Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) 7Heads Drago válasza RockHaRD (#1830) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt a kollégát azért érdemes lenne megkeresned.
Régebben nekem ő segitet egy rossz bios chipnél.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1852) 7Heads Drago válasza NwL (#1841) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nforce chipes lapot keres.
Azokban van sli-s és socket 775 is egyszere.
Az más kérdés hogy az intel saját chipes lapja általában jóban muzsikálnak.
Persze lehet hogy vannak kivételek.
Annak idején mikor bejött a PCI Expressz engem is beoltottak az SLI és CF -es lapokkal. De most már nem érdekel. Mire eljutnál addig hogy 2 db kártya legyen a gépben már régen van ujjabb kari ami ugyanazt tudja csak kevesebbet zabál és nem füti fel a szobát.
Nem is beszélve arról ha egyszer bőviteni akarsz akkor 1 karit is elég nehéz eladni, nemhogy 2db-ot.
Nem akarok senkit lebeszélni, csak én ezt gondolom.
Ha ragaszkodsz az sli-hez : [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1853) 7Heads Drago válasza tarti19 (#1842) üzenetére


7Heads Drago
veterán

eatx az jobbadára csak a tápokra vonatkozik. Az ujabb csatik miatt volt rá szükség. (proci és vga)
Házból ha atx-et veszel akkor a mai lapok mind bele fognak menni.
Inkább arra kell figyelni hogy milyen a szelőzésae a háznak, és milyen vkarit veszel, mert ha túl jót veszel akkor az hosszu lesz és nem fog elférni a házban.
Én inkább a 12-es ventivel rendelkező házakat javaslom, mert azok kisebb hang mellet is több levegőt mozgatnak, és általában szelősebbek is a házak.
Elég nagy baja lehet a ramodnak ha zümmög......,Még jó hogy nem ketyeg. :C

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1854) 7Heads Drago válasza #54630400 (#1845) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem tudom milyen VGA-t használsz?
Az biztos hogy ez nem gyári adat.
Akkor nem lapként árulnák hanem merülő forralóként... :D
Tehetnél rá mondjuk valamit a következőkből: Zalman ZM-NBF47, ZM-NB32J, ZM-NB32K, ZM-NB47J, vagy [link].
A manulban a bios beállitásoknál (honlapon) van fennt kép, s aszerint a bios is kiirja a chipset hőfokot. Ott 31 fokos.
Nincs véletlen plussz fesz. beállitva?
A bordára ne rakj ventit. Inkább a házba kell tenni egy légkavarót esetleg, de ennyit nem tud rajta hüteni. (40-50 fokot)
Itt valami más baj lehet....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1855) Jockey007


Jockey007
aktív tag

sziasztok vettem egy gigabyte ga-p31-ds3l alaplapot

mindent össze raktam xp vent stb...

erre hangnál azt írja az eszköz nem indítható hiba :kód 10

IRQ kiosztást is variáltam meg minden szart de most már a driver telepítésnél is azt írja hogy a meghajtó program nem telepíthető

apropó BIOS-t is frissítettem

valaki segítsen gyorsan mert délután 5óta szenvedek

GIGABYTE team

(#1858) 7Heads Drago válasza Jockey007 (#1855) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Gyári cd-t is kaptál vele?
Nekem volt olyan lapom amire elöször mindig fel kellet rakni a cd-ről a hang drivert, majd utána frissithetem a legujabbra. És hiába raktam föl bármilyen másik drivert elöször.
Először csinálj egy bios resit: kihuzott géppel és elem kivéve 30 másodpercre.
(Ezt egy bios chipet biró PH-s kolléga mondta nekem) És csak utána probálj drivert felrakni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1859) 7Heads Drago válasza #54630400 (#1856) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig a Manual irja: [link] a 40-edik oldalon nézd.
Valószinü hogy a vkari pont a chipre fúj meleget. Normál esetben max 5 fokot mehetne fentebb.
Neked még az lenne a legjobb ha vennél egy jó vkari hütőtt.
Mondjuk egy zalman vf700-at, vf 900-at.
Az MCP az a lapon lévő chipset.
Ami mindent egymaga csinál.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1861) Jockey007 válasza 7Heads Drago (#1859) üzenetére


Jockey007
aktív tag

az a baj ,hogy ezeken már rég túl vagyok

és még mindig semmi :O :O

GIGABYTE team

(#1863) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Van egy Codegen 400W-os tápom aminek 10 (20) tűs a táp csatija,és a lap amire kötni szeretném az 12 (24) tűs,erre a lapra akkor nem tudom rákötni ezt a tápot?! Mert 12(24) / 10(20) as átalakítóm van,de ezzel ugye nem megyek semmire...

(#1864) sgergi válasza Tom5 (#1863) üzenetére


sgergi
veterán

A 20 as csatlakozót rá tudod dugni a 24-esre átalakító nélkül is, 97%, hogy menni fog vele, ha nem akkor veszel átalakítót. CSak egy féle képpen fogod tudni rádugni, úgyhogy nincs para.

(#1865) Tom5 válasza sgergi (#1864) üzenetére


Tom5
addikt

hmmm...ez nem teheti tönkre a lapot?!Melyik irányba maradjon szabadon a maradék 4 lyuk?!Még nincs nálam a lap nem tudom kipróbálni...az a maradék 4 csati az mi célt szolgál?! :B

(#1866) NwL válasza 7Heads Drago (#1852) üzenetére


NwL
tag

Köszi a segítséget mindenkinek!

Hát úgy tűnik maradok a P5K-nál, és lemondok az SLI-ről :(
A P5N32-E SLI egy kicsit húzós árban...

(#1867) sgergi válasza Tom5 (#1865) üzenetére


sgergi
veterán

Nem teheti tönkre a lapot, én is így használom. Plusz kakaót ad a lapnak, ha nagyon muszáj a lapnak, akkor nem fog elindulni. Csak 1 féle képpen lehet rádugni, mert úgy van kialakítva.

(#1868) Andrewhouse válasza Tom5 (#1865) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

A lényeg ahogy is a lapod is mutatja, be tettél képet, JOBB oldalon maradjon a 4 lyuk..........

Tehát így nálam így van tuti jó.....
[link]

De a mostani alaplapok amnuljába is benne van hogy compatiblisek, mondjuk kép alapján nem szokott lenni, de az alaplapon is rá van fetsve hogy hogy kell rádugni a csatinál mettől meddig........

ÜDV

(#1869) vedini


vedini
őstag

sziasztok
légyszi segítsetek!!!

érdekes anomáliára bukkantam

van egy dfi ultra-d alaplapom, és gyönyörűen megy benne a 3800x2-tőm
vettem, egy 3700+ san diegót, meg egy 4200x2-tőt és egyik se megy a lapba, beteteszem őket és power gombra se kép se hang, mihent kiveszem a procikat, egyből indul a lap
a 2 proci hibátlanul megy asus lapban
a 4200+-osat meg szeretném tartani, jó lenne életre bírni az alaplapomba

amit próbáltam már:
- legutolsó 3 bios
- cmos clear, táppal, lehúzott táppal
- elem helyére 2ft-os + cmos clear táp nélkül

ha tudtok vmi magyarázatot szóljatok légyszi, remélem nem kell lapot gariztatni, mert most nem sok időm van rá
köszi:
vedini :R

workworkwork...

(#1870) Tom5


Tom5
addikt

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)

(#1871) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Van egy Abit NF7-S alaplapom. Azt szeretném megtudni, hogyan lehet kikapcsolni a memóriák dual channel módját, mert nem találom sehol a leírásban és a biosban se. Két 512 megás memória van benne, de az egyik 2100-as, a másik 3200-as és azt olvastam, hogy néha lefagyhat a gép emiatt. Nálam videókonvertálásnál szokott lefagyni, szeretném a dual mód nélkül is kipróbálni. Köszi előre is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1872) Tom5 válasza nyikszi (#1871) üzenetére


Tom5
addikt

Rakd át másik slotba a memóriákat , és akkor nem lesz dual channel,kikapcsolni,tudomásom szerint,nem lehet...

(#1873) nyikszi válasza Tom5 (#1872) üzenetére


nyikszi
őstag

Az nem megoldás, mert most se egymás mellett vannak :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1874) Tom5 válasza nyikszi (#1873) üzenetére


Tom5
addikt

Épp ezért mennek dualban...általában két egyforma színű slot-ban van dual channel (ami nem egymás mellett van),tedd egymás mellé a ramokat és akkor single channel lesz...
Alaplap könyvében benne van,hogy mely slotban működnek dual channelben és mely slotban single-ként a ramok...(esetedben a két közelebbiben szerintem single channel lesz)

[ Szerkesztve ]

(#1875) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Van egy alaplapom és a következő gondal állok szemben:

A power pontokat összezárva nem kapcsol be, de ha a pled - és a pwrbtn# pontokat kötöm össze, akkor addig pörög a proci venti, míg összezárva tartom őket.

Tudom ez még nagyon kevés info, de vajon menthető a deszka?

(#1876) kali válasza Tom5 (#1874) üzenetére


kali
legenda

azért vannak olyan alaplapok - az enyém is ilyen -, ahol közvetlenül egymás mellett van a két - két azonos színű foglalat!
ha nem négy, hanem két modul lenne a gépemben, még bosszantana is a dolog, mert a - dual channel működés miatt - két közvetlenül egymás mellé tett modul között azért gyengébb a szellőzés, mint amikor távolabb van egymástól a két lapka...

[ Szerkesztve ]

(#1877) nyikszi válasza Tom5 (#1874) üzenetére


nyikszi
őstag

OK, kipróbálom. Köszi. Bár a leírásban semmi utalást nem látok :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1878) Tom5 válasza nyikszi (#1877) üzenetére


Tom5
addikt

Nálam Socket-A-nál MSI lapban így volt...

(#1879) kerepesipeti


kerepesipeti
csendes tag

Hi all!
Adott egy noname USB-s Memory Stick olvasó. A probléma a következő: Rádugtam USBre kiírta az xp hogy új hardver, kijön a varázsló. Telepítettem CD ről, bemásolta, kiírta hogy az új hardver telepítve, használatra kész! Viszont a sajátgépben nem látom (van benne kártya) ! Ha behúzom és visszadugom már semmit nem reagál! Mi lehet a baj? Köszi :R

dsd

(#1880) kali válasza kerepesipeti (#1879) üzenetére


kali
legenda

mi az első üres meghajtó betűjele, amit kioszthatna neki az oprendszer?
ha akkor újraindítod a rendszert, amikor rajta van az olvasó?

(#1881) kerepesipeti válasza kali (#1880) üzenetére


kerepesipeti
csendes tag

Szerintem egyszerűbb ha küldök egy képet, ez a sajátgép: [link]

dsd

(#1882) wijnaldum


wijnaldum
csendes tag

Elhatároztam, hogy felújítom a gépemet, és szeretném kikérni a véleményeteket!
Alaplap: MSI K9N SLI Platinum
Videókártya: GAINWARD PCI-E NV 8800GT 512MB DDR3
Processzor: AMD Athlon64 X2 6000+ Dual Core AM2 dobozos
Memóriák: A-Data 2x2GB 800 Mhz DDR2

Tápot nem írtam bele, mert van egy Chieftec 450W-os, és az még szerintem jó!

Kérek minden szakértő válaszát

[ Szerkesztve ]

(#1883) djtrial


djtrial
tag

http://ipon.hu/?product_id=18447
ezzel a alaplappal mennyire tudom húzni biztosnságosan a c2d e2140-t?voltemelés nélkül

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#1884) kerepesipeti válasza wijnaldum (#1882) üzenetére


kerepesipeti
csendes tag

Hi!
Biztos itt is sokan tudnak neked segíteni, de ahol biztos hogy többen tudnak neked ilyen jellegű kérdésben segíteni az a Notebbok, PC---> Milyen gépet vegyek topic! Üdv :R

dsd

(#1885) wijnaldum


wijnaldum
csendes tag

Köszi!

(#1886) kali válasza kerepesipeti (#1881) üzenetére


kali
legenda

hát van néhány meghajtód... F vagy G szokot lenni valaminek kiosztva? gondolok itt; pendrive, digitális fényképezőgép...stb.
amit korábban írtam, arra mit reagál? (rajta az olvasó, majd újraindítás)

(#1887) kerepesipeti válasza kali (#1886) üzenetére


kerepesipeti
csendes tag

Ha rajta az olvasó és újraindítom ugyanúgy nem reagál semmit! Mp3 lejátszót szoktam csatlakoztatni, annak mindig a G: nevet adja

dsd

(#1888) 7Heads Drago válasza Jockey007 (#1861) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Néz utána itt.
[hasonló alaplap tulajok topikja]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1889) 7Heads Drago válasza #54630400 (#1862) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor vagy a bios hazudik vagy az everest (ha jol emlékszem hogy azt raktál fel)
Szerezned kellene egy külső hőmérőt és avval rámérni.
Nekem annak idenéj az nforce2-es lapomon se lehetett hozzáérni az nb hűtőhöz és az aktiv volt.
Nekem van egy aerogate II. venti szabályzóm és az 55-60 fokot mért külső hődiódával!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1890) nagyarcz


nagyarcz
tag

üdv mindenkinek!

volna egy kérdésem alaplap témával kapcsolatban. van egy Abit NV8-as S754-es lapom és lenne egy problémám a lappal. atomstabil meg minden, 1 éve hibátlanul üzemel, még a gyári chipset venti se lett csapágyas, amit csodálok is, hisz nyúzom szépen a lapot. a problémám pedíg memória kezelése lenne. köztudott,hogy csak 2 foglalat van ami maximálisan 2 giga memóriát tud kezelni,nem tudja a dual channelt,deh ez persze a 754-es foglalatos lapoknál nem csoda,hisz nem támogatja a proci se ezt a finomságot:) ez mind semmi, csakhogy mikor 1 ram volt a gépben, jelen esetben 1db 256MB DDR400-as Hynix memória, akkor lazán ment CL2.5-ön 400MHz-es frekin,semmi gond nem volt a működéssel. vettem nemrég bele olcsó pénzért egy 256-os Kingmax 400-as memóriát és a kettő lazán ment szintén 400MHZ-en 2,5-ös időzítés mellett,csakhogy itt jöttek a problémám, Windows XP alatt sokszor fagyott és újraindult,nem tudtam mi lehetett a baja, majd próbáltam játék alatt és a fagyás nem javult. visszavettem a memóriákat 333MHz-re és az időzítést változatlanul hagytam(CL2,5) és a fagyás megszűnt mind op.rendszer mind játék alatt.nem tudom mi lehetett a probléma:S tudna valaki ezzel kapcsolatban segítséget nyújtani? elképzelhető,hogy nem szereti a lap a 2 memóriát? inkább legyen benne egy,deh az méretileg nagy memória? ha másnál is volt ilyen probléma,akkor várom a tapasztalatokat,5leteket ennek megoldására. üdv!

(#1891) 7Heads Drago válasza nagyarcz (#1890) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azt egy lap se szereti nagyon hogy 2 db különböző tipusu ram fusson egyszerre egymás mellet. Ez a lap ezek szerint kimondottan utálja.
Nem hiába árulják például a nagy gyártók a párba válogatott ramokat dual channel üzemmodra. Még a széria számra is figyelni kell, hogy ugyanazon a gyártósoron menjen végig a két modul. De ennek általában már csak tuningnál van szerepe.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1892) nagyarcz


nagyarcz
tag

van benne valami az írásodban,deh akkor azt nem értem,hogy a régi lapomban Abit NF7-esben miért ment simán dual channelben a két különböző típisuú memória?:S lehet csak véletlen műve volt? nem tudom, én mindíg is Abit párti voltam, nekem eddíg semmi gondom nem volt a lapjaikkal,megbizhatók és tuningbarát is, persze az ára meglehetősen olcsó, az Asushoz képpest. tudsz mást is erre?
még 1 kérdés, igaz az,hogy az Abit NV8-as lap tényleg nem szereti az Inno3d márkájú Geforce VGA-kat vagy ez csak egy téves infó?asszem prohardveren olvastam ezt még régebben egy topicban.

(#1893) palika90 válasza nagyarcz (#1892) üzenetére


palika90
tag

Az lenne a kérdésem hogy milyen beállításokat tartotok optimálisnak ha egy kicsit húzni akarom a procit, és a RAMOKBÓL ki akarom húzni a 900MHZ-et.
lap : Gigabyte 965P-DS3
táp:350W FSP
RAMok:2x1gb-os GEIL ultra KIT (800MHZ)
cpu:core2duo E4300 1,8 ghz,9x-es szorzó 800mhz FSB, ( gyári hűtő ami meglepően jól hűt)
VGA: Sapphire 1950pro 256MB/256bit
Jelenleg semmi nincs még húzva.

:R

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#1894) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hi!

Milyen alaplapot ajanlanatok?
Egy 8800GT + E6750 kombot tervezek venni + 2gb memoriat (nem hatrany ha negy slot van), es meghozza SLI-s kene. Ti ezekhez mit vennetek?

Elore is kosz. :)

(#1895) oszi99


oszi99
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem vki segíteni abban, hogy mi ez?
[link]

Van belőle 3db-om, de nemtom mire is jó egyáltalán, meg, hogy működik-e?!
üdv

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#1896) fero02 válasza oszi99 (#1895) üzenetére


fero02
veterán

Ez egy kis számítógép... ;) :K

(#1897) nagyarcz


nagyarcz
tag

hali!
a Core2 Duodhoz nem érdemes gyenge lapot venni, most már a legdrágább lapok is 30k alatt vannak,amik megérik az árukat, azok a következök:
Asus P5K olyan 27ezer körül mozog most és a Gigabyte GA-P35-DS3 ez utóbbi 25ezer forintos árat kóstál.
az alaplapvásárlásnál fontos szempont hogy mire akarod használni a gépet, ha húzni akarod akkor vagy Abit vagy Asus lap lenne a legmegfelelőbb, MSI lapot ne is nézz,felesleges, nekem volt már MSI márkájú lapom és nem voltam megelégedve vele, tunungban abszolút nulla:S
jah a fentebben leírt lapok közül az Asus SLI-t is tud,deh ezt a Gigabyte lap nem tudja! ha 2 kártyát fogsz később használni,akkor marad az Asus, ezért a pénzért a legjobb.

(#1898) nagyarcz


nagyarcz
tag

ha SLI fontos,akkor mindenképp Asus P5K -t ajánlom! ára mérsékelt és teljesítményére nem lehet panasz.

(#1899) ipavlidu! válasza nagyarcz (#1897) üzenetére


ipavlidu!
tag

Eloszor is koszi, remelem legalabbis hogy nekem irtal. :)

Nem a tuning az elso, egyreszt nincs sok tuningtapasztalatom, masreszrol, amit eddig probaltam a procimmal, hat.... Par rutinosabb ismeros is megnezte, annyit fuztek hozza a dologhoz hogy rosszat fogtam ki. Ja meg ha ez a konfig tenyleg osszejon, nem hiszem hogy komolyabb tuning kelleni fog, csak szimplan jatszani akarok.

Kosz a tippeket, ASUS-ban vagy valamiben van meg ertelmes alternativa, vagy ez az abszolute nyero? :)

(#1900) nagyarcz


nagyarcz
tag

hali!
igen neked ment!ebben az árban nincs jobb, bár ha megmondod mennyid van rá tudok még jobbat mondani, van lap egészen 67ezer forintért is Asusban,deh gondolom ennyit nem adsz lapért, igazam van?ebben a kategóriában jobbat nem találsz szerintem és jó lap, higyj nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.