, hazajöttem, bekapcs, és most meg elindult.
a resi után meg 6-7 próbálkozás után se. ez MI VOLT??? :F

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1669) noble


noble
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS Terminator T3-P5G965-ös gépet. És olyan gondom van vele, hogy a 800-as ramok csak 667-en mennek.
Mit lehetne vele csinálni?

A dram timing by spd volt tiltva is és engedélyezve is. A dram/fsb arányt nem tudom megváltoztatni.

Core2duo E6700 2666/1066
2x1G 800 5-5-5-18 kingmax
WD160Sata2
WD320Sata2

(#1670) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Újra telepítettem az xp-t, de nem töröltem előtte merevlemezt. Az a gondom, hogy a két winchester közül csak egyiket látja, a másikat mindig meg kell mutatni neki hardver hozzáadásával. Ugyanígy nem érzékeli az usb pendrivokat sem. Van valami megoldás?
Az eszközkezelőben minden rendbennek tűnik.
Köszi a segítséget!

(#1671) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Gyors segitséget várok! Van egy integrált vga-s lapom (msi k8ngm-v 754-es integrált 6100assal) és vettem bele pci-exes videókarit és nem ismeri fel. Nem kap képet a monitor róla, a kártya kap áramot mert a hűtése megy. Biosfrissítésen is tulvagyok :( :R

http://shrimpland.hu

(#1672) BandiHUN válasza DZs (#1670) üzenetére


BandiHUN
veterán

rakd újra rendben formázással a wint...ki tudja,még mi szépet tartogat,és egy csomó szemetet is őrzöl,mert nem tudod,mi az új és mi a régi része...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1673) BandiHUN válasza Alyens (#1671) üzenetére


BandiHUN
veterán

próbáld tiltani az alaplapit,a shared memory-t is kinullázva....nekem az bejött egy msi k9vgm-v-nél,hátha...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1674) BandiHUN válasza mmdms (#1668) üzenetére


BandiHUN
veterán

valami túlmelegedett...pl.northbridge,ram...lehet,hogy a procid jól szellőzik,de maga a ház
nem...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1675) Benhill


Benhill
senior tag

Hi.
Tudna valaki valami fasza kis alaplapot mondani, ami am2es, és pci-e es, 800mhz-ig pakolhatok a ramok. pls...thx

(#1676) kicsitomi88 válasza Benhill (#1675) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Gigabyte MA69G S3H

90 87.5 87.8 87.5

(#1677) Benhill válasza kicsitomi88 (#1676) üzenetére


Benhill
senior tag

:D ok thx

[ Szerkesztve ]

(#1678) tom-neo


tom-neo
csendes tag

Sziasztok
Most hogy van ezekkel az integrált vga-kal a lapokban mert hallottam hogy nem egy lap csinálta hogy a pci-e slotban tett videokarit nem ismerte fel vagy nem használta(jobbnak látta a lap hogy az integráltat használja)
Érdemes ilyen lapokat venni,vagy inkább olyat amin nincs int.vga.Lap vásárlás előtt vagyok és zavar ez a tényező egy kicsit
űdv

(#1679) kicsitomi88 válasza tom-neo (#1678) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Vannak ilyen gondok de altalaban a hozza nem ertes szuli oket.

90 87.5 87.8 87.5

(#1680) Alyens válasza BandiHUN (#1673) üzenetére


Alyens
aktív tag

Thx! :R Sajnos nem segít?:( Egyébb 5let? :(

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu

(#1681) BandiHUN válasza Alyens (#1680) üzenetére


BandiHUN
veterán

megnézted,a videokarira is be van-e dugva a táp?és elég nagy is,hogy meghajtsa?egyébként milyen kari?kompatibilitási listáján a lapnak fentvan?próbáltad más géppel is a karit?hirtelen még ezek jutottak eszembe...esetleg biosreset,bár az már inkább kinlódás,de 1x jártam igy egy géppel,amiben minden ok volt,de nem evett meg egy tunerkártyát.utána meg felismerte rendben.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1682) BandiHUN válasza tom-neo (#1678) üzenetére


BandiHUN
veterán

az integrált cuccok le is tilthatók,sőt le is tiltandók,ha funkcionálisan veszel pl.bele hangkarit vagy egyéb olyat,ami van a lapban is,extrém esetben használ az ember pl.plusz hálókarit a belső mellé.de az ilyen holmik nem koloncok,hanem extrák.hogy hogyha akarod,pl.egy házimozi vagy irodagépbe ne kelljen venned semmit.pl.amd fronton meg már az integrált memvezérlő miatt nem is nagyon tudnak mi más extrát a lapba tenni,még igyis nagyon baráti extrákkal a lap ára.ráadásul a chipsetekbe eleve belekerül pl.az integrált video és lan kontroller sokszor,vagy akár egyéb feature,ami alapvetően meghatározza a belőle épitett lap tulajdonságait,nem gyártanak belőle pl.butitottat azért,hogy ne legyen alaplapi vga...az meg hogy egy külső kari megy-e a lappal(vagy egyéb hardver)azt nem befolyásolja az integrált cucc...az ismertebb lapok az ismertebb karikkal eleve nem vesznek össze,csak van ugye szabvány,ami leirja,hogy is kell ezeket csinálni,hogy jó legyen.dzsunka kari,dzsunka lap meg annak való,aki nem figyel oda.de neked segithet a döntésben,ha a kiválasztott lapnak utánanézel itt/gyártó honlapján/google,beirva pl. egyszerre a kiválasztott lap és a kari tipusát...tuti kidobja,ha valaki használja együtt őket...

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1683) tom-neo


tom-neo
csendes tag

Kőssz a választ,de én még csak eggyelőre érdeklődőm, nincs meg még a pontos lap vagy videokari tipus hogy utánnanézhessek,ezért kérdezgettem erről a dologról.
űdv

(#1684) Alyens válasza BandiHUN (#1681) üzenetére


Alyens
aktív tag

Probáltam másik karival is 7300gt és x800xl , x800 van a kompatibilitási listán.
Nah de mindegy mert mostmár más probléám van. Elértem azt hogy mostmár az integráltatal sem megy a gép. Windows bootolás végén reboot.... :(
Mit b@sztam el???

http://shrimpland.hu

(#1685) mmdms válasza BandiHUN (#1674) üzenetére


mmdms
addikt

melegedéstől lehet ilyen hiba? :Y
a norszbridzsre tippölök kis nyuszi borda van rajta aztán tűzforró...ennyi

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1686) BandiHUN válasza Alyens (#1684) üzenetére


BandiHUN
veterán

nem lehet,hogy ráerőltetted a vga driverjét?...szedd le csökkentett módban... :F

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1687) BandiHUN válasza mmdms (#1685) üzenetére


BandiHUN
veterán

egy kis venti megmondja a frankót....aztán vegyél pl.zalman nb-hűtőt...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1688) Alyens válasza BandiHUN (#1686) üzenetére


Alyens
aktív tag

Hát másik táppal is azt csinálja,de drivert nem tettem fel. Valszeg meghalt az alaplap, bár csökkentett modban fut.

http://shrimpland.hu

(#1689) BandiHUN válasza Alyens (#1688) üzenetére


BandiHUN
veterán

szedd le az ÖSSZES vga drivert pl. driver cleanerrel,és próba úgy...ha elindul,kunyizz egy próbavga-t havertól,ha az se...és persze a karit is másik gépen.ha minden ok látszólag,akkor igy jártál...mehet a vga vissza a boltba kompatibilitásra hivatkozva.vagy ha rossz valami,az meg garba szerviz :K

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1690) skaya7695


skaya7695
csendes tag

Helló!Év vége felé szetetnék új VGA kártyát és alaplapot cserélni a gépemben.A processzor maradna,de meg szeretném húzni kicsit.A RAM-okat is meghagynám.VGA kártya terén 8800GT-re gondolok,elég jókat lehet róla olvasni.A nagy bajom az alaplap lenne,nem tudom mi lenne a jó választás.Kb.:30-at szánnek rá.Ha van ötletetek vagy tapasztalatotok légyszíves írjatok kössz!

MSI Neo-F P965/ Core 2 Duo E6300/ 7600GT/ 2GB PQI 800MHz/ WD250GBSATA

[ Szerkesztve ]

(#1691) kicsitomi88 válasza skaya7695 (#1690) üzenetére


kicsitomi88
őstag

P35-DS3 23k pl

90 87.5 87.8 87.5

(#1692) skaya7695 válasza kicsitomi88 (#1691) üzenetére


skaya7695
csendes tag

Ezeket elhagytam az előbb.
Kössz!

(#1693) Csabi710


Csabi710
csendes tag

Hali!
Még mindig küzdök a géppel. Létezhet olyan hogy az alaplap nem működik együtt egy bizonyos gyártmányú videokártyával? Bár a Gigabyte-nál BIOS-t frissítettek mert az ATI chipes kártyák instabilok voltak. de ennek 3 éve. Most nekem nem megy egy Ati chippes kártya(más gépben jó). Mit lehet tenni?
Thx.

[ Szerkesztve ]

http://www.horgaszni.eu

(#1694) Mkasensei


Mkasensei
csendes tag

Sziasztok lenne egy fontos kérdésem!
Van egy Asrock Alive-(Am2-es) VSATA alaplapom (integrált geforce 6100-el).
Namost a helyzet az, hogy van a gépembe egy 4400 X2 AMD 64-es prci meg 1 gb DDR2 ram, de videókártya még nincs(csak a jövőhét végén lesz rá pénzem:( )...
Nos mivel van rajta egy integrált kari is gondoltam akkor lehet, hogy azzal is menne, de valamiért az istennek se akar semmit behozni se(se az alaplap izéit)....
Nos az a kérdésem, hogy mennie kellene integrált vidkarival úgy hogy a PCI-E foglalatba nincs semmi,vagy oda mindenképp kell vennem vmit?

Ha mennie kellene akkor valyon mi lehet a baj?
Előre is kösz:)

L2 server denveloper....

(#1695) ttower


ttower
aktív tag

hello mindenki
egy Intel® Workstation Board S5000XVN alaplapon a játékokkal lenne valamilyen gond? chipset vagy egyéb problémák. a 16* PCI-E-be lehet vidkarit rakni?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1696) kali válasza Mkasensei (#1694) üzenetére


kali
legenda

az integrált videókarinak akkor is mennie kell, ha a pci-e fogalatod üres!
a bios beállításaiban engedélyezve van az alaplapi vga?

(#1697) kali válasza Mkasensei (#1694) üzenetére


kali
legenda

az alap (bios) leírása szerint ezeket tudod állítani;

Share Memory

This allows you to set share memory feature. The default value is [Auto].
Configuration options: [Auto], [16MB], [32MB], [64MB], [128MB], and [256MB].

Primary Graphics Adapter

This item will switch the PCI Bus scanning order while searching for video
card. It allows you to select the type of Primary VGA in case of multiple
video controllers. The default value of this feature is [PCI]. Configuration
options: [PCI], [Onboard] and [PCI Express].

(#1698) Mkasensei válasza kali (#1697) üzenetére


Mkasensei
csendes tag

Hát ez mind szép és jó, de se kép se hang nem jön be a biosig a kép, semmi az ég világon nem jön be......

L2 server denveloper....

(#1699) jety_00


jety_00
csendes tag

hali!

Van egy asus T3-p5g965-ös barebone gépem és az lenne a kérdéesm hogy bele fér e egy 8800GT??? Elvileg bele kéne de nem biztos, ha vkinek van ilyen gépe és 9inches kártyát használ benne az írjon pls, vagy vki tud bármit mondani?

Előre is köszi!

(#1700) attrax válasza Mkasensei (#1698) üzenetére


attrax
aktív tag

Bocsi de ez laphalálnak tűnik...Mi az hogy nem jön be a bios se??? Gondolom rst volt nem?
Mindig azzal kell kezdeni.Mem, proc helyén?MB led világít?

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.