Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) tibcsi0407 válasza poffsoft (#1150) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valami overclocking failed,vagy ilyesmi.Nem tudom pontosan,mert most nem vagyok a gépnél.Azt írja,hogy lépjek be a biosba és állítsam vissza.Ezt csinálja akkor is,ha csak 1Mhz-et húzok az fsb-n.Nem tudom mi lehet a baj.A bios a legfrissebb rajta.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1152) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Config:
Alaplap: Asus P5K SE P35 DDR2 PCX SATA2 23 400 Ft
Processzor: Intel Core 2 Duo 2600/1333 s775 4MB E6750 DOBOZOS 41 850 Ft
VGA: Ati x2950 / 8800GT 50 000 Ft
Ram: RAM DDR2 2*1024MB 800MHz A-DATA Dual Channel KIT 11 730 Ft
HDD: Western Digital 320 GB. 7200 rpm SATA2-300 16MB 17 190 Ft
DVD: DVD-ÍRÓ NEC 7173 (18X) LabelFlash IDE OEM Fekete 6 310 Ft
Táp: ATX Táp 500W Chieftec 12cm ventilátor 14 470 Ft

Ehhez valakinek vélemény?

Hogyan fog muzsikálni ez a lapocska a proci alatt?
Egyéb ötlet?

(= Zala =)

(#1153) Kicsirics77 válasza Zalaymate (#1152) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lapnak talán a giga p35-öse tuning szempontjából jobb lenne amúgy hasítani fog mint a szél

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1154) Zalaymate válasza Kicsirics77 (#1153) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Helyes! :)

Milyen lenne ezzel a lappal?

Asus P5K P35 DDR2 2*PCX SATA2

Ezt ajánlották még!

Amúgy tuning nem lesz! Semmi! Meet ehhez sajna nem értek és elfüstöltetni meg nem szeretném!

(= Zala =)

(#1155) Kicsirics77 válasza Zalaymate (#1154) üzenetére


Kicsirics77
veterán

asus nem a legmegbízhatóbb mostanában sok kerül vissza gariba
szvsz a giga jobb és megbízhatóbb és stabilabb de neked kell mérlegelni a 2 lap szolgáltatása között

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1156) BPFeri válasza Zalaymate (#1154) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Hallgass Kicsirics77 :R -re alaplap ügyben ! Jobban jársz ! :C

Üdv, F.

[ Szerkesztve ]

....

(#1157) Telefunen válasza Zalaymate (#1154) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha nem lesz tuning akár a P5K-SE is megfelelhet, de szvsz. egy C2D-ót bűn nem tuningolni.

(#1158) Kicsirics77 válasza BPFeri (#1156) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na igen szvsz c2d alá giga lap dukál :DDD :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1159) Telefunen válasza Kicsirics77 (#1158) üzenetére


Telefunen
őstag

Az "Intel vagy AMD" kifejtette hogy kell neki Firewire, szóval a Giga kilőve :(

(#1160) Kicsirics77 válasza Telefunen (#1159) üzenetére


Kicsirics77
veterán

giga lap firewire-vel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1161) Colmath


Colmath
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.
Fejleszteni szeretném a gépemet, ezen belül egy új alaplapot is szeretnék venni (meg még egy pár dolgot :)), és ebben szeretném kikérni a tanácsotokat.
SLI-ben gondolkodom, és a videokártyám nagy valószínűséggel egy Gigabyte 8600 GT, vagy GTS lesz. Processzornál pedig egy Core 2 Duo processzorban gondolkodom. Milyen alaplapot tudnátok nekem ajánlani?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#1162) Balage1979


Balage1979
csendes tag

Hello.

Igazából teljes config lenne kérdés, de nem találtam ilyen topicot ezért inkább itt kérdezem meg.

Mit szóltok ehhez? Ezek helyett mást esetleg?

Gigab P35 DS3L
Intel C2D E6550
Corsair 2x1giga 800MHz XMS2 KIT vagy GEIL ULTRA 2x1giga 800MHz KIT (fogalmam sincs melyik lenne jobb)
Saphire x1950 Pro
Chieftech 450W táp

Milyen FSB-re érdemes állítani ezt a konfigot?

(#1163) kicsitomi88 válasza Balage1979 (#1162) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Milyen gépet vegyek

90 87.5 87.8 87.5

(#1164) Balage1979 válasza kicsitomi88 (#1163) üzenetére


Balage1979
csendes tag

Kösz, akkor oda írok

(#1165) Max3l válasza poffsoft (#1150) üzenetére


Max3l
tag

Érdekes... Szerintem az alaplap biztos hogy defektes lett mivel füstölt.
Azt mondták hogy minden túlélte (2 számgépszerelő) nagy valószínűséggel, max a proci szált el, de ez is ritka.

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#1166) VW


VW
aktív tag

sziasztok
tudnátok ajánlani intel 775,c2d alá 2 IDE vezérlővel rendelkező ,megbízható alaplapot,max. 20-25k-ig. (Abit,Gigabyte,Asus)
köszi

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#1167) Max3l


Max3l
tag

Hmm. Felhívtam s szervízt kipróbálták a lapott és műkődött náluk.

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#1168) bélanea


bélanea
csendes tag

hello mindenki

Segítségre lenne szükségem, most raktam össze a gépem es nem indul el az xp telepítő.
P5k alaplap, seagate vinyó és egy oőtiarc dvd rw van benne. Az utóbbi ide kábellel, a vinyó meg satás.Biosban mit kellene beállítanom? Nem bootol xp cdről.

köszi és bocsesz ha ez evidens lenne.... :))

(#1169) Telefunen válasza Kicsirics77 (#1160) üzenetére


Telefunen
őstag

Ezt meg is írtam a nevezett topikban, hogy DS4-től már van firewire, de ammeg drágácska,

(#1170) Hoffer válasza bélanea (#1168) üzenetére


Hoffer
őstag

BIOS-ban állítsd be hogy boot-oljon a dvd meghajtóról akkor menni fog!!

(#1171) bélanea válasza Hoffer (#1170) üzenetére


bélanea
csendes tag

BIOSBan a boot oszlopban kijelöltem elsődlegesnek a dvd-t, semmi...
Az számít, hogy slaven van a dvd?

(#1172) kali válasza bélanea (#1171) üzenetére


kali
legenda

ha a kábel slave bekötésének megfelelően áll a jumper az optikain is szintén slave állásban, akko nem számít...
ha a quick boot engedélyezve van a bios azonos beállításában, akkor a megfelelő F* (alul kiírja induláskor a boot képernyőn) billentyűvel egy indítás idejére kiválaszthatod, hogy miről induljon a rendszer, nem szükséges mindig a bios beállításaiban matatni...
a telepítő tutira jó és boot-képes?

(#1173) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Azt írja,hogy vigyázat,az overclocking nem sikerült és a beállítások visszaálltak gyárira.Nem akarok én olyan nagy tuningot,de mondjuk 2600Mhz jó lenne...CSak egyáltalán nem enged semmit.A c&q kikapcsoltam,a ramot visszavettem,a spread spectrumokat kikapcsoltam,a ht-t nem tudom konkrétan hol kell visszavenni,szerintem nem lehet.Van valami sb804 to ck nem tudommi vagy ilyesmi azt visszavettem 600-ra,de semmi.Segítsetek légyszi.Senkinek nincs ilyen lapja????

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1174) Max3l


Max3l
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

2 hete "új" gép összeszerelésekor a proci coolernek a alulrol a lefogatoja érintkezett az alaplap forasztásával, a proci alatt mivel átlukasztotta a forasztás a lefogato alján levő papírt. a lap el is színeződőtt alulrol kicsit megégett, és még egy pici füstöt is tolt ám ma tudatták a szervízből velem hogy az alaplap működik nincs gond vele.
1. Mekkora eséllyel okozhatta ez a vga kari halálát?
2. Ha nem a vga kari ment el akkor mi lehetett? (processzorra gyanakszok)
3. Lehet olyan hogy több minden elszállt? Ha igen mik?

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv.: Max3l

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#1175) bélanea válasza kali (#1172) üzenetére


bélanea
csendes tag

A telepítő jó megnéztem másik gépen, ha bekapcsolom a gépet, egyet sipool.

(#1176) kali válasza bélanea (#1175) üzenetére


kali
legenda

normál esetben az egyet sípol a minden ok jele!
a boot képernyőjén alul kiírja, hogy melyik F* billentyű hozza elő a quick boot ablakot :F ha a biosban engedélyezve van a quick boot, azzal próbáltad indítani :F

[ Szerkesztve ]

(#1177) poffsoft válasza Max3l (#1174) üzenetére


poffsoft
addikt

tegnap éjjel is megkérdezted már...
de te tudod..
1.) 50% (vagy igen, vagy nem)
2.) Akár, de bármi más is lehet(memo,táp)
3.)Igen, minden ami a rövidzár pillanatában elektronyos kontaktban volt az alaplapoddal (szerintem olyan alkatrészed nincs, ami nem volt) :W

[ Szerkesztve ]

(#1178) poffsoft válasza bélanea (#1175) üzenetére


poffsoft
addikt

mmint butul a dvd másik gépen?
ha más nincs , próbálkozhatsz primarya kötni, de azér' egy mai biosnál az gáz, ha slave-ként nem butul az odd...

[ Szerkesztve ]

(#1179) Max3l válasza poffsoft (#1178) üzenetére


Max3l
tag

Igen csak eddig biztos voltam benne hogy az alaplap halt meg egy jó kis füstölés után, de tévedtem :(((

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#1180) mhif


mhif
senior tag

Sziasztok,

lenne 1 kérdésem, hátha tud vki segíteni. Adva van egy Abit IC7 lap, amivel olyan "probléma" lenne, hogy a biosban nem jelzi ki a CPU hőmérsékletét. Tudtommal és tapasztalataim szerint ami IC7-tel találkoztam eddig, ott mindegyiknél volt CPU hőfok kijelzés. A northbridge és a power hőmérsékelteket rendesen kijelzi, viszont a CPU értékeiről egyáltalán nincs írva semmi. Ez visszavezethető arra, hogy egyszerűen nincs CPU dióda, vagy az tönkre ment? Illetve ha nincs/törnkre ment, az hogyan "bizonyítható" be?
Legutsó bios van rajta, everestben is hiányzik a hőfok kijelzés, vmi hőfigyelő szoftvernél pedig 150°/-150°-os butaságokat ír ki...

(#1181) lúúúzer


lúúúzer
tag

Sziasztok!
Új gépet kéne vennem, ezt néztem ki:ASUS P5K-E lappal 6750-es C2D.
A kérdésem: ez a lap jól ki tudja szolgálni (közepes tuninggal) ezt a procit, jó választás-e?
Vagy inkább Giga lap lenne jobb? Tudtok pontos típust? Max. 35-40K!

(#1182) Muton


Muton
addikt

Hi!

Az mitől lehet, ha egy alaplap az újraindítás helyett kikapcsol, majd 0,5 sec után visszakapcsol? Eddig ilyet nem produkált. De nem csak win alól, hanem BIOSból történő reboot során is ezt csinálja.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1183) droti25


droti25
őstag

Hi all!!

Egy intel E6750-es procihoz melyik alaplapot válasszam szerintetek?
1.GIGABYTE GA-P35C-DS3R
2.ASUS P5K

Előre is kösz!

(#1184) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Hi!

Valaki Tud nekem segíteni hogy ha 1 alaplapon van 20tűs táp csati hely meg 4 tűs is
Mi van akkor ha csak a 20tűset dugom be?
Úgy is működni fog rendesen a gép?

D°°ci

(#1185) Dagaddt válasza droti25 (#1183) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Én ASUS ra szavazok!

D°°ci

(#1186) Dagaddt válasza mhif (#1180) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Mi lenne ha megnéznéd?

D°°ci

(#1187) mhif válasza Dagaddt (#1186) üzenetére


mhif
senior tag

És az IC7-esen hogyan néz ki a dióda szerinted? Mert én nem tudom...

(#1188) mhif válasza Dagaddt (#1184) üzenetére


mhif
senior tag

Milyen chipsetes alaplap, vagy mi a típusa?

(#1189) skoos


skoos
őstag

Egy alaplap, amin nincs COM port, tökéletesen pótolható COM kártyával? Ugyanolyan gyors az is, ugyan olyan képességekkel, csak PCI csatlakozással?

(#1190) Qru válasza droti25 (#1183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gigabyte-okkal kevesebb gond van. Asus nem mindegyik rammal működik stabilan együtt pl...

#nincsbennetarcsi

(#1191) zsolti1990


zsolti1990
csendes tag

MSI K9N Platinum SLI az jó egyáltalán játékra?Mert most hallom,hogy SLI-s graf kártya nem jó játékra HOPPÁ

(#1192) droti25


droti25
őstag

És a gigabyte-osok közül melyiket érdemes?
GIGABYTE - GA-P35C-DS3R
GIGABYTE GA-P35-DS3
GIGABYTE GA-P35-DS3R

[ Szerkesztve ]

(#1193) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Sziasztok!

Van egy ABIT KT7A alaplapom 1100 Duron procival PC100 SDRAMmal,
Savage4 16MB AGP videokártyával, stb.

A következő a hibajelenség: power benyom, gép "indul", se kép se hang (értsd.: nem sípol, fekete képernyő látható), ezt kb. ~15x megismételem (közben RAM csere, alkatrész ki-be stb.). 1x elindult (128MB PC100 SDvel). Nem mozgatva alkatrészeket, újraindítottam gépet. Nem idnult köv. ~10 próbálkozásra.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget! :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1194) BPFeri válasza droti25 (#1192) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Ha hosszabb távra tervezel akkor a C -t ( GA-P35C-DS3R ) azza Combo -t hiszen az már DDR3 -as RAMokat is támogat.. egyébként minimális a különbség a lapok között !
Mindegyik pírma alap egy gyors, erős, stabil konfighoz !!!

Üdv, F.

....

(#1195) #96302336 válasza RoyalFlush (#1193) üzenetére


#96302336
törölt tag

A másik topikban válaszoltam ;)

(#1196) #96302336 válasza RoyalFlush (#1193) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akkor folytassuk itt.

Ha pl. a kondik kiszáradtak a lapon, akkor drasztikusan lecsökkken a tápellátás stabilitása, és még "zaj" is kerülhet a rendszerbe, ami akadályozza az információáramlást. Így nem, vagy csak nagyon nehezen indul a lap.

De, mielött kimondjuk a végső áment érdemes miden komponenst külön tesztelni. VGA-t CPU-t.

(#1198) RoyalFlush válasza #96302336 (#1196) üzenetére


RoyalFlush
őstag

CPUt sajnos nincs lehetőségem tesztelni, de akitől kaptam állítása szerint nála tökéletesen működött. Holnap belepróbálok egy MX440et Savage4 helyett.
A RAMok kis csere-bere után másik lapban (socket 370) működtek.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1199) bnss


bnss
veterán

Üdv.

Ha megmondaná valaki, hogy az egy hosszú és az egy rövid sípolás milyen hibaüzenetet takar, azt megkösznném. A hiba előzménye: egy szinte pillanatnyi áramszünet után elindult még a gép, de a win már csak 640×480@16 színen volt hajlandó megszólalni, egy hibaüzenet is fogadott, hogy "nem megfelelő a videokártya..." végére nem emlékszem. Azóta már csak a fennt említett sípolás fogad. Sajnos nem egy mai darab a konfig, a ludasnak vélt VGA AGP-s, nincs csere alkatrész jelenleg itthon, nem tudom kipróbálni, hogy valóban a vga lenne-e a gyenge láncszem. Köszönöm előre is segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1200) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy elég nagy problémám. Az alaplapom ASUS P5B Deluxe. Megpróbáltam Pista alatt biost frissiteni az asus update tool-lal, de mentkozbe meghalt. Ezek utan elkovettem azt a hibat, hogy ujrainditottam a gepet, es innentol kezdve se kep se hang. Ventik felporognek, de ennyi. Memokat kiszedtem, nincs sipolas, c-mos reset megvolt, semmi. Valakinek esetleg valami otlete?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.