Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Kicsirics77 válasza Symple The Best (#2350) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor próbáld a xp sp2 telepítő lemezzel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2352) tupacamaru válasza Symple The Best (#2350) üzenetére


tupacamaru
veterán

A BIOS-ban nem lehet a SATA vezérlőt natívra állítani? (Lehet hogy nem natív, csak most nem jut eszembe) Mert akkor nem kell külön drájver hozzá. Nekem nem laptopom van, de az alaplapomon a chipsetben van a SATA vezérlő és nem kell hozzá semmi. Lehet hogy hülyeség az egész, akkor SRY. :B :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2353) Symple The Best válasza tupacamaru (#2352) üzenetére


Symple The Best
tag

Nem lehet nagyon alap a bios. Arra gondoltam hogy most leszedem a létező összes Xp javítást beintegrálom N-lital az xp-be aztán az hátha ismerné de nem tutti! A legjobb az lenne ha lenne ilyen Sata floppym ami ismeri ezt a chipet és F6 után felismerné a driverét*-)!

(#2354) Symple The Best


Symple The Best
tag

Ahogy elnézem az Xp Frissítős dolog nem fog összejönni :( ! Mindenképp jólenne egy olyan ICH8m es driver amit fel lehet pakolni Floppyra aztán Windows instal F6 és másszon bele az XP-be vagy Nlittaé beletenném! AJJ!

(#2355) thumb


thumb
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik alaplap a jobb?

Abit FP-IN9 SLI Fatal1ty, nF650i SLi, LGA775

vagy

Gigabyte GA-M59SLI-S5

vagy

Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H

dánke dánke kíváncsiam várom ki mit mond

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#2356) Symple The Best


Symple The Best
tag

Leszedtem egy IBM ilyen Drivert még floppyt is tudtam csinálni,de azzal sem megy:( nem tudom mit lehetne:( Cigi szomorkodás kis fejtörés!

(#2357) Symple The Best


Symple The Best
tag

A Probléma megoldva! Nlite Tempfile lement bemásol! Hú de jó!

(#2358) Oti86


Oti86
tag

Valaki tudna segíteni?
Egy acorp 5via77 alaplappal lenne a probléma. Látszólag semmi gond, a bios működik, de amikor vindowst akarok telepíteni, akkor mindig leáll, és hibaüzenetet küld, vagy már a rendszerellenőrzésnél kidob, és kiírja, hogy GDI.exe error. Mi lehet a probléma? A bios lenne mégiscsak meghalva?

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#2359) vepe válasza Oti86 (#2358) üzenetére


vepe
senior tag

valószínűbb, hogy a vga-val lesz a gondod....cseréld ki és próbáld úgy telepíteni az xp-t...

(#2360) sikirifiki


sikirifiki
csendes tag

Szerintetek alaplap hiba e az, hogy néha beragad egy-egy billentyű? Illetve ki tud e ütni úgy az alaplapi ethernet úgy egy routert hogy másik gépről is teljesen elérhetetlenné válik? Néha órákig megy és csak aztán hal meg. Azóta csinálja ezt mióta új alaplap van az egyik gépben és ha alaplap hiba nem dobobnék ki feleslegesen pénzt új routerra. Az alaplap P5K SE, a router Linksys WRT54G.

(#2361) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hali
Szerintetek milyen proci alá érdemes alaplaplapot venni és ezen belül mien chipsettel érdemes venni hogy hosszú távra tervezek úgy h csak a procit akarom cserélni lapcsere nélkül?

(#2362) Ferrarer válasza Ferrarer (#2361) üzenetére


Ferrarer
tag

pl a P35-ös tudom h kezeli a Penrynt, de a P31-es és a 965-ös is?
Vagy az ati690-es kezeli a Phenomokat?
thx

(#2363) Pety válasza Ferrarer (#2361) üzenetére


Pety
senior tag

Te olyan kérdéseket teszel fel amire senki nem tudja a választ,hosszútávra semmit nem lehet ajánlani tudod ez a számítástechnika itt hetente jön 1-2 új dolog most hiába veszel legjobbat fél és hello itt a másik.nézz itt szét a PH-n nemrégen teszteltek P35 chipsetes lapokat illetve X-38 asokat a minap,a másik vonulatnak is vannak tesztjei olvasd végig őket és dönts belátásod szerint,neked mire kell és mennyire legyen frissíthető.[itt]a link,jó olvasást ;)

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2364) -royalflush-


-royalflush-
tag

sziasztok!
lenne egy kérdésem:az baj hogy az alaplapomon a CPUconektor 8pines...
és amit vettem tápegység azon meg csak négy pines csati van!!!
ez baj ugye??vagy elég csak a 4est bedugni???mert pont illeszkedik bele......de akkor is 8as
:(
a lap: Fatal1ty FP-IN9 SLI
a táp: COOLINK COOLCP5012P (500w)
valaki hozzáértő léci válaszoljon mert ha nem jo holnap kell visszavinnem!
a válaszokat előre is köszönöm
üdv

[ Szerkesztve ]

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2365) batmab


batmab
senior tag

Sziasztok!

abit ic7-g nem indul.ventik pörögnek,de se kép,se hang...

vmi hibakeresési lehetöség esetleg?? :R

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2366) Pety válasza -royalflush- (#2364) üzenetére


Pety
senior tag

Bele tudod dugni azt hiszem mennie kell a nélkül is,de azt az izét mindeképp cseréltesd ki még most ha lehet valami értelmesre mondjuk FSP-re.Persze ha csak jót akarsz magadnak és nem akarod elfüstölteni a géped a közeljövőben. :U

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2367) Pety válasza batmab (#2365) üzenetére


Pety
senior tag

"Hogy vagy?Jól!Na dehát bővebben?!Nem jól!"
Ez kb ilyen,tényleg kifejhetnéd bővebben. :K Cseréltél valamit?Az a gép ami az adataidnál van?Bios resettel próbálkoztál?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2368) -royalflush- válasza Pety (#2366) üzenetére


-royalflush-
tag

kérlek fejtsd ki kicsit bővebben mert nem értelek :(
mit cseréltessek ki?? :)

[ Szerkesztve ]

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2369) Ferrarer válasza Pety (#2363) üzenetére


Ferrarer
tag

Akkor inkább úgy kérdezem, mit érdemes félhosszútávra :D
Pl: melyik az a legolcsóbb alaplap ami kezeli a penrynt és amd-s vonalon ami kezeli a phenomot?

(#2370) attrax válasza Tomi84 (#2348) üzenetére


attrax
aktív tag

Tomi, a PWM az ugye impulzus szélesség moduláció (Pulse Width Modulation) amit kitöltési tényezővel jellemzünk és 0-100%-ban adnak meg.Ettől függ adott fan fordulatszáma.
Rendkívül jól,széles tartományokban lehet a fordulatszámot változtatni.De a tapasztalatom szerint a forgás nem nullától indul meg adott feszültségen hanem kb a teljes fordulatszám felétől.Az impulzusszélesség(kitöltési tényező)növelésével növekszik a fordulatszám ez egyértelmű.A servomotorok vezérlése hasonlóan működi de ott általában 3 fázisra osztják el a vezérlést tehát időben három négyszögjelet képzelj el egymás után ami még tökéletesebb vezérlést jelent.Gyakorlatilag az váltakozóáram.Olyan mintha 3 fázis sinust kapna de azért mégsem.A hagyományos 2-3 szálas fanokat sokkal nehezebb szabályozni.Ahol erőt kell kifejteni a fesz csökkentésekor ugye csökken a nyomaték is de a servóknál már alacsony fsz-nál is viszonylag konstans a nyomaték.Dehát erről sokat lehetne beszélni.
Csao

Unterschreiben

(#2371) sgergi válasza -royalflush- (#2368) üzenetére


sgergi
veterán

Mennie kell a 4 pinessel is, de a kolléga azt akarta kifejezni, hogy ezt a tápot gyorsan cseréltesd ki valami márkásra, pl FSP-re, vagy Chieftec-re, mert ez a táp lehet, hogy tönkre fogja tenni a géped.

[ Szerkesztve ]

(#2372) -royalflush- válasza sgergi (#2371) üzenetére


-royalflush-
tag

köszi !
elvileg ha nem jo holnap visszaviszem és már kinéztem ugyancsak egy500w os tápot ami egy chieftec,és ha minden jol megy levásárolhatom ennek az árát...kb 2k val drágább...
akkor azt mondjátok hogy elmegy a négyes csatival de ha tehetem cseréljem le a chieftec-re.
ugye?? :D

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2373) -royalflush- válasza sgergi (#2371) üzenetére


-royalflush-
tag

ha már itt vagyok megkérdezem ,hogy lehet nem is elég az 500wos táp,nemelég hogy
4 es csatis ,ráadásul xar is.........lehet hogy nagyobb táp kéne??
2db 7600GT van a gépbe,1db 120 as vinyo,egy dvd,E6750 C2D,és az említett alaplap...
elég az 500w? :R

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2374) sgergi válasza -royalflush- (#2373) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, mindenképpen cseréld le. Szerintem simán elég lesz a 500-as Chifi.

(#2375) -royalflush- válasza sgergi (#2374) üzenetére


-royalflush-
tag

köszi a gyors válaszokat,további szép napot :)

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2376) Pety válasza -royalflush- (#2373) üzenetére


Pety
senior tag

Sorry ha félreérthető voltam bár én értettem amit írtam :DDD
Na arra akartam kilyukadni,hogy azt a tápot ha van rá lehetőséged cseréltesd ki egy FSP márkájú tápegységre.(Chieftec sem rossz)500W elég lesz bőven valószínűleg.Esetleg nézz be a "milyen tápegységet?" topikba keresd Bundás kollegát keni-vágja ezt. :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2377) -royalflush- válasza Pety (#2376) üzenetére


-royalflush-
tag

thx :R

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#2378) Pety válasza Ferrarer (#2369) üzenetére


Pety
senior tag

Javaslom olvasd el a teszteteket.X-38 a jövő ez nem kérdés,a jelen a P35.Persze Intel vonalon AMD-ről most nem tudok nyilatkozni melyiket érdemes most azt hiszem az Nforce570 a nyerő(javítson ki valaki ha tévedek)Az újabbakat meg most nem vágom :B

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2379) Ferrarer válasza Ferrarer (#2369) üzenetére


Ferrarer
tag

UP #2363

(#2380) sgergi válasza Ferrarer (#2379) üzenetére


sgergi
veterán

Ha most akarsz venni, akkor valami p35-ös lap, kezelik a Phenomokat is. Az x38-as lapok még iszonyat drágák, de az a jövő. Szerintem a p35-tel járnál a legjobban, abba később vehetsz erősebb procit, ha játszani akarsz, akkor úgyis inkább a videókártya számít. (Bár a p35-ön pci-e 1-es van, x38-on pcie 2.0)

(#2381) Ferrarer válasza sgergi (#2380) üzenetére


Ferrarer
tag

És a P31-es chipset az mien?
Mivel tud kevesebbet mint a P35?
Ez is kezeli a Penrynt?

(#2382) CL Smooth


CL Smooth
tag

Sziasztok! Sli-s alaplapot szertnék venni! Core2duo E6750 es procim van, ahhoz kéne illetve 2db 8800gt megy majd bele, vagy lehet 2db 8800gtx. Milyet vegyek, ami tényleg jó?

[ Szerkesztve ]

(#2383) Rush888


Rush888
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis helpet! Van nekem egy is7-e2 lapom és most cseréltem ki benne a 2.4-es Northwood procit egy 3.0Ghz-es Prescottra:) A csere után viszont azt írja ki, hogy nem működik megfelelően a proc vagy ki lett cserélve(persze angolul) és ahhoz hogy tovább lépjen mindig F1-et kell nyomnom.

mi lehet a problem? megoldás?

:R :R :R

(#2384) csoki


csoki
senior tag

Hali!

egy gyors kérdés:
Kobian KOB 694x TFSX <--- ez az alaplap felismeri a 160 gb-os winyókat alapból (win xp sp2 van a gépen) vagy kell bios frissítés?
olyat láttam neten hogy valaki 120gb-os winyóval használja (bár azt nem tudom h biost frissített-e)

köszi előre is a választ!

üdv: CSoki

(#2385) CL Smooth válasza Rush888 (#2383) üzenetére


CL Smooth
tag

Talán nem jók neki a default fsb értékek, lehet át kell állítani, vagy lehet bios frissítést igényel ehhez a procihoz! Hirtelen erre gondolok, de persze lehet hogy hülyeséget mondtam!

(#2386) Tibbah válasza CL Smooth (#2385) üzenetére


Tibbah
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, melyiket ajánljátok egy Q6600 tuningjához:
Asus P5KC vagy Asus P5K-E? Van-e komolyabb különbség a kettő között? ( A P5K WiFi-je nekem nem szempont azt nem fogom használni.) Nem tudom melyiket válasszam.

[ Szerkesztve ]

(#2387) CL Smooth válasza Tibbah (#2386) üzenetére


CL Smooth
tag

Szerintem inkább gigabyte lapot vegyél p35-ös! pl: p35c-ds3r. A két asus lap között lényegi különbség nincs mindkettő p35-ös chipset , a p5k-e az wifit is tartalmaz és raid vezérlőt. Ezt leszámítva ugyan az a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#2388) batmab válasza Pety (#2367) üzenetére


batmab
senior tag

a lap ugy jött postán,csak kiváncsi voltam,van-e vmi lehetöség hibaszürésre itthon...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2389) Szergei


Szergei
tag

Üdvözlet mindenkinek!

A következő problémát tapasztalom a gépemnél: közvetlenül bekapcsolás után két vörös led villan fel a videókártya NYÁK-ján, a külső, PCIe-es tápcsatlakozója fölött. A rendszer betöltődik, a játékok sem fagynak (a 3DMark sem), látszólag semmi baj nem lenne, néha viszont hibásnak mutatja a Windows valamelyik PCI-os bővítőkártyát (kettő van, egy WLAN és egy hangkártya), ilyenkor meg kell cserélnem a kettőt, hogy újra működjön. A másik "érdekesség", hogy a BIOS-ban a +3.3V-os ágnál 3.2323V-ot mutat, ami korábban legalább 3.26V volt. Az összes többi fesz. érték változatlan, szerintem normálisnak mondható, +5V: 5.04V, +12V: 12.14V (ez utóbbi teljes terhelés -játék- alatt 11.93V az Everest szerint).
Ha az összes PCI-slotot üresen hagyom, akkor is felvillan a VGA-n a két vörös led minden egyes bekapcsoláskor. Szerintem valamelyik hardware kezd hibásan működni, az első tippem az alaplap, a második a tápegység lenne. Nem tudom, hogyan tudnám kideríteni anélkül, hogy fölöslegesen visszavinnék bármit is (garancia még szinte minden alkatrészre van). Előre is köszönök minden hozzászólást!

//ASUS P5B-E Rev 1.01G, C2D E6600 2.4 GHz + Zalman 9700 LED, 2 GB RAM, ATI X1950 XTX 648/999 MHz, WD Raptor 150 GB, ASUS DRW-1814BLT, X-Fi XtremeMusic, NETGEAR WG311v3, Enermax Liberty 500W, Tt Shark ház//

(#2390) CL Smooth válasza Szergei (#2389) üzenetére


CL Smooth
tag

Muszály pedig kipróbálni másik alkatrészekkel is, hogy egyértelműen kiderüljön mi okozza a problémát! Valószínű az alaplap lesz a gond így elsőre azt mondanám! A tápod nem valószínű hogy problémás, mivel egy enermax, ha jól látom az aláírásodban. Azok pedig nagyon ritkán szoktak elromlani! Szerintem szerzezz egy kölcsön alaplapot és próbáld ki vele a rendszert, persze előtte azért a biztonság kedvéért nem árt a tápot leellenőrizni egy táp teszterrel, de én nem hinném hogy azzal gond van!

(#2391) CL Smooth válasza CL Smooth (#2390) üzenetére


CL Smooth
tag

Még esetleg egy ramtesztet is csinálhatsz. A hibás ramok is tudnak érdekes dolgokat művelni a rendszerrel.

(#2392) sgergi válasza Ferrarer (#2381) üzenetére


sgergi
veterán

Nem tudom, hogy kezeli-e a Penrynt, Némileg butább, mint a p35, kevesebb csati, kisebb tuning, kevesebb kiegészítő, de viszont olcsó, és megbízható. Olcsóbb gépek alapjának tökéletes.

(#2393) CsAbU


CsAbU
tag

Nna ide is ;-)

Lusta disznó vagyok és nem böngészem végig ezt a néhány ezer hozzászólést... Tudja vki hogy mi a különbség az Gigabyte GA-P35-S3L és a GA-P35-DS3L között? Azon kívül, hogy előbbi kb. 5 rugóval drágább... :-( Gyártó lapján az összehasonlító táblázat ugyanaz, kiegészítőknél ugyanazok szerepelnek...

[ Szerkesztve ]

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#2394) Gaabe


Gaabe
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy amikor a gépet bekapcsolom elindul először a videokari teszt, ok, majd indul az eszközök tesztje, memória ok, és utána vagy felismeri a dvdt meg a hddt vagy nem. párszor újraindítom aztán felismer mindent és megy jól. már szórakoztat egy ideje, gondoltam leírom hátha tud valaki erre megoldást. LGA775 ös alaplap, dualcore processzorral.

(#2395) batmab válasza Gaabe (#2394) üzenetére


batmab
senior tag

kábelek,csatlakozok megmozgat...elsö körben... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2396) Gaabe válasza batmab (#2395) üzenetére


Gaabe
tag

az megvolt...
biost nem merek frissíteni, nem csináltam még nem tudom hogyan csináljam.
meg egyáltalán javít e valamit

(#2397) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A Gigabyte G31MX-S2 az aránylag egy elfogadható minőségű alaplap? Ez tudja már az 1333 fsb-t igaz?

(#2398) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a különbség az ASUS P5K Premium/WiFi-AP alaplap és a P5K Deluxe/WiFi-AP alaplap között?

A gyártó honlapján nem vettem észre semmit, ha csak az nem, hogy a Premium biosa egyből támogatja a 45 nm-es C2D-ket, és nem kell frissíteni...

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv!

(#2399) batmab válasza sulep (#2397) üzenetére


batmab
senior tag

leirás itt.. :R

a válasz igen :K

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2400) batmab válasza Gaabe (#2396) üzenetére


batmab
senior tag

milyen lapod van?az asusokon elég egyszerü frissiteni,van hozzá külön progi...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.